Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Maxxter válasza buherka (#1845) üzenetére


Maxxter
senior tag

Winfos a 4Gb memóriát látja, csak a winfos részére nem tudja kihasználni. Ha pl. Cod4-et játszol multiban akkor míg kapcsolódik a szerverhez és betölti a pályát kihasználja a 4Gb memóriát vagy ha valamilyen más nagyon memóriaigényes programot futtatsz akkor teleírja a 4Gb. Én nem olvastam még azt a variációt, hogy leosztja más hardwereknek.

Tuningolás problémám meg nem volt sosem, de az tény hogy a modbiossal megy a legtöbbet. De a gyári 14-es és gyári 16-os között nem sok különbséget vettem észre. Annyi van, hogy néha kényes a lap, amit nem tom miért. Pl.: Belövöm 8*400-ra hiba nélkül megy. Tesztelés miatt átállítom 8*413-ra, itt is mükszik csak kell már +feszt adnom. Teszt vége vissza 8*400 alapfesz és semmi áron nem indul el. Tápkábel ki, majd vissza és láss csodát működik. Biosba visszamenni nem tudok, hogy átállítsam. Tud valamit a drágám :C :R

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#1852) buherka válasza Maxxter (#1851) üzenetére


buherka
addikt

Tudja már a franc, hogy mi is igaz valójában ezzel a 4GB dologgal. :F
Ezt a hardveres leosztás dolgot is itt valami nagyokos mondta nekem. :U

lényeg hogy használja a 4Gb-ot ez a lényeg :C , ez az OCZ meg csinál ilyen kimondott XP ramot ami csak 3 BG...van a csomagban 2X1GB meg 2X512MB, hogy mind a 4 slot tele legyen és zökkenőmentesen tudjon dual-ban menni.
Ha azt mondod, hogy megy mind a 4 GB, akkor ezek a majmok minek hülyítik a népet ilyen 3GB-os Kit-el.
Ne fagyizzon a gépem...ez a lényeg ;)

Még nem kiabálom el, de lehet hogy honap már egy E8200-es dorombol a 6700-es helyett a lapocskámban. :B
Jó ráb@szok ha nem kezeli rendesen a lap a procit :D

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1853) Maxxter válasza buherka (#1852) üzenetére


Maxxter
senior tag

Én úgy tudom, hogy tökéltesen kihasználja csak nem a winfos hanem a többi program. OCZ meg csak hülyíti a népet, mert a sok marharépa aki nem ért hozzá, csak költi a pénzt annak tökéletes.
Minek neked 8200??? Inkább adnád oda azt a plusz pénzt nekem, amit most ráköltesz gyorsabb procira. Ha meg nem indul el a lapban akkor jól ki is röhögünk :DD

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#1854) grunge válasza buherka (#1852) üzenetére


grunge
addikt

ugy van ez a 4gb hogy a vidkarinak oszt le belöle. alapbol tényleg csaka 64bites oprendszerek képesek nomrálisan kioszatnia memot. de a progik valoban tudják használni:)
joo lesz az 8200es, kiváncsi vagyok rá rendesen:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1855) grunge válasza Maxxter (#1853) üzenetére


grunge
addikt

apropo! a 96gt-del mi a helyzet?

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1856) -royalflush-


-royalflush-
tag

sziasztok srácok!
ugy néz ki megválok szeretett konfigomtol :( :D
abitbol mit érdemes vennem szerintetek?négymagos procival 2 gb rammal ,és egy videokarival rakom össze ugy néz ki a másikat....nem lenne baj ddr3 mas lap....

