Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Borokafa válasza éN79 (#200) üzenetére


Borokafa
őstag

Alapon megy: 4-4-4-12 1T 700 MHz
Tuningnál 5-5-5-15 2T 290x10,5 2,2 V 870MHz olv: 6410MB/mp írás:7192
Ez nem tűnik soknak.
Próbáljam meg a 4-4-4-12-re lehozni?
Az 1T gondolom egyébként sem elérhető

(#202) Borokafa válasza Borokafa (#201) üzenetére


Borokafa
őstag

Megy tuning mellett a 4-4-4-12 2T, most már jobb egy kicsivel a mem olvasás és írás
Szerintetek van értelme megpróbálkozni az 1T-vel?

(#203) éN79 válasza Borokafa (#202) üzenetére


éN79
addikt

Valószínüleg nem fogja elviselni az 1T-t, de nem is igazán vesztes vele sokat.
Tuti hogy Dual Chanel-ben vannak a ramjaid? Az olvasás írás értékek mintha single chanel értékei lennének. (CPU-Z illetve elvileg a POST képernyő is megmutatja).

(#204) Borokafa válasza éN79 (#203) üzenetére


Borokafa
őstag

Természetesen dual channel (128 bit) DDR2 870MHz 4-4-4-12 CR2 CPUZ szerint is

Read: 6810 MB/s
Write:7376 MB/s
Copy: 6157 MB/s
Latency:44,4ns
CPU FSB: 290 Multipler 10,5 CPU clock: 3045,1MHz

Ez mennyire normális érték? Vagy ez csak egy magra értendő?
Az előző gépem Asus A8N SLI + 3,7 Sandi HC500 ramokkal jobb értékeket produkált
Esetleg az integrált vga is módosíthat az értékeken?

(#205) éN79 válasza Borokafa (#204) üzenetére


éN79
addikt

Nekem ez kevésnek tűnik, lévén ennél jóval lazább beállításokkal is ''sokkal'' több a nálam mért érték (8000 körül minden), de lehet csak az everested régi, nézd meg a legújabbal.

(#206) Borokafa válasza éN79 (#205) üzenetére


Borokafa
őstag

Everest v 4.00.976-ot használom ez elég új, de a cpuz is hasonló adatokat ad.
Egyébként nekem is kevésnek tűnik, ezért is érdeklődöm tőletek .

(#207) pip


pip
aktív tag

Sziasztok,

en is a napokban lettem nfm2 tulaj, meg nincs ugyan osszerakva a gep, de amint meglesz, majd beszamolok a tapasztalatokrol. Azert reagalnek nehany felvetett problemara:

1) tuningolva nincs C&C - szerintem ez nem jelent igazabol problemat, amikor az ember huzza a gepet, akkor nem azt akarja, hogy alacsony frekvencan mukodjon

2) nem mutatja jol a proci homersekletet - amenyiben ez a hutoventillator szabalyozasat befolyasolna, a dolgot meg lehet kerulni egy allithato fordulatszamu ventillatorral, nekem speci egy Zalman 7500-am van, amelyet nem az alaplap szabalyoz, hanem en, a hozza adott kis feszultsegszabalyzo segitsegevel.

eredetileg egy 690g chipsetes lapot akartam venni, de ezt az egy m-atx-es lapot talaltam, amelynek a procifoglalata eleg messze esik a lap hatuljatol, hogy a Zalman 7500-as beferjen az Antec 1300-as hazba.... Hat remelem nem fogok csalodni ebben sem.

(#208) joshua7 válasza pip (#207) üzenetére


joshua7
veterán

1. hát... folyamatosan 100%-on használnád a gépet? Mert ha nem, akkor mi a francnak tekerjen akkor is, amikor semmi szükség rá?

