Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#29801) lorcsi


lorcsi
veterán

telepakoltam zenével a kártyát (16 giga)
törölnék belőle..de feszt molyol..és megfagy :(
eredmény az lett, hogy aplay nincs telepítve..:W
ha ebből rom telepítés lesz...nem tudom mit csinálok vele :W :(((

(#29802) Kiki18 válasza Kiki18 (#29800) üzenetére


Kiki18
őstag

Azután halkul el a negyedére a teló,ha bizonyos emberekkel telefonálok.
Megoldás: Érdemes hívni(ha nincs pénzed akkor is) olyan embereket,akiktől visszahangosodik.

Én pl ha anyámat hívom lehalkul,de ha barátnőmet akkor visszaáll normálisra.

Ki érti ezt? :F

(#29803) lsebestyen válasza Kiki18 (#29802) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ez feature ;] :P

(#29804) lorcsi válasza lorcsi (#29801) üzenetére


lorcsi
veterán

nem csak a play..hanem egy rakat más progi is eltűnt
so happy.. :((( :(((
kuka ez a telefon az biztos :W

[ Szerkesztve ]

(#29805) dvdbackuper válasza lorcsi (#29804) üzenetére


dvdbackuper
őstag

nekem soha nem volt vele ilyen gondom... milyen romot használsz?

(#29806) lorcsi válasza dvdbackuper (#29805) üzenetére


lorcsi
veterán

IA2R...egy éve szinte folyamatosan
féle éve vettem bele vadi új samu 16-os sd-t
most azt néztem, hogy lehet nem szereti, ha nagyon dugig van pakolva...de csak tipp
bár letörölni 4x próbáltam ..befagyott még a tc is :(

új rom lesz..(januári bacup viszsapakolása..idén féltucatszor :W)
és asszem ext-sd format is...

(#29807) lemusz


lemusz
addikt

Üdv!

Segítségeteket szeretném kérni. Első alkalommal szerettem volna update-elni a blade-emet, de nem jött össze. Ezen leírás szerint haladtam a lépésekkel: [link]. 13. lépésél járok, de sikertelenül. Nem találja a recovery menüben a rom zippjét a microSD kártyán. Amit nem is csodálok, mert a leírás 3. pontjában az volt, hogy csomagoljuk ki a zippet és kicsomagolt állapotban tegyük az SD kártyára. Tehát a metinf és system mappa, valamint 1 boot fájl ment az SD kártya gyökérkönyvtárába. Szóval recovery menüben ragadtam és nem tudom hogyan tovább. Data/factory wipe volt. Vissza akartam állítani (restore), talált is valami 2011-es valamit, de miután betölti azt írja a végén: sd-ext.img not found. Skipping restore of /sd-ext. restore complete!

Arra gondoltam, hogy ha veszek microSD kártyaolvasót, akkor pótolhatom a zippet és akkor talán megtalálja majd. Jól gondolom? Vagy valamit nagyon elbaltáztam és itt a vége a mobilomnak? Kérlek segítsetek, köszi!

(#29808) aytukabozs válasza lemusz (#29807) üzenetére


aytukabozs
addikt

Most be sem bootol? Recoverybe sem?
Ha van recovery akkor az a megoldás amit írtál...
Ha nem akkor meg egy unbrick/debrick leírást keress, vagy várj itt a szakértőkre :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29809) trebrona válasza lemusz (#29807) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha a CWM Recovery megy, akkor:

mount USB storage menüpont.

Az SDkártyádat tudod ezzel a funkcióval USB háttértár módba kapcsolni, hogy elérhesd kábelen keresztül a számítógépről. Így már fel lehet tenni a ZIP-et a kártyára.

ClockworkMod Recovery használata

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#29810) lemusz válasza trebrona (#29809) üzenetére


lemusz
addikt

Van ClockworkMod Recovery, egészen pontosan v3.0.1.4.

