Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Krissz80 válasza Zoltn (#650) üzenetére


Krissz80
senior tag

Majd szólj, hogy ha 60-70k ért kapsz irDac-ot használtan. :)

[ Szerkesztve ]

(#652) Zoltn válasza Krissz80 (#651) üzenetére


Zoltn
senior tag

Igazad lett! :) Az irDac tényleg drágább, a sima rDac-ot árulták 60-ért, tuning táppal.

Nade! Ma teszteltem a Fiio e17 alpent. Rádugtam az STX optikai kimenetére, és elkezdtem hallgatni a kedvenc zenéimet. Mondom húúha, ez aztán igen! Nagyon jól szól! Mosolyogva hallgatóztam, hogy egy ilyen kis kütyü meg tudja fogni a tuning STX-et. Aztán visszakötöttem a Xonart. És rájöttem, hogy ez a kis Fiio rendesen átvágott. Nagyon jól eladta magát, de köze nincs az ASUS hangminőségéhez. Ismét megjelentek a részletek (amik igazán nem is hiányoztak az alpen előadása alatt), sokkal levegősebb lett a magas tartomány, és úgy összességében nyugodtabb, kiegyenlitettebb lett a hangkép!

Talán kicsit meg is könnyebbültem, hogy megmarad a szeretett hangkártyám, viszont!!!!

Megmarad a Fiio is. Nagyon tetszett ahogy zenélt. :C

"Music is your only friend. Until the end!"

(#653) goamantra válasza Zoltn (#652) üzenetére


goamantra
tag

Ezen műveletik közül keresnék megvételre (vagy kölcsön :DD)

- LM6172IN (ez mehet I/Vbe szerintetek?)
- LT 1358
- LT 1057CN8 J-FET
- 2134P(A)

- esetleg LME49860NA

Fejhallgatós teszteléshez kellene STX 2 vel.. Tapasztalatokat természetesen közzé fogom tenni , ahogy eddig is..

[ Szerkesztve ]

(#654) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Csak, hogy ne süllyedjen el a topik, olyan jól pörgött mostanában. :)
Nálam továbbra is ez a konfig hódít: :K


RCA kimeneten használom Swans T200B aktív hangsugárzókkal.

[ Szerkesztve ]

(#655) Zoltn válasza Poplacsek (#654) üzenetére


Zoltn
senior tag

:C

Musest honnan rendeltél?

Nekem Swans t600 as van, és imádom! A tied is csodásan szólhat.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#656) goamantra válasza Zoltn (#655) üzenetére


goamantra
tag

Horror áron itthon is tudsz venni Muses 2-t :)
Bár postával sztem külföldről se sokkal olcsóbb és ez legalább biztos eredeti... >

[link]

Kérdés : megéri e?
Valaki megírhatná, milyen hangkarakter ez a Muses 2...

(#657) HornedReaper válasza goamantra (#656) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Aliexpressen van 5 dodoért is, az milyen lehet? :DDD
Inkább gyűjtögetek diszkrét OPA-ra..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#658) Poplacsek válasza Zoltn (#655) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Japánból rendeltem. 14.500Ft volt postával együtt. Rendes original japán termék nem a kínai hamisítvány. Olyanom is van, úgyhogy tudom milyen.

Ebben a fórum topikban jól kitárgyalják a külsőleg beni különbségeket az original Muses és a hamis kínai sz@rok között. Lehet vissza + tovább is lapozni, tanulságos. 8820-8920-M1-M2 is ki van tárgyalva képekkel illusztrálva.

(#659) goamantra válasza Poplacsek (#658) üzenetére


goamantra
tag

Egy észrevétel: jó pár kombináció kipróbálása után meg kell cáfolnom azt a nézetet, hogy fejhallgató esetében csak a 2x I/V számít.. (több helyen írják)...

Azt tapasztaltam, hogy a buffer cserével teljesen megváltozik a hangkép. Tehát mind a 3 opa együtt (!) alakítja a hangképet a füles erősítő felé... (ahogy az RCA felé is) ...
Ezen kívül van egy olyan érzésem, mintha a buffer tulajdonságai jobban érvényesülnének (eddig úgy tűnik, de nem 100% :D .. Tehát érdemes ahhoz választani az I/V-t..

