Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) wdarty


wdarty
tag

Megjött a XONAR STX II + AKG K612 PRO. Kicsit féltem, hogy megbánom, de ez...pfff

Nagyon jó. Hallgathatok mindent újra :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#552) wdarty


wdarty
tag

Tudtok egy oldalt ahol leírják hogyan lehet kihozni a legtöbbet a kártyából ? STX II
Foobar, jRiver, beállítások, stb.

(#553) RetepNyaraB válasza wdarty (#552) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hifi mód, eq piszkálás nélkül. Kimenet WASAPI push (foobarhoz kell plugin, saját oldalukról megkapod), buffer vagy nulla, vagy 1000ms körül, 192000/24bit beállítással - magától fogja váltani. Replay gain persze szintén off. Más beállítás nincs is...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#554) RetepNyaraB válasza maxxxboy (#547) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Beszereztem a cuccokat, bepakoltam.
Szép nagyot ugrott a tér a gyári felálláshoz képest (a német motyón szól, tehát a Yamaha+T&A hangsugárzók)!
Basszussal eddig se volt gondom, érzésre a közép tartomány (pl ének) előre jött, kicsit talán túlzottan is, de az újdonság mindenképp hat. Egyelőre hallgatom így egy ideig (lusta vagyok naponta szétszedni a gépet, csavarozni, kábelekkel vacakolni :B ), aztán megnézzük:
OPA2132PA 2x, LM6172IN 1x
ill.OPA2604AP 2x verzióban.
Ezeket az opa-kat be lehet tenni buffernek is? Érdemes kipróbálni, vagy felejtsem el (potyára nem csavarozok, lásd lustaság)?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#555) Doki85


Doki85
tag

szép estét!
Próbált már valaki külön tápot építeni hozzá simán meg lehet csinálni nem??
Mintha 2 éve mikor vettem akkor már olvastam is róla csak most nem találom...
lényeg a lényeg nincs semmi akadálya...??
és elég ha csak a + táp részt cseréljük?

ÜDV: DOKI85

(#556) Doki85


Doki85
tag

hoppá!
ozzy711 már készített ilyet olvasgatok olvasgatok ha valaki hozzá tenne még valamit akkor nyugodtan írhat :)
gyanítom lesz még kérdésem bár azt megköszönném ha 1 linket dobnátok pár lehetséges verzióról.

további szép napot!

most viszont mennem kell felnit festeni...

ÜDV: DOKI85

(#557) wdarty


wdarty
tag

Az STX II-höz adtak egy csipeszt, de azzal nem bírom kivenni az opamp-okat. :(

(#558) Doki85 válasza RetepNyaraB (#554) üzenetére


Doki85
tag

A két foglalat egymás mellet az a buffer ami magában áll azzal érsz el nagyobb változást a hangzásban..utána jön a két csatoló kondi meg az rca kimenet...egy két sallang alkatrész még talán kallódik közte...
szóljon valaki ha tévedek :D

csak azért jegyzem meg a dolgot, mert ha jól figyeltem akkor sokan azt mondják hogy a magában álló opam a puffer...??!!

mérve nem igazán adja a dolgot :D meg ránézésre sem!

kíváncsi vagyok én értettem eddig félre vagy valami zavar lenne az erőben??!!

ÜDV: DOKI85

(#559) p0lip válasza Doki85 (#558) üzenetére


p0lip
tag

Szia
Igen az egyke a buffer, az I/V szekció van duplán.

[ Szerkesztve ]

(#560) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Egy nem egészen ide illő kérdés, de tulajok vannak :)

Az stx II koaxon kinyomja a többcsatornás hangot, mint az elődje, vagy ott is csak sztereó? :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#561) Doki85


Doki85
tag

köszönöm :)

honnan szeditek ezeket a leírásokat??
nincs valakinek véletlen 1 komolyabb kapcsolási rajza?? elég jól jönne :DD

[ Szerkesztve ]

ÜDV: DOKI85

(#562) Doki85


Doki85
tag

Gyerekek működik rákötöttük a kártyára a +/-12 es tápot teljesen kikerülve a kapcsolóüzemű részt képek hamarosan 20 perces zenehallgatás után csak annyit, hogy már Evanescence-t is lehet rajta hallgatni jelenleg két 2604es és a buffer gyári ami benne van...

ÜDV: DOKI85

(#563) Doki85


Doki85
tag

A lényeg rajta van a képeken :)
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
a kártyára csatlakozásról is készíthetek képeket csak most bent van a gépben mint a képen is látszik és ma már nem veszem ki...
A hangja egyértelműen változott nem hallgattam eleget, de egy biztos természetesebb és mint ha kevés lenne a magas vagy csak szokatlan... hallgatni kell még
Na meg még csak most jön az opamot cserélgetek próbálgatok rész....
viszont egyelőre :C :C :C :C :C :C :C

ÜDV: DOKI85

(#564) wdarty válasza Doki85 (#563) üzenetére


wdarty
tag

Ha jól értem rákötöttél egy jobb minöségű tápot?

Akkor talán ez is érdekel.Én HTPC-t szeretnék csinálni a gépemből és valami ilyesmiben gondolkodom:

http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v3/1295270621_1/Free-shipping-PCI-e-x1-To-2-PCI-32bit-slots-adapter-Riser-Card-support-PCI-express.jpg

http://img.dxcdn.com/productimages/sku_155034_1.jpg

Kellene egy ilyen doboz amit betudok rakni a DVD helyére és abba a kártyát, majd rákötni egy hasonlo pci-e hosszabító kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#565) Doki85 válasza wdarty (#564) üzenetére


Doki85
tag

Igen! jól értelmezed.
de sajnos nem igazán áll szándékomban "vadidegeneknek" ilyen dobozokat gyártani/gyártatni, mert a céges lézergépek és munkások és anyag.... nem pont erre való :O bocsi :)

ÜDV: DOKI85

(#566) wdarty válasza Doki85 (#565) üzenetére


wdarty
tag

Valamit félreértettél :D
Nem is tudtam, hogy tudnál ilyet csinálni. :D

(#567) Krissz80 válasza wdarty (#564) üzenetére


Krissz80
senior tag

Ez jócuccnak tūnik, egy ilyenbe beleférne a H6-os kártyával együtt, és talán idõvel expresscard-os modult is csinálnak majd hozzá, hogy notikon is menjen. :)
Hasonló megoldást már én is kerestem, de én csak 100e Ft os PCI rackeket találtam.

Amúgy BUÉK mindeninek!

[ Szerkesztve ]

(#568) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Nincs valakinek egy felesleges OPA2228p műveletije, elfekvőben? Nekem van millió meg egy másik, ami fölösleges, de ennek a szeretett 8 lábúmnak, kitört az egyik lábikója és így használhatatlan... :N

Csere, illetve KP is szóba jöhet, esetleg valami nevesebb, jobb üzlet ajánlás! Szóval aki tud segíteni az kérem, hogy keressen meg P.Ü-ben!

Köszönöm előre is a dolgot!

:K

(#569) HUNNIA1920 válasza PrinceHerceg (#568) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Én most rendeltem 1db lm6172-es és 2db lme49720-at az Asus Xonar Esence ST-hez a HQ ELEKTRONIKA KFT.-től, szerintem nézz szét a honlapjukon. ;)

Sőt, ha jól látom van is nekik most raktáron: [link]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#570) PrinceHerceg válasza HUNNIA1920 (#569) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Köszi! :)

Amúgy amit linkeltél az a PA végű, de nekem sima mezei P köll... viszont így már el tudok indulni, szóval 1000 + 1 hála!

:K

(#571) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Na hogy egy kicsit felpörgessem a topic-ot, én is elkezdek kicsit játszani az op-amp (továbbiakban OA) cserével. :)

Kb. 1 hete van a tulajdonomban egy Asus Xonar Essence ST kártya, amin "gyárilag" 3db JRC2114-es volt. Ezt cseréltem le pár napja 1xLM6172 + 2xLME49720-ra. Mivel bejáratás alatt vannak/lesznek még egy jó darabig, ezért túl sok mindent nem tudok róluk írni. Amit viszont igen, az a több részlet és erőteljesebb basszus.

Viszont ma egy kicsit játszogattam a különféle zenei stílusokkal és magasabb hangerőnél volt ahol túlságosan harsánynak tűnt a hang. Olyan kiabálós szerű. Persze nem tartom kizártnak, hogy mivel elég hangosan hallgattam (zengett a szoba), hogy a hangfalaim kezdenek elfogyni.