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#1857) Maxxter válasza grunge (#1855) üzenetére


Maxxter
senior tag

Már megjött, dobozában vár nagykerben, csak visszalépett a lehetséges vevőm a Pro-tól, így nincsen meg a pénzem rá :O

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#1858) grunge válasza -royalflush- (#1856) üzenetére


grunge
addikt

ejha gyorsan jött a váltás...hát ddr3ra nem érdemes költeni szvsz. valami jobb tuning ddr2 odaveri. nézegettem ezt: [link] amugy a lapot miért akarod kicserélni?:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1859) grunge válasza Maxxter (#1857) üzenetére


grunge
addikt

ejj ez nem jo....rem hamar elkel az a pro...azt nézegetem hogy minimum egy 20ast kéne rádobnom neke mis a karima ha egy olyat szeretnék..ez visszatart kicsit egyelöre a cserétöl....:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1860) -royalflush- válasza grunge (#1858) üzenetére


-royalflush-
tag

félre ne érts nem a lappal van bajom csak jo pénzt kapok érte kompletten azért adom el...
nemtudom milyen lehet a x38 csipszet.....vagy nForce 680-750 valami...mit javasolsz?a ddr 3 ram meg azért gondoltam h majd tudnám fejleszteni későbbiekben...bár nálam semmi nem tart sokáig.. :DDD ...

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#1861) Maxxter válasza -royalflush- (#1860) üzenetére


Maxxter
senior tag

már megvan a vevőd a konfigra? mert egy havernak a lap 90%-ra kellene, ha el tudja passzolni a cuccait. Még az is lehet hogy vevő lenne a procira meg a ram-ra is.

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#1862) Maxxter válasza grunge (#1859) üzenetére


Maxxter
senior tag

Nem kell egy tutti x1950pro??? Ez is gyorsabb és nem kellene 20k-t rádobnod ;) :B

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#1863) grunge válasza -royalflush- (#1860) üzenetére


grunge
addikt

így már értem:) hát hallod nf 680-750-et hagyjad akkor már, inkább nézz valami abit p35-öst. hisz ugyis quadozni akarsz, arra meg az a legjobb ezek közül. x38, háát ha crossfire-t akarsz akkor érdemes, de egyébként nem éri meg azt az árkülönbözetet. ddr3 meg majd egyszer, nagyon nem éri most meg, inkább másra költsd a lovét, mondjuk jobb vga:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1864) -royalflush- válasza Maxxter (#1861) üzenetére


-royalflush-
tag

az a helyzet h egybe viszik,nem is akartam eladni csak olyan árat kapok érte h nem hagyhatom ki.....ha minden jol megy de lehet bármi...ha nem viszi el esetleg egybe akkor nem adom el......semmi bajom vele amugy...

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#1865) grunge válasza Maxxter (#1862) üzenetére


grunge
addikt

Hát köszi de nem vagyok potenciális vevö:) 1024*768ban nyomulok AA+AF-et nem használok igy ugyanott vagyok evvel a karival is:) anno egyébként majdnem én is pro-t vettem, de meggyözött a takarékosabb 2600xt...:) dobd fel ide, vaterára, biztos elmegy, jo kari! ;)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1866) -royalflush- válasza grunge (#1863) üzenetére


-royalflush-
tag

vagy ne quadozzak? :DDD p35 mennyire szereti a tuningot?valami olyan kéne amit lehet nyugottan gyilkolni,...ebbe a ddr3ba van valami,lehet le is teszek róla....vga ra 9600gt gondoltam,de majd meglátom...... :)

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#1867) buherka


buherka
addikt

Lehet röhögni: [link]

Ja...és ezt alapfeszen viszi, mint a huzat ;]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1868) buherka válasza -royalflush- (#1866) üzenetére


buherka
addikt

Olvasd csak át a tesztet: [link]
DDR3=lókaka :(

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1869) Maxxter válasza buherka (#1867) üzenetére


Maxxter
senior tag

:Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y
DÚRVA, nekem a 6600 3100-ig megy 1,22V-tal, erre te 3500-on hajtod. Tudtam hogy jó a 8200, de hogy ennyire. Lehet nagyon jó példányt fogtál ki. Hőmérsékletek?

Most látom, hogy 7*500-on megy :C Hogy bírja a lap az 500-as FSB-t???

