Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Giovanny válasza Poplacsek (#500) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm a segítséget! Megrendelem,aztán írok milye változást éreztem :R

Zero Defect.No Compromise !

(#502) maxxxboy


maxxxboy
tag

Helló!

Az LM4562NA (puffer) IC helyett még kipróbálhatod az LM6172IN tipust is az LME49720NA-k mellé. Pár fórumon olvastam, hogy fülessel ez a legjobb kombó. Nálam is így megy most az ST, és meg vagyok vele nagyon elégedve. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#503) zeus26


zeus26
csendes tag

Üdv!

Lehet kicsit OFF, de segítsetek lécci.

Xonar D2/PMem van cserélni szeretném, lehetséges STX II-re, vagy használt ST-re. (alaplapi csati függvénye is)
Kérdésem az lenne amennyiben csak!!! optikán hallgatom (Yamaha RX-A730) megéri-e beruházni egy ilyen karira vagy teljes pénzkidobás. Valami más alternatíva esetleg? Nem szeretnék vissza lépni a 10k-s kategóriába, de füles rész kihasználatlan maradna. Külső DAC-hoz perpill még lövésem sincs :)

Köszönöm, ha segítetek!

Üdv zeus!

(#504) Zoltn válasza zeus26 (#503) üzenetére


Zoltn
senior tag

Ha optikán megy az erősítőbe a jel, akkor felesleges drága hangkártya, úgyis az erölködő végzi a D/A átalakítást.

Nekem viszont egy marantz hm erősítőm van, azt hittem lesz olyan jó benne a dac, mint a Xonar STX-ben, de csalódnom kellett. Megmaradt a hangkártya, és RCA-val küldöm a jelet, és sokkal szebb a hangja.

Üdv.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#505) HornedReaper válasza Zoltn (#504) üzenetére


HornedReaper
senior tag

En is analog modon kotottem a kartyat az Arcam AVR 250-es erolkodohoz, igy a legszebb a hangzas :DDD
Pedig a digitalis kabelem sem gagyi, Nehai-fele legalapabb.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#506) MM


MM
őstag

Valóban OFF, de ha a DAC egyébként jó lenne (mondjuk egy 250-as Arcam-ban, vagy egy komolyabb NAD HM vasban pl.), akkor ebben az ársávban vannak jó USB-s digitális kijáratok, amikkel ezek az eszközök megtáltosodnak. (pl. M2Tech HiFace, Halide Bridge)

Egy Xonar ST/STX-nek első sorban fejhallgatóval, DAC nélküli, vagy belépő szintű DAC-al rendelkező külső eszköz esetén van létjogosultságuk szerintem. Bár az ST extra órajel generátora könnyen lehet, hogy a digit kijáraton is meghálálja magát.

(#507) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Ma játszadoztam kicsit az STXII-vel. Gyárilag két db. Muses 8920 (I/V) és egy db Muses 8820-al (Buffer) van szerelve. + Adnak mellé egy db. 8820-ast és 2db LME49720NA-t. Az ezekből összeállítható számomra legjobban tetsző konfig az 1db Muses 8920 buffer + 2db LME 49720NA I/V lett. Ezzel most nagyon elégedett vagyok, gyönyörűen szólnak a Swans T200B-im, élvezet hallgatni...
Mivel egy francia fórumon azt olvastam, hogy a három 8920-as konfiggal a legjobb a kari, rendeltem még egy 8920-ast eBay-en. Ha az megjön akkor vagy az, vagy a jelenlegi lesz a végleges.
Mindenesetre a 8820-ast nem nagyon értem, szerintem érezhetően gyengébb, mint a másik két versenyző..

(#508) zzola


zzola
félisten

Sziasztok!
Ilyen műveleti erősítőket idehaza milyen megbízható forrásból lehet beszerezni? Vásároltam e-bay-ről egyet, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy eredeti...

(#509) jaffa 2843 válasza zzola (#508) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Hq elektronika például.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#510) zzola válasza jaffa 2843 (#509) üzenetére


zzola
félisten

Köszi!
Közben végigolvastam a kommenteket és megtaláltam a boltot. Nem túl költséghatékony, mert drágább a postadíj, mint maga a termék...

(#511) Sz.Péter


Sz.Péter
tag

Sziasztok!
Tavaly június óta használom az st-t,és nagyon megvagyok elégedve,nem vagyok egy nagy cserélgetős,de kb két hete,beszerváltam 2db LME 49720NA,és sztem gyakorlatilag mindenben szebben szól mint az eredeti gyári.Azt szeretném kérdezni,hogy próbálta már vki a kártyát akkus tápról?Egy másik fórumon olvastam,hogy még a muses edition toroidos tápjánál is jobb.Köszönöm a válaszokat. :) Később majd rendelek még a TI-töl opamot,de most nagyon elvagyok ezekkel. Üdv P

(#512) ozzy711 válasza Sz.Péter (#511) üzenetére


ozzy711
őstag

Szia!