A legjobb eredményt ezzel az opaval értem el eddig : - LT 1057CN8 J-FET

Valami elképesztő részletgazdag hang (warm).. Tegnap lenyűgözött mit tud ez a hangkari, ha kitartó az ember (stx2-m van , de gondolom kb ugyanaz mint az stx)..

Egy alapfelállás, ha valakit érdekel: 2x LT 1057CN8 (I/V) + 1x 4562 (buffer) ... (vagy akár mehet bufferbe 1x 49720NA)
Túlmelegedést nem nagyon érzékeltem, sztem hosszú távon is jó lesz.

szoftver : Foobar + ASIO driver... A tippet a Headfin olvastam.. :R

Viszont ami kiábrándított az a LM6172IN... bármilyen kombinációba ad egy harsányságot középmagasban , ami elviselhetetlen fejhallgatón..

[ Szerkesztve ]

(#660) goamantra válasza Poplacsek (#658) üzenetére


goamantra
tag

Thx a linket !

(#661) Poplacsek válasza goamantra (#659) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Pedig elvileg nem szabadna számítania, mert valahogy így néz ki a blokkdiagram a fejhallgató kimenethez (a sémarajzok kiegészítő feliratai még az STX-hez készültek, de a lényeg ugyanaz az STXII esetében is):

Tehát fejhallgató esetén a TPA6120A2 van a kimenet és az I/V opák között.

És így az RCA kimenetekhez:

[ Szerkesztve ]

(#662) goamantra válasza Poplacsek (#661) üzenetére


goamantra
tag

Az ábra alapján igazat kell adjak, ez az elmélet.. sőt a Headfin is ezt írják.
Viszont a tapasztalatom nem ezt mutatja (!) , legalább 3-4x kipróbáltam, hogy biztos legyek benne.

És nem vagyok egyedül. Egy Asus Essence One tulaj ugyanerről számolt be (épp most árulja itt a DAC topicban, telefonon megerősítette, ő is ezt tapasztalta...mindegyik Opa használatban van és beleszól a végső hangzásba.. nála 6 db!) annak ellenére, hogy elméletileg ott is szeparált a füles rész..

Ha valakit nagyon érdekel, jöjjön el, kipróbálhatjuk.. :D

[ Szerkesztve ]

(#663) goamantra válasza Poplacsek (#654) üzenetére


goamantra
tag

Látom, van még egy tartalék Muses 02.. esetleg eladó lehet? :D (ha nem, no problem, csak érdeklődök)
Nekem 1 elég lenne bufferbe..

(#664) Poplacsek válasza goamantra (#663) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Az nincs, csak Muses 02 feliratú ebay-es kínai valami.
Japánból csak egy db-ot rendeltem.

(#665) goamantra válasza Poplacsek (#664) üzenetére


goamantra
tag

Az baj, ha kínai :DDD

(#666) Krissz80 válasza goamantra (#662) üzenetére


Krissz80
senior tag

Az én elméletem az ezzel kapcsolatban, hogy a buffer közvetve hat a hangmunőségre, mivel nincsen galvanikusan leválasztva az i/v-ről.
Volt a line outra kötve valami amikor próbálgattad?
Illetve az lehet még érdekes, hogy ha kivennéd a buffert és úgy néznéd meg a fejes kimenetet.
Amúgy van itt a fórumon olyan aki a buffert megkerülve csinált magának szimmetrikus kimenetet.

(#667) Krissz80 válasza Poplacsek (#654) üzenetére


Krissz80
senior tag

És hogy jellemeznéd a hangját?
Anno én is játszottam a gondolattal, hogy rendeljek, de nem akartam látatlanba ennyit kiadni.

[ Szerkesztve ]

(#668) ozzy711 válasza Krissz80 (#666) üzenetére


ozzy711
őstag

Amúgy van itt a fórumon olyan aki a buffert megkerülve csinált magának szimmetrikus kimenetet.

Bizony és eszembe sem jut visszaállítani! :)

(#669) Zoltn


Zoltn
senior tag

Valaki tudna egy rövid tömör összefoglalót, mi a külömbség a balanced, és unbalanced közt?

"Music is your only friend. Until the end!"

