Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) h_143570


h_143570
addikt

Jelent meg ujabb valtozat 4.0 (971.584.079), a support volt kedves es kijavitott egy kelemetlen stabilitasi problemat, kevesebb mint 3 nap alatt, amibol 2 arra ment el, hogy vartak tolem a diagnosztikai adatokat.

(#652) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi az agondom hogy felratam ezt a tűzfalat és az azureus nem tölt fel vele vagyis nem minden letöltött dolgot tölt vissza. Ezt a problémát hogy lehet kiküszöbölni?

(#653) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

/2x ment/

[Szerkesztve]

(#654) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Kérdés: a beépülő modulok közül az Aktív Tartalmak Szűrése elvileg bekapcsolt állapotban van - gyakorlatilag viszont minden szűrésre 0-t jelez, tehát láthatóan nem megy. Lehet az e az oka, hogy nem IE-t, hanem FireFox-ot használok? Ha igen, mi erre a megoldás? Jó volna aktívan tartalmat szűrni. :U

(#655) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Én is feltettem a magyar 4.0 verziót. Azureus-sal szeretnék torrentről tölteni le és fel, de nem tudok mivel egy idő után saját magát kilövi a program, úgy mintha én zártam be volna. :( Ez mitől lehet? Ilyen problémám nem volt 3.51-es verzióval.

Segítségeteket előre is köszönöm

[Szerkesztve]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#656) h_143570 válasza Adler (#655) üzenetére


h_143570
addikt

Ez tipikus hiba az azureusnal, szed le a www.java.com-rol a legujabb jre-t es telepitsd fel a legujabb betat az azureusbol. A pluginok menuben az AZCVSUpdater plugint kell elinditani. Ott a hdd ikonra rakat megvarni mig leszedi majd dupla katt a leszedet beta verziora majd submit es utana accept and restart now.

(#657) h_143570 válasza metaldog (#652) üzenetére


h_143570
addikt

Ha 3.5 vagyanal ujabb van fent akkor az automatikus szabaly alkoto elintezi. Ha nem vagy nem engedelyezted akkor vagy a megbizhato alkalmazasok koze teszed vagy engedelyezel az udp forgalmat minden portra, illetve a minden portra a kimeno tcp forgalmat tovabba, engedelyezed az azureusban megadot porton a bejovo tcp-t.

Tovabba csak azt fogja visztolteni amire van igyeny illetve amit igenyel a tobbi kliens, bar ezt gondolom tudod.

(#658) h_143570 válasza Johnny Cage (#654) üzenetére


h_143570
addikt

Alapertelmezesben ugy van beallitva az aktiv tartalomszuro, hogy mindent atenged. Ha beszigoritod nem tudom mit fog csinalni ff-el, ha semmit akkor letoltod a noscript ff plugint es kesz.

(#659) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Tegnap hatalmas küzdelem árán telepítettem az Internet Explorer 7-t. Telepítés közben megállás nélkül okéznom kellett a dll változások miatti üzeneteket. Majd a telepítés végén ezt kaptam: [link].
Okéztam. Mi lehet ez? Semmilyen problémát nem tapasztalok. Ez csak fals jelzés?

[Szerkesztve]

(#660) h_143570 válasza VINIKOR (#659) üzenetére


h_143570
addikt

Szerintem semmi kulonos.

(#661) VINIKOR válasza h_143570 (#660) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Végig engedtem a program tesztjét. Ez az eredmény: [link]. Nem vagyok jó angolból. Mit jelent az végeredmény?

(#662) Johnny Cage válasza VINIKOR (#661) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Ismert trójai programokat használt, hogy tesztelje a portok megbizhatóságát - ez azt mutatja, hogy az összes rejtve (tehát a tűzfal mögött) van.

(#663) Johnny Cage válasza VINIKOR (#661) üzenetére


Johnny Cage
addikt

/2x/

[Szerkesztve]

(#664) h_143570 válasza VINIKOR (#661) üzenetére


h_143570
addikt

Azt jelenti, hogy a kerdeses portok nem leteznek a kulvilag szamra TEHAT NAGYON NAGYON JO.

