Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) p0lip válasza ozzy711 (#349) üzenetére


p0lip
tag

2604 mellé mély emelés, szerintem pont ez az opamp nem áll hadilábon a mélyekkel, basszussal... :)

(#352) p0lip válasza ImpersonatoR (#347) üzenetére


p0lip
tag

Különben milyen műveleti erősítőt használsz az I/V-ben? Mert pl. 2604, 2111 opa-al nem hiszem, hogy fülesnél szükség lenne pont mély kiemelésre.

(#353) ozzy711 válasza p0lip (#351) üzenetére


ozzy711
őstag

Igen, de ez relatív. Alapban nem basszushiányos a rendszerem, ( oldalanként 27 cm-es mélyek kb. 90 literes dobozokban ;] ) de az valami hihetetlen, hogy némely zeneszám között akár 8-10 dB-es eltérés is van mély dinamikában :W , ezért kompenzálnom kell.
Ez kicsit bosszantó játék, mert ugye néha meg ki kell kapcsolni az eq-t ( a normál basszusú felvételeknél ), de még szerencse, hogy elmenthető a beállítás, így utána egyszerűen visszaállítható.

(#354) p0lip válasza ozzy711 (#353) üzenetére


p0lip
tag

Na, hát többek közt ilyesmikért kínlódtam ennyit az opampokkal. Ezt volt nehéz megtalálni, hogy meglegyen az a mély tónusú hang, megfelelő basszussal, minél inkább "minden" zenénél, különböző felvételeknél, úgy hogy egyrészt ne legyen dög unalom és mégis sok ideig hallgatható legyen. (persze úgy, hogy a magas, illetve a többi szekció se szenvedjen hiányt) A 825-ös buffereléssel szerintem ezt nagyjából sikerült elérni. Persze továbbra is vannak különbségek, de jóval kevésbé zavaróan és az ezelőtt rossznak, dinamikátlannak, mély hiányosnak, magasba húzónak tűnő lemezek is hallgathatóak lettek, legalább annyira, hogy EQ-zni ne jusson eszembe. Mondjuk előtte is lineár hívő voltam, szóval nem módosítottam a hangzáson soha, de persze éreztem ,hogy nem kerek dolog, így inkább nem hallgattam azokat a lemezeket, amik nem "úgy" szóltak :D Persze ez sem megoldás, tudom :) Két dolog maradt javítani ezen, EQ vagy megpróbálni változtatni.

(#355) ozzy711 válasza p0lip (#354) üzenetére


ozzy711
őstag

Így van. Én sem vagyok az eq híve, de néha muszáj ( csak kizárólagosan a 150 Hz alatti tartományban ).
Egyébként a Foobarban nem megy a hangminőség rovására az eq ilyetén használata. Semmi különbség nincs térábrázolásban, felbontásban stb. viszont sajna így lesz lineáris a hangzás. :((

(#356) p0lip válasza ozzy711 (#355) üzenetére


p0lip
tag

Sajnos sok audiofülű vett körbe mindig és annyira megvetették az EQ-t, hogy nekem nem kellett leszokni róla, mivel még tényleg soha semmin nem próbáltam, még hangszínszabályzót sem tekertem soha :D:D Nálam minden direktre van kötve, direktben hallgatva, erősítőtől függően minél több mindent kikerülve. PC esetén szintén, amit lehet kikerülni, szoftveresen is csak épp annyit használni, hogy szóljon :)

(#357) ImpersonatoR válasza p0lip (#356) üzenetére

Pont ezen gondolkoztam, hogy tulajdonképpen nem sok értelme volt megvennem a hangkártyát mert ha hdmi n rákötöm az erősítőre (videókártya kimenetről ugye) és az erősítőbe dugom a fejhallgatót akkor is nagyon szépen szól és ott ugye nem kell babrálni semmilyen EQ-val. (Harmman/Kardon AVR 360)

(#358) p0lip válasza ImpersonatoR (#357) üzenetére


p0lip
tag

háát. azt te tudod, mit akarsz elérni :)

(#359) p0lip válasza p0lip (#319) üzenetére


p0lip
tag

-OPA2137/2227/2228/ bipoláris- ezeket rosszul írtam... mind FET-es
Elnézést :U

(#360) p0lip


p0lip
tag

Volt egy kis időm és próbálgattam pár eddig mellőzött opampot :)
Többek között, az OPA2137-et... háát muy bonito opamp :D
A műszaki paraméterei alapján elég gyengus, audió célú felhasználásra sem javasolt.
Régebben már minimális időre beraktam és tetszett is, de nem akartam elhinni, hogy jó lehet, többek közt a fent említett paraméterei miatt...
Pedig de... Nem mondom, hogy ez a valós hangkép, de hihetetlen szép hangot produkál nálam.
Nem is tudok elszakadni tőle, bármi mást rakok be, mind rossznak tűnik mellette és nem WOW, egyszerűen csak gyönyörű :)

