Hirdetés

Kínai tapi?

Kinek mi a véleménye a kínai érintőkijelzős készülékekről? Van belőle rengeteg, sok iPhone koppintás, van már WM-es, Androidos, és rengeteg egyéb koppintás. 20000 forint körül milyet kaphatok? Az ezekben lévő Wifi mennyire használható? Valahol olvastam, hogy az ilyen kínai wifis modellekkel nem lehet itthon netezni.

Arra kérnék mindenkit, aki ezt olvassa, és rendelkezik valamilyen érintős kínai modellel, írja le a típusszámát, egy képet tegyen mellé, és rövid funkcióleírást is mellékeljen. Nem kell szemfényvesztés, csak főbb tulajdonságok. Kijelző méret, felbontás, Wifi, ha van, oprendszer, ha van, GPS, egyebek. Olyan, hogy dual sim, meg dual kamera nem kell, tudom, az mindegyik tartalmazza.

Létezik olyan eszköz, ami WinMobile alapú, Wifivel, GPS-el, 128MB RAM-al, normális, legalább 3" kijelzővel szerelt, Jack dugós, és 30000ért kapható?
Köszönöm.

Ez a tapi nem az a tapi

A Symbian az Symbian. Nem tapira lett kitalálva. A minap jobban nekiestem felderíteni az S60v5öt (5800), és hogy őszinte legyek, nem tapira lett kitalálva. Egy képet is olyan nehézkes kijelölni...arról pedig ne is beszéljünk, hogyha az ember zenék között keresni akar. A procedúra a következő: zenelejátszó zenelista. Opciók->Keresés->A megjelenő sávra rá kell bökni->Beírni a keresendő betűket->Ok->Ekkor megjelenik a sávban, erre is Ok->Megkapjuk a keresési eredményeket. S60v3nál: elkezdem pötyögni a betűket, és már szűrődik is a lista...

Kérdésem: ki mit favorizál? Windows Mobile? Android? S-Class? TouchWiz? HTC megoldása? Gigabyte megoldása? Az olcsó kategóriában van-e jó tapizós mobil, olyan, amit tényleg élvezet használni, jó a kamerája, lehet rajta zenét is hallgatni (3.5" jack előny), képes navigálni és Wifi is van benne, esetleg a 3G sem ismeretlen számára...Maximum 40000 ft környékén? Vagy ez esélytelen?

Ami eddig jött:

Windows 7 és az akkumulátor

Nálam is előjött a híresztelt probléma. A gép akksiról körülbelül 5 percig bírja, és hibernálódik. Töltés közben pedig ez fogad:

A vicc az, hogy XP alatt két óráig is eldöcögött...

Írtam a Costumer Service-nek:

Üdvözletem, problémám van az Acer Extensa 5620Z típusú notebookommal. A probléma Windows 7 Ultimate 32bit típusú oprendszer alatt áll fent, és az akkumulátort érinti. Az üzemidő 100%os töltöttség esetén sem éri el a 15 percet, a rendszer a telep cseréjét javasolja. Holott ugyanez a gép Windows XP Professional alatt több mint két óráig működik telepről. Próbálkoztam a BIOS frissítésével is (gyárilag 1.34 volt fent, az elérhető legújabb 1.35re frissítettem), de a hiba továbbra is fennáll. A garancia sajnos már lejárt, mivel a gép másfél éves, új telepet nem szeretnék vásárolni, nem egy olcsó dolog. A gépet a TMCT Notebook Számítástechnikai szaküzletben várásoltam, Pécsen. Kérem, ha tudnak a hibára bármiféle megoldást, értesítsenek. Köszönettel: S******.

Magenta, törlesztőrészlet, kérdések

A szituáció adott. Vegyünk egy példát a sok közül.
Van a Magenta szolgáltatónál egy készülék a sok közül, nevezetesen a Nokia 5800.
Csak az előfizetéses szituációkat vegyük, abból is a részletfizetéses konstrukciót.
Tehát. A webshop szerint: bemegyek a boltba, megkötöm a két év hűséget, otthagyok 9910 Ft-t, majd 12 hónapig fizetek havi 3340 pénzt.

Eddig érthető. A kérdés: ebben a havi 3340 kreditben van-e lebeszélhetőség, vagyis havidíjas csomag, vagy ezen felül kell még választani valamit, és így már havi sokkal több pénz lenne a dolog. Ezzel nem vagyok tisztában. A másik kérdés, hogy a 12 hónap után mi lesz?

Barátnőm vett ilyen telefont, ebben a konstrukcióban, de Ő havi 3840 pénzt fizet, és Mix csomagja van, 2800 pénzt beszélhet le. De van itt 5230 is, aminek a havidíja 1670, ebbe nem férne bele 2800 lebeszélhetőség, tehát abszolút tanácstalan vagyok.

Kérem, aki vett már így részletre telefont Magentánál, írja már le, hogy mi van benne ebben a havi "részletben", mi nincs és végülis mennyit fizet havonta, mennyit beszél le ebből, és hogy is van.
Köszönöm.

Smarttouch

Nokia 5230

Pro:
3.2" TFT
Tapis Symbian
GPS
3G
3.5" Jack
Újabb oprendszer (oldalirányba gördíthető kontaktok a főképernyőn, kettő változtatható "softkey")

Kontra:
Gyenge kamera, villanó nélkül
Nincs Wifi
Nincs sztereó hangszóró(k)

Ár: 41000 (GSMLine-nál, két éves bolti garival, hivatalos Nokia garival 55k)

[P:C][L:http://mobilarena.hu/dl/cnt/2009-11/53969/5230_6.jpg][link][/L][/P]

[link]

Nokia 5530

Pro:
Wifi
3.5" Jack
Aránylag jó kamera, LED villanóval
Szintén újabb oprendszer

Újratelepítés után, pár szó a Windows 7ről

UPDATE: probléma a Winamp-al. "A Windows nem találja a célt." nevű hiba, ha mappát próbálok lejátszani, akár a Winampból (SHIFT+L), akár a mappán "Play with Winamp" lehetőséggel próbálkozom. Érdekes, de ha leokézom, minden probléma nélkül elindul a mappa lejátszása, mintha mi sem történt volna. Neten nem találtam ilyesmiről hibaleírást. Ráadásul a retkes hotkey-ek sem akarnak működni. Átállítom őket, erre szinte mindenre azt írja, hogy nem tudja menteni őket. Majd kirak melléjük egy piros X-et, és ennyivel le is rendezte. Példa: beállítom, hogy CTRL+UP a stop, DOWN a Play/Pause. CTRL+ALT+UP és DOWN (hangerő fel/le) már hiba, ezt nem tudja kezelni (WTF? XP alatt simán ment...), de SHIFT+CTRL+UP/DOWN már okés. Vicces...Ja hogy a defaulton módosítok kettő opciót, akkor négyet, amihez egyébként hozzá sem nyúltam, nem tud regisztrálni...(nem, nincs ütközés). Kompatibilitási módot beállítva pedig Script error-al el sem indul... A hotkeyeket úgy, ahogy beállítottam, de a könyvtáras lejátszás hibájával nem tudok mit kezdeni. Any idea?

Windows 7 vagy XP szépítve?

Szavazást indítok.
Annyira megtetszett a Win7, miután pár óráig használtam, hogy eldöntöttem, nekem is kell. Az XP-t viszont megszoktam, nem nagyon szeretnék váltani. Tehát mit gondoltok. Win7, vagy XP-t csinosítsam ki a sok aprósággal? Bár az "Asztal megjelenítése" funkció-t, ami a legjobban tetszik, nem érhető így el...

UPDATE: Win7 lesz. Nem sikerült rendesen csinosítani, komplett pakk kellene (van, de nem rakom fel)...

Nagyon olcsó gép játékra

Azért vettem laptopot, mert nem kockultam, netre, filmezésre (ami inkább sorozat, vagyis sorozatozásra, ez de hülye kifejezés így...) egy alap notesz is bőven jó. Bár a kijelző nem a legjobb (a Samu LCD monitorom sokkal szebb színeket ad, nagyobb látószöggel, de fogyasztása kétszer annyi, mint a notesznak használat közben...). Viszont nemrég újra gépet kellett összepakolnunk, és rádöbbentem, nagyon olcsón kapni olyan gépet, amin a Crysis gond nélkül rohangál. Gondolkodtam. Jó lenne egy gép játékra. Nem a legfrissebb játékokra, hanem régebbiekre, egy-két évesekre. Gondolok itt a Silent Hill Homecoming-ra, Crysis-re, NFS: Undercover-re, Call of Juarez második részére. A régi gépen minden szaggatott, viszont így minden szépen rohangálna.
Kerek 60000 pénzből kijött egy gép, igaz, se ház, se HDD+ODD, se RAM, mert az volt. De Alaplap+Processzor+VGA+Táp belefért.
Nem emlékszem a pontos típusokra, de ezek voltak, minden szinte a legolcsóbb a PCX oldaláról (és ez még közel sem a legolcsóbb bolt).
Gigabyte AM3-as lap
[AMD Athol64 X2 AM3 processzor] (ventilátor egy 775-ös 3000+os Sempron procié lett, ez volt kéznél)
VGA hasonló, csak 4670 1 GB DDR2, VGA/DVI/HDMI kimenettel, Zalman aktív hűtéssel, árban ugyanez, de már nincs a listában...
Táp pedig Gigabyte 460W.
Memória 2 GB Corsair 800MHz DDR2, 5-5-5-12 késleltetés, ha jól emlékszem, de ez már volt, nem kellett venni.

Kocka

Egy cseppet sem kocka...iWiW-en, egy nagyon kedves ismerősömnél láttam.

Amit nem értek, az a H
Bug a K betűnél a Winamp jele...

---SPOILER---

Aki nem érti:

A - Apple, amerikai "főként számítástechnikai" cég
B - Bluetooth, vezeték nélküli adatátviteli technológia
C - Intel Core2Duo processzorcsalád
D - Delicious, online "könyvjelzőgyűjtemény"
E - eMule, P2P fájlmegosztó rendszer
F- Facebook, közösségi oldal
G - Google, egyértelmű
H - Holon Institute of Technology
I - iPhone, szinte nincs élő ember, aki ne hallott volna róla. Az Apple nagy sikerű "mobiltelefonja"
J - Java, programnyelv
K - Kazaa, P2P fájlmegosztó, főként média állományokra szakosodva, a Napster-t hívatott leváltani
L - Linux. Nyílt forráskodó operációs rendszer(ek)
M - Messenger, vagyis azonnali üzenetküldő szolgáltatás, hasonlatos a chat-hez. A képen a Windows Live Messenger ikonja van
N - Napster, a nagy vihart kavart szintén P2P alapú zenemegosztó hálózat
O - Office, a Microsoft irodai programcsomagja
P - PlayStation, a Sony által készített játékkonzol
Q - QuickTime, az Apple médiakezelő programja, elérhető Windows alá is
R - RSS, hírcsatorna. Nem megy a megfogalmazása, tessék Wiki-t zaklatni
S - Second Life, egy online MMORPG, vagyis többjátékos online játék, a felhasználó egy virtuális világban ténykedik, szintén elég nagy vihart kavart nem sokkal az indulás után
T - Tag Cloud, vagyis címkefelhő, egy weboldal felhasználói által készített címkék (tagek) vagy szövegbeli szavak gyakoriságának vizuális ábrázolása
U - USB, csatlakozó szabvány
V - Vista, a Microsoft egyik operációs rendszere, a Windows XP "utódja", a Windows 7 "elődje"
W - Wikipedia, egy ingyenes, nagyon népszerű online enciklopédia
X - Windows XP, napjaink még mindig egyik legsikeresebb operációs rendszere, szintén Microsoft termék
Y - Youtube, a legnépszerűbb videomegosztó oldal
Z - Zuma, régi, de annál szórakoztatóbb játék.
@ - email "kukac"
:) - mosoly hangulatjel, smiley
!!1 - szintén ismeretlen számomra
?? - jótékony homály fedi...

Vezeték nélküli fejhallgató

Már múlt karácsonyra is terveztem egy ilyen beszerzését, de érdeklődés hiányában végül letettem róla.
Most viszont újra előjött. Főleg azért, mert noteszem csatlakozója kicsit "kitágult" a sok ki-be csatlakoztatástól, továbbá párszor majdnem lerántottam a gépet, mert beleakadtam a füles zsinórjába, ezt a jack dugó sínlette meg, jól elgörbült...ezért ha hozzáérek, néha elmegy a bal hangszóró. WD40 ideig-óráig segít, de két nap után már kevés. Ezért is akarom száműzni a vezetéket.
Viszont zsinórmentes egeret használok. Olvastam olyat, hogy ez és a füles nem kedvelik egymást.
Az egész úgynevezett Fast RF technológiát használ, és 27 MHz tartományban működik. Amit néztem fülest, azok FM 863.5 - 864.5 között két sávon tudnak kommunikálni. Az egér mozgását a GSM sávon történő kommunikáció zavarja, ha hívás jön és a telefon méteren belül van, elkezd laggolni a kurzor...

Három típust írtam össze, ebből igazából csak kettő jöhetne szóba: