Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) geolang válasza C64 (#100) üzenetére


geolang
tag

lm49720 érdekelne :)

(#102) C64 válasza geolang (#101) üzenetére


C64
őstag

na abból pont nincs...
nekem 2604-es kellene 2db, ja meg 2111

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#103) geolang válasza C64 (#102) üzenetére


geolang
tag

2111-es akad nálam :)

(#104) SOAD19 válasza C64 (#102) üzenetére


SOAD19
addikt

2111-est szerezz be ingyen a TI-től. Nekem pár nap alatt meg is érkezett. :K két db 2107-est és 3 db 2111-est kértem és kaptam Tőlük, :R Nekik!

(#105) C64


C64
őstag

Na volt egy kis szabadidőm és összeírtam, hogy nekem mik vannak most itthon, mik voltak már eddig tesztelve:

2x - OPA2134PA
4x - OPA2132PA
3x - OPA2132P
3x - OPA2107AP - nálam ez a favorit :C
5x - OPA 2251PA
5x - OPA2277P
4x - TLE2142CP

+ a gyáriak

illetve megannyi egyéb OP-AMP, amit vagy azért dobtam ki, mert alkalmatlan volt a hangminőségük ebbe a hangkártyába (más célra gyártották), vagy üzembehelyezés után pár másodperc alatt elfüstöltek (szintén nem erre a célra gyártották)

Szívesen cserélek egyéb típusokat bárkivel, akit érdekelnek ezek a típusok és van valamilye, ami nekem nincs :)

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#106) Archer


Archer
őstag

Üdv!

Csatlakoztam én is az Essence tulajokhoz :) Rendeltem pár minta opampot a TI-től, gondoltam majd kipróbálgatom őket ha már van rá lehetőség. Még előző héten adtam le a kérelmet de azóta is csak "teljesítés alatt" státuszban van, nem írtak semmit, hogy nincs raktáron vagy elutasították vagy valami. Ti kaptatok valamilyen visszajelzést mailben, hogy hogy áll a dolog ?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#107) C64 válasza Archer (#106) üzenetére


C64
őstag

Hali!

Üdv az Essence Clubban... :DDD

A rendelésről mindig küldenek e-mailt, vagya rról, hogy folyamatban van, vagy arról, hogy kiküldték már, vagy pedig arról, hogy jelenleg nincs készletük belőle, és várni kell egy két hónapot... De mindig küldenek e-mailt!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#108) Archer válasza C64 (#107) üzenetére


Archer
őstag

Nekem nem küldtek, pedig 26-án adtam le a rendelést :( Megnéztem egyenként a tételeket, kettőnél az van, hogy 2-4 héten belül lesz csak nekik, gondolom az lehet a probléma.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#109) SOAD19 válasza Archer (#106) üzenetére


SOAD19
addikt

Üdvözöllek én is! :C Azért nekem nem kellett több hónapot várni, mákom volt és pár nap alatt már itt is volt, meg is lepődtem. :) Arra, készülhetsz, hogy nagy változás tapasztalsz, majd. Én nem gondoltam, hogy ennyi különbségek vannak a különböző opampok között. Ajánlott a 2107-es vagy a 2111-es remélem, ezek közül is rendeltél. :K

(#110) Archer


Archer
őstag

Ezeket rendeltem:

-OPA2107AP
-OPA2132AP
-TLE2142CP
-OPA2111KP
-OPA2277P

Amúgy most írtak, hogy nem nem jó kámpöni nevet adtam meg, beírtam a régi sulim nevének rövidítését aztán azt nem fogadták el. Most újból leadtam "Independent Designer" névvel, remélem így jó lesz, azt írták írjam ezt ha magánvállalkozó vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#111) geolang válasza Archer (#110) üzenetére


geolang
tag

Üdv a klubban! :))

Számos kombó után visszatértem a LM6172 - 2xOPA2107AP felálláshoz.
Hangfalakon egyszerűen verhetetlen az olcsóbb vagy mintaként beszerezhető kategóriában (amiket próbátam eddig).
Mindenképp szerezz be egy LM6172-t is hogy ki tudd próbálni. Én többnyire elektronikus zenét hallgatok és ott nagyon jól szól.
Azt javaslom hogy amig nem állapodsz meg egy felállásnál addig ne tedd vissza az árnyékolót a kártyára nehogy a sok ki-be csavarozástól a csavarok elnyírják a menetet.

