Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#29601) satee76 válasza satee76 (#29600) üzenetére


satee76
aktív tag

Megoldottam :)

(#29602) br.rak válasza satee76 (#29601) üzenetére


br.rak
őstag

Leírod mi volt? hátha másnak is tudsz segíteni. (nem hinnéd el hány ember használ még ilyen telefont, akár másod/ harmad készüléknek)

(#29603) satee76 válasza br.rak (#29602) üzenetére


satee76
aktív tag

Libra-s Gienger volt asszem rajta 4.0.4-es recoveryvel talán.
Viszatettem az eredeti recovery-t ez a link alapján.
Ettől még a gyártói oldalról letöltött froyo továbbra sem ment fel, de az említett linken van letölthető telenoros 2.2-es Froyo, ami viszont már hibátlanul felment.

Így már egyszerű és kb. 10 perc.

(#29604) br.rak válasza satee76 (#29603) üzenetére


br.rak
őstag

Köszi hogy linkelted is, valakinek biztosan jól fog még jönni. :)

(#29605) derrik


derrik
őstag

...kérnék némi segítséget, nagyon elfelejtettem ezt a telefont
gen2/android2.2 egy tuti root megoldást szeretnék kérni!!

(#29606) Vikunya


Vikunya
tag

Sziasztok!
Nos, érdekes dolog történt. Hónapok óta használom zyan mester romját, nagy megelégedéssel (pár spontán újraindulást leszámítva) tökéletesen futott. Tegnap egyik pillanatról a másikra összeomlott a készülék! Minden beállítást eldobott, megint visszajött az a kedves google play szolgáltatások szarság,ami 10 mp-ként felugrik, a home gombra semmilyen körülmények közt nem hajlandó reagálni, és a zárképernyőm megszünt létezni. Egyszerűen nincs. Minden be van állítva és mégsincs meg. A böngészőt nem nyitja meg ,mikor rányomok felvillan és ennyi. A titanium backup azt mondja hogy megváltozott a telefon ID-je. Látott már valaki ilyet? Ma megpróbálom újrarakni. (bocs kicsit hosszú lett)

[ Szerkesztve ]

Romanes Eunt Domus

(#29607) br.rak válasza Vikunya (#29606) üzenetére


br.rak
őstag

Használsz sd-t (ext -tel vagy nélküle) alkalmazástelepítéshez? Mert akár ez is lehet.

(#29608) Vikunya válasza br.rak (#29607) üzenetére


Vikunya
tag

Használok,van egy 1gigás ext partíció, mount2sd-vel. eddig nem volt vele semmi gond.

Romanes Eunt Domus

(#29609) br.rak válasza Vikunya (#29608) üzenetére


br.rak
őstag

Akár lehet az is. Minden át van mozgatva SD-re? ( Rendszer alkalmazások/Adat/Dalvik Cache)
Nem tudom hogy lehet logot kinyerni, nekem még ilyen összeomlásom nem volt jól működő rendszernél, gyanús a hardver vagy SD hiba. Ez az ID megváltozás mi lehet amúgy? A google szolgáltatások meg nekem is ezt csinálta, miután egyszer csak kéretlenül települt, én megszabadultam tőle, egy gonddal kevesebb, a Play anélkül is megy.

szerk: A CPU húzva van? vagy kernelből a kísérleti van fent?

[ Szerkesztve ]

(#29610) ebegab92


ebegab92
senior tag

4.4.4-es ROM-mal, készenlétben (azaz egyedül a SIM-kártya aktív a hálózaton, minden más offline), 60-65%-ról indulva kihúzott 3 nap 14 órát :C A ROM jelenleg még üres, nem pakoltam tele appokkal, de a korábbi 4.4.3-assal sem merült vészesen gyorsan :DD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29611) Vikunya válasza br.rak (#29609) üzenetére


Vikunya
tag

Minden az sd-n van,félek hogy a kártyával lesz valami. A google szolgáltatós marhaságot én is töröltem,de volt olyan app ami meg kérte és anélkül el sem indult.nem hiszem hogy a rommal vagy a kernellel lenne gond,mert idáig gond nélkül ment.Újrarakom és okosabb leszek (vagy nem) :)

Romanes Eunt Domus

(#29612) Vikunya


Vikunya
tag

felraktam újra a frissebb z-romot+gapps+kernel. Megy most rendesen minden,csak az ext-t nem látja, lehet leformázom a karit aztán előlről minden. :(((

Romanes Eunt Domus

(#29613) br.rak válasza Vikunya (#29612) üzenetére


br.rak
őstag

Az ext-ed csal a mount2sd látja amúgy is nem? A telefon csak a maradékot látja ami nem ext-re van formázva.
Nekem így rémlik, nekem is meggyűlt a bajom azt ext beizzításával, amíg meg nem találtam a fenti programot.

