Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) DonThomasino válasza ozzy711 (#750) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azt nem csak az STX re mondják ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#752) ozzy711 válasza DonThomasino (#751) üzenetére


ozzy711
őstag

Nem, az St-ben is ugyanaz a fejhallgató erősítőegység van.

(#753) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Essence STX-em van egy Shure SRH940-es társaságában és karira most lepem meg magam egy Prodipe Pro8 V2-vel(még nem tudom mit csinál az STX-el). Mivel forrást jó ideig nem szándékozom cserélni, így elgondolkoztam a müvék cseréjén. Alapjában véve tetszik a gyári állapot, így olyat variációt keresnék, amitől nem mászik el a hangkép, de mindenben egy kicsivel jobb egybehangzó véleményetek szerint. A topic nagyját végigolvasva egyelőre arra jutottam,hogy inkább nem nyúlok hozzá. :D

[ Szerkesztve ]

(#754) MM válasza Ginkologic (#729) üzenetére


MM
őstag

Nem igaz, mas kulonbseg is van a ket kartya kozott. ST-n van egy speci orajel generator, ennek a helyere koltozott az STX-en a PCI -> PCIe bridge. Az alacsonyabb jitter miatt igy az ST elonyben van. Ezt a hianyt STX II-n mar potoltak.

#753 Spirit:
LM6172IN, 2xLME49720NA - ez az ajanlott alap upgrade, nagyon sok embernek bevalt (nalam is, SRH840-el), kis penzert erezheto javulas, "felnottebb" hang, es nem huz semerre.

[ Szerkesztve ]

(#755) Krissz80 válasza DonThomasino (#751) üzenetére


Krissz80
senior tag

Mindkettőben ugyanaz az IC van.
Elég jól tud zenélni, ha jó tápot kap, ST(X)-nél ez egy gyenge pont.

A nehezebb fejeseket is meghajtja, de szerintem van nála jobb.
A lényeg, hogy elég jó.
Nekem a 600ohmos K240 Sextett-emet is kihajtotta.

(#756) Krissz80 válasza DonThomasino (#747) üzenetére


Krissz80
senior tag

Igen, van aki külső tápot használ, de az macerásabb a két fesz miatt.
Ráadásául a stab. IC is tud zajokat generálni, azt is érdemes szűrni, akkor már kipróbálom egyből a kapcsüzeműt szűrni.

Majd a tapasztalatokat leírom.

(#757) Spirit válasza MM (#754) üzenetére


Spirit
őstag

Igen, így rákeresve tényleg többen írtátok, köszönöm válaszod.

(#758) DonThomasino válasza Krissz80 (#756) üzenetére


DonThomasino
veterán

OK
Kíváncsi vagyok....

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#759) Ginkologic válasza MM (#754) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Akkor az ST tisztábban szól, mint az STX?

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#760) Poplacsek válasza Ginkologic (#759) üzenetére


Poplacsek
senior tag

A plusz órajelgenerátor miatt akár ezt is lehetne gondolni, de a mérések mást mutatnak. Ami szerint mindkettő kiváló, de az STX egy kicsivel jobb.

[ Szerkesztve ]

(#761) Poplacsek válasza Poplacsek (#760) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Mondjuk ez a teszt úgy lett volna valamire való, ha a két karit ugyanabban a PC-ben tesztelik... :))

(#762) Sz.Péter


Sz.Péter
tag

Ezen a táp dolgon én is agyaltam,végén vettem egy BeQuiet Straight power 10-est,és hát nem volt olcsó,de nagyon megérte,mind hangban,mind csendességben,ami totál hangtalan.De sztem ezt egy más nagyon jó minőségű táppal is megoldható.Az én Akg szextettemet is jól meghajtja a kari,van benne kakó. :)Itt egy link a Be Quiet-hez.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#763) Spirit


Spirit
őstag

Magyar boltokban csak a National Semiconductor-tól találtam LME49720NA-t. Lényeges, hogy TI-től származzon, vagy megfelelne a másik is?

