Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ráczkölke


Ráczkölke
tag

UP!!!

(#52) Archer


Archer
őstag

Szerintem király a Sólyom végveszéjben, a Kelly hősei, U571, a Híd túl messze van, az Elit alakulat esetleg még az Arany bűvöletében. A Bukást viszont még nem láttam, valaki mondhatna róla valamit.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#53) Kobe


Kobe
veterán

nem tom én havonta egyszer fejembe tolom a ruszki rohambilimet, és leülök megnézni a ryan közlegényt vagy codolok egyet :)

(#54) Ráczkölke válasza Archer (#52) üzenetére


Ráczkölke
tag

Hitler utolsó bunkerbeli napjairól szól:

-Berlint ostromolják a ruszkik, mindenki menekül;
-Hitler és hű katonái a bunker mélyéra vonulva várják a halált;
-Hitler még hisz a győzelemben;
-Sorra lesz öngyilkos mindenki a Führer halála után;
-egy kis csapat megpróbál kiszökni;

a történet valós alapokon nyugszik, a Führer titkárnője meséli el a sztorit

Pár év múlva biztos kultfilm lesz belőle...:C Remélem!!!

(#55) Archer válasza Ráczkölke (#54) üzenetére


Archer
őstag

Jól hangzik, lehet, hogy megnézem.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#56) Jam-Master J válasza Archer (#55) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

nem bánod meg,ha megnézed!!
nagyon ász film.

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#57) anaqer válasza Archer (#55) üzenetére


anaqer
veterán

Tegnap láttam... szerintem Hitlerről meg a nácikról en bloc már annyi filmet / játékot / miegymást láttunk, hogy nagyon-nagyon nehéz újat mondani, és ez sajnos ennek a filmnek sem igazán sikerül.

Azért unaloműzőnek nem rossz (persze csak eredeti hanggal).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#58) -boyscout-


-boyscout-
tag

úgylátom a The Thin Red Line-t nem említette még senki. sem a koreai ''Ryan közlegényt'' a Taegukgi Hwinalrimyeo-t (vagy másnéven: Brotherhood :) vagy az Apocalypse Now-t.

(#59) mityku


mityku
aktív tag

Ha nem csak 2 vh.-s filmeket nézem, akkor abszolút kedvenceim:
Apokalipszis most
A szakasz
Vaskereszt
Das Boot
Stalingrad (beszerzés alatt) :)

Persze meg kell említeni, a Ryan-t is, hanghatás szempontjából nagyon ott van, talán az egész filmet a partraszállós jelenet menti meg. De a régebbi filmek is nagyon jók, Halál 50 órája, A híd túl messze van! Nagy kedvencem! :)

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#60) deedee


deedee
őstag

még annó az átkosban a szakasz 16 éven felülieknek ment.én 14 voltam....A pénztáros nő keményen nézett rám de aztán végül elhitte,hogy 16 vagyok,hála a magas termetemnek.... :C

(#61) sharpapa


sharpapa
aktív tag

hi! Nekem special kedvencem a háborús, és azon belül is:

1. Elit alakulat
2. Ryan közlegény megmentése

Ez a két kedvencem van, pláne, h mind2 igaz történet.
Jut eszembe, nem tudja vki megmondani, h hol lehet a legolcsóbban megvenni az elitelakulatot díszdobozban(természetesen dvd-n) ?
Letölteni sok idő lenne:B.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#62) deedee válasza sharpapa (#61) üzenetére


deedee
őstag

letölteni sok idő,de ha szinkront akarsz,akkor nincs más megoldás...A gyári az csak feliratos....

(#63) @rglaaf


@rglaaf
veterán

A leghosszab napot senki nem mondta de sztem jobb volt ez a Normandiai partra szállást feldogozó film mint a Ryan igaz hogy 70 -s években készült. Ryan-t télleg csak a hanghatások viszik el meg az első 20 perc az nagyon ott van
A Vietnámi háború témában a kedvenceim a Szakasz ill. a Háború áldozatai Sean Penn és Michael J.Fox-al

PSN:BiZzare_0 ️

(#64) PuFFoK válasza @rglaaf (#63) üzenetére


PuFFoK
tag

Na a háború áldozatait még nem láttam, de rajta leszek a problémán :))

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#65) -boyscout-


-boyscout-
tag

sőt kimaradt a Flight of the Intruder is, Brad Johnson, Willem Dafoe és Danny Glover főszereplésével. vagy a Memphis Belle ha már repülünk. :) de a Tora! Tora! Tora!-t se látom sűrűn emlegetni vagy a Midway-t. :/