(#665) Adler válasza h_143570 (#656) üzenetére


Adler
aktív tag

Honnan tudom letölteni az Azureus legújabb béta változatát? Most a 2.5.0.0. verzió van fenn.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#666) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Folyamatosan kapok dll változásokról figyelmeztetéseket: [link]. Mindig okézni szoktam, mert nem tudom pontosan mit jelent egy-egy dll változás.
Gondot jelentene, ha a Beállítások / Alkalmazás / Összetevők-nél a Kikapcsolvához tenném a pöttyöt?

(#667) Adler válasza Adler (#665) üzenetére


Adler
aktív tag

Elvileg letudtam szedni és frissítettem az azureust. remélem így már jó lesz.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#668) Adler válasza h_143570 (#656) üzenetére


Adler
aktív tag

Hát megcsináltam a frissítést, de sajna ezek után is lelövi magát a progi. Ha még van valami ötlet akkor várom.

Azért köszi az ötletet.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#669) h_143570 válasza Adler (#668) üzenetére


h_143570
addikt

Itt a wiki oldal a temaval kapcsolatban. [link]

(#670) Adler válasza h_143570 (#669) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszi a linket. Segítségeddel megoldódott a probléma! :R :R
Örök Hála :D :R

[Szerkesztve]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#671) h_143570 válasza Adler (#670) üzenetére


h_143570
addikt

Vegul is melyik okozta?

(#672) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Kémprogramírtó megint talált valamit: [link] Lmir nevü férget. Se a NOD32, Ad-Aware, Windows Defender nem találta meg, pedig 1-2 naponta végigengedem őket. Kicsit meg vagyok ijedve, mert eddig semmit nem találtak a biztonsági programjaim.

(#673) h_143570 válasza VINIKOR (#672) üzenetére


h_143570
addikt

A NOD32 alando vegigkuldese felesleges, csak gyanu esten van ra szukseg, a rezidens vedelm igy is megfog szinte mindent. Adaware szinte semmit nem er, a windows defender mar tobbet, egy spybot viszont mar jelentosen javitana az erzekelesi aranyon. Jo eselyel valamelyik weboldalrol szivtad be. Nem kell megijendni megtalalta a rendszer es irtotta, en a helyedben azon riadoznek amiket nem talaltak meg. :D

(#674) Adler válasza h_143570 (#671) üzenetére


Adler
aktív tag

Most vettem egy nvidia 590 SLI chipsetű alaplapot és annak van a tűzfala (Network Access Manager) azt kellett le instalálnom és beállítani a NOD32-ben a java progi figyelését.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#675) h_143570 válasza Adler (#674) üzenetére


h_143570
addikt

Aha. Egyebkent jol tetted, hogy leszedted amikor legutobb probaltam 1 napot nem volt keps stabilan menni tole a rendszerem, bar lehet hogy azota javitottak. Az outpost meg ugy is jelentosen erossebb, mint az nvidia megoldasa.

(#676) D4rkm4n válasza h_143570 (#675) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nekem csak az volt a problémám, hogy mikor először feltettem, automatikus indításúra állítottam be. Tehát a köv. alkalommal mikor elindítottam, akkor szépen kifagyott a progi. Bezárni persze ezek után nem tudtam ( $ßł#&@{}đ Windows!!! ) szóval csökkentett módban töröltem az egészet.

Aztán újra raktam és kikapcsoltam az autorun funkciót. Azóta minden oké. Nekem nagyon bejön a progi. Főleg a kémprogram kereső funkció. Az első alkalommal talált is egyet. (AceSpy)

Az aláírásodta a válasz: Én Istenem, jó Istenem! :DD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#677) h_143570 válasza D4rkm4n (#676) üzenetére


h_143570
addikt

Spyware kereso az nvidia alaplapi tuzfal megoldasaban?! Ezek szerint le vagyok maradva.

