Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) h_143570 válasza Boeing 737 (#748) üzenetére


h_143570
addikt

Van stabil, pontosabban eddg 1 embernel van vele gond nov7en jott ki, a magyar valtozata meg nov17en. Biztonsagos ha a leaktesteket nem szamoljuk.

(#752) Boeing 737 válasza h_143570 (#751) üzenetére


Boeing 737
senior tag

leaktesteket miket? ne hari nem értem.


Érdemeseb váltani az újra?

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#753) h_143570 válasza Boeing 737 (#752) üzenetére


h_143570
addikt

A leaktestek kulonbozo megoldasok arra, hogy hogyan lehet kikerulni a tuzfalat, az outpost 4.0 valtozata eleg jol vedelemmel bir elenuk, bar oldal visszabb van egy link a tesztre.

(#754) Boeing 737 válasza h_143570 (#753) üzenetére


Boeing 737
senior tag

És érdemesebb sürgősen föltenni?

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#755) h_143570 válasza Boeing 737 (#754) üzenetére


h_143570
addikt

Jelenelg a tuzfal tesztek erre illetve a tuzfal kilohetosegere mennek ra mivel mapasag minden tuzfal kepes normalis ki es bejovo csomagszuresre, ezrt a tuzfalat valahogy meg kell kerulni, vagy le kell allitani. Ajanlot frissiteni, bar mar meg egyenlore az ilyen szinten kifinomult spywarek talan nem tulsagosan elterjedtek, de nem art felkeszulni. A jo hir, hogy ha a beallitasokat 1 fileban tarolja, igy a jelenlegi beallitasaid megmaradnak sot ha valamiert nem lenne meg eleg stabil nalad, akkor vissza mehetsz a regire ujrakonfiguralas nelkul.

(#756) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Mostanában figyeltem, hogy az Agnitum Outpost v4 házirendje a Szabályok szerint-ből átvált Tiltó módba. Tálcán a kérdőjel tiltóra változik:

[kép]

Mitől van ez?

[Szerkesztve]

(#757) tupacamaru válasza VINIKOR (#756) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem csak játék közben vált át. Nem futtatsz valamilyen progit amikor átvált?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#758) h_143570 válasza VINIKOR (#756) üzenetére


h_143570
addikt

A 4.0 rendelkezik egy entertainement modal, magyarban szorakoztato modnak fordithattak, ez akkor kapcsol be ha teljes kepernyos programot futatsz, hogy a film es jatekelmenyedet ne zavarjak meg a felugro ablakok. Minden teljes kepernyore valto alkalamzas eseten feldob egy ablakot amiben megkerdezi, hogy be akarod-e kapcsolni illetve minden alkalommal ennel az alkalmazasnal. A policy fulon a beallitasoknal lehet szabalyozni az ilyen modban engedelyezett esemenyeket. A teljes kepernyos alkalmazasbol kilepve nem mindig valt vissza.

[Szerkesztve]

(#759) Boeing 737 válasza h_143570 (#758) üzenetére


Boeing 737
senior tag

A 3.5-ös miért nem frissíti a kémprogram adatbázisát?

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#760) VINIKOR válasza h_143570 (#758) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Nem is lenne gond a Tiltó móddal, de az MSN Live nem indul el, csak ha visszaváltok az Szabályok szerinti-be. Tiltóban hogy lehetne msn-t használni?

(#761) h_143570 válasza VINIKOR (#760) üzenetére


h_143570
addikt

Elmeletileg 2 megoldas van:
1, berakod a megbizhato progik koze, ez nem ajanlott megoldas
2, hozzadsz 3 szabalyt:
-TCP inbound allow / tcp bejovo enged
-TCP outbound allow / tcp kimeno enged
-UDP allow / utp enged (erre ne tegyel iranyt mert, egyertelmuen utpnel nem lehet eldonteni csak foloslegesen terhelne a procit)

(#762) h_143570 válasza Boeing 737 (#759) üzenetére


h_143570
addikt

Elmeletileg kell lennie egy update.log-nak az outpost konyvtaraban abban bene lesz hogy miert pusztult meg, ha bemasolod az utolso frissitesel kapcsolatos reszeket talan ki lehet talani, hoy mi baja van.