(#764) MM válasza Spirit (#763) üzenetére


MM
őstag

En a HQ Elektronikabol rendeltem oket, javulast hozott, de hogy milyen gyartmany, passz...

(#765) Krissz80


Krissz80
senior tag

Nincsen kedve valakinek kipróbálni az LME49723MA-t?
Elvileg nem is túl drága kb. 500Ft.

(#766) thomasrc


thomasrc
tag

A héten rendelnék a TI-től sample darabokat tesztelésre egy Essence ST hangkártyába. A kérdésem, hogy melyikeket ajánljátok?

Amiket eddig próbáltam:

LME49720HA
LME49860NA

OPA2107AP
OPA2132PA
OPA2134P
OPA2137P

Ezek közül nekem az OPA2132PA jött be a legjobban. Elsősorban most olyanok érdekelnének, amik szerintetek felül tudnák múlni az OPA2132PA-t. Az LME-k hangzása nekem valahogy nem jött be, mert túl nyersnek érzem, de szívesen fogadok abból a szériából is ajánlásokat. Egyébként Audio-technica ATH-A900X fejhallgatóval használom a hangkártyát.

(#767) gothic20 válasza thomasrc (#766) üzenetére


gothic20
aktív tag

Esetleg 2xOPA2604 + 2XAD825. Nekem ez vált be eddig legjobban.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#768) thomasrc válasza gothic20 (#767) üzenetére


thomasrc
tag

Bocsi, az OPA2604 lemaradt a listáról. Az volt számomra a második legjobb az OPA2132 után. :D

Az AD825-öt szívesen kipróbálnám, de nem tudom beforrasztani átalakítóba. Vagy kapható PDIP tokozással is?

[ Szerkesztve ]

(#769) gothic20 válasza thomasrc (#768) üzenetére


gothic20
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#770) Krissz80 válasza thomasrc (#766) üzenetére


Krissz80
senior tag

Nekem ezek közül az OPA2107AP jött be a legjobban.

Aztán az OPA2604.
Ennek kevésbé feszes mélye volt de jó volt hallgatni, olyan selymes hangzása volt.

(#771) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Valaki meg tudná mondani mit állítsak az ST+H6 on
hogy 7.1 be minden csatorna szóljon zene hallgatásnál ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#772) wdarty


wdarty
tag

Lehet nem itt van a helye...

Tapasztalt STXII-vel valaki ilyet?
https://www.youtube.com/watch?v=KVo9pwQ-W5I
Velem sokszor előfordul... mit lehet tenni?

(#773) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok!

Szaggat a hang reggel óta filmnézésnél VLC-vel, és nem jövök rá, mi lehet a gond..
Volt egy windows frissítés pár napja, ill. asszony porszívózótt a gép mögött, ki tudja a kábelekkel hogy bánt.. Mostanában nem tudom miért, de kattognak a relék Win10 ment közben is, eddig csak akkor kattogtak amikor betöltött a windows

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#774) HornedReaper válasza HornedReaper (#773) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Csak a VLC csinálja, clean install után is... Hurrá.

De a hangartya "kattogasa" akkor is furcsa a win futása közben, az energiasema-beallitasokat majd megnézem, de nem módosítottam semmit.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#775) Krissz80 válasza HornedReaper (#774) üzenetére


Krissz80
senior tag

Használ MPC-HC-t.

Azzal még nem volt ilyen gondom.

(#776) Krissz80


Krissz80
senior tag

Ha valaki érdekel, és van kedve barkácsolni, akkor összedobhat egy tápszűrőt az ST/STX-hez K-multiból és egy Step-up konverterből 1-1et az 5V illetve 12V-ra.

Nálam külső DAC esetén bevált, annak a tápja is kapcsüzemű, de majd idővel az ST-mhez is összerakok egyet, csak a dobozolást annál jobban át kell gondolnom.

