Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#29401) br.rak válasza Keeperv85 (#29400) üzenetére


br.rak
őstag

Köszi, pedig csináltam már így meg blade-et, úgy látszik utolért a korai szenilitás :)

off: nagyon sajnálom az oldalt :(( Titeket is utolért az AJ.?

(#29402) Keeperv85 válasza br.rak (#29401) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Bennünket az elfogyó személyzet által elmenő finanszírozás ért utol. Elképzelhető, hogy valami ingyen tárhelyre kötözünk, csak ott a most FTP-n lévő több GB anyaggal lesz probléma...

(#29403) Glatius válasza uniqm1 (#29387) üzenetére


Glatius
őstag

Nekem még a CM-7 is csinálja... szerintem valami Play módosítás miatt, ami minden Google műveletnél hibát jelez, ha nem gyári állapotú pengén találja magát.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#29404) kossza válasza br.rak (#29398) üzenetére


kossza
tag

Igen, lehet telepíteni. Letöltöd sd kártyára, recovery install zip from sd menüponból kiválasztod a zip fájlt (mint rom telepítésnél) utána pedig reboot recovery. [link]

Have a Nice Day

(#29405) uniqm1 válasza TommyY2 (#29395) üzenetére


uniqm1
tag

A wifi hiba nálam is előjött az új kernelnél. Újraindítás után egy darabig általában van wifi, egy ideig működik, aztán lekapcsol az egész wifi modul. Rendszert még nem igazán fedeztem fel a jelenségben, mert van, hogy az újraindítás sem segít. Kénytelen leszek visszarakni az előző kernelt.

#29402 Keeperv85: Valami felhő alapú tárhely nem lenne megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#29406) Keeperv85 válasza uniqm1 (#29405) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerintem túl sok hozzá az anyag...:(

(#29407) icemad válasza Keeperv85 (#29406) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én is sajnálom az oldalt. Shared vagy mega fiók nem lenne jó a nagy fájlokat tárolni? Esetleg dropbox?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#29408) Keeperv85 válasza icemad (#29407) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Túl sok van, egyik fele nem is nálam és a leírások nélkül semmit sem ér az egész... :(

(#29409) uniqm1 válasza Keeperv85 (#29408) üzenetére


uniqm1
tag

Leírások egy ingyen tárhelyes honlapon, a fájlok meg linkelve egy külön tárhelyen? Dropbox pl 15 Gb-ra hízlalható némi trükközéssel,és lehet több fiókot is nyitni.

(#29410) TRob1 válasza uniqm1 (#29409) üzenetére


TRob1
veterán

Miért pont 15-re? :F
Amúgy vannak 50Gb-os ingyenesek is... sőőőt... (itt érdemes olvasgatni, van egy csomó javaslat, info)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#29411) uniqm1 válasza TRob1 (#29410) üzenetére


uniqm1
tag

Úgy tudom, annyi a max. az ingyenes fióknál. De van más lehetőség is, ahogy írtad. (Köszi a linket).

(#29412) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Ha vennék egy ilyen memóriakártyát, szerintetek a blade ki tudná használni a sebességét?
Transcend MicroSDHC Card 16GB + Adapter 600x Class 10 UHS-I Max R/W 90MB/s, 45MB/s

(#29413) icemad válasza kukinyo (#29412) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Látványos gyorsulást szerintem nem hozna. A pc és a kártya közötti adatátvitel lenne gyorsabb. (Másolás/mozgatás.)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#29414) Glatius válasza kukinyo (#29412) üzenetére


Glatius
őstag

Attól függ miféle tárolásra gondolsz.
Ha képeket tárolni kell, akkor nem fogsz különbséget észrevennii, de A2SD vagy S2E esetén, főleg ha a Dalvikot is átmozgatod, kell a gyors kártya.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#29415) Glatius válasza kukinyo (#29412) üzenetére


Glatius
őstag

Hogy pontos legyek, a Penge által létrehozott médiafájlok kicsik, a nagy írási sebesség nem ad előnyt de az írási műveletben számottevő rész a tartalomjegyzék bejegyzés, ami sok apró fájl esetén lényeges lehet, ha tempós.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#29416) kukinyo


kukinyo
addikt

Mindkettőtöknek köszönöm a választ :R
Tulajdonképpen a kérdésem lényege az hogy ha az appok ext partícióra vannak pakolva, onnan indítva, észrevennék némi gyorsulást, mondjuk egy cl6 kártyával szemben?
Vagy a különbség olyan kicsi hogy elenyésző?

