Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

2012 ota hasznalok sotet modot (bovitmenyekkel, stb), furcsa hogy meg mindig nincs mindenhez dark mode

V6

(#2) Fecogame válasza M0ng00se (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

+1. Mindenben az az első, amit beállítok (már ha lehet).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#3) Fiery válasza M0ng00se (#1) üzenetére


Fiery
veterán

Ennek csupán az az oka, hogy a Windows mind a mai napig nem kínál natív, szabványos dark mode támogatást a klasszikus Windows (Win32) appok számára. Ezért is van az, hogy még a beépített klasszikus Windows appok többsége sem tud dark mode-ot.

(#4) ricsip válasza Fiery (#3) üzenetére


ricsip
addikt

Én csak azt nem értem, ha 30 éve a windows 95-ben lehetett olyan témát beállítani, ahol a dialog box-ok 5-6féle paraméterének meg tudtad adni a fekete színt, akkor az miért nem volt jó dark módnak? Mert hogy a téma-színek by default minden ablakos UI-val rendelkező programban megjelentek extra alkalmazásonkénti mókolás nélkül. Ma 30 évvel később meg 10 év eltelt a win10 (és 12-13 év a win8) óta, és egyesével kell abban a töméntelen mennyiségű programban lekódolni ezt az elbaszott dark módot.

[ Szerkesztve ]

-

(#5) Fiery válasza ricsip (#4) üzenetére


Fiery
veterán

Igen, és különösen azért is érthetetlen ez, mert valójában már nagyon régóta van a Windowsban működő "dark mode", úgy hívják, high contrast mode. Azt csak egy kicsit kellett volna módosítani, és jó lett volna dark mode-nak. És valójában az sem lett volna tragédia, ha a Win10-zel érkezik a dark mode, csak kellett volna rá egy szabványos Win32 API. Amit azóta már rég adoptált volna a legtöbb Win32 fejlesztő. És ne tudd meg, API nélkül mekkora ordas szívás a dark mode-ot implementálni :( Plusz sosem lesz teljesen 100%-os, hiszen hekkelés az egész.

(#6) ricsip válasza Fiery (#5) üzenetére


ricsip
addikt

Hmm, most nézem.. Fiery.. asmdemo mond valamit? :C

-

(#7) Fiery válasza ricsip (#6) üzenetére


Fiery
veterán

Talán... :DD

[ Szerkesztve ]

(#8) ricsip válasza Fiery (#7) üzenetére


ricsip
addikt

Faterom 96-97 környékén vett otthonra egy állítólag Pentium 133-at. Szerintem az asmdemo-d derítette ki számomra h. Cyrix PR120 volt valójában. Trükkösek voltak akiktől vette a gépet, mert a ház elején a 7szegmenses kijelzőt "133" kiírására programozták be.

[ Szerkesztve ]

-

(#9) Mostly Harmless


Mostly Harmless
tag

Hahh, megjött a VRM és chipset hőmérséklet Asus Rog Strix X670E-be.
Királyság.

(the cake is a lie)

(#10) Fiery válasza ricsip (#8) üzenetére


Fiery
veterán

Az egész ASMDemo/AIDA projekt onnan indult, hogy a középiskolában körülöttem lévő, rendkívül fragmentált PC választékban ki akartam deríteni, melyik gépben milyen proci van. Erre írtam első körben egy ACI (Advanced CPU Identification) nevű, assemblyben íródott programot. Ebből nőtte ki magát az ASMDemo, ami már Pascalban íródott, de rengeteg assembly betéttel volt tűzdelve. A többi meg történelem :DD

(#11) tlac válasza Fiery (#10) üzenetére


tlac
nagyúr

a legelső aida-t is még egyedül csináltad?
hogy tudott olyan sok hardvert ismerni?

(#12) Fiery válasza tlac (#11) üzenetére


Fiery
veterán

Igen. Szépen apránként nőtte ki magát, nem ismert ennyit kezdetben.

(#13) tlac válasza Fiery (#12) üzenetére


tlac
nagyúr

a képeden néztem a 12k-s hardveradatbázis az 1.0-nál, ami rettentően soknak hangzik
nem tudom mire vonatkozhat ez a szám, de ez alapján elég sok hardverhez kellett, hogy hozzáférjél valamilyen formában

[ Szerkesztve ]

(#14) Mostly Harmless válasza tlac (#13) üzenetére


Mostly Harmless
tag

ASMdemo-ban lehetett hardware reportot küldeni az ismeretlen hardverről emailben. :DD

(the cake is a lie)

(#15) Fiery válasza tlac (#13) üzenetére


Fiery
veterán

Nem kell feltétlenül közvetlen hozzáférés a hardverekhez. Az AIDA64 hardver adatbázisa lassan eléri a negyedmilliós méretet, na ahhoz a brutál sok hardverhez sem volt hozzáférésünk :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.