Semper Fi

(#209) Bögre válasza joshua7 (#208) üzenetére


Bögre
aktív tag

Igaza van uram, eleinte én sem láttam értelmét, de most egy kicsit hiányzik :)
a másik amit hiányolok hogy nem tudom alulfeszelni a prockót

(#210) pip válasza joshua7 (#208) üzenetére


pip
aktív tag

Nem folyamatosan, hanem csak akkor huzom amikor arra szukseg van.... Szerintem is jo dolog a c&c, csak azt probalom ecsetelni hogyan lehet egyuttelni a hianyaval

(#211) joshua7 válasza pip (#210) üzenetére


joshua7
veterán

De akkor mindig szöszölsz a bios-ban? Nem túl felhasználóbarát. Ugye ez nem uGuru-s?
Bögre: pff, még szép, h igazam van :DDD

Semper Fi

(#212) Bögre válasza joshua7 (#211) üzenetére


Bögre
aktív tag

:D :DDD

pip:
Egyébként, persze, az ember tud kompromisszumokat kötni. Én is várok a megváltó új BIOS ra, addig meg alapon hagyva szépen megy a C&Q. :))

[Szerkesztve]

(#213) éN79 válasza Bögre (#212) üzenetére


éN79
addikt

Látod, nekem annyira hiányzott a C&Q vagy az RMClock lehetősége, hogy nem tudtam kompromisszumot kötni. :)

(#214) Bögre válasza éN79 (#213) üzenetére


Bögre
aktív tag

Nah igen. Én még próbálom tartani magam :P De Abit, már elnézést a kifejezésért, de ba**ik új BIOSt faragni akár krumpliból is. :F

(#215) pip válasza Bögre (#212) üzenetére


pip
aktív tag

igen, ha mar nincs jobb bios, baratkozni kell azzal ami van :) Az elozo biosok megjelenesi surusegebol itelve lassan itt az ideje hogy megjelenjen egy ujabb verzio. szerintem juniusra varhato.

(#216) pip válasza joshua7 (#211) üzenetére


pip
aktív tag

Nem tudom hogy ugurus-e, ossze sincs rakva a gepem, de mar nyugtatgatom magam, hogy egyutt tudok elni a hibaival :U A mult heten erkeztek az alkatreszek, de en el kellett utaznom es csak egy het mulva tudom majd osszerakni :O Kozben felfedeztem ezt a forumot es addig is olvasom, hogy ne csonthulyen alljak neki...

(#217) éN79 válasza pip (#216) üzenetére


éN79
addikt

Nem uGurus, sajnos. Elhiszem, hogy a kvázi HTPC gépnek szánt alaplapnál nem szempont a tuning következményeinek ''kezelése'', de ha egyszer ilyen veszettül tuningolható lapot alkotott az abit (ugyebár nem csak az ''FSB''-t bírja, hanem a feszültség terén sincs szégyenkeznivalója), akkor már nyugodtan csinálhatott volna egy normális energiagazdálkodási lehetőséggel megoldott lapot.

(#218) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

:F :F

mod: gugliban rákerestem erre lapra és ri/os4 hsz szerkesztése című linket rakott ki :DDD gondoltam kipróbálom, ténylge megy-e :B

[Szerkesztve]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#219) pokol ura


pokol ura
senior tag

sziasztok!

most vetem én is egy ilyen lapot, amd x2 4000+ birbane magos proci; 2*512MB pc6400 geil ultra memo; scythe ninja plus rev b és egy galaxy 7300gt ddr3 128 MB-s motyok társaságában. a lap elsőre jó nehéz volt :D, de az abitól már megszoktam. a hűtő kicsit alig fér el a a kondik melett de kisebb ügyeskedés után a helyére ment és nagyon pöpec. a memokat csak dimm 3-4 -be tudtam berakni mert nagy a hűtő. remélem igy is elindul :S . még a gépházra várok és közlök eredményeket :). addig is minden jót

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#220) éN79 válasza pokol ura (#219) üzenetére


éN79
addikt

Ó, gyakorlatilag teljességgel ugyanilyen megoldásom volt (lap+ram (igaz 2x1 GB)+proci+vga), és nagyon jó kis megoldás volt, csak az volt a bibi, hogy tuning esetén nem lehetett energiagazdálkodást alkalmazni.