A hivatalos angol forumon altalaban a vbscript motor kipusztulasa okozza, elmeletileg ezek rendbehozzak mar ha tenyleg a vbscriptek pusztultak ki.
[link]
[link]

(#763) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Internetes játéknál vannak gondjaim.
A házirendnél mindig átváltott Tiltó módba ezért a További lehetőségnél átállítottam a Megengedő módba: [link].
De néha előfordul, hogy nem tudok kapcsolódni a játékra és újra kell okézni a házirendet vagy gépújraindítás állítja helyre a dolgot. (4-es verzió).
Másnál is van ilyen?
Megengedő módnál kell még valamit kipipálni, hogy biztonságos legyen? Ez csak a játékra érvényes vagy az egész internethasználatra?

(#764) h_143570 válasza VINIKOR (#763) üzenetére


h_143570
addikt

A policy/hazirend fulon kozepen van egy gomb itt lehet megadni az uzem modott illetve, hogy milyen szureseket alkalmazzon az maradjon tilto modon, csak a legfelso legyen kikpipalva. A jatek szabalyaihoz hozd letre a kovetkezo szabalyokat:
-tcp kifele enged
-udp enged /udp esteben az iranyt nem lehet egyertelmuen felismerni ezert nem szabad beallitani/
- tcp befele enged /ezt csak akkor ha kulonben nem megy/

Nem kell ujrainditani csak jobb gomb az outpost ikonjara a talcan es ott atalithatod a hazirendett, amint vegeztel a jatekkal neha nem veszi eszre es elfelejti visszallitani. A fentebbi szabalyok atfogjak engedni meg tilto modban is a kicsiket.

A megengedo mod eseteben mind1, hogy kikpipalod-e oket ugyis engedne oket kerdes nelkul, kiveve ha lenne ellene direktbe szabaly, vagyis nem lehet biztonsagosra bealitani. Az ervenyes hazirend az egesz halozati forgalomra ervenyes nem csak az adott programra.

(#765) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Portscannelés volt dec. 11-én. Abouse-nak levélmellékletben elküldtem a napló logfájlt. Ezt válaszolták:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A levélben az alábbi formában és tartalomban szerepeljenek az adatok:
1. A hibabejelentés sima ASCII text formátumú legyen, hogy pl. Unix alatt is tudjak olvasni.
2. A log lehetőleg ne csatolt dokumentumként legyen elküldve.
3. A betörési kísérlet pontos dátuma, óra, perc, másodperc
4. Forrás ip vagy host
5. Forrás port
6. Cél ip
7. Cél port
8. A portot kiszolgáló alkalmazás (amennyiben van ilyen)
9. Protokoll
10. Ha több támadas érkezik egy ip címről, akkor a támadas idejének sorrendjében legyenek az adatok felsorolva.
11. A hitelesség érdekeben az eredeti log file-t is másolja be az elküldendő levélbe.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nem értem mi volt a gondjuk. Hol van az a részletes napló ami tartalmazza ezeket az infókat? Hogy kell jól elkészíteni?

[Szerkesztve]

(#766) h_143570 válasza VINIKOR (#765) üzenetére


h_143570
addikt

Az outpostnak van egy naplozo rendszere a talcan levo outpost ikonra jobb gombos menubol lehet a legygyorsabban elerni ott mindennek benne kellene lennie amit igenyeltek.

(#767) Boeing 737 válasza h_143570 (#762) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Azt írja nincs megjelenítendő elem. :(

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#768) Nabu


Nabu
aktív tag

Legyen szíves valaki egy linket adni a 3-as verzió legfrissebb telepítőéről mert kipróbáltam a 4-est ''teccik'' is csak rengeteg bug van még benne :((( és kéne egy stabil!!!!! :R
Köszönöm! :R

szerk: lényeges hogy magyar legyen...


[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#769) ttomi válasza Nabu (#768) üzenetére


ttomi
tag

Az utolsó 3.51-est: [link] :)

(#770) h_143570 válasza Boeing 737 (#767) üzenetére


h_143570
addikt

Erdekes, ezek szerint mar kitakariotta volna a naplozo rendszer magat.