Én toroidos megoldást készítettem, nagyon bejött. Az akkus is jó lehet, csak kissé macerás, mert mindig figyelni kell a töltöttséget a 12 volt miatt. Elvileg 9 voltig stabil az opamp, de ezt ki kell kísérletezni!

(#513) Sz.Péter válasza ozzy711 (#512) üzenetére


Sz.Péter
tag

Szia!
Köszönöm a válaszodat,ez a toroidos megoldás is biztos nagyon jó,olvastam már ezt korábban tőled,és a nagyobb külső modellekbe is nem véletlen raknak ilyet.Van nekem egy régi Pioneer referencia magnóból egy tápom lehet,hogy össze lehet pásszintani az st-vel.Megtudnád mondani,hogy a molex csatin milyen áram paramétereket kell kapnia a kártyának?Van egy barátom az is biztos fog segíteni,én elég láma vagyok az elektronyossághoz.Viszont a gépházamban elég sok hely van,és egyenlőre körbe bástyáztam a kártyát kisebb könyvekkel,és kicsit javult a hang(és nem melegszik,és igy is kap egy enyhe huzatot a proci ventiröl),de nemsokára csinálok korrekt pajzsot 5mm alu lemezböl,a mágneses viharok miatt. :)) Üdv P

(#514) ozzy711 válasza Sz.Péter (#513) üzenetére


ozzy711
őstag

A 12 voltos ágban 3 amper ( nekem ilyen az ic-m, LM 317 ) bőven elég ( szerintem 2 A is ). A digitális ágban min. 3, inkább 5 amper ( LM 338 ) a javallott. Arra figyelni kell ( főleg az 5 voltos ágban ) a melegedés miatt, hogy minél kisebb legyen a különbség a trafóból jövő feszültség és a stab. fesz. között. Lefordítva: a 12 voltos ágban egy 12 voltos váltóáramú trafó elég, az 5 voltos ágban pedig kb. 9 volt váltóáram.
Így kevés feszt kell elfűteni az icnek, így nem fog melegedni ( főleg az 5 voltos ág érzékeny erre ). Hűtőbora természetesen kell mindkét ic-re ( az 5 voltosra jóval nagyobb ). A bekapcsolásnál figyelj arra, hogy először a "molex" tápot kapcsold be, majd utána a pc-t! Ez fontos!
Sok sikert hozzá!

(#515) Sz.Péter válasza ozzy711 (#514) üzenetére


Sz.Péter
tag

Köszönöm szépen,sokat segítettél.

(#516) Krissz80 válasza ozzy711 (#514) üzenetére


Krissz80
senior tag

Szia!

Egy ilyen táppal milyen jellegű javulás várható a hangminőségben?

Nem lenne elég csupán egy jó stab IC-t bekötni a tápcsatlakozóra valamekkora pufferkondival?

Üdv, Krissz

(#517) ozzy711 válasza Krissz80 (#516) üzenetére


ozzy711
őstag

Amiről írtam, az egy-egy stab. ic. ( konkrétan a változtatható feszültségű típusok, de jó lehet 7805-ös és 7812-es is, csak utóbbiak relatíve zajosabbak )külön trafóval, aminek van egy 12 voltos és egy 8-9 voltos ága.

Ha a molex csatira gondolsz ami a pc tápegységére csatlakozik, az azért nem jó, mert kell kb. 3 volt ( maradványfesz. vagy hasonló nevű) plusz feszültség kell a működéséhez ( tehát minimum 8 és 15 volt egyenfesz )

A hangminőségről... már olyan rég csináltam ( kb. 1,5 éve ), hogy nem is emlékszem milyen volt előtte, de nagy ugrás volt az biztos! :D
Azóta nem is gondolkoztam azon, hogy visszacsinálom ( megcsináltam még a szimmetrikus kijáratot is, úgy meg főleg ).

(#518) Krissz80 válasza ozzy711 (#517) üzenetére


Krissz80
senior tag

Értem, hát kipróbálnám majd, egyszer.

(#519) wdarty


wdarty
tag

Valaki használja ezt a kártyát AKG K7xx vagy K6xx-el?