(#221) Borokafa válasza pokol ura (#219) üzenetére


Borokafa
őstag

Hali!
Bizony jó lenne ha mondana még valaki konkrét eredményeket például memóriakezeléssel kapcsolatban. Tök jól megy nálam is minden szerencsére, de az a fránya ''kisördög'' itt motoszkál bennem, hogy az előző gépemmel jobb eredményeket tudtam összehozni.
A haverommal szinte egyszerre váltottunk konfigot, neki C2D 4300-as procija van (Intel mániás) tesztelgettük is rendesen a gépeket és bizony ezzel a procival nem kellett szégyenkeznem mellette.
Jövő héten remélhetőleg lesz már bele vga és akkor újra tesztelni fogok.

(#222) éN79 válasza Borokafa (#221) üzenetére


éN79
addikt

Kedvcsinálónak a laphoz és a memkezeléshez: ;)
[link]
[link]

(#223) pokol ura


pokol ura
senior tag

na sziasztok!

sajnálatal tapasztaltam, h nagy elánal rakom ösze a gépet végre. és jo kis csipogásal fogad.
talán nem szereti a geil ultra memot? :O mert az szopás. és tök mind1 melyik foglalatba tetem. ja és a biosba se tudok belépni . :S
vki pls segitsen

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#224) éN79 válasza pokol ura (#223) üzenetére


éN79
addikt

Hosszú cmos reset, és csak az egyik rammal próbálkozz először, azt is nézd meg foglaltonként váltogatva, amígy egyszer csak el nem indul. Ha elindul valahogy (nálam is így kezdte), akkor vagy berakod a másik ramot is (én ezt tettem) v. az első modullal biosban adsz egy kis kakaót a ramoknak (2.1V).

(#225) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Sziasztok, van valamelyikőtöknek xFi hangkarija ezzel az alaplappal ?? Csak ezért kérdeném, mert ez ügye NF4-es nem ??!! és volt vele ilyen probléma ezzel a chipsettel, de érdekes módon nem mind-1 gyártóéval.

Válaszotokat köszi :)

Jah és Geil Value-val is ezt csinálná ?! ;)

[Szerkesztve]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#226) éN79 válasza Eugene Roe (#225) üzenetére


éN79
addikt

Nekem volt ilyen lapban extremegamer és nem volt semmi gond vele.
A ramos kérdés gondolom a kb. kettővel ezelötti hozzászólásra szól: A value elvileg 1.8V-al is beéri, így ott nem valószínű hogy csinálná, ettől függetlenül a korábban leírtak arra is érvényesek, ha nem indulának, illetve várhatóan a névlegesnél egy kicsivel több feszt kell majd adnod, hogy stabil legyen a gép. (1.9-2.0V min. )

(#227) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Köszönöm neked én79 :) ez volt a lényeg, hogy menjen a hangkari, elvégre is drágább mint az alaplap ;)...

Most már kiemelkedik a másik 3 versenyző közül :) (KN9S, DFI Ultra-M2 és nView) de még így sem könnyű... :(

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#228) éN79 válasza Eugene Roe (#227) üzenetére


éN79
addikt

Ha tuningolni is akarod (merthogy az átlagot meghaladó tuningpotenciál lakozik ált. az nView-okban) de szeretnéd az energiagazdálkodási funkciót is életben tartani, akkor egyelőre ez nem a legjobb választás. :(

(#229) pip


pip
aktív tag

Nos vegre elkezdtem osszerakni a gepet... Megfogalmazodott bennem egy stupid kerdes: az alaplap utmutatoja csakis dual-channel uzemmodrol beszel, de nekem csak egy memoriamodulom van. Ettol meg kellene mukodjon, vagy nem? Amugy van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy mivel jobb a 2-channel mint az 1? Regbben is AMD rendszerem volt es a tesztek szerint igazabol nem profitalt a dual-channel uzemmodbol, ezert mindig csak 1 DIMM volt a gepben. Ma mar mas lenne a helyzet?