[ Szerkesztve ]

(#29614) Vikunya válasza br.rak (#29613) üzenetére


Vikunya
tag

a beálításoknál partíció információknál kiírta eddig hogy van, és hogy mekkora, most meg az hogy nem elérhető. A Mount2sd is azt mondja hogy nincs csatlakoztatva.

Romanes Eunt Domus

(#29615) br.rak válasza Vikunya (#29614) üzenetére


br.rak
őstag

Recovery alól mountold fel. az ext-et
Nekem a tárhely menüpont alól csak a belső és az SD maradéka látszik.

[ Szerkesztve ]

(#29616) Vikunya válasza br.rak (#29615) üzenetére


Vikunya
tag

Recovery látta hogy van, mert csak unmountolni tudtam volna, leformáztam az ext-t,most megy az is, kösz a tippet! :R

Romanes Eunt Domus

(#29617) derrik


derrik
őstag

Sziasztok !
...mint mondtam g2 Bladem van. Root van CWM van. Ezt a romot szeretném kipróbálni. Futott valakinek ez??

http://www.modaco.com/topic/365330-devrom2012-cyanogenmod-102-android-431/

Ezek közül melyiket kell használnom hozzá? Mikor kell ezt a műveletet elvégezni a rom telepítése előtt vagy utána??

...köszönöm

(#29618) Minty


Minty
csendes tag

Sziasztok,

TréMobile-os Blade-em van, anno még a t-mobile oldalról frissítettem 2.2-re. Az utóbbi időben folyton megjelenik egy hibaüzenet: a telefonban egyre kevesebb a szabad tárhely. SMS-t sem fogad, csak hibaüzenetet jelenít meg, hogy nincs hely.

Menüből csináltam egy gyári beállítások visszaállítását, visszatettem néhány 2-3 appot rá, de továbbra is használhatatlan, a fentieket produkálja. Újra akartam tenni rá a 2.2-t, de sajnos a t-mobile oldalán már nem elérhető a korábban felrakott frissítés, Google sem segít :(

Van ötletetek hogy hogyan tudnám újra használhatóvá tenni?

(#29619) br.rak


br.rak
őstag

(#29617) derrik és (#29618) Minty
szerintem jobban járnátok ha féltenetek Ziyan CM10 (4.1) alapú eléggé jól kipucolt romját (előtte akár a particiókat is átméretezve) utána a gapps-t ls mount2sd-t. Eléggé jó rom, alapból rootolt és könnyen lehet ext-et használni SD, olvassatok vissza, mind a recovery mind a rom limkelve van.

(#29620) Vikunya


Vikunya
tag

Nos, egy napig bírta és újra összeomlott, ugyanazokkal a jelenségekkel! Komolyan mondom falhozvágom!

Romanes Eunt Domus

(#29621) Garry84 válasza Minty (#29618) üzenetére


Garry84
tag

Mik azok az appok, amiket visszatettél? Itt elvileg más gond szerintem nincs, csak valamelyik nagyon sok helyet foglal (pl. Angry Birds max 10 mega volt 3 éve, most legalább 50).

Azt nem tudom, hogy a gyári T-s szoftver tud-e App2SD-t, az még segíthet. Valaki okosabb?

(#29622) Minty válasza br.rak (#29619) üzenetére


Minty
csendes tag

Köszönöm a segítséget, mivel eddig még sosem cseréltem így ROM-ot, eltartott egy fél éjszakát, de úgy tűnik most már használható lett. Az appok egy része visszament rá, de tényleg nem fér vissza mind, ami korábban fent volt. Sajnáltam volna lecserélni a telefont, remélem még 1-2 évet kihúz így. :)

(#29623) derrik válasza br.rak (#29619) üzenetére


derrik
őstag

...köszi a tanácsot! De ez nem jött be nekem szeretnék vissza állni Froyo-ra! Egy leírás kellene most hozzá meg némi jó tanács.

(#29624) br.rak válasza Minty (#29622) üzenetére


br.rak
őstag

Mount2SD-t használd és az SD-n lévő ext-re tudsz pakolni alkalmazásokat, nem a telefon belső tárhelyét terheled (ez többet tud az átlag ilyen programnál, teljesen az ext-re teszi az alkalmazásokat)

(#29623) derrik:
Nézd át az ebben a hsz-ben lévő linket (link), hátha lesz olyan ami sikerre vezet.

