Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  A gépem hülye vagy én? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) G@ben


G@ben
addikt

Naszóval az utóbbi napokban megtáltosodott a gépem és nem értem, miért. Lan T3-as nettel T3-as gyerektől max 22,61 MB/s-kel töltöttem le, holott csak 100-as a net és a hálókártyám is. Az 1 CD-s film kb 30-40 másodperc alatt jött le és ment is. Ez hogy lehet?
Aztán a másolásom is eszméletlenül gyors néha. Általában hozza a normális 20-30 MB/s-et, de egy ATA-133-as IDE-vezérlőn levő ATA-66-os vinyóra 69 MB/s-kel kezdte a másolást és utána se esett 40 MB/s alá.
A saját vinyómon meg olyat művelt, hogy DC-ről töltöttem 600-700 KB/s-kel és a D-ről másoltam az X meghajtóra (D-re tölt a DC, ez egy Seagate 7200.7 8MB cache, X az IDE-vezérlőn levő Seagate Barracuda V. 2 MB cache, mindkettő nagyon töredezett), méghozzá úgy, hogy 184 MB/s sebességgel kezdte. Egy 1 CD-s filmet kb 6-7 sec alatt tett át a másik vinyóra és nézhető is maradt a film.
A gép: Epox 8RDA, 2100+, 2x512 MB ram, 2.45-ös IDE-driver.
Nagyon örülök ennek, de mi történik a gépemmel?
Ja és a MB nálam megabyte és nem megabit. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2) Gambit válasza G@ben (#1) üzenetére


Gambit
őstag

Csak azért írom le, mert már elég régóta ismerjük egymást, és vagyunk olyan viszonyban, hogy elnézd nekem: DÖGÖLJ MEG!!!!! Ezt Zoli és Gellért nevében is üzenem! :DDD

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#3) G@ben válasza Gambit (#2) üzenetére


G@ben
addikt

Köszönöm, neked is hasonló jókat! :DDD

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4) westlake válasza G@ben (#1) üzenetére


westlake
félisten

en nem ismerlek, viszont en is azt mondom...DDD
hol tudsz te t3-as lannal operalni?

Play nice!

(#5) Viktor77


Viktor77
titán

Szeretem a dicsekvő topicokat! :(

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) gozso


gozso
senior tag

ááá

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#7) G@ben válasza westlake (#4) üzenetére


G@ben
addikt

SZE kolesz.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#8) gozso válasza westlake (#4) üzenetére


gozso
senior tag

Westlake mester zaklathatlak picit gigabyte ügyben?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#9) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Egyetem, néhány kolesz. Bár az utóbbiban inkább T1 a jellemző.

szerk: ejj, de gyors topic. :)

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) westlake válasza G@ben (#7) üzenetére


westlake
félisten

sze?

es meg az alairasod is korrekt:)

Play nice!

(#11) G@ben válasza Viktor77 (#5) üzenetére


G@ben
addikt

Nem dicsekedni akarok, csak meg szeretném érteni, hogy mitől lehet ez. Elvileg fizikailag lehetetlen az én ismereteim szerint, mégis megy.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#12) djtörök


djtörök
senior tag

Hibásak a mérések :DD

(#13) G@ben válasza djtörök (#12) üzenetére


G@ben
addikt

Annyira nem lehet hibás, ha 680 MB-ot 6-7 sec alatt átrak a másik vinyóra. A TotalCommander írta ki az értékeket és én se hittem neki először, csak amikor utánaszámoltam, hogy mennyi idő alatt is rakta át a cuccot.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#14) ByB


ByB
addikt

Ez még a Kármán-koli 12Mbyte/sec letöltési sebességét is übereli...Én is utállak, így simán látatlanban :) !!! És jó ha tudod, hogy a géped nem hülye...

ui: Egy dolog nyugtat csak, hogy az információhalmaz amihez hozzájuthatok, az simán veri a Tiéd, bármilyen gyors is vagy!!! :C

ui2: Poént remélem értsed, örüljél mákodnak!!!

