Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Gabás válasza Tosee (#900) üzenetére


Gabás
addikt

féregtámadás valószíűleg, de ha felismeri, akkor már jó

(#902) Noxy válasza Tosee (#900) üzenetére


Noxy
veterán

Abban az Ip tartományába ahol te vagy van 1 zombi gép. IP váltáskor másik IP-t kap, az ő IP-t meg kapod te. A gazda gép meg fel akarja venni a kapcsolatot, ezért a sok kapcsolat kérés. Ne foglalkoz vele. Ha sokat vinnyog akkor kapcsold ki a vizuális, meg a hang riasztást, vagy kapcs.. ujra.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#903) Tosee


Tosee
őstag

THX. a válaszokat :R

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#904) P.H.


P.H.
senior tag

Több, mint fél éve szenvedek hetente egyszeri kékhalállal/újraindulással (24/7-ben). Lépésenként visszavéve a túlhúzást is ezt tapasztaltam, visszaértem azokig a kondíciókig, amelyek mellett májusban 27 napos uptime-om volt, de így is újraindult a gép. Ekkor terelődött a gyanú valamely software-es összetevőre, illetve amikor észrevettem, hogy főleg aktív netezés közben történik a restart, ha nem vagyok a gépnél, akkor elhanyagolható mértékben.
Az Anti-Spyware plugin-t mindig kikapcsolva tartom, ekkor lelőttem az Adaware-féle Ad-watch-t is, illetve visszaállítottam a lapozófile-t (utóbbi sajnos nem mentődik a hibakörnyezet). Az első ''rendszeres'' újraindulás után a .dmp file-ból kiszedett hibakörnyezet-kódokra Google-ben rákeresve kb. 20-30 találatot kaptam, javarészt orosz nyelvűt, sokukban az Outpost felismerhetően szerepelt. A lényeget kibogarászva arra jutottam, hogy az Outpost DNS-cache leállítása lehet egy megoldás (ami az én beállításaim szerint nem volt limitálva 100 tételre, és 7 napos elévülésre sem), ezt meg is léptem. Ezen hozzászólásom 19 nap uptime után születik, kissé feljebb tornászott rendszerrel, mint az eddigi maximum (ennél feljebb már a nem fixálható PCI/AGP-freq. miatt nem megy).
A történetnek nincs tanulsága (Google-találatok mennyisége szerint elég ritka eset), sem következménye (pl. az Outpost »Active Content« plugin-jénél nem létezik jobb ismereteim szerint), csupán azért írtam le, itt is szerepeljen, hogy létezik ilyen.
Az Outpost verziója 4.0.888.6607 (tudom, vannak ennél újabb build-ek is, viszont egyiknél sem láttam DNS-cache csiszolgatásra utaló újítást), és a májusi 27 napos uptime idején is már Outpost volt a rendszeren, valamely korábbi verzió.

Hogy ne maradjak adós a hibakóddal:
STOP: 0x000000D1 (0x71A5DF52, 0x00000002, 0x00000000, 0x71A5DF52)

[Szerkesztve]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#905) gardener válasza P.H. (#904) üzenetére


gardener
senior tag

Thx a többiek nevében is.
Én is utána járok ennek.

(#906) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Hmm... Érdekes, hogy a popup ablakok tiltva vannak, ennek ellenére, ha a freeweb-es oldalamat megnézem, bejönnek a popupok. :O :W

Hol lehetne ezeket végleg letiltani? (Outpostban vagy bárhol.)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#907) P.H. válasza D4rkm4n (#906) üzenetére


P.H.
senior tag

Outpost-ban: Active Content plugin tulajdonságainál legalsó a Popup Windows, click rá, jobb oldalon Permit helyett Block, aztán OK.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#908) D4rkm4n válasza P.H. (#907) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Kicsit máshol volt, de sikerült megtalálni. Köszi a segítséget! :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#909) P.H. válasza D4rkm4n (#908) üzenetére


P.H.
senior tag

Nincs mit.
Kicsit máshol? Bár azt fejből írtam, de baloldalon jobbclick az Active Content-en, majd Properties után én ezt látom: [link] (verzió 5 hsz-szel feljebb). De Options/Plug-Ins Setup.../[Properties] felől is elérhető. (Mondjuk ha 3.x verziód van,... azokra már nem emlékszem)

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#910) d3rad


d3rad
tag

Mostanában érdekes dolgokat müvel. Van amikor rendesen müködik, vagyis nincsenek reklámok/popupok, de van mikor minden reklámot és popupot látok, pedig látszólag minden rendben a tüzfal müködésénél.