A rendszerem jelenleg maga a kártya, RCA-kábel a héten jön meg (High-End kábel), Yamaha RX-V650 7.1-es erősítő és 2db Jamo álló hangfal. Ez utóbbi tudtommal a Jamo belépő kategóriás szettje, így ez is valamennyire korlátozó tényező lehet.

Egyelőre járatom/tesztelem a jelenlegi felállást, de már eljátszottam a gondolattal, hogy ki kéne próbálni az Asus jelenlegi csúcs DA konverterénél használt OA-okat: ASUS Xonar Essence III. :))

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#572) Krissz80 válasza HUNNIA1920 (#571) üzenetére


Krissz80
senior tag

Az AD 827SQ és a MUSES 02 OPa-król én szívesen olvasnék véleményt, a MUSES 01-et is hozzá tenném ehhez a listához.
Persze kipróbálni is szívesen kipróbálnám, de ezek kicsit költségesebb példányok, és az eredmény nem annyira garantált.

De az is érdekelne, hogy mondjuk egy Essence STU, vagy One mennyivel szól jobban mint az ST/STX.
Esetleg valaki hallotta már élőben valamelyiket?

(#573) HUNNIA1920 válasza Krissz80 (#572) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen, többen is erre a véleményre jutottak, hogy az OA-ok cseréjével a hangzáson lehet változtatni, de vannak bizonyos tényezők, amik a "tökéletes" végeredményt korlátozzák, mint pl.: a DAC chip, a kondenzátorok, vagy a külső tápellátás hiánya. Gyakorlatilag annyira bele kell mélyedni a témába és össze-vissza forrasztgatni, "hegesztgetni", hogy mire az ember eljutna A-ból B-be, addigra kihullik az összes ősz hajszála. :)

A témát elindító fórumtárs jutott anno arra a következtetésre, hogy érdemes a gyáriakat cserélni a pár 100Ft-os OA-okra és itt érdemes is megállni. A gyári hangzáson sokat javít, az egész megvan 2-3eFt-ból és örülni kell annak, ami van. Gyakorlatilag felesleges az embernek több ezer (akár 10e) Ft-os költségekbe verni magát, mert nem térül meg. Mire az ember kipróbál több tucat variánst, addig hónapok/évek telhetnek el és mire megállapodna, addigra majdnem biztos, hogy el is adja. Na most akkor megéri?

Én fentebb írtam már, hogy a gyáriakat cseréltem 1db lm6172-re és 2db lme49720-ra. Nem mondom, hogy a gyárihoz képest ég és föld, de azért halható a különbség (vakteszt lenne az igazi, mert azért belejátszik az is, hogy az ember bele tudja képzelni magát a nemlétező jobb dologba). Én ezekkel összességében elégedett vagyok, leszámítva a magas hangerőnél jelentkező harsányságot, de ez még a járatás alatt javulhat.

Ha lesz lehetőségem viszonylag baráti áron hozzájutni AD827SQ és a MUSES02-es OA-okhoz, akkor azokat még kipróbálom. Azoknál sokkal feljebb már nincs. Tehát ha azokkal sem az igazi, akkor legalább megnyugszik az ember, hogy itt a vége. :)

Egyébként Poplacsek kolléga próbálta a MUSES02-t és ő elégedett vele, ha jól tudom a mai napig. Na meg hát ez van az ASUS ESSENCE III-ban is. :R

Megjegyzés: én az OA-ok helyett inkább egy külső tápot próbálnék ki, de sajnos nem találok senkit, aki vállalná ennek elkészítését. :(
Előre legyártott vagy eladó sorba került ehhez való táppal meg még nem találkoztam. Sok féle eladó tápegység van fent a használt piacon, de a nagyrésze kapcsolóüzemű és az ide nem jó (nem hozna javulást).

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#574) HUNNIA1920 válasza HUNNIA1920 (#573) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Egyelőre nekem még az sem teljesen világos, hogy az Asus Essence III-nál melyik OA melyik feladatot is látja el.