(#66) sharpapa válasza @rglaaf (#63) üzenetére


sharpapa
aktív tag

1. A Leghosszab nap tényleg jó, csak régi, és igazából nincs főszereplője, bár ez izlés kérdése h ez kit zavar.
2.Vietnamiban: a Katonák volotunk c. film az biza nagyon ott van a szeren!
Megvan DVD-n és már v 3-szor megnéztem, teccik, bár nem ez a kedvencem.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#68) mityku válasza -boyscout- (#65) üzenetére


mityku
aktív tag

Ezeket el is felejtettem mondani, tényleg nagyon jók!
Intruderek támadása c. filmet még videókazira vettem fel, de egyes részei nagyon nézhetetlenek, anyiszor lett már oda-vissza tekerve. Nagyon sok film vett át belőle képeket, jeleneteket (rep.hordozós jelenetek).
Midway-i csata illetve a Tora! Tora! Tora! azok is nagyon ott vannak és csak jót tesz nekik, hogy régi filmek, frankón megvannak csinálva!

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#69) Ráczkölke


Ráczkölke
tag

Látta vki a Fegyverek Szava-t ? Sztem az is jó film vót, bár a rohangáló kardos kis csíkszemek nem igazán jöttek be.. Ugye? :((

(#70) mityku válasza Ráczkölke (#69) üzenetére


mityku
aktív tag

Abban vannak a navajo kódfejtők ugye? Azt nem láttam! :((
Katonák voltunk még nagyon látványos (napalm támadás)!

Az örület határán c. filmről kinek mi a véleménye? Nem rég volt az mtv-n, de oly későn adták, hogy elaludtam mire kezdődött volna! :(

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#71) guti1 válasza mityku (#70) üzenetére


guti1
tag

Azaz, de sajna már nem emlékszem rá, pedig láttam..:(

Az örület határán /thin red line/ nekem tetszett, bár a szakasz még mindig etalon a műfajban..

I hear but I do not listen

(#72) mityku válasza guti1 (#71) üzenetére


mityku
aktív tag

Az őrület határán az nem a csendes-óceáni harctéren játszódik?
Ha jól emlékszem olyan nívós színészek játszanak benne,mint Nick Nolte, George Cloony...!

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#73) guti1 válasza mityku (#72) üzenetére


guti1
tag

Azaz!
Sean Penn, Nick Nolte, George Clooney, John Cusack, John Travolta,
Adrian Brody (A zongorista) nemsemmi névsor..:)

I hear but I do not listen

(#74) rollins


rollins
őstag

Mindig is szerettem a háborús filmeket és játékokat. Nem tudom miért van hogy az emberek szeretik nézni az öldöklést. Persze egy remek film vagy játék nem érhet fel a valósággal.
Megnéztem a Der Untergang (A bukás) c. filmet másnap a Stalingrad -ot. Ki gondolta volna hogy a németek ilyen jó filmeket tudnak alkotni. A Stalingrad -ot már láttam kb. 10 évvel ezelőtt vhs -ről, akkor is nagyon tetszett. Van egy másik német film ''Az alagút'' (Der Tunel) ami a keletnémetek szökéséről szól , amit én nem láttam , de állítólag izgalmas movie.
A Vaskereszt -t kinek hogy tetszett? Még nem láttam, csak annyit tudok róla hogy Sam Peckinpah rendezte 1977 -ben.

(#75) sharpapa válasza rollins (#74) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Vaskereszt:

Szintén nmetekről szól, h egy ügyes fószer az orosz fronton való visszavonulást hogy éli túl, de közben egy új tiszt ki akarja nyírni,mert nem segítette hozzá a vaskereszt kitüntetéshez,de aztán megbocsájt neki, azt eggyüt nyomulnak. Annyira nem nagy szám, csak itt most a németek oldaláról láthatjuk az orosz frontot, nem mint minden mai 2.vh-s filmben.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#76) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Nekem is a háborús filmek gyönnek be a legjobban:)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#77) zoleeE 13


zoleeE 13
tag

én személy szerint oda vagyok az összes háborus filmért mindegyik nagyon állat:C ja és egy csomó meg is van

[Szerkesztve]

LollR fiam LollR

(#78) Waix


Waix
tag

Látta valaki a Four Feathers c. filmet?
Alapjában véve nem háborús film, de a 19. század végén játszódik és van benne egy ütközet az angol gyarmatosítók és egy helyi benszülött lázadó sereg között.
Döbbenetes képeket csináltak! Az, amikor az angolok felvesznek egy négyszögalakzatot az ellenséges lovasság rohama előtt, és a lázadók a hatalmas porban bekerítik és megrohamozzák őket, egyszerűen letaglózóan hatásos. Nekem az első gondolatom az volt, hogy ennek így kellett megtörténnie, ezért találták ki a négyszöget. Egyébként is remek film, tartalmas, ésatöbbi, de emiatt a néhány másodperc miatt végképp érdemes megnézni.
Ajánlom mindenkinek!