(#771) Nabu válasza ttomi (#769) üzenetére


Nabu
aktív tag

Köszönöm! :R

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#772) Boeing 737 válasza h_143570 (#770) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Ez a hiba ugye nem érinti a tűzfal funkcióját? a kémírtást meg rá bízom más cuccra :DDD

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#773) h_143570 válasza Boeing 737 (#772) üzenetére


h_143570
addikt

Nem nemerinti, anyi van, hogy bizonyos idokozonkent kitakaritja a naplot, viszont a te esetedbe lehet, hogy van egy odbc hiba /eljen a windows/, a naplo nezegeto file menujeben van egy javitas opcio valasz ki, hogy naplo file javitasa /vagy valami hasonlo/ aztan a kovetkezo ujrainditaskor rendbeszedi magat mar ha kell egyaltalan.

(#774) h_143570 válasza h_143570 (#773) üzenetére


h_143570
addikt

A kemirtojat azert ne kapcsold ki. :)
A spybot teatimer nevu segedprogija meg hasznos tud lennei, illetve a windows defender spywarek ellen, ezek egyike sem tenyleges irtas kepesseegei miatt jo, hanem azert mert ingyenesen figyelik a rendszernek azon pontjait ahova a komolyabb szarok be szoktak telepulni.

(#775) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Sziasztok! Gondoltam megosztom veletek az Outposttal kapcsolatos nem túl jó tapasztatom: felraktam a legutóbbi verziót (PC World előfizetéses, tiszta), ment is a dolog, de a Windows csöppet lelassult. Gondoltam, OK, nem drámai, lehet azért használni a gépet. De: egy Logitech webkamerát telepítettem a CD-vel, ami sikerült is, de aztán az új hardwert a gép elkezdte konfigurálni, és azt nem is akarta abbahagyni. Nagy nehezen újraindítás, de megint azonnal konfigurált. És újra. Úgyhogy az East Tek Eraserrel leszetem safe modban a Logitech könyvtárat, a konfigurálás abba maradt, de: újraindítás után (már nem safe modban) az Outpost az üzente, hogy valami key importance dll file hiányzik, és letiltott minden internet kapcsolatot. Rámentem az Outpostra, hogy mi van, de meg se nyitotta, kiderült, hogy olyannyira megsérült az Outpost, hogy gyakorlatilag nem indítható, de az internet blokkolást fenntartotta. (Ezt a Logitech kamera okozta???) Uninstall, gondoltam, de az se ment, mert az unistall.exe is hiányzott. Úgyhogy leradíroztam az egészet az East Tek Eraserrel (megjegyzés: az absolute unistaller, ami azért nem gyenge szoftver, se tudta leszedni, csak az East Tek Eraser, ajánlom egyébként mindenkinek törléshez). Ezt követően felraktuk újra az Outpostot a CD-ről, de a gép nagyon belaasult, pedig kétmagos AMD Turion van rajta. Szóval: újra törlés, és áttértem a Panda Antivirus+Firewall 2007-re -- és ezzel simán megy a gép, a Logitech webkamera láss csodát: gond nélkül telepítve, és remélem, így is marad. Megjegyzés: a Panda az első indításnál 178(!!) spyware-t törölt a gépről, nem teljesen értem, hogy az Outpost alatt ennyi hogy a túróba jöhetett be, de ez van. Szóval Panda.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#776) h_143570 válasza HarryPotter (#775) üzenetére


h_143570
addikt

178db spaware mellett nem is csoda, hogy minden pusztult. Egyebkent egy integralt spyware irto sem lesz olyan hatekony mint a kulonalo termek, de marha jol hangzik, hogy van benne. Meg valamit jelemzo gyakolrlat, hogy a nyomkoveto cookikat is beleveszik meghozza darabbszam szerint, abbol meg van dogivel, illetve a spyware minden egyes allomanyat.

A telepitest igenylo progikat amik kernel modos drivereket raknak be nem celszeru az uninstalon kivul massal piszkalni.

Meg szep, hogy fenn tartotta amig nem indul el a driver es a szuro komponens addig minden forgalmat blokkol ahogyan azt kell.

Az en tippem az hogy az a 178 spyware + outpost + logitech kamera egyutt, plusz meg a sok sebbol verzo windows telepitesed /ne aggodj mar eleve igy telepult, szoval nem a te hibad/.

En meg vegikuldenek rajta egy spybotot es meg egy masikat, tovabba egy regisztracios adatbazis rendbe rakot pl tune-up utilities 2006 a 30napos proba verzio tokeletesen eleg a celra.

(#777) HarryPotter válasza h_143570 (#776) üzenetére


HarryPotter
őstag

Kösz, igazad van, az integrált alkalmazásokra más is jelezte, hogy nem olyan tutik, mint a különállók. Gondoltam én is, hogy rendszeresen ráeresztem a Spybot-ot, de mintha valaki azt írta volna valahol (nem emlékszem melyik topic-ban), hogy a Panda mellett külön spyware eltávolító nem működhet. Hallottál ilyenről?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#778) Boeing 737 válasza HarryPotter (#777) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Nagyon jó spyware írtó még a spyware terminaror is. (ingyenes)

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#779) HarryPotter válasza Boeing 737 (#778) üzenetére


HarryPotter
őstag

ok, köszi, de a kérdés: megy-e ez a Panda mellett? Vagy akadnak? vagy mittudomém...mondhatod erre perzse, hogy próbáljam ki, de épp most vagyok túl egy tűzfal cserén (az előző outpost kinyiffant), és nem volt egyszerű helyrehozni a rendszert, szóval csak úgy nem nyúlnék bele a bizonytalanba.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#780) h_143570 válasza HarryPotter (#779) üzenetére


h_143570
addikt

Nem lesz gond vele, a spyware irtok jol megfernek egymassal mivel nem kell oket olyan szinten a rendszerbe integralni mint a tuzfalakat es a virusirtokat. A spybot teatimer komponense az ami fontos, maga spybot nem a legjobb a piacon, de ez a funkcionalitasa figyelemre melto, illetve a windows defender, ez sem a spyware irtasi kepessegei miatt ajanlott, ha sikerul beszerezned, mivel ezek rendesen figyelik es vedik a komolyabb spywarek rendszerre akaszkodasi pontjait.

(#781) Boeing 737 válasza HarryPotter (#779) üzenetére


Boeing 737
senior tag

Soha em hasznáétam pandát.

A világ legszebb repülőgépe a Boeing 787-es. http://img.index.hu/imgfrm/1/6/2/0/BIG_0003061620.jpg

(#782) giba


giba
tag

please

ez miért van?
egyfolytában támadnak.

Mi ez?
A hálón van még egy gép és azt egyáltalán nem is bántja senki de ha ezt a gépet bekapcsolom semmi progi nem idul el (dc vagy bittorrent) és támadnak.....
20 perc alatt 400 portscan.....

Mit csináljak?

[link]

Köszi

MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#783) h_143570 válasza giba (#782) üzenetére


h_143570
addikt

Valoszinuleg azert, mert adsl-ed vagy egyebb dinamikus ip-s neted van es az ip cime elozo tulajdonosainak a gepe egy biztonsagi resektol hemzsego gepecske volt ami feltehetoleg egy bothalozatnak is tagja volt a 24orankenti szokasos ip csere miatt megszakadt vel a kapcsolat es megprobaljak vissza szerezni. Ez tipikus dinamikus ip eseten.

1, vagy ip cimet valtasz a kapcsoalt lebontasaval es ujra felepitesevel
2, kikapcsolod a hang es vizualis riasztasaokat a tamadas erzekelo pluginban
3, veszel egy routert es akkor az kapja mindet, ha mar van akkor dmz es upnp helyett atalsz portforwardra.

(#784) giba válasza h_143570 (#783) üzenetére


giba
tag

outpost uninstall és most már jó.
Pedig van routerem és a akpcsolatot is vagy 10 szer újra élesztettem más ip vel... sőt még a gépet és a routert is újrainditottam :)

Most viszonylag jó
De sajna erről a vpn meg dmz ről nem sokat tudok

VPN:
IPSec Passthrough: Enable
PPTP Passthrough: Enable
L2TP Passthrough: Enable

DZM disable

A routeren meg minden bekapcsolva

MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#785) giba


giba
tag

ááááááááááááááááááááááááá
megint ugyanúgy csinálja :(

MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#786) h_143570 válasza giba (#784) üzenetére


h_143570
addikt

VPN az nem gond az UPnP viszont igen.

A routeren nem juthatnanak at. Gondolom a router epiti fel a kapcsolat. Milyen tipusu a router?

