Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) I_Am


I_Am
veterán

Sziasztok a vétkes egy Seagate 160-as SATA-s vinyo, de az oprendszer csak 130-nak látja. (pqmagic, minden) Nemértem :))

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2) intelfan válasza I_Am (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

A 137GB-nál nagyobb ATAPI lemezek támogatásához végezzük el a következõ lépéseket.

1. Indítsunk el a registry editort. (regedit)
2. Keressük meg a
HKLM \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ atapi \ Parameters
alkulcsot.
3. Adjunk hozzá egy új DWORD kulcsot, melynek neve EnableBigLba legyen, értékét pedig állítsuk 1-re.
4. Indítsuk újra a rendszert.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#3) Loretto


Loretto
veterán

nekem is van vmi hasonló.80 g seagate.wincmd 78at lát sajátgép 74-et bios 80at.hogy is van ez?de egy haveromnál a samsung is hasonlokat produkál.

Soirée...

(#4) Myki19 válasza I_Am (#1) üzenetére


Myki19
tag

Szia tegyél fel egy SP1 és minde jó lesz!

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#5) űáélkM


űáélkM
tag

Loretto,! Ez teljesen normális:

A Sajátgép 74-et lát, mert ez GB, a Total Commander 78-at, mert ezbájt.(elfelejted, hogy 1024 a váltószám!)

A gyártók egy pár GB-ot lecsaln ak( nekem 120 GB helyett 114):)

(#6) Myki19 válasza Loretto (#3) üzenetére


Myki19
tag

Szia minden vinyó ilyen! mert nem valós adatokat adnak meg.vagyis csak félig valós tehát eredetileg az nem 80Gb hanem annyi bájt és az csak 76.xx Gb érted?Tehát az én 160Gb vinyóm sem 160Gb hanem csak had ne kelljen kiszámolnom de csak olyn 153Gb!mind a cd-knél wincommander rámész az is bájtba adja meg,nem pedig Gb-ba!

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#7) Loretto


Loretto
veterán

tééleg.rohadt kettes számrendszer.áá.nagyon nem az én napom.

Soirée...

(#8) Intelligencs válasza űáélkM (#5) üzenetére

Bocs, de nem lecsalnak, hanem a gyártók a prefixumok (Kilo, Mega, Giga) SI értelmezés szerinti változatát használják, tehát a váltószám nem 1024, hanem 1000. Nyilvánvalóan azért, mert így nagyobb számokat tudnak mondani.
A Te esetedben azt mondják, hogy 120 000 000 byte az 120 Gbyte, míg ha 1024-el számolsz (mint a total commander, vagy maga a windows is), akkor 114,44 Gbyte-ot kapsz. Ez van.

[Szerkesztve]

The Amiga, Born a Champion

(#9) Sörfutár


Sörfutár
csendes tag

Nekem 3db 200GB-os Maxtor-om van a Win2k szerverben, PQMagic 7-el sikerült rendesen particionálni, felment a Win2k szépen, használja is, de *MÁR MÁSODSZOR* szállt el az FTP-m, mert úgy 40-80 GB töltöttség után ''lehullik'' róla az NTFS és szabad helynek látja...

Jó tanács:
Ha valakinek sikerült particionálni a vinyót, de gondjai vannak vele, mint nekem pl.:
DC++-ban: *** Unknown error 0x2747 (asszem), vagy a CHKDSK kiírja neki, hogy FS-type: RAW akkor *NE* futtassa a számítógép-kezelőből a Logikai Lemezkezelőt, mert akkor eltűnik a meghajtója egyből!


:( Egyébként a BIOS rendesen 200GB-nak, Windows telepítő csak 128GB-nak, ill. ha PQMagic-al particionálom akkor 189GB-nak látja... és HELP ME! :)

Ami elromolhat, el is romlik ;-)

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem már a 80-asnál 72-t adott a Maxtor, ami azért kicsit meredek. Lecseréltem, akkor meg 76. 4 giga badsector van rajta, amit hardveresen belesütnek, és az olvasó átlépi. Ez van, én sem tudtam mit csinálni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) sequator válasza Sörfutár (#9) üzenetére


sequator
senior tag

bazz Söri te láma:)) megint kihalt az FTP-d?? sztem csak egyszerűen nem értesz hozzá;]

sequator

(#12) I_Am válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


I_Am
veterán

Mekkora LOL! :C
4 giga bad amit hardveresen belesütnek, ez nagyon jó (beteszem aláírásba:DDD)
Hallottál már az 1024 vs. 1KByte-ról? Na akkor ezt szorozd fel és ámulj nagyokat, mert megvan a badsector is.:DDD

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#13) BobMaster válasza Sörfutár (#9) üzenetére


BobMaster
senior tag

Win2K Professional English SP4 alatt szintén játszik a 130 GB-ot látok problem. Oda mitévő legyek?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#14) Rici válasza BobMaster (#13) üzenetére


Rici
tag

Win2000 alatt nem elég felrakni a legfrissebb service pack-et, be is kell állítani egy registry értéket:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Atapi\Parameters

kulcs alatt hozz létre egy EnableBigLba=1 (DWORD) értéket.

