Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) joshua7


joshua7
veterán

Van olyan ram, ami cl4-ben megy a lapban? Olvastam, h a Geil-ok nem mentek csak cl5-ben. Frekitől függetlenül.

Semper Fi

(#102) éN79 válasza joshua7 (#101) üzenetére


éN79
addikt

Nekem úgy rémlik, hogy a Geil-ek mentek benne CL4-ben. :U

(#103) joshua7 válasza éN79 (#102) üzenetére


joshua7
veterán

[link]

Semper Fi

(#104) Def26


Def26
félisten

Ennek a lapnak van egy gyenguszabb verziója:AbitNF-M2S [link]
Erről tud valaki valamit?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#105) Rudiaszarvas válasza Def26 (#104) üzenetére


Rudiaszarvas
tag

Igen! Építettem egyien lappal gépet....Csak pozitívumot tudok mondani....semmi negatívumot...bár tuningot nem próbáltam..nem vagyok híve a tuningnak...eben nem tudok segíteni....De a lap stabil és gyors!

(#106) Rudiaszarvas


Rudiaszarvas
tag

Ja! Jut eszembe...egy Abit NF-M2S-es lappal és egy 3000+ os sempronnal 512MB 800MHz-es rammal..tökéletesen fut a Fifa2007......Háát......erre mondjatok v.mit...azért annyira nem szar ez az integrált vga (6100) hogy csak az XP fusson rajta...és esetleg a Vista....

(#107) Franticfox


Franticfox
tag

Sziasztok!

Én is tulajdonosa lettem egy ilyen lapnak, szeretnék megosztani veletek valamit:
Ugye a gépösszeállítás hosszas ceremóniáját követően leadtam a rendelést, nf-m2 nview 3000+ sempron, 512 MB 800 MHz A-Data. Megjönnek a cuccok, nosza szereljük össze! Bekapcs, a működésjelző led zölden felvilágít, majd fél másodperc múlva leáll az egész. Mi van? Újra eljátssza ezt, sőt minden bekapcsoláskor. Hosszas próbálkozás után sikerül elindítani a gépet úgy, hogy vagy nincs a 4 pines proci tápcsatlakozó bedugva, vagy ki van véve a proci az alaplapból, de ugye ilyenkor processzor nincs a gépben, uh nem érek vele semmit... Vissza gariba. Úgy néz ki hibás a lap, csere, teszt az új lappal. UGYANAZ! Processzor, memória máshol működik. Olyan nincs hogy ez is gyári hibás! Nézzük meg más processzorral, és itt a meglepetés: Athlon 64 -el, X2 -vel megy! Kipróbálva 2800+ és egy másik 3000+ Sempronnal, azokkal se megy! Ergo: a hivatalosan támogatott X2, A64, Sempron procik közül a Sempron támogatás kicsit sántít... Hál' istennek egy 3200+ -os Sempronnal végül elindult, BandiT nagyon korrekt módon ingyen kicserélte nekem a 3000+-ost, innen is köszönet neki, és a fáradozásaiért! /Ez itt a reklám helye:)/ Gyanítom a 3#-as hozzászólásban említett 2 lap is Sempronokkal lett próbálva. Azért is érdekes a probléma, mert külföldi fórumokon azt hiszem egyetlen egy helyen találtam egy rövid kis párbeszédet egy hasonló problémáról. Ennyit akartam:) Jövőhéten megnézem mit tud a rendszer, majd leírom mire jutottam.

Franticfox

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#108) rollins válasza Franticfox (#107) üzenetére


rollins
őstag

Ha már működik a lapocska, akkor szerethető, müxik minden, öröm és...
Viszont:
Valami lehet ezzel lappal, mert sokaknak támadt ehhez hasonló problém. (nálam pl. összrekás után, kb a 10. ki, majd bekapcs után indult el A64 3.5+ cpuval, szval izé...) Nem árt az összerakás után, még az 1. indítás előtt, egy cmos clear. Talán használ valamit.
ID:12 bios, még nem próbáltam, nem tudom milyen lehet: [link]

[Szerkesztve]

(#109) Thom!