(#670) ozzy711 válasza Zoltn (#669) üzenetére


ozzy711
őstag

[link] [link]

A lényege a földfüggetlen átvitel (a szimmetrikus megoldásnál nem folyik áram a "gnd" -n, míg az aszimetrikusnál igen ). Előnye a kisebb zaj, torzítás.

[ Szerkesztve ]

(#671) Zoltn válasza ozzy711 (#670) üzenetére


Zoltn
senior tag

Köszi!!!!4

"Music is your only friend. Until the end!"

(#672) goamantra válasza Krissz80 (#666) üzenetére


goamantra
tag

Nem volt Line out-ra kötve semmi, mivel csak fejhallgatót használok. (engem csak az a része érdekel a dolognak)
A buffert nem veszem ki, mert rizikós.. Hogy miért gondolom? A régi ST kártyámon próbáltam egy ilyen "mutatványt", de rövidel bekapcsolás után (tehát mikor kattan egyet a windows indulásakor) hangos zaj jött a fejhallgatóból, gyorsan kikapcsoltam.. Utánna 1 óráig égett szag jött a hangkártyából...
Az is lehet, hogy az opamp kombinációval volt a gond (vagy hibás opamp volt), már nem emlékszem, de rossz élmény volt..

Azért érdekel, van itt valaki aki buffer nélkül járatja az STXet??
Ha igen, akkor lehet kipróbálom az STXII vel.. :D

[ Szerkesztve ]

(#673) Krissz80 válasza goamantra (#672) üzenetére


Krissz80
senior tag

Nem tudom, hogyan próbáltad, de elméletileg nem kellene köze lennie a buffernek az I/V-khez.
Gondolom éppen valami új OPA-t próbáltál az I/Vben míg a buffert üresen hagytad.
Melyik OPAkkal volt ez?

Amúgy Ozzy711 gyakorlatilag elhagyta a buffert azáltal, hogy a szimmetrikus jelet vezette ki, gondolom a foglalatból. Legalábbis az tűnik a legkíméletesebb módszernek a kártya részéről.

(#674) goamantra válasza goamantra (#672) üzenetére


goamantra
tag

@off: tudom, nem cserebere topic, de nincs véletlen valakinek ilyen opamp (1-2db) >

fontossági sorrend >
- TI v NE 2132P (nem PA) (képtelenség itthon beszerezni.. v csak nagyon drágán :(
- 2107AP

ezeket még kipróbálnám..

(#675) goamantra válasza Krissz80 (#673) üzenetére


goamantra
tag

Már nem emlékszem melyik opa volt, csak az égett szagra .. :B

Viszont újra kérdezem: van valaki, aki huzamosabb ideig jártatta az ST/STX et buffer nélkül??
(a tapasztalat fontosabb mint az elmélet :D

(#676) ozzy711 válasza goamantra (#672) üzenetére


ozzy711
őstag

A buffert nem veszem ki, mert rizikós..

Miért lenne az? Nekem kb. fél éve nincs buffer ( a buffer foglalatból vezetem ki a jelet ) a szimmetrikus kimenet miatt és semmi gondom vele. A csere lehet esetleg rizikós egy nem odaillő ic-re!

[ Szerkesztve ]

(#677) goamantra válasza ozzy711 (#676) üzenetére


goamantra
tag

Megértettem... :D

Csak annyit mondj még, milyen OPAt használsz most (I/V), és mi változott a bufferes hanghoz képest?

(#678) goamantra válasza Poplacsek (#654) üzenetére


goamantra
tag

Ez a config jónak tűnik... Azt szeretném kérdezni, ilyen problémád volt e vele, hogy "S" - "SZ" énekhangoknál sziszeg..? Azért kérdem, mert nálam 2132PA minden kombinációba ezt csinálja.. (ahogy a LT 1057 is)...
Olyat kombinációt keresek, ami az arany középút .. "még" nem sziszeg, de világosabb, élénk szal nem lapos, visszafogott, sötét..

(#679) ozzy711 válasza goamantra (#677) üzenetére


ozzy711
őstag

Így használom, csak a buffer nélkül.

Nekem szimmetrikus ( hídba kötött ) végfokom van, azzal használom. Részletesebb, dinamikusabb jobb térábrázolású lett a hangzás.