Bővebben az eredeti microsoftos cikk: Bővebben: link


Ekkor már tudsz partíciót létrehozni 137 GB fölött is, de a winchestert utána nem ajánlott olyan gépbe átrakni, ami nem lát 137 GB fölött.

(#15) Rici válasza Sörfutár (#9) üzenetére


Rici
tag

Ajánlom, hogy ne a PQMagic-kel partícionálj, azt legfeljebb arra használd a következő újratelepítéskor, hogy az összes partíciót leszeded az összes vinyódról.

Tehát indíts egy Win2000 telepítést, a winchestereiden ne legyenek partíciók. Azon a vinyón, amelyikre a rendszert telepíteni akarod, a Win2000 telepítőjével hozz létre egy 137 gigánál kisebb partíciót (nagyobbat úgyse tudsz.) Miután felment a Win2000, rakd fel a legfrissebb service packet (jelenleg SP4), majd állítsd be a másik hozzálszólásomban már leírt registry értéket. Ezután a rendszer winchesteren már létre tudsz hozni a 137 giga fölötti területen is partíciókat (a Windows lemezkezelőjével), ill. a többi winchesteredet is teljes méretükben fogod látni és használni.

Hogy miért okoz súlyos adatvesztést az általad leírt módszer, azt megtalálod a Microsoft cikkjében: Bővebben: link

(#16) Starsky72


Starsky72
addikt

na nálam meg a következő a helyzet: 80GB Samsung Sata, Everest a következőt írja: formázatlan méret:82ezer akárhány MB, ami télleg 80GB, viszont miután felparticionáltam 10+66 lett a vége. Szal 4 minusz nekem is. Ami nem lenne gond, mert az átváltással tisztában vagyok csak akkor mitől 82ezer a formázatlan? Miért nem marad meg?;)

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#17) fokukac válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez tényleg Loooool! :C

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18) djtörök


djtörök
senior tag

a gyártóknál nem 1024, hanem 1000 a váltószám, ezért van hogy az én 40gigás winyómat 38-nak, a 120asat pedig 114nek látja

(#19) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Az igaz hogy van ez az 1024-1000 átváltás,de azt kötve hiszem hogy 160 gigából csak 130 maradna.Túl sok az a 30GB.
Ha egy 80-as 4 giga körül csal le belőle,akkor a 160-as 8 körül.Nem?:)
Itt valami más gubanc lesz.
Szerintem 128 gigásnak látja a vinyót a Win,ezért írt 130-at.

(#20) djtörök


djtörök
senior tag

az meg a másik hogy alapból csak 137gigát lát, azt a registryben lehet beállítani, utána elvileg látnia kéna olyan 152-t

(#21) djtörök


djtörök
senior tag

egyébként az aida nálam is azt írja hogy
formázatlan kapacitás:41906mb az egyiknél, 122247 a másiknál

(#22) Legolas


Legolas
senior tag

Szóval, beállítom a Windowsba (mármint a 137gigásnál nagyobb vinyó kezelést) szépen particionálom azt a részt amit addig nem látott, majd megformázom. Eddig minden ok lesz elvileg és látni fogja a gép a teljes vinyót.
KÉRDÉS: Mi történik akkor, ha mindezek után berakom ezt a vinyót egy olan gépbe, (vagy olyan oprendszer alá) ahol ez a funkció nincs beállítva. Most hogy meg van formázva az egész az a másik gép is látja a teljes vinyót, vagy csak miután azon is beállítom ezt a regedit-ben?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#23) djtörök


djtörök
senior tag

erősen valszinű hogy minden gépben be kll állítani, mert ez a regedites dolog csak a windowst állítja rá..

(#24) Legolas válasza djtörök (#23) üzenetére


Legolas
senior tag

És ha mondjuk a 160-as tele van adattal, akkor mit kezd vele a másik gép. Error lesz, vagy melyik részét nem látja majd az adatoknak?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#25) djtörök


djtörök
senior tag

ez jó kérdés, annyi biztos hogy 137gigánál nem fog többet látni, ha nincs bekapcsolva ez az registry érték
a töbi adatot nem fogja látni az biztos

(#26) djtörök


djtörök
senior tag

ez jó kérdés, annyi biztos hogy 137gigánál nem fog többet látni, ha nincs bekapcsolva ez az registry érték
a töbi adatot nem fogja látni az biztos

(#27) maszat válasza djtörök (#25) üzenetére


maszat
senior tag

Ezt a registry éréket akkor is be kell állítani, ha sp1 fenn van az xp-n?

(#28) Legolas válasza Legolas (#24) üzenetére


Legolas
senior tag

Erre a kérdésre tudja valaki a választ?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#29) kingking


kingking
csendes tag

Windows XP Professional oprendszernél, az ''EnableBigLba'' registry -hez kell valami Service Pack, vagy bármi más?

THX mindenkinek!

(#30) Rici válasza kingking (#29) üzenetére


Rici
tag

Ha Windows XP alatt fenn van a Service Pack, akkor nem kell a registryben turkálni, automatikusan látni fogja a nagy vinyókat is.
Emiatt ha valakinek olyan telepítő CD-je van, amibe a Service Pack integrálva van (értsd: telepítés után egyből fenn van az SP1), akkor akár a telepítőből létrehozhat 160 gigás partíciót is.

Ha nincs fenn a Service Pack, akkor az ''EnableBigLba'' registry érték beállításával lehet nagy vinyókat kezelni. De egyrészt erősen ajánlott mindig a legfrissebb Service Pack-et felrakni, másrészt a Microsoft honlapján is az van, hogy Service Pack nélküli WinXP-n az említett registry érték beállításával csak ''kísérleti'' módban kezeli a nagy vinyókat. Márpedig ha már ők is leírják, hogy csak kísérleti, akkor tényleg lehet valami abban a Service Packben...

(#31) Ben Cseng


Ben Cseng
tag

Meg tudja mondani valaki, hogy Win 98 SE alatt, hogy használhatom a teljes 160 Gb-t, mert jelenleg csak 137-et tudok. Alaplap: Asus P4P800 Deluxe.
A Maxtor honlapjáról elküldtek az Intel honlapjára, hogy töltsem le az Intel Application Acceleratort. A baj csak az, hogy az ICH5R chipsetet nem támogatja (pontosabban van az Intel App.Acc RAID Edition, de az csak a RAID vezérlőt támogatja). :(

(#32) Ben Cseng válasza Ben Cseng (#31) üzenetére


Ben Cseng
tag

Jut eszembe, bootoláskor, a BIOS 160-nak látja.

(#33) kepeszt válasza Rici (#30) üzenetére


kepeszt
tag

sziasztok!
Én mindig nem értem,nekem a win telepitő ~131GB-nak látja a 160-as seagate-em.4 partíciót szerettem volna létrehozni,most(csak)3sikerült :F
Alaplapom ABIT is7-e

[Szerkesztve]

(#34) LordX válasza Ben Cseng (#31) üzenetére


LordX
veterán

Win9x alatt sehogy. Legaláb is egyben. FAT32 esetében 128GiB max partícióméret, szóval fel kell darabolni, ha egyáltalán rá lehet venni a BigLBA használatára...

(#35) Ben Cseng válasza LordX (#34) üzenetére


Ben Cseng
tag

Kááár. De azért köszi a választ.

(#36) Ck.


Ck.
addikt

Köszi a segítséget, mostmár lát mindent! Viszont a következő gondom van: a régi 80-as vinyómnál amikor betöltődött a rendszer, bejöttek az ikonok, akkor az automatikusan betöltődő progik ikonja egyből lekerült a tálcára az óra mellé. Nah és most emezzel a 160-assal viszont több percet!!!! is várni kell, mire az óra mellé bekerül az ikon. Lehet a gépen más dolgot csinálni, csak ezek az ikonok nem jönnek be egyből amik az óra mellett kéne, hogy legyenek. Mi a gond? Lehet, hogy az a baj, hogy túl nagyra hagytam az egyik partíciót? Ugyanis így használom most: 5GB : rendszer, 144GB : egyéb dolgok.
Ha a nagy partíció végett van a lassulás, akkor hogyan ajánlott partícionálni? Vagy ha nem ott van a gond, akkor mivel magyarázható ez a lassulás? Nagyon idegesítő hogy a 80-ason szinte azonnal bejöttek az óra mellé az ikonok, itt a 160-asnál pedig perceket kell várni! És ameddig nem töltődnek be az óra melletti ikonok, addig a Rendszertulajdonságok ablak sem jön elő hiába szeretném. Kérlek segítsetek hogy minden full jó legyen. Előre is köszi!

(#37) amargo válasza Ck. (#36) üzenetére


amargo
addikt

most egy bugyuta kérdésem van..
service pack fenn van?
lehet, hogy az IDE vezérlő nincs fenn rendessen és, csak anyám aszonny sebességel tud olvasni.. tehát, ha fenn van minden driver Sp.. meg anyám tyúkja és megnézted, hogy 50mb környékén is olvas a winyó.. akkor pillanatnyilag nincs több 5letem.
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#38) Ck. válasza amargo (#37) üzenetére


Ck.
addikt

Azt az IDE vezérlő dolgot hogyan tudnám ellenőrizni? Van SP1. Pls segítsen vki hogy mit tegyek konkrétan!

