Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#452) ozzy711 válasza RetepNyaraB (#449) üzenetére


ozzy711
őstag

[link]

Долина: Próbáltam, de nem igazán emlékszem emlékszem a különbségekre. Polip kolléga több verziót is kipróbált. Az igazság az szerintem, hogy hiába is írnék valamit a "tesztről", az csak a saját rendszeremre és az akusztikai környezetre érvényes! :( Csak a saját teszt a hiteles, ilyen szempontból ne hallgass másra, csak a saját fülednek hiddj! :K

[ Szerkesztve ]

(#453) RetepNyaraB válasza ozzy711 (#452) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#455) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Nem tudom mennyire illik ide, de nincs hozzá külön téma. Van egy Xonar D1-em, és még fél év garancia hozzá. Ha letelik szeretném egy kicsit feljavítani a hangját. Elsősorban a műveleti erősítőt cserélném rajta ki. Van itthon nekem SMD-s LME49720 meg OPA2107. Melyik legyen szerintetek? Van még LME49710-es is a fejhallgató erősítőmben annak tetszik a hangja, minimálisan színez is. De azt is mondták, hogy az LME az túl gyors lenne és gerjedhet. A mostani NJM5532-eshez (állítólag ez színez egy kicsit) képest mennyiben változna a hangja bármelyik-el? Vagy próbáljak olyat, hogy a mostani NJM-et csak simán levágjam a lábairól és forrasszak fel a lábaira egy dip8-as csatlakozót? És így bármilyet rakhatnék bele elvileg.

(#456) Melorin válasza Zoltn (#438) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem az eddigi rekordom az volt, amikor hétfő este 7 körül megrendeltem a cuccot, és szerdán telefonálnak délben, hogy a kapuban vár a fedex :D

(#457) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Tudom, nem teljesen ide tartozik, de nem találtam megfelelőbb topicot, így ide írok.
ESI Prodigí X-Fi NRG hangkártyám van, és abban is lehet cserélni a műveleti erősítőt.
Én is rendeltem mintákat a TI -től, ma meg is jött a 2107, és a 2132 -es OPA.
Lenne itt olyan szaki, aki meg tudná nekem csinálni a cserét, én nem merek/tudok belevágni? :B

Üdv:
S

(#458) gyenesmartin válasza TSanya (#457) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Pedig nagyon egyszerű. Vékony lapos csavarhúzóval alányúlsz a régi alá és így könnyű kivenni. Az újat meg szintén könnyű. Csak abba az irányba nézzen, amerre a gyári. Ha például a kártya csatlakozóval lent van akkor az op-ampon elvileg nem fejjel lefelé van a felirat. Az újon se legyen fejjel lefelé és minden rendben, már ha nem hajolt el egyik láb sem amikor raktad be.

(#459) TSanya válasza gyenesmartin (#458) üzenetére


TSanya
aktív tag

Köszi a választ. Mégis tartok attól, hogy megsértem a kártyát, műszaki antitalentum lévén :B

(#460) Bodz válasza TSanya (#459) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha nem szimpatikus a csavarhúzós módszer, akkor vehetsz ic csipeszt is. Filléres dolog. Egy mozdulat vele kiszedni.

(#461) TSanya válasza Bodz (#460) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia!

Mindenek előtt köszönöm a tippet.
Közben sikerült kicserélnem a csavarhúzós módszerrel, de azt hiszem azok a kék alkatrészek a csipesznek is útjában lennének :F

Üdv:
S

[ Szerkesztve ]

(#462) Melorin válasza TSanya (#461) üzenetére


Melorin
addikt

Akkor nem a kék alkatrészek felőli oldalon nyúlsz be alá valami kampós dologgal, hanem csak a másik oldalon, és elkezded felfelé húzni, majd amikor eléggé kijött annyira, hogy egy vékonycsőrű fogóval meg bírd fogni, azzal már simán kihúzod. Annyi fog történni, hogy az IC lábai egy kicsit el fognak görbülni, de könnyen vissza lehet egyenesíteni őket egy csipesszel vagy fogóval. Nem kell annyira félteni, nem törékeny alkatrészek.

