Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#28151) Keeperv85 válasza ampulla (#28147) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen. Viszont mikor nincs vagy rossz recovery van rajta, akkor azokat nem fogod feltenni, mert nincs FTM mód... sőt...

(#28152) ampulla válasza Keeperv85 (#28151) üzenetére


ampulla
aktív tag

Nekem még egyszer se sikerült elkúrni, ( szerencsére) de az hogy lehet, hogyha nem volt még hozzányúlva, akkor miért nem hozza be az FTM-et?

[ Szerkesztve ]

(#28153) OrLiX


OrLiX
tag

Sziasztok!

A zylan féle CM10hez tudnátok adni egy gyári email app-ot? Exchange fiók miatt kellene. Nézegettem Playen, de mindegyikhez írtak negatívumokat is.

Köszönöm!

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#28154) ziyan válasza OrLiX (#28153) üzenetére


ziyan
tag

Íme, recoveryből telepíthető: [link]
Nem teszteltem, de működnie kell ;) a következő verzió mellé egy alap oldalacskát is összedobok itt a ph-n, hogy követni lehessen a változásokat, meg legyen egy kis infó a cuccról egy helyen :)

(#28155) TRob1 válasza ziyan (#28154) üzenetére


TRob1
veterán

És ez a köv. verzió (meg az oldal) kb. mikorra várható? :F

¤ R'n'R ¤

(#28156) ziyan válasza TRob1 (#28155) üzenetére


ziyan
tag

Meglátjuk... próbálom gányolgatni a kernelt :DDD a hétvégén feltolok egy teszt verziót (csak kernelt, csak CM10-hez, változáslista majd akkor), ami nálam 2 hete stabilan működik, aztán ha a többieknek is jó, gányolom tovább ;]

[ Szerkesztve ]

(#28157) kukinyo válasza ziyan (#28156) üzenetére


kukinyo
addikt

Előbb nem lehetne?
Unatkozom. :D

(#28158) OrLiX válasza ziyan (#28154) üzenetére


OrLiX
tag

Köszönöm! A neved elírtál, bocsi. Mobilról voltam.

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ.

(#28159) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok
[link] ez sztabil rom?minden müködik benne?

(#28160) fcbarca válasza fcbarca (#28159) üzenetére


fcbarca
őstag

fel akarnám tenni recoveryvel a 4.3-ast Cm-et és ezt irja a recovery:E:error in /sdcard cm10.2..........zip. (Status 0) Installation aborted.
ilyenkor mit kell tenni?

(#28161) kukinyo válasza fcbarca (#28159) üzenetére


kukinyo
addikt

Nem
Ez Blade3-ra való rom.

(#28162) fcbarca válasza kukinyo (#28161) üzenetére


fcbarca
őstag

tényleg :Y
[link] ezt megéri felrakni vagy van ennél jobb is?

(#28163) kukinyo válasza fcbarca (#28162) üzenetére


kukinyo
addikt

Nekem az nagyon lassú.
Inkább rakd fel ezt.

(#28164) fcbarca válasza kukinyo (#28163) üzenetére


fcbarca
őstag

köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#28165) kukinyo válasza ziyan (#28156) üzenetére


kukinyo
addikt

Tudom hogy tökéletes dolog nem létezik de miért van az (a rom-odnál) hogy a bekapcsoló gombot többször kell megnyomnom ahhoz hogy életre kelljen a telefon?
Ilyet még egyik rom-nál sem tapasztaltam.

(#28166) ziyan válasza kukinyo (#28165) üzenetére


ziyan
tag

Esetleg valamilyen alkalmazás, vagy alacsony min mhz? Nálam ilyen még sosem fordult elő, egy romnál sem :)

(#28167) kukinyo válasza ziyan (#28166) üzenetére


kukinyo
addikt

Csak a ROM-ot és az általad adott hozzávalókat telepítettem. :)
Próbaképpen kipróbáltam több rom-ot is azoknál semmi gond, tehát a gomb hiba kizárva.

(#28168) Keeperv85 válasza ampulla (#28152) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Van olyan Blade, amihez nem lett még hozzányúlva? :N

(#28169) ampulla válasza Keeperv85 (#28168) üzenetére


ampulla
aktív tag

Mondjuk azt bárki mondhassa, igaz :) Amúgy blade-nél is meg lehet számolni hogy hányszor lett ROM-olva? Mert az S3-nál már számolja valami kis program, igaz arra is van valami srcipt vagy csodazip hogy le lehessen nullázni, de mondjuk a jó öreg bladenél nem hiszem hogy ilyenekre gondoltak a tervezők :D

(#28170) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!
Van egy ZTE 1588 nálam és az a baja,hogy valamelyik bolt rakott rá elvileg egy szoftvert,de azóta nem kapcsol be a készülék.
Az ismerős szerint, a bolt azt mondta hogy vírusos lett a telefon és azért ment tönkre.
Szerintem meg félre flashelték.
Szóval a kérdésem az lenne,hogy tudok a készülékre tenni egy másik komplett rendszert,ami megoldja a problémámat?

(#28171) ampulla válasza mutyi (#28170) üzenetére


ampulla
aktív tag

Hát, elég nagy homályok őrzik a telefon múltját, pontosan kellene tudni, hogy mi történt vele, mert így elég nehéz helyre hozni. Ha tudnák a hiba okát és annak körülményeit, a megoldáshoz is közelebb állnánk. Viszont szerintem 1 félre flasheléstől nem hal meg a teló úgy, hogy ne lehessen bekapcsolni, se egy vírustól.

(#28172) mutyi válasza ampulla (#28171) üzenetére


mutyi
őstag

Sajnos nekem is igen homályosan adták elő a történetet.
Elvileg frissíteni akartak egyik üzletben,de én sem értem az egészet.
Ami viszont számomra feltűnt,hogy elképzelhetőnek tartom, hogy az akksi nem igazán jó és esetleg ezért nem tudok belépni recovery módba.
Letöltöttem hozzá az usb drivert, össze is kötöttem két számítógépemmel,de mindkét esetben azt írja ki, hogy nem felismerhető usb eszköz.
Szóval így nehezen fogok rátenni másik romot, ha a géppel nem kommunikál.
Most már kiderítettem, hogy ez egy ZTE Skate KIS nevű készülék.
Esetleg szétkapnám a telcsit és ha lenne valami okosság,amivel rövidre zárva pl át lehetne tenni recovery módba az is jó lenne.

Szerk: Közben kikaptam akksit és csak sima töltőt dugtam rá, de így is bekapcsol a készülék akksi nélkül.
Így sem lehet áttenni recoverybe.
Ha 30 mp-re kivettem az akksit és bekapcsoltam,akkor egészen rövid és gyors rezgéseket produkál a telefon, olyan mintha folyamatosan rebootolna.
Ha viszont ezután nyomok neki egy volume down + power kombinációt,utána már picivel hosszabb ideig marad a logo és akkor is folyamatosan újraindul.

[ Szerkesztve ]

(#28173) Keeperv85 válasza ampulla (#28169) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Meg lehet. Van benne counter, csak nem nézi senki sem, mert a ZTE nem kért rá ellenőrzést. Minden Qualcomm telóban van amúgy. :)

@mutyi:

Arra többé sehogy. Annak ennyi volt. Rosszul flashelték fel, így elszállt az egész flash kommunikáció. (Nem kapcsol be a bootloader sem). Nincs visszaút. Kivéve, ha valaki tudja JTAG-elni... amire igen kevés esályt látok.

[ Szerkesztve ]

(#28174) GAbre


GAbre
veterán

Sziasztok!
Vki nem tudja miért nem jók a nem san francisco érintők blade telefonra.
A képen láthatót,és másikat,és több darabot is kipróbáltam!

Avatar

(#28175) Keeperv85 válasza GAbre (#28174) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Más eeprom van benne. Meg kéne nézni a nem működőn, hogy a kernel tudja-e inicializálni a panelt. (dmesg kimenet), majd ha igen, akkor meg kell nézni az event logban látja-e (adb shell >> dumpsys input), ha igen, vagy csak részben, akkor meg kell nézni megvan-e a 3 kalibrációs fájl hozzá a romban. (idc, keychars, keylayout mappák a system/usr/ alatt). Ha nincs implementálva a kernleben, akkor nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#28176) kukinyo


kukinyo
addikt

Helló
Nem teljesen ide tartozik de azért megkérdem, itt vannak tapasztalt emberek.
Létezik Windows alá Android témaszerkesztő program?

(#28177) csemeteim


csemeteim
tag

Sziasztok
Szeretnék létrehozni egy 180mb particiót de a TPT helperrel nem sikerül mert mindíg Superuser hibára hivatkozik.
Olvastam valahol hogy csak a 2.3.. android rendszer engedi a TPT Helpert most 10.1 van fent.
Hgyan tudom meg csinálni.
Amit letöltök a Modacoról ,KonstaT féle fájlt hogyan telepíthetem.
http://amphoras.co.uk/index.php/downloads/blade-tpts
Előre is köszi

(#28178) mutyi válasza Keeperv85 (#28173) üzenetére


mutyi
őstag

Köszi szépen,sajnos igazad lesz.
Találtam egy srácot itt hardveraprón,aki válal jtagelést, elég régóta csinálja, kértem tőle ajánlatot.
Riff box-al meg lehetne csinálni,de hát az egy vagyon,csak annak éri meg aki nagy tételben csinálja a telcsiket.

(#28179) fcbarca válasza ziyan (#28166) üzenetére


fcbarca
őstag

szia
a romodnál hol lehet beállítani hogy valamelyik gombbal fényképezzen? :)

(#28180) Keeperv85 válasza kukinyo (#28176) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Még Linux alá sem létezik ilyesmi... :N

(#28181) kukinyo válasza Keeperv85 (#28180) üzenetére


kukinyo
addikt

Akkor nem is keresgélek :)
Köszönöm :R

(#28182) Keeperv85 válasza kukinyo (#28181) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mondjuk az UOT Kitchen kiment a fejemből, de gondolom azt ismered...

(#28183) kukinyo válasza Keeperv85 (#28182) üzenetére


kukinyo
addikt

Igen azt ismerem és valamiért nem szimpi. :)

(#28184) ziyan válasza fcbarca (#28179) üzenetére


ziyan
tag

A következő verzióban visszatérek a gyári JB kamera alkalmazáshoz (legacy helyett), ami emlékeim szerint tud ilyet.

(#28185) brie


brie
csendes tag

Sziasztok!

Egy lassan két éves Bladem van. Leejtettem az ágyról, kb. 70 cm-t biztos zuhant. A problémám az lenne, hogy az eset óta nem működik a Bluetooth. :( Valószínűleg vmilyen fizikai sérülés érhette a bluetooth antennát..
A kérésem a következő:

Ha vki tudja hogy helyileg hol helyezkedik el és pontosan hogy néz ki az BT-antenna, linkelhetne egy fotót bejelölve rajta.. :U Hálám kisértené.. :)

köszi előre minden segítséget!

(#28186) gzbotii válasza Keeperv85 (#28142) üzenetére


gzbotii
veterán

És a programot hol találom meg, amivel fel kell Gen2üű-esiteni kell az OSFet? :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#28187) Keeperv85 válasza gzbotii (#28186) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A korábban linkelt leírásban benne van a program is. ;)

(#28188) gzbotii válasza Keeperv85 (#28187) üzenetére


gzbotii
veterán

Abban a leirasban, az elejen van egy ilyen:

"3, Az eredeti chanel fájlunk" - nekem leven egy szuz keszulekrol van szo, ilyenel meg nem rendelkezem. Akkor :F

Masik, hogy ha felrakom ra a gyari szoftal a Telenoros 2.2, az nem eleg a Gen2 -esiteshez?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#28189) Keeperv85 válasza gzbotii (#28188) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem fog rá felmenni az itthon kiadott egyetlen frissítés sem. Megállítja rögtön az elején a FW ütközése miatt. A chanel fájlt lehet menteni is a kis programmal, nem csak írni. A jobbra lévő kis mezőben (Majd ha eljutsz odáig ismerős lesz), van egy NV backup lehetőség.