Nagyon megörültem a válaszodnak trebona, gondoltam nem kell legalább kártyaolvasóért szaladgálni, de úgy néz ki valami nem jó. Rámegyek az említett menüpontra, gépre dugott állapotban és ezt írja ki:

E:Unable to open ums lunfile (No such file or directory)

(#29811) dvdbackuper válasza lemusz (#29810) üzenetére


dvdbackuper
őstag

mert abban megy ez a funkció sajnos

(#29812) Keeperv85 válasza lemusz (#29810) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Pont az a recovery hibás. Kártyaolvasó kell, nincs más megoldás számodra jelen pillanatban....

(#29813) dvdbackuper válasza dvdbackuper (#29811) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Jól leírtam XD Szal NEM megy benne az USB mount :)

(#29814) lemusz


lemusz
addikt

Hát jól van, köszi a válaszokat mindenkinek, hétfőig jegelem a témát, akkor tudok majd kártyaolvasót venni, remélhetően nem hiába. Úgy értem... a szavaitokból azt veszem ki, hogy annak nem lett baja. :)

(#29815) aytukabozs válasza lemusz (#29814) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nincs a közeledben egy másik telefon, vagy bármi más cucc ami mikro sd-t eszik (fotóapparát, mp3 lejátszó)?

én meghülyülnék hétfőig :P

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29816) lemusz válasza aytukabozs (#29815) üzenetére


lemusz
addikt

Csak SD kártyaolvasó van, SD kártyás fotós, mp4 lejátszó, amin nincs nyoma hogy microSD lenne benne. :D

(#29817) trebrona válasza lemusz (#29816) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkor elég neked egy adapter, nem kell kártyaolvasót venni.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#29818) lemusz válasza trebrona (#29817) üzenetére


lemusz
addikt

Nah, gondolom ez olcsóbb akkor, de hol lehet ilyet kapni? Media Markt, tesco, számtech kisker?

(#29819) trebrona válasza lemusz (#29818) üzenetére


trebrona
nagyúr

Senki nem vett ismerősök közül, (család, haver,osztálytárs, munkatárs) Micro SD-t mostanában? Tartozék hozzá...

Esetleg ismerős számtech boltban ingyen hozzád vágják. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#29820) br.rak


br.rak
őstag

Esetleg feltehetsz egy újabb recovery-t is amivel menne az SD mount.

(#29821) lemusz


lemusz
addikt

Na végülis egy 800 Ft-os microSD olvasó lett belőle, sikerült megcsinálni, fel is települt a ROM. Swedish Snow 7-es rilíz. Gondolom nem ez a legújabb vagy a legjobb, de ez tűnt azon az oldalon a legszimpatikusabbnak. Ha van jobb, kérlek jelezzétek. Bár ramot nem úgy írja mint a régi feladatkezelős, de szerintem már 512Mb-ot lát rendesen.

Ilyen partícióval csináltam, de most nézem, hogy systemnek 123MB-ot ír így szüzen a teló. Fog ez nőni vagy ennyi marad? Mert ha ennyi marad, akkor végig pörgetném a dolgot megint (egy általatok ajánlott rommal és recovery-vel), hogy a datának legyen több hely. Gondolom oda mennek az alkalmazások, cache-be pedig az éppen futó cuccok.

gen2_org_partitions
-------------------
/dev/block/mtdblock4 37.5M /cache
/dev/block/mtdblock5 220.0M /system
/dev/block/mtdblock6 162.5M /data

(#29822) lorcsi


lorcsi
veterán

mit kell feltenni hogy a win 7 felismerje a bladet?
ezt: ZTE_Handset_USB_DriverV5.2066.1.8 ?

(#29823) kukinyo válasza lorcsi (#29822) üzenetére


kukinyo
addikt

:K

(#29824) lorcsi válasza kukinyo (#29823) üzenetére


lorcsi
veterán

oké, mert akkor a telefonal van a gond
meg sem lepődök :U

(#29825) kukinyo válasza lorcsi (#29824) üzenetére


kukinyo
addikt

Szokott nekem is ilyet csinálni de újraindítás megoldja.

(#29826) lorcsi válasza kukinyo (#29825) üzenetére


lorcsi
veterán

melyiket?
a telefont vagy a pc-t ?

(#29827) kukinyo válasza lorcsi (#29826) üzenetére


kukinyo
addikt

Mindkettőt. :)

(#29828) lorcsi válasza kukinyo (#29827) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi, a tippet...kipróbálom..hátha csak enyni a gond

(#29829) br.rak


br.rak
őstag

Z-féle romot használók felé lenne egy-két kérdésem

-mappázásnál kiírja hogy névtelen mappa, ha teszek bele egy szóközt akkor nem írja ki, a hely a névnek ott marad. Nem lehet kikapcsolni, hogy csak az ikonok legyenek benne és a névnek szán hely pedig tűnjön el

-alkalmazásokat lehet valahogy rendezni saját sorrendbe (ne ABC vagy telepítés ideje szerint)?

(#29830) ziyan válasza br.rak (#29829) üzenetére


ziyan
tag

Ezekhez fel kell raknod egy egyedi launchert, bár most hirtelen fogalmam sincs, hogy az utóbbit melyik támogatja... az elsőt szerintem a Nova és Apex is tudja.

(#29831) br.rak válasza ziyan (#29830) üzenetére


br.rak
őstag

Köszi a választ.
Annyira nem zavar hogy launchert cseréljek, gondolom az említett kettőnek nagyobb az erőforrásigénye a beépítettnél.

(#29832) ebegab92


ebegab92
senior tag

Csináltam FAT32 partíciót a mezei fájloknak, Ext4-et az appoknak, SWAP-ot RAM bővítéshez.
A Beállítások/Teljesítmény/Memóriakezelés pont alatt bepipáltam az SD Swap, High priority SD swap és Disable zRAM swap funkciókat. Ennek ellenére nem látom, hogy hozzácsapta volna a rendszermemóriához vagy nem is kell? Kb. 400 MB-tal bővíteném ki a RAM-ot, hogy ne hörögjön a rendszer annyira :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29833) ebegab92 válasza ebegab92 (#29832) üzenetére


ebegab92
senior tag

Úgy néz ki, hogy pl. a Simple Root Swap nevű app Info füle alatt:
Total Swap: 402 MB
Used Swap: 25 MB
Free Swap: 377 MB

Ezek szerint elvileg működik a Swap partícióm :DD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29834) br.rak válasza ebegab92 (#29833) üzenetére


br.rak
őstag

Ennek a swap partíciónak van értelme? Én sose használtam, igaz nem is futtattam / futtatok sok appot egyszerre

(#29835) ebegab92 válasza br.rak (#29834) üzenetére


ebegab92
senior tag

Elviekben van, bár ez esetben nem érzek drasztikus gyorsulást (CL4 és a SoC a szűk keresztmetszet), de pl. Huawei Ascendd Y300-nál elvileg érezhető :D Blade-nél is érződik azért, hogy végre nem fogy ki alóla a RAM, némileg gördülékenyebb, de fénysebességet nem szabad elvárni tőle :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29836) ingyom007


ingyom007
tag

Valaki tudna segíteni? Partícionálni szeretném az sd-met de eddig csak a zenvedés ment ezzel az egyszerű feladattal :D Megcsinálom a fat32 partíciót majd az ext2-t próbáltam swap-el is meg nélküle is. Viszont a partícionálás után se a cwm nem ismeri fel sem a rendszer. Vagyis a rendszer felismeri de nem ismer fel egy mb-ot sem belőle és hibásnak észleli és felajánlja a formázást ami után visszanyerem az sd kártya 1partíciós változatát. Két rendszerrel próbáltam egyikkel sem jó (4.2, 4.3).

(#29837) kukinyo válasza ingyom007 (#29836) üzenetére


kukinyo
addikt

Ajánlom a MiniTool Partition Wizard programot.