A cikkről van egy fórumlink, ahol nagyom áramterheléshez (1A-) is át van alakítva a kapcsolás.

[ Szerkesztve ]

(#777) protibi


protibi
csendes tag

A Muses02 + 2x OPA2132PA STX-ben is jol szol, valaki itt korabban STX II-vel hasznalta.
Ha megerkezik, meg fogom probalni a LM6172IN+ 2x LME49720NA-t is.

(#778) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Van egy ASUS Strix Soar hangkártyám és elméletileg egy LME49720NA van benne.
Mire lenne érdemes kicserélnem, ami előrelépés lenne?

(#779) Krissz80 válasza Zsocó (#778) üzenetére


Krissz80
senior tag

Az itt ajànlottak közül érdemes kipróbàlni azokat ami több tagnak bejött, és könnyû hozzàjutni.
Esetleg egy dual Burson v5, bàr az igen dràga, és igazàból én sem hallottam.
Hangkàrtyànàl a diszkrét opak jobbak, mert nem lehet elég jól megszûrni a tàpjukat.

(#780) beta


beta
aktív tag

Friss stx tulajként feléleszteném a topicot a hibernálásból. :R

Nagy nehezen sikerült ráraknom a TI-től rendelt OPA1612 sampleket soic-dip8 adapterekre. Először az I/V szekciót (JRC2114D) cseréltem ki, bufferben maradt az LM4562. Ez a kombináció leginkább a közepet emeli ki, a vokálok szinte új életre kelnek, viszont minden másban elmarad a gyári hangzástól szerintem (Tannoy Reveal 402-n hallgatva). A buffert is cserélve (3x OPA1612 kombináció) visszaáll a transzparencia, ráadásul érezhetően részletesebb minden tartományban, és a basszus is kontrolláltabb. Összességében az én fülemnek ez már egyértelmű minőségbeli ugrás az eredeti állapothoz képest!

Kérdéseim: van vkinek tapasztalata OPA1612-höz milyen buffer ajánlott, ill van vmi hátránya bufferben és IV-ben is ugyanezt használni?

A másik, hogy látom ozzy711 rakott szimmetrikus kimenetet a kártyára. Ozzy711, tudnál esetleg írni bővebben erről? Ha jól értem a leírást, elég egy soic-dip adapterre rákötni két xlr (v trs) aljzatot, és mehet egyenesen a monitorba a buffer opa foglalatából a jel?

[ Szerkesztve ]

(#781) beta


beta
aktív tag

OPA1612-k installálva:

(#782) Krissz80 válasza beta (#781) üzenetére


Krissz80
senior tag

Én még mindíg a Muses-ekre lennék kíváncsi.

Illetve egy jó diszkrét Burson OPA-ra.
Ez utóbbi kevésbé lehet érzékeny a táp minőségére.

(#783) ozzy711 válasza Krissz80 (#782) üzenetére


ozzy711
őstag

Vegyél egy STX II-őt és megtudod. :)

(#784) Krissz80 válasza ozzy711 (#783) üzenetére


Krissz80
senior tag

Ahhoz az olcsóbb Muses-eket adják.
Esetleg van belőle Burson verzió is? :)

(#785) ozzy711 válasza Krissz80 (#784) üzenetére


ozzy711
őstag

Típusra olcsó vagy gyártó alapján? Úgy látom a 8920/8820 típusokat tették gyárilag bele, viszont mintha láttam volna már 01/02 verziót is valahol.

(#786) Krissz80 válasza ozzy711 (#785) üzenetére


Krissz80
senior tag

Úgy értettem, hogy Muses-ból az olcsóbbik, 8920/8820 .

(#787) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

LM6172IN -t lehet Magyarországon kapni?

(#788) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

játszott már valaki az órajel minőségibbre cserélésével?
[link]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#789) ozzy711 válasza bajnokpityu (#788) üzenetére


ozzy711
őstag

Régen még a cd játszós korszakban végzett ilyet a Dunaudio. Egy CD 63-nál összességében nem lett jobb, csak más. Itt nem tudom mi lenne az eredmény.

(#790) bajnokpityu válasza ozzy711 (#789) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jól kell csinálni, akkor minden szempontból jobb lehet az órajeltuning.
engem az STX1-2 közötti difi érdekelt, és ekkor láttam, hogy órajeltuningot csinálnak többen az STX1esen.

és elég hullámzó minőséggel. Van, aki szerint szarabb lett utána, nem csodálom, ExpressO órával biztos voltam ebben, de páran elég hardcore módon tolták.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#791) mekker


mekker
őstag

SMD op-amp helyére mennyire nehéz nem SMD-s chipet beforrasztani? Árwill-en csak az utóbbit árulják, de ha nem szükséges, nem akarok egyetlen alkatrész miatt két helyről rendelni.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#792) thomasrc


thomasrc
tag

Egy kicsit off-topik leszek, de részben ehhez a témához is kapcsolódik a következő:

http://maxedtech.com/xonar-disable-speakercompensation-tweak-testing/

Ha valaki tesztelgetős kedvében lenne, hajrá... Így 1 hónap tesztelés után én kijelenteném, hogy a hangzás sokkal részletesebb lesz tőle, de kíváncsi vagyok, hogy másnál is ez-e a helyzet. Az eddig visszajelzések egyébként pozitívak, de az is igaz, hogy annyira sokan még nem kommenteltek a linkelt bejegyzés alá (eddig egy valaki írta azt, hogy nem hall különbséget disabled/enabled mód között).

[ Szerkesztve ]

(#793) PrinceHerceg válasza beta (#781) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Mondtam én, h ez a kis OPA, igaz SOIC de majdnem verhetetlen, órát pedig csak és kizárólag TCXO-t de minél alacsonyabb, lehetőleg 0,1ppm-est és csókolom viszont hallásra! ;) :K

[ Szerkesztve ]

(#794) Just486


Just486
senior tag

Üdv!
Jól látom hogy ennek az istenverte ipari hulladéknak minden porcikája eltűnt az Anus honlapjáról driverekkel együtt? Az STX II drivere pedig mesterségesen kilövi magát holott elég nyilvánvalóan közel azonos a két hardver.

That unconquered country we call the future.

(#795) ozzy711 válasza Just486 (#794) üzenetére


ozzy711
őstag

Most pontosan mi is a problémád?

(#796) Just486 válasza ozzy711 (#795) üzenetére


Just486
senior tag

Hogy nem találom az stx terméklapját az asus.com-on. :(

That unconquered country we call the future.

(#797) ozzy711 válasza Just486 (#796) üzenetére


ozzy711
őstag

De drivert tudsz hozzá letölteni, kérdezz rá az Asus hangkártyák topikban.

(#798) Krissz80 válasza ozzy711 (#797) üzenetére


Krissz80
senior tag

Mondjuk ez azért elég gáz.

Lejárt a terméktámogatás?

Ha újakat nem is tesz fel, de a régebbieket illene fenthagyni.
Főleg egy felsőkategóriás kártyánál.

(#799) ozzy711 válasza Krissz80 (#798) üzenetére


ozzy711
őstag

Egyszer mindennek lejár az ideje. Lehetne pl. egy "archív" menüpont, ahol a régebbi kártyákhoz elérhető lenne a driver.
Egyébként úgy tudom elérhető az "unixonar" ( vagy hasonló nevű ) driver, amit azért "civilek" fejlesztgetnek.

(#800) Krissz80 válasza ozzy711 (#799) üzenetére


Krissz80
senior tag

Biztos lassultak az eladások, miután nem tudtak az eredeti ST/STX-nél lényegesen jobb kártyát kidobni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.