Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Mostanában teszek szert egy ilyen lapra, és számomra érthetetlen, hogy egy ilyen pofás darabnak még nincs nyitva topik :F

Várom a tapasztalatokat, amint meglesz az enyém, írom én is! :)

(#2) Thok válasza ßrainiac (#1) üzenetére


Thok
csendes tag

Én is ezt néztem ki magamnak... sokkal jobb szerintem mint az ASUS vagy MSI hasonló lapjai! :))

My Little Purple Pony's Friend The Clever Green Tree

(#3) _Blank_ válasza ßrainiac (#1) üzenetére


_Blank_
aktív tag

vettem egyet, hazavittem összeraktam, kiderült hogy halott a lap..
visszavittem garba kaptam ugyanolyat, ez szintén halott volt, az is vissza levásároltam másra.

persze ez tuti az én ''szerencsém'' volt két, két szar lapot kifogni:)
azóta sincs AM2-m

(#4) ßrainiac válasza Thok (#2) üzenetére


ßrainiac
addikt

Igen, és tuningosabb is!!

Egy tesztben olvastam, 339Mhz FSB-n stabil volt a masina ezzel a lappal :Y

Amúgy meg elindult 365Mhz-en is elvileg, csak már nem jött be winfo$ rajta.

Mikor lesz meg a lapod, Thok? :) Nekem pénteken!

(#5) ßrainiac válasza _Blank_ (#3) üzenetére


ßrainiac
addikt

Hát, ezt sajnálattal hallom!

És amilyen az én szerencsém is...:DDD

Egyébként, ha jót kaptál volna, akkor 99%, hogy meg lennél elégedve. Persze még csak látni sem láttam a lapot, de csak jót olvastam róla :DD

Nem utolsó dolog az sem, hogy emberek már régóta vártak ilyen jó mATX lapra - ez is bizonyít valamit! :U

(#6) _Blank_ válasza ßrainiac (#5) üzenetére


_Blank_
aktív tag

nekem is nagyon tetszett, alig vártam hogy végre beüzemeljem, de hát kifogtam mindkétszer a rosszat.. ez van

jó kis lap tényleg, talán ez bírja az AM2-es laopk közül legjobban a tuningot

(#7) ßrainiac válasza _Blank_ (#6) üzenetére


ßrainiac
addikt

Meghiszem azt!

Kíváncsi vagyok már, hogy muzsikálnak majd együtt az X2 4000+ proccal, meg Kingmax Mars 800Mhz-es ramokkal :))

(#8) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Gyerünk, vegyetek ilyen lapot, és írjatok róla :DDD !!!

:C


[Szerkesztve]

(#9) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Megvan a lap, húzni nem mertem nagyon csak 2x, de mindkét alkalommal CMOS Clear lett a vége - tudja a fene, hogy miért.. :(((

X2 4000+ Brisbane került bele, 3Ghz-ig bírják ezek ált. és LÉGGEL!! :C

Egyelőre, csak ismerkedem az új systemmel, majd postolok vmi eredményeket is, HA lesznek :DDD

ß

(#10) Edwaf


Edwaf
csendes tag

Sziasztok!
Ha minden igaz a közeljövőben lesz egy ilyen lapom, addigis az integrált VGAról tudtok valamit mondani? :F

[Szerkesztve]

Find out what is Pride FC at youtube.com . Forever PrideFC. April 8th Pride.34. Kamikaze

(#11) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Ijen deszka van a masik gepemben itthon...nagy konkertsag :DDD

X2-3600
2x512M DDR2-533
250G SATA2
16x DVDRW SATA

cuccokkal.

Allatul hasit, es poccre ment egybol minden



hobizoli.

több drón kell ;P

(#12) rollins


rollins
őstag

Van ilyen lap jó pár embernek itt a ph-zok közül is. Az socket am2 témában már volt róla szó. Beszerelés után ajánlott mindjárt egy cmos-clear is. Nálam olyan ''idegesítő'' tulajdonságát mutatta, hogy rossz tuning beállítást követően nagyon nehezen kelt életre. Amúgy nem rossz, csak ez a szeszélye ne lenne.

(#13) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Én nem CMOS Clear-eztem első indítás előtt.. igazából egyik lapomat sem. Mi jelentősége van ennek?

Amúgy jó a lap, tényleg jól bírja a tuningot, ahogy a tesztekben is olvasható szerte a neten. Szóval, csak ajánlani tudom minden kedves forumtársamnak :C

Egyetlen esetben lehet az ember másra kényszerülve: ha tele akarja pakolni a gépet pci kártyákkal. Egy kisebb videokártyával a gépben (pl. 7600GT) még elfér +2 pci-os kártya, ennyi slot is van. Egy X1900XT, vagy ehhez hasonló 2 foglalatot igénylő kártya mellett inkább már csak egy pci fér el.

Stb, stb. jó lap...:DDD

A benne lévő videokártya, az integrált pedig arra tökéletes, hogy vigye a Windows XP-t, de többre sztem (pl. 3D-s alkalmazások, játékok) csak ''képregény-effekttel'' képes ;]

Ami a legaggasztóbb, hogy a ram vmi iszonyat lassúnak bizonyul az Everest-ben kapott értékeket látva. Az olvasás 4-5000 között van, kisebb tuninggal hatezer vmennyi. Az írás egyértelműen ugyanannyi, természetesen, ha hajlandó elindulni 1T-ben, mert az se mindig oké.

Most így hirtelen ennyi, sztem ez nem a lap hibája, a lap zsír!

Kingmax Mars kaki.

(#14) éN79 válasza ßrainiac (#13) üzenetére


éN79
addikt

Fura amit írsz.
Nekem volt ilyen lapom, és egész konkrétan azért cseréltem le anno a KN9 Ultrámat, mert az megadta magát 286-os FSB-nél, ezzel meg simán ment a procim 300-as mellett 3 gigán (egy Windsor magos 4000+ volt)
A mostani 4000+-os Brisbane mellé is ilyet vettem eredetileg, de a procit full vasalónak detektálta, 70-80 fokosként. Nekem ez nem kellett, elég háklis vagyok a hőfokokra, az én hibám. Visszavittem, megnézték, másik ilyen lapban is ''hibásan'' mért, KN9 Ultrában is, úgyhogy lett helyette asus, de ha majd megosztod velünk, hogy kiadtak hozzá már jó biost, elgondolkodok rajta ismét.
A ramok nálam meg tökéletesen korrekten mentek, DC tuti rendben van?

(#15) rollins


rollins
őstag

olvasom az abit an9/kn9 témában, hogy erősen ellenzik hogy az NV hálózati és ide v. sata drivereket használjanak, mert gondok lesznek,
eddig nem vettem észre hogy az nf430/gf6150 driverei gondot okoznának...
valakinek volt problémája az alaplaphoz kapott cd-n lévő driverekkel?

(#16) éN79 válasza ßrainiac (#13) üzenetére


éN79
addikt

Szia!

Köszönöm a privit! :R
A hőmérsékleti adatokkal hogy állsz, azaz jól detektál a lap?

rollins: a driverek többnyire nem, de a hálózatkezelő tud érdekes dolgokat csinálni ( a tűzfal program konkrétan), az tényleg érdemes elfelejteni.

[Szerkesztve]

(#17) éN79 válasza ßrainiac (#13) üzenetére


éN79
addikt

Szia!
Ismét egy kérdés. Tuning során a C&Q ugyebár nem működik (?).
RMClock-kal hogy megy a szorzó és a fesz visszaosztás, vagy esetleg más progit használsz ezen célra?