[ Szerkesztve ]

(#29625) lorcsi


lorcsi
veterán

elég rég pakoltam romot...
most meg kissé bizonytalan vagyok miket kell előtte a rec.-ben törölni :F

wipe data és factory reset
wipe cache part
wipe dalvik cache

és enyni?
utána restore a lementett rendszer és okés?

(#29626) derrik válasza br.rak (#29624) üzenetére


derrik
őstag

...köszi a linket Siker!
Mount2sd? vagy ez?
http://forum.androidhungary.com/threads/1267-Tutorial-Link2SD-azaz-hogy-rakhatod-az-%C3%B6sszes-Appod-SD-re

(#29627) br.rak válasza lorcsi (#29625) üzenetére


br.rak
őstag

Szerintem ennyi elég (esetleg ext partíciót lepucolni, már ha van az SD-n)

(#29626) derrik:
passz, nekem a 4.1 alatt a mount2sd vált be, azzal 100%-ban átpakolhatóak ext-re programok, a másikat nem ismerem és a 2.x -es droidra már nem is igazán emlékszem. (max annyiban hogy akkor sok programnak jóval kevesebb erőfórrás is elég volt :D ,ilyen ez a nosztalgia :) )

[ Szerkesztve ]

(#29628) ebegab92 válasza br.rak (#29627) üzenetére


ebegab92
senior tag

Megerősítem, hogy a Mount2SD a 4.4.4-es ROM-on is megy rendesen :K
Májusban én is sokáig molyoltam a 4.4.2-es ROM felpakolásával, mert a WayteQ (ZTE) Libra Gen3-as, és a 160 MB-os sys partíció kevés volt a rendszernek (180 MB kell neki). TPT Helperrel egyedül az a megoldás ment, amivel 220 MB-os lett a sys, a data partíció rovására. Ám a Mount2SD-vel ki tudtam toldani (jelenleg 450 MB-tal) :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29629) derrik válasza ebegab92 (#29628) üzenetére


derrik
őstag

létrehoztam a külső sd-n egy 1gb ext2 particiót teszteles miatt.
az app2sd látja, felcsatolható
a link2sd nem látja
Miért??

(#29630) zooom3r


zooom3r
tag

Sziasztok!
ZTE Blade-hez keresek külső töltőt. 2 akksim van és külön akarom tölteni az egyiket. Hol tudok ilyet beszerezni?

(#29631) icemad válasza zooom3r (#29630) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ebayen van meg talán vaterán is.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#29632) ebegab92 válasza derrik (#29629) üzenetére


ebegab92
senior tag

Mount2SD-t használj, az említett programok csak egy részét rakják át. Mount2SD-nél kell a szriptet telepíteni, utána belövöd, hogy mik kerüljenek át az EXT partícióra, majd pedig restart után lesz átpakolva minden :D Kicsit eltart egy ideig, de nem kell bootlooptól tartani :DDD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29633) derrik válasza ebegab92 (#29632) üzenetére


derrik
őstag

......akkor azt az ext2 particiót szedjem vissza? És a szkript telepitése után ő csinál magának másikat? Vagy elismeri majd és arra rakja?

(#29634) br.rak válasza derrik (#29633) üzenetére


br.rak
őstag

Lehet ext4 jobb lenne (vagy most lehet nagy marhaságot mondtam :DD )
Amúgy látja és használja az ext-et. a mount2sd, nem lesz gond vele.
Még egy hülye kérdés, az ext maximális mérete az sd 1/4-e lehet ? (most 16 gigás kártya van benne és particionáláskor 4 giga volt a max amit felajánlott)

[ Szerkesztve ]

(#29635) zooom3r válasza icemad (#29631) üzenetére


zooom3r
tag

Köszi.

(#29636) ebegab92 válasza br.rak (#29634) üzenetére


ebegab92
senior tag

Szerintem 4 GB már felesleges lenne. Játszani nem nagyon kell vele, mert csak mezei 2D-s játékok szaladgálnak el Adreno 200 alatt. Böngészésre, zenehallgatásra, e-mailezésre, filmnézésre (*erősen lekonvertált videó 240-360p), tartalék androidos telónak tökéletes :D Egy 0,5-1 GB-os EXT partíció bőségesen elég lesz :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29637) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Sziasztok

