Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • commendator

    csendes tag

    válasz mokapici #378 üzenetére

    Hei Mokapici!

    Csak Bergenhez kozel, Oddaban elek es allami nyelviskolaban ( kommune ) tanulok. Valoban hatekonyabb mint otthon..

    Sajnovicsrol a foghijas ismereteim reszben a netrol, reszben pedig az OSZK. -bol szarmaznak. Konkretan az utinaplohoz nekem sem volt szerencsem, csak tanulmanyokat olvastam ezzel kapcsolatban. Azert is ajanlottam batran, hatha valakinek sikerul v.milyen reprodukciot megszerezni... :D
    Az biztos, hogy lesajnaltak. Plane, hogy velemenye szerint nagyon kozel allnak hozzank mind nyelvileg, mind kulturalisan. Ezen a finnugor parhuzamon pedig nagyon felhaborodnanak a Magyarok Szovetsege harcosai, a Vorosok szinten, de csak azert, mert egy jezsuita mondta. :D ( remelem nem bantok meg senkit ;] )
    Es igen, szerintem is erdekes. Talan nem is abban rejlik a kulonbozosegunk oka, hogy annyira tavoli rokonok, hanem inkabb abban, hogy mi tavolodtunk el a gyokerektol. A XVII. szd-ban ez meg maskepp lehetett...
    Nekem Altaban van egy orvos baratom, az lenne az expediciom bazisa. Egyebkent szamik mar Trondheimtol vannak.

    Igen, Norvegia elismeri szuveren jogokkal a szami parlamentet! Hetente egy alkalommal, a kozszolgalati televizioban lathato a szami hirado es parlamenti ulesek. Valoban erdekes nep. Olyannyira megoriztek a tradicioikat, hogy az elsodleges fizetoeszkoz ma is a renszarvas. Ennek ellenere egyetemi tanarok es hires muveszek kerulnek ki kozuluk.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés