Hirdetés

Opera adatlopás

ITCaféra vártam a hírt, megdurrantották az opera szinkron adatokat. - nem túl meggyőző:(

A win10-adware szappanopera folytatódik -a M$ tereli felhasználóit a linux felé?

Újabb kör, megszoksz vagy megszöksz.

Személy szerint nagyjából megszoktam, de ez akkoris óvodás szint már... Ahogy a cikk is írja, ha 2020-ig jár a support a win7-re, akkor addig hagyják már békén a 2-ig számolni tudó (=egy "kösz nem" gombra 2x ráklikkelő) usereket.

Ez pedig a slusszpoén: a szuper gerillamarketingnek köszönhetően gyarapodnak a frissítésektől elzárkózó userek. Fog it tenyészni a malware dögivel:W.

Standby fogyasztás

Kis körképet készítettem, mi mennyit pusztít a "számtech-kuckónkban", ha senki nem használja az infrastruktúrát. Legtöbbjük nem vészes, de azért az 2W felettieket külön kikapcsolható ágra fogom átszervezni. Gyors lista, mi mennyit eszik, ha nem csinál semmit

Samsung TV (3D, meg minden): 0.15W - ő a jótündér:)
HP nyomtató: 0.3W
Asus eeePC 1001p: 0.4W

És most a rosszfiúk:
Szgép, super flower 1200-as táp: 2.2W
PC-s hangszórók, régi krumpli 15V-os AC/DC: 2.4W
ASUS Swift PG278q monitor, teljesen kikapcsolva, MINDENRŐL lehúzva: 11W:Y:Y Miért is?
Járó modemrouter: 14W, ami a wifi kikapcsolása után se csökken:Y.

Akinek az infót köszönhetjük: Voltcfraft 4000pro

Backup 3.5"-os HDD-re, hogyan?

Ti melyik opciót választanátok, ha a kényelem is fontos - természetesen amellett, hogy a winyó biztonságos tápellátást kapjon? A tárhelyre max 2-3 naponta lenne szükség, így nem szívesen tartanám állandóan áram alatt.

1. USB rack
2. SATA rack
3. Benne hagyni a gépben és BIOS-ban deaktiválni, amikor nem kell - ennek még utána kell néznem, működik-e a Gryphon z87-ben és békén lehet-e a winyót hagyatni a géppel, ha nem használom.

Esetleg egy ilyen cucc? Bár NAS-házikónál kicsit tartanék a túlmelegedéstől, sokkal kevesebb helye van a winyónak, mint egy rendes PC-házban.

Egy kis hitelrontás (360 Total Security)

Az egyik gépünk elkezdett gyanúsan viselkedni, úgyhogy gondoltam vírusirtót cserélek rajta, feldobtam a 360TS-t gyorsan. A vírusirtós topicban elég népszerű a cuccos, lévén ingyenes és több motorral is dolgozik.

A telepítő elsőre szimpatikus kicsi példány (másfelől viszont: vajon mi maradt ki belőle, amikor a legtöbb szimpla 1motoros víruskergető 3-4+x ekkora???), gyorsan felment az egymagos atomos netbookra. Korábban olvastam róla, hogy az "értékes" Avira és Bitdefender motorokat alapban nem aktiválták, a usernek kell megtenni -> sietek a settingsbe, motorokról szó nincs! A scan menü alján, aprócska ikonok képében megtalálom végre a keresett motorokat, természetesen inaktívak, próbálom aktiválni -> nem megy, futtassam adminként. (bezzeg nem dobna be egy UAC ablakot, hogy ezt helyben megtegyem) OK, ablak becsuk, alkalmazás ikonjára jobklikk, futtat adminként, két kis árva ikonocska megkeres - > továbbra se lehet aktiválni, futtassam adminként - > TE #&&Đ[&@...!, Adminként vagy futtatva!! vagynem...

Rescue disk a köbön

Mindíg is érdekeltek a pendrive-ról bootolható linux alapú vírusirtók, jelenleg ez az egyik leghatékonyabb módja egy fertőzött rendszer megtisztításának.

Mi lehetne jobb, mint egy rescue-disk? Három rescue disk! Ráadásul "egyet fizet hármat kap" alapon nem kell háromszor formázni, egy okos kis alkalmazás a SARDU Multiboot Creator felteszi nekünk mind a hármat (vagy igény szerint többet is) egy pendrivera, így ha az egyik vírusirtó végzett, újraindítás után jöhet a másik:)

Források:

A SARDU képes letölteni a megfelelő ISO-kat, ami nagyon kényelmes opció. Futásához viszont adminjelszó kell, ha esetleg a fő netezős helyünkön nincs adminjogunk, akkor:

Bitdefender ISO, hozzá tartozó updatek.

