Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4158) ubyegon2 válasza blu79 (#4148) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az a baj hogy nem mondják meg hol vannak az esetek

De bizony mondták, Magyarországon, ott vannak az esetek és azt is pontosan lehet tudni, hogyan kell védekezni és mit kell, mit nem kell tenni. Permanens családlátogatás...... :W Gratulálok!

[ Szerkesztve ]

(#4299) ubyegon2 válasza envagyok (#4295) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Németországban is van minden ilyen kistelepülésnek focipálya és télen-nyáron fociznak is. Ja persze azok nem állami pénzből épült lelátós fűtöttfüves szuperpályák, elkerített pálya max kis kiszolgáló épülettel. Csóró ország, ilyenre futja.

Nálunk inkább ez a jellemző, amit a képen látsz, rengeteg porbafingó falunak milliárdért lelátós pálya. Azért aki ezt képes tagadni, annak igen vastag bőr van a képén, mert még a nagyon jobbosoktól is azt hallottam már évek óta, hogy azért ez a qrva sok stadion tényleg nem kéne.

Arról ne is beszéljünk, hogy sok kisvárosnak kifejezetten nagy teher fenntartani ezeket a pályákat, van ahol be is sokalltak, mint Győrben is, pedig nem baloldali polgármester van.

*****************************************************

Ha már szóba került az idősek elkülönítése, nekem az jutott eszembe, hogy a mélyidiótákat kéne inkább elkülöníteni, mert azok valóban igen veszélyesek a társadalomra úgy általában is, de ilyen helyzetekben főleg.

Itt érdemes még megemlíteni azokat az elvakított tetvesféregpatkány jobbosokat, akik időnként hangoztatják, hogy ha nem lenne ennyi nyugdíjas, mennyivel több pénz maradna. Az ilyen lelkinyomorékokat anya szülte egyébként?

Szóval jobbos gondolkodás: sportra kell sokat költeni, majd a felnövekvő nemzedék így egészséges lesz, eü-re nem kell költeni, hadd pusztuljon, aki nem tudja megfizetni a magáneü-t. Nyugdíjbomba is megoldódik pár évtized alatt.

(#4296) omfgk

A foci meg a kisvasút.

[ Szerkesztve ]

(#4671) ubyegon2 válasza lm83 (#4630) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, Indexet ma néztem először, felülről elkezdtem görgetni és az első nagy bulvárképig pontosan 30 cikk van. Ebből pontosan 30 nak a virussal kapcsolatos a címe.

(#4674) ubyegon2 válasza Graphics (#4637) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Még az elején kéne megfogni a dolgot, én is támogatnám a lakhelyelhagyási tilalmat, mégha ez nem is kivitelezhető jelenleg...

Hol és minek? Hipotetikusan jól hangzik. Kicsit kezdjünk el gyakorlatiasan gondolkodni. Budapesten hogyan képzeled? Ki ellenőriz és hogyan, milyen eszközrendszerrel? Fegyveresen vagy anélkül? Van elég védőeszköz a sokezer ellenőrzést végrehajtónak? Ez nem rendőri feladat egyébként. Bár a TEK azért képes lenne egy Pocsaj méretű falut zár alá helyezni.

Amit abban a sok pontban leírt a MOK, fele értelmetlen, mert nem hajtható végre, akkor miért is lenne értelme elrendelni, ha valamiről tudjuk, hogy gyakorlatilag nem lehet végrehajtani?

Amúgy meg hol a régi VPOP? Anno volt egy USA NG-hoz hasonló országos jól kiképzett, megszervezett és felszerelt szervezet, amit előbb beolvasztottak a Katasztrófavédelembe majd el is sorvasztották. A neve is önmagáért beszél: polgárvédelem. Persze minek is, ha a jobb beosztású politikusok többszázfős sokmilliárd kv-ű fegyveres haderőt alakíthatnak maguk és családjuk védelmére. A polgárok meg éljék túl, ritkuljanak.

(#4669) azbest

1 a 30-ból focis is.