(#230) Bögre válasza pip (#229) üzenetére


Bögre
aktív tag

Szia!
Abban biztos vagyok , hogy menni fog egyetlen darab memóriamodullal is. ;)
dual channel és single channel közti különbségről nem tudok neked érdemben nyilatkozni, majd a nálamnál sokkal hozzáértőbbek előbb utóbb erre kószálnak :)

(#231) éN79 válasza pip (#229) üzenetére


éN79
addikt

S939 óta van értelme a dc amd fronton is, de bár van jelentősége, akkor se kell kétségbe esned, ha csak egy modult használsz. Szintetikus tesztekben szvsz. lényegesen jobban kimutatható, mint a valós életben. Játékoknál szerintem nincs akkor jelentősége, tömörítésnél, kódolásnál már (többet) számít(hat). Megnéztem everesttel a gépem egy 512-es modullal és a két gigás kittel, kb. 1,5X szorzó alatt volt a különbség a mem írás-olvasás-másolás terén, meg a késleltetés volt rosszabb valamivel (pár ms), így természetesen kihat a rendszerre is, de abszolute elviselhető, ha nem dc-ben járnak.

(#232) pip válasza éN79 (#231) üzenetére


pip
aktív tag

kosz a valaszt, valahogy igy gyanitottam en is. Igazabol az anyagiak miatt lett csak 1 db. memoriamodul, de most olyan alacsonyak az arak hogy vehetek meg egyet melle. Azt mar latom hogy beindul egy DIMM-el is, osszeraktam a gepet. Most ott vagyok elakadva, hogy a WinXP az egnek sem akar telepulni, azt hiszem valamilyen Sata vezerlo miatt. De ezzel a problemaval megostromlok egy masik forumot, majd ha megy a gep akkor beszamolok az eredmenyekrol.

(#233) pokol ura


pokol ura
senior tag

sziasztok!

nagy nehezen sikerült beinditani a lapomat HERR-Z kollega segítségével, ezért hálám üldözze érte na meg mentem a saját fejem után is. :D
na szóval most van egy bajom ismét, minden flottul megy, de a proci kicsit meleg az alaplap serint (80-90 fok) de a ninja plus hűtő van rajta és épph langyos. :O bekapcsoltam nagy nehezen a cool n quiet akkor megy 1200MHz-en a proci és igy 58-61 fok közöztt rohangál.

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#234) pokol ura


pokol ura
senior tag

folyt köv itt :D
és jo lenne ha maxon menne. és h tuningoljátok h igy felül mér a lap? :Y mert szeretném én is meghuzni direkt azért vetem ezt a lapot a jo tuningja miatt. de igy h kazának titulálja a lap igy h huzam? HT álitást sehol nem találom, cpu/ddrram osztás álitást se. :O de a memo beálitást azt igen most manuálon van 4-4-4-12-re beálitva és 2,1V mert igy indult el csak a lap. ha vki segitene azt megköszöném. kb 3000MHz-ig akarom huzni töbet nem. mit álitsak be és hol? előre is köszi annak a vkiknek akik segitenek.

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#235) pokol ura


pokol ura
senior tag

na ujra re :D

na már csak 62-66 között mozog, ha joban terhelem akkor megy 70 fok fölé is, de ez 2100MHz-en. de a tuning érdekelne. csináltam igy super pi tesztet (nod32, nvidia tüzfal, abit eq bekapcsolva) és igy 1M: 44ms; 2M : 1:52ms nem tom h jok e ezek, nekem enyit csinált (proci alapon;memo alapon csak fesz van adva nekik 2,1V a stabilitás miatt 4-4-4-12 és 800MHz ami effektive más)

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#236) Bögre válasza pokol ura (#234) üzenetére


Bögre
aktív tag

HT állítás: Advanced Chipset Features-> K8<>NB HT Speed
NB<>SB HT Speed <-ezeket kell visszavenni 5x vagy 4x vagy akár 3x -ra, hogy a HT sebesség lehetőleg ne menjen 1000 fölé (HT speed*CPU external clock)

Memó visszaosztás: Advanced Chipset Features-> DRAM Configuration-> és itt a DRAM Clock felel az osztóért DDR II 800 --6-os osztó
DDR II 667 --7es
DDR II 533 --8as


[Szerkesztve]

(#237) Borokafa


Borokafa
őstag

Sziasztok!
Ma kaptam egy 6600gt vga-t sehogy sem bírom elindítani. Az integráltat kikapcsoltam, kell még állítani valamit a biosban?

