Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  1 gb ram és a virtuális memória (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) robster


robster
csendes tag

Urak,

ha 1 G ram van a masinában, xp, kell-e virtuális memóriát megadni vagy sem ? Illetve érdemes-e megadni ?

P4 2.4c@3.3, MSI865PE NEO2, 1GbdualDDR 440MHz, GeForce4 Ti4400, winxpsp1, dx9.b, Seagate Barracuda SATA V 80GB, watercooling

(#2) faster válasza robster (#1) üzenetére


faster
nagyúr

Nem olyan fontos megadni, akár le is tilthatod, de sokat nem számít.

(#3) kiskegyed válasza faster (#2) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Szerintem akkor tiltsd csak le, ha keves a helyed a diszken.

(#4) robster válasza kiskegyed (#3) üzenetére


robster
csendes tag

Kösz urak a tippet.

P4 2.4c@3.3, MSI865PE NEO2, 1GbdualDDR 440MHz, GeForce4 Ti4400, winxpsp1, dx9.b, Seagate Barracuda SATA V 80GB, watercooling

(#5) vlaci79 válasza robster (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv
van egy ket program-jatek ami nem hajlando swap nelkul menni
nalam van egy 512 es particio swapnek... fix swap meret beallitas.
Z meghajtonak bealitva:))
kar h win nem tud swap particiot kezelni, mert akkor nem lenne betujele sem.
swap toredezes nincs, egyszer kell beallitani es utanna ne kell foglalkozni vele.

(#6) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

'GB nél tuti, hogy letiltanam a swapot a fenébe, hogyha nem futtatok olyan programokat, amik lefoglalnanak ténylegesen 1 GB-t.
Mert akkor az oprendszer meg se probal swappolni, és igy gyorsabb lenne a rendszer.

(#7) Sunzi válasza joysefke (#6) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Win2000 alatt pl. kötelező legalább 2 MB-ot megadni swap-nak, ráadásul akármit csináltam, valami program mindig volt, ami kiakadt, hogy kevés a swap file mérete, függetlenül attól, hogy 700MB szabad fizikai memória volt... :( Most eldöcög dix 64MB-al...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#8) kingston


kingston
tag

Sziasztok.
Nekem 512mb ram van és letiltottam a swap-et,sokat dob a rendszeren,még a netnél is.Csak az unreal 2 kilépett a swap miatt,pedig visszamenőleg volt még 12x
mb szabad.Na mind1 most van swap.:)))
Amúgy sokkal jobb ha külön partíció van a swapnek?

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#9) Kirbly válasza kingston (#8) üzenetére


Kirbly
aktív tag

nekem most lesz 512-m. hogyan allitsam be xp-nel? kezdeti ertek meg vegertek, ilyenekre gondolok

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#10) HiperG válasza Kirbly (#9) üzenetére


HiperG
addikt

Beállítja magától :)

(#11) rdi


rdi
veterán

Igazából az dob sokat a z oprenccer gyorsaságán, ha az egészet betöltöd a RAM-ba. Sajnos nekem még soha sem volt annyi RAMom, hogy kipróbálhassam, de 1 Gigánál már :)

Fej! Tor! Potroh!

(#12) Kirbly válasza HiperG (#10) üzenetére


Kirbly
aktív tag

haaaat az a bajom h most be van allitva: kezdeti 256 vege 512. vhol anno olvastam h ugy kell megadni h amennyi ramod van ott indit es min a duplaja a vege

Mi? Nem tetszik ez a sor? Hívja a 06-80-NA-ÉS-AKKOR-MI-VAN ingyenes számot…

(#13) karib


karib
addikt

Akadhatnak gondok, ha kikapcsolod a swapot. Ha nem akarsz külön partíciót csinálni, akkor a legfájdalommentesebb megoldás:

1. Automatikus méretű swap kikapcs (teljesen).
2. Defrag.
3. Swap visszaállítása fix méretre.

Így egy, folytonos fájlként jön létre a swap, nem töredezik, majdnem olyan, mintha külön partíción lenne. Hogy mekkora legyen, az a felhasználástól függ. Akár pár megával is be lehet érni, ha tényleg annyi RAM-od van, hogy sosem futsz ki - de előkapsz pár nagyobb fájlt szerkesztésre (audio, video, kép, bármi), hamar elfogyhat akár a giga is, és akkor kevés lesz a 32 MB swap. De ha ilyen gondba futsz, akkor állítsd nagyobbra a fix méretet. A legnagyobb ellenség a töredezett swapfile, tehát mindenképp érdmes a fenti lépéseket követve egy folytonos fájlként létrehozni, vagy külön partícióra rakni.

Department of Redundancy Department

(#14) karib válasza Kirbly (#12) üzenetére


karib
addikt

Az egy régi ökölszabály. Vagy külön partícióra rakod, és akkor szabadon garázdálkodhat, vagy fix méretűt hozz létre, hogy ne töredezzen. A méretét érdemes kikísérletezni, lehet, hogy minimálissal beéred, de az is lehet, hogy 1 GB mellett is fog kelleni - attól függ, mit csinálsz a géppel :)

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  1 gb ram és a virtuális memória (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.