Thom!
veterán

X2 3600+(Brisbane)
250FSB RAM 800-as 533 visszatéve így most 2375MHz CPU de a kurva C&Q nem megy, feszekhez nem nyúltam?

(#110) Thom!


Thom!
veterán

+30°C csal a CPU hőmérője :W

(#111) éN79 válasza Thom! (#109) üzenetére


éN79
addikt

C&Q nem is fog menni, ha a def. értékekről elállítod az FSB-t. Az ennél is kellemetlenebb, hogy sem az RMClock, sem a CrystalCPUID nem működik az nView-ban.
Bár egy próbát megérne, hogy megnézd.

(#112) rollins válasza Thom! (#109) üzenetére


rollins
őstag

Elég ha user define-re állítod a bios softmenu-jét, alap cnq már nem fog menni. De már ezt is írtuk. crysatlcpuid, rmclock nem tudom ennél a cpu-nál jó lesz e. Nálam single core cpu-val működtek.
Remélhetőleg fog készülni olyan bios amivel korrekt értékek lesznek a Brisbane cpu-kal, de eddig nem nagyon erőltették meg magukat. [link]
Szerk: éN79 már leírta :R

[Szerkesztve]

(#113) éN79 válasza rollins (#112) üzenetére


éN79
addikt

Ho-ho! Álljunk csak meg! Nálad ezekszerint megy az RMClock és a CCPUID? :F

(#114) rollins válasza éN79 (#113) üzenetére


rollins
őstag

Igen működött mind a kettő, múltkor írtam. Lehet nálatok az X2 (vagy és) Brisbane miatt nem megy?
Talán egy újabb Bios megoldja a problémákat. Ezen állítólag már dolgoznak (reméljük) (a tajvanit oldalt érdemes nézegetni, mert a usa oldalon még a 2. bios sincs kitéve.)
(crystalcpuid, elírtam feljebb)

[Szerkesztve]

(#115) éN79 válasza rollins (#114) üzenetére


éN79
addikt

Köszönöm, úgy néz ki figyelmetlen voltam. :B :R
De ezek szerint van remény, mert tényleg furcsa, hogy x2-vel nem igazán akart működni, de bár nekem már nincs ilyen lapom, remélem hamar megoldják ezt a kis problémát.

(#116) Thom!


Thom!
veterán

ha van új bios linkeljétek be a topicba :R

(#117) Bögre válasza éN79 (#115) üzenetére


Bögre
aktív tag

Bizony nincs ilyen lapod, most már én viselem gondját :DD Ezúton is köszönöm a lapot és a hűtőt! :R És remélem a tajvaniak csipkedik magukat és jön az új BIOS mire megérkezik a prockóm. A remény hal meg utoljára. Igaz a C&Q nem létkérdés nekem, ugyse lesz ideje lustálkodni a gépnek ;]

(#118) éN79 válasza Bögre (#117) üzenetére


éN79
addikt

Remélem, hogy tényleg megemberelik magukat abitéknál, és kiadnak nektek valami használható bios-t, bár ha nem akarsz C&Q-zni, akkor rendben van a dolog. ;)
(és én is köszönöm a szíves együttműködést! :R)

(#119) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Sziasztok. Erre a deszkára rámegy a AC freezer 64 pro? :R

Amd - Radeon - Ryzen

(#120) Franticfox


Franticfox
tag

Nah tegnap nagyjából kitesztelgettem a konfigot.
A lap kb 320 MHz-ig stabil, ha jól emlékszem 324 MHz-en futott 2 órát az Orthos, viszont 325-ön már csak hidegindítóval indult újra a gép. /nyomnom kellett egy resetet hogy betöltődjön a BIOS:)/
jelenleg a proci /3200+ Sempron/ 8,5X316=2686 MHz-en megy 1,425 Volttal, kb 2700-ig stabil így, utána nem volt hajlandó feljebb menni 1,475-ön sem, majd egy vállalkozóbb szellemű órámban esetleg megnézem 1,5-ön.
Memória egy darab 512-es 800MHz A-Data van benne, ez 1,95-ön 766MHz-en megy 4-3-3-15 1T időzítésekkel, így hiba nélkül nyomott egy standard memtestet, uh majd még egy kicsit finomhangolom.