átverés, hogy Cristiano Ronaldo kórházakká alakítaná át a szállodáit

[ Szerkesztve ]

(#4679) ubyegon2 válasza FіkuszKukіsz (#4676) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ó bacca+ sorry, nem jól ellenőriztem, bár a szövegkörnyezetben le is írtam a polgári védelem kifejezést. PVOP akart az lenni. Azért annyit sejtettem, hogy a pénzügyőrnek nem sok köze van a polgári védelemhez, sőt a vészhelyzet elleni hatékony fizikai fellépéshez sem. De köszi, mindig tanul6na a zember. :R

[ Szerkesztve ]

(#4722) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Pánikkeltést enyhítendő, végre az egyik legfontosabb témára is megvan a megfelelő módszer/védelem:

(#4777) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

A kutatásunkban feltételezett járványügyi veszélyhelyzetföldrajzi elhelyezkedését első-sorban nem konkrét helyszín megjelölésével, hanem az átlagos honi gazdasági, szociális, inf-rastrukturális, információs és fizikai adottságok jellemzésével célszerű kijelölni. Egy járvány-kárterület főbb paramétereit hazai viszonylatban többek között a lakosságszám, a fertőzöttek száma, a kórházi kapacitások, a feladatok végrehajtásához szükséges eszközök helyszínre juttatását pedig az igénybe vehető úthálózat nagysága befolyásolja.

Ha kárterületnek területnek egységnyi 1000 km2 zónát veszünk alapul, akkor a veszély-
helyzet által sújtott terület leírására a KSH számításokat alapul véve a következő adatokat
generálhatjuk:

Van a Hadmérnök-ben egy JÁRVÁNYÜGYI VESZÉLYHELYZET EGÉSZSÉGÜGYI ÉS LOGISZTIKAI TÁMOGATÁSA c. írás, szerintem hasznos infók vannak benne, aki megértve akar információkból következtetéseket levonni, szóval ez is hasznos lehet.

Be lehet ide linkelni a pdf-et leírtak alapján?

(#4808) ubyegon2 válasza #40993792 (#4795) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

BV-t bízták meg? Profi nagyon. A Honvédség EÜ szolgálata világszínvonalon csinálja pár évtizede a valóságban is NATO/UN keretein belül. Marhaság is lenne épp ilyen szakemberekre bízni ezt.

(#4798) Ringman

Mobil. Ilyenekkel jelentünk meg pár válsággócban.

[ Szerkesztve ]

(#4817) ubyegon2 válasza #40993792 (#4813) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A két szervezet közt hagyományosan jók a kapcsolatok. Amúgy sokat változott a világ, ez a BV már nem az, amire asszociálni lehet a '70-es, '80-as évek kapcsán. Sokkal jobban és főként másként működik.

Értem, legfeljebb nem pont logikus, ha olyan szervezetet bíznak meg vele, aminek a múltjában eddig nem sok ilyen szerepelt. Ez a hagyományosan jó kapcsolat nekem 25 év alatt nem tűnt fel, biztosan rossz helyen szolgáltam. ;] BV-t így nem is ismerem, de elfogadom, amit írsz róluk. :R

(#4840) ubyegon2 válasza mobal (#4831) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Orvosként benn lenni egy kórházban vagy betegként, itthon, nagyon nem ugyanaz. Sorry, de nem nagyon hiszem, hogy komolyan írod, amit írsz. Random kórházba simán befeküdnék odakinn, mert várhatóan mindegyikben európai szintű a vizesblokk, az étkeztetés és a beteg-orvos/ápoló kapcsolat is.

Itthon..... :U

No mindegy. Mondhatnám azt is, hogy egy laktanyában szolgálni a kiskatona szemével nézve mekkora állati szívás, egy tbk szemével meg királyság, ugyanakkor, ugyanott. Tévednék?

(#4849) ubyegon2 válasza Somatom (#4843) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem úgy van, hogy EU-n belül ha kinn fizetsz TB-t, itthon nem kell fizetned? Minek fizetsz két helyen? Egyszerre nem tudsz itt is meg ott is gyógyulni. ;)

(#4857) ubyegon2 válasza azbest (#4851) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

EU TB-kártya? Na várjál, ha itthon fizeti valaki és kinn kerül kórházba, akkor teljesértékű ellátásban részesül betegként is, nem akut helyzetben? Így érted?

Lehet ő a táppénzre gondol, amit nem tudom hogy esik... de gondolom itthoni karanténban ragadáskor is járhat kintről.

Lehet. Nekem most az a sorozat jutott eszembe, mikor ugyanaz az ember megvolt két párhuzamos világban is. :)

Amúgy köszi a hasznos infót, nem nagyon vagyok képben, ill nincs sok választási lehetőségem, mely helyszínen gyógyulhatok. De legalább az esélytelenek nyugalmával.......

(#4856) Somatom

Értem, köszi! ;) Bocsi, gondolod, hogy nem nézlek hülyének teljesen, csak mintha azt írtad volna.

[ Szerkesztve ]

(#4864) ubyegon2 válasza mobal (#4862) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

most akkor azt állítod hazudok?

Nem, de elolvashatod még egyszer. Ez azt jelentené? Elemezzük, miért nem azt jelenti, amit most kérdeztél?

"nem nagyon hiszem, hogy komolyan írod, amit írsz."

Ha komolyan írtad, se mondanám, hogy hazudsz, mivel csak a véleményed közlöd. ;)

De amúgy se mondanám, hogy azt állítottam persze, mert modera vagy és kinyúvasztanál! :K

(#4871) ubyegon2 válasza csixy (#4868) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért milyen jól hangzik, ha egy dokiról tudjuk, az operációs rendszer, amit használ, Reborn OS néven fut. :DDD

(#4874) ubyegon2 válasza csixy (#4868) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azért milyen jól hangzik, ha egy dokiról tudjuk, az operációs rendszer, amit használ, Reborn OS néven fut. :DDD

(#4875) ubyegon2 válasza csixy (#4872) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

32 bites winnyóz kell hozzá speciel

Ez komoly? Na, hozzád se megyek EKG-ra mostanában akkor. :N

(#4896) ubyegon2 válasza alimanjanos (#4884) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Látóasszonyok topikja

Fenti topikba fel vagy véve, mint panda eye! :R Én már akkor láttam ezt, 20 napja.

Megtehetnél még annyit, hogy beköszönt fenti topikba és pár szóban vázolod a következő 20 nap eseményeit.

(#4895) carl18

Tedd fel a kérdést a fenti topikba, most már van ilyen profilú szagértőnk is. :K

[ Szerkesztve ]

(#7072) ubyegon2 válasza Floyd80 (#7052) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha jobban megnézed azt a listát, akár erre a pár cégre is rákérdezhetsz, no ide minek a HM?

.....
Honvédelmi Minisztérium Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Honvédelmi Minisztérium CURRUS Gödöllői Harcjárműtechnikai zártkörűen működő Részvénytársaság
HM Arzenál Elektromechanikai ZRt
HONVÉDELMI MINISZTÉRIUM ARMCOM Kommunikációtechnikai zártkörűen működő Részvénytársaság
HM ZRÍNYI Térképészeti és Kommunikációs Szolgáltató Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság
.....

(#7111) ubyegon2 válasza nubreed (#7096) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ebben az esetben ez csak egy rájuk kényszerített formalitás, csak a miniszter nem merte elmondani OV-nak, hogy milyen minősített esetekben vonatkozik rájuk ez a tv rész. Abból is látszik, hogy kényszeredetten valami féleszűvel megíratták az egészet és szétküldték a cégeknek. Szóval az egész jelentőségét az is mutatja, hogy van egy lista a stratégiai fontosságú cégekről és simán benne felejtették a Honvédelmi Miniszter felügyelete alatt álló 5 darab RT-t is. Ott hogy venné át az irányítást amúgy, amikor ő maga felügyeli ezen cégeket?

Magyar Nemzeti Bank irányítását átvennék szerinted? Ltolcsy szeme vissza is akadna. ;]
Szóval a mostani eset nincs a minősített esetek körében. Szétküldték a hivatalos értesítéseket és le van tudva részükről.

Ami tényszerűbb ennél, hogy már egy hete is láttam behívót, amit műveleti tartalékos kapott.

Amúgy nem véletlenül van az Auchan is a listán, minősített esetben az árukat átirányítják a HM Logisztikai Központokba. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7514) ubyegon2 válasza vzsryl (#7488) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Elrettentés? A Nagytemplom előtt? :D Jellemzően az egy ideális terep fosztogatáshoz?

A látvány szokatása zajlik éppen, amúgy teljesen öszvér ez a páros, de bemutatónak jó ez. Más fegyverzete, felszerelése van egy akármilyen fegyvernemi harcosnak és más a MP-járőrnek és mások a fegyver viselésének szabályai, de mint említettem, katonai szempontból jelen helyzet kezelhetetlen. lenne A fegyver závárzat melletti ujjtartás egyébként ebben a környezetben teljesen megengedhetetlen.

Amúgy hétfőn kicsit érthetőbb lesz ez a parádézás, ha a koronavirus-törvény és a vészhelyzet irányítással kapcsolatos előterjesztések elhangzanak/megszavazásra kerülnek.

(#7507) Azie

Mindenkit lecsekkoltál, tényleg azt vette-e, amit és nem meg utána még másik boltba más dolgokat venni? Persze mindenki más mekkora barom, hogy éppen veled egy időben és helyen vásárolgat. ;)

**********************************************

Lenne egy kérésem, lehetne az idősekről picit nagyobb tisztelettel említést tenni? Ez a nyuggerezés, farhát-kommandózás miért kell? Megértem, hogy sokan érzéketlenek és képtelenek felfogni az öregek jelen helyzetbeli lelkiállapotát és saját gondjaik miatt őket szídják, de ne menjünk már le erre a szintre.

Külön elnézést kérek nagybetűs kollégáktól, hogy elveszem a munkájuk kis részét. :R

[ Szerkesztve ]

(#7582) ubyegon2 válasza omfgk (#7570) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A miniszterelnök szerint nem igaz, hogy ne lenne elég maszk. „Van elegendő, millió szám vannak maszkjaink”, mondta, hozzátéve, hogy a börtönökben is dolgoznak ezek gyártásán a rabok.

Nem igaz, hogy nincs elegendő eszköz, mindenből van elegendő eszköz a mostani fertőzési szinthez

– szögezte le.

„Nem csak raktárra gyűjtjük az eszközöket”, mondta, hanem a tömeges járvány esetén a kiosztásnak is lesz egy rendje arról, kik kapják meg először a szükséges eszközöket.

Reggel ezt mondta OV, más kérdés, hogy amit reggel mond az este már nem úgy van. De lényeg, hogy van eszköz és majd kiosztják, ha úgy látják, hogy eljött az ideje.

*********************************

Van egy rendes katonai tervünk a védekezésre, felállt az ország a védekezés logikája szerint

– közölte a miniszterelnök.

No ez inkább aggasztó....

[ Szerkesztve ]

(#7587) ubyegon2 válasza Vesa (#7583) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha Ő mondja, akkor bizonyára úgy van...vagy nem.

Mindig úgy van, legfeljebb napszakonként reboot után másképp van úgy. Különben legalább egy hete gyártják itthon is a maszkokat, hol vannak? Jó helyen, majd ő megmondja mikor és hová....
a lényeg, hogy tudható, miért nem fér hozzá gyakorlatilag senki. (ez lett volna a beidézett szöveggel a tudatnivaló)

(#7605) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

(#7617) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#7587) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

– mondta Orbán, de jelezte, hogy mindez nem jelenti azt, hogy minden fiatal védett. Arra kérem az idős embereket, hogy maradjanak otthon. Gondoskodunk az ellátásukról, jelezte a miniszterelnök.

Az előbbi írás ezzel zárult. Anyám 75 esztendős és mindenütt ezt hallotta reggel és öcsémet ezzel foglalkoztatta, hogy derítse ki neten, hogy Debrecenben ez hogyan valósul meg......egy Máltai akármit értek el, ott azt mondták, hogy a járványra való tekintettel jelenleg nem tudnak mit tenni, járvány után keressék őket újra. No de mire gondolt a ME?

(#7626) ubyegon2 válasza freeknight (#7618) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gondolod. Értem. Én is ezt gondolom meg Te is. A debreceni önkormányzatnál még nem gondolják ezt. De szerintem jó pár önkormányzatnál hasonló a helyzet. Szóval szídja mindenki az időseket, akik viszont legalább ígéreteket kapnak. Dementálódnak ilyen-olyan szinten az öregek, de annyira nem hülyék, hogy ne fognák fel, mennyire le sem sz*rják őket, no persze ez folyik mindenhonnan, hogy ne mozduljanak ki, segítenek nekik.