(#520) maxxxboy válasza wdarty (#519) üzenetére


maxxxboy
tag

Úgy tudom, hogy a K7xx szériához már kevés a kártya, én K551-el használom nagy megelégedéssel. :K

[ Szerkesztve ]

(#521) Krissz80 válasza maxxxboy (#520) üzenetére


Krissz80
senior tag

Milyen szempontból kevés?

(#522) maxxxboy válasza Krissz80 (#521) üzenetére


maxxxboy
tag

Hangminőség, felbontás, stb. Nincsenek egálban. Ezt nekem is egy komolyabb hozzáértő mondta.

(#523) wdarty


wdarty
tag

És mondjuk egy K612 PRO-val mit tud a kártya?

(#524) maxxxboy válasza wdarty (#523) üzenetére


maxxxboy
tag

Szerintem talán még elég mellé, de azért kérdezz utána máshol is :R

[ Szerkesztve ]

(#525) HornedReaper válasza maxxxboy (#520) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nekem is van ilyen fejesem "hozzá", de hosszabbító nélkül nem igazán tudom használni :D
Mondjuk a hangfalak hangját amúgy is jobban szeretem, a K551 kicsi "véznán" szól, kevés a mélyhang.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#526) maxxxboy válasza HornedReaper (#525) üzenetére


maxxxboy
tag

Nekem is "Kácsás" minőségi hosszabbítóval van megoldva a dolog, mert valóban rövidke a kábele a fülesnek. Minden megszokás kérdése, de tény, hogy nincs egy loudness-es hangja, inkább közelíti a natural hangzást, ami nekem pl. bejön. De szerintem függ attól is, hogy mivel hallgatod. Nálam foobar2000, megfelelő plugin-ekkel, jól beállítva, és természetesen nem mp3-ról :DDD :C

(#527) Krissz80 válasza maxxxboy (#522) üzenetére


Krissz80
senior tag

Olyan tekintetben, hogy nagyon hallani rajta a hangkártya hibáit, esetleg a PC táp okozta zajokat?

(#528) maxxxboy válasza Krissz80 (#527) üzenetére


maxxxboy
tag

Erről nem tudok nyilatkozni. Nekem konkrétan nincs bajom vele ebben az összeállításban. Csak a nálam tapasztaltabbak, és e téren okosabbak annó azt mondták, hogy egy K701 mellé pl. már nem egy ilyen hangkártya kellene, hanem egy komolyabb.

(#529) wdarty


wdarty
tag

Az ok ott van, hogy eleinte külön dac-ot és amp-ot néztem, aztán fel ment az ár 100.000-re és még meg is kell rendelni valahonnan külföldről.

Szóval inkább Xonar STX II itt vásárolva, aztán opamp-okat cserélgetek.

(#530) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Egy hónapja használom az STXII-t egy Muses 02 buffer-el és 2db OPA 2132-vel a I/V-ben. Ezzel nálam befejeződött a próbálgatások sora. Nekem ez a legjobb konfig, sztem ennél jobbat nem lehet belőle kihozni.

(#531) wdarty válasza Poplacsek (#530) üzenetére


wdarty
tag

Milyen fejhallgatód van?

(#532) Poplacsek válasza wdarty (#531) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Swans T200B-ket szólaltat meg, nem is akárhogyan. :) Fejhallgató még nem volt beledugva.

(#533) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok, egy stx-em van, most találtam ezt a fórumot. Fejes: ATH A900X (érezhető közép-magas emelés+ elég objektív, nem színezett mély. Nem V karakter); hifi: Yamaha rx465 (naja ez van)+T&A Criterion T120 (utóbbi egy porszáraz hangú, 90-es évek közepéről származó német, háromutas transmission line felépítésű hangfal). A kettő között Audioquest Type4 feszül, bi-amp módban. Nem tudom volt-e konklúzió az évek során mi a legjobb opa/buffer kombó...
Azért írtam hozzávetőleges hangkaraktert, h esetleg így :B

edit.: persze az erősítő jelenleg spdif-en keresztül csatlakozik, így gondolom ott mindegy az opa, mert csak nyers jelet tol ki a kártya. De ki tudja még vehetek valami használható IC madzagot :U

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#534) Zoltn válasza Poplacsek (#532) üzenetére


Zoltn
senior tag

Jaaaj azok a dobozok! :B Biztosan nagyon jó a végeredmény!

"Music is your only friend. Until the end!"

(#535) ozzy711 válasza Zoltn (#534) üzenetére


ozzy711
őstag

Azért az a Yamaha erősen behatárolja a hangminőséget. :U

(#536) Zoltn válasza ozzy711 (#535) üzenetére


Zoltn
senior tag

Szerintem elnézted a hozzászólást! Én a Swans aktív hangfalakról beszéltem! :K

"Music is your only friend. Until the end!"

(#537) ozzy711 válasza Zoltn (#536) üzenetére


ozzy711
őstag

Igaz, bocs! ;]

(#538) Poplacsek válasza Zoltn (#536) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Én se nagyon értettem, de gondoltam biztos nem tudok valamit a cuccomról. ;]

(#539) ozzy711 válasza Poplacsek (#538) üzenetére


ozzy711
őstag

Ha már itt tarunk, azért az a doboz elhelyezés nagyon nem oké. Megérdemelnének egy-egy állványt, ha számít a hangminőség! :U

(#540) Zoltn válasza ozzy711 (#539) üzenetére


Zoltn
senior tag

De legalább is egy gránilapot alá, ha asztalon van.

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#541) RetepNyaraB válasza Zoltn (#540) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

ami nem feltetlenül tesz jot a hangjanak, szamtalan ellenpelda van. Kiprobalni ki lehet :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#542) maxxxboy válasza RetepNyaraB (#541) üzenetére


maxxxboy
tag

És a hangfal-tüskékről mi a tapasztalat? :B Még nem próbáltam, de lehet jót tennének a Canton-ok hangjának :R

(#543) HornedReaper válasza maxxxboy (#542) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Én a B&W álló hangfalak alján a gyári tüskéket meghagytam, alatta nagy járólap, aminek a 4 sarkában asztal-csúszásgátló van hogy a földtől azt is szigeteljem :))

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#544) Zoltn válasza RetepNyaraB (#541) üzenetére


Zoltn
senior tag

Nálam még nem sikerült rontani a hangminőségen, bár minden alkalommal a földön van a lap, és tüskéken áll a hangfal, vagy a hangfalállványésrajtaadoboz. :)

Végre egy kicsit pörög a topic, még ha offban is! :))

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#545) maxxxboy


maxxxboy
tag

Na majd akkor kipróbálok 1-2 variációt :U

(#546) RetepNyaraB válasza Zoltn (#544) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem is, de ez a hangfal alap karakteretöl is függ.
Persze fontos a minel jobb"elszigeteles", csak a helyzet az, h a talp is belejatszik a hangba es ezt mar egy egeszen alapszintü (de audiofil igenyü) berendezessel hallani lehet. Ugy ertem egy alapvetöen kemeny jellegü doboz ala rossz lehet a marvany, mert tovabb kemenyiti a hangjat. A tüskekröl miota megjelentek megoszlanak a velemenyek, a fenti okokbol. Ezert van rengeteg fajta tüske pl.
Ettöl függetlenül nalam is van tüske, meg kölap es a kölap alatt is tüske (a legolcsobb tüske) :)) De nekem alapvetöen puha hangu rendszerem van es a parkettöl is szeretnem minel jobban levalasztani a cuccot.

Arra a kerdesemre, hogy kialakult-e valami konszenzus a legtutibb opa teren az stx-hez, letezik valasz?
Ha igen, akkor osszatok meg velem :B :R
Preferalnam a kevesbe döglött hangzast, "fun" karaktert, ha lehet ilyet mondani...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#547) maxxxboy válasza RetepNyaraB (#546) üzenetére


maxxxboy
tag

Számomra a legjobb kombó, a sokak által is preferált: 1x lm6172 és 2x lme49720 verzió. :R Ezt a felállást mindenképpen ajánlom kipróbálásra, meghallgatásra :K :U

[ Szerkesztve ]

(#548) RetepNyaraB válasza maxxxboy (#547) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nalam! kösziköszi, többieknek csak folyvast :D :R

kiegeszites: puha hangu rendszer alatt persze nem a kerdesemben szereplöt ertettem, hanem a masikat, amely dunaudio evergreen+Piega lds1, modifikalt magassugarzoval.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#549) HornedReaper válasza RetepNyaraB (#546) üzenetére


HornedReaper
senior tag

AVX-en es itt hardverapron is asszem hirdeti a gyartoja az Opa Green diszkret muveleti erositojet, en azt is szivesen kiprobalnam. Mondjuk lehet minimalisan zajosabb (nekem sajnos amugy is zajos a rendszerem foldhurok vagy a PC kozelsege miatt / esetkeg erosito toroid trafoja miatt), mivel az EMI shield sem megy ra a kartyara miatta, de allitolag az ugysem er semmit..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#550) maxxxboy válasza HornedReaper (#549) üzenetére


maxxxboy
tag

Én próbáltam őket. (OPA GREEN) sajna nem jól működik sem az STX-ben, sem az ST-ben. Nagyon nagyon, elviselhetetlenül zajos a rendszer velük.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.