(#18) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Jé, nView topic :C

Idetaláltam én is :)

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#19) éN79 válasza Satan_Claus (#18) üzenetére


éN79
addikt

Akkor nem szállok le rólad. ;] ;)
Ez az RMC-s dolog egyre jobban foglalkoztat, a legújabb is bután detektálja a procid?
Engem csupán olyan szinten érdekelne, hogyha tuning mellett az RMC szabályozza a fesz és szorzó párosokat, akkor azt hogy tolerálja a géped, azaz normálisan, vagy mint anno nálam, kikapcsol, vagy egyéb hiba keletkezik.

(#20) Satan_Claus válasza éN79 (#19) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Hát nem tudom milyen a legújabb, amit adtál linket, azt próbáltam. Azt hiszem 2.20 volt vagy mi.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#21) cudar07


cudar07
senior tag

sziasztok
itt egy vegyes mATX lapok topikja :B
[link]
esetleg ide is írogathatnátok :B

(#22) Satan_Claus válasza cudar07 (#21) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Hát, úgy látom, ez nem fog menni. :U

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#23) rollins válasza éN79 (#19) üzenetére


rollins
őstag

nálam ilyen volt: RMClock tuning mellet is jól ment, de képes meghülyülni ha változtatsz a biosban a tuningot illetően, ilyenkor a köv. indításkor ne induljon el autó, kézzel indít és lehet újból beállítani. (mostanában nincs tuning, így alapon használom az amd driverével, persze előtte gondoskodni kell nehogy elinduljon a rmclock is.. :) )
lehet nem volt hasznos, de gondoltam leírom

(#24) éN79 válasza rollins (#23) üzenetére


éN79
addikt

Dehogynem, köszönöm. :R
Tegnap ismét bejátszottam egy ilyen lapot, úgyhogy főleg hasznos, mert: míg az asus lapom 1.95V-on simán kezelte az ultra ramjaimat 4-4-4-12-ben és a C&Q is működött benne 2600 Mhz felett is, addig az nView-ban valahogy az istanért nem akar eddig összjönni az egészséges tuning (mondjuk a múltkor is így kezdtem, aztán 3 GHz-ig meg se álltam), és ugyebár húzás esetén a C&Q egyáltalán nem működik + az RMClock a proci újdonsága miatt vélhetően full zagyvaságokat ajánl fel mind szorzó mind fesz téren, ráadásul most a használatával a rendeszer nem kikapcsol mint a múltkor, ''csak'' kékhalált idéz elő.
Lehet be kéne fejeznem a tuningolást?

(#25) Satan_Claus válasza éN79 (#24) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Lehet, az RMClock-ot kéne elfelejteni, meg a C&Q-t. :U

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#26) joshua7 válasza ßrainiac (#13) üzenetére


joshua7
veterán

Egy X1900XT, vagy ehhez hasonló 2 foglalatot igénylő kártya mellett inkább már csak egy pci fér el.

Ez biztos? Mert x1900xt-m van, ilyen lapot tervezek és kéne mindkét pci-bővítőhely. Az egyiket buknám biztosan?

Nem megy a CnQ tuningnál? Hát az elég gáz. :(

Semper Fi

(#27) Satan_Claus válasza joshua7 (#26) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Nekem dupla kártyám van, mégis maradt 2 PCI-om. A felsőbe raktam a Wifi-t, mert alul zavart a CMOS resetnél, és még maradt 1.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#28) joshua7 válasza Satan_Claus (#27) üzenetére


joshua7
veterán

Szóval csak a pci-e esik ki? Az megnyugtató lenne.
CnQ tényleg felejtős húzásnál?