- 6x ADI AD827SQ
- DC servo 2 x NJRC MUSES 02 + 2 x TI LME49600
- DC servo 4 x TI OPA2227P + 4 x TI LME49600

Ha jól értelmezem, összesen 18 OA van használat alatt egyszerre, ami azért ez nem piskóta. :D

Én szerintem az lehet, hogy a DC servo rész a fejhallgató részért felel (I/V), az AD827SQ meg az RCA kimenetért (Buffer). Persze lehet h*lyeséget írok, de majd talán lesz valaki, aki kijavít. :)

Nem mintha ez annyira fontos kérdés lenne, de szeretném az Essence III-nál használt rendszert "átvetíteni" az ST/STX-re, hogy a Buffer és I/V rész hasonló módon legyen megoldva.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#575) Krissz80 válasza HUNNIA1920 (#574) üzenetére


Krissz80
senior tag

A DC szervó, amennyire én tudom, az a stabilizálásért felel (hogy a jelszintek ne másszanak el), az I/V az a DAC-ból kijövő jelet alakítja át, áramot feszültséggé.

A külső táp mellet én még ezt próbálnám, ki.

http://www.ebay.com/itm/261635751641?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ebből van expresscard-os változat, így notihoz is használható lenne.

Csak most nem annyira éri meg ilyen magas dollár ár mellett.

Meg hát úgy már a kártya, táp, PCI box 30 + 10 + 35 eFt-ba jönne ki kis közelítéssel, és emellett egy Essence One nagyságrendekkel jobb akkor már lehet inkább arra gyűjtenék, és kihagynám a PCI boxot.

Az Essence III-at nem is nagyon érdemes belevonni az összehasonlításba a 600eFt körüli árával.

A boxos megoldás előnye még viszont az is lenne, hogy ez így tudna 7.1et a H6os kártyával, amit az Essence DAC-ok nem tudnak.

(#576) HUNNIA1920 válasza Krissz80 (#575) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nem teljesen világos számomra, de ez most mi amit linkeltél? :)

Így van, ahogy mondod, ha mindent számolunk és megveszünk hozzá külön vagy mi csináljuk meg magunk, már nem éri meg. 50eFt felett már egyébként is elég komoly külső DAC-okat lehet kapni (használtan persze). Én sem gondoltam anno, hogy ha megveszem ezt a kártyát, ennyit fogok még pluszba költeni rá. Persze nem lenne muszáj, de hát milyen az ember (vagy legalábbis én).

Már úton van egy S.M.S.L. Mini DAC, jövő héten jön meg, abban is cserélhető az OA, kíváncsi leszek hogy viszonyul az ST-hez. Ha nem veszek észre minőségi romlást vagy visszalépést, akkor az ST-nek mennie kell.

Szerk.: persze, az Essence III-al nem érdemes foglalkozni, erősen túl van árazva ez nyilvánvaló.
Az Essence One-t használtan lenne jó kifogni, bár az ebay-en ahogy néztem 140k körül mennek (kb. itthon is), ennek az újabb MKII-es verziója meg 300k körül. Nekem ennyit már nem ér meg a dolog.

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#577) HornedReaper válasza HUNNIA1920 (#576) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nekem a digitális jelátvitel nem vált be eddig PC és erősítő között, az ST (előtte SoundBlaster Audigy) sokkal szebben szól az analóg kimeneten, pedig a digitális kábel és az Arcam AVR250 DAC-ja sem gagyi. Így nálam külső DAC kilőve :)

Dolby dekóder kár, hogy nincs az ST-ben, minap is néztem egy filmet, és a VLC csak sztereóban játszotta le, pedig Dolby Digital volt a hangsáv..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#578) Krissz80 válasza HornedReaper (#577) üzenetére


Krissz80
senior tag

Az nem inkább azért volt, mert az ST hangreprodukálása szebb mint az Arcam AVR250 -é, ha megnézed a PCM 1792A igen csak jó DAC a paraméterek alapján, persze vannak már jobbak is de házimozi erősítőkbe nem szoktak ilyen jó DAC-okat tenni.

Egy USB DAC pl. kevésbé vesz fel a PC ből zajokat.

Ha meg a kábeleket nézem, az analóg kábel minősége sokkal jobban kellene hogy befolyásolja a hangminőséget, mint a digitális.

Használj AC3 filtert, vagy MPC-HC-t ami alapból tudja kezelni mindenféle codek nélkül.

(#579) p0lip válasza HornedReaper (#577) üzenetére


p0lip
tag

Szia
Krissz80 kollégával értek egyet, a külső DAC jobb megoldás lenne. Persze az nem mindegy milyennel próbálkozol, ha az Arcam szerinted gyengébben teljesített, akkor az a szűk keresztmetszet. (Nem lehúzni akarom a géped, nem ismerem) Szóval, ha van lehetőséged próbálj ki más külső DAC-okat is, nem rossz az ST/STX, de azért egy jó külső DAC-al nem versenyezhet. Mint ahogy Krissz80 is írta, elsősorban ne egy házimozi erősítő átalakítójától reméld a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#580) HUNNIA1920 válasza HornedReaper (#577) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nem tudom, lehet lemaradtam valamiről, de ki mondta, hogy digitális jelátvitellel akarom megoldani a kapcsolatot a PC és erősítő között? :U

Én azt mondtam, hogy a gép és az erősítő közé akarok betenni egy külső DAC-ot. Az igaz, hogy a gép és a külső DAC között optikai kábel lesz behúzva (bár lehetne koax is, de ez jelen esetben mindegy), de a külső DAC-tól RCA kábelen fog menni az analóg jel az erősítőbe.

Az persze más kérdés, hogy hiába megy analóg jel az erősítőbe, ha az megint átmegy az erősítő D/A konverterén, de az én Yamaha erősítőmön van egy úgynevezett Pure Direct mód, amit ha bekapcsolok, az analóg jel kikerülni az erősítő belső DAC részét és a nyers jel egyenesen a hangfalakra megy, az erősítő csak erősít, nem színez.

Itt egy kép a működési elvről:

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#581) ozzy711 válasza HornedReaper (#577) üzenetére


ozzy711
őstag

Dolby dekóder kár, hogy nincs az ST-ben, minap is néztem egy filmet, és a VLC csak sztereóban játszotta le, pedig Dolby Digital volt a hangsáv..

Ezt vitatnám ( maximum a vlc- nem tudja ), még a Dolby true-hd-t is le tudja játszani ( a dts hd master audio-ról nem is beszélve ).
Ez csak lejátszó progi kérdése. ( pl. mpc-hc vagy a komolyabb TMT6 ) :K

(#580) HUNNIA1920: Itt valamit keversz. A pc-ből digitális jelet vezetsz a dac-ba ( optikai vagy koax kimenetből ), majd a dacból már nem digitális, hanem analóg jel jön az rca kimeneten, amit már az erősítőd semmiképpen nem vezet át a dac-ján ( a pure direct az egyéb más, felesleges áramköröket kapcsol ki - pl. video dac stb. - ).

[ Szerkesztve ]

(#582) ozzy711 válasza ozzy711 (#581) üzenetére


ozzy711
őstag

Kiegészítés: Látom a diagrammot, de ha a "multi ch" bemenetet ( gondolom sztereóban ) használod, akkor érthetetlen számomra, hogy miért kellene azt újból egy adc-n keresztül átvezetni, arra ott van az eleve digitális bemenet. :F
Még, jó hogy ki lehet kapcsolni, mert ez így egy nagy marhaság. :U

(#583) MM válasza ozzy711 (#581) üzenetére


MM
őstag

Igy van, megfejelve azzal, hogy az ST (es amugy majdnem az osszes xonar kartya) tud DTS Connectet, vagy DD Live-ot ( most nem emlekszem, de valamelyiket) is. Ez azt jelenti, hogy nem csak dekodolni tud, de kodolni is, vagyis pl egy jatek terhatasu hngjat DTS-re vagy DD-ra kodolja, igy S/PDIF - en ki tudja kuldeni a terhatasu hangot. RCA- n pedig a kegeszito kartyaval 7.1-et is ki tud kuldeni analogon. (onmagaban a 2 kimeneten fizikai korlatok miatt nyilvan csak szterot.)

[ Szerkesztve ]

(#584) HornedReaper válasza MM (#583) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Évek óta nem játszottam, de ha jól dereng pl. Skyrim c. játék hangját is csak sztereóban közvetítette a kártya digitális kimeneten, a H6 kellett hozzá, hogy megjöjjön a térhangzás.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#585) MM válasza HornedReaper (#584) üzenetére


MM
őstag

Akkor ez csak beallitasi hiba lehetett. Kozben utananeztem, DD Live-ot tud az ST/STX. A kiegeszito kartya csak az analog kimenetekhez kell.

(#586) Krissz80


Krissz80
senior tag

Sikerült lemérnem az ST fogyasztását.

Próbáltam: 44,1kHz -es és 192kHz es fájlokkal (a DAC specje szerint 192kHz es fájloknál többet eszik)
Illetve végigkapcsolgattam az összes fejhallgató erősítőre vonatkozó gain értéket is.
Egyik módosítás sem okozott észlelhető változást az áramértékeknél.

