Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3dfx: a 3Dinoszauruszokat lelövik, ugye? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Meg fogok bukni a hétfői vizsgámon, lelkem romokban hever. Ezentúl tényleg csak nVIDIA? Nanemá'! Megyek, eladom a lakást, és veszek egy Voodoo5-6000-est, utolsó lehelletemmel :-(((((.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2) gergoke

én sem nagyon tértem magamhoz még a hír olvasása után... nagyon rossz hír ez, nem is csak azért mert szeretem a 3dfx-et és nem is csak azért, mert ők indították el a 3D forradalmat, hanem azért mert pont mi vásárlók veszítjük a legtöbbet ezzel... :(( lesz itt a VGA-k terén is egy Intel vagy Microsoft szintű cég... az ATI nem túl nagy falat innen már, hogy a Kyro-t és a Matrox-ot ne is említsem... low endnek és chipsetbe integráltnak marad a Sis és a Via-S3... de ők nem piac az nvidiának, bár ez sem biztos, hiszen készülnek a 3dChipzilla alaplapi chipset-jei... :(( ne legyen igazam és egy év múlva még rengeteg chipgyártó legyen ezen a téren is... borítékoljuk a kérdést és egy év múlva nézzünk majd vissza!

(#3) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Rohadt életbe! Azt hittem, hogy másnapra jobb lesz, de ez egyre rosszabb :-(. Nem hiszem el, hogy szerencsétlen 3dfx nem kapott még egy esélyt. Egyetlenegy rossz döntést hoztak, és ebbe meg kellett halniuk! Hihetetlen :-((((((.

Utááálom a kapitalizmust :-(((.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) Keitaro


Keitaro
addikt

:(
Kell nekem ilyen topicokat nyitogatnom...

(#5) zsoltee10 válasza Keitaro (#4) üzenetére


zsoltee10
addikt

ezt a topikot meg hogyan találtad meg? nekem is hiányoznak, nincs már az a feeling, amit egy 3dfx kártya adott. :O

(#6) L3zl13 válasza Keitaro (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ezt meg honnan kapartad elő? :))

Aki hülye, haljon meg!

(#7) Keitaro


Keitaro
addikt

Megnéztem milyen 3dfx-es topikok voltak. Nem volt sok, úgyhogy nem volt nehéz, de én is meglepődtem, hogy mit találtam benne. De jól esett

(#8) MichaelSD válasza Keitaro (#4) üzenetére


MichaelSD
őstag

Hát igen a régi szép idők....:)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#9) twollah


twollah
nagyúr

Hm valami retrotopicba cseppentem ahol az ezer eves hireken nosztalgiaznak a kedves forumozotarsak?

(#10) klepto


klepto
addikt

2000-ben én még ''csak'' a konzolokat ismertem, és az ő történetüket. Felhomályosítanátok arról, hogy mi volt az a rsz döntés, ami miatt a 3DFX ''kipusztúlt''?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#11) anaqer válasza twollah (#9) üzenetére


anaqer
veterán

Úgy tűnik, ez az új trend, utóbbi pár napban sorra böfögjük fel a régi topicokat. :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#12) Keitaro válasza klepto (#10) üzenetére


Keitaro
addikt

Pl az STB felvásárlása. Onnantól kezdve rájuk járt a rúd. Volt már is, de ez volt a legdurvább. V3 korszakban még ok volt, de a rossz gyártások miatt a VSA-100 kegyetlenül sokat csúszott. Amikor a V5 5500 kijött már a Daytonáknak kellett volna kint lenniük (VSA 101,102,200) Turbózott VSA100ak DDR rammal és magasabb órajellel.

(#13) twollah válasza anaqer (#11) üzenetére


twollah
nagyúr

Meg kene emeszteni a regi topicokat, es a mighty HAZIGAZDAk vagy a geppuska kezu MODERATORoknak lezarni azokat.

(#14) rog válasza klepto (#10) üzenetére


rog
addikt

volt ott több is, de szerintem arra gondolt, hogy a 3dfx megálmodta, hogy nvidia az ő általa szabadalmaztatott cuccosokat használ a chipjeiben, és azonnal sűrgőssen fizessen chipenként x dollárt. (az első eladott tnt példányig visszamenőleg) a bíroság meg jogosnak tallta az igényt.
:))
és én 1 nappal a bejelentés elött vettem egy v3 3000-et 22k-ert :)) perfect timing ..

(#15) Keitaro válasza rog (#14) üzenetére


Keitaro
addikt

Hé én anno nagyon szerettem volna egy V3-mat! De csak Savage4-re futotta. Viszont amilyen meg az volt, ki kellett volna húznom még egy ideig a V1-el :))

(#16) anaqer válasza twollah (#13) üzenetére


anaqer
veterán

Micsoda epitethon ornans-okat hintesz tova...!

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#17) biker


biker
nagyúr

volt voodoo banshee agp16mb SG rammal...
fine...

és a mai napig megnéznék egy V5-V6-ot futás közben... nem csak fotón :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) Keitaro válasza biker (#17) üzenetére


Keitaro
addikt

Akkor majd velem kell beszélned :))

(#19) xuldar válasza Keitaro (#15) üzenetére


xuldar
őstag

Hehe, most is egy V3-ról netezek. Fél éve akartak adni érte bontóban 2800 pénzt. Kiröhögtem őket. V3 3000 AGP. 200/200-at simán bírja, bár nem hajtom (alap 166/166).

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20) caleb


caleb
aktív tag

Nekem is volt V1-em,és V3 3000-em is.Soha semmi bajuk nem volt,minden futott rajta.Most meg van egy Ati 9100LE-m,és a játékok válogatnak a drájverek között.Wolf csak a 3-ast szereti,de evvel meg nem fut az NFS HP2.
Szóval 3DFX-nél azért tudtak valamit

Az élet jó a világ nem!!!

(#21) Keitaro válasza xuldar (#19) üzenetére


Keitaro
addikt

Egyik barátomnak mióta megvan 200/200-on hajtja és köszöni jól megvan vele. Warcraft III is jól megy :))

(#22) xuldar válasza Keitaro (#21) üzenetére


xuldar
őstag

Khm, fél órája hagytam abba a Frozent, mert bejött a barátnőm :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#23) biker válasza Keitaro (#18) üzenetére


biker
nagyúr

naa!!!!
csak nem van egy?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24) Keitaro válasza biker (#23) üzenetére


Keitaro
addikt

[L]http://keitaro.uw.hu/voodoo5-5500.jpg[/L]

Ő lenne az :)

(#25) biker válasza Keitaro (#24) üzenetére


biker
nagyúr

nyammnyamm.....

anno volt 5000 AGP-s a boltban, de akkor vettem p4-et, amibe hát nem megyen bele... mert nem 1.5V-os :(

és most is azt nyúzod?
vannak jó tesztprogijaid?
stbstb
hol laksz?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26) Keitaro válasza biker (#25) üzenetére


Keitaro
addikt

Én egy ideje egy Radeont nyúzok, a V5-t meg kölcsön adtam egy barátomnak, mert roszabb video kártyája volt. De nemsokára gépfejlesztés esedékes nála és akkor jön vissza.
Egyébként újpesti vagyok, nekem még max 4X-es az alaplapom, belemegy a V5 :)
5000-es viszont tudtommal sosem jött ki

(#27) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Nekem most egy ilyen kártya duruzsolna a gépemben, ha belement volna az AGP-be. De mivel csak 1,5V-os karikat támogat, ez meg sajna nem az :(
De azért szépen mutat a falon, természetesen üveg mögött, egy szép a/4-es 3Dfx logóval a háttérben bekereteztetve az eredeti driverCD-vel. És még ma is működőképes!

Régi szép idők, drága Voodoo. Most milyen jó lenne, ha lenne. 3Dfx Voodoo 2003 128MB DDR + TVo. Milyen szép is lenne. Az ő korában ez volt a legmaszekabb videókártya! ÉN NAGYON SZERETTEM!

Állítólag akartak utoljára kiadni egy nagy durranást. Tán 4 chipset lett volna rajta,vagy valami ilyesmi. (vagy 4 graf. chip, nemtom.).

VOODOO FOREVER!

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#28) bdav válasza Keitaro (#24) üzenetére


bdav
őstag

anyám... van olyan lap amibe ezt bele lehet rakni, hogy a vége nem ütközik semmivel? a régi gépek IDE vezérlőire emlékeztet a cuccos :)) (mellesleg tök gáz, h. már 3 éve tönkrement a 3Dfx... nagyon repül az idő...)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#29) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Béke poraira:)! Nekem is volt V1 meg aztán V3 2000 PCI, elég sokáig húztam vele, nem is hittem el, milyen jól bírta! Tényleg király lenne, ha még mindig élnének... Nekem az akkori VGA dobozok is jobban tetszettek:DD!

hey-ho-let's-go

(#30) Keitaro válasza bdav (#28) üzenetére


Keitaro
addikt

Nézz meg egy FX5900U-t. Az AGP csatoló helyzetéből kb saccold meg mekkora ehhez képest. És ugye ha az befér akkor ez bőven :)
Mellesleg én még egy kisházban használtam eleinte. Belefért :)

(#31) hungeek


hungeek
senior tag

már 3 éve..... nemrég adtam el az utolsó 3dfx karimat (2db voodoo2-esem volt...)

(#32) Keitaro válasza Bazsesz (#27) üzenetére


Keitaro
addikt

V5 5500 van a falon? Nincs meg a doboza véletlenül? *.*

(#33) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

No csak megértük h passzív hűtésű V5 5500 duruzsol a gépemben..

(#34) faster válasza _Volkovy_ (#33) üzenetére


faster
nagyúr

Micsoda perverzió ilyen öreg topikot felhozni? :D
3dfx gyűjtő lettél? (Egyébként nem rossz hobbi)

(#35) ftc válasza faster (#34) üzenetére


ftc
nagyúr

Miért?Egy kis vissza emlékezés.Már 4 éve ha jól számolok

(#36) Cathfaern válasza _Volkovy_ (#33) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nagyon rulez a nyitó hsz :D Btw. érdekes megfigyelni az Nvidia vs. mainstream user viszonyát:
3dfx-es korszak:
Nvidia nem jó

3dfx bukás:
dögöljön meg az Nvidia

Gef2-Gef3-Gef4-es korszak:
Nvidia rulez

Ati9xxx széria megjelenése
Nvidia sz@r, Ati rulez

Jelen időszak:
Ati kezd szemétkedni, Nvidia kezd jó lenni

:))

(#37) faster válasza _Volkovy_ (#33) üzenetére


faster
nagyúr

Egy doom3 timedemo teszt? Tényleg, elindul a doom3 ezzel a kártyával?

(#38) eddie303


eddie303
őstag

Mikor a topikot kezdték, még örültem az 512KB-os ISA Trident 9000-es videókártyának :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#39) Dilikutya


Dilikutya
félisten

régi szép idők... anno minden vágyam volt egy ASUS V3xxx 16Mb tv-tuneres kártya :) kár érte. bár igazából csak mostanában szembesültem vele, hogy azok a 3Dfx kártyák piszkosul erősek voltak. szükség lenne rájuk a piacon a két nagy közé, mert a Volari meg az S3 nem igazán tudnak labdába se rúgni jelenleg, és hát nagyon elkene még 1-2 versenytárs, hogy a technológiát és az árakat tekintve is haladásra bírják az ATI-t Nvidiát.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#40) Cathfaern válasza faster (#37) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

nincs benne T&L, szóval nagyon sok játék nem megy már vele.

(#41) ftc


ftc
nagyúr

Nekem a 2. kártyám egy V3 3000 volt.Nagyon jó volt.
Emlékeztek még a be nem fejezett projektekre:Rampage...

(#42) faster válasza Cathfaern (#40) üzenetére


faster
nagyúr

Akkor talán egy Unreal2. Asszem, annak nem kell hardveres TnL

[Szerkesztve]

(#43) Dilikutya válasza faster (#37) üzenetére


Dilikutya
félisten

nem hiszem, nem szerepel a támogatott kártyák között, bár a GF2 sem és azon volt aki állitólag tudta futtatni. bár a V5 is régebbi ennél, szal nem túl valószinű. 64Mb-os nemigen volt belőle, a 32Mb meg D3-nak nagyon kevés

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44) ftc válasza Dilikutya (#39) üzenetére


ftc
nagyúr

Tudtak kártyákat csinálni.Az igaz.Hiányoznak a piacról.Jelenlegi piac ATI-NV
a többi csak kis szeletet tudott hasítani csak.Anno a KYRO-nál kezdtem örülni végre valaki 3.-is lesz.

(#45) Dilikutya válasza Cathfaern (#40) üzenetére


Dilikutya
félisten

T&L ha jól tudom nem gond ha nincs a VGA-ban, csak kompenzálni kell egy erős procival :D
pl. a Sims2 PIII800MHz-t kér T&L kártyával, 2GHz T&L nélkül :) olyan 3-4GHz körüli erős P4 sztem képes lenne valamilyen szintű futtatására, csak ott meg az a gond hogy sztem a Voodoo-k még más feszültségen mennek mint az ezekbe a lapokba szerelhető VGA-k

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46) Dilikutya válasza ftc (#44) üzenetére


Dilikutya
félisten

a Kyro gyárt mostanában kártyákat? mert nem nagyon hallani róluk. sajnos nem igazán csináltak olyat amivel megfelelő alternativát jelenthettek volna

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#47) faster válasza Dilikutya (#45) üzenetére


faster
nagyúr

Én úgy tudom, hogy jópár olyan játék van, aminek kell a hardveres TnL, anélkül nem indul el. Az más kérdés, hogy egy Gef256 hadrveres TnL-je lehet még gyengébb, mint egy P4 3GHz szoftveresen.

(#48) ftc válasza Dilikutya (#46) üzenetére


ftc
nagyúr

Szerintem a K2 elég jó volt.Volt egy olyanom is.Csak azóta nincs ki legyártsa a chippeket sajna.

(#49) Dilikutya válasza faster (#42) üzenetére


Dilikutya
félisten

annak GF2 kell minimum, de azt nem irja a honlap, hogy a T&L miatt-e. bár ha jól emlékszem, az a GF256-ban is volt már

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#50) Dilikutya válasza ftc (#48) üzenetére


Dilikutya
félisten

lehet hogy jó kártya volt, de úgy rémlik sok helyen olvastam, játékoknál a nem támogatott tipusok között

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3dfx: a 3Dinoszauruszokat lelövik, ugye? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.