Jó zenehallgatást és üdv!

(#112) Archer válasza geolang (#111) üzenetére


Archer
őstag

LM6172-t hol lehet szerezni? Neten nem nagyon találtam.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#113) geolang válasza Archer (#112) üzenetére


geolang
tag

Pesten a HQ Video-ban van raktáron.
:)

(#114) Archer válasza geolang (#113) üzenetére


Archer
őstag

Az a baj, hogy arra rámegy mégegyszer annyi szállítás gyanánt mint maga az ára :( Nincs valakinek fölöslegben egy ilyen? Persze nem ingyen gondoltam.

Amúgy ma ide is értek a minták, ez tényleg gyors volt, respect a TI-nek :R

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#115) geolang válasza Archer (#114) üzenetére


geolang
tag

Ha ezt ma reggel írod akkor vettem volna neked és elpostáztam volna occsóért.
Nem szoktam ara járni, de ma pont ott volt dolgom.

[ Szerkesztve ]

(#116) Archer válasza geolang (#115) üzenetére


Archer
őstag

:( Egyelőre a kártya eléggé lenullázott, ~3k-t nem hiszem, hogy most adok ezért, ha van valami olcsóbb megoldás, természetesen érdekel. Addig nem állok neki próbálgatni, amíg a nem szerzek egy LM6172-t, akkor nagyjából meglesz az összes típus amit itt említettetek a topicban.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#117) geolang válasza Archer (#116) üzenetére


geolang
tag

(#118) geolang válasza geolang (#117) üzenetére


geolang
tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#119) betyarr


betyarr
veterán

van egy fölös LM4562NA ic-m,amit elcserélnék OPA2604AP-re.aki csereképes pls írjon priviben!

(#120) KMT


KMT
addikt

Nálam meg eladó 2db OPA2134 és 1db OPA2604, lehetőleg egyben.

(#121) salytmasztor


salytmasztor
aktív tag

Probaltam rendelni OPA2107AP-t, a honlap engedte hogy berakjam free sample-kent kosarba, de csak 0 darabot tudok valasztani darabszamnal.

Gondolom ezek szerint nem lehet rendelni. :(((

(#122) SOAD19 válasza salytmasztor (#121) üzenetére


SOAD19
addikt

Kipróbáltam, nálam se enged kiválasztani darabszámot. :(

(#123) Manci


Manci
tag

Üdv.

Nem tudtam melyik Xonar topicba írjak, dátum miatt ezt választottam. Egy elég húzós problémám van ezzel a kártyával. Adott 3 HTPC. Enyémben Xonar D2 van 31 bites XP-vel és adott még 2 HTPC Xonar Deluxe 1.3 társkártyás lófüttyel 64 bites Win 7-el. A lényeg h különböző Xonar kártyák, különböző rendszerekben, és ha minden igaz, a központi chip, a lényeg, az egész Xarnak a lelke ugyan az az összes kártyánál, a többi különbség, mit a kimenetek, csatlakozás az alaplaphoz, az csak saláta....

A lényeg:
Sima 2.0 stereo-ban SOKKAL jobb a hangminősége a cuccnak, mint 4.0, 5.1, vagy 7.1-ben!!!