(#7655) ubyegon2 válasza #22743424 (#7640) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem tudom, de köszönöm a linket. :R Tesómmal párszáz km-re vagyunk elszórva, egyébként ez a munkaidőben hívható önkorm segítség gondolom általános tájékoztatóval látja el a betelefonálót, nem konkrét segítséget nyújt. De jövő héten rábeszélem anyámat, hogy kezdje el hívogatni.

Volt olyan telefonszám, ahol azt mondták, írjon emailt. No comment. Mikrokörnyzetében persze valamennyire segítenek egymáson, de ő pont inkább nem mászkálós, így ott is mindenki óvatos, a rendelt ebéd szállító azt hirdette ki, hogy még a következő héten lesz ebédszállítás. Ez ugye elég vészjósló.....

Tesómhoz utazott volna, de barátnője lázas lett, utat lemondta, ide panelba nem szeret jönni. Majd meglátjuk mi lesz. Én nem utazhatok le, mert vasárnap hajnalban meló és addigra szerintem kelleni fog a munkáltatói igazolás az ellenőrző pontokon. Persze igazolás még nincs. :N

(#7709) ubyegon2 válasza 8th (#7676) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Reggel voltam a Soroksári Auchanban.
Ikeában dettó ugyanez.

Miért kóvályogtál ott egyébként? Sokakat az idegesít ám, hogy valaki körbejár vásárolgat és utána szídja azokat, akik ugyanezt tették.

Bevásárlást gyógyszer kiváltást intézzék nekik a közmunkások és a szociális munkások

Intézzék, aham, és intézik? Kerestek már fel egy öreget is szerinted? Hátha Te megúszod ezt a vidám gondtalan állapotot, mert szerinted olyan qrva jó nekik.....

Látom később még sorolod, hány helyet tudtál megfigyelni, minek őrjáratozol a városban? Mert olyan hülyék az emberek, akik mászkálnak?

Elméleti okosok vannak bőven ebben az országban, de más semmi, se ember se eszköz, talán szándék se nagyon, max kommunikációban. Te hány idősnek segítettél a környezetedben amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#7884) ubyegon2 válasza Graphics (#7698) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nyuggerek f.szok, mert nem bírnak otthon maradni :U
Gyógyszertárban mit vesznek mindennap sorokban az emberek? :U
Nyers kokót?

Mivel látom érdekel a téma, mégha nagyon bunkó módon is említed az öregeket:

Anyám 75 esztendős és a hét elején 3. alkalommal tudta kiíratni a szükséges túlélő gyógyszereit. Mire ez sikerült neki, elkezdte végigjárni a gyógyszertárakat, mert az a vérnyomás csökkentő sehol nem volt, amit szednie kell. Kell igen, mert nem finom vagy unja magát és eszegetnie kell valami szines bogyókat.

Szóval az utolsó gyógyszertárnál már alig bírt járni és megegyeztek a gyógyszerésszel, hogy valamelyik helyettesítő gyógyszer is jobb, mint a semmi.

Na most mialatt anyám végigjárta a várost és beállt sok patika elé a sorba, ezalatt a sok nyamvadtidióta marhabarom ezeket a kóválygó gyógyszervadász öregeket szídja, hogy miért nem ülnek otthon a seggükön!? Na vajon miért nem?

A társadalom ezen érzéketlen és lássuk be, korlátolt felfogású része jobb is, ha nem öregszik meg, mert az utánuk jövő nemzedék tőlük tanulta, hogy csak ő számít, mindenki más dögöljön meg!

Remélem segítettem megvilágítani kicsit, miért mászkálnak az öregek, legalábbis ez is egy ok. Ja és közben a városban többször leült anyám is egy-egy padra, mert nem bírt menni, tudod picit hamarabb fárdnak, mint a fiatalok. Mialatt a padon próbálta magát összeszedni, ezalatt jött pár nyamvadtidióta és ezt látva mindenhová beírogatta, hogy a nyuggerek kirajzottak és üldögélnek a padon.