(#29417) Glatius válasza kukinyo (#29416) üzenetére


Glatius
őstag

Ez az amire nem merek semmit mondani, mert ha jól tudom a C6 És C10 -es kártyák sebességmérésének a módja is más. Sok apró fájl,/nagy méretű több megás médiafájl.
Egyesek szerint a Class6 gyorsabban is működhet /ext partícióval, mint a Class10 es

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#29418) kukinyo válasza Glatius (#29417) üzenetére


kukinyo
addikt

Akkor erre nem jöttünk rá. :)
Hátha idetéved a későbbiekben valaki, aki tudja a választ.
Addig is keresgélek, tájékozódom a témában. :)
Köszönöm :R

(#29419) ziyan válasza uniqm1 (#29405) üzenetére


ziyan
tag

Meg vagyunk áldva a zárt forráskódú wifi driverünkkel (nem az első eset, hogy szívunk vele) :(((

(#29420) gytallian


gytallian
tag

Ha van egy türelmesebb, szájbarágósan magyarázó szaki most erre:
TPT helper futtatása után a kiszedett majd később visszarakott akkuval a menü + vol+ + power gomb folyamatos nyomására egy rezgés, piros led ég kis ideig, kivilágosodik kicsit a kijelző(háttérvilágítás?) és elalszik a piros led. kb 1-1.5 perc után elengedem a gombokat, mert ha eddig nem állt neki szerintem már nem is fog. Azóta csak világit a kijelző, és kész. Ha kiszedem az akksit, és újból kezdem az eredmény ugyanez. Ja és az akksi kiszedéssel min 10 percet vártam, szóval nem hiszem hogy beleszóltam volna ezzel bármiféle telepítésbe. Hogy leheljek bele életet? A tpt helper előtt sem jött már be a recovery menü, akkor is csak hátttérvilágítás volt. Viszont akkor még az akksi ki akksi be, normal bekapcsra felállt a telefon.
USB kábel van.
Win7 64 van.
mit csináljak?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gytallian

(#29421) Keeperv85 válasza gytallian (#29420) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hajrá!

[link]

Ezt a TPT izét meg jó lenne már száműzni... :U

[ Szerkesztve ]

(#29422) dvdbackuper válasza Keeperv85 (#29421) üzenetére


dvdbackuper
őstag

nekem soha nem volt rá szükségem, nem értem, eddig mindenkinek csak baja volt vele...
miért nem jó a sima TPT, éppen annyi van belőle, amennyi kell...

(#29423) gytallian válasza Keeperv85 (#29421) üzenetére


gytallian
tag

Köszönöm a linket!

Ugyan angolul n(s)em tudok, de talán ennyit ki tudok hámozni :)
Szerk...sajnos halott linkek vannak benne

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gytallian

(#29424) ebegab92


ebegab92
senior tag

Sziasztok! :)

Csak nem bírtam ki a ROM-olást ZTE Librán :D
4.2-es ROM elvileg mezei Gen3 v2a után felmegy simán (csak 160 MB system partition kell a 4.2-nek), csak mivel ismerem a JB-t, hogy eléggé tudta enni a telefont, így 4.4.2-re próbáltam rá ;]
Csak itt ott jött a probléma, hogy nem volt olyan Gen3-as TPT fájl, ami 180 MB-os systemet tudna...Annyit sikerült elérni, hogy a Gen2 Stock felment rá (220 MB system/162.5 MB data/37.5 MB cache...), így már a 4.4.2-es ROM is ment értelmesen. De nekem elég lenne a 180 MB system, csak mivel eredetileg nekem Gen3-asnak írta a telót, így csak az image.bin szerű TPT-ket tudja feltenni. Ami meg jó lenne, az pont nem image.bin :( (G1-G2 v10f: 180/274/2). Van valamilyen mód, hogy rendezzem a partíciók méretét, mer így elég karcsú a data mappa :DDD (Link2SD csak kicsit javított a dolgon :U ) ??