(#787) Nabu válasza ttomi (#769) üzenetére


Nabu
aktív tag

Na én inkább elfelejtem ezt a tűzfalat mindíg van valami gond vele és nem szeretem az ilyen programokat... :(
A 3.51-es valamiért nem akarta frissíteni a kémprogram adatbázisát a 4.x meg ki sem férne egy oldalra hogy mennyi hiba lépett fel a mai nap felraktam a Comodo tűzfalat és nem bántam meg nagyon jó fal, de a többit már nem itt mert ez agnitum topik... :DD

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#788) h_143570 válasza Nabu (#787) üzenetére


h_143570
addikt

Egyebkent a kemprogram adatbazis nem frissithetoseget a windows belso szkriptmotoranak megpusztulassa okoza az esetek nagy reszeben.

A comodo is jo, viszont ved figyelembe, hogy mashogy kell beallitani mint az outpostot p2p es szerver progik esetben, illetve cfosspeed haszanata eseten.

(#789) P.H. válasza h_143570 (#788) üzenetére


P.H.
senior tag

Miután a 3.51-est frissítettem 4.0-ásra, nekem sem tudta frissíteni az spyware-adatbázist (átment rajta, update finished, pedig nem frissült. A letöltött file pedig korrupt volt, már nem tudom, mivel, megnyitva). Miután Windows-reinstall után egyből a 4-est telepítettem, azóta rendben lett. Tényleg lehet ott valami hiba.

Viszont nagy általánosságban remek tűzfal, le nem cserélném semmi másra. És nem adnám más (laikus) kezébe sem, nem is szoktam ajánlani. Rajtam kívül még senki sem tudta a körömben normálisan működtetni, még a távsegítségemmel sem.

Kérdés: ha frissíti a spy-adatbázist, pár percre megakad (not respondig lesz a title is, de aztán megy). Ez automatikus, frissítés utáni gyors rendszer/registry scan lenne? HDD-t terheli (valami) rendesen ilyenkor.

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#790) h_143570 válasza P.H. (#789) üzenetére


h_143570
addikt

En is maradok egyenlore ennel, foleg mivel eletre szolo licenszem van ra. :) A comodo erdekes megoldas, volt hozza szerencsem mig ki nem javitottak a napi legalabb 1 kekhalalt a 4.0ban, de a szabalyalkoto resze kisse nyaktekertre sikerult legalabbis szerintem. A masik idegesito dolog benne ha egy alkalmazas egyszere tobb kiserletett tett kimenni akkor csoportositotta oket, igy vagy elfogadni lehetett mindet vagy tiltani mindet. Bar az igaz, hogy a ring3 szinten implementalt hook figyelo hatastalanithato az outpostban, de egyenlore meg nem hasznaljak tomegesen ezt a modszert. Persze ez az implementacios kenyszer meg fog szunni amint az ms kiadja a patchgurad atjarasat biztosito api-t, es akkor vegre atterhetek vistara, mert az xpbol mar nagyon elegem van, tudom hogy nem lesz jobb, de legalabb rafoghatom arra, hogy meg uj.

Szvsz az automatikus szabalyalkoto reszevel az outpost egesz jol hasznalhato amatorok nek is, de igaz hogy p2p-hez meg msnhez illetve allandoan valtozo kimeno portokat hasznalo alkalmazasok esetben kell nehany normalis szabaly.

Viszont a leaktest vedelem esetben mar erteni kell hozza hogy mit enged az ember, mert nem mindig trivialis, ez a comodo eseteben is igaz, sot talan ott megjobban. Mind2ovel konnyu kiengedni a nem kivanatos cuccot, ezen meg fejleszthetnenek mind2on. A tuzfal resze viszont korekt mind2onek, igaz nemileg mas filozofiat hasznalnak a cel erdekeben.

[Szerkesztve]

(#791) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Én is az agnitum Outpost tűzfalat használom. (4.0 Hun) Annyi lenne a kérdésem hogy, be van kapcsolva a Kémprogram-védelem, és való időben nem talál egyet sem. De ha elindítom kéziben akkor mindig talál vagy 6-8 sütit, meg egy két regiszti-bejegyzést. Azt szeretném kérdezni hogy ezeket miért nem találja meg valós idejű védelem alatt? Vagy csak valami beállítási gond lenne? Vagy le lehetne tiltani ezeket a sütiket, hogy ezekről a helyekről ne fogadjon?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#792) h_143570 válasza tupacamaru (#791) üzenetére


h_143570
addikt

A sutik az oldalakkal valo komonikaciohoz kellenek, ha ezeket nem engedne be akkor nem tudnal bongeszni a neten vagy csak nagyon limitaltan, viszont az oldal latogatasa utan nagy reszukre nincsen szukseg foleg azert mert ezzekel nyomon lehet kovetni a bongeszes szokasaidat. Tehat ezek a bongeszes idejere kellenek viszont utanna mar nem, ezert nem talalja meg oket elesben csak kezzel inditva. Tovabba ezek nem minosulnek spywarnek csak magan eleti kockazatnak. Termeszetesen vannak jo sutik is. A sutikel kapcsolatos beallitasok a bongeszoben lesznek.

A regisztracios bejegyzesek ellen a spyware vedelem nem kinal megoldast, erre a celra celiranyos programokat kell hasznalni, pl spybot teatimer, windows defender es regdefend. Mivel a spywarek tulsagosan kifinomultak igy egy spyware vedelmi megoldas sem tudja kiszurni mindet, foelg mivel nagyreszuk ugy jon be, hogy megnezel egy oldalt es most mind1, hogy milyen bongeszovel teszed, de ezek rendszerint egy normalisan felpatchelt windows es nem ie hasznalata esetben kis kockazatott jelentenek, mar ha van normalis proaktiv vedelemmel felszerelt virusirto a gepen.

Az igazan veszelyes cuc a netrol valamilyen urugyel leszedet es futatott program, vagy egy hasznosnak tuno program reszekent erkezik, esetleg kepkent. Ezek jelentos reszet valos idoben szinten nem lehet elcsipni, mivel tomoritve es titkositva vannak mig a gepre jutnak. A telepulesuk ideje alatt, ha nem hasznalsz megfelelo a rendszer kenyes pontjait figyelo alkalmazasokat, mint amiket feljebb emlitettem, akkor simman fel is telepulnek, tudtod es belegyezesed nelkul. A spyware irtok kezzel inditott keresesei pedig a feltelepules utan mar jo eselyel megtalaljak. De amig feljut es telepul addig az esetek nagyreszeben suketek es vakok mind, nem csak az outpost.

Roviden foloslegesen aggodsz a sutik meg amiatt a nehany regisztri bejegyzes miatt mivel minimalis kockazati tenyezonek minosulnek, tovabba a tobbi is ugyan ugy atengedne oket. Akkor mar agodhatsz ha programokat talal amiket nem telepitettel. A Windows exploitokrol meg nem is beszelve, mert az ellen semilyen vedelem nincs, bar a virus irtok fenyeveket vernek ra a spyware megoldasokra ilyen szempontbol.

(#793) tupacamaru válasza h_143570 (#792) üzenetére


tupacamaru
veterán

Köszönöm a kimerítő válaszodat. :R Nem aggódásból írtam, csak érdeklődtem. Amúgy még semmi komolyabbat nem engedett be, ezért meg vagyok vele elégedve. Mégegyszer köszönöm a válaszodat. :))

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#794) giba válasza h_143570 (#786) üzenetére


giba
tag

szia h_143570!

bocsi de a probléma (portscan állandóan) még most is fent áll a rendszeremen.
Tudnál nekem segíteni akár privátban akár itt a fórumon hogy mit tegyek? Rendszer már újrarakva.
előre is köszi

Tehát
rendszerem
xp professional
xp antispy -val minden letiltva
van fent egy peer guardian is ami szintén blokkol egy csomó ip-t
outpost 4.0 nemtom milyen verzió pontosan
nod32 vírusírtó
+ egy rakat spyware progi

router
linksys WRT54GS ez építi a kapcsolatot

beállítások
dhcp bekapcs
DMZ disable
quos disable
UPnP disabled

mit kell nekem beállítanom hogy ez a rengeteg portscan ne menjen azaz a router kapja és én ne.

hiába indítom újra a gépet semmi progi nem indul (dc bitcomet) és csak jönnek ezek a fránya portscanek....
Vagy ne is foglalkozzak vele?
Egyáltalán mi értelme van a portscannek?
Lelassítja a rendszert vagy a netet ha ennyi van belőle?

dc és bitcomet néha szokott menni


Köszi a segítséged
Giba



[Szerkesztve]

MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#795) h_143570 válasza giba (#794) üzenetére


h_143570
addikt

A szamitogep halozati komunikaciohoz portokat hasznal, a portokat szamozzak 1-65535ig; illetve van meg a 0as port ami a joker. Altalabban minden halozati szolgaltatashoz rendelve van egy sajat portszam, pl a a http -hez a 80as, termeszetesen egy porton nem csak hozarendelt szolgaltatst lehet futatni.