Gyuri27: Szerintem tuti belemegy. Az én XP-120-asom is simán elfér.


[Szerkesztve]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#121) éN79 válasza Gyuri27 (#119) üzenetére


éN79
addikt

Rámegy, tökéletesen, még egy Scythe Ninja is elfér rajta. ;)

(#122) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

am2es alá keresek olcsó de korret tuninglapot, ki mennyire előgetedd ezzel a lapppal jó/rossz tapasztalatok?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#123) HERR Z válasza animatrix11 (#122) üzenetére


HERR Z
veterán

szia
ez nem számít sztem olcsónak
de tuningra remek
ha brisbane procit teszel bele ne nézd a hőmérsékletet.....
más baja nincs

(#124) animatrix11 válasza HERR Z (#123) üzenetére


animatrix11
őstag

de nem is drága bruttó 20k körül lehet...

hal jól olvastam tuningkor a cnq kilőve :((( és nem csak ezen hanem a ''nagytesókon'' is

más alaplap monjuk nettó 20k körül, gigabyte-ok milyenek? tuning terén? cnq?
esetleg asus de nem sok jót hallottam

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#125) éN79 válasza animatrix11 (#124) üzenetére


éN79
addikt

C&Q azért általában a többi lapon működik egy bizonyos tuning erejéig (változó), viszont itt szigorúan nem, ha van OC, de ami számomra még fájóbb volt, hogy se az RMClock se a CrystalCPUID nem működik vele. Cserébe tényleg jó tuningpotenciál van a lapban minden téren, értsd FSB működő magassága, CPU és RAM fesz adhatósága, ami bizony a többi hasonló lapban, pl. asus igencsak nem jellemző.

(#126) animatrix11 válasza éN79 (#125) üzenetére


animatrix11
őstag

bocs nem vagyok láma, de nekem ez az am2 dolog nagyon új mert intelezek mi az a RMClock, CrystalCPUID?
monjuk ha tuningban kevesebbet tud az nem olyan nagy baj nem kell nekem tudomisén 330-as fsb...

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#127) éN79 válasza animatrix11 (#126) üzenetére


éN79
addikt

Pedig azt az FSB-t még jó esetben tudhatná is. ;)
Az RMClock és a CCPUID gyakorlatilag az AMD C&Q megoldását hivatott helyettesíteni, azaz proci szorzó és fesz beállításokra adnak lehetőséget, az RMC pedig jobban konfigurálható, így egy kicsit jobb mint a CCPUID.
A lényegük, hogy gyakorlatilag a legkomolyabb tuning esetén is tudod élvezni a kvázi ''C&Q'' előnyeti, azaz ha nincs szükség a legnagyobb teljesítményre, akkor a proci szorzóját és feszültségét is gyönyörűen le lehet venni az átlagos igényeknek v. üresjáratnak megfelelően.
Csak sajna ez a két program legalábbis X2 procikkal nem igazán hajlandó működni eme lapocskákban.

(#128) animatrix11 válasza éN79 (#127) üzenetére


animatrix11
őstag

esetleg más márkát tudsz ajánlani ami jó :U elég nekem a 300-as fsb is ;)
mert a cnq elég hasznos dolog...

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#129) éN79 válasza animatrix11 (#128) üzenetére


éN79
addikt

Ha minden igaz, az abit keretein belül a sima KN9 és KN9-S lapokban működik az RMC- legalábbis nálam KN9 Ultrában tökéletes volt, csak az Ultra kb. 280-as FSB-ig ok.

