Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) ImpersonatoR válasza radi8tor (#250) üzenetére

Jó kérdés nem tudom de csak valami mezei genius csíptethetős ez 800 ft os fajta ha ez így mond valamit. De itt egy kép róla : [Mic]

(#252) radi8tor válasza ImpersonatoR (#251) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem a mikrofon minőségével lesz a baj.
Az én Sennheiser PC-350-em mikrofonja ilyen: Sensitivity -38 dBV at 94 dBSPL

⭐ Stella

(#253) jaffa 2843 válasza ImpersonatoR (#251) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Én is egy ilyen öccáz' forintos geniust hajtok ugyanígy. Nincs vele semmi gond. Próbálj másik mikit, lehet hogy azzal van a probléma.

jee :)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#254) ImpersonatoR válasza radi8tor (#252) üzenetére

Ohh már jó csak a front panel mikrofont kellett kikapcsolni

(#255) p0lip válasza ozzy711 (#248) üzenetére


p0lip
tag

Igyekszik az ember, ha már ilyen sziszifuszi munkáról van szó :)
Te is csipkedhetnéd magad az aksis táppal :P :)

Egyébként tényleg lassan megy, annyi opamp van és annyi variáció...
Illetve, ha kapkod az ember, össze-vissza cserélget, akkor sokszor helytelen következtetést von le az ember. Illetve a neten olvasható ajánlásokat sem szabad készpénznek venni.
Sajna az elején én is beleestem ebbe... Így volt amit többször is újra tesztelnem kellett, ezzel is ment az idő... Türelem és befogadó, ámde kritikus fülekre van szükség az ebbéli tevékenységhez :D

[ Szerkesztve ]

(#256) p0lip


p0lip
tag

Talán az lenne a legjobb, ha különválasztanám az OPA2604 -es vonalat.
Tehát a 2604-es, szerintem a 2xOPA2604 / 1xOPA2107 vagy 1xOPA2132-vel hozza azt a természetes, klasszikus Burr Brown hangot, ami lehet sokaknak unalmas, de én ezt kerestem.

Mint már fentebb írtam, akinek ez unalmas, de csak kicsit, az megfordíthatja és a 2604-est teszi pufferbe és 2xOPA2107 vagy 2xOPA2132 vagy 2xOPA2111-et tesz mellé az I/V szekcióba.
A három közül a 2111 a csindradratta király:) )
Akik másféle hangra vágynak, azoknak a 2xLME49860 / AD823 vagy OPA2132 vagy OPA2107-et a pufferbe kombókat tudnám ajánlani. Teljesen más, mint a 2604, de jó értelemben vett érdekes hang, kellemes tónusú, meghallgatásra mindenképp érdemes.
Természetesen ezek saját rendszeren, saját elképzeléssel, saját füllel létrejött megállapítások, másnak, más rendszeren, lehet egész más tetszik majd. Pár netes kombót én sem értettem, hogy abban mi lehetett valakinek is jó, de ennyit tesznek a különbőző fülek és persze a különböző rendszerek :)

[ Szerkesztve ]

(#257) ozzy711 válasza p0lip (#256) üzenetére


ozzy711
őstag

Pont ez a lényeg szerintem is: különböző rendszerekben máshogy fog szólni és ott van még a humán faktor, ami még fontosabb, hiszen mindenkinek más a "füle". Olyan úgy sem lesz ami mindenkinek tetszik. :D

(#258) p0lip válasza ozzy711 (#257) üzenetére


p0lip
tag

"különböző rendszerekben máshogy fog szólni ..."
Bizony, ezért is kínlódtam sokat, ill. tűnhettem ellentmondásosnak néha, mivel 3 különböző erősítővel tesztelgettem és nagyon más eredményeket kaptam. Pedig a rendszer ugyanaz volt, "csak" az erősítőket csereberéltem és ugyanaz, az opamp, bizonyos konfigurációkban, teljesen eltérő hangot eredményezett.
Nem akarom már tovább bonyolítani, de az egyik erősítő is kapott cserélhető DIP foglalatokat, immár ebben is vadul változtathatok opampokat. Így viszont már szinte "végtelen" a variációk száma. Itt már komoly fizikai és lelki ráhangolódásra is szükség van, mert felkészületlen ember, ebbe már bele is őrülhet ám :W :DD

[ Szerkesztve ]

(#259) ozzy711 válasza p0lip (#258) üzenetére


ozzy711
őstag

"az egyik erősítő is kapott cserélhető DIP foglalatokat"

Áhhhh.. ez már tényleg "sokkk".
Az én erősítőmben is van egy szimmetrizáló fokozat ( duál opamp ) a bemenetnél, amit cserélhetőre készítettem, de oda is vettem 1-1 opa2134-est így mindenhol egyforma ic van és nem érzek kísértést a variálásra. Elsőre bejött a hangja, így nem változtatok rajta. :K

(#260) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Igazi ritkaságtól válnék meg. Részletekről privátban (vagy az aláírásomban a link).

⭐ Stella

(#261) ozzy711 válasza radi8tor (#260) üzenetére


ozzy711
őstag

Ez bizony tényleg finom szerkezet. :C
Esetleg összehasonlítottad a többi essence-el?

(#262) radi8tor válasza ozzy711 (#261) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, tutira mentem. :DD

⭐ Stella

(#263) p0lip


p0lip
tag

Most nézem, a régebbi hozzászólásomban összekavartam és rosszul írtam, nem a 2xOPA2604+OPA2107 tetszett a legjobban, már akkor is a 2xOPA2604+LME49860 kombó volt a favorit, illetve ezt használtam.
Na most számtalan próbálkozás után visszatértem a fenti 2xOPA2604 / LME49860 párosításhoz :)
Összességében a következő opamp-ek lehetnek érdekesek, azoknak, akik a klasszikus analógos, hangzást keresik, jó mély és szép, de nem eltúlzott magas illetve középmagas tartománnyal.
OPA2064
OPA2132
OPA2134
LME49860
LM4562
LME49720
Szóval aki a jó világos, fényes, esetleg a sziszegés határát feszegeti, az ne ezek közül válasszon :)
Az LM/LME szerintem pufferként kívánatos, bár pl. a 2xLME49860 + OPA2132 járható útnak tűnik. (mint régebben írtam, a 2xLME49860 +AD823 is jó lehet, csak sajnos az AD823 hangjában van egy kis szintetikusság... azért annyira nem vészes, egy próbát megér, sajnos puffebe olyan opamp-et, ami szépen is szól, dual és dip foglalatos is, elég nehéz találni... I/V szekció még a könnyebb eset, elég nagy a választék, medvétől a kígyóig van minden) :D

[ Szerkesztve ]

(#264) p0lip válasza p0lip (#263) üzenetére


p0lip
tag

Lejárt a szerkesztési idő... A felsorolásban természetesen nem OPA2064-et akartam írni, hanem OPA2604 akar az lenni :)

(#265) ozzy711 válasza p0lip (#264) üzenetére


ozzy711
őstag

Ebből az LM4562 a gyári...
Egyébként nem őrültél bele a sok tesztebe? :U :C

(#266) p0lip válasza ozzy711 (#265) üzenetére


p0lip
tag

Szia :)
Tudom, hogy a 4562 gyári, csak megemlítettem, mert szerintem használható és aki pl. nem akar/tud sokat próbálkozni/költeni, annak végül is jó alternatíva lehet. (persze az LME49860 jobb hangot ad)
Képzeld elég jó helyen vagyok, egy rendes fehérköpenyes ember mindig elveszi az opam-eket, mikor kezdek besokallni és csak másnap adja vissza :D :D
Még az OPA2228 érdekelne, nem is drága, de már nem szeretnék csak úgy venni, kár hogy te nem vagy ilyen próbálkozós :) Jó lenne infó a 2228-ról, de a leszokás útján vagyok, tegnap , igaz megfeszített erővel, de kibírtam és nem mentem be a boltba megvenni, pedig mellette mentem el. A fehérköpenyestől kaptam is egy fagyit, hogy milyen ügyes vagyok, meg egy barackot a fejemre, a dicsérő szavak mellé :D

(#267) ozzy711 válasza p0lip (#266) üzenetére


ozzy711
őstag

Értem! Az LME49860-at a 4562 vagy a 2114 helyén tesztelted?

[ Szerkesztve ]

(#268) p0lip válasza ozzy711 (#267) üzenetére


p0lip
tag

Jajjj, hát nem olvasod amit írok, mindent, mindenhol teszteltem már :)
Természetesen az LME-t a puffer és az I/V szekcióban is próbára tettem.
Mivel, mint feljebb valahol írtam, pont a pufferbe *nehéz valami jó opamp-et találni, az LME meg pont azon kevesek egyike, ami pufferben elég jól szerepel.
Ebből következik, hogy szerintem az LME-t célszerűbb itt használni, ha nem akar az ember átalakítót, ill. forrasztani.
Lehet jó felállás a 2xLME, tehát az I/V szekcióban, csak akkor nehéz találni jót a pufferbe,
persze ha a forrasztás, dip átalakító is játszik, akkor bővülnek a lehetőségek.
A tegnap leírtakból is láthatod, a 2xOPA2604+LME49860 ami legjobban bejött, ha próbálkozok is mással, előbb-utóbb csak visszatértem ehhez a kombóhoz :)
Te a 2xOPA2134+LM4562 hallgatod, ugye?!
Ebből a felállásból ítélve, hasonló hangot kedvelhetsz, mint én.
Ezért meghallgatásra ajánlanám neked a következőket:
2xOPA2604+LME49860
2xOPA2132+LME49860
2xOPA2134+LME49860

A 2134/2132 elég hasonló, tudom, hogy elvileg a '34 az "audio" minősítésű, de szinte az összes komolyabb fórumon, a '32-t írják hangra jobbnak. Mondjuk a '32 drágább is, bár ez sem igazi támpont, van jó néhány drága, ami nem igazán teljesít jól...
A '32-ből van OPA2132P és OPA2132PA, a P-t írják jobbnak, ezt nem tudom megerősíteni, nekem csak a P verzió van. A 2132P szerintem is szebb középmagas (énekhang) és magas hangokkal bír. A basszus szekcióra nem, írnak különbséget, ill. néhány helyen azt is a '32P javára, a '34 ellenében. Na ezt én nem így érzékeltem, szerintem a '34 nagyobb basszussal bír. Összegezve a '32/'34 közti különbséget, a 32p középmagasa, magasa jobban tetszik, a '34-nek viszont a mély szekciója tetszik jobban...
A 2604 karaktere különben elég hasonló a 32/34-hez, számomra kicsit a kettő "keveréke".
Szép közép és magas és jó basszus + meleg, "édes" hangzás, a fő különbség nem is annyira a magas-közép-mély arányaiban van, egyszerűen a 2604-nek jobb a hangulata, nagyobb érzelmeket vált ki.

*ami hangra is jó, dual és dip foglalatos is

(#269) ozzy711 válasza p0lip (#268) üzenetére


ozzy711
őstag

Értem. Előző hsz.-ekben az LM6172+2x2107-est favorizálták. Gondoltam rendelek mindegyikből ( az LM49860-ból is ) bemutató darabokat, aztán majd meglátom! ;]

(#270) p0lip válasza ozzy711 (#269) üzenetére


p0lip
tag

Igen, én is rendeltem TI.-től 2111 és 2107-et. Itt a fórumon leírtak miatt, meg hogy hű milyen drágák, biztos jó lehet, ezek miatt már eleve hendikeppel indultak nálam, vagy 30x vissza is tértem hozzájuk, annyira akartam hogy valamelyikük legyen a nyerő :D
És mégse... A kettő közül szerintem a 2107-es a jobb. A fő baj vele a kicsit hiányos mélyeivel volt. Egyébként szép hangú, elég természetes énekhang, jó szétválasztás, elég széles színpad, részletes, levegős is. Egyébként a basszusa is szép, jól definiált, kár hogy összességében kicsit túl vékony hangzású, legalábbis nekem. Meglehet vele barátkozni, ill. lehet olyan rendszer amiben talán kevésbé feltűnő, ez a "vékonyság", ill. lehet valakinek alapból ez a hang jön be. A 2111 más, több mély, bár annyi nincs, mint pl. a 2064-esnek, de jó dinamikus. Viszont a közepe, énekhang túl magas, néhol már szinte sziszegős. Nem azt mondom, hogy ez nem egy jó opamp, de nem az én kedvencem :)

Persze az igazi, ha meghallgatod saját rendszeren, a saját füleddel, a saját elvárásaidnak kell, hogy megfeleljen. A fórumok bújása csak támpont lehet, bár néha igencsak meg is vezethet némely hozzászólás... Sajnos a tesztet nem nagyon lehet kikerülni, ha az ember a legoptimálisabb beállítást akarja. Nem csak bénaságból írhat valaki megtévesztő véleményt egy, egy opampről, nagy befolyása van a kapott hangra a rendszer többi komponensének, ill bármilyen hihetetlen, nem vagyunk egyformák, van olyan akinek, ha nem sziszegnek a magasak, akkor már neki az nincs is... :) Szóval ezért is nehéz a véleményekre hagyatkozni, mert nem tudjuk, a véleményt író, mit ért a " jó hang" alatt.

[ Szerkesztve ]

(#271) ozzy711 válasza p0lip (#270) üzenetére


ozzy711
őstag

A vicc az, hogy meg vagyok elégedve a 2134-el, de mivel ingyen küldenek bemutató darabokat, így nem veszíthetek semmit, csak egy kis időt és még ráakadhatok valami különlegességre. ;]

(#272) p0lip válasza ozzy711 (#269) üzenetére


p0lip
tag

Az LM6172 kicsit vékonyabb hangú a 49860-tól, de nem rossz.
Az előző hozzászólásommal nem akarlak lebeszélni semmiről ám :)
Még ha pénzért vennéd a 2107/2111-et, esetleg azt mondanám gondold meg,
de így mintaként nem buksz rajta semmit, ha esetleg nem jönnek be.
Arra készülj fel, hogy nagyon más lesz a 2134 után mindkettő, elsőre lehet
tetszik is majd és nem érted hogy írhattam róluk nem csupa pozitívat,
majd hosszabb hallgatás után jöhetnek elő, a gyengeségek.

(#273) p0lip válasza ozzy711 (#271) üzenetére


p0lip
tag

juujjj... 1xre írtunk :D:D :D

(#274) ozzy711 válasza p0lip (#273) üzenetére


ozzy711
őstag

:C

(#275) p0lip válasza ozzy711 (#274) üzenetére


p0lip
tag

... igaz kicsit buzis lett, de ne aggódj, 44 éves budapesti hetero vagyok :D

(#276) p0lip


p0lip
tag

Viszont azt hiszem holnapra felfüggesztem a leszokást és kicselezve a fehérköpenyeseket, csak megveszem azokat az OPA2228-asokat:) Furdal a kíváncsiság...

[ Szerkesztve ]

(#277) ozzy711 válasza p0lip (#275) üzenetére


ozzy711
őstag

OFF

Én meg 40 és szintén hetero... :DD
A lelkesedésedből ítélve huszon - valahánynak gondoltalak! :DD
A 20-as éveim közepén-végén voltam ilyen tesztelgetős, azóta kissé elfáradtam... :U
Ha valami tetszik, akkor általában úgy hagyom, még ha esetleg tudom, hogy lehetne jobb is.
Persze sokat kell variálni ahhoz, hogy valamire azt mondjam, hogy tetszik. :D

ON

(#278) p0lip válasza ozzy711 (#277) üzenetére


p0lip
tag

Az a baj, hogy egyrészt a hanggal soha nem vagyok teljesen elégedett, a másik meg a kíváncsiság, hogy az milyen lehet, na és az a másik, harmadik, századik :D
Igen, nem rossz taktika, egy elfogadható konfigot úgy hagyni, de mint feljebb írtam nem bírom ki :D
Most pl. erről a nyavalyás 2228-ról olvastam és nem hagy nyugton, ha nyitva lenne a bolt, most lemennék érte :)

Igen, a net becsapós, volt hogy egy 62 éves fickó volt, akiről az gondoltam írásai alapján, hogy egy feldühödött 14 éves hülyegyerek:D

[ Szerkesztve ]

(#279) p0lip válasza ozzy711 (#277) üzenetére


p0lip
tag

A 2228-ból is van P és PA jelölésű, a boltban sajnos csak a PA volt... (P az ajánlott)
A P verzió drágább is + egy helyen találtam és ott 2000 Ft csak a szállítási díj...
Így 6000 Ft felett lenne a kis próbám, mivel közel sem biztos a netes leírások alapján, hogy
nekem ez tuti jó lenne, azt hiszem még alszom rá párat. Tudom manapság már nem nagy pénz 6000 Ft, de ez már nem az első x ezer Ft lenne :)
Helyette elővettem a 2107-est :) Mint írtam, elsőre hű, de hosszabb idő után már kínzás.
Pontosítok, mélye rendben és jól definiált feszes, ami hiányzik, az inkább tán a közép mélyek,de a leginkább zavaró benne, az énekhang kiemelés, ez elsőre ad egy részletesség, levegősség érzetet, de hosszabb idő után már fárasztó.
A kedvedért átfutottam a 2132/2134/2604 triumvirátuson újra :)
Állítom:), az I/V szekcióban a 2604 hozza a legjobb hangzást, a második helyet a 2132 érdemli ki.

(#280) ozzy711 válasza p0lip (#279) üzenetére


ozzy711
őstag

Köszi!
Érdekes amit a 2107-ről írsz, mivel ezt például kompenzálni lehet a hangváltóban és már van is egy levegős, hosszútávon is hallgatható rendszered. Saját készítésű dobozom van, így tudom ilyenkor min kell változtatni. :K

(#281) p0lip válasza ozzy711 (#280) üzenetére


p0lip
tag

Igyekeztem mindig hozzátenni, hogy saját rendszeren, saját füllel:)
Természetes, hogy más rendszeren, más környezetben másképpen teljesíthetnek a opampok. Így a 2107-es hangjának megítélése is változhat, a komponensek változtatása során. Igen, valószínű, hogy a hangváltó módosításával kikerülhető bizonyos hibája.
Kérdés megéri-e 1 chip miatt... Például nálam a rendszer egészét nézve (nem csak hangari, PC, hanem CD, tuner, stb) nem jellemző a magasba húzás, visítozás. Az opampok nagy többségével sem a "vísítás", túlzott közép magas kiemelés jellemző nálam.
Igen a 2107-es érdekes opamp, kétségtelen van valami a hangjában, ami miatt többször is, több kombinációban próbálkoztam vele.
Szép a levegőssége, széles színpada, feszes basszusa, de ezek mellett ott vannak a hibái, ének hang kiemelés, mély közép hiány, ill. a magasai nem olyan szép csengőek ... Összességében -bár egyes karakterelemei tényleg kellemesek- van jobb választás.
Persze a többinek is megvan a maga hibája, inkább az a kérdés, a saját rendszer mely hibákat kompenzálja/viseli jobban, ill. összességében melyik adja meg a kívánt, érzelmeket közvetítő, de nem tolakodó, hosszú távon hallgatható hangot.
Ezzel nem lebeszélni akarlak róla, persze próbáld ki, kíváncsi is vagyok, neked milyen véleményed lesz róla.

[ Szerkesztve ]

(#282) p0lip


p0lip
tag

Egyébként ma véletlen ráleltem egy jónak tűnő beállításra, semmi extra ötlet, a 2xOPA2604 mellé az OPA2134-et tettem puffernek...
Nem is tudom miért, de ezt a konfigot eddig nem próbáltam, pedig nem 1-2-vel próbálkoztam, a 2604 esetén meg főleg :D
Meglepően jónak tűnik, egy másféle bemutatása a zenének, mint a 2XOPA2604+LME49860 esetén, jó magas szekció, igaz kiemelt énekhang, de nem sziszegős, visító egyáltalán, nagyon közvetlen, levegős énekhangot produkál, nem tudom máshogy mondani, egyszerűen érzelmes és ehhez még hatalmas dinamika is párosul:)
A 49860-al a pufferben tán precízebb, pontosabb, mélye jobban definiált, viszont az énekes hátrébb vonul és kicsit fátyolosabb.
Ez a beállítás a hibái ellenére nagyon élvezetes, egyszóval tudnám jellemezni, zenei.
Ezek első benyomások, szal lehet változik a véleményem a további fülelgetések során :)
Próbálom belekalkulálni a wow faktort, de néha tényleg csak x idő után derül ki, hogy az először csodásnak tűnő felállás igazából fárasztó... Ez most nem olyannak tűnik, de ki tudja?!:D Így csak annyit tehetek, hallgatom tovább és majd elválik, mindenesetre egyelőre nagyon ígéretesnek tűnik :C

Mindenesetre az jó jelnek tűnik, hogy nem akarózik hozzányúlni, csak hallgatni, csak az összehasonlítás végett egész nap visszaakartam rakni a 49860-at de csak most estére tudtam rászánni magam a puffer opamp cserére, az ellenőrzés kedvéért... háát... ilyen sem sűrűn volt velem :D

[ Szerkesztve ]

(#283) p0lip


p0lip
tag

Ja, elfelejtettem írni, hogy a 2604-es kicsit melegebb üzemű, mint a többi opamp általában, persze vannak még kivételek, pl. az LT1364.
Miután már régóta hallgatom a 2604-eseket, van, hogy egész nap megy, de hangban nincs semmi brumm, vagy ami gerjedésre/ torzításra utalna.
Utána is jártam, audiophile területen elismert rendszerépítőnél, aki megerősítette, hogy a 2604 melegebb üzemű a többinél, ill. sajnos gerjedésre valóban hajlamos lehet bizonyos környezetekben, de ugye azt hallja az ember.
Mivel nálam torzításról nincs szó, de a meleget sem szeretem, egy egyszerű chpset hűtőbordát fabrikáltam a 2604-ekre. Így most jó hűsek lettek és a magasságára is ügyeltem, hogy az árnyékoló lemez is ráférjen :)

Különben a 2604-el semmi problémám nem volt, nincs pattogás, kihagyás, torzítás, stb.
Például az 2xOPA2107+LM6172-nél gép bekapcsolásnál, ill az erősítőn bemenet választásnál pukkantak a hangszórók... LME49860-al a pufferben ott sem állt fenn ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#284) p0lip válasza p0lip (#283) üzenetére


p0lip
tag

Még egy kép a bordácskáról, talán így jobban látszik :)

(#285) ozzy711 válasza p0lip (#283) üzenetére


ozzy711
őstag

Jó ez a kis hűtőborda! Viszont cseréhez megint le kell venni... semmi sem tökéletes.
Vagy ez már a végleges felállás? :))

(#286) p0lip válasza ozzy711 (#285) üzenetére


p0lip
tag

Igen, ez hátrány :( Gondolkdtam csavaros IC bordán is :)
Cserélgetős időszakra nincs értelme rátenni, bőven kibírja addig, mások ugyan így Essence-ben, 2604-est használnak mindenféle hűtés nélkül, már évek óta, probléma nélkül.
(csak én félős vagyok, meg nem szeretem, ha valami meleg :) )
Kérdésedre, igen, már valamelyik nap is írtam, hogy szerintem a 2604 a legjobb megoldás az
I/V szekcióban. Szóval nem tervezem cserélni, esetleg a puffert, de ezt fentebb már kifejtettem bővebben, meg az egyszerű, nem kell rá borda, még félősöknek sem :)
Amennyiben vmi. miatt mégis kivenném a 2604-ket, végül is nem nagy gond és nem is drága egy ilyesmi borda és nem is sokat kell faragni rajta.
Akár alu, akár réz, ezekkel az anyagokkal könnyű dolgozni, tényleg nem sok idő a kívánt méretet elérni :)

[ Szerkesztve ]

(#287) ozzy711 válasza p0lip (#286) üzenetére


ozzy711
őstag

A tok elvileg 100 fokot is kibír, úgyhogy hagy melegedjen! :DDD

(#288) p0lip válasza ozzy711 (#287) üzenetére


p0lip
tag

Tudom, sőt 10 sec-ig 300 C°-ot is, de általában mindenhol igyekszek az optimális hőmérsékleteket elérni :) Semminek nem jó a nagy meleg, főleg hosszabb távon.

[ Szerkesztve ]

(#289) p0lip válasza p0lip (#282) üzenetére


p0lip
tag

Hamut szórok a fejemre, wow faktor volt... :) Nem is értem, lehet kifáradtam már, pedig még gyanús is volt kicsit, ami ilyen hirtelen nagyon megtetszik, azt már általában fenntartással fogadom, mert pont az ilyen elsőre lenyűgöző előadások szoktak aztán hosszabb távon akár kínokat is okozni :) Na mindegy, elismerem, ezt benéztem, vagy inkább "behallgattam" :) Szóval reménykedtem, de sajnos hosszútávon, ill. bizonyos zenéken nem igazán volt jó a 2xOPA2604/OPA2134...
Azt hiszem pihenőt tartok, mert kicsit ülepedni kell hagyni a dogokat... Addig is visszamenekültem az eddig leginkább bevált kombóhoz. (2xOPA2604/LME49860)

(#290) ozzy711 válasza p0lip (#289) üzenetére


ozzy711
őstag

Most akartam rendelni és ezt írták ki:
"Due to the large demand for samples, we are no longer accepting sample orders placed from "@gmail.com" email accounts. Please re-login with your corporate/company email address. " :F
Most akkor már csak vállalati ügyfeleknek küldenek ingyen mintát? :W

(#291) p0lip válasza ozzy711 (#290) üzenetére


p0lip
tag

Szia
Igen, úgy tűnik... Egy orosz vagy már nem is tudom milyen opampozós oldalon is olvastam, pont a napokban, azt hittem csak bénázik valaki,de ezek szerint nem...
Nincs valami céges email lehetőséged? Esetleg némi térítés fejében valami elektronikai boltot megkérni, kérjenek mintát, ha nincs ismi, némi kis ellentételezésért? Jó hivatalosnak látszó eldobható mail címet kreálni?
Nem tudom hogy lehetne, csak ötletelek.

(#292) ozzy711 válasza p0lip (#291) üzenetére


ozzy711
őstag

Akkor jól gondoltam. Majd körbenézek! :R

(#293) p0lip válasza ozzy711 (#292) üzenetére


p0lip
tag

Kár, hogy úgy tűnk annyi ennek a lehetőségnek! Én is akartam még rendelni..
Különben ezt is a "nagy üzleti szemlélettel" megáldottaknak köszönhetjük, akik nyakra, főre rendelték a mintákat és árulták pl. ebay-en... Állítólag már elég nagyban ment a dolog és persze, hogy a TI.-nek is feltűnt...

[ Szerkesztve ]

(#294) p0lip


p0lip
tag

Borda evolúció :)

Egyébként a pihenő után, rengeteg variációt kipróbáltam, most az OPA-kat kicsit hanyagolva, az LM/LME típusokra koncentráltam.
Az OPA2604-nél azonban nem találok jobbat, legalábbis ami hosszútávon is élvezhető.
Annyit változtattam, hogy pufferben a gyári LM4562-őt használom. (2xOPA2604/LM4562)
Persze a jobbikat :) Ugyanis van belőle több és most a nagy LM/LME tesztek közben figyeltem fel rá, hogy nem egyforma hangot kapok velük. Nem értem, teljesen ugyanolyanok, de az egyik használata esetén pl. S,Sz hangoknál némi torzítás lép fel, a másik, elvileg ugyanolyanra cserélve nem...

[ Szerkesztve ]

(#295) ozzy711 válasza p0lip (#294) üzenetére


ozzy711
őstag

Ne őrjíts meg! :))
Hogy érted azt, hogy több fajta van? :Y Beszereztél egy másik LM4562-őt és kipróbáltad azzal is a gyári helyén? Melyik sziszeg? A gyári?
A 2604-et többen is ajánlották!

(#296) p0lip válasza ozzy711 (#295) üzenetére


p0lip
tag

Ez, az... Nem tudom melyik a gyári... Tök ugyanolyan mind a 3db, ami van nekem.
Véletlen, a tesztek folyamán vettem észre, hogy torzít az Sz, S hangoknál, az 4562-vel a pufferben, de azt a variációt már ismertem és tudtam nem torzított, így átraktam a másik 4562-őt és el is múlt... Azóta már többször visszaellenőriztem és ami még jobb, volt, hogy spontán, a nagy csereberében nem figyeltem melyiket rakom be és mint kiderült, a rosszat, mert szöszögött... Én sem értem, mind 3 tök egyforma kinézetre, a feliratuk is lézer gravírozott, stb. Tényleg csak hangban lehet észrevenni, külsőleg mind 3 LM4562 egyforma, illetve már nem, mert a jót megjelöltem :)

Szerkesztve:
Egyébként net szerte olvasni róla, hogy az LM4562/LME49720 és az LME49860 ugyan azt a hangot produkálja -e. Bár az az adatlapjuk szerint az LM4562 és az LME49720 műszakilag csont egyforma és a 49860 is csak a nagyobb feszültségével tér el igazából. Nem akarok "igazságot" osztani, de véleményem szerint vagy is inkább a fülem szerint, eltérő hangot képez mind a 3 opamp, a 4562 és 49720 hasonló, de a 49860 határozottan más.

[ Szerkesztve ]

(#297) p0lip


p0lip
tag

OPA2604 - szeretem ezt az opampot, tisztességes basszus, kellemes mély ill. középmagas szekciók, szépek a magasai, kicsit lekerekített, nem túlzó. Összességében nem szúrós, kemény, de azért karakteres. Meleg hangú és a jó széles basszus mellett nagyon jól hangzanak a szép magasai. Persze lehet mondani, hogy van részletesebb, levegősebb, stb. hangú opamp. Van, de milyen áron... Összességében szerintem ez a legjobb, ha felállítunk mondjuk 10 kritériumot, tán semmiben nem lesz a 2604-es első, de utolsó sem, és több vonatkozásban meg az elsők között lesz, szemben a többi, általában egy-két, de akár legyen több vonatkozásban is király, viszont lesz legalább egy, ami nagyon rossz és épp elég egy kritériumban nagyon gyengének lenni, az már pont az idegesítő, ha nem is egyből, de idővel kiderül. A sok opamp között, valóban találkoztam több jobban vagy kevésbé lehengerlővel (jó értelemben) ilyenkor boldogan hátradőltem, na ez az, aztán telt az idő és elkezdett valami zavarni, aztán már az agyamat fúrta, alig vártam, hogy kikapcsolhassam... Pedig elsőre össze-vissza verte a 2604-et... Szóval az a baj, hogy ami nagyon jónak tűnt, először nagyon kellemes, de aztán vagy pont ez, ami tetszett lesz sok, vagy valami más hiányosságra derül fény, a hosszabb és több forrás hallgatása során. Azt mondanám a 2604 kiegyensúlyozott, jó mélyek mellett szép magasakkal, meleg hangzással, túlzások nélkül és ezért sokáig hallgatható.

[ Szerkesztve ]

(#298) p0lip


p0lip
tag

Megjöttem a nyaralásból és azonnal beszereztem a harmadik 2604-esem :)
Most a 3xOPA2604-el kínzom magam :)
Tapasztalatok pár nap múlva.

[ Szerkesztve ]

(#299) ozzy711 válasza p0lip (#298) üzenetére


ozzy711
őstag

:R

(#300) p0lip


p0lip
tag

Figyelem új borda, azaz bemutatkozik az EVO III :)

Divatos fekete, eloxált és ami a lényeg találtam kétoldalas ragasztós hővezető szalagot,
[itt az aprón].
Szóval ezek után nem kell eldobálni egy-egy csere után a bordát :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.