A port scan mint neve is mutatja a portk vizsgalatat jelenti, azaz a tamado azt nezi meg hogy milyen szolgaltatasok futnak a gepen. Ezek lehetnek szabavanyos rendszerszolgaltatasok es kartekony programok. A szabvanyos rendszer szolgaltatasok kozul viszont programozasi es tervezsi hibakbol kifolyolag vannak serulekenysegek amiket ki lehet hasznalni, ageped feltti uralom atvetelere. Sajnos adsl es mas dinamikus ip-t hasznalo szolgaltatasok esetben elviselhetelen mennyisegben jonnek.

Ha hasznalsz cfosspeedet akkor a routeres izolacio nem fog mukodni, ez esetben csak annyit tehetsz hogy a tamadas erzekelo pluginben kikapcsolod a hangjelzest es vizualis figyelmeztetest. A tamadas erzekelo pluginba az alhalozat blokolast kapcsold ki es vedd le a riasztasi szintet normalra. A routeres izolacioraol a security / firewall fulon be kell jelolni a a block wan request es block anonymousinternet request, ennek elmeletileg meg kellen allitani a portscaneket.

Gondolom a wifi reszet haznalod, lehetoleg porbald meg beallitani a wifi reszt hogy wpa titkositast hasznaljon es a mac filter /windowsos halokarit is be kell allitani hozza/ , hogy csak a laptopod mac cimet engedje be.

A bitcometben van NAT teszteles, hogy megfelelo-e a portforward a routerban esetleg meg az lehet akadalyoto tenyezo, ha nincsen jol beallitva.

(#796) h_143570 válasza tupacamaru (#793) üzenetére


h_143570
addikt

Az aggodasod nem volt alaptalan, mert a fene tudja mapsag, hogy mi az ami veszelyes es mi az ami nem. Mekerdezni sohasem art, legalabb a hasonlo gondokkal kuzsoknek mar nem kell.

(#797) tusi74


tusi74
őstag

Nektek van olyan, hogy a 4.0.971.7030 (584)-es hosszú percekre befagyasztja a netet, és az óra melletti ikon semmilyen kattintásra nem reagál. Sőt, olyan is van, hogy menetközben megáll a net, az ikon semmire sem reagál. Aztán minden helyrejön. Ilyenkor mi történik???

(#798) deter


deter
aktív tag

Helló!

Most olyan problémával küszködök, hogy nem bírok e-mail-t küldeni. Habár a levező klienseket engedélyeztem (imporvenet alapján).

És biztos, hogy jól vannak beállítva.

Se Thunderbird, se Outlook.
Az utobbi ez írja az összes domain-re; 550 relaying mail to t-online.hu is not allowed

üdv_
deter

(#799) kispéé válasza tusi74 (#797) üzenetére


kispéé
aktív tag

Ilyen nekem is van,de csak a windows indulásakor.Várnom kell kb. egy percet mire hajlandó betöltődni a tűzfal és csak utána tudok dolgozni.És persze ezután töltődnek be a programok is. Elég idegesítő,de még én se jöttem rá miért csinálja. Valakinek ötlet?

(#800) h_143570 válasza tusi74 (#797) üzenetére


h_143570
addikt

A windows a betoltodesnel parhuzamosan inditja el az alkalmazasokat amik egymas labra lepkednek folyamatosan igy a rendszert percekig nem hajlando valaszolni.
Fo windows particiot toredezetsegmentesiteni a windows\prefetch konyvtar tarlamat torolni, csak a tartalmat, majd ujraindit. Ez az elso rendszerinditas utan lassit nemileg, mivel ujra letrehoza a torolt konyvtar tartalmat ezutal ervenyesebb formaban. A masik problema forras az egyik svchost.exe folyamat erdekes viselkedese, mivel kozponti gyujto folyamat igy windows idiotizmus. Viszont egy spywarekereses sem art, spysweeper es spybot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.