Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  1,6 Northwood (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gabró


Gabró
tag

Üdv!

Kérdésem, hogy a fenti procinak kb. hány fokos lehet gyári léghűtéssel.
Most (egy BD-7-es ben) kb. 55 fok alapjáraton.

(#2) Zoz


Zoz
őstag

Nekem 2.4-re húzva (1,625V, 150 FSB) gyári hűtővel, most 45 fok alapjáraton. SD7-533-ban.
Jól szellőzik a házad?
A régi házam alacsonyabb fajta midi ATX volt, ahol a proci a táp meg az alaplap között volt, ekkor 30 fokos szobahőmérséklet mellett, nyitott házzal, 60-62 fok volt terheletlenül, terhelve felment 70-re is. Kicseréltem a házat egy nagyobbra, ahol már az alaplap felett van a táp, plusz betettem egy ház ventit a táp alatti helyre, ami egyenesen kifújja a felmelegedett levegőt a prociról. Így szintén 30 fokos szobahőmérséklet mellett, zárt(!) házzal lett alapjáraton 50-52 fok, terhelve 58-60.
Most pedig 24 fok van a szobában, a proci 45 fokos...

(#3) Male


Male
nagyúr

Nekem a 2 GHz-es Northwood gyári hűtővel alapjáraton 40 fokos, teljes terheléssel a maximum 50 fok (most, hogy ilyen hideg van csak 47 fok a maximum). Nem lehet, hogy magasabb feszültségre állítottad?

(#4) Gabró


Gabró
tag

Hmm... köszönöm szépen a hozzászólásokat, valószínűleg a ház szellőzésével lesz a gond.

(#5) Dworkyll válasza Gabró (#4) üzenetére


Dworkyll
tag

55 fok nem a világ, a P4 (elvileg) magától fékez, ha melege van :)) Az enyém 60ra is fölment, corefesz emelés nélkül, aztán megigazítottam a házventit (enermax, koppig leszabályozva). MOst olyan 50 alatt üresen, 55-57 terhelve)

Bár a Winbond hülyeségeket írkál a nyomott házventim fordulaszámára, szerintem olyan 1000 körül lehet, szerinte 80000 :D mármost miért lenne pontos a hőmérsékletadat?

http://ekonyvolvaso.blog.hu

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  1,6 Northwood (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.