(#29838) br.rak válasza ingyom007 (#29836) üzenetére


br.rak
őstag

Z-fél rommal van tapasztalatom, ott az ext-et csak mount2sd programmal lehetett használni, de azzal semmi gond nem volt.

(#29839) ingyom007 válasza kukinyo (#29837) üzenetére


ingyom007
tag

Azt használtam természetesen minden tutorial azt ajánlja megnéztem legalább 5-6-ot.

(#29838) br.rak
majd holnap kipróbálom azt akkor ma már nincs türelmem hozzá

(#29840) kukinyo válasza ingyom007 (#29839) üzenetére


kukinyo
addikt

Akkor nem szóltam. :)

(#29841) ingyom007 válasza br.rak (#29838) üzenetére


ingyom007
tag

A mounts2sd is azt írja hogy nem látja az ext partíciót de az a poén, hogy partícionálás után semmi sem lát semmit az sd-ből. Ha visszaállítom az sd-t eredeti állapotába akkor meg megy rendesen minden.

(#29842) Slyer


Slyer
senior tag

sziasztok!

ziyan féle rom van a Blademen, működött is tök faszán, eddig. lemerült, és azóta nem hajlandó bekapcsolni... zöld android logó bejön, majd android feliratnál megáll, megy a fénytörés a szövegen, de ott meg is állt a boot.

mi tévő legyek? nem lenne rossz ha megmaradnának az adataim, és úgy lenne rá megoldás.. vagy ne reménykedjek? :F

köszi előre is! :R

(#29843) ebegab92 válasza Slyer (#29842) üzenetére


ebegab92
senior tag

Recoverybe beenged? Meg kellene próbálni egy Wipe cache-t meg Dalvik cache-t. 4.4-es ROM-nál Dalvik cache wipe-ot külön scripttel kell csinálni, mert CWM-ből végezve csak bootlopol a teló :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29844) Slyer válasza ebegab92 (#29843) üzenetére


Slyer
senior tag

recoverybe beenged, 4.1 van rajta, már próbáltam wipe nélkül installt, de nem lett jó. próbáljak egy wipe cachet, meg davlik cachet, és uátna telepítsem, vagy nem kell telepíteni?

szerk: a wipe cache az a format cache? wipet nem találok

[ Szerkesztve ]

(#29845) ebegab92 válasza Slyer (#29844) üzenetére


ebegab92
senior tag

Dalvik cache és sima cache után nem kell telepíteni semmit, meg kell várni, amíg újraoptimalizálja az appokat, aztán jónak kellene lennie :)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#29846) Slyer válasza ebegab92 (#29845) üzenetére


Slyer
senior tag

na nyomtam egy davlik cachet, el is indult, de brutál módon belassult, akármit csináltam, úgyhogy újraraktam az egészet... :D

köszi!! :R

(#29847) rento


rento
őstag

sziasztok!

hozzám került egy régi blade, sweet dreams IV rom van rajta. szeretnék rá egy újabbat. ki is néztem ziyan romját. 3.0.x cwm van a telón. gondolom frissíteni kéne a 6.0.1.1-re. más valamit kell még csinálnom? particionálás kell? vagy elég csak format system, stb...?

(#29848) Nestor16 válasza rento (#29847) üzenetére


Nestor16
senior tag

Érdemes, a system partíció 136 mb ajánlott, de elég Ziyan alá a 128 is. Aztán kernel stb... amit ír még Ziyan

Üdv, Dávid

(#29849) rento válasza Nestor16 (#29848) üzenetére


rento
őstag

Köszönöm, sikerült! :R

(#29850) Nestor16 válasza rento (#29849) üzenetére


Nestor16
senior tag

Nincs mit, jah és a legújabb kernele nem az igazi, mert a Wi-Fi-t eldobálja stb, szóval érdemes a korábbit, vagy nem tudom most melyik tölthető le tőle, de ha ilyen problémád van akkor akkor ezzel kapcsolatos.

Üdv, Dávid

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.