(#7892) ubyegon2 válasza AxBattler (#7887) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, meg a gyógyszerek felírása is. Elméletileg. Ha személyesen egyik patikában sem kap egy idős x gyógyszert, azt persze onlie pikk-pakk kiszállítják. Gyanítom nem nagyon értelmezted, amit leírtam. Amúgy a 75 évesek piszokúl vágják ezt az online gyógyszer rendelést. Amit lehet, online rendel tesóm anyámnak már régóta.

Szóval köszi, ez olyan kormányzati segítséggel felérő volt. :R

(#7891) Lauda

Kiiratni mindenképpen el kell mennie és telefonon, amit biztosan felvesznek egyből, azt tudták volna mondani, hogy nincs ilyen gyógyszer. De persze igazad van, mert Te így csinálod, a nyuggerek meg mind kamikáze idióták. Mi is próbálunk a távolból tanácsokat adni neki, mit csináljon, de sajna a valós élet bebizonyítja, hogy van az okoskodás és van, a valós élet. Ha telefonálgatna napokig, akkor sem lenne meg a túlélő gyógyszere. Szóval......

Ja persze online fel is lehet iratni, csak éppen 3. alkalommal sem volt háziorvos, az asszisztens adta ki az ismert öregeknek a szokásos recepteket.

Ezeket Te elintézted volna telefonon szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#7899) ubyegon2 válasza Lauda (#7896) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad van. Még most sem lenne gyógyszere. Pár nap és nem sok gondja lenne.

Ne érts félre, én értem amiket írtok, de annyira nem életszerű és egy idős embert nem lehet meggyőzni olyan könnyen, eleve másképpen éltek és jelen helyzetben nem is oldanák meg otthon ülve egyik problámájukat sem, se telefonon se neten.

Szerinted, ha fél napig telefonálgatna és sehol nincs gyógyszer, akkor mit csinálhatna? Persze ehhez feltételezzük, hogy már kiiratta a gyógyszerét. Amit szintén csak személyesen lehetett nagy nehezen elintézni.

Meg kéne lassan értenetek, hogy szart sem érnek ezek az elméleti megoldások. Békeidőben talán igen, de most nem. Ez van, el kell fogadni. Azt látom, hogy mindenki másokat szól meg, másoknak javasolja, mit tegyen, de ő maga persze teljesen jogosan csinálja, amit csinál, mert neki kell azt csinálni.

Szóval van a biztonságos otthon ülés meg van a biztos gyors kimúlás. Ezt az öregek pontosan érzik, amúgy meg békeidőben is rettegnek egytől egyig, hogy mit hoz a holnap. Csak nem mondják.

[ Szerkesztve ]

(#7902) ubyegon2 válasza UberMutant (#7898) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nincs orvos, valószinűleg ő is idős már és nincs az adott gyógyszer sem egész városban. (x recept van aláírva és az asszisztens adja annyak, akit régről ismer)

Ezt nem lehet másképp megoldani és gyanítom, nem egyedi esetről írtam. Azt is tudjuk, mennyire kifogytak bizonyos gyógyszerekből is, gondolom most az is 3 havit vett mindenből, aki máskor nem annyit szokott.

Itt jössz a képbe. A következőt lebeszéled neki és ő majd csak bemegy érte.

Az eddig leírtak alapján szerinted innen Pestről ezt meg tudnám oldani? Na jó, tényleg senkit nem akarok megbántani, de ébredjetek már fel! Ti is valami kormányzati segítők lettetek?

A következőt lebeszéled neki és ő majd csak bemegy érte

Olvasd el, mit írsz. Ne mozduljon ki otthonról, de menjen be érte? :R Értem.

[ Szerkesztve ]

(#7907) ubyegon2 válasza Lauda (#7904) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Negatívan nézem? Nem a helyzet rossz akkor!?

Nincs orvos, nincs gyógyszer, 200+ km távolság. Fentiek fényében miről győzzem meg? ;)

Elindult, megoldotta.

*****************************************************

Ja persze egyes jóemberek szerint ezzel leterhelte a rendszert és árt másoknak. Jó pár idős valóban ártott már régen másoknak, csak akkor még nem lehetett tudni. Mégis megszülte okos gyermekét.