Ugyan az a jelforrás (450 megás wav), ugyan az a hangcucc, kábelezés, Driver (!!!), minden, és MÉGIS sokkal jobb, mind hangerőre (erősítővel természetesen orvosolható) mind pedig minőségre. Az utóbbit viszont sem én, sem pedig a másik 2 barátom nem érti, hogy miért van ez az ERŐS minőségbeli romlás, ha több csatornára váltok 2.0-ról.
Minőségi highend zenehallgatásnál ez rohadtul nem számít, hisz azt úgyis 2.0-ban küldi minden erre adó normális egyén, de a filmnézést, igencsak haza tudja vágni. Minél jobb a jelforrás minősége, minél hangosabban van hallgatva, annál jobban észrevehető. Ha 10-es skálán a stereo 10, akkor 5.1-ben legalább 7-esre romlik le.

Nektek van/volt ilyen problémátok? Nem igazán tudom hogy mi a francot lehetne csinálni, mert ez így rohadtul nem kóser egy 50+ os kártyától...

Aha. De. Igen.

(#124) geolang válasza Manci (#123) üzenetére


geolang
tag

Te vagy az első akitől ilyen problémát hallok.

Nem tudom mi lehet az oka, de ettől függetlenül az biztos, hogy akármi is legyen az általad központi chip-nek nevezett valmi, egy kártya minőségét nem csak az határozza meg.

Egyébként én még nem is hallottam 5.1-es wav-ról, szóval lehet hogy azért érzel minőségi romlást mert 5.1-be konvertál fel egy sztereó jelet (ha egyáltalán az ilyen érezhető egy házimozi rendszeren).
A probléma fennál akkor is ha 5.1-es filmet nézel?

(#125) Manci válasza geolang (#124) üzenetére


Manci
tag

A mély, a center és a 2 hátsó ki is van kapcsolva. Mind1, h 5.1-es zenét hallgatok, pld. JeanMicheleJarre, Plastikman, sima 320-as MP3-at, vagy mobiltelefonnal felvett moziból filmet, ne adj úristen egy pöpec 1.5 megás DTS hangot.
Ülök, csak a 2 front erősítője kap áramot, jelet. Kapcsolgatom 2.0 és 5.1 között és jelentős a különbség. Hangerőre és minősége is. Stereo-ban sokkal jobb a tere a dolognak, teltebbek a hangok, élesebb a magas, és a közép-mély is karakteresebben szól. Egyéb jelzők hangszínre most nem jutnak eszembe.
Nálam Xonar D2-van, két barátomnál meg Xonar HDAV 1.3 Deluxe. Ők hívták fel erre a figyelmemet a szombati borozásos LAN töketlenkedésen, hogy hallgassam csak meg ott is és majd otthon is. Már 2 éve megvan és csak most vettem észre. Tényleg szarabbul szól 5.1-ben 2.0-hoz képest.
Először azt hittem a Delxue-nak a passzív társkártyája variál be, arra dugják az analóg RCA-kat, de nem, semmi köze nincsen hozzá, a 2 front még csak nem is arra, hanem a főkártyára van dugva, pont mint nálam a D2-nél, na meg ott ugyebár nincs is társkártya.

Lényeg a lényeg, ugyan olyan fizikai állás mellett, center,mély, rear kikapcsolásával, csak az első stereo-t hallgatva kapcsolgatok szoftveresen a 2.0 és az 5.1 között és a 2.0 SOKKAL jobban szól. És nem csak nálam. Nem vágom miért.

Aha. De. Igen.

(#126) geolang válasza Manci (#125) üzenetére


geolang
tag

Ha csak 2 hangfalon hallgatod akkor minek állítod 5.1-re?

(#127) Manci válasza geolang (#126) üzenetére


Manci
tag

Te most tuti oltogatsz.... :)

Azért h könnyen, egyértelműen levágható legyen a különbség.

Amúgy EZ alapvetően a kérdésem is, hogy miért nem szól ugyan olyan jól 5.1-ben, mint sima stereo-ban?

Nem azért költöttem olyan rohadt sok pénzt hangsugárzókra, erősítőkre, ládákra, HTPC-re, hangkártyára, speckó KácsAudio-s kábelekre és csatlakozókra, hogy amikor 24/192-es 1.5 Mb-os DTS hangot, ne adj úristen tömörítetlen BluRay-t hallgatok/nézek, akkor szarul szóljon.