''Attól, hogy nem tudok tojást tojni, még képes vagyok megmondani, hogy büdös-e.''

(#79) Waix


Waix
tag

Na, olvasgattam a topikot és lehet, hogy egy vitát fogok itten mostan kirobbantani, ami tulajdonképpen nem szándékom, de ha már mindenki elmondta, hogy mennyire nem jó a Ryan közlegény megmentése, akkor én is elmondom, hogy de, jó az. :D Végülis a témánál maradunk.
A Ryan közlegény megmentése nem az erőltetett, valószerűtlen sztorija miatt lett a világ egyik legjobb háborús filmje, hanem amiatt az atmoszféra miatt, amiben a bátor rendezés segítségével benne volt a háború valódi mocska és ezt nem tudja ellensúlyozni semmifajta álságos, mesterkélt heroizmus. A háború valódi kegyetlensége leplezetlenül tárul fel és mindez megspékelve a technológia teremtette lehetőségekkel olyan közel jött hozzám a vásznon keresztül, mint addig soha sem. Az arcomba röhögött.
Leginkább az a jelenet jellemzi ezt, mikor agyonlövik a felcsergyereket és halálában nem mesélni kezd a farmról, amit építeni fog Idaho-ban, nem ad elő megható sztorit a menyasszonya szép szemeiről, hanem vért köhögve, a még gőzölgő beleibe tekeredve gyögdécsel és - noha éppen neki kellene tudnia, hogy mit kell tenni haslövésnél - a morfium szó ismételgetésén kívül már nem mond semmi érthetőt.
A joggal támadható, joggal kritizálható, gyakran sablonos kerettörténet és a belemagyarázott ''megér-e egy csapat ember egyetlen másikat''-tartalom mögött egy nagyszerű, sok szempontból úttörő háborús film rejtőzik, ami képes katarzist okozni.

''Attól, hogy nem tudok tojást tojni, még képes vagyok megmondani, hogy büdös-e.''

(#80) Ráczkölke válasza Waix (#79) üzenetére


Ráczkölke
tag

Igazad van, én is szeretem ryanéket, s a történet sem mindennapi!!! :C Sajna engem is ''megviselnek'' a kedvenc filmjeimről alkotott rossz kritikák... Ez most nem fontos...

Észrevétel: !ugyanilyen! témában nemcsak amcsicentrikus filmeket lehetne csinálni, mivelhogy gondolom egyik nemzet katonái sem voltak közönyösek társaikhoz...ez valahogy kimaradt!!! :( --->(kivétel itt csak az orosz tisztek, s az árulás kérdése sztem)

Csak egy ilyen filmet láttam: Sztálingrád

[Szerkesztve]

(#81) Waix válasza Ráczkölke (#80) üzenetére


Waix
tag

''!ugyanilyen! témában nemcsak amcsicentrikus filmeket lehetne csinálni''
Igaz.
Szerintem úgy általában probléma, hogy a színvonalas háborús filmek túlnyomó többségében a történet amerikai katonák körül forog. Nézd meg a korábban már említett ''Four Feathers''-t. Bár az inkább kalandfilm, a háborúról szóló részek nagyon jók. És a változatosság kedvéért angolokról szól. :D

''Attól, hogy nem tudok tojást tojni, még képes vagyok megmondani, hogy büdös-e.''

(#82) hapci007


hapci007
csendes tag

Én is szeretem a háborús filmeket. A kendvenceim: A tábornok (édekes ezt senki sem említette eddig, ráadásul Oscar-díjas), A halál 50 órája, Kelly hősei.

Vitam impendere vero! ----- So say we all!

(#83) Ráczkölke válasza Waix (#81) üzenetére


Ráczkölke
tag

Most láttam a ''A Sas leszállt''-ot... Újabb ide vágó dolog, ismét a másik oldal, bár a történet?! :F Nemhiszem, h a sztori valós, mert elrabolni Churchill-t?!... abszurdum! (És nem is tették meg) :F

(#84) sharpapa válasza Ráczkölke (#83) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Arról szól, hogy elrabolják Churcill-t? Elég nagy baromság, bár amijen hülye volt, meg is érdemli, csak akkor éppen lehet h most németül beszélnénk:)).

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#85) Ráczkölke válasza sharpapa (#84) üzenetére


Ráczkölke
tag

Csak megpróbálják, de a főszereplő csak a Churchill-hasonmást lövi le... igazából az ottani német egyenruhák nem is annyira tetszettek...