[ Szerkesztve ]

(#680) Poplacsek válasza goamantra (#678) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Ez nem csak jónak tűnik! :)
Most direkt a sziszegésre fókuszálva hallgattam, de én semmiféle ilyesmit nem hallok.. Viszont én nem fajhallgatózom. Az se mindegy honnan származik az a 2132-es! Van nekem eBayes is és van eredeti USA TI gyártmány. Most már nem teszem vissza a kínait, hogy azzal sziszeg-e, de az biztos hogy nem egyformán szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#681) goamantra válasza Poplacsek (#680) üzenetére


goamantra
tag

Biztos jó hangja van (ha nem sziszeg) Köszi az visszajelzést.. :R
Kár, hogy ilyen drága ez a Muses02 külföldről is..

[ Szerkesztve ]

(#682) Quakes667


Quakes667
csendes tag

Üdv.

Volna egy pár kérdésem a kártyával kapcsolatban, vagyis bemelegítésnek általánosságban kettő.

Külső USB s nek van valami hátránya a kártyás megoldáshoz képest?
Pl: Játéknál a latency, stb...
mondjuk ehez képest: https://www.asus.com/hu/Essence_HiFi_Audio/Xonar_Essence_One_Plus_Edition/
Az Essence STX II esetleg tudja hardveresen EAX ot? Vagy játékra célszerűbb pl. valami Quad core s hangkártya?

Ha mondjuk EAXos és 5.1 surround hardvergyorsításos kártyát találnék, amibe a műveleti erősítő helyére betennék egy foglalatot, akkor abban tudnám cserélgetni a műveleti erősítőket ha alapból gyárilag nem foglalatos?

Ez a kombó pl. színpatikus volna, de se a a hardveres Sorrund (ami érthető ha jól vettem ki, hisz ezt a kártyát nem igazán arra készült, de remélem tévedek), se EAX.
Közben aszem rájöttem, hogyha olyan videókártyám van ami támogatja pl a dts hd t, thx hd t, stb.. akkor az mehet a HDMI keresztül az erősítőre s nem is kell hogy a hangkártya fel legyen vértezve speckó Dolbys dolgokra hisz igazán azt nem is használja.
Akkor tehát filmnél vagy pl 5.1 zenénél jobb ha a HDMIvel vezetem rá jelet a házimozira, mint a hangkártyával előállított analóg jelet? Vagy éppen fordítva?
Na kezdek belegalydulni, úgyhogy nyomok egy entert.
ThX

(#683) HornedReaper válasza Quakes667 (#682) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Hi,

Az EAX kb. semmit nem ér, ez amúgy is inkább egy hifis topik :)
Essence ST előtt csak EAX-os SoundBlaster kártyáim voltak, mindig erősítőről és hangfalakról szólt minden, és nem hallok minőségbeli romlást játék közben sem. Az EAX csak valami hardveres gyorsítás lehet ha jól emlékszem, de lehet még az sem, csak előre "beprogramozott" visszhang és egyéb hangzásmódosítások, amire nekem még soha nem volt szükségem.
De igazából a játék hangzása nem is érdekel, vagy ha esetleg ez a hangkártya jobban leterheli a procit, mert sokkal jobb zenére / fimre, és nagyon-nagyon ritkán játszom.
Én analóg módom viszem a jelet az erősítőre, nekem így sokkal jobban tetszik a hangzás (igaz enyém nem HDMI-s, de az erősítő sem).

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#684) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Ha valakinek kell Windows 10 32/64-bites driver, innen lehet letötleni: [link]

enjoy ;)

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#685) jaffa 2843 válasza Ginkologic (#684) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Működik is? Többcsatornára váltáskor nem hal be az egész? ASIO műxik rendesen? Honnan van ez a driver? :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#686) jaffa 2843 válasza Ginkologic (#684) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ez egy sima 8.1 driver "donotcare" átírással. Köze nincs a win10-hez. Kamu.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#687) Ginkologic válasza jaffa 2843 (#685) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Próbáld ki, nálam működik, nincs vele gond.

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#688) Poplacsek válasza Ginkologic (#687) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Fent van a hivatalos oldalon is (Beta Version 8.1.11.5), bár nem tudom, hogy ez ugyanaz a verzió-e.