Természetesen a "szarul" az relatív, mert azért így is borzalmasan jó, de amit stereo-ban nyújt, az kérem szépen priceless.

Aha. De. Igen.

(#128) geolang válasza Manci (#127) üzenetére


geolang
tag

Nem oltogatlak, csak ezek szerint nem értem a problémát.
Szerintem írjál az asus supportnak, ők biztos tudnak segíteni.
Nem hinném hogy szarul kéne szólnia.

(#129) AMDFan válasza Manci (#125) üzenetére


AMDFan
addikt

Szerintem ez azért van, mert ha 5.1-re állítod, akkor kikever a kártya egy 5.1-es jelet (akkor is felkeveri 5.1-re ha sima sztereó mp3at hallgatsz) és abból nyilvánvalóan elveszik csomó minden ha csak 2 hangfal szól, míg 2.0-nál nyilván oda megy minden. Ha 5.1-re állítod akkor 5.1-ben hallgasd, és úgy hasonlítsd össze. Nem értem mi értelme 2 bekapcsolt hangfalnál hallgatni a különbséget az 5.1 és 2.0 között.

De lehet, hogy félreértem amit írtál, akkor bocs.

[ Szerkesztve ]

(#130) Manci válasza geolang (#128) üzenetére


Manci
tag

Azért köszönöm szépen :)

Ülök a kanapén. Hallgatok/nézek bármit. Tényleg bármit!!! Csak a 2 db (első front) hangfal van bekapcsolva. Kapcsolgatom a kezelőprogramjában szoftveresen a kimenetet 2.0 és 5.1 között. Az utóbbi csúnyábban és halkabban is szól. Akár másodpercenként is kapcsolgathatom. Ugyan azon a hangfalpáron, ugyan azon a zenén/filmen/rendszerhangon/BÁRMIN belül szól máshogy.

Ez csak azért fontos, mert hogy ha filmet nézek 5.1-es hanggal, vagy tényleges 5.1-et hallgatok (és tényleg 6 csatorna), akkor tudom, hogy "amúgy" szólhatna sokkal jobban/szebben is, hisz maga a cucc szól is rendesen úgy, ahogy kell neki, de csak 2.0-ban képest ezt leadni. És ez az, ami idegesítő, és nem értem hogy miért...

Ebből ASUS Support lesz :(

Aha. De. Igen.

(#131) AMDFan válasza Manci (#130) üzenetére


AMDFan
addikt

Komolyan nem értelek. Az 5.1 az 6 csatorna. 6 különböző csatorna, amin ugyan bizonyos átfedésekkel, de mégis más szól. Akkor mi azon a meglepő, hogy ha a 6 csatornából csak 2-t hallasz akkor nem áll össze a teljes hangkép? Ez olyan mintha azt mondanád, hogy egy 5.1es mozinál ha kihúzod a centert akkor alig hallod a párbeszédeket. Nyilván alig hallod mert az a center kimenethez van keverve.

(#132) Manci válasza AMDFan (#129) üzenetére


Manci
tag

Nincsen semmilyen felkonvertálás mono meg stereo MP3-ból 5.1-be, rendes 6 csatornás jelforrásról beszélek, pld. egy jobb minőségű BluRayRip, vagy az 5.1-es JeanMicheleJarre-ról, ami direkt 5.1-re lett írva. Én csak azért kapcsolom ki a többi hangszórót, h egyértelműen le lehessen vágni mennyivel szól jobban, vagy rosszabbul, hogy a többi ne zavarhasson be a tesztben.