(#361) gothic20


gothic20
aktív tag

Sziasztok
Azt szeretném kérdezni, hogy a kondik lecserélését próbálta-e valaki ? Azzal is hasomló hatást lehet elérni mint különböző opamp -okkal vagy nem lenne nagy változás?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#362) p0lip válasza gothic20 (#361) üzenetére


p0lip
tag

Szia!
Nem próbáltam, de biztos, hogy hatással van. Több opamp, pont azért nem teljesít jól a kártyában, mert a környezet nem megfelelő, az ellenállások -opamptól függő- variálásával ezen részben lehet javítani, de rontani is :)
És akkor még a PCM1792 alapadottságai még mindig ott vannak sajnos...

Nekem már az opampozás is agyamra ment, ha még az ellenállásokba is belekezdenék, már kártya sem lenne, annyit forrasztgattam volna :D

Egyébként tecc a nicked :)

[ Szerkesztve ]

(#363) ozzy711 válasza p0lip (#362) üzenetére


ozzy711
őstag

Nem is beszélve a garancia elvesztéséről! :U

(#364) p0lip válasza ozzy711 (#363) üzenetére


p0lip
tag

Már, ha van még gari :)
Egyébként még a 2x2604/2134 kombót használod?

(#365) ozzy711 válasza p0lip (#364) üzenetére


ozzy711
őstag

Az enyémen még majdnem két év a gari és ugye nem két forint a kicsike! :U
Igen, a 2x2604 + 2134-et használom folyamatosan, nekem nagyon bejön. Valószínűleg sikerült szinkronba hoznom a rendszerem többi tagjával!

(#366) p0lip válasza ozzy711 (#365) üzenetére


p0lip
tag

Persze, garisnál erősen meggondolandó a modifikáció.
Örülök, hogy megtaláltad a hangot :)

Most az olcsó öregapáknak láttam neki, mint NE5532, NJM4558/4580/2068, most ezeket kínzom :)
Majd beszámolok az eredményekről. Előzetesen annyi, hogy jó mély tónusúak, basszus jó mélyre megy, nem üt, nem terjeng és a magas abszolut nem "fémes". Szóval teljesen más, mint a difet-es OPA-k, illetve LME-k, de így elsőre nem mondanám egyből rossznak, olyan régies hangzás, nem olyan dinamikus, részletező, viszont semmi zavaró élesség, agresszió nincs. Úgy tűnik időtlen időkig hallgatható... Meglátjuk, hosszabb idő után mit vált ki az emberből ez a nyugodt hang :) Ja még egy a régi ill. gyengébb minőségű, rossznak aposztrofált lemezek baromi jól szólnak.
Majd meghalljuk mi sül ki belőlük :DD

(#367) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok !

A meglévő X-Fi Elite Pro hangkártyám gyári JRC2114-es Op-Ampjai helyére ma Texas-éktól ingyen berendeltem pár OPA1612AID típusú műveleti erősítőt, mert keveslem a jelenlegi alap hangképet !

Szerintetek ezen fő alkatrész lecserélésével + egy nagyobb 1000 - 2200 uF-os 16v-os szilárd elektrolitos minőségibb ( Blackgate, Nichi/Rubicon) kondival szebb lessz a módosítás után kapott hangképem ? :)

U.i: vajon ezek a mintachippek miért ingyenesek, esetleg utángyártot selejtek, vagy ugyan ezt lehet a boltban is megvenni ~ 2.000 Ft körüli db áron, és csak a gyártó ilyen jófej hogy így akarja reklámozni a termékeit ? :B

Válaszaitokat előlre is köszönöm !

:))

[ Szerkesztve ]

(#368) ozzy711 válasza PrinceHerceg (#367) üzenetére


ozzy711
őstag

Elvileg gyártói reklám, de nekem már nem működött. Érdekes lenne, ha neked küldenének!

Más: az opamp csere, valamilyen hatással biztosan járni fog, de, hogy ez neked tetszeni fog -e az más kérdés!
A kondenzátor kérdésnél fontosabb szerintem, hogy a plusz táp ellátás, ( ha van ilyen ) ne a kapcsolóüzemű pc tápról jöjjön, hanem egy tisztán analóg (+5 és +12 voltos ) tápegységről.
Nálam klasszissal jobb lett az egész ettől a változtatástól!

(#369) PrinceHerceg válasza ozzy711 (#368) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia !

Köszi az infókat...

Hát nem is tudom, Én azért remélem hogy előbb vagy utóbb de megérkezik majd a csomagocskám !

Amúgy van itt egy fontos dolog ami csak most jutott eszembe, vagyis a forrasztáson kívül ha méretben nem passzol az eredeti OPA helyére mitévő legyek ? :)

:B

[ Szerkesztve ]

(#370) ozzy711 válasza PrinceHerceg (#369) üzenetére


ozzy711
őstag

A tokozás a lényeg. Ha SO8-as ( ahogy látom ) akkor az eredetinek is olyannak kell lenni, ha DIP8-as, akkor olyannak. A bekötésnél pedig a rajzon is látható bal felső részen lévő kis karikát kell figyelni, nehogy fordítva forrasztd be, mert akkor KO!
Egyébként ha lehet próbálj meg egy DIP8-as IC ajzatot ( ha elfér ) beforrasztani és akkor könnyen cserélheted a példányokat!

(#371) p0lip válasza PrinceHerceg (#367) üzenetére


p0lip
tag

Szia!
A 1612 elég divatos lett manapság, esetleg kipróbálhatod a 2xLME49860+OPA1612-öt, erről jókat olvastam, de az opamp próbája persze a fülelés :)
Nézz utána neten, van több leírás kondizás ügyben. Igazából nem a "jobb" , nagyobb , stb. kell, hanem adott opamp milyen kiépítést kíván, van, hogy éppen kivenni kell, van hogy kisebb... Ebbe nem mentem bele nagyon, mert nekem épp elég volt a fél év opampozás, ebbe is majd beleőrültem, mondjuk eleinte az erősítő vadított meg :)
Mintákkal nincs semmi gond, promo. Elvileg most már csak céges emailcímes rendelést teljesítenek, azán meglátjuk, lehet szerencséd lesz, nekem még küldtek mintákat.

Ja és igen, sokat számít hangban az opmap csere, persze van amelyek között kisebb és van amik közt elég nagy az eltérés, a kapott hang tekintetében.

Annyit tennék még hozzá, hogy nem mindig az egzotikus és drága a jó... Sőt, a műszaki paraméterek sem a minden ám :)

(#372) p0lip


p0lip
tag

ozzy úr - a 2604 esek mellé elég finom az LME49860, sőt... lehet a legfinomabb :) (2x2604+49860)

[ Szerkesztve ]

(#373) p0lip válasza PrinceHerceg (#367) üzenetére


p0lip
tag

Na, csak azt nem olvastam, hogy Creative karid van... Végül is mindegy, amiket írtam igaz ebben az esetben is, kivéve, a 2x49860+1612 opamp beállítást. (lehet akár jó is, de Creative cuccokkal nincs tapasztalatom és nem is olvasgattam utána)

(#374) ozzy711 válasza p0lip (#372) üzenetére


ozzy711
őstag

Majd még meggondolom.... :R

[ Szerkesztve ]

(#375) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok!

Erre van ötletetek? :)

H/K AVR 330-as HM erősítőre kötöttem az Essence ST-t, jelenleg SPDIF-en. A héten tudom az analógot is kipróbálni.
A gyári chipekre / OPAMP-okra is érdemes alu süniket ragasztani?

Nagy B&W 603 S2 frontokkal fogom használni sztereóra (teljes 5.1 a rendszer), ezekhez elég lehet a gyári OPAMP, vagy kezdjek el keresgélni / írogatni az OPAMP gyártóknak?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#376) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Eladó jóféle OPAMP-ja van valakinek az Essence ST-hez? :)

Pl. ozzy-féle 2x2604 + 2134 ?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#377) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Elég brutál kártyaátépítések vannak itt:
brainbit.wordpress.com

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#378) ozzy711 válasza HornedReaper (#377) üzenetére


ozzy711
őstag

Na ez már nem a kezdő kategória... :Y De, hogy mennyivel lett "jobb"? :F Ezzel az örökös átalakítással az a bajom, hogy igazából sosem tudja élvezni a zenét, mert mindig csak tesztel-átalakít-tesztel stb.
Tudom, mert egy időben benne voltam, ( mindig, mindent módosítottam ) aztán rájöttem, hogy egy idő után meg kell állni és élvezni a zenét. :K

(#379) p0lip válasza HornedReaper (#376) üzenetére


p0lip
tag

Ezek elég általánosak, kapsz szinte mindenhol.

(#380) p0lip válasza ozzy711 (#378) üzenetére


p0lip
tag

Igen, jó lenne, én is azon vagyok, hogy végre csak hallgassam a zenét :D

(#381) p0lip válasza p0lip (#380) üzenetére


p0lip
tag

Egyébként arra jutottam, hogy forrasztgatás, konverterezés, kondi buhera nélkül, szerintem a következő két beállítás elfogadható:
- 2xOPA2604+LME49860
- 2xLME49860+LM6172

[ Szerkesztve ]

(#382) p0lip válasza ozzy711 (#378) üzenetére


p0lip
tag

Nem esküszöm meg rá, de szerintem a bufferben a 49860-al az a pici EQ-s mélykiemelésed is okafogyottá válna...