Előre is köszönöm a válaszokat :R

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29425) dkpisti válasza ebegab92 (#29424) üzenetére


dkpisti
tag

Gen 2-re van zte partition layout tool amivel lehet egyedi particiot csinálni gen3-ra viszont nincs,am sztem eléggé gané a 4.0 kevés a telo hozzá ....

(#29426) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Sziasztok!

Muszáj volt vásárolnom egy ilyen készüléket átmenetileg. Sajnos olyan lassú, hogy az S3 után megőrülök tőle.. Van valami megoldás arra, hogy gyorsítsak ezen valamit? Gondolok itt valami újabb sw-re, vagy nem tudom.

Köszönöm!

(#29427) ebegab92 válasza gamek!ller (#29426) üzenetére


ebegab92
senior tag

Üdv!

Én is átmenetileg S3 után ezt a vasat hajtom, és hááát nekem is feltűnt ez a hipertempó :D Nem szüttyögtem, kb. 1-1.5 hét szenvedés után feltettem a 4.4.2-es Unofficial CM-ot ;] Ha fényévekkel nem is, de picit azért reszponzívabb lett + sokkal frissebb :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29428) Brambilla


Brambilla
újonc

Sziasztok!

Menyasszonyomnak egy ZTE Blade 3 telefonja van, amely eddig tökéletesen működött. A napokban azonban nagyon furcsán kezdett viselkedni. A telefonkönyvben teljesen összekeveredtek a nevek és a számok. A neveket átírja a telefon, de ez az átírás is változik és egyszerre 6-7 számot is hozzárendel egy névhez. Próbálkoztunk a telefon újraindításával és visszaállítottuk a gyári beállításokat, de ez sajnos nem oldotta meg a problémát. Gyanakodtunk vírusra is, de a a víruskereső nem talált semmit. A Telenornál nem voltak túl segítőkészek, csak annyit mondtak, hogy ha náluk hagyjuk a telefont, 2-3 hét alatt megnézik, hogy mi lehet a probléma. Abban szeretnénk a Ti a segítségeteket kérni, hogy írjátok meg, szerintetek mi okozza ezt az "összekeveredést", és mi lehet rá a megoldás. Ha pár perc alatt, egyszerűen is helyre lehetne állítani, akkor nem szeretnénk hetekre nélkülözni a telefont, amelyet - tudom, hogy közhely, de
munka és egyetem miatt tényleg így van - menyasszonyom nem tud nélkülözni a mindennapokban. Válaszotokat és segítségeteket előre is hálásan köszönjük!

(#29429) Keeperv85 válasza Brambilla (#29428) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Van a Blade 3-nak saját topicja is, hátha ott gyorsabb lenne.. :B

Nos, én elsőre megnézném online a gmail felületén mi a helyzet a címtárral. Ott lehet visszavonást is kérni a mostani állapotról, azzal valószínű rendbe is lesz a továbbiakban! :K

(#29430) Nestor16


Nestor16
senior tag

Hali.
Még mindig nincs megoldás a 'Google Play' szolgáltatások váratlanul le állt dologra?
Már várom egy ideje türelmesen, hogy valaki hátha tudja, de kezd idegesítő lenni. Néha már másodpercenként elő jön...
Illetve használ még valaki SwiftKey billentyűzetet? Ez is rendesen be van lassulva, pedig az ideig elég jó volt és már megint el kezdte azt a kínját is, hogy nem jegyzi meg az új szavakat és régieket is el felejtette! Előző romnál is ezt csinálta egy idő után... Mellesleg eredeti direkt.