(#911) siriq válasza P.H. (#904) üzenetére


siriq
őstag

Hali

Nna szoval a szitu ugyan az. 24/7 ben megy a gep fagyasi esetek amikor neked. Szoval most kikapcsoltam a dns cache-t. Meglatom hogy fagyizik vagy nem a kozel jovoben.
Koszi a tippet mindenesetre.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#912) gardener


gardener
senior tag

Hogyan tudom beállítani,hogy egy program egy bizonyos internetes ip címre ne kommunikálhasson?

(#913) peetside


peetside
csendes tag

Sziasztok!
azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy ha pl. játékot vagy vmilyen teljesképernyős progit indítok el rákérdez h váltson-e entertainment módba itt leokézom aztán hibát ír ki, majd elindul a játék (vagy vmilyen teljesképernyős progi) majd lekapcsolja a netet.
ez miért van?
már próbáltam azt is hogy engedélyezem a játékot a beállításokban, illetve az entertainment módot is (enable) de így is ugyanez a probléma...
az agnitum verziószáma: 4.0.1007.7323 (591)
válaszokat előre is köszi

[Szerkesztve]

- peetside -

(#914) siriq válasza peetside (#913) üzenetére


siriq
őstag

Hali

Nekem ugyan ez volt az egyik verzioval. Egyszeruen visszavalltottam a regi fagyos verziora. Meg mindig jobb hogy megfagy a gepem par naponkent mint hogy ne nyomjam a cs-t

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#915) h_143570 válasza peetside (#913) üzenetére


h_143570
addikt

Probald meg ugy hogy nem engedelyezed az entertainement modot.

(#916) martonx


martonx
veterán

Fontos kérdés:

Az otthoni gépemből csinálnom kellett FTP szervert (testvérem egyetemen oktat külsősként, és a jegyzeteit akarja elérhetővé tenni a diákoknak, meg feladatokat stb...).
Viszont az Outposton elhal az FTP-zés.
A hálózatom paraméterei: Tvnetwork, ezért a 2222-es portot állítottam be az FTP szervernek.
FTP-nek a Serv-U programot használom, bár gondolom ez lényegtelen.
A dinamikus ip-t a myip-vel oldom fel.
Az otthoni gépről fel lehet jelentkezni az FTP-re, de máshonnan pl. munkahelyemről már nem.
Ellenben az otthoni gépre be tudok jelentkezni (pl. windows távoli asztallal), csak épp a 2222-es porton nem működik a kommunikáció.

Outpostban mit kell beállítani ahhoz, hogy engedje a 2222-es portot?

Kérlek segítsetek, mert már tiszta ideg vagyok :O

Én kérek elnézést!

(#917) martonx


martonx
veterán

Próbálkoznék itt a GLOBAL RULES-nél, de vajon miért nem lehet bepipálni, a Where the specified remote port is-t (mondjuk nem aktív a Where the specified local port is sem)?

Nem ennél kellene a 2222-t beállítani?

Valaki? :F

Én kérek elnézést!

(#918) h_143570 válasza martonx (#917) üzenetére


h_143570
addikt

Ha a tvnetworknel statikus az ip, az adsl-uk esetben nem vagyok biztos ebben. A tvnetwork ugytunik, hogy blokolja a szerver uzemelteset legalabbis FTP-t meg nem sikerult naluk osszehoznom, http-t reszlegesne mar igen.

A kerdeses szabalyt az alkalmazasoknal a serv-u reszeben kell letrehozni, illetve ha bejovo kapcsolatot erzekel a kerdeses porton akkor felajanlana a szabaly letrehozast. Vegso esetben meg berakhatod a megbizhato alkalmazasok koze. A szabalyba TCP protokolt es iranynak bejovot kell valasztani, a local port lesz a szerver altal hasznalt port.