(#130) greatchaos


greatchaos
addikt

Abit NF-M2S lappal kapcsolatos tuning eredménye valakinek nincs véletlen?

proci egy x2 3800+

2x 512 ddr2 533@900 (max) ramok (ramok teszteltek)

(#131) rollins


rollins
őstag

Fórum a bios tapasztalatokról: [link] (ha jól értem a 3. bios (id:13) sem tökéletes a brisbane tulajoknak? :F )
3. bios. [link]
Előzőek: [link]
FTP -ről: [link]
Mi lesz akkor K8L -nél, ha már itt sem kerek a dolog.(?)

[Szerkesztve]

(#132) Szólista


Szólista
senior tag

Bocsi,hogy itt kérdezek egy int.vga-s lappal(abit de inteles LG-95) kapcsolatban de nincs olyan topic.Az Abit lapoknál le lehet tiltani az int.vga-t ha teszek bele pci-e vga-t?Mert 1 asus lapnál nem lehetett,remélem az abitnál megoldható.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#133) éN79 válasza Szólista (#132) üzenetére


éN79
addikt

Le lehet, de természetesen automatikusan észleli, ha behelyezel egy vga-t és ebben az esetben azt teszi aktívvá. A letiltás asszem ebben áll, meg a megosztott memo mennyiségét lehet visszavenni.

(#134) Szólista válasza éN79 (#133) üzenetére


Szólista
senior tag

Nagyon köszönöm. :R
Lenne még1 kérdésem mennyi memot vesz le max?Gondolom min 1GB memó az ajánlott az ilyen alaplapoknál.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#135) éN79 válasza Szólista (#134) üzenetére


éN79
addikt

Már nincs meg a deszka, de mintha még 512-t lehetett volna adni neki. 1 giga természetesen ajánlott, de szerintem egy 128-256 nál többet az integrált megoldásnak teljesen felesleges adni, sőt még ennyit se kell nagyon.

(#136) Szólista válasza éN79 (#135) üzenetére


Szólista
senior tag

Köszönöm a segitséget. :R

Nem vagyok normális. Na és?!

(#137) Bögre válasza Szólista (#134) üzenetére


Bögre
aktív tag

Szia!
A max amit adni lehet neki az 256MB, igaz nem látok különbséget ha változtatom. :)

éN79: megnéztem, tényleg nem lehet kevesebbet adni a procnak mint 1,3V...dehát ez legyen a legnagyobb baj :D
Remélem hamarosan jön egy remek BIOS és hihetek a hőmérőjének :)

(#138) éN79 válasza Bögre (#137) üzenetére


éN79
addikt

Köszönöm, hogy megnézted a vga-nak adható legnagyobb ram mennyiséget, én már nem igazán emlékeztem rá, első lépésben mindíg letiltottam. :R
Az 1.3V-ban az a jó, hogy a procid igen magas sebességig el fog tudni menni vele, ha majd elkezded tuningolni.
Everestben konkrétan a magok hőmérsékletei általában normális értékek szoktak lenni (persze vannak kivételek).

(#139) Bögre válasza éN79 (#138) üzenetére


Bögre
aktív tag

Igazán nincs mit :R
Én még sajnos nem tilthatom le, lévén nincs videjókari. (kevés volt a fizetés :)) )
Azt se tudom milyen legyen, szeretnék egy 1950XT -t vagy 1900XT -t csak lehet hogy a tápom nem fogja tolerálni. :F
Tuninghoz meg nemtudom hogy fogjak hozzá :B
De megpróbálok utánaolvasni.