(#383) ozzy711 válasza p0lip (#382) üzenetére


ozzy711
őstag

Köszi, most így is megfelelő, de majd meglátjuk...

(#384) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Ma vettem 2db BB OPA2134PA nyolclábút :)
Hamarosan be is üzemelem őket. Kell rájuk RAM-süni, vagy nem forróvérűek?
Remélem kicsit adnak a mélyhangoknak, nem sok kellene, inkább csak 80-100Hz-re egy kicsit több.

Texas Instruments-től is igényeltem free-t, azt írják "shipped" :)
2107 és LME49860 érkezik, mindkét fajtájukból 3-3 db. 2604-ből sajnos nem lehet free-t kérni :(

Néhaitól is megjöttek az analóg IC-kábelek, eddig szépen muzsikálnak, már most hallatszik, hogy nem olyan nyersek mint "bedugáskor".

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#385) ozzy711 válasza HornedReaper (#384) üzenetére


ozzy711
őstag

Nem kell rá ram süni ( nálam hónapok óta így működik ).

[ Szerkesztve ]

(#386) p0lip válasza HornedReaper (#384) üzenetére


p0lip
tag

Nem kell semmi vödörre :)

[ Szerkesztve ]

(#387) p0lip válasza ozzy711 (#385) üzenetére


p0lip
tag

Próbálhatnál te is igényelni mintát, úgy tűnik mostanában sikerál másoknak :K

[ Szerkesztve ]

(#388) HornedReaper válasza p0lip (#387) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Írtam be cégnevet is + neten rákerestem a cégre, ahol semmi elérhetőség nem volt, és azt linkeltem nekik ;)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#389) p0lip válasza HornedReaper (#388) üzenetére


p0lip
tag

Na ozzy úr figyel?! így kell ezt csinálni :)

(#390) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

eBay-en Németo-ból sikerült megvennem a Xonar H6 kieg.kártyát 9500 HUF-ért postával :)
Pont jókor rakták fel :)
A H6-os OPAMP-olására is ugyanaz vonatkozik? A centert és sub-ot rakhatták volna külön, nem egy hangszín kell a kettőnek..
Jelenleg csak 2 csatorna választható az analóg kimeneten (lsd. kép), ez 6-ra változik a H6 kieg.kártya rádugásával?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#391) ozzy711 válasza HornedReaper (#390) üzenetére


ozzy711
őstag

Igen, egész pontosan 8 ch.-ra ( 7.1-re ) fog változni! A termékmintás ötletet kipróbálom! :C

[ Szerkesztve ]

(#392) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Ez a szám nagyon jó tesztelni, a háttérben mintha "szitálnának", nem tudom milyen hangszer, a basszus is a helyén van (persze FLAC-ban, nem innen):
[link]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#393) SOAD19 válasza HornedReaper (#392) üzenetére


SOAD19
addikt

Az a hangszer, ha hiszed, ha nem egy dob. A "seprűzés" pontosítva: [link]

És a megcáfolhatatlan bizonyíték, hogy tényleg az is ;) : [link]

Inkább jazzben szokták használni a seprűzést (pl.: [link]), de ettől még lehet más műfajoknál is nyugodtan használni, amint a példa is mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#394) HornedReaper válasza p0lip (#389) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Péntek du. jött az e-mail, hogy feladták fedex-szel az opamp-okat, és már itt is vannak :)
Minden elismerésem a TI-t illeti :R

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#395) HornedReaper válasza SOAD19 (#393) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Jazz-ben nem igazán vagyok otthon, köszi :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#396) SOAD19 válasza HornedReaper (#395) üzenetére


SOAD19
addikt

Én se nagyon, de dobolgatni tanulgatok, én is csak onnan tudom. ;)

(#397) p0lip válasza SOAD19 (#396) üzenetére


p0lip
tag

én ugyan nem tanulok dobolni, de tudtam, láttam koncerten :P :)

(#398) p0lip


p0lip
tag

Két új beállítás, most a 2604-től kicsit elszakadva:
- 2xOPA2137+LME49860 ocó és jó, de tényleg :)
- 2xOPA2107+LME49860 mintaként ez sem drága :)

(#399) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Texas Instruments-től addig rendeljetek, amíg még lehet:
[link]

ja, opamp-ot olvastam OMAP helyett :B

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#400) p0lip válasza HornedReaper (#399) üzenetére


p0lip
tag

Na, ijesztgeted itt a többi bolondot, látom már te is opampot látsz minden O betűs szóban :DD :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.