Üdv, Dávid

(#29431) wödör


wödör
csendes tag

Sziasztok! Tegnap a jó öreg zte-m fogta magát és úgy gondolta, hogy ezentúl nem kommunikál velem, hanem egy napja csak a figurát hajlandó kijelezni, semmi mást, gombokra nem reagál.
Van ötletetek, hogyan tudnám újra használni a telefont? Előre is köszi!

(#29432) donistvan


donistvan
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van a ZTE Blade-mel, hogy csatlakozik wifihez, ftp-t tudok csinálni program segítségével, viszont internetet nem kap a telefon, a router nem hibás mivel minden más megkapja az internetes, újra tettem a romot, nem lett jó, feltettem egy másikat azzal se lett jó. Azt hozzá kell tegyem, hogy néha jó , néha nem, és ötletem nincs, hogy miért csinálhatja. Esetleg van valami ötletetek?

Üdv,
István

(#29433) uniqm1 válasza Nestor16 (#29430) üzenetére


uniqm1
tag

Szia!
Én használok Swiftkeyt, szeretem, megérte az árát. Nekem nem volt még vele ilyen problémám. Csak annyi gondom van vele, hogy egyre nagyobb a mérete, emiatt kénytelen vagyok sd-re pakolni link2sd-vel, ott viszont nem marad alapértelmezett beviteli mód, minden egyes reboot után állíthatom be.

(#29434) Nestor16 válasza uniqm1 (#29433) üzenetére


Nestor16
senior tag

Igen, tökéletes is lenne, ha ezek a problémák nem lennének, amit te mondasz, ugyanez a tabletemen jött elő, az eredetit letiltottam, a swiftkey újraindítás után sose volt aktiválva, addig nem is jött elő billentyűzet rajta...
Én a Z-Romból még kitöröltem a csengőhangokat meg 1-2 alkalmazást és 121 Mb-os lett a rendszer partíció mérete, így kicsit nagyobb lett a data :)
Viszont nektek már nem is jön elő a 'Google Play szolgáltatások váratlanul leállt' kiírás? Mert engem kezd zavarni :DDD Én más már nem is panaszkodik ezügyben :F :D

Üdv, Dávid

(#29435) ebegab92 válasza Nestor16 (#29434) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nekem 4.4.2-es ROM-mal időnként magába roskad ez-az, így a Google Play is, de nem nonstop csinálja. Valószínűleg keveselli az 512 MB RAM-ot a rendszer, de ha értelmes bán vele az ember, akkor használható marad :)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29436) Nestor16 válasza ebegab92 (#29435) üzenetére


Nestor16
senior tag

Nem, ez a hiba kb 30-40 hszel előbb több embernél is előjött csak azóta semmi infó róla itt és nem tudom, hogy mert találtak-e rá megoldást vagy ők is csak várnak :F
Konkrétan ziyan a (#29394). hszben leírta, hogy neki is előjött csak még nem tudja mi a megoldás rá, elvileg a Google Play frissülése okozta.

Üdv, Dávid

(#29437) br.rak válasza Nestor16 (#29436) üzenetére


br.rak
őstag

Nekem a maps akart állandóan valamit frissíteni az áuházban, de kikapcsoltam az értesítést róla :) Az áruház maga nálam okés, bár max perceket megy és utána kilövöm.

Br

(#29438) uniqm1 válasza br.rak (#29437) üzenetére


uniqm1
tag

De előjön, csak mintha nem lenne annyira gyakori, mint korábban. Vagy legalábbis úgy tűnik, hogy mintha ritkábban jönne elő. Kivétel a bekapcsolás utáni pár perc, akkor szinte folyamatosan írogatja.

(#29439) br.rak


br.rak
őstag

Felmerült egy kis problem, de nagy valószínűséggel megint én szerencsétlenkedtem (user error lvl 99)
Szóval a telefon nem látja az sd kártyán (16gb( lévő) ext (4gb) particiót (recovery alól történt a formázás
És nem tudok sd kártyára alkalmazást mozgatni próbaként leszedtem a 2048 nevű játékot és nem engedte app2sd-vel?
Valami tipp?

