Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  40<50<60<? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) divot


divot
veterán

Adott az én kis 1700+-om, egy mérsékelten rosszul szellőző, egy házventis házban, plusz egy silent breeze. Télen nem volt gond, 47 fok körül tetőzőtt odabent a hőség. De itt a nyár, és máris 59 fok környékén járok.

Na most azt magyarázza el nekem valaki lépésről-lépésre, hogy miként javítsam a hűtőm hatásfokát. De olyan arpólékosan, hogy bemegyek a boltba, és veszek egy tubus ezüstizét.

Örök hála előre is, mert ilyet még nem csináltam.

(#2) MaUser válasza divot (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Ha brutális (no nem annyire), de hatásos megoldás kell atus biztos segíteni fog.:)
Amit javasolni tudok előre egy csúszócsapágyas venti, a proci fölé pedig egy komolyabb, állítható ford. számú enermax venti. Ez így nálam -5 fok. De a legjobb ha leveszed a gép oldalát. A ventid ígyis halkabb, mint az enermax legkisebb fordulaton.:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) Szeke válasza divot (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

off Tudom h nem ezt a választ várod, de szerintem ne ijedj meg a 60 foktól se. Nekem stabilan annyi az 1700+ és semmi gond vele. 70 körül kezd fagyogatni... on

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#4) divot válasza Szeke (#3) üzenetére


divot
veterán

Gondolod? Csak itt mindig mindenki a maga harminc fokos procijával henceg.

(#5) MaUser válasza divot (#4) üzenetére


MaUser
addikt

Hát nekem a palominom, amikor kerestem a végét csak amiatt nem ment tovább a húzással, mert elértem a kikapcsolási hőmérsékletét. De a Tbread-em is terhelten jó 60 fok.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#6) divot válasza MaUser (#5) üzenetére


divot
veterán

Akkor semmi gáz?

(#7) MaUser válasza divot (#6) üzenetére


MaUser
addikt

Ha meg gáz van maximum restel a gép. Szükség esetére meg állítsd be a biosban a kikapcsolási hőmérsékleteket. (Hah palomonomnál 75 fok volt a kikapcsolási maximum, amit állíthattam neki úgyhogy, nem is engedélyeztem rá:DDD).

/Természetesen ez a proci külső hőmérsékletét mért, de volt a ''hőmérőn'' szillikon rendesen és nem is ment sokkal e fölé, mert ott már resetelt./

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#8) neduddki válasza divot (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

Gep oldala kozvetlen proci felet szepen egy 8-12 cm-es ventihez meretelten kivagod kor alakban, a kor negysarkara fursz negy jukat a csavaroknak, es siman felfogatod, es befele fujjatod a legot a gephazadba!!! Na most csak az a baj, hoy a 462-aze van benn mecsendes gept akarsz, ebben az esetben javalom a paps-t nevezetuszornyusegesen ocso cuccokat, a hatsot erdemes, ha 8cm-es platformon maradunk egy 8312n/2-re cserelni a gep oldalaban levot pedig egy variofanra, szamt most ne tom de a ;egkisebb is leeg, ellenben ugyelj arra amit en nem tudtam, hogy a lila mazzagot a folde be ko kotni, akkor max fordon meg es 26cfm es meg akkor is kibaltazott csndes!!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) andorpapa válasza divot (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Az egész a ház szellőzésén múlik. Mekkora a ház? Midi vagy nagytorony? Az egyetlen ventinek hol van hely? A ház orrában vagy hátul, a hátlapon, a proci fölött? Milyen más melegedő alkatrészek vannak a házban (vinyó, VGA, stb)? Amúgy nem kell csodálkozni a hőmérséklet változásán. Ha 10 fokkal nő a szobahő, akkor közel 10 fokkal nő a CPU temp is, ez így működik. Érdemes nagyon rágyúrni a gép szellőzésére. Ha válaszolsz a kérdésekre, akkor már tudunk gyakorlati tanácsokat is adni.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#10) PeliScan


PeliScan
addikt

Én aszondom; ne izgulj már!