A maximum értékek:

12V - 320mA (a maximum értéket zenehalgatás közben érte el)
5V - 580mA (a maximum értéket induláskor még a relék kattanása előtt érte el, utána esett kicsit)

Ha érdekel valakit megosztahtom a videót is.

(#587) ozzy711 válasza Krissz80 (#586) üzenetére


ozzy711
őstag

A H6 rá volt kötve?

(#588) Krissz80 válasza ozzy711 (#587) üzenetére


Krissz80
senior tag

Az nem.

(#589) ozzy711 válasza Krissz80 (#588) üzenetére


ozzy711
őstag

Köszi. Csak azért kérdeztem, mert a H6-ban is van 3 db. dac chip és 9 db. műveleti erősítő ami meglökheti a fogyasztást.

(#590) Krissz80 válasza ozzy711 (#589) üzenetére


Krissz80
senior tag

Arra talán már lehet következtetn hogy a H6 mennyit kér, bár az igazi a mérés lenne.
Annyi még talán hozzá tartozik a méréshez, hogy nálam az összes OPA mono tokozású.

(#591) Zoltn


Zoltn
senior tag

Elkezdtem egy kicsit komolyabban venni ezt a hifi dolgot. Beszereztem két jobbféle hangralat (Swans T600f), Ethosz hangfalkábel, tápkábel, hiVox tápszűrős elosztó, AQ IC kábel. Az erősítőm maradt a Maranzt hm, meg ugye maradt az STX. És sajnálatos módon rendkívül zajosnak találom így a kártyát. :(
Ha hdmi-n megy át a jel és az erősítő a DAC, egy szál zaj nincs. Viszont ha átváltok a Xonar-ra, és a maranzt csak végfokként szerepel, megjelnik a zaj, és nem kevés. Bár azért azt meg kell jegyezzem, hogy hangminőségileg köröket ver az ASUS a Marantz DAC-jára.
A jobb komponensek hozhatták ki a zajt?

Vagy mitől lehet? :O

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#592) p0lip válasza Zoltn (#591) üzenetére


p0lip
tag

Szia
Milyen jellegű zaj? Nekem az egyik gépemben (Asus P5Q Deluxe) a floppy volt a ludas, amint lekötöttem síri csend lett. Szóval érdemes átnézni egyenként mi van rákötve a gépre.

(#593) MM válasza Zoltn (#591) üzenetére


MM
őstag

A szamitogepet is beleertve, MINDEN egy konnektorrol/elosztorol megy? Akkor a foldhurkot kizarhatod, mint zajforrast.

(#594) moonguru válasza Krissz80 (#586) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Nem tudom hogy hogy mérted le a fogyasztást, mert a PCIE aljzatból is vesz fel valamennyit! :)

Monitor Guru!

(#595) Krissz80 válasza moonguru (#594) üzenetére


Krissz80
senior tag

Amit onnan vesz fel az a külső táp szempotjábóln nem lényeges. Sőt az összes földelés az alaplapon keresztül történik mert ha a földön átfolyó áramot mértem az gyakorlatilag elhanyagolható volt.

(#596) Zoltn


Zoltn
senior tag

Hmm...

Felraktam a legújabb win8.1-es drivert (win7-es volt fent) és megszűnt a zaj. Egy kicsit szokatlan összefüggés.
Meg kihúztam a mobilvinyóm.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#597) p0lip válasza Zoltn (#596) üzenetére


p0lip
tag

És ha visszadugod a mobilvinyót?

(#598) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok, van nekem egy gigabyte z97x gaming gt alaplapom , cserélhető rajta a műveleti erősítő..

melyik lenne az a darab ami mélyebb hangzást (dinamikusat biztosít) mert ami rajta van az okádja a közepet meg a magasat....

gondolom ezek felelősek a hangzásért...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#599) MM válasza trufa12 (#598) üzenetére


MM
őstag

Szerintem egy rendes hangkartya segitene.

(#600) trufa12 válasza MM (#599) üzenetére


trufa12
addikt

http://www.ayxn.com/parts/1280712/OPA2134PA.html

ez van rajta

e helyett mit tehetnék bele?

Mert ha eq nélkül hallgatom , hogy is mondjam olyan semmilyen .

Magas van, közép van, mély kevés, dinamika szerintem 0.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.