(#464) ozzy711 válasza #20724096 (#463) üzenetére


ozzy711
őstag

Ha neked így tetszik, akkor ezt hagyd meg! Eért írtam, hogy sajnos nem lehet megúszni a tesztet, ha korekt adatokat akarsz! A melegedés, lehet pl. gerjedés is ahogy írtad, mert az adott kapcsolásban valószínű kompenzálin kellene valahol, ami a másik ic-nél nem volt kritikus. Egyébként a legtöbb helyen szeretik ezeket az ic-ket "A" osztályú beállításban használni, ami szintén melegedést okozhat!
Lényeg, hogy megoldódott.

(#465) Pluto69 válasza #20724096 (#463) üzenetére


Pluto69
tag

Sziasztok,
Milyen rendszeren hallgatod ?

(#467) Pluto69 válasza #20724096 (#466) üzenetére


Pluto69
tag

Uhm... fincsi :)

(#470) ozzy711 válasza #20724096 (#469) üzenetére


ozzy711
őstag

A foobar-nak az asio kimenetét, azzal minden formátum működik. A wasapi és a Ks kimeneten nem minden formátum megy ( pl. sacd, vagy dvda ), a hagyományos "elsődleges hangillesztővel", meg sacd-n pl. nagyon erős az alapzaj ( sistereg ).
Az asio-nak csak egy baja van, nem tudom 2.1-ben használni a rendszert, ( hiába van egy extra szubom :((( ) mert valamirét nem adja a jelet sztereónál a .1 ( LFE - szub ) csatornára, így eq.-t kell használnom a 100 Hz alatti tartományban. :((

[ Szerkesztve ]

(#472) ozzy711 válasza #20724096 (#471) üzenetére


ozzy711
őstag

Alapból nekem is 2.0 a sztereó rész, ( 27 cm-es minőségi mélysugárzó 80 literes dobozban ), de a szobaakusztika miatt kompenzálnom kell a 60 Hz körüli tartományban ( érdekes, mert pl. a 30 Hz körülieket meg nem, azok szépen jönnek).
A wasapi-asio kérdésről én is olvastam pro és kontra véleményeket, ( de én alapból nem is foglalkoztam vele a fentebb vázolt problémák miatt ). Biztos van valami különbség ez nem kérdés ( pl. az asio kiiktatja a windows hangerőszabályozóját a wasapi meg nem ).

[ Szerkesztve ]

(#476) ozzy711 válasza #20724096 (#475) üzenetére


ozzy711
őstag

Túl nagyok az igényeid... ;]

(#477) Kovbob


Kovbob
senior tag

Sziasztok, milyen boltokban lehet kapni ezeket a műveleti erősítőket? Vagy csak rendelni lehet? Valamint ASUS Xonar DS-be megérné venni egy opa2134pa-t? Az első hsz alapján nekem ez tetszett meg.

[ Szerkesztve ]

(#478) Rocko


Rocko
tag

sziasztok!

történt egy kis baleset. meg tudná valaki mondani/nézni milyen alkarész van itt:

(#479) ozzy711 válasza Rocko (#478) üzenetére


ozzy711
őstag

Szia!

Nekem st-m van, majd megnézem, de úgy nézem valamilyen aktív alkatrész ( esetleg ellenállás ?). Itt úgy látom ugyanez a téma.

[ Szerkesztve ]

(#480) Rocko válasza ozzy711 (#479) üzenetére


Rocko
tag

szia!
köszi! ez hiányzik nekem is. :R

(#481) ozzy711 válasza Rocko (#480) üzenetére


ozzy711
őstag

Megnéztem. Sajna az St-nek nincs ilyen alkatrésze azon a helyen :( ( máshol meg hiába nézem, az nem mérvadó ).

[ Szerkesztve ]

(#482) Rocko válasza ozzy711 (#481) üzenetére


Rocko
tag

köszi. ahogy nézem elvileg csak a pcx-es a kártyán kéne ilyennek lennie. ha nincs meg ez a cucc, nem indul be a kártya:

"If that inductor is not there or damaged - the system will not recognize the card because it's responsible for powering the PLX PCI-E Bridge interface - without that the card cannot talk to the PCI-E interface on your motherboard."

köszi a linket. megoldott a problémámat. elvileg már alkatrészt is kerítettem. remélem be is fog indulni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#483) ozzy711 válasza Rocko (#482) üzenetére


ozzy711
őstag

Oké!

(#484) ozzy711


ozzy711
őstag

Készítettem egy upgrade-t. ;] Mivel hídkapcsolású ( csatornánként 2 db. mono végfok ) sztereó végfokom van, így a szimmetrikus meghajtáson gondolkoztam, amikor beugrott, hogy az I/V-ös ic-k tulajdonképpen szimmetrikus jelet állítanak elő, amit a puffer "monósít".
Kivettem a puffer ic-t és a foglaltról kivezettem a szimmetrikus jelet egy-egy kéteres ( xlr szabvány ) kábelen keresztül a végfokhoz és nem bántam meg.
Aki teheti próbálja ki, lényegesen jobb simább, lágyabb részletezőbb lesz a hang.
A képen látható, hogy a puffer ic ( foglalata ) 2-3, illetve 5-6 lábairól lehet a jelet lecsippenteni a végfokhoz.

Ezzel tulajdonképpen egy szimmetrikus kimenetet alakítottam ki, megspórolva a puffer ic-t, ami csak egy plusz torzítási lehetőség !

[ Szerkesztve ]

(#485) maxxxboy


maxxxboy
tag

Sziasztok!

Csatlakoztam én is a klubhoz egy STX-el :C
Első dolgom az volt, hogy kicseréltem az op-amp-okat 1xlm6172 - 2xlme49720 -ra.
Csak fülesről hallgatom (AKG K551), eddig meg vagyok elégedve a hangjával. :K

Viszont!

Van valakinek esetleg tapasztalata ezzel az 'OPA Green'-nel?
Én tervezem kipróbálni még a héten, csak készüljenek el. :U
Majd leírom a tapasztalataimat.

Illetve még olyan kérdésem lenne, hogy Ti milyen, melyik driverrel használjátok?
Gyárival, vagy esetleg Uni Xonar Driverrel?

Én csak zenére használom a kártyát, ott is flac-et, ape-t, és egyéb veszteségmentes audiót hallgatok sztereóban.
Ehhez szeretném a legjobb drivert, és legjobb beállításokat megtalálni, megtudni.

Előre is köszönök minden segítő választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#486) gothic20 válasza maxxxboy (#485) üzenetére


gothic20
aktív tag

Szia
Én a Uni Xonar Driver-t használom. IC-k ből meg 2xOPA2604 (I/V) + 2XAD825 (buffer). Nekem ez vált be eddig a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#487) maxxxboy válasza gothic20 (#486) üzenetére


maxxxboy
tag

:R Kipróbáltam én is a gyárit is, illetve az unit is, de maradok a gyárinál egyenlőre.

Megérkeztek az OPA Green-ek is, de sajna nem jól működnek. Nagyon sok zajt "összeszednek" ezért használhatatlan és hallgathatatlan nálam. ---> Fehér-zaj szerű alapzaj van jelen, és sajnos elég erőteljesen. Próbáltam STX-en és ST-n is.

Eddig ennyi, marad a jól bevált kombó :C

(#488) Krissz80 válasza maxxxboy (#487) üzenetére


Krissz80
senior tag

Sziasztok!

Essence ST-hez milyen Opamp konfigot ajánlotok?

Elsősorban fejhallgatóhoz használom.

A Muses típusokat próbálta már valaki?

Üdv, Krissz

(#489) maxxxboy válasza Krissz80 (#488) üzenetére


maxxxboy
tag

Szia!

