Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Mint közismert, eléggé zajos rajta a chipset hűtő.
Mielőtt megvettem volna az alaplapot, már előtte tervezgettem, hogy mivel csendesítem le a kicsikét. Végülis sikerült megoldani a problémát.

Az eredmény képekben (kicsit össze-vissza):
Bővebben: link

Hozzávalók voltak:
- 2 db agyongyötört heat-pipe a zalman hdd hűtőből
- 1 db nvidia blokk a ZM80D-HP-ből (pontos neve: Front side heatsink base assembly B :) )
- 1 db ZM-NB47J
- 2 db 486-os hűtőborda
- hűtőzsír
- furás, fűrészelés, faragás...

Az eredmény kielégítő: 3-5 fokkal alacsonyabb NB hőmérséklet zaj nélkül.

(#2) PeriS


PeriS
csendes tag

Hali mindenki!

Egy másik megoldás bár kissé zajosab de kevésbé időigényes. bár nállam a házhűtő ventik most a legzajosabbak.
íme:
Nekem ilyen lapom van Asus A8N - SLI. Legjobb lap csak egy kissé hangos a chipset hűtője, csak olyan embereknek tudom ajánlani, akik hajlandóak egy kis gépszerelésre. Nekem ugyanis 2 hónap után megfeküdt a chipsethűtője. Hol indult hol meg nem. ekkor kezdtem utánnanézni egy másik hűtőnek és a választásom a kék zalman-ra esett. Gépet szétkaptam leszedtem a gyári chipsethűtőt nem volt nehéz csak az alaplapot ki kellett szednem a gépből. rápakoltam a kék zalman-t. Indítottam a gépet, és az alaplap elkezdett melegedni, közben kézzel ellenőríztem a borda hőmérsékletét. Alaplap 40 fok a bordát pedig kézzel már nem lehetett megfogni hosszabb időre gép leállít. Vagyis passzívban az nf4-re nem elég a kék zalman(pedig ez a nagyobbik.)
Ekkor jött az ötlet hogy a 6 cm-s régi fordulatszámlálós PII cpu hűtő ventimet valahogy rábarkácsoljam. Az eredmény egy aktív hűtés ami a chipsetet elfogadható hőmérségletűre hűtötte. Alalplap hőmérséklet nem ment fentebb 30 foknál. kézzel fogva a bordát épp kézmeleg volt. De mint tudjuk bármilyen jó a szellőzése a háznak mindig melegebb van benne.
Mindent visszaraktam a házba és beindítottam az alaplap hőmérséklet 35 fokon megált játék közben 36 fok a bordát kézzel megfogva alig meleg. a hűtőventi fordulata 4800-5200 közöt ingadozik. Hangja alig. A ház hűtéséről 3 db spire 8 cm golyóscsapágyas venti és 1 db titán 12 cm golyóscsapágyas venti gondokodik. Fordulatok a következőek CPU cooler: 1500-2000 (teljesítményfüggő) CHIP cooler 4800-5200, CHASSIS (12 cm) fan: 800-1200 (teljesítményfüggő).

Mindent összevetve aktívként használva a kék zalman-t csendesebb hűtést kapunk mint a gyári, csak ajánlani tudom minden barkácsolni szerető emberkének.


Asus A8N SLI alaplap(módosított zalman chipset hűtő), AMD Athlon 64 3000+ proci, ATI X300 128Mb (low end) VGA, 2*512 Mb GEIL RAM(párban tesztelt), 120Gb Samsung Winchester 8 mb cache (boot), 120Gb Segate Winchester 2mb cache (data), LG GSA-4120B DVDRAM 2mb cache(FW:A115)

(#3) #30814464


#30814464
törölt tag

nekem az a g*ci hütö elvágta a kezem..

(#4) kem válasza GuMipOkE (#1) üzenetére


kem
addikt

Grat!:R
Én a South Bridgemet szeretném lehűteni rendesen a DFI Infinity nForce2 esemen, mert néha égetően forró, hát még ha adok neki feszt.

Köszi!

(#5) DoubleD válasza PeriS (#2) üzenetére


DoubleD
aktív tag

Esetleg egy képet lehetne?

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.