Van egy ilyen telóm ami egy ideje fiókban volt, kb 1 hete a lányom telefonja megmakkant ezért elővettük ezt.
Tegnapelőttig tökéletesen ment, aztán tegnap bekapcsoláskor bootloop. :/
Gyanús még hogy kikapcsolt állapotban csatlakoztatva azt mondja a gép:

Nem emlékszem hogy azelőtt ilyemit írt volna, igaz mikor romoltam még XP volt a gépen.
Bootloop közben feldugva semmit nem csinál, recovery-t nem tudom megidézni :(

Elvileg Kelzsoca féle CM7 van/volt rajta amivel tökéletesen működött.
Valakinek valami tipp mi lelte szegényt?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29638) aytukabozs válasza aytukabozs (#29637) üzenetére


aytukabozs
addikt

Jaj, megöltem a topicot.
:D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29639) br.rak válasza aytukabozs (#29638) üzenetére


br.rak
őstag

Aksi/sim/sd nélkül próbáltad gépre csatlakoztatni illetve elindítani?

(#29640) aytukabozs válasza br.rak (#29639) üzenetére


aytukabozs
addikt

igen, de zöldrobot van csak, és a win7 meg eszköz föl/le csatlakozás hangokat ad loopban de semmi nem történik.. :/

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29641) br.rak válasza aytukabozs (#29640) üzenetére


br.rak
őstag

Gen 1 vagy gen 2? (mert más más kombinációval lehet elérni a recovery-t,én is megjártam ezzel)
bekapcsoláskor rezeg egyet? (elvileg ekkor nem lehet nagy baja)
Xp-n próbáld meg, hátha.

(#29642) aytukabozs válasza br.rak (#29641) üzenetére


aytukabozs
addikt

gen2
nyekken inkább, rezzenésnek nem nevezném a jelenséget amit művel :D
de próbáltam a hang - + power
és a
hang+ +power kombót is :/

XP-s gép... köszi, azt fel kell támasszam :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29643) lorcsi


lorcsi
veterán

a különböző GAPPS-ok között van valami extra különbség ?

besz.rt a gmailem, csak olvassa,d e nem küldi el a mailt..gondoltam elég lesz csak a gAPPS-t újratenni a rec.-ből
napersze..install után úgy érezte nincs feltelepítve a gmail..ok, play-ből majd felteszem.
feltette, de összeomlott..:F

félek, hogy megint törölni kel majd mindent és komplett romot kell majd feltennem :W

(#29644) lorcsi válasza lorcsi (#29643) üzenetére


lorcsi
veterán

valami régebbi gapps-al megoldódott, de csak félig jó
másik mailt már nem akar szinkronizálni

valamint a play-ből szeretnék telepíteni..végig is megy a letöltés , de utána hibát ad : 'hiányzik a megosztott könyvtár'
ez mit akar jeleneni ?

(#29645) icemad válasza aytukabozs (#29642) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én úgy emlékszem, hogy menü gombot is nyomni kellett a hangerő+powerhez... De régen volt már...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#29646) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az mitől lehet hogy hívnak, felveszem, az első ~fél mp-et még hallják a túloldalon de utána semmi. Én hallom amit mondanak de amit én mondok azt nem hallják. Olyan mintha a mikrofon lenne rossz, de az jó (kéne hogy legyen, töltöttem le mikrofon tesztelő alkalmazást, ott működött)
Semmit nem állítottam át, új programot se tettem fel. Négy pont akárhanyas android van fent.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29647) br.rak válasza Winner_hun (#29646) üzenetére


br.rak
őstag

Másik sim kártyával (vagy a blade-ben lévő simet másik telefonban) próbáltad? Mert ilyet olvastam már más telefon topicjában is.

(#29648) Winner_hun válasza Winner_hun (#29646) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az auto call recorder programban állítottam át pár napja a felvétel formátumát 3gp-ről wav-ra, ez tiltotta le a mikrofont telefonálás közben. Érdekes...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29649) Nestor16


Nestor16
senior tag

Blade készülékem nem ismeri fel a SIM kártyát Ziyan rom alatt, de egy másik alatt sem, tehát nem hiszem, hogy ROM hiba, maximum még a gyárival próbálkozom majd. Van-e még valami ötlet erre?
Az IMEI is ismeretlen, meg a többi adat is. Másik kártyával is ugyanez (ami más szolgáltatóé), pedig egy ideje még működött... Találkozott már betonnal, de az csak most jelentkezne?

Üdv, Dávid

(#29650) Keeperv85 válasza Nestor16 (#29649) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Az IMEI is ismeretlen, meg a többi adat is."

Ez szoftveres gond pedig. Véletlen nem volt Libra rom rajta?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.