(#15) G@ben válasza ByB (#14) üzenetére


G@ben
addikt

Az a baj, hogy nem állandóan hozza ezeket az értékeket, csak az említett 3 esetben. :)
Az infóhalmazért meg utállak! :t

ui: Poént remélem érted! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#16) viharhozo válasza G@ben (#1) üzenetére


viharhozo
addikt

Jelentkezz ip-mernoknek sztem. Vegul is csak minimalisan csak 4 eszkoz teljesit az elmeleti maximum felett.

1. A te halokartyad.
2. A switch, amibe be vagy dugva.
3. A switch, amihez a masik gep kapcsolodik.
4. A masik fel halokartyaja.

Megjegyeznem tovabba, h az egyes intezmenyek max. 1 gigabites vonalon csucsulnek. En 2,5 evet uldogeltem 100 mbites vonalon, es vhogy sose ment 91-2 mbitnel tobbet.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#17) G@ben válasza viharhozo (#16) üzenetére


G@ben
addikt

Nem jelentkezek, mert nagyon nem értek hozzá. Ezért nem is értem, hogy hogyan történhet ilyen.
Harmadik éve ülök 100-as vonalnál és csak ezen a héten kezdte ezt csinálni, előtte max 12 MB-tal töltöttem le, de azt is ritkán, ami érthető is.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#18) viharhozo válasza G@ben (#17) üzenetére


viharhozo
addikt

A halozati eszkozok tulnyomo tobbsegenek az elmeleti maximuma a 100 mbit. Azonban meg ezt az erteket sem lehet gyakorlatilag elerni.
Vannak gbites eszkozok, de tartok tole, ezekhez kozvetlenul nem tudsz csatlakozni. Az egyetemeken a juzerek tovabbra is 100, sot sok helyen 10 mbites switchekhez csatlakoznak.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#19) G@ben válasza viharhozo (#18) üzenetére


G@ben
addikt

A koleszháló tuti 100-as, a hálókártyám meg 3Com 3CSOHO100B-TX 10/100-as. Az a vicc, hogy amíg a többiek a szinten olyan max 3-4 megával szedtek le Realtek hálókártyákkal, akkor én olyan 7-8-cal. Csak megérte azt a 6000 Ft-ot a hálókártya?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#20) gery03


gery03
senior tag

Hogy a topic nevében szereplő kérdésre válaszoljak.
Itt már nem lehet tudni. Lehet mind2, vagy egyikse. Lehet zseni vagy, és meghaceltél mindent, kicserélted a switcheket gigabitesre, és 3 scsi vinyód van, nem is ata.:))

(#21) G@ben válasza gery03 (#20) üzenetére


G@ben
addikt

Zseni tuti nem vagyok, de annyira hülye sem! :) Hozzá sem nyúltam a géphez és egyszer csak ezeket művelte.
Haver meg mesélte, hogy haverjának 2 gép között helyi hálón 100-as hálókártyákkal stabilan 30 MB-tal másolt. Haveromat úgy ismerem, hogy nem hazudik, haverját viszont nem ismerem, szóval róla nem tudok nyilatkozni. De ha az lehetséges, akkor az én esetem is.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22) Jim Tonic válasza G@ben (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

haverod másolása két gép között: 30MByte/sec = 240Mbit/sec. Nem hinném, hogy gigabites gépek voltak. Szerintem csak a win mérése sz@r,a mi elég gyakori..
Vinyó: 680Mbyte/7sec~100Mbyte/sec. Ez átfér két vinyó között elméletben. ATA100 vagy felfelé.
neted: 22,61MByte/sec=180Mbit/sec. Ez kb 3-4 T3 sebessége összekapcsolva. :F
Szerintem nem valós adatokat írtál ide. Vagy nem csekkoltad le, mi a valóság, vagy nem mondasz igazat.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23) G@ben válasza Jim Tonic (#22) üzenetére