[ Szerkesztve ]

(#7940) ubyegon2 válasza AxBattler (#7914) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tényleg félreértettelek, de köszi, hogy kiegészítetted a hsz-ed! :R

Egyébként maga a rendszer békeidőben sem igazán működött, legalábbis gyakorlatban nem teljeskörűen.

(#8099) ubyegon2 válasza azbest (#8087) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

És a havi fix mellett tervezhető az élelem, nem kell naponta lemenni.

Általában tekintve a nyugdíjas lakosságra és a jelen helyzetre, azt kell mondjam, ennél nagyobb érzéketlen, tájékozatlan marhaságot még nem hallottam. Aki nem csak kivetíteni akarja a frusztráltságát és családi/imerősi körében vannak idősek, mind tudja, hogy ez így oltári nagy baromság.

Amúgy két szomszédom van közvetlenül, egyik oldalt 3 gyerekes orvos hp, a napi teendőket a nagymama végzi, másik oldalt mindkét szülő eü ellátásban dolgozik. Mi a fenéért mászkálnak ezek az öregek, nem is értem. Gyanítom egész Pesten csak ez a két család van, ahol a nagyszülő nélkül nem is tudnák megszervezni az életüket. Mondjuk valamelyik orvos szülő maradhatna otthon a gyerekekkel és a mamát bezárhatná.....ezeket az időseket legalább van, ami élteti, de sokan egyedül maradtak.

Tudnék számtalan példát mondani, miért érzéketlen tuskóság az öregeket basztatni, de felesleges. Különben ha kijárási tilalom lesz és ugyanígy csak a pofáját járatja mindenki, hogy minden segítséget megkapnak, maradjanak otthon, szóval ugyanúgy sok öreg lesz kinn, mivel nem tudnak felhalmozni, mint a sok idióta marhabarom. Azért arra kíváncsi vagyok, hogy aki wc papír hegyeket meg malomnyi lisztet halmoz fel, az mennyire húzódott be az odujába.

Mondjon már valaki konkrétumot, kik és hogyan segítik az időseket? Azon kívül, hogy most honlapokat linkelnétek ide. Milyen qrva segítség az, hogy egy önkorm honlapján hétközben elérhető egy-két telefonszám? Ne legyünk már teljesen idióták. Békeidőben is le vannak szarva az idősek és most is. Arról nem is beszélek, a milliónyi nyugdíjas közül mennyien demensek! Felfogja ezt valaki, mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#8124) ubyegon2 válasza somogyib (#8121) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Félreértettél. ;) Tudom, hogy rengeteg magánsegítség van, én speciel intézményes/állami/önkormányzati segítségre gondolok. Olyanra, ami nem csak deklarálva van, hanem élő ember tapasztalta a gyakorlatban. Orbán elftárs is azt mondta pénteken a rádióban, hogy minden segítséget megkapnak. Aki valóban, az se neki köszönheti.

(#8113) azbest

Szerintem kifejezetten azért csinálják a butaságaikat, mert élvezik a kiemelt figyelmet és azt, hogy most mindeni velük foglalkozik. Más értelmes magyarázatot nem tudok erre.

Persze, benne van ez is meg még sok ésszerűtlen dolog, de ennek is sokféle oka van. Még mindig jobb, ahol több generáció él együtt, mint előbbi példámban is említettem. Sehogyan sem szerencsés egy idős embernek magára maradni. A demencia időskorban meg sokkal-sokkal komolyabb, mint hinnénk, csak éppen a társadalom már csak a súlyos demenciát tekinti annak. Hiába bízza ezt a családokra, a családtag fel sem képes ismerni egy kezdődő demencia jeleit.

100x ennyi demens központ kéne és így maguk a családok is normálisan élhetnének és az idős ember is. Csak éppen a szociális ágazat az hazánkban nagy ívben le van sz*rva. Hülyén hangzik meg már unalmas is, de 2-3 tanyasi stadion árából komoly eredmények lehetnének elérhetők.

[ Szerkesztve ]

(#8167) ubyegon2 válasza fjudors (#8154) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Van ilyen szociális gondozás, de nagyon kevés és valóban groteszk, hogy 60+ évesek is elég sokan csinálják. Nyugatra is tízezerszám mennek idősápolónak idős emberek, sok már nyugdíjas közülük. Vajon miért? Biztosan ők is kalandvágyból. Aki ezen a területen dolgozik, kicsit másként látja az időseket.