Windows 8-10 telepítő mindennel, ami kell

Nemrég szembesültem a következő feladattal: készíteni kell egy friss windows 8.1 telepítőt. Ez normál esetben nem probléma, de az utóbbi időben már nem olyan egyszerű a dolog, mint korábban volt. - Így gondoltam megér egy bejegyzést a sztori. Paranoiám nem engedi meg, hogy mindenféle virágbolti integrált (+malware-ekkel preparált) telepítőkkel és bináris integrátorokkal szórakozzak (kicsit "fejlődtem" az nLite-os idők óta) - Így főzöm én a win telepítőt:

1. Szerzünk egy viszonylag friss telepítőt - (8.1 update 3, hash értékek itt) ehhez szól a frissítéscsomag, amit használni szoktam. Alternatíva a hivatalos windows media creation tool-lal készített ISO.

A Latitude E7450 megdolgozása Aidával

Egy mobil gépezet

Hosszas bevezetővel nem untatnám a kedves olvasókat. Nemrégiben a Dell Latitude 7000-es sorozatával hozott össze a jószerencse, és az első érintkezés után úgy néz ki, tartós barátságnak nézünk elébe. A kölsőről részletes beszámolót nem írnék, a notebookcheck-es kollégák már megtették, az enyémnek is pont ilyen kijelzője van - ergo a külcsín egyezik.

A konfiguráció:
CPU: i7-5600U
VGA: GT 840M
RAM: 2x8GB DDRL3 1600MHz
Hynix SH920 256GB SSD
Kijelző: fullHD ips matt

Négyesfogat, avagy i7 2670QM

Négy mag, minek?

Laptopvásárláskor sokunkban felmerül a kérdés: mekkora számítási kapacitásra van szükség? Manapság az egymagos Atomoktól a notebookokba ültetett asztali i7 EE sorozatú processzorokig bezárólag tesztprogramtól függően kb 10-30x-os a különbség az alsó és felsőház teljesítménye között. Eme rövid teszttel a felső kategória egyik képviselőjét (i7 2670QM) szeretném bemutatni, illetve összehasonlítani egy hasonló frekvencián ketyegő i5 480M-el és egy régi, de szintén hasonló órajeltartományban dolgozó core 2 T9300-zal. A fő kérdés, hogy megéri-e a négy mag, illetve, mennyit fejlődött a világ a core 2 óta.

Tesztkonfigurációk

Mindhárom teszgépen windows 7 64bites oprendszer futott, 2.00-ás Aida64-gyel. Az eredményeket közvetlenül a report-fileból másoltam ki, ergo helytállóak.

1. Samsung RC530
CPU: i7 2670QM (4x2.2GHz, turbo 4 maggal: 2.8GHz, turbo 1 maggal: 3.1 GHz)
RAM: 6GB DDR3 (2+4GB, 1333MHz, Dual Channel)
VGA: Nvidia GT 540m/ Intel HD 3000, Optimus technológia aktiválva
HDD: 750GB, 5400rpm

Atomkor - vs Centrino gyorsteszt

Bizonyára sokunk őriz/használ otthon a notebookok hőskorából, az első centrino generációból származó IBM/Dell vagy egyéb laptopot. A netbook-korszak hajnalán csak legyintettünk: egy használt Thinkpad még mindig több teljesítményre volt képes, mint az aktuális eeePC-k és társaik.
Ráadás, hogy a 7-9"-os képernyőméret kb semmire nem elég.

Az idő lassan előrehaladt, régi gépeink újabb 1-2 évvel öregedtek, és lassacskán a versenytárs nélküli intel is fejlesztett ezt-azt az Atom platformon.

E rövid tesztben azt szeretném bemutatni, mennyire állja meg a helyét nyers erőt tekintve egy aktuális netbook a régi idők komoly gépeivel szemben.

A versenyzők:

eMachines M6805

CPU: Athlon 64 3000+, 1.8GHz
RAM: 2*512MB DDR 333MHz
VGA: Mobility Radeon 9600
OS: windows XP SP3

Dell Latitude D505

CPU: Pentium M 705 1500MHz
RAM: 2*512MB DDR 333MHz
VGA: Intel GMA 855
OS: windows XP SP3