Én ezt raktam fel, nálam is rendben van Win10 x64 alatt.

Szerk.: ja bocs, ez az STX topic, nem az STXII.. :B

[ Szerkesztve ]

(#689) #51482368


#51482368
törölt tag

Hát én is beleugrottam egy 627 ,be nagyon borsosan mérik ezeket, de mondjuk nem nagyon lehet belekötni az tény. Az volna a kérdésem mitől függ hogy meik opampot melyik helyre kell tenni a ketesbe vagy az egyesbe.Bár biztos nem veszek mégegyet ha ezt oda kéne tenni se.Az egyes minkét csatornára hat a ketes megcsak arra az egyre amin van? vagy ,hogy van ez?

(#690) ozzy711 válasza #51482368 (#689) üzenetére


ozzy711
őstag

Az I/V-ből kettő van ( csatornánként 1-1 ), a bufferből viszont egy, amin mindkét csatorna jele áthalad ( a szimmetrikus jelet aszimmetrikusra alakítja).

(#691) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

:B Valaki esetleg? :B

P.ü-ben elérhető vagyok...

:K

[ Szerkesztve ]

(#692) maxxxboy


maxxxboy
tag

Sziasztok!

Eladóvá vált hibátlan állapotú és tökéletes működésű Asus Xonar Essence ST hangkártyám, ha esetleg érdekel innen valakit :U érdeklődni priviben :R

(#693) ozzy711 válasza maxxxboy (#692) üzenetére


ozzy711
őstag

Szakmai topikban nincs helye hirdetésnek, csakis az apróban!

(#694) Asrach


Asrach
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni:
Nekem van egy ASUS XONAR ESSENCE STX II hangkártyám.
Nos ugye ebben cserélhetők a műveleti erősítők egész pontosan 3.
Összességében nem rossz a gyári hangja de a mély lehetne egy picit "brummogósabb".
Anno volt egy Sound Blaster ZXR hangkártyám annál viszonylag szép "brummogós" basszus volt , :)
Persze ezzel nem azt akarom mondani hogy full basszus kell csak ,szeretném erősíteni.
Ki tudja azt hogy hol lehet műveleti erősítőket kapni, olyat amivel ezt elérhetem.

Illetve még egy kérdés: melyiket kell kicserélni hogy elérjem egy másikkal a kívánt hatást, mert itt úgy van hogy van 2 párban és egy külön.:
http://rog.asus.com/wp-content/uploads/2014/03/ESTX_II_naked.jpg
Előre is köszi a segítséget!

Annyit hozzátennék hogy fejhallgatóval használom a kártyát.
Egy Beyerdinamic CUSTOM STUDIO 80 Ohm fejhallgatóval.

[ Szerkesztve ]

(#695) ozzy711


ozzy711
őstag

Az lehetséges, hogy az St-hez még nincs win 10 driver? :Y Unixonart találtam, de szerintem nem az igazi, bár így is klasszissal jobb a hang mint win 7-en, nem is gondoltam volna!

[ Szerkesztve ]

(#696) Doki85 válasza ozzy711 (#695) üzenetére


Doki85
tag

nem lehet hogy nem ugyan azt a lejátszó progit használod??
foobar 2000-et hallgattad már??

ÜDV: DOKI85

(#697) ozzy711 válasza Doki85 (#696) üzenetére


ozzy711
őstag

Persze, évek óta azt használom!

(#698) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

HD-330 -an szoktam hallgatni a zenét.
Kicserltem a gyáriakat LM6172IN+2*OPA2134PA -ra na ezt nem ajánlom senkinek sem, annyi lett benne a magas, hogy élvezhetetlen. Van még két LME49720NA -m azt majd megpróbálom a jövő héten.

(#699) Chuck Norris válasza Chuck Norris (#698) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

LM6172IN+LME49720NA jó lett, nem is variálok többet velük.

(#700) maxxxboy


maxxxboy
tag

Ha valaki szeretne kipróbálni pár opamp-ot, akkor keressen meg priviben, mert nekem van pár darab amire nincs szükségem már. Van pl. Opa Green, lme49860na, lme49720na, stb. :U :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.