Írhatom fordítva is, ha minden be van kapcsolva, áram alatt van a komplett rendszer, szól a 6 hangszóró és hirtelen a rendszerkimenetet átkapcsolom 2.0-ra, akkor a többi hangfal ugyan természetesen lekussol annak rendje és módja szerint, de a maradék 2 front sokkal szebben kezd el szólni. Visszakapcsolom szoftveresen 2.0-ról 5.1-re, a többi hangszóró életre kel, de a front visszacsúnyul.

Ennél érthetőbben nem tudom leírni :)

Aha. De. Igen.

(#133) Manci válasza AMDFan (#131) üzenetére


Manci
tag

Tudom, hogy a 6 csatornának pont az a lényege, h 6 különböző jel megy a 6 hangszóróhoz, pld. mélyládába csak a ráosztott frekvenciatartomány, hogy a beszédhang csak a centerből jön, a zene nagyrészt a frontokból, a rearből meg elvileg csak az térhatáshoz szükséges effektek, elnagyolva persze. Tudom, hogy 2 front hangszóróból nem fogok tudni 5.1-es térhatást leképezni, erre találták ki az 5.1-et, ennél több nem is kell, fölösleges. "Sima" zenehallgatáshoz meg még ennyi sem kell, elég a 2.0 megfejelve egy tiszta mélyládával, de az is a 2.0-t fogja felerősíteni, hisz nincsen .1-jel. Ezekkel nincs is semmi gáz, ennek így kell lennie.

De ezektől függetlenül a hangerőt leszámítva, ugyan olyan szépen kéne szólnia a 2 frontnak is. Még ha egy csicska 128-as MP3-at konvertál fel 5.1-be akkor is. Ehhez képest nem ez történik.

Aha. De. Igen.

(#134) dudika10 válasza Manci (#133) üzenetére


dudika10
veterán

"De ezektől függetlenül a hangerőt leszámítva, ugyan olyan szépen kéne szólnia a 2 frontnak is."

Nem mert hozzányúl. Ha 5.1-ben használod 5.1-es felvétellel és normálisan beállított hangszórókkal akkor szépen fog szólni. De irreális az elvárásod az irányában. Ha átkapcsolod akkor nem fog és nem is kell ugyan úgy szólnia.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#135) KMT válasza Manci (#123) üzenetére


KMT
addikt

Jól értem, hogy az 5.1-et nem egy PC hozza össze, hanem több? :F

"társkártyás lófüttyel"
Ez mi?

(#136) AMDFan válasza Manci (#133) üzenetére


AMDFan
addikt

"Még ha egy csicska 128-as MP3-at konvertál fel 5.1-be akkor is."

Nem, mert kezdjük ott, hogy levágja az alját mondjuk 80Hz alatt (rossz esetben akár 120 alatt) ami menne a mélynyomóba ami ugye nem szól. Így ami marad a mélytartományból az annyi amennyit a szűrés meredeksége megenged.
5.1-es filmet nézz 5.1-ben, ami nem kifejezetten 5.1-es azt pedig 2.0-ban vagy 2.1-ben érdemes nézni/hallgatni. Ha 5.1-ről hirtelen váltasz 2.0-ra akkor az normális, hogy erőteljesebben szólnak a frontok hiszen minden hangot ők adnak elő.

(#137) AMDFan válasza Manci (#132) üzenetére


AMDFan
addikt

"a maradék 2 front sokkal szebben kezd el szólni. Visszakapcsolom szoftveresen 2.0-ról 5.1-re, a többi hangszóró életre kel, de a front visszacsúnyul."

Őszintén szólva én még nem hallottam 5.1-es zenét szólni 5.1-es rendszeren, de ha egy zene 5.1-re van írva, akkor egyértelmű, hogy bizonyos hangszerek nem fognak szólni a frontokból. De nem értem, hogy ez miért probléma hiszen szól a másik hangfalból, és elvileg sokkal valóságosabb a térérzet.

Bár azt én a magam részéről nem tudom elképzelni, hogy 5.1-ben hallgassak zenét, mert az elég bizarr, hogy a hátam mögül szólnak bizonyos hangszerek :D Nem véletlen, hogy a zenék 99,9%-a sztereó.

(#135) KMT: a társkártyás lófüttyöt én sem értem.
szerk: kezdem kapizsgálni. Ez a HDAV 1.3 olyan, hogy két kártyából áll, szóval 1 gépből jön a nafta.

[ Szerkesztve ]

(#138) dudika10 válasza AMDFan (#137) üzenetére


dudika10
veterán

HDAV-hoz jár egy H6 névre hallgató kiegészítő kártya ami a +6 analóg csatornát tartalmazza.
Amivel egyébként az Essence ST(x)-ből is elő lehet csalni a 8 csatornát analóg módon ha már ebben a topikban vagyunk. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#139) Manci


Manci
tag

1.: Köszönöm a sok reakciót.
2.: Elnézést a topic választás miatt.
3.: A Xonar HDAV 1.3 Deluxe-hoz jár egy társkártya is, amin 6 db analóg RCA kimenet van.
4.: #134: Kérlek magyarázd el, csak félig értelek.
5.: #136: Teljesen egyértelmű, hogy 2.0-ban hangosabban szól, ezzel tényleg nincs is semmi probléma, érthető. Sajnos nincsen 2.1-es filmem, sem pedig zeném, pedig nem is lenne rossz. A 128-as MP3 azért erős túlzás volt, sry... Az annyira F.O.S., h meg sem hallgatom.
6.: #137: A direkt 5.1-re írt zene kifejezetten para, enyhe hányingerem is volt 25-30 perc JeanMichelleJarre - Aero után. Teljesen más, mint bármilyen 5.1 filmnézés. Hátulról majdnem mindig csak effekt jön. Látod mi történik, így számítasz a hangra is, de zenénél.... :)

Egyfelől olyan érzésem van, hogy teljesen normális ez a "probléma", valahol talán még érthető is (csak még én vagyok kakukk), másfelől még mindig nem értem, hogy ha filmnézés közben (akár 1 gyári DVD) hirtelen átállítom az 5.1-et 2.0-ra, akkor miért lesz rosszabb a hangja (nem, nem hangerő, hanem a minősége). Nem az a kérdés, h mi a francért kapcsolgatom ide-oda, ne ez legyen a visszakérdezés, mert nem ez a lényeg!

Hanem az, hogy miért szól kellemesebben, tisztábban a magas, részletgazdagabban az egész, teltebben a középmély 2.0-ban?

A legegyszerűbb az lenne, ha más is kipróbálná ezt a 2 kártyát, mert erről a 2-ről biztosan állítható (ha probléma egyáltalán :) ):
Xonar D2 (sajátom)
Xonar HDAV 1.3 Deluxe (2 barátomnak is ez van)

Aha. De. Igen.

(#140) dudika10 válasza Manci (#139) üzenetére


dudika10
veterán

Nem probléma. Nem csak azoknál a kártyáknál jelentkezik.
Ha 5.1 filmet nézel 2.0-ban akkor csak bizonyos adatok jutnak el a frontokig, ha 2.0-t és 5.1-et a filmen állítod akkor más adatot hallgatsz. Ha sztereo zenét akarod 5.1-ben hallgatni megint nem mindent kap meg a front. Akár mit állítasz nem ugyan azt fogod hallgatni.

Megnyugodhatsz, a DVD-n levő film hangja a lehető legjobb lesz amit a rendszer tud. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#141) Manci válasza dudika10 (#140) üzenetére


Manci
tag

Danke sehr! :P

Aha. De. Igen.

(#142) mgabi


mgabi
senior tag

Én is csatlakoztam Xonar STX táborhoz alaplapi kártya után... húúúú szóhoz se jutok pedig csak Sony MDR-CD270- nel szól. Már csak egy jó füles és egy spéci opamp kell...