[ Szerkesztve ]

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#1870) Maxxter válasza -royalflush- (#1864) üzenetére


Maxxter
senior tag

Ok :(

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#1871) buherka válasza Maxxter (#1869) üzenetére


buherka
addikt

hehe... :D

Hát igen ezek már nem Conroe magos procik, úgyhogy ezért mennek ezek ilyen disznó módon.
Mondjuk beleolvastam a a 8xxx-es topicba és nem nagyon láttam senkinek ilyen durva eredményt, főleg 500-as FSB-vel :U . Remélem jól mondod, hogy kifogtam egy űber tuningos kis darabot. Majd még utánanézek, hogy mit kellene valójában ennek vinni alapfeszen.

A hőmérséklet az meg 28 fok...az everest szerint 42 fokosak a magok egyenként, de ez hülyeség, mert a Bios 28 fokosnak látja.
Az Abit saját mérőprogramja is 28-nak látja. Sajnos az Everest ismét hozza a jól bevált félremérős formáját.
Majd szerzek egy frissebb verziót ;]

Szóval az a lényeg, hogy ez a proci ebbe a kategoriába tartozik:

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1872) Maxxter válasza buherka (#1871) üzenetére


Maxxter
senior tag

És terhelve milyen meleg?

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#1873) buherka válasza Maxxter (#1872) üzenetére


buherka
addikt

37 fok körül mocorog Orthos alatt 9-es prio-val

Mondjuk amit adtak hozzá coolert az egy vicc...van vagy 1.5cm vastag :D

Kiváncsi lennék ezzel mennyi lenne a hőfok...egyenlőre van jobb is ;]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1874) Maxxter válasza buherka (#1873) üzenetére


Maxxter
senior tag

Az nem semmi. Bárcsak lenne pénzem beleugranék én is egy 8200-be az tutti.

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#1875) buherka válasza Maxxter (#1874) üzenetére


buherka
addikt

Csak hogy rárakjak még egy lapáttal... ;] +500Mhz :D
Már hivatalosítottam a másik eredményem:[link]
ID : 343239
Ezt 1.300V-on viszi ;] ;] ;]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1876) buherka


buherka
addikt

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1877) -royalflush-


-royalflush-
tag

buherka kolega Te milyen alaplapot javasolsz,ami birja a tuningot és lehet gyilkolni....amit grunge linkelt az tetszene is csak nem látok sehol h árulnák....IP35 Pro XE......

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#1878) buherka válasza -royalflush- (#1877) üzenetére


buherka
addikt

Ha megfizethető űber tuning lapot szeretnél: DFI LANParty DK P35 T2RS[link]

nándika:[link] 30K-ért nyomja.

Ha most lapot vennék...ezt venném ;]

DFI mindig az élen járt. :K

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1879) -royalflush- válasza buherka (#1878) üzenetére


-royalflush-
tag

na ez jóféle,ára is barátságos....lehet hamarosan eljön az idő,és bevásárolok...sztem veszek egyenlöre én is egy e8200at....látom neked is megy mint a vaddisznó ;]

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#1880) Maxxter válasza buherka (#1876) üzenetére


Maxxter
senior tag

Gratula :C :R Nagyon komoly hogy megy a procid. 1M Super Pi-ben mit csinál? 11sec? Lapon mit állítottál, hogy vmegy 500-as FSB-vel? Max fesz NB, emelt fesz SB?

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#1881) buherka válasza -royalflush- (#1879) üzenetére


buherka
addikt

Bizony mennek ezek a E8-as procik mint a vaddisztócsorda ;]

E8200-es bőven elég, semmivel sem jobb egy E8400-es vagy E8500-ös. Csak a szorzó más.
Tuningban tök ugyanazt nyomja mindegyik.

Most nem akarom fikázni az Abit-ot, de tuningban meg sem ugatja a DFI-t.
Láttam olyan oldalt ahol ebben a DFI lapban egy E8-ast léggel 600-as FSB-vel toltak ;]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1882) buherka válasza Maxxter (#1880) üzenetére


buherka
addikt

Köszi ;)
Na ez a SuperPi mindig is kimaradt az életemből. Majd leszedem neked valahonnét és kipróbálom.