(#678) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Azért az kemény, hogy a program engdélyt kér ahhoz, hogy az iternettel kapcsolatba lépjen! :))

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#679) SimS


SimS
senior tag

Üdv

Kb 1 hete raktam fel az outpost 4.0 pro verzióját mint tűzfalat... bajom nincs vele, jó meg minden, csak van amikor nem tudom mit csinál és folyamatosan (kis időközönként) hangot nyom, ha teljes képernyős progiban vagyok akkor is, mindig. Frissítve van mindig...

Nekem az is ok volna ha ki lehetne valahogy kapcsolni a hangját, de... nem találom :F
Help :R

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#680) h_143570 válasza SimS (#679) üzenetére


h_143570
addikt

Ezek szerint direktbe kapcsoldsz a netre, dinamikus ip-vel rendelkezo kapcsolattal, valoszinuleg ADSL. A problemadat a tamadas erzekelo plugin okoza, mivel az minden tamadasi kiserlet gyanu eseten hangjelzest ad, hogy nyilvanvalo legyen, hogy dolgozik. A plugin jobb gombos tulajdonsagainal lesz egy jelolonegyzet pipatlanitod majd ok.

(#681) SimS válasza h_143570 (#680) üzenetére


SimS
senior tag

Üdv

Vagyis ,,Attack Detection''-nál a ,,Show Visual Alerts''-et kikapcsolni?
Ha igen, megtörtént, most várom a ,,csodát'' :) Hátha nem fogja csinálni többé
Mellesleg, igen ADSL kapcsolatom van ;)
:R

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#682) h_143570 válasza SimS (#681) üzenetére


h_143570
addikt

A play sound... -ra gondoltam.

(#683) SimS válasza h_143570 (#682) üzenetére


SimS
senior tag

Bah, de láma vagyok :W
Megvan immáron (Properties-ben) :D

THX :R

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#684) dbius


dbius
veterán

mostanában egyre többször hal le (kékhalál, csak reset :W ) az xp-m véletlenszerűen filtnt.sys error hibával.

google-n rákeresve észrevettem, hogy ez bizony az outposthoz tartozó cucc, és sok embernak van/volt hasonló problémája, de megoldást nem találtam.

Jelenlegi verzióm, ami fent van: 4.0.964.6926 (584)

Vki nem esetleg vmi megoldást v. javaslatot a problémára?

:R

dbius

(#685) h_143570 válasza dbius (#684) üzenetére


h_143570
addikt

A hibat javitottak a legujabb verzioban, 4.0 (971.584.079), ami november 7en jott ki.

[link]

Ebbol kifolyolaga problemara a megoldas egyszeru frissitd a fenti linkrol. Ha magyar kell akkor meg a magyar oldalrol.

(#686) dbius válasza h_143570 (#685) üzenetére


dbius
veterán

Köszi, nézem!

:R dbius

(#687) Kiskutya


Kiskutya
veterán

hali
a 4es outpostot hasznalom es most lefuttattam 1 tuzfal tesztet es a 80as port nyitva van ezt hogy tudom bezarni?

hmm...

(#688) kisgyerek85 válasza Kiskutya (#687) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Szerintem ne zárd be, mert akkor nem fogsz tudni böngészni a világhálón. :)

(#689) Kiskutya válasza kisgyerek85 (#688) üzenetére


Kiskutya
veterán

a skype zavart be ha nincs elinditva akkor lathatatlan a port ha elinditom akkor nyitva:(

hmm...

(#690) h_143570 válasza Kiskutya (#687) üzenetére


h_143570
addikt

Ha nyitva van az azt jelenti, hogy valami figyel rajta, ami a 80as port esetben nem tul biztato.

windows gomb + r, utana cmd es enter, vegul a parancssorba add ki a netstat parancsot ez megmondja, hogy mi figyel jo eselyel onet pedig eltakaritani nem lesz nehez.

(#691) h_143570 válasza Kiskutya (#689) üzenetére


h_143570
addikt

Ezek szerint a skype http -n keresztuli uzemeltetesre van beallitva, ha van ra lehetoseged beszeld le rola a beallitasai segitsegevel.