(#238) éN79 válasza pokol ura (#235) üzenetére


éN79
addikt

Szia!
Baromira felülmér a lap, de Everest szerint ha a magok hőmérsékletét nézed, az valamivel reálisabb képet adhat, bár az is vélhetően többet fog mutatni, mint a valós érték, nem utolsó sorban azért, mert a Ninja bivaly egy hűtő (nálam is volt ilyen egy nView-n, nem semmi látvány).
SuperPI: az 1M 44 sec mondhatni abszolute átlagos. AMD-vel (X2) a nagyon jó, ha már 30 sec alatt van, az igen komoly meg 25 sec. környékén, viszont a program igencsak érzékeny a memó sávszélre/sebességre (ezáltal a Dual Channel-re is ért. szerűen) és persze a minél nagyobb proci sebességre.

Tuningolni meg tuningold csak nyugodtan, ha a hűtő jól fenn van ( a Ninját nehéz lenne rosszul felrakni) és ''kézmelegnek érzed'', akkor ne sajnáld, és lehet tényleg normálisabb értékeket kapsz a konkrét magok hőmérsékletének figyelésekor.

(#239) éN79 válasza Borokafa (#237) üzenetére


éN79
addikt

Elvileg semmit nem kell állítani. Max. annyit, hogy post során az ''initial first display'' v. mi a PCI-E legyen. Próbáld ki hogy kiveszed majd újra berakod a vga-t, ill. nézd meg, hogy ha két kimenete van, hogy a másik megoldáson (analog v. DVI) is ugyanaz e a helyzet, meg hogy a monitor onnan várja-e a jelet (nálam előfordult, hogy valamiért a monitoromon ismét ki kellett választani a ''forrást'', hogy egyáltalán honnan várja a jelet).

(#240) HERR Z válasza pokol ura (#233) üzenetére


HERR Z
veterán

kezdetnek kapcsold ki a lekapcsolást és a szirénázást biosban, ott ahol a hőmérsékleteket látod
a többit meg már elmondták
jah és a k8-nb HT-t is vedd le 3x-re ne csak a nb-sb-t
a widhez ne nyúlj az madarjon fel le 16

(#241) pokol ura


pokol ura
senior tag

sziasztok!

kiprobáltam amit irtatok. de nekem nem jtt be. elmentem a beálitást, már az emelt orajelel. és el se indul a gép hanem kikapcsolja a monitort be se postol. (memeo beálitás ddr2-800 5-5-5-18 2,4V; cpu freki 250 10,5x 1,35V;NB HT speed 3x;NB SB speed 3x) nem tom mi van de rohadtul idegesit. ja és csak CMOS reset segitett. :F :O :W
lehet eladom a p...ba wááááááááá

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#242) Borokafa válasza pokol ura (#241) üzenetére


Borokafa
őstag

Igy nekem sem indult, de tedd a memóriát 667-re és menni fog, a geil ramok nálam 4-4-4-12 2T-vel bírják a tuningot is nálam 870-en mennek 2,2V-al

(#243) Chaser válasza joshua7 (#208) üzenetére


Chaser
titán

Azért gondolj bele, leszabályzott 1 ghz, 1.1V-ról ugrik a gyári értékre, az még oké. De valaki agyonfeszeli a procit, azért úgy már elég szép ugrások vannak fesz értékben és órajelben is..NEm hiszem, hogy huzamosabb ideig elviselné a proci vagy a chipset, valszeg ezért nem megy a c'n'q tuningkor..bár lehet tévedek:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#244) pip


pip
aktív tag

Egyiketeknek sem okozott gondot az XP telepitese nf2-nview alapu rendszerre? Mar harom napja szarodom vele, az egnek nem akar felmaszni a gepre. Nem akar bootlni az egyebkent jol mukodo (ertsd mas gepben kiprobaltan jol mukodo) winxp telepito CD-rol. Van valamin kezdeti trukk amit tudni kellene?