Mivel 1.6-os gyári Bios-al használom ezért a SB fesz emelés kilőve, mert a gyáriakba ez nincs benne.
Feltenném én az 1.4-es Modbios-t csak fosok, hogy nem fog elindulni a deszka, mert még ebben nincs benne a 45nm-es proci támogatás.

Amúgy a NB-et 1.500V-ra állítottam tehát nem maxon volt, de így sem melegedett egyáltalán.
A proci feszt meg 1.300V-ra állítottam.
A Ram meg 1.90V-ra vol rakva 4-4-4-12-ben
Ennyi... ;)

Persze úgy sem fogom ezen a 4Ghz-en használni, mert nem hinném, hogy stabil.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1883) -royalflush- válasza buherka (#1881) üzenetére


-royalflush-
tag

de tuningban meg sem ugatja a DFI-t. :DDD :DDD
amugy quadon filoztam,de nemtudom kell e az nekem........

( Nikon D200 ) ( ThinkPad E520,win7 ) (iphone 5s )

(#1884) buherka válasza -royalflush- (#1883) üzenetére


buherka
addikt

Vettem volna én DFI-t amikor meglett ez az Abit lapom, csak hát akkor még 50K volt egy xaros DFI deszka. Annyit meg nem adok egy lapért :(

Quad akkor jó, ha Bencmark pontokra hajtasz pl.3DMark. Ha meg általános használatra akarsz gépet építeni, vagyis inkább net, játék, filmnézés.
Akkor vígan jó a 2 mag.
Olyan játék még nem létezik, ami 4 magot támogat, de nem is hiszem hogy lesz. :B

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1885) grunge válasza buherka (#1882) üzenetére


grunge
addikt

hát lol wazze...méghogy ez a lap szar tuningban...mondjuk ezt a hipotézist párszor megdöntöttük már..:D neke mis kell egy ijen proci :U 1ébként stabil 500on??

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1886) grunge válasza -royalflush- (#1883) üzenetére


grunge
addikt

hát gámákban nem sokat érsz el a quad-al még egyelöre, böven elég valami a 8as szériábol, amint látod...:) egyébként ez a dfi lap neke mis bejövös, nem lehet melléfogni vele!

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1887) buherka válasza grunge (#1885) üzenetére


buherka
addikt

Gondoltam, hogy rácuppansz erre a procira. ;]

7X500-on stabil, de 8X500-nál kifagy az Orthos, mint a huzat.
De több fesz nem akartam neki adni, mert csak a teszt eredmény erejéig állítottam 4Ghz-re.

Felesleges agyonhúzni...úgy sem megy többet a VGA-m vele.

Ja... és gratula az senior rang-hoz, ha még nem mondtam volna :R

[ Szerkesztve ]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1888) grunge válasza buherka (#1887) üzenetére


grunge
addikt

hát az baromi jooo! :C böven megérte az árát akkor:D
jaja senior vagyok én is mostanában döbbentem rá valamikor:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1889) Maxxter válasza buherka (#1887) üzenetére


Maxxter
senior tag

Mért nem nézed tovább? Ezért nem fogok este aludni!!! Én akarom tudni, hogy mit megy, már csak a kedvemért nézd meg. A DFI lap komoly lehet amit belinkeltél, csak ha már van ez, akkor nem cserélem le. Meg ha annak is olyan betegsége van mint az abit P35-ös lapjainak akkor nem veszem meg az fix.

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#1890) grunge válasza Maxxter (#1889) üzenetére


grunge
addikt

mik ezek a betegségek?

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1891) buherka válasza grunge (#1888) üzenetére


buherka
addikt

ja-ja nekem is bejön ez a prockó.
Most már maradok a seggemen és nem csereberélek semmit.

Legalább te sem a rang-ra hajtasz...ez dicséretes :R

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1892) buherka válasza Maxxter (#1889) üzenetére


buherka
addikt

Áhhh nem akarom szétfeszelni...annyit nem ér :(
Vigyázok a cuccaimra mint egy hímes tojásra :B

Amúgy örülnék egy ilyen "beteg" DFI-nek is. ;]

Ha meg nem tudsz aludni... vegyél be altatót :DDD :DDD :DDD

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1893) buherka válasza grunge (#1890) üzenetére


buherka
addikt

Nem hinném hogy maga a P35-ös chipset lenne a szar. Lehet hogy egyes gyártók a körítést elb@sszák és onnantól kezdve halott a dolog.

Lásd: a Gigabyte is hogy elxarta a NF650-es lapját...érdekes az Abit meg tudta rendesen csinálni.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1894) grunge válasza buherka (#1893) üzenetére


grunge
addikt

persze van benne valami, csak arra gondoltam hátha valmi hasonlo dolgot szartak csak el:) egyébként kiváncsi lennék hogy pl az asus, msi nf650i lapjai miként tekjseitenek.
egyébként itt szoktam még lapunkrol olvsgatni: forums.hexux.net sokan megvették mikor kijött és szivtak is vele...voltakinek nem ment usb, vagy pci slot, tuningrol ne mis beszélve. ugy kb az 13as biostol vált használhatová. ezt persze szigoruan a tuningra értem, alapon betonstabil...mondjuk ez benne van a pakliban, ha kiadnak valami ujat elöfordulnak ilyen gyermekbetegségek..havernak meg nemtom mit csináljak a giga lapjával...

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1895) Maxxter válasza grunge (#1890) üzenetére


Maxxter
senior tag

Úgy indítja el a gépet, hogy bekapcsolod, felpörög minden már egy picit és ott áram el, minden leáll, áram vissza és kezd bootolni. Ez biztos jót tesz a winyóknak, hogy 2x kell felpörögniük. Meg van mikor nem műkszik USB, egyes memokat nem ismer. Ezeket most már bios frissítéssel meg tudod oldani, de akkor is szenvedned kell vele. Én néztem Abit IP35-ös lapot is, de pont az ilyen hibák miatt nem vettem meg. Lehet hogy 540-es FSB-t is tud, de nekem induljon el a gép normálisan.

Buherka: Mit jelent nálad a szétfeszelni az agyát? Teszt erejéig kibírja, 1.4V-tal semmi baja nem lesz azon a 10 percig. Annó én a 3700+nak 1.35V helyett adtam 1.65V-ot és ment 2200 helyett 3300-on, stabil is volt, tudtam hogy ez a vége, örültem mint majom a farkának, hogy milyen tuning király Sandym van. Jó áron is ment el a drágám, remélem életben van még :U

[ Szerkesztve ]

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#1896) grunge válasza Maxxter (#1895) üzenetére


grunge
addikt

egyetértek! nem csak a tuning számit, sőt! anno a giga 965 s3at féynezték hogy mennire faxán viszi a magas fsb-t de sorra döglött is meg az arcoknak...ezekröl a dolgokrol monduk még nem is tudtam..hát ez a 2x boot valoban jol megszivatja vinyokat..

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1897) Maxxter válasza grunge (#1896) üzenetére


Maxxter
senior tag

DFI lapról nem hallottam hogy tönkre ment volna. Jó a DFI, de nem biztos hogy vennék még. De ez a lap tetszik amit Buherka linkelt.

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#1898) grunge válasza Maxxter (#1897) üzenetére


grunge
addikt

jaja, dfi-röl is csak jot hallani! ilyen árak mellett nekem nem valoszinü h lesz is...meg jo nekem ez ami van, sztem jó hosszú ideig meglesz:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1899) Maxxter válasza grunge (#1898) üzenetére


Maxxter
senior tag

Én is így vagyok, beújítom a VGA-t aztán jó lesz a gépezet, ha kell majd tovább húzom a procit. Szerintem 2 évet ki fog bírni ez a konfig változtatás nélkül, persze a 9600GT-vel számolok.

Szponzorokat keresek gyorsulási versenyzéshez és gokartozáshoz :)

(#1900) grunge válasza Maxxter (#1899) üzenetére


grunge
addikt

én is igy vagyok vele, max egy jobb vga-t kap majd, meg egy 8200as prockot:) meg amilyen magas szinvonaluak a mai játékok...hát nem éri meg nagon lovét költeni rájuk;)

159 SW 1.9 jtdm <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.