Így:

Ha ez megvan, akkor FTM módban csatlakoztatod a telefont, majd beállítod a portot, a leírás szerint. Kis idő múlva a FW verziója jelenik meg az egyik sorban a kis nyíl mellett. Ha megtörtént, akkor elindítod a folyamatot. Mikor végzett, akkor a program főkönyvtárában lesz a chanel1.nvm fájlod.

(#28190) gzbotii válasza Keeperv85 (#28189) üzenetére


gzbotii
veterán

Es akkor OSF kiadott hivatalos 2.2 nem egyszerubb felrakni?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#28191) Keeperv85 válasza gzbotii (#28190) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én még soha sem láttam OSF csomagot, de ha találsz, akkor felteheted... :B

(#28192) gzbotii válasza Keeperv85 (#28189) üzenetére


gzbotii
veterán

Az a progi meglehetősen érdekes karakterkódolást használ, igy rögtön az elején:

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#28193) ziyan


ziyan
tag

ignore :DDD annyira szemét a wifi driver :((( egy módosítás nélkül rebuild után meghülyül, bocsi :B

[ Szerkesztve ]

(#28194) kukinyo válasza ziyan (#28193) üzenetére


kukinyo
addikt

Már rakom is fel. :D
Köszönjük :R

(#28195) ktomcat


ktomcat
senior tag

Sziasztok! A fentebb említett progival sikerült annyit elérnem hogy a bootloop már nem abból áll hogy android logót mutat, hanem hogy ebből a chinese cwm recoverybe tölt. De h ha próbálgatok másik firwmareket flashelni akkor újra előjön az androidos dolog, az 1. hszben említett topiból szereztem a hozzávalókat. Nincs esetleg egy Rendes gyári amit fel tudok tenni ezzel a programmal? Gondolom h ha a gép felismeri download modban akkor csak nem brickes a telefon. Valamint FTM módot nekem egyszer sem hozott be a megadott billenytűkombinációra

(#28196) kukinyo válasza ziyan (#28193) üzenetére


kukinyo
addikt

Mikorra várható az újabb rom?

(#28197) Keeperv85 válasza gzbotii (#28192) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Idézem a leírást, amit nem olvastál el részletesen!

"Csomagoljuk ki a v880-as recovery tool progink, majd a config fájlt helyezzük el a főkönyvtárában, kicserélve az ott lévővel. Indítsuk el!"

A további figyelmetlenségek egyenes úton biztosítják, hogy a készülék többé nem fog bekapcsolni és nem tudod megcsinálni többé. Ám nem csak te nem, senki más sem...:U

(#28198) ziyan válasza kukinyo (#28196) üzenetére


ziyan
tag

A hét folyamán megcsinálom. Sajnálom, hogy ez lett, mert ki akartam adni ezt a teszt változatot, hogy a hét második felére (akkortól érek rá igazán) tudjak az esetleges bugokról (bár ha minden igaz, nincsenek újabb hibák), de a wifi driver nem értett ezzel egyet :D szóval ha így jártam, akkor már kijavítom a rezgőerősség-állítót is a következő verzióra, és az oldalt is megpróbálom megcsinálni neki :)

(#28199) kukinyo válasza ziyan (#28198) üzenetére


kukinyo
addikt

Ok
Köszi

(#28200) thefiroo


thefiroo
csendes tag

Hello!
én is felraktam Ziyan ROMját és nekem egy olyan bug jelentkezik hogy a play áruház néhány másodperc működés után leáll , kifagy.
"android.process.media folyamat leállt " - üzenettel .
ha a gappsot ujrarakom az segíthet ? vagy mi lehet a hiba oka ?
ja és az a gapps van fent amit a rom mellé volt csomagolva
Üdv

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.