Ha van router is akkor azon is forwardolni kell a kerdeses portot.

(#919) Hasaggymeg válasza h_143570 (#897) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nod 32.Nekem is olyansmiket csinált az outpost,hogy kerdezte az ''entertainment mod''engedélyezését,majd függetlenül a válaszomtól hibajelentést akard küldeni oszt kikapcsolta a tüzfalat,a játék pedig nem válaszolt.Úgy hogy lájkájszed,net ki+outpost ki=játék müködik :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#920) h_143570 válasza Hasaggymeg (#919) üzenetére


h_143570
addikt

Erdekes probaltad mar ugy hogy csak a NOD32 imon reszet kapcsolod ki.

(#921) martonx válasza h_143570 (#918) üzenetére


martonx
veterán

Köszi!

Azért is írtam, hogy Tvnetwork, mert fix ip-m van, és a Tvnetwork az 1000 alatti portokat blokkolja, ezért is raktam a biztonság kedvéért 2222-re a serv-u-t.
Félreértés ne essék a serv-u rendesen be van konfigolva, mert ha lelövöm az outpostot, akkor bárhonnan tudok haza ftp-zni, azaz nem a Tvnetwork fogja meg az FTP-t, hanem kizárólag az Outpost.

Router nincs.

Én kérek elnézést!

(#922) martonx válasza martonx (#921) üzenetére


martonx
veterán

Köszi!

Végül csak akkor működött, ha a trusted aplications-be betettem, de a lényeg, hogy megy.

Én kérek elnézést!

(#923) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Kaptam egy ilyen ablakot: [link] Okéztam és nem vettem ki a pipát, de nem volt még ilyenem.

(#924) h_143570 válasza martonx (#922) üzenetére


h_143570
addikt

Orulok neki.

(#925) h_143570 válasza VINIKOR (#923) üzenetére


h_143570
addikt

A NOD32 es az outpost anti-spyware es privacy protection resze is ugyan oda akkar betelepulni a rendszeren. Az a hely viszont nem viseli el mind2 megoldast, igy az outpost a kerdeses komponensek eseteben kompatibilis modra valt igy lehetove valik, hogy a 2 megoldas kepes legyen egymas melett uzemelni. Az egyetlen jo valaszt ilyenkor a pipakat benthagyni es okezn.

(#926) Hasaggymeg válasza h_143570 (#920) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Köszi,megpróbálom s majd megosztom szerény tapasztalataim :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#927) Gregorius


Gregorius
őstag

Ha van még egy szerencsétlen rajtam kívül, aki Win2003-on futtatja ezt a tűzfalat (márpedig ha app-level tűzfalra van szüksége Win2003-on, akkor elég szűkös a választék), akkor annak előre szólok: EGYELŐRE NE TEGYE FEL A WIN2003 SP2-t! (A napokban jelent meg.) Különben izzíthatja tudását, hogy melyik billentyűkombinációra jön elő a Safe Mode, mert rögtön BSOD-dal indít a Windows, és az Outpost Kernel Driver a bűnös.

[Szerkesztve]

(#928) siriq válasza Gregorius (#927) üzenetére


siriq
őstag

Hali

Koszi hogy szolsz. En azt hasznalom miota kijott. pont a napokban gondolkoztam az sp2 felrakasan. Ha volna kedved majd kicsi idot beleinvesztalni akkor megnezhetned hogy melyik outpostal stabil az sp2. Koszi. Persze ha nincs idod akkor majd lehet en is neki esek majd parhonap mulva.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#929) Gregorius válasza siriq (#928) üzenetére


Gregorius
őstag

Már írtam a support-nak. Annó SP1-nél is megadta magát az OP (:U), és ott a következő revision-ben viszonylag hamar javították a dolgokat. Ez az ügy sajna kilőtte alólam a tűzfalat, már nem tudok visszamenni SP2 elé (maradt a RRAS basic firewall, de az ugye app-level filteringet nem nagyon csinál), úgyhogy figyelni fogom, hogy mikor jön ki a következő verzió.

(#930) siriq válasza Gregorius (#929) üzenetére


siriq
őstag

Ugylegyen! :R

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#931) siriq


siriq
őstag

Hali

Ez az outpost mostanaban kezd megint kiboritani. Napi tobbszori fagyas, pedig csak a torrent megy a hatterben es spontan meg fagy tole. Aszem megint ossze fog szakadni(reinstall lesz belole mar kitudja hanyadik alkalommal). Kinek melyik a legstabilabb verzio most? Parat felraktam az uj verziok kozul de mas problema miatt megint kenytelen voltam ezt a fagyos valltozatot visszarakni.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#932) Gabás válasza siriq (#931) üzenetére


Gabás
addikt

a legutóbbi :F

(#933) siriq válasza Gabás (#932) üzenetére


siriq
őstag

Tesztelted? Mar mint neked nem volt fagyas meg ha elinditom az egy szem jatekomat(Counter strike) akkor nem vag le a netrol vagy nem fagy meg a gep?

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#934) Gregorius válasza siriq (#931) üzenetére


Gregorius
őstag

Nemigazán tapasztalok fagyást. Furcsa, olykor rendellenes viselkedést igen (például amikor megzavarodik a ruleset módosítása után), de azt is stabilan teszi. Ez nagyjából bármelyik verzióra igaz az utóbbi egy évben.
Engem inkább az borít ki egyre jobban, hogy a Win2003 támogatás még mindig hiányos és/vagy hemzseg az idegesítő bugoktól.

(#935) Gregorius


Gregorius
őstag

Noh, reggel küldtem egy minidump-ot, most jött vissza a válasz, küldtek egy új filtnt.sys-t. Kipróbáltam, működik, úgyhogy valószínűleg hamarosan kint lesz az új build a letöltéseknél.

(#936) Gregorius válasza Gregorius (#935) üzenetére


Gregorius
őstag

Itt a hotfix.
[link]
Vagy az SP2 telepítése előtt ajánlott lecserélni az OP drivert (safe mode* vagy kézzel kitiltod az eszközkezelőben az OP kernel driver-t), vagy ha SP2-es rendszerre telepíted az OP-t, akkor az első újraindítás előtt kell felülírni a filtnt.sys-t.

* A leírásban rosszul szerepel: sima Safe Mode-ba kell bootolni (így nem tölti be a hálózati alrendszert), a Safe Mode with Networking ugyanúgy elkékül, vagy zárolja a filtnt.sys-t

[Szerkesztve]

(#937) Gabás válasza siriq (#933) üzenetére


Gabás
addikt

persze hogy teszteltem, mindig a legutóbbi verziót használom, netes viselkedéssel (böngészés, letöltés, játék) nincs gond

[Szerkesztve]

(#938) siriq


siriq
őstag

Hali mind a ketotoknek

Igy melo utan jo latni a fejlemenyeket. Megvarom meg a mostani dolgot amit toltok(persze mar megint megfagyott ez az atkozott amugy mar regen lent lenne), aztan szepen sp2 felrak es az uj outpost a fixel egyutt. remelem mar holnaptol kevesebb fagyas jon. Amugy erdekes mert neha tobb napon keresztul okes aztan neha gondol egyett es neki all fagyizni. Hardware hiba nem lehet mert mas tuzfallal nem csinalja ezt.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#939) Gregorius válasza siriq (#938) üzenetére


Gregorius
őstag

Nagyon érdekesek a tapasztalataim. Az utóbbi hónapban felettébb idegesítő problémáim voltak (nem biztos, hogy az Outpost miatt), de ma gyakorlatilag megszűnt mindegyik. Hogy ez most az új filter drivertől, az SP2-től vagy az internetszolgáltató vonalbabrálásától van (már két napja szakadozik), azt nem tudom megmondani. Se fantom forgalom, se ingadozó ping idők, eltűnt az a hibaüzenet, ami látszólag ok nélkül teleszemetelte az eseménynaplót, és még a Windows is gyorsabban áll le.

[Szerkesztve]

(#940) siriq válasza Gregorius (#939) üzenetére


siriq
őstag

Ez az esemenynaplos dolog nalam is van. Jah nalam sp1 van regebbi kiadasu win2003(r1). Problema nincs remelem sp2 installal?

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#941) Gregorius válasza siriq (#940) üzenetére


Gregorius
őstag

Amit észrevettem, hogy az SP2 jópár beállítást visszalök alapértékekre. Pl. az iis-t újra össze kellett gyógyítani a .net 2.0-val (aspnet_regiis), aztán a dcom config-ban is egy-két biztonsági beállítást visszaállított alapértékre. Elég sokminden van feltelepítve, beállítva, de úgy tűnik, nem borult meg semmi, amit két gombnyomásra ne lehetne helyrerakni. Jah, ha RDP 6.0 klienst akarsz felrakni (kb925876), akkor azt még az SP2 előtt tedd meg, mert az SP2-ben nincs benne és utána nem hagyja (ellenben ha már fent van, akkor megmarad).
Szóval leginkább csak ez az OP zűr volt a probléma.

[Szerkesztve]

(#942) siriq válasza Gregorius (#941) üzenetére


siriq
őstag

Koszi szepen.

En csak ''hazi'' megoldaskent hasznaltam eddig de nagyon bevallt. RDP kivetelevel koszi az infot. Amugy csak egy erdekes eszrevetel hogy ha a kepernyovedot bealitom hogy loje le a monitort 10 perc mulva akkor nem lovi le. Nalad ugyan az a dolog? Bocsi csak nem sok ember hasznal win2k3-t aztan ez mar regen *^&^%% a csorom hogy ilyen csak nalam van?(apro de nekem erdekes hiba mind ati mind nvida alatt).Soft routert fejlesztettek?

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#943) Gregorius válasza siriq (#942) üzenetére


Gregorius
őstag

Nincs képernyővédőm beállítva. A power management lövi le a monitort DPMS-sel. De általában az sem érdekel, mert amikor tíz percnél hosszabb időre lelépek, kézzel zárom a gépet (Win+L), a monitort meg kikapcsolom.

(#944) siriq válasza Gregorius (#943) üzenetére


siriq
őstag

Nna uj outpost fent. Igaz csinalt furcsasagot hirtelen de majd meglatom. Ennel is ugyan az van mint a masiknal hiba allitom a modok kozott(normal vagy stealth) mindig normalban megy. Egyenlore tesztelem sp1 el aztan majd ferak sp2.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#945) Gregorius válasza siriq (#944) üzenetére


Gregorius
őstag

Nem vagy véletlenül router mögött?

(#946) siriq válasza Gregorius (#945) üzenetére


siriq
őstag

Nna eddig megy hiba nelkul. Amugy igen. Router van.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#947) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Beállítottam a progiban a popupok tiltását, ennek ellenére ugyanúgy jönnek felugró ablakok. Mé'? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#948) Gregorius válasza siriq (#946) üzenetére


Gregorius
őstag

Mert akkor a router is lehet a hunyó. Vagyis hiába van stealth-re állítva az OP, a router előbb kapja meg a csomagot és válaszol rá ''closed'' üzenettel. Vagy a routert bizergálod meg, hogy stealth módban fusson, vagy DMZ-be kapcsolod (ez viszont lehet, hogy problémát fog okozni, ha több gép is lóg a routeren), és akkor minden az Outpost-ra van bízva.

(#949) h_143570 válasza D4rkm4n (#947) üzenetére


h_143570
addikt

Tuzfal szinten a popup-okat nem lehet rendesen kivedeni elfogadhato rendszer terheles mellett, mivel ki kellene elemezni majd at kellene irni a szkriptektol hemzsego html kod nagy reszet, a szkripteket is belertve. Tovabba a weboldalak darabokban jonnek le parhuzamos kapcsolatokon keresztul, a tuzfal viszont csak kapcsolatonkent kulon tudja elemezni aza datfolyamokat, igy a tobb darabban erkezo, komplex popup ellen nem tud mit tenni.

Bongeszotol fuggoen hasznald a bepitett lehetosegeit vagy telepits fel egy megfelelo plugin-t, igy van eselyed ra, hogy a szukseges popup ablakokhoz kesobb hozza tudsz jutni, tuzfalas megoldas eseteben erre eselyed sincsen.

(#950) D4rkm4n válasza h_143570 (#949) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Püff neki... Ok. Köszi a felhomályosítást!

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.