G@ben
addikt

Figy.
Azokat az adatokat írtam ide, amiket a monitoron láttam. Tanúm van a netről töltésre és a 69 MB-os másolásra is. A 184 MB-os ma volt és egyedül voltam a szobában, szóval azt csak én láttam. A másolási sebességeket kb így írta ki a total commander (MB-ban írom): 184, 177, 10x és 40valamennyi volt a vége. Én ezt láttam, nem állítom, hogy ennyi is volt, de az tuti, hogy kb 6-7 sec alatt átrakta a filmet és le is tudtam játszani utána.
A 22,61 MB csak 2 db T3-as net, mert a T3 tudtommal 100-as, amit ha leosztasz nyolccal, akkor megkapod a 12,5 MB-ot és 2x12,5=25.
Nem kell szidni, nem szoktam hazudni, hanem tényleg ezt láttam. Nem állítottam, hogy milyen überfasza a gépem, hogy ilyen gyors, hanem én sem értem, hogy lehet ez és erre szeretnék választ kapni. Ha kamu adatokat mondanék, annak mi értelme lenne? Ezzel az erővel mondhatnám azt is, hogy 2100+os XP-m megy 3000 MHz-en, de nem mondom, mert nem igaz. Amit írtam, az viszont igaz.

[Szerkesztve]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#24) Jim Tonic válasza G@ben (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A T3 45Mbit/sec.

Nekem arra van tanúm, hogy a DC-m 100Kbyte/sec-et ír ki, a win 120-at, de ez elég furcsa lenne, mivel 512/128-as DSL-em van.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) csudri válasza G@ben (#1) üzenetére


csudri
őstag

Hajrá Gaben! Szarj rá, hogy miért csinálja, ÉLVEZD! :D

(#26) b.bone válasza G@ben (#1) üzenetére


b.bone
senior tag

ha adok kölcsön vinyót meg egy rekesz sört, teletöltöd nekem amivel mondom?:DDD

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#27) gabe_


gabe_
őstag

A géped csak azt csinálja amit monda(sz)nak neki...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#28) G@ben válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


G@ben
addikt

Jó, akor nem T3-as, hanem 100-as vonal, de tuti több, mint 45 Mbit/s. Kérdezd meg bármelyik SZE koleszost!
Én se hittem a kiírásoknak, de amikor utánaszámoltam, hogy mennyi idő alatt jött le a cucc és mennyi idő alatt tettem át másik vinyóra, akkor beigazolódott, hogy olyan nagy hülyeséget nem írt ki.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#29) G@ben válasza b.bone (#26) üzenetére


G@ben
addikt

Elkéstél, mert már csak 5 napot vagyok itt és akkor sem a letöltésekkel foglalkozom, hanem a tanulással. Mármint nagyrészt. :DDD
Bérletöltés meg vállaltam egész évben sörért, pizzáért, de nem én kértem, hanem a letöltők ajánlották fel. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#30) Sanya


Sanya
nagyúr

giga ramja van, az sokat segít másoláskor, főleg total commander alatt, ami támogatja a membe való írást, onnan meg ki vinyóra.


netről meg 22 mega pl a szomszédból jöhet, ha a switched bele gigabites, csak 2 jó hálókaresz kell hozzá. már töltöttünk rossz realtech hálókártyával 18Megabájt/sec-sel, linuxos gépről, lefele, 4 helyre egyszerre.-1000-es duronnal (win 11-12-nél nem tud többet, és smc1255tx-el 12-14Megával tölthetek...

(nekem csak félgiga ramom van :()

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#31) G@ben válasza Sanya (#30) üzenetére


G@ben
addikt

Köszönöm a támogatást.
Akitől szedtem a filmet 22 megával, az nem tudom, hogy hol volt, de nem volt a neve előtt a [SZE] előtag, mondjuk ettől még lehetett a folyosón.
Állítólag 100-as swith van a koliban.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#32) Sanya válasza G@ben (#31) üzenetére


Sanya
nagyúr

de a bele lehet gigabites, ez nem jelent semmit(belül gigabit, de a portok 100-at tudnak(tehát a koliban egymástól 10 ember tölthet párhuzamosan 10 másik embertől)

előtag meg nem jelent semmit

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#33) dilipok


dilipok
veterán

Nekem is volt már ilyen, a dc tömörítési technikája miatt van. nekem is írta már h 4-5 v több mega/seccel töltök. azonban ha megnézed a ténylegesen letölött adatok mennyiségét rájössz h alig 10-20 megát tölött le. vagy még kevesebbet. szal ennyi. én is meglepődtem először. olyan tömörítési algoritmust azért nehéz elképzelni a jelen helyzetben h 10 megát töltesz le és megnézel 1 cd-s filmet :F
ezt neked is be kell látnod...

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#34) G@ben válasza dilipok (#33) üzenetére


G@ben
addikt

zzel csak az a gond, hogy nézhető volt a film végig. Szóval leszedte az egészet.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#35) Haniboy


Haniboy
csendes tag

Altalanos dolog: Kollegiumokban 1 Gigabites vonal szokott szetoszasra kerulni a tobbszaz gepre. Nehany ember 100 Mbites halozatra kerul,de a java 10 Mbitesre. Amit irtal,az viszont lehetetlen. Tudom,mert en is kollegista vagyok mashol, raadasul vannak ismereteim is ezugyben,ugyhogy tudom mirol irok. Ket gep kozott, ha egy jofajta switch-el vannak osszekotve,ami tamogatja a full duplexet, a maximalis savszelesseg 200 Mbit/sec. Ehhez azonban a tuloldalnak is tamogatni kell, a te kartyadnak is, es a switchnek is,raadasul mindenhol engedelyezve kell lennie. Eselytelen...
Az internetrol toltesrol a kollegiumokban (100 Mbites halot feltetelezve): 2-3 MB/sec fole nagyon ritkan megy a sebesseg DC letoltesnel, ugyanis ha belegondolsz,hamar rajossz,hogy ha egy gep full 100 Mbiten ''csücsül'',es egy masik is,amirol huzod,akkor max 12 MB/sec erheto el. Ez azonban DC-n sosem erheto el,mert egy embertol tobb huz, illetve Te is huzol masoktol is. Raadasul ha egy szerver mogott vagy,ami eleg altalanos, raadasul passive modban,akkor az elerheto sebesseg ennek legtobbszor csak a toredeke, foleg,ha a gateway-ekben is realtek kartya van. Es akkor meg nem is volt szo a sok windowshalos uzenetszorasrol,es az egyeb korulmenyekrol.
A masik: wincsiknel teljesseggel lehetetlen ekkora adatatviteli sebesseg, 40 MB/sec korul van a sima ATA-s wincsik ''belsejenek'' a maximalis adatatereszto kepessege, ez is csak a lemezek kulso feluleten erheto el, es full toredezettsegmentes esetben. Az atlagos sebesseg 32-35 MB/sec. SATA-s wincsi eseten meg merem kockaztatni az 50-55 MB/sec-et (50 a tapasztalat), optimalis esetben. A wincsid mar fustolt volna,ha tenyleg felirja az adatokat azzal a sebesseggel,amit emlitettel. Maximum a memoriaba...
Utolsokepp pedig: SZE koleszosok backuphatják, DC-n 10k-nal tobbel nem engednek huzni maguktol,allando disconnect es hasonlok.De hogy ennek az egesznek mi ertelme...?!?!?

(#36) G@ben válasza Haniboy (#35) üzenetére


G@ben
addikt

Elhiszem, hogy nagyon értesz a hálózatokhoz, de az a 2-3 MB/s T3-asok között nagyon könnyen összejön. DC-n is elérhető a 12 MB/s, nem is egyszer volt már rá példa és nem csak nálam, hanem szinte az összes havernál. A SZE koleszosoknak meg egy időben meg volt kötve a kezük, hogy fentről limitálva volt a feltöltési sebesség, aztán azt levették, de a napi feltöltést korlátozták 5 GB-ra, ami lássuk be, 100-as vonalnál elég kevés, ezért szinte mindenki limitálta a feltöltési sebességét, különben 1-2 órán belül túllépte volna a limitet és aznapra letiltották volna a netről.
A vinyók sebességéről csak annyit, hogy tegnap is több GB cuccot másoltam havernak és igen sokáig 50-55 MB/s között mozgott a sebesség. Egy 120-as Seagate 7200.7 8MB-ról egy 80-as Maxtor DM+9 2MB-ra tettem az adatokat és töredezett volt mindkét vinyó, és csodák csodája, nem füstölt egyik sem.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#37) Sanya válasza G@ben (#36) üzenetére


Sanya
nagyúr

ne beszélj már lehetetlent, fejezd be. Menj, és máshol szivatsd a népet. valószínű lelassítottad a géped óráját, mert így én terabájtokat is tudnék másodpercek alatt másolni, vagy a windowsod először a memóriába írta az adatot, és csak aztán a vinyóra, és csak a vinyóramásolást mérte.



Szerintem vki bezárhatná már ezt a topicot, lényegess információcsere nincs.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Bocs, hogy beleszólok a koleszos életetekbe, de nekem is volt már olyan eset, hogy a max 256kbit/sec-es kábelnetem hirtelen megtáltosodott és átváltott 1Mbit/sec-esre! Néztem én is mint a moziban, mert elvileg -ismétlem- elvileg nem lehet ilyet csinálnia!!! Kérdeztem a szolgáltatót akik közölték, hogy ilyen nem lehetet, meg rossz a mérésem...stb, majd ezt követően picit leállt a szerverük és amikor újraindult láss csodát: szarabb lett mint volt.
Én hülye azóta is bánom, hogy szóltam nekik!!!

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#39) Haniboy válasza Biriboyka (#38) üzenetére


Haniboy
csendes tag

Kábelnetnél és ADSLnél megesik,hogy az embernek megnő a sávszélessége. ADSLnél pl.az elméleti max sebesség 25 Mbit/sec ha jól tudom...A szolgaltato korlatozza a sebesseget,hogy neked csak pl. 512/128 kbit/sec lehessen. Ilyenkor valamilyen hiba van a szolgaltatonal (ez legyen az o baja), esetleg jol tomoritheto cuccot szedtel...szolni kar,ugyse ismerik be hogy szar lehet a rendszeruk

(#40) Haniboy válasza G@ben (#36) üzenetére


Haniboy
csendes tag

Ha letiltottak a kimeno korlatot, etikus lenne levenni a korlatozast!Tisztelet 1-2 kivételnek,aki meg is tette, a tobbi nem valo DC-re! Ennyi erovel korlatozhatna 500byte/secre is mindenki,es akkor bele is halhatna a DC.
Egyebkent meg vagy toldd meg a topicot screenshottal,hadd amuljon a nep (hamisat ne), vagy zar(as)d be a topicot!

(#41) G@ben válasza Sanya (#37) üzenetére


G@ben
addikt

Nem lassítottam le a win óráját, mert nem tudom, hogyan kell és nem is szivatni akarom a népet, csak meg szerettem volna tudni, hogy miért van ez. Lehet, hogy a win először a memóriába írta az adatokat, de ezt nem tudom, mert ennyire nem értek hozzá.
Még egyszer kihangsúlyoznám: csak azt írtam ide, amit én is láttam a monitoron, nem nyúltam a géphez, nem csalok. Mi értelme lenne hülyeséget beírnom? Ha fel akarnék vágni, akkor nem azt írnám, hogy hogyan lehetséges ez, hanem azt, hogy figyeljetek vazz, ilyen gyors a gépem és tessék előttem leborulni, mert én vagyok az ász. De én is nehezen hittem el, csak mikor utánaszámoltam, akkor jöttem rá, hogy igaz lehet, amit kiír.
Ha meg valakinek nincs ötlete, hogy mitől lehet ez, az ne szóljon hozzá vagy ha hozzá is szól, akkor ne nevezzen hazugnak!
Köszönöm!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#42) G@ben válasza Haniboy (#40) üzenetére


