Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Akadozó adsl (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) BGergo84


BGergo84
csendes tag

Hello!

Kíváncsi lennék másnak is fennáll-e az alábbi probléma. Ha nem is kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy mitől is lehet ez, esetleg hogy lehet helyrehozni.

A probléma a következő:

T-Online-nál van korlátlan 1Mbit-es ADSLnetem, előtte 3 GByte korlátos volt (sávszélesség ugyanez volt). Mindkét csomagnál fennáll/állt, hogy időnként megszakad a net, és csak 1-2 perc múlva jön vissza. A modemen miden világít ahogy kell.
Nem tudom közre játszik-e, de két szgép között routerrel van megosztva a net.

Ha valami ötletetek van légyszi írjátok meg!

Köszi!

(#2) polip válasza BGergo84 (#1) üzenetére


polip
addikt

az adsl 24 óránként bont pár másodpercre...szal ez teljesen normális...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3) BGergo84 válasza polip (#2) üzenetére


BGergo84
csendes tag

Köszi, de sajnos nálam nem ez a helyzet, van hogy félóránként elmegy a net, van hogy napokig nem csinálja. Érdekes...

(#4) Winner_hun válasza polip (#2) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem mindegyik szolgáltatónál, ez szolgáltató függő. Ilyen amúgy nálam is elő szokott fordulni, de hgoy miért, azt nem tom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5) ngabor2 válasza BGergo84 (#1) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nekem is csinálta. azt a magyarázatot kaptam rá, hogy vagy gyenge a jel olyankor, vagy rossz a modem... a néni azt javasolta, ha megint rosszalkodik, akkor 1234, és jelentsem be. a routernek nem illene beleszólni.

(#6) Ganger válasza ngabor2 (#5) üzenetére


Ganger
aktív tag

Hat,elofordul hogy router bontja,de forgalmi adatokból látszik ugyis, ki kéne router nélkül is próbálni, úgy is csinálja-e. 1234-en ugyis ezt fogják mondani,mivel a modemen nem tortenik valtozas ;)

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#7) lazydog


lazydog
addikt

Tegnap háromszor is leállt az ADSL-em, ma kora délelőtt meg egyszer. Egyébként hónapokig menni szokott leállás nélkül. Lehet T-onlány készül valami meglepetésre?!

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#8) BGergo84


BGergo84
csendes tag

Nekem már hónapok óta csinálja ezt a leállogatást, abszolút rendszertelenül. Elég idegesítő...

(#9) r0hamkuka


r0hamkuka
tag

Sziasztok, en kb 2-3 hete fizettem elo adsl-re az externetnel. A 8.keruletbe lakunk a rakoczy ter kozvetlen kozelebe. Ezt csak azert irom le, mert olvastam itt, h valami gebasz van a 8. kerbe:

1. Linksys BEFSR41 router es dlink modem volt. A net full random szakadt. Volt, h ment 1 egesz napig volt, h 5p se birta es egymas utan 10x is csinalta. Volt olyan,h betarcsaz aztan csak kifele mennek a csomagok be semmi. Erre nyomok 1 disconnectet, es kb 5mp ra nyomok 1 connectet. Semmi... PPPoE szerver nem eleheto. Felhivom externetet, szerintuk nem naluk a hiba, mert hozzajuk el se jon a keres. Szerintuk a tcom csinal valamit a halozataval es h ez a ''kifele megy, be nem jon csomag'' tipikus ilyen hiba. Jelzik a tcomnak,aki koteles 3 napon belul megcsinalni. Na letelik 3 nap meg mindig semmi. Sot olyan hibajelenseg is elojon, h a linksys konfig webes felulete cs:s kozbe teljesen elbaszodik, fura jelek kerulnek bele a kulonbozo parameterek helyere mint pl @#$(& ... es a net megszakad. Ezt is full random csinalja. Valamint miranda-t hasznalok es a linksys-t az megfekteti minden alkalommal kovetkezetese, tobben is irjak a miranda forumon, h ha elinditja a mirandat, akkor disconnect azonnal. Megoldas : miranda icq port nem alap, hanem valami masikra kell allitani. Ekkor elegem lett a linksysbol es kicsereltettem asus wl-520g-re. Persze elotte meg bevittek ''tesztre'' a routert es ott a routernet termeszetesen semmi baja nem volt, kerdeztem mit tesztelt vele. Valasz> arrol netezett 2 napig. :) Mondom miranda, cs, ... egyeb .. Valasz> hat en csak neteztem. Na mind1 vegulis sikerult cserelni az asusra. DE azzal is ua. fos. Ezek utan sikerult kicsereltetni a modemet a dlinkrol 1 ujabb dlinkre de azzal meg talan rosszabb mint volt. Kolcsonkertem 1 kiprobalt modemet. Most azt hasznalom az asusal es meg szunetmentes taprol mennek, h feszingadozas, ... se legyen gond, mert a szerviz ezt is mondta. De most is random idokozonkent szakad a net, de talan kicsit ritkabban. Szunetmentest azota visszaadtam, mert kiprobaltam vele es nelkule is es nem jelentett semmit.
A modemeket kiprobaltam direktbe rakotni 1 gepre es ugy is szar volt. Szoval a merleg: 1szunetmentes 2 router 3modem es igazabol meg mindig nem jo. What next???? Mert mostmar eldurran az agyam!!!!!!

(`·.¸¸.·´r0hamkuka`·.¸¸.·´)

(#10) CWorm


CWorm
aktív tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy ilyen kis szakadások mindig is voltak és lesznek... Én is 8. kerületben lakom, itt is szokott szakadni, de előtte vidéken éltem, ott is ''rendszeresen'' szakadt, nem csak a 24 órás bontás miatt.
Bővebben tapasztalataimről: (:DDD)
Megfigyeltem, hogy ha nagyon sok p2p kapcsolatom van, pl sok helyről töltök dc-n, akkor azt nem mindig bírja a net és van, hogy megszakad. Persze a vonal hibájából is szakadhat a net, mert pl valahány hónappal ezelőtt a szolgáltatómnál (TVNet) karbantartás volt, és utána gyönyörűen ment a net napokig is (itt nincs 24 órás bontás), úgy, hogy előtte én még olyat sose láttam.:) Szóval ez is számít... Akkor még csak 512-es netem volt, és egyszerre csak egy progival töltöttem, vagy a dc-vel, vagy utorrent-tel, de a kettőnek egyszerre semmi értelme nem volt. Most már van 3 megabites netem és fut mind a két progi egyszerre, de ha a dc nagyon bevadul akkor még megszakadhat a net (le kéne korlátoznom szegényt:D) Kb. ennyit tudok elmondani.:)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#11) r0hamkuka válasza r0hamkuka (#9) üzenetére


r0hamkuka
tag

link lemaradt: http://index.hu/homar/index.php?%20%20title=re_nincsen_adsl_telefon_nelkul&more=1&c=1&tb=1&pb=1

(`·.¸¸.·´r0hamkuka`·.¸¸.·´)

(#12) r0hamkuka válasza CWorm (#10) üzenetére


r0hamkuka
tag

Az ok, ha ha tul sok a szal akkor azt estleg nem birja modem v. a router, ha megosztottad a netet, de az, h 1 gep van rajta es nem toltok akkor is szakad es raadasul ilyen surun, azt en nem fogom elviselni es szerintem ez nem az a szolgaltatas amire en elofizettem...

(`·.¸¸.·´r0hamkuka`·.¸¸.·´)

(#13) CWorm válasza r0hamkuka (#12) üzenetére


CWorm
aktív tag

Hát akkor az vagy a t-com vagy az externet hibája lesz szerintem... bár gondolom, hogy a nyolckerbe inkább a kábelek lehetnek szarok...

Félig ember, félig medve, félig disznó

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Akadozó adsl (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.