Semper Fi

(#29) Satan_Claus válasza joshua7 (#28) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

1 PCI meg 1 PCI-E 1x esik ki.

C&Q: Nem értek hozzá, én az első indításnál kikapcsoltam bios-ban. De elvileg ha megváltoztatod a proci Default beállításait, akkor buktad. Valaki mást is kérdezz azért. :B

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#30) rollins válasza joshua7 (#28) üzenetére


rollins
őstag

Igen, sajnos ha biosban a softmenu-ben bármit állítasz, vagyis ha user define -re rakod, már fix érték lesz, így az amd driveres cnq nem fog működni, de helyette ott az RMClock. Nem is értem miért nem tudták úgy megcsinálni ezen belül, hogy a szorzó és core fesz auto, vagy default legyen.
(Mondjuk én sem voltam elájulva a tuningot illetően, +200mhz alapfeszen a 3.5+ a64-gyel, cpu csak ennyit tud úgy látszik, tovább már feszemelés kell, de most úgy is alapon van)

[Szerkesztve]

(#31) joshua7 válasza rollins (#30) üzenetére


joshua7
veterán

:(
Akkor mégsem lesz am2. Ez tűnt az egyetlen normális lapnak. Kn9/m2n-e lapok tudnak cnq-t és tuningot?

Semper Fi

(#32) éN79 válasza joshua7 (#31) üzenetére


éN79
addikt

Asus M2N-SLI lapom 2625Mhz-nél (250x10,5) működött tökéletesen a C&Q.
Viszont az csak 1.95V-t tud adni a ramoknak, amin a Geil ramjaim tökéletesen elmennek, de hát azért... :(

(#33) joshua7 válasza éN79 (#32) üzenetére


joshua7
veterán

Bazz.. :(
Pedig Geil lenne nálam is...
Nincs egy normális lap? :W

Semper Fi

(#34) éN79 válasza joshua7 (#33) üzenetére


éN79
addikt

Nyugi, simán mentek így is 4-4-4-12-ben 2T 667-re visszaosztva 10.5x250 FSB mellett.
A KN9 Ultra simán kezelte anno az RMClockot C&Q helyett, az ott adható 2.3V meg elég kell legyen mindenre.

(#35) joshua7 válasza éN79 (#34) üzenetére


joshua7
veterán

Az vagyok, csak örültem, h van egy lap 20k körül, megy a tuning benne királyul, fölösleges csicsától mentes, erre kiderül, h ilyen macerás a cnq. Pff...

Semper Fi

(#36) rollins válasza joshua7 (#31) üzenetére


rollins
őstag

rmclock vagy crystalcpuid nem jó? végülis az is megfelel a célnak ha jól működik

(#37) joshua7 válasza rollins (#36) üzenetére


joshua7
veterán

Nem szeretem a szoftveres barmolást... :)

Semper Fi

(#38) ram34


ram34
tag

Sziasztok
Vettem a haveromnak egy ilyen lapot. A következőt tapasztaltam.
Összeraktam, bekapcsolom, BIOS.
A gép újraindul a BIOS után, majd...
Nem jön be, az istenért se. Csinálok egy Cmos resetet utána minden ok, de egy kikapcs vagy egy újraindít után megint nem jön be. A BIOS-ban minden OK.
Mi lehet a hiba?
A lehetséges infókat előre is köszi.

(#39) éN79 válasza ram34 (#38) üzenetére


éN79
addikt

Nézd meg, hogy a cmos reset jumper jól illeszkedik-e a tűkre, azaz nem nagyon lötyög-e rajta, ha igen, akkor egy kis feszesítő hajlítgatás ill. egy sima HDD/ODD jumperre csere is megteszi.
+ nem tudom milyen ramok vannak benne, de egy kis delej a ramoknál, mert néha háklis az alacsony feszre (2V v. komolyabb ram estén 2.1V).

[Szerkesztve]

(#40) ram34 válasza éN79 (#39) üzenetére


ram34
tag

Azt hiszem a jumper jó, mert amikor visszadugom rendes helyzetébe, akkor mindig bejön egyszer a lap.
A ramom, pedig DDR2 800-as Samsung. De egyébként amikor nem jön be akkor semmi csipogást nem hallok, úgyhogy valószínű el sem indul az alaplap.
Legalábbis én erre gondoltam. Mindegy még benne vagyok a 3 napban, visszaviszem.
Csak bosszantó a dolog.
Mindenesetre köszi.