Én: 1x lm6172 + 2x lme49720 verziót használom, és meg vagyok vele elégedve :C

Arra a MUSES-re én is kíváncsi lennék, ha próbálta volna valaki, ossza meg velünk a tapasztalatait. :R

(#490) Krissz80 válasza maxxxboy (#489) üzenetére


Krissz80
senior tag

Köszi, felveszem a listára.

A hangzása amúgy milyen a gyárihoz illetve az BB-khez képest?

(#491) maxxxboy válasza Krissz80 (#490) üzenetére


maxxxboy
tag

Nem tudom BB-kkel nem próbáltam, és az eredetit sem hallgattam. Amint megvettem a kártyát cseréltem az OPAMP-okat egyből a leírt konfigra. Sokat olvasgattam utána, és úgy döntöttem emellett a sokak által kedvelt felállás mellett.

(#492) Zoltn


Zoltn
senior tag

Hello!

Van valakinek eladó opampja Budapesten? Esetleg kölcsönbe, kipróbálgatni.

Üdv.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#493) p0lip válasza Zoltn (#492) üzenetére


p0lip
tag

Szia
Budapesten nem probléma a beszerzés.
[Ez például nem jó neked?]

(#494) WHooPeR2 válasza p0lip (#493) üzenetére


WHooPeR2
csendes tag

hali nemrég vettem egy asus xonar ds-t és olvastam hogy a benne lévő op-amp nem túl jó (NE5532) tudna valaki tanácsot adni mire érdemes kicserélni? és a kicserélésnél mire kell figyelni ? előre is köszönöm a válaszokat. :) (sorry nem lehet hogy nem ide kéne de nem tudom hol kérdezhetném meg)

[ Szerkesztve ]

(#495) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,milyen műveleti erősítőt javasoltok Xonar STX-hez,ami jobb mint a gyári?

Zero Defect.No Compromise !

(#496) Poplacsek válasza Giovanny (#495) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Én a két darab 2114D JRC buffert cseréltem LME49720NA-kra és az eredmény annyira meggyőzött, hogy nem is kísérleteztem tovább.
Gondolom nem véletlen, hogy az ASUS is ezeket adta ki hozzá az upgrade kit-jében, illetve ezeket adja az STXII-höz is a MUSES-ek mellé alternatívaként.

magicvoice kolléga is ide lyukadt ki annak idején sok-sok kísérletezgetés után.

[ Szerkesztve ]

(#497) Giovanny válasza Poplacsek (#496) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm,erre gondoltad? Egyébként vannak jóval drágábbak is,ezek nem jobb minőségűek?

Zero Defect.No Compromise !

(#498) Poplacsek válasza Giovanny (#497) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Pontosan. Ráadásul én is innen rendeltem. :)
Ezeket az Op-Amp-okat sztem 10Ft-ból legyártják. Aztán valamelyikért elkérnek 500Ft-ot, másikért meg 5000-et... Az árakból nem lehet következtetni a hangra gyakorolt pozitív / negatív hatásokra. Kísérletezni kell ill. lehet ha valaki akar. ;] Amúgy állítólag az egyik legminőségibb gyártó a National Semiconductor és a HQ elektronikától rendelt darabok pont ilyenek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#499) Giovanny válasza Poplacsek (#498) üzenetére


Giovanny
őstag

Értem,ezt nem tudtam...akkor kezdésnek ezt megveszem,de még nem csináltam ilyen "beavatkozást" a kártyán, ha jól tudom 2 db.kell belőle,és cserélni nehéz?

Zero Defect.No Compromise !

(#500) Poplacsek válasza Giovanny (#499) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Igen 2db kell belőle és cseréje pl. szemöldökcsipesszel, vagy ahhoz hasonló eszközzel egyszerűen elvégezhető. Csak arra kell figyelni, hogy ne fordítva kerüljön bele az új (ehhez az 1-es számú láb minden IC-n meg van jelölve, az mindegyiknél ugyanoda kerüljön, ahol eredetileg is volt).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.