G@ben
addikt

Screenshotot nem tudok mutatni, mert annyira csodálkoztam a sebességen, hogy elfelejtettem, de majd egy ilyen 50 MB-os másolásnál megpróbálok csinálni egyet.
Jelzem, ez a hihetetlen sebesség csak a jelzett 3 esetben jelentkezett, máskor nem.
De az 50 MB/s másolás már többször is.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#43) Jim Tonic válasza G@ben (#41) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Bahhh, látom, Te akkor sem fogod elhinni, ha a hálókártya vagy a swith gyártója fogja elmondani neked, hogy lehetetlen. :o


szerk: a screenshotról annyit, hogy egymillióan elmondtuk, ez a fajta mérés nem korrekt, erről lehetne sok informácót találni a neten (legkisebb mérési intervallum okozta eltérések).

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) I_Am


I_Am
veterán

Ha valaki közel van a gerinchálóhoz és a partner is , valamint a hálózati forgalom nem magas, akkor jelentkezhet ilyen''probléma''.:P Én bme-n láttam 230Mbps-es átvitelt.(nem egy cd-ről hanem dvd-kről volt szó)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#45) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ilyen van,nekem itthon egyszer csak az 512k-s adsl átváltott 3mb/s letöltési sebességgel rendelkező ''izére''.Ment 2 óráig,aztán visszaváltott.Jópofa volt.

(#46) G@ben válasza Jim Tonic (#43) üzenetére


G@ben
addikt

Én elhiszem, de nekem ezt produkálta. Nem is hittem a monitorra kiírt értéknek, de amikor utánaszámoltam, akkor derült ki, hogy igaz amit kiírt.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#47) G@ben válasza I_Am (#44) üzenetére


G@ben
addikt

100-as kártyákkal ment ez?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#48) Gergoo2101


Gergoo2101
tag

Itt egy TANU!

A 22 Megabájtperszekundumos letöltésnél jelen voltam,ugyanis G@ben a cimborám,egy koliban dekkolunk!
Az a szutyok ATA 66-os Maxtor 6,4GB-os vinyó meg az enyém(lehet fikázni),és valóban 69 megával kezdett másolni és 45-50 mega stabillal végigvitt 3-3,5giga anyagot!!!
Ennyit erről,lehet engem is fikázni,hogy milyen hülye vagyok!!!!

megkaptam a tanácstú a zengedélyt

(#49) Sunzi válasza Gergoo2101 (#48) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Azt nem néztétek meg véletlenül, hogy miután a program/windows a másolást befejezettnek minősítette, utána még meddig villogott a HDD led? Ugyanis, a memóriából/cache-ből való írás már a háttérben történik.
(saját gépen láttam olyat másoláskor, hogy az explorer 300+MB memóriát foglalt, a 384-ből..)
Azt meg ugye, senki nem gondolja komolyan, hogy az öreg 6.4-es - ami emlékeim szerint jó volt, ugyan, de hogy 20-30 MB/sec-nél nem ír többet szekvencálisan, még tuningolva sem - hirtelen ilyent villant. :)
A switch/hálókártyára asszem felesleges reagálnom.
Azt, hogy ezeket az értékeket láttátok, azt elképzelhetőnek tartom, de a valóság nem hiszem, hogy ez volt :)

[Szerkesztve]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#50) I_Am válasza G@ben (#47) üzenetére


I_Am
veterán

Szerinted, ha gigabit hálókártya lett volna akkor lett volna értelme ide irnom?:)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  A gépem hülye vagy én? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.