(#41) éN79 válasza rollins (#36) üzenetére


éN79
addikt

Kipróbáltam a crystalcpuid-t az asusomban, mit ne mondjak, jól működik. Max. annyi, hogy egy kicsit kevésbé konfigurálható, mint az RMClock, de azt a bekapcsolás utáni egy duplaklikket mindenki kibírja gondolom.

(#42) rollins válasza ram34 (#40) üzenetére


rollins
őstag

Egy memtest86 -ot nézhetnél. Egyébként vannak ennek a lapnak hasonló idióta tulajdonságai. (nálam előfordult hogy bios post sem volt.) Ha sehogysem megy, sajnos marad a garancia intézése.
éN79 : ja jó az is, csak az elején kicsit nehéz megtalálni hol kell állítani

[Szerkesztve]

(#43) éN79 válasza ram34 (#40) üzenetére


éN79
addikt

Majd nézd meg azt is, hogy a 3-4 slotba rakod a ramokat, néha ez is segít.

rollins: köszönöm, mert az RMC-n kívül nem is ismertem más hasonó programot.

(#44) Sdi válasza rollins (#42) üzenetére


Sdi
addikt

Hali

Le tudnád írni, hogy ennél a CrystalCPUID programnál, hogy lehetne megoldani a winnel való indulást, és a bezárást a tálcára?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#45) rétisün válasza Sdi (#44) üzenetére


rétisün
veterán

a winnel indulás egyszerű, csinálsz a startmenü/inditópult-ba egy parancsikont a programnak. tálcára bezárást nem tudom, nem ismerem a progit.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#46) éN79 válasza Sdi (#44) üzenetére


éN79
addikt

Szerintem nem lehet megoldani, én még nem jöttem rá legalábbis, ezért írtam, hogy azt az egy kattintást kibírom.

mod: rétisün :R ezt is tudja, látod? én meg tudom milyen lesz az új ''rétisün'' fizimiskája. :DDD

[Szerkesztve]

(#47) rétisün válasza éN79 (#46) üzenetére


rétisün
veterán

lassan te is elkezdheted intézni az uj ''arcodat'' :DD pontosabban feleleveníteni a régebbi arculatváltást, aminek az előzményét viharos gyorsasággal tüntetted el anno, mikor megtudtad hogy 600 napos ph! tagság is kell a saját archoz :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#48) éN79 válasza rétisün (#47) üzenetére


éN79
addikt

Na igen, figyelmetlen voltam, de most már tudom, hogy elötte egy nappal se, úgyhogy ráérősen, főleg hogy láttam, neked is szuper hamar születtek kiváló eredmények.
Hogy is van ez a startmenübe csináljunk ...

[Szerkesztve]

(#49) Sdi válasza rétisün (#45) üzenetére


Sdi
addikt

Sajna ez nem működik, mivel nem telepíthető programról van szó. Kipróbáltam már korábban amit írtál / a Speedfan is így megy /, de nem elég a progi indító ikonját bemásolni az indítási menübe, mert újraindításkor nem indul el, keresi az egyik dll fájlját, magától nem találja meg.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#50) rétisün válasza Sdi (#49) üzenetére


rétisün
veterán

akkor a program .exe-jére jobbklikk, parancsikon létrehozása (aszem igy van magyarul, nekem angol az XP-m), és azt a parancsikont az indítópultba. esetleg küldés-->asztalra, akkor az asztalon csinál parancsikont, az is jó az indítópultba.

éN79: én is azt hittem, hogy akár napokig i eltart, míg valaki odatéved, aki átalakítja a sünimet, kellemesen meglepődtem, hogy fél óra mulva megvolt.

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.