(#86) ToRR3nt3


ToRR3nt3
senior tag

Legjobb háborús filmek:
Vaskereszt
A híd túl messze van
A leghosszabb nap
Ellenség a kapuknál (azért talán mert ebben figyeltek a legjobban a korhű német 1enruhákra és fegyverekre, lásd: PZ-III, Stuka, Ju-88 stb)
A sólyom végveszélyben (a hangok miatt)
Gyerekkorom kedvenc háborús filmjei:
A 4 páncélos és a qtya (erre már nem is emléxem de nagyanyám szerint szerettem:))
Az angliai csata
A halál 50 órája
Kelly hősei
Piszkos 12
Memphis Belle
Sas leszállt (azóta ezt +is vettem dvd-n)

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#87) Ráczkölke


Ráczkölke
tag

EZ AZ! Tegnap adták az ''Ellenség a Kapuknál''-t! Igaz másodjára láttam, de most is élveztem:

-Tetszett a szereposztás;
-Az aláfestő zene nagyon odatett, királyság; :R

/elgondolkodtató viszont a szovjet tisztek akkori hozzáállása az ún. ''árulókkal'' szemben, érdekes// CoD Rullz!/;

(#88) Brae


Brae
őstag

Vietnámi háborúról szvsz a legjobb film a Katonák voltunk.

(#89) bLaCkDoGoNe válasza Waix (#79) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én nagyon szeretem a Ryan közlegény megmentését... Meg úgy általában Spielberg munkásságát.

Mondjuk Wade halálát picit kiszínezted, mivel gőzölgő belekről szó sincs, csupán egy kis lukról a hasán, amiből patakzik a vér. És nem a morfium szót ismételgeti, hanem a mamáját hívja. Ez egy olyan rész, amit a szinkron szerintem teljesen tönkrevágott... Eredeti hanggal viszont egyenesen hátborzongató.
Valamint ne feledkezzünk meg arról, hogy Wade pontosan tudta, hogy ennél e lövésnél neki esélye sincs - ezért kérte az utolsó löket morfiumot.

Mindezeket csak a történeti hűség kedvéért jegyeztem meg.:R

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#90) Robaj


Robaj
addikt

Ellenség a kapuknál is ien, az is qrva jó ryan mellett.....
+ COD -ba ryan-ből vettek részleteket;)

(#91) golyani


golyani
addikt

kismilliószor láttam de mindmáig etalon a ryan közlegény megmentése
ezenkívül van még 1 csomó.

(#92) ToRR3nt3 válasza bLaCkDoGoNe (#89) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Spielberg az ász! Nagyon jók a filmjei.:C

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#93) tts válasza ToRR3nt3 (#86) üzenetére


tts
addikt

És a csendes-óceáni hadszíntér?

Tora-tora
Pearl Harbour
Meztelenek és holtak
stb.

(#94) bLaCkDoGoNe válasza tts (#93) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem minket európaikat az kevésbé fog meg... Az európai hadszíntér talán érzelmileg is kötött, szvsz.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#95) I_Am válasza golyani (#91) üzenetére


I_Am
veterán

Nálam is a Ryan volt az etalon amíg meg nem néztem a Band Of Brothers. (Elit Alakulat) Azóta csak ezüstérmes a Ryan.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#96) mynames válasza I_Am (#95) üzenetére


mynames
senior tag

Ez nálam is igy történt!!!
(és most már játszhatom is - BIA)
+ Enemy at the gates a 3. helyezett!

(#97) Begi


Begi
senior tag

Legjobb haborus filmek: A halal 50 oraja, A leghosszabb nap, A halal 50 oraja:D, Kelly hosei, Navarone agyui, Elita alakulat, Nyugaton a helyzet valtozatlan, Ellenseg a kapuknal. Es termeszetesen ha ide lehet venni, akkor Vadaszat a voros oktoberre(A kedvenc:D), no es ki ne felejtsem a A halal 50 oraja cimu filmet:D

(#98) bLaCkDoGoNe válasza Begi (#97) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A korai háborús filmekkel nekem az a bajom (mai szemmel nézve), hogy úgy mutatják be a háborút, mintha egy jó macho buli lett volna. Ezért tetszenek sokkal jobban az újhullámos háborús filmek, mert sokkal hihetőbbek, rémisztőbbek és letaglózóbbak. Nyilván ez a készítéskori technikai színvonal függvénye is.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#99) bLaCkDoGoNe válasza I_Am (#95) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Keblemre, bajtárs! :D

És sehol nem lehet már kapni DVD-n, hogyafeneennémeg... :(((

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#100) Szőrös  válasza bLaCkDoGoNe (#99) üzenetére


Szőrös 
veterán

jaja egyetértek jó az nagyon
ésnekemmegvannekemmegvanbebebeee

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.