Br

(#29440) ebegab92 válasza br.rak (#29439) üzenetére


ebegab92
senior tag

Szerintem próbáld meg újraformázni a MiniTool Partition Wizarddal, egy FAT32 + egy ext3/4 partíciót hozz újra létre. Én a Mount2SD-t használom, az tényleg átpakolja a progikat az ext3-as partíciómra :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29441) br.rak válasza ebegab92 (#29440) üzenetére


br.rak
őstag

Köszi, megpróbálom.
Közben itt is előjött a 'Google Play szolgáltatások váratlanul leállt" c. nóta :) de csak azután hogy értékelni akartam egy alkalmazást és lett egy "google szolgáltatások" c. új "alkalmazás" ami eddig nem volt nekem.

(#29442) ebegab92 válasza br.rak (#29441) üzenetére


ebegab92
senior tag

Azt én is szeretem, mikor magától települ ez meg az :DDD Te milyen ROM-ot használsz?
(Mondjuk én WayteQ Librán tolom a Blade-es 4.4.2-t, mert külön Libra-s nincs, de a 2 telefon elvileg ugyanaz, csak másabb házban + Gen3-as a Blade Gen1/2-jéhez képest :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29443) br.rak válasza ebegab92 (#29442) üzenetére


br.rak
őstag

A Z-romot használtam, és amíg csak töltöttem le az áruházból addig ne volt a fenti + google cucc, de most hogy értékelni akartam, már lett :) :)

(#29444) br.rak


br.rak
őstag

A google play szolgáltatások eltávolítása megoldotta a gondot, nincs már leállás és eltűnt a plusz google "alkalmazás" is. Próbáljátok meg t is törölni, lehet megvan mi okozza a leállást.
A Mounts2sd megtalálta és külső tárhelyként fel is csatolta az ext partriciót, de csak maga a program alatt látszik a beállítások/tárhely menüpont alatt nem. Indító script beállítva, mégsem tudok átpakolni semmit az ext-re.

[ Szerkesztve ]

(#29445) br.rak


br.rak
őstag

Egy pár újraindítás megoldotta dolgot, az alkalmazások már az ext-en vannak. Bocsi a kommentfolyamért :) :)

(#29446) Zaja2


Zaja2
senior tag

Szevasztok!
Olyan Android FM rádióra volna szükségem egy CM 7-es ZTE Blade-re,amit ki lehet hangosítani.
A Gyári FM rádió ugyan is erre nem képes,és semmilyen rejtett vagy nem rejtett beállítás nincs a készülékben,ami erre utalna.
Online rádiók a kevés adatforgalmam miatt nem jók,és szinte folytonos a GPRS kapcsolat is,így lassú is lenne.
Előre is köszi!

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#29447) Keeperv85 válasza Zaja2 (#29446) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Tudomásom szerint nincsen ilyen. :(

(#29448) Zaja2 válasza Keeperv85 (#29447) üzenetére


Zaja2
senior tag

Hali!
Oké,köszönöm a választ!
Ez eléggé elszomorít,hogy a 21. században egy ilyen középkategóriás mobil egy ilyen egyszerű dolgot nem "tud" de hát ez van.
:)

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#29449) ZeTE


ZeTE
tag

Sziasztok!
Hozzám került egy Blade!
Már rég óta csak ilyen telóm van, tudok róla 1-2 dolgot de ez most kicsi meghaladja a képességeimet.
A haverom újra akarta húzni, nem tudom hogy hogy és mit akar rátenni csak annyit full tégla lett.
Semmire nem reagál. Nem kapcsol be nem veszi a töltést. Raktam bele egy csutka full akksit és
azzal sem nyekken meg. Adatkábelel rádugva a gépre sem történik semmi. Ötlet?

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#29450) Keeperv85 válasza ZeTE (#29449) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Ha úgy sem ismeri fel a gép, ha mindkét hangerőgombot nyomod, akkor annak ennyi volt.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.