(#143) domper73


domper73
csendes tag

Üdv Mindenkinek !
Kb.2 hónapja vagyok (voltam) boldog tulajdonosa egy ilyen hangkarinak.Az első másfél hónapban gyönyörűen zenélt,nagyon tettszett, :C .
Azután egyik pillanatról a másikra megváltozott a hang:
-az egyik csatorna (bal) mintha kissé halkabb lenne
-eltűnt a dinamika,magasba húz,a közepeket erőlteti és kissé torz
--szinte megszűnt a hangszínpad .
Az opamp-ok eredeti gyáriak,nem nyúltam hozzá.Próbáltam új op-rendszert telepíteni,többet is - a hangzás ugyanaz. :W
Vakami elszállt benne?Volt valakinek ilyen tapasztalata?
Kérlek segítsetek !!!
Vagy mivel még garanciális,vigyem vissza és hátha megjavítják,kicserélik?
Köszi előre is az esetleges válaszokat.

(#144) Archer válasza domper73 (#143) üzenetére


Archer
őstag

Szerintem próbáld meg a garanciát. Bár nehéz lesz őket meggyőzni arról, hogy nem úgy szól ahogy kellene de egy próbát megér.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#145) AMDFan válasza domper73 (#143) üzenetére


AMDFan
addikt

Egyértelműen gariztasd. Egyszerűen ki lehet deríteni a hibát. Foobarban be kell rakni a "downmix channels to mono" plugint. Ha nem ugyanazt hallod mindkét oldalon akkor valami kehe van a hangkártyával.

[ Szerkesztve ]

(#146) domper73 válasza AMDFan (#145) üzenetére


domper73
csendes tag

Köszi a válaszokat,megpróbálom gariztatni,bár szerintem nem lesz egyszerű,mert hangilag még most is jobban szól mint egy alaplapi,csak valamivel gyengébb mint a vásárláskor.Esetleg elképzelhető,hogy a "bejáratási idő" miatt még fog változni a hangja......(javulásra gondoltam)

(#147) Archer válasza domper73 (#146) üzenetére


Archer
őstag

Hát szerintem 2 hónap alatt már bőven be kellett járódnia ha használtad aktívan, azzal már ne számolj.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#148) domper73 válasza Archer (#147) üzenetére


domper73
csendes tag

Még mindig a segítségetek kérném,valaki elmagyarázná,hogy mi ez (angolosok előnyben):
Mi ez a CE8 ÉS CE14?
The problem with the harsh treble on the STX card is not one of distortion but of masking of low level detail.The loud sound end up sounding harsh as there is inadaquate low level support making the spikes from instuments like cymbles stand out while losing some sense of the underlying shimmer produced by this instrument. This is caused by the electrolytic coupling caps at the output of the RCA jacks. The caps are numbered CE8 & CE14. I removed these caps & put wire in thier place on my STX & treble is now much smoother sounding. Bass is more solid & tight with an open airy quality due to improved low level detail. Bass in not increased nor is treble but both sound more realistic. This seems to be the case wherever I have done this type of mod. By the way The D2 & D2X are both direct coupled from the factory & the D2 have more D.C. offset than the STX card I have so direct coupling is not an issue with these cards. As to the bass level on these cards the STX has flat response as low as you can resonably hear. The sound is in fact tonally correct on this card. You may be used to enhanced bass put out by tonally inaccurate sound source that you are using as a reference. I sense also that you may be using older recordings that were originally recorded for LP release & in some cases they used the actuall LP master tapes which were EQed for LP which means they cut the bass & boosted the treble to account fore the limitation of the LP format. When this happens it can indeed sound truely awfull. Trust me, I Know Sorry about the seemingly long paragraphs but I was breaking them down but the program wasn't accepting my paragraph breaks.

(#149) KMT válasza domper73 (#148) üzenetére


KMT
addikt

Azokat a kondikat cserélte kábelre.

De elektronikailag nem értem. :F

(#150) domper73 válasza KMT (#149) üzenetére


domper73
csendes tag

Nekem is homályos egy kicsit....
Hátha valakinek sikerül megfejteni.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.