(#245) joshua7 válasza Chaser (#243) üzenetére


joshua7
veterán

Szerintem meg merő lustaságból van így. :)
Az s939 3700+-om 4 hónapig ment pedig úgy, most meg az x2 is így megy. Mondjuk CnQ-val is csak 1.2-1.25v-ig ment le a fesz ~1.5-ről. Lehet, direkt volt így. Nincs mit tenni na, az s939 intelligensebb. :DDD

Semper Fi

(#246) rollins válasza pip (#244) üzenetére


rollins
őstag

Nekem még az sp1 vagy sp2 nélküli winxp is simán feltelepült. Csodálkoztam is, hisz nem is ismeri az a telepítő sata hdd-t, gondolom a lap tudja kezelni natívan, vagy ide-nek álcázva. Ha az elején a .dll-ek betöltése közben áll meg a telepítő, az általában valamilyen hardevhibára utalahat. Talán a memória, esetleg memtest86+ -szal megnézheted nem hibázik -e. De lehet sajna még sok oka is ennek (alaplap, ram, hdd, stb)

[Szerkesztve]

(#247) pip válasza rollins (#246) üzenetére


pip
aktív tag

nekem nem jut el semeddig a telepito, illetve csak azt irja ki, hogy error booting from cd/dvd device. most egy masik dvd-romot tettem bele, de ugyanaz a helyzet. Azert gyanakszom a HD-re, mert beraktam egy win98 telepito floppyt, ezzel latom DOS-ban a dvd-romot, de nem latom a HD-t (bar lehet hogy ez normalis es igy kell legyen).Ha igy probalom elinditani a telepitest, akkor azt irja ki, hogy nem kepes swap file-t csinalni es azert nem indul

(#248) pokol ura válasza Borokafa (#242) üzenetére


pokol ura
senior tag

sziasztok ujra!

aszem én megszívtam egy antituning lappal vagy én vagyok béna. :S
na kiprobáltam amit irtatok memo 667MHz-re álitva 5-5-5-18 2,4V, ht 3x; sb 3x;10x fsb 250MHz. elsőre minden tök jol ment. aztán mondom huzom még egy picit; 270-es FSB na amit elértem h a winfosnál a töltés megy de a winfos nem jön be :(. cmos reset kellett. :O
utána bárh raktam visza a 250-esre a winfos nem akart egyáltalán betölteni. adtam feszt a procinak 1,4V. de semmi csak ez a fagyás. vki leirhatná ha megkérhetem, h mit menyire és h állit. ja és már ujra is kelet rakni a winfost. mert sorba nem talált dll-eket. meg az everest is csak másodjára jött be. aztán hibajelentés küldése ablak. :S. nem tom mi van. de igy az abital kezd a p...m ki lenni. köszi előre is :W :O :F :(

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#249) VaniliásRönk válasza pokol ura (#248) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Először is: NE ADJ 2.3V-NÁL TÖBBET A RAM-NAK! Az is lehet hogy túlmelegedtek a moduljaid, vagy akár tönkre is mentek, ilyen durva hibákat ugyanis nem szokott eredményezni egy sima túlhúzás. Bőven elég lett volna 2.1 max. 2.2V is, főleg ilyen laza időzítésekkel.
Előfordulhat hogy a chipsetnek kell egy kis fesz (NB), bár nem túl valószínű, szerintem inkább túlmelegedtek a RAM-ok. Attól hogy Geil Ultra még nem visel el 2.3V-nál többet ez sem hűtés nélkül, azok a kék lemezek dísznek jók, de bordának max. a marketingesek nevezik őket.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#250) pokol ura válasza VaniliásRönk (#249) üzenetére


pokol ura
senior tag

szia!

viszavetem 2,1V-ra és a memot átraktam ddr400-ra; a többi beállitás ua. , erre lekapcsol a gép. talána dodegen táp az oka? (500W-os) :F :Y :W de legalább igy 250-es FSB-vel bepostol és épp inditaná a winfost akkor kapcsol le.:(

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.