Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Bögre válasza éN79 (#149) üzenetére


Bögre
aktív tag

Hát akadtak gondjaim a házba szerelésnél, összevissza keresztezte egymást az amit nem szerettem volna, így a táp meg a vinyó nincs lerögzitve, vennem kell valami pofás kuckót.
Meglepődtem hogy elsőre minden flottul indult. Ramokat egyszer tetem be azóta is ott vannak :) A hűtő hogy muzsikál? hmmm....nemtudom, nem hallom :DD Everest nemtudom mennyire hazudik de szerinte 65 fokos a proc a magok külön külön 24 -25 fokosak. A borda kézzel érintve langyos :)

Jöhetne már az újabb fizetés :D

(#152) Bögre


Bögre
aktív tag

Az integrált VGA val rendelkező lapok közül szerintem verhetetlen ez a lap. Aki ilyen megoldáson gondolkodik annak bátran ajánlom :C
És a tuning lehetősége sem mellékes :)

(#153) rollins válasza Bögre (#152) üzenetére


rollins
őstag

Itt is megérdezem: Többször szóbakerült hogy ha a lap nem jól méri a brisbane hőm.-ét (sokkal többnek olvassa ki tévesen), akkor löttek a cpu-venti szabályozásnak is ugye?

(#154) Bögre válasza rollins (#153) üzenetére


Bögre
aktív tag

Megmondom őszintén, nézegettem a beállításait és elég nagy gondban lennék mire rájönnék hogyan működik :B működne, De való igaz, Brisbane proci hőmérsékletmérésével gondjai vannak. Én reménykedem egy új, tökéletes BIOS megjelenésében. Addig meg SpeedFan nevű progival állítom a venti fordulatát ahogy kedvem szottyan. Most 1500-1600 körül van (ez is sok szvsz mert tapintva a borda kb a 36 fokot sem éri el (értsd:hidegebb a kezemnél) a proci valahol 40 fok körül lehet talán. Ha nagyon fontos a hőmérsékletfüggő szabályzás akkor számodra a Brisbane magos X2 nem jó választás. :((( (ha jól tudom a többi lap sem méri jól) De ez csak egyetlenegy negatívuma, a pozitívum sokkal több :))

[Szerkesztve]

(#155) Bögre


Bögre
aktív tag

Egy érdekesség: Ha aktiválom a C&Q -t, akkor a monitor jobb oldalán néhány cm es fehér kb 1pixel (TFT moncsi) vastagságú csík villanik be, változó helyen (továbbra is a jobb oldalon) változó időközönként. Ha C&Q nincs bekapcsolva akkor minden OK. Erre varrjatok gombot :)
Érdekes.. :U

(#156) Satan_Claus válasza Bögre (#155) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

DVI? :U

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#157) Bögre válasza Satan_Claus (#156) üzenetére


Bögre
aktív tag

nem DVI... :B

(#158) éN79 válasza Bögre (#155) üzenetére


éN79
addikt

Nézd meg, hogyha a memória mennyiségével variálsz, akkor is marad-e a jelenség, illetve tuning után visszaállítottad a chip(ek) paramétereit?

(#159) Bögre válasza éN79 (#158) üzenetére


Bögre
aktív tag

Memó mennyiséget megnézem :R Tuning után CMOS reset volt :)) <- ekkor nyomott el az álom :D

(#160) rollins


rollins
őstag

Kíváncsi voltam megy -e a lap 300mhz külső cpu clockkal (''fsb''), de nem, csak 260mhz -el volt hajlandó bootolni. Mi a rák van? Pedig HT , cpu szorzót és a ramot is visszavettem. :F
Most a nfm212, vagyis a 2. bios van benne. (az előzővel nem néztem)

(#161) éN79 válasza rollins (#160) üzenetére


éN79
addikt

Furcsa, mert ugyebár az nView éppen arról híres, hogy az AM2-es lapok közül, onnan is az olcsóbbak közül az egyik legkomolyabban húzható. Nálam a 300-as FSB meg se kottyant neki. Ramok elég feszt kapnak nálad? Erre elég háklisak az AM2-es lapok/procik.

(#162) rollins válasza éN79 (#161) üzenetére


rollins
őstag

feszt nem állítottam, 800mhz-es samsung van és nem igaz hogy ddr2 533-ra állítva, HT szorzó 3x -ra vagy 2x -re is, cpu szorzó volt már 8,7,6,5 és 260mhz ''fsb'' felett nem akar menni, még így is bőven a névleges sebességük alatt lett volna a ram és a cpu.
cnq-t és a ventiszabályozást kikapcsoltam a biosban, de így sem (sysfan-ra van dugva a cpuventi persze)
annyira nem fontos, de hamár abit lapja van az embernek... :), csak most szembesültem dologgal, még prógálgatok ezt azt, hátha...
juteszembe, neked külső pci-e vga-val is ment a 300mhz -es tuning?

[Szerkesztve]

(#163) éN79 válasza rollins (#162) üzenetére


éN79
addikt

Konkrétan nálam nem az itegrált vga-val, hanem valóban egy PCI-E kártyával ment simán a 300-as FSB.

(#164) Bögre válasza éN79 (#163) üzenetére


Bögre
aktív tag

Éppen ezen gondolkodtam...lehet az, hogy az integbrált VGA beleszól az eredménybe :F
Nemtudom tuningnál mennyit változik a táplálása, frekvenciája a VGA chipnek,de elég gyanús.
Ja és nem tudom újra reprodukálni a 270 es ''fsb'' értéket :B

(#165) Satan_Claus válasza rollins (#162) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Nálam olyat csinál a lap, hogyha túlhúzom, automatikusan a memóriáknak beállítja a ''Perform DQS''-t. Ilyenkor az istennek se indul 220-as FSB felett. Ha átállítom ''Skip DQS''-re, akkor is csak úgy hajlandó átállni, ha előbb elindítom a winfost 220-as fsb-n, újraindítom a gépet, és csak ekkor lehet fsb-t emelni, persze a skip dqs beállítás ellenőrzésével. :W

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#166) Satan_Claus válasza éN79 (#163) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Hát te meg hogy nézel ki? :DDD

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#167) rollins válasza Satan_Claus (#165) üzenetére


rollins
őstag

Próbáltam mindenfélét, 268 ''fsb''-nél tovább nem megy, felette safe mode -on megáll. Úgy látszik ehhez a laphoz is szerencse kell, egy jobbat kifogni. Ráadásul megint eljátszotta hogy csak akkor indul újra, ha a power jumpert megfordítom még a cmosclear után is. Még jó hogy nem vagyok nagy tuningos, mert lehet a falhoz vágtam volna :) Neten találtam mod-biosokat, de ezekből még egyenlőre nem mertem feltenni.

[Szerkesztve]

(#168) zsoi válasza Bögre (#95) üzenetére


zsoi
senior tag

1495. ennyit dobott.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#169) Bögre válasza zsoi (#168) üzenetére


Bögre
aktív tag

Köszi!
Igaz már tárgytalan mert időközben nekem is ilyen alaplapom lett :R

(#170) zsoi válasza Bögre (#169) üzenetére


zsoi
senior tag

Szivesen. Igaz 3dmark 2003, szűz rendszer, 4000+ brisbane, 2G RAM, VGA: 256Mb...
azért f*sza teljesítmény. Sokkal rosszabbra számítottam.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#171) Bögre


Bögre
aktív tag

Aki ilyen lapot használ, és tuningolva használja PCIe videókarival, próbálja ki legyenszives hogy a PCIe vga -t eltávolítva kap e képet az integrálttal !!
(tuning beállítások mellett amik mentek előzőleg)
Előre is köszi :R

(#172) szicsu válasza Bögre (#171) üzenetére


szicsu
őstag

UP!