(#140) rétisün válasza Bögre (#139) üzenetére


rétisün
veterán

kezdetnek egy kis tuningleírás, kezdőknek: [link]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#141) éN79 válasza Bögre (#139) üzenetére


éN79
addikt

Amit rétisün ( :R ) belinkelt, az igen hasznos olvasmány. Konkrét kérdés esetén pedig szívesen állok rendelkezésedre.
Annyi kis info, hogy a cpu nálam 1.2V-on 2625-ön meg, a max. kb. 2950-es sebességhez is elég a kb. 1.35V, úgyhogy nálad is minden esély megvan, hogy jó kis eredményt érj el, lévén igen hasonlóak a processzoraink. . :)
Vigneau vga-ja pedig jó kis darab, hátha összejön nektek. ;)

A táp tényleg érdekes lehet olyan kártyák esetében, hiába nem lenne a géped összfogyasztása kb. 250-300W se. :U

[Szerkesztve]

(#142) Bögre


Bögre
aktív tag

Oh, köszönöm srácok :R :R
Megvan az olvasmány a holnapi punnyadós melónapra :DD

Várom hogy mit mondanak a táp guruk, annak függvényében kell majd karit néznem... :W

(#143) éN79 válasza Bögre (#142) üzenetére


éN79
addikt

A tápguruk szerint el kell vinnie, én a teljes rendszer fogyasztására (gép+LCD monitor+ router+ modem...) egy 8800GTS-el, húzott procival totális terhelés alatt mértem 300-320W-ot, mint ''falból'' felvett árammennyiséget.
Szvsz viszont majd elkellne egy nevesebb >400W-os táp.

(#144) rétisün válasza éN79 (#143) üzenetére


rétisün
veterán

igazából nem is ''wattszám'' miatt lehet gond, hanem az 12V-on leadható amperokkal. (na, ezt elég hülyén fogalmaztam meg :D ) apropó, lesz 8600?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#145) éN79 válasza rétisün (#144) üzenetére


éN79
addikt

Igazad van az Amperekkel kapcsolatban. :R
8600: tervben van, talán jövő hónap eleje (fizu). Ami elgondolkodtat, hogy annyira nem nagy a teljesítménye, bár egyáltalán nem gyengusz. Igazándiból egy jó kis passzív megoldásra vágynék, de még nem láttam tesztet, hogy azok hogyan melegszenek. Ha nem passzív, akkor majd a Galaxy Zalmanos csodája talán. Fő a csönd.

[Szerkesztve]

(#146) rétisün válasza éN79 (#145) üzenetére


rétisün
veterán

mondjuk egy gainward az oldal közepe táján? [link] annál csöndesebb nem kell :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#147) Bögre válasza rétisün (#144) üzenetére


Bögre
aktív tag

két különválasztott 12V os ág van, az egyik 10A -t a másik 15A -t tud rendelkezésre bocsájtani. Bánom már hogy csak 350eset vettem, ezt is ugy kellett edigitalrol rendelnem mert a környékbeli boltokba csak trustot, kodegányt meg egyéb izéket tartanak :(((

éN79: légy úttörő, vegyél 8600 at és majd számolj be ;)

[Szerkesztve]

(#148) Zoli329 válasza éN79 (#145) üzenetére


Zoli329
addikt

Mivel Te nem játszol túl sokat, sztem 1 passzív gyárilag húzott 8600GTS nyerő választás :)

[Szerkesztve]

(#149) éN79 válasza Zoli329 (#148) üzenetére


éN79
addikt

rétisün, Bögre és Zoli329: :R egyet gondolunk, csak én a halkság mellett hőmérséklet b.zi éis vagyok, ezért lenne érdekes, hogy hogy viselkedik egy passzív megoldás, de majd kiderül, tényleg tervezem, hogy fizu után szétnézek a piacon... :)

Bögre: kiváncsi vagyok, te meddig jutsz a lapban tuning terén. Indúlt egyből minden? Nálam igaz nem konkrétan azzal a lappal, hanem az elsővel (a háromból) vagy jó 5 perc ram ki-be ide-oda rakosgatással indult a művelet, de utána már jó volt. A hűtő hogyan muszikál?

(#150) rétisün válasza éN79 (#149) üzenetére


rétisün
veterán

elvégre már régen költöttél a gépre (vagy ne gonoszkodjak?) amugy (most már) én sem játszok annyit, de azért egy 8800-ra kiváncsi lennék... 8600-ra a tesztek alapján nem lenne érdemes váltanom.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.