Most, direkt a Te kedvedért ráeresztettem a Prime95öt a procimra (1,7es cerka) és kb 5 perc alatt 73ig ment föl. Hehe. :))

(#11) divot válasza andorpapa (#9) üzenetére


divot
veterán

Ház: CASE E-STAR 8870K-BB
Két ventinek van hely: egy elől, egy meg hátul, de a proci alatt, ott van egy nyolccentis. Előre egyszer raktam próbaként, de némi plusz zajon kívül mást nem értem el vele. És van még egy 350 w-os duplaventis Enermax táp.

További hőtermelők: egy 16 gigás wincsi, egy CD, és egy DVD, valamin egy TI4200-as, 128 megás vga némi tuninggal - 285/500. Az audigy kártya gondolom nem a fő bűnös.

Most, kb egy órája netezek, azóta 59-rő lement 54 fokra.

(#12) drpele válasza divot (#11) üzenetére


drpele
senior tag

Nekem is hasonló konfigom van és van egy jótanácsom számopdra: ne foglalkozz a proci hőmérséklettel amíg nincs 65-70 fok környékén :)

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#13) divot válasza PeliScan (#10) üzenetére


divot
veterán

Ezt én is megtettem, és úgy néz ki, hogy 61 foknál nem megy feljebb, pedig már jó negyven perce 100 százalékon hajtja a procit a Prime95. De hol van még autusztus...

(#14) BEE válasza PeliScan (#10) üzenetére


BEE
addikt

Csendes gép=meleg gép?
Érdemes volt lehalkítani?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#15) launcser


launcser
senior tag

60 fok se sok
haveromnak most 90 fok terhelve a procija (1200-as tua cerka, u2l borda)
82 fokosan nyulkáltam a bordához, hát már ott is elég gáz
de igy megy már 3. hónapja 80-90 fokon :)

tütüü

(#16) PeliScan válasza BEE (#14) üzenetére


PeliScan
addikt

Még nincs teljesen kész, csakhát azért vmicskét köll az érettségire is tanúgatni... :))

Az a gáz, hogy a táp még ''visszafújja'' a meleg levegőt a házba, még nem csináltam meg a kivezetést... Bár nem hiszem, hogy 5 foknál többet számítana...

Hogy megérte-e? Még nem tom, a proci meg csak nem hal meg olyan könnyen... ;]

(#17) Manitou válasza divot (#1) üzenetére


Manitou
addikt

Az 59 C még jó , nekem 70C -on ment annó a 750@1000 Duron és nem fagyott akkor sem.

(#18) divot válasza Manitou (#17) üzenetére


divot
veterán

Akkor marad ennyi. Viszont az alapkérdésre azért válaszolhatna valaki, tehát, hogy mit, és hogyan kell a hűtő aljára kenni a jobb hatásfok érdekében. Illetve, hogy előfordulhat-e, hogy a hűtő aljáról lekopik(?), elfogy(?) a gyári hűtőanyag.

(#19) PeliScan válasza divot (#18) üzenetére


PeliScan
addikt

Elfogyni nem tud, ha van rajta, és nem nagyon vágod a témát, szerintem ne is foglalkozz vele; max 2-3 fokot jelenteht, de ha nmég nem vagy tapasztalt, akár ronthatod a háasfokot is... hogy a lesakrkazásról ne is beszéljünk!

(#20) divot válasza PeliScan (#19) üzenetére


divot
veterán

Egyszer már felküszködtem ezt a hűtőt lesarkazás nélkül, de igazad van, nem ízzadok még egyszer, azzal úgyis csak emelném a szoba hőmérsékletát, azzal meg a házét, azzal meg a prociét... :)

(#21) Godfather válasza neduddki (#8) üzenetére


Godfather
aktív tag

''a kor negysarkara fursz negy jukat''... Ez yóóó :D :D

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#22) erdoke válasza divot (#18) üzenetére


erdoke
titán

Öcsémnek bevált a fordulatszámszabályzós GlacialTech Diamond 2100 CPU hűtő. 22 fokos szobában, rosszul szellőző házban (Codegen) 1 Enermax házventivel 2600 körüli fordulaton megy, ami 23 dB körüli zaj. 5-6 fokkal melegebb szobában automatikusan emeli a fordulatszámot akár 4500-ig, ami 35 dB lenne. Még nem volt ilyen. Ja, proci 2100+ Tbred B kb. 45 fokon.

A legjobb aláírás a héten

(#23) Cane válasza divot (#18) üzenetére


Cane
őstag

Valahogy úgy csináld, hogy a amit beépítesz ventit, az a ház tetejében szívja majd ki a meleg levegőt. A lényeg: ha nincs a házadban jó szellőzés, akkor a procihűtő visszaszívja azt a meleget amit kifújt előzőleg, így csak nő a hőmérséklete.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#24) Norbyte


Norbyte
tag

Nem kell félni.
Nekem XP 2100+ ''B'' télen 52°C volt és most ebben a nagy melegben,
ki érti, de 49 °C. Bármennyire is nyúztam nem ment 55°C fölé.
Silent Breeze van rajta szintén.
A régi Thunderbird-öm vígan szaladgált 80°C-on is, 1200-as volt.

(#25) andorpapa válasza divot (#20) üzenetére


andorpapa
őstag

Na akkor nincs gáz, 61 fok max. terhelés mellett viselhető eredmény. A paszta nem tűnhet el a borda alól, és nem is romlik meg. Akkor van gáz, ha elkenődik. Tehát mondjuk felrakod a Silent Breeze-t, majd egy idő után leveszed, és újra visszarakod, azt gondolván, hogy úgyis elég paszta maradt az alján meg a CPU-n is. Ilyenkor ugyanis elkenődik a paszta, nem a megfelelő helyen lesz és ez okozhat átlagon felüli melegedést. Ha viszont egyszer felraktad rendesen (esetleg másodszor, de akkor újrapasztáztad a CPU-t), akkor nincs gáz.

launcser: két kérdés. Először is hogyan járatja a fickó 90 fokon a Tualatint? Oké, azt tudom, hogy nem fagy ki, csak az a kérdés, hogy miképpen érte el ezt a hőfokot? Radiátor mellett van a gépe, vagy mi a rák? A másik kérdés pedig az, hogy miért 90 fok? Egy U2L-lel? Ember, ez még a tuningolt Palominót is képes lehűteni! Nehogy már egy PIII kifogjon rajta? Vagy esetleg paszta nélkül, 2.30 Volton járatva használja a csóka? Érdekes emberek járnak közöttünk...

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#26) drpele válasza andorpapa (#25) üzenetére


drpele
senior tag

Lehet, hogy a srácnak elromlott a fűtőtestje és a sz.gépével próbálta pótolni :))

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#27) divot válasza andorpapa (#25) üzenetére


divot
veterán

Köszi a választ. Akkor így hagyok mindent, mert nem szivesen emeltem volna a gépem zajszintjét.


(#28) Bobo69


Bobo69
csendes tag

[Mindkét topikban töröltem az újabb, vég nélküli AMD vs Intel vitára buzdító megnyilvánulásaidat. Itt a remek lehetőség, hogy tanulj a hibádból. - atus]

(#29) drpele válasza Bobo69 (#28) üzenetére


drpele
senior tag

Ha nem vetted volna észre ez it NEM egy intel vs. amd topic!!!!
A jótanácsaidat meg tartsd meg magadnak! :(((

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#30) twollah válasza Bobo69 (#28) üzenetére


twollah
nagyúr

Na megszólalt az IQhuszár.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  40<50<60<? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.