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy tényleg közrejátszik-e hogy melyik vga-t használja az ember.Mert ha az alaplapi ennyire bekorlátozza, akkor nem éri meg ezt a lapot megvenni, sztem :U

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#173) Bögre válasza szicsu (#172) üzenetére


Bögre
aktív tag

A többiek elég szép tuning eredmény értek el, de a gyanúm szerint PCIe VGA val. Hétvégére nekem is lesz VGA-m és megkeresem a választ a kérdésemre. ;)
Hamarosan kiderül a turpisság :DD

(#174) szicsu válasza Bögre (#173) üzenetére


szicsu
őstag

Köszi ;) :R
Mert a teszt eredménye nagy hatással lesz az alaplap vásárlásomra.

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#175) Bögre válasza szicsu (#174) üzenetére


Bögre
aktív tag

Szia!
Eredményem a lappal: X2 4000+ @2887MHz (275 'FSB', alapfesz, memória @825MHz 5 5 5 18 24 <-ezzel nincs türelmem ma babrálni :P ) Ha ezt a lapot választod nem fogsz csalódni ;)

(#176) szicsu válasza Bögre (#175) üzenetére


szicsu
őstag

Hi! ezt az eredményt pci os vga val érted el vagy a nélkül?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#177) VaniliásRönk válasza rollins (#162) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A korai AM2-es Athlon-ok nem bírják az FSB-t, Sempronokkal a KN9 is megy 300 felett...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#178) Bögre válasza szicsu (#176) üzenetére


Bögre
aktív tag

PCI -os VGA val..
Integrálttal is ugyanennyi, csak én bénáztam eleddig és azt hittem az volt a korlátozó tényező :B

[Szerkesztve]

(#179) szicsu válasza Bögre (#178) üzenetére


szicsu
őstag

Akkor ok :D
Hamarosann veszek én is ilyen lapot, meg valószínű egy 3800+ os, kíváncsi vagyok mennyire fogják egymást szeretni.....
Köszi a gyorstesztet :R

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#180) rollins válasza VaniliásRönk (#177) üzenetére


rollins
őstag

Az a jobbik eset lenne, ha csak az Orleans miatt nem megy annyit. A köv. cpu-m remélem egy Phenom X2 lesz. :) (csak legyen majd hozzá bios is)

[Szerkesztve]

(#181) zsoi


zsoi
senior tag

Sehogy sem sikerül életre keltenem az alcohol 120% progit (több verziót is próbáltam),
felrakom ->kék halál....van vlkinek ilyen irányú tapasztalata?

XP SP2 Prof

[Szerkesztve]

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#182) VaniliásRönk válasza rollins (#180) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Lesz az biztos, csak kérdés mikor, az Abit egész nagypapásra vette a figurát BIOS-frissítés téren...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#183) Borokafa válasza Bögre (#175) üzenetére


Borokafa
őstag

Sziasztok!
Mától én is laptárs lettem, 4000+Brisbane és Geil ramokkal erősítve.
Megy a cucc rendesen de tuning beállításokhoz jól jönne egy kis segítség.

(#184) Bögre válasza Borokafa (#183) üzenetére


Bögre
aktív tag

Szia!
[link] Tuning alapok ;)

(#185) Borokafa válasza Bögre (#184) üzenetére


Borokafa
őstag

Köszi, már ezeken túl vagyok, lenne viszont néhány dolog a biosban, amivel nem vagyok tisztában: DQS Timing Training, Bottom of UMA DRAM, K8 NB HT Width,NB SB HT width
Ebben, ha tudnátok segíteni.

(#186) éN79 válasza Borokafa (#185) üzenetére


éN79
addikt

DQS Timing Training, Bottom of UMA DRAM,
ezeket szeirntem nyugodtan elfelejtheted, itt : K8 NB HT Width,NB SB HT width viszont ahol szorzót találsz, ott nyugodtan leveheted 4X-re, de ha enélkül is stabil a rednszered, akkor hagyd ahogy van.

(#187) Borokafa válasza éN79 (#186) üzenetére


Borokafa
őstag

Kösz neked is, alapon szerinted a Geil ramok miért indulhattak 700Mhz-en?

(#188) Bögre válasza Borokafa (#187) üzenetére


Bögre
aktív tag

CPU clock alapon 200MHz, szorzó Brisbane magos prociknál 10,5 kettőt összeszorozva jön ki a 2100MHz, a proci órajele. A DRAm settingsnél ha DDR2 800 van beállítva =6 os osztó ( DDR2 667 -7es osztó, DDR2 533 -8as osztó) Tehát a 2100/6 = 350 és mivel DDR2 ről van szó ez effektíve 700MHz. Remélem nem túl bonyolultan írtam le :B Ha emeled a CPU clock ot és nem indul a szerkezet egy kis várakozás után resettel ujra a BIOSban köthetsz ki és megpróbálhatod jobban visszaosztani a ramokat. RAM ok igénylik a feszt. GEil ULTRA pl 1,8-2,3V. 2-2,1V ot nyugodtan adhatsz nekik, Geil value is elvan 2 V al ha jól tudom.

éN79: nini, mi újság? hogy vagy? :U

(#189) HERR Z válasza Borokafa (#185) üzenetére


HERR Z
veterán

K8 NB HT Width,NB SB HT width
ezeket inkább vedd le 3-ra hogy tuti ne zavarjanak be

(#190) Borokafa válasza HERR Z (#189) üzenetére


Borokafa
őstag

Jó csapat, köszi mindenkinek!

(#191) éN79 válasza Bögre (#188) üzenetére


éN79
addikt

Grat, korrekt volt nagyon a hsz-ed. :R :C
Mi újság? Néha benézek, hogy mi újság a kedves nView tulajokkal, de sajnos én már csak emlékeimből próbálok néha segédkezni, de szerencsére itt vagy(tok). ;)

(#192) Bögre válasza HERR Z (#189) üzenetére


Bögre
aktív tag

Ha nem haragszik HERR Z uram, javítanám: Width -eket nem szabad bántani (16/16 maradjon) csak a Speed -et :B :R

éN79: én is be-be lesek mikor időm engedi,de sajnos nem sokan vesznek ilyen tuti kis lapot. Ne aggódj, a tiednek nagyon jó sora van nálam :P
Szánnék én több időt fórumozásra csak melóban nem nagyon van időm, aztán meg erőm nincsen :) X2 totyikot is figyelem ám, csak a törzscsapat ott nagyon hamar segít mindenkinek, így nekem nem marad feladatom :) Nameg persze várom hogy Abit végre erőt vegyen magán és kiadjon egy remekbeszabott BIOS-t ami képes procinak és nem kazánnak detektálni szegény X2-t. Jó munkát holnapra!
És egy sovány vigasz a végére: Mindjárt itt a hétvége :C

(#193) Borokafa válasza Bögre (#192) üzenetére


Borokafa
őstag

Help!!!
Nem akar összejönni normális tuning.
CPU 1,35V, Ram(geil value) 2,2V 5-5-5-15 2T, HT x3, CPU 230 FSBx10,5 és cmos kellett neki. Mit javasoltok?

(#194) Borokafa válasza Borokafa (#193) üzenetére


Borokafa
őstag

Összejött!!!

(#195) HERR Z válasza Borokafa (#194) üzenetére


HERR Z
veterán

mennyire?:)

(#196) Borokafa válasza HERR Z (#195) üzenetére


Borokafa
őstag

Pontosan annyit tud, amit írtál 3045MHz

(#197) Bögre válasza Borokafa (#196) üzenetére


Bögre
aktív tag

:Y :Y Az szép, grat :C

(#198) Borokafa válasza Bögre (#197) üzenetére


Borokafa
őstag

Sziasztok!
Még a memória olvasás értéke tűnik kevésnek, bár lehet, hogy az integrált vga az oka.

(#199) Bögre válasza Borokafa (#198) üzenetére


Bögre
aktív tag

Hát, lassan megpróbálhatod szorítani a memória időzítéseket, igaz elég hosszadalmas meló, egy érték szorít, teszt, másik érték szorít, teszt, harmadik, ha nem indul visszalazít, ha hibázik szintén... ;)

(#200) éN79 válasza Borokafa (#193) üzenetére


éN79
addikt

2,2V 5-5-5-15 2T, HT x3, CPU 230 FSBx10,5
Ilyen beállítások mellett a 4-4-4-12-t simán vinnie kellene.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.