(#39) Flashy válasza Ck. (#38) üzenetére


Flashy
veterán

alaplap CDről a chipset drivert installd fel.

(#40) Maksifül válasza Rici (#14) üzenetére


Maksifül
senior tag

Vicces, hogy a REGEDIT-ben szépen eljutok a CurrentControlSet-ig ott pedig NINCS SERVICES nevű könyvtár, így ATAPI, és PARAMETERS sem...
Mi a teendő ahhoz, hogy a WinXP SP1 a hiányzó GB-okat is felismerje a vinyóból, és formázni is tudja azt?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#41) I_Am válasza Maksifül (#40) üzenetére


I_Am
veterán

SP1-es XP-nek alalpból látnia kell a 137GB feletti részt is.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#42) Maksifül válasza I_Am (#41) üzenetére


Maksifül
senior tag

Akkor miért csak 115-öt lát?
A vinyót formázás előtt két partícióra osztottam, egy 15GB-osra, és a maradék 135GB--ból csak 115-öt lát. Utóbbi még nem is volt formatálva. Az elsőt XP telepítőlemezzel formatáltam, utána került rá a rendszer. Hogyan, mivel formatáljam a maradékot, hogy előcsalogathassam a hiányző tárhelyet?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#43) I_Am válasza Maksifül (#42) üzenetére


I_Am
veterán

regeditben currentcontrolset mellett mik vannak nálad?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#44) corlagon válasza LordX (#34) üzenetére


corlagon
senior tag

...FAT32 esetében 128GiB max partícióméret

Tévedés, FAT32 alatt a partíció mérete 256MB - 2TB között lehet.
Partíciós dolgokról ajánlom a Partition Magic 8.0 User Guide-ját, sok mindenre választ ad.

A hírhedt 137GB és egyéb méretkorlátokról: Bővebben: link

(#45) Maksifül válasza I_Am (#43) üzenetére


Maksifül
senior tag

ControlSet001, ControlSet002. Ennyi.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#46) Maksifül


Maksifül
senior tag

Egy új probléma lépett fel...
Egész új rendszerről van szó...
Vettem egy 160GB-os vinyót, amit csak 130 körülinek akart formázni a windóz telepítése előtt a particionálás. Ezt nem hagytam, hanem bootoltam egy másik vinyó, másik rendszeréről. Aztán a Felügyeleti eszközök/ Lemezkezelés menüben particionáltam 160GB-ra az új HDD-t. Ott nem tudta formattálni, így újraindítottam a gépet a ''szűz, 160GB-ra partícionált winchesterrel, a másikat meg kivettem. NTFS filerendszerre formattáltam, nem gyorsformattal. Majd ráment a Win XP.
Eredmény... Szabad terület 130 GB, Foglalt hely: 25GB. Tehát ennyit foglalt volna le a WIN XP? Aligha hiszem...
Az lenne a kérdésem, hogyan lehetne visszanyerni a csaknem 25 GB helyet?


A Regedit-ben beállított EnableBigLba-nak köszönhetően látsja, s kezeli is a 160GB-os vinyókat, csak hiányzik az a fránya 25.

S ha már itt vagyunk, azt is megkérdezném, hogy miért omlott össze a rendszerem, mikor a Partition Magic-kel megcseréltem a C és D betűjeleket a kettépartícionált vinyón, hogy a jól megszokott legyen?

[Szerkesztve]

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#47) Flashy válasza Maksifül (#46) üzenetére


Flashy
veterán

SP1?
azért omlott össze a rendszered, mert ''kivetted'' az XP alól a rendszerpartíciót. rengetegszer volt már róla szó mindenféle topikokban, hogy természetesen az XP partícióját nem olyan egyszerű átnevezni.

[Szerkesztve]

(#48) Maksifül válasza Flashy (#47) üzenetére


Maksifül
senior tag

Igen

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#49) Maksifül válasza Flashy (#47) üzenetére


Maksifül
senior tag

És ha nem egyszerű, akkor hogyan lehet bonyolultan megoldani?

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#50) ricsi212


ricsi212
tag

Nekem is van egy ilyen problémám, lécci segítsetek megoldani:

Volt 2 vinyóm egy rendszer (40 GB sp1 és sp2-vel, tehát itt patrícionáltam a másik nagyobb vinyót) és egy 160GB-os (10 és 150 GBra) patrícionálva. Most a 40est (a rendszert) kivettem, és a másik vinyó 10 GB-os részére föltettem egy WinXp-t, majd sp1-et és sp2-t. Szóval most ez az új Windows a 150 helyett csak 140et ismer föl, és több könyvtáram at nem is látja.:F

Az ígéret szép szó, az elkelkáposztátalaníthatatlanságosságaitokért meg hosszú.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.