(#8449) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Szegény zágrábi népeknek még ez a földrengés is.....

(#8467) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

(#8521) ubyegon2 válasza Noukoum (#8475) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Persze, egyértelmű, hogy az ellenük szított hangulat következménye ez is.

(#8476) radi8tor

Aki így viselkedik, az nem nyuggerként lett ekkora türhő paraszt. Szóval ritka idióta dolog emiatt általánosságban utálni a nyugdíjasokat. Gyanítom egyetértünk, hogy más életsávokból is lehetne példákat hoznunk a nem megfelelő viselkedésre.

[ Szerkesztve ]

(#8566) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Faluhelyen megoldják ezt is....szolgálati karanténbusz

[ Szerkesztve ]

(#8578) ubyegon2 válasza st3v3np3t3r (#8568) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mondjuk ha jobb gombbal kirakod a menü ikonja mellé, akkor 3 katt és nem kell megnyitni semmit. Persze így látjuk, hogy legalább a telód nem gyenge. ;)

(közben leesett, hogy a böngészőt nem volt kedved a gépen megnyitni, pedig mennyivel kényelmetlenebb mobilról parázni)

Ami a képen van, az Linuxos kliens vagy hogyan működik ez a FAHcontrol? Htop/Top-pal nézted, mennyi CPU-t eszik?

[ Szerkesztve ]

(#8624) ubyegon2 válasza st3v3np3t3r (#8614) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszönöm! :R Megnézem majd, hogyan terheli a HP 8570p-n a 4 magot meló/böngirnyó mellett. Ha nem OK, akkor otthoni desktopot ráállítom, az ha elindul, akkor mindent visz. Memória terhelés az nokedli ezeken a gépeken, ahogy látom.

Amit említett a kolléga, hogy nem szerencsés tartósan ez a gépednek, az valóban igaz. Ha gond, hogy kampeca lesz, akkor inkább ne futtasd szerintem túl sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#8631) ubyegon2 válasza st3v3np3t3r (#8627) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor viszont gond egy szál se, ilyenek miatt is jók ezek a régebbi gépek, az új customer notebookokban már minden vacak forrasztva van! :K

(#8666) ubyegon2 válasza st3v3np3t3r (#8640) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kicsit rossz hírem van, gyorsan lecsekkoltam ezt a dolgot, itt is a GPU teljesítmény, ami valamit számít. Nálam egyik gépben sincs dVGA, így csak procipörgetésre lenne jó, gyakorlatilag a központi rendszer feladatkihelyezése és a számítás fogadása, feldolgozása több munkával jár, mint amit egy GPU nélküli gép hozzáadna az egészhez. Ezt a munkát a központi gép jobb, ha maga is számításra fordítja. Hasonló ez is, mint a bányászás GPU-hegyekkel.

Amúgy szívesen olvasnám már, hogy Kína is besegít a szuperszámítógépeivel ebbe a munkába, ha már Kínai a világ 10 legerősebb supercomputerének nagy része!

Szóval öreg gépek, főleg GPU nélkül..... :N

(#8757) ubyegon2 válasza st3v3np3t3r (#8684) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

elvileg az integrált vga-k is képesek lennének matematikai számításra amelyik támogatja az opencl-t

Elvileg, ja. De relatív erős IGP kéne, hogy valamit érjen. Linuxon alapból ezek nincsenek fenn, fel kell ügyeskedni. Maga a dolog hatékonysága az, ami szerintem igencsak nokedli, ha nem egy bivaly prociról van szó. Mondjuk akkor is ugyanaz a helyzet, de ha nem vesszük figyelembe a fogyasztást, akkor minimálisan ér valamit.

Esetedben ezt a csomagot kéne feltenned szerintem: mesa-opencl-icd (bár gondolom már felraktad rég, ha ilyesmit művelsz a gépen)

[ Szerkesztve ]

(#9051) ubyegon2 válasza forceberg (#9031) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Látóasszony topik nem jó?

Lehet tudni ma honnan igehírdet a pocakos tábornok? Mármint melyik mediafelületen érhető el.....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.