Egyebkent nagyon baratsagos a skype, ha elegendoen nagy savszeled van akkor szervert csinal a gepedbol (kerdes nelkul), a kornyezetedben levo tobbi skype felhasznalo szamra, vagyis minden adatuk rajtad keresztul fog at menni, innet pedig mar csak egy icike picke rosszandek kell csak. Remelem szerinted is kiraly.

(#692) Kiskutya válasza h_143570 (#691) üzenetére


Kiskutya
veterán

koszi csak probanak raktam fe de akkor szerintem eddig volt a gepemen:)

hmm...

(#693) h_143570 válasza Kiskutya (#692) üzenetére


h_143570
addikt

Magan celra, ha semmi tul szemelyesre nem hasznalod akkor maradhat, megfelelo tuzfal szabalyokkal nem lesz vele gond, ceges kornyezetben viszont a fentiek miatt errosen elenjavalt.

(#694) deter


deter
aktív tag

Helló!


Én eddig ZA-ot használtam. A problémám több részletből áll. Elöször is nem szeretem, hogy maga dönti el, hogy melyik programot engedi ki a netre. Másodszor folyamatosan nyaggat, hogy egy alkalmazás létre hoz egy file-t. (Steam, opera stb stb) Hiába engedélyezem, akkor is zalkat, minden egyes adott program indításnál.

üdv_
deter

(#695) h_143570 válasza deter (#694) üzenetére


h_143570
addikt

1, az automatikus szabaly alkotast azert hoztak letre, hogy konyebb elgyen konfiguralni, mert eleg soka ember nem volt kepes 2 szer az ok gombra katintani egymas utan, igy leggyakoribb alkalmazasokhoz alabol tartalmaz szabalyt ami az alkalmazas elso netre lepesi kiserletekor alaklmazasra kerul. Az automatikus szabalyalkotas kikapcsolhato a policy fulon az opciokban. Egyebkent amikor kirja, hogy alkalmazta az automatikus szabalyt a szovegmezore katintva felulbiralhatod.

2, az outpost az alap za-val elentetben mar komponens kontrolt hasznal, vagyis ha megvaltozik egy dll vagy uj kerul betoltesre akkor szol illetve engedelyt ker, hogy mit kezdjen veluk. A steam mindig letolt egy biztonsagi csomagocskat (az elso indulasakor az adott jateknak) amit be is tolt, ezt az outpost eszreveszi es megkerdezi, hogy akarod-e, de mivel olyan kedvsen irtak meg, hogy mindig mas a neve igy nem lehet megosztotta tenni. 2 dolgot tehetsz vagy elviseled, vagy kikapcsolad a komponens controlt, amivel gyakorlatileg alap za szintre butitod vissza.

(#696) h_143570 válasza h_143570 (#695) üzenetére


h_143570
addikt

Most jutott eszembe a 4.0 outpostban van entertainement mod, ha ez be van kapcsolva a megfelelo steames jatek eseten illetve az entertainement mod opcioi kozott nincsen bepipalva az enable componens control akkor nem fog rakerdezni jatek kozben a componens valtozasokra ha jol emlekszem.

(#697) Kiskutya


Kiskutya
veterán

egy kis erdekesseg: [link] es 1 tablazat: [link]

hmm...

(#698) dbius


dbius
veterán

Hát, nem sokáig tartott nálam az öröm.... A legújabb verzió is dobálja a kékhalált a filtnt.sys-szel :W

Kezd elegem lenni a 4-es verzióból, bármennyivel biztonságosabb is a 3.5-ös sorozatnál....

(#699) deter válasza Kiskutya (#697) üzenetére


deter
aktív tag

És ráadásul a teszt győztes tűzfal freeware [link]. Igaz életemben nem hallottam még róla. Lehet, hogy válltok vissza ZA-ra. Azzal legalább a cfosspeed is megy.

(#700) Noxy válasza dbius (#698) üzenetére


Noxy
veterán

Csupán annyiban, hogy van bent önvédelem. Ha fut, te sem tudod teljesen le állítani.
Amúgy a havernak a nyomtatójával is össze akadt. Nem tom milyen pontosan, Valami multi.. mono lézer.

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.