Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Érdekes írás a H6 kieg.kártyáról, lehet valami alapja?
[link]

Azt írja, az OPAMP-ok nála nem kaptak elég feszültséget, ettől a center szarul szólt..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#402) p0lip válasza HornedReaper (#401) üzenetére


p0lip
tag

Nem tudom mit méregetett, az Asus oldaláról letölthető dokumentációban tisztán látszik, hogy kéne lenni...
Ez mondjuk az Essence kártya opamp lábkiosztása:

A. Right channel OP socket----I/V converter

Pin 1: OPA A output.--------------5.85 Vpp output
Pin 2: OPA A negative input-----7.8mA input
Pin 3: OPA A positive input------7.8mA input
Pin 4: -12V
Pin 5: OPA B positive input------7.8mA input
Pin 6: OPA B negative input------7.8mA input
Pin 7: OPA B output.---------------5.85 Vpp output
Pin 8: +12V

[ Szerkesztve ]

(#403) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Bátran rendelhetek opampokat eBayről, vagy ezeket is hamisítják/rácímkéznek másik típust?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#404) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Külön van OPAMP az I/V-ben az erősített fejhallgató és az analóg kimenetre? Lehet felemásan is berakni?
A H6-oson sem ugyanazt szeretném centerre mint sub-ra.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#405) p0lip válasza HornedReaper (#404) üzenetére


p0lip
tag

Vonalkimeneten (RCA) mind a 3 opamp dolgozik, míg a fejhallgató kimenet esetén az I/V-ben lévő 2db opamp.
Igen az I/V-ben lévő 2 db-nak azonosnak kell lenni. H6 esetén természetesen rakhatsz csatornánként különbözőeket.
Ebay... van eredeti és persze pórul is lehet járni hamisítottal, mondjuk ez leginkább a drágább opampok esetén esélyesebb. Eladó függő.

[ Szerkesztve ]

(#406) HornedReaper válasza p0lip (#405) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Texas Instruments-től milyen sample-ekkel lenne még érdemes próbálkozni?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#407) p0lip válasza HornedReaper (#406) üzenetére


p0lip
tag

OPA2107/2111/2132/2134/2137/2227/2228/2604 ha DIP8 foglalatos dualokról beszélünk.

(#408) jaffa 2843 válasza p0lip (#407) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Te milyen rendszeren tesztelgeted a opamp-okat?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#409) HornedReaper válasza p0lip (#407) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Annyi féle jelölés van az OPAMP-oknál, nem igazodom ki rajta..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#410) jaffa 2843 válasza HornedReaper (#409) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Általában a P vagy PA, AP jelölésűek azok amik neked kellenek.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#411) p0lip válasza HornedReaper (#409) üzenetére


p0lip
tag

Nos, a legfontosabb ne hagyd magad :)
A lényeg, ha nem akarsz forrasztani, átalakítót, csak simán bedugni, akkor arra figyelj, hogy DIP foglalatos legyen és DUAL. Adott opamp leírását megtalálod pl. a TI, HQvideo oldalain, de egy csomó más helyen is, a letölthető pdf-ből kiderül, hogy jó e neked.

[ Szerkesztve ]

(#412) p0lip válasza jaffa 2843 (#408) üzenetére


p0lip
tag

Szia!
Többfélén, már írtam, hogy van több erősítőm (régebbi nagy modellek, Sony, Jvc, Akai, Luxman ilyesmik)
Az eddigi tapasztalataim alapján azt mondanám, a legjobb eredmény így érhető el:
essence - spdif (coax) - komolyabb külső dac - erősítő

Tudom sokan azt mondják erre, ehhez minek az essence... Elismerem, túlzásnak tűnhet, de véleményem szerint, digitális jel ide, bitpontosság oda, így jobb eredmény érhető el, mint pl. az alaplapi spdif (ha van) kijárat használata esetén.

(#413) jaffa 2843 válasza p0lip (#412) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Jah, csak arra voltam kiváncsi, hogy komolyabb fejesekkel próbáltad-e.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#414) p0lip válasza jaffa 2843 (#413) üzenetére


p0lip
tag

Na pont ebben elmaradott vagyok, nem igazán szeretem a fülest, de elismerem, komolyabb füles - komoly hang és egy komoly rendszerhez képest lényegesen kedvezőbb áron.
Szóval belehallgattam már, de mivel nincs komoly fülesem, irreleváns vagyok a témában :D

(#415) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Most LME49860 + 2*2604-est tesztelek.
Olvastam, hogy az LME49860-nal kapcs. megoszlanak a vélemények, 2604 mellé mi az ajánlott álló hangfalakhoz?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#416) PrinceHerceg válasza p0lip (#373) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Elég sok víz lefolyt azóta a Dunán mióta utoljára ebben a fórumban tiszteletemet tettem, és azt kell hogy mondjam nektek hogy Én személy szerint az eddigiek alapján Texasékkal maradéktalanul megvagyok elégedve! :)

Eddig 3x rendeltem Tőlük 2x3 db TI OPA1612AID műveletit valamint pár PCM1794-es DAC-ot és sec-perc itt voltak a minták! :K

Igaz még nem használtam őket, de lassan felkerülnek és meglátjuk azaz halljuk a különbséget, a többi módosítással együtt!

:C

[ Szerkesztve ]

(#417) ozzy711 válasza PrinceHerceg (#416) üzenetére


ozzy711
őstag

Gondolom a "dac" ic-t nem cseréled le... :Y :D
Viszont úgy emlékszem a 1612-es opa-t még nem tesztelte senki. Kíváncsi vagyok...

(#418) maxxxboy válasza ozzy711 (#417) üzenetére


maxxxboy
tag

Sziasztok!

Lehet tulajdonosa leszek egy Asus Xonar Essence STX hangkártyának.
Végig olvastam a fórumot, de elég sok variációt láttam a műveleti erősítők párosításával kapcsolatban.
Azt szeretném megtudni, hogy akkor a legutóbbi, jelenlegi állás szerint melyik a legjobb kombó?
Melyik az amelyik párossal a legszebben szól a cucc?
Előre is köszi mindent!

üdv.

(#419) PrinceHerceg válasza maxxxboy (#418) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha a DAC-okat nem is, de a gyári OPA-kat fix! :)

:K

A TP-ket pedig tutira beírom majd ide is!

:)

[ Szerkesztve ]

(#420) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Nos tehát...

Ez már mondhatni brutális, ahogy meglódult a kis X-Fi hangkarim!

Denevérnek érzem magam...

:Y

(#421) ozzy711 válasza PrinceHerceg (#420) üzenetére


ozzy711
őstag

X-Fi :F Te akkor rosz topikban vagy! :P Egyébként örülök, hogy összejött! :)

(#422) PrinceHerceg válasza ozzy711 (#421) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Tudom, csak anno egy páran kérték hogy majd írjam le mik a fejlemények a hangkari mód után, és hát azt hiszem hogy ez a kis műveleti valóban egy magáért beszélő, rendkívül kellemes hangú, emellett zéró zajú db!

:C

(#423) ozzy711 válasza PrinceHerceg (#422) üzenetére


ozzy711
őstag

Igen én is kértem :B , de nem figyeltem, hogy X-Fi-d van. :U Ettől függetlenül örülök az eredménynek! :C

[ Szerkesztve ]

(#424) PrinceHerceg válasza ozzy711 (#423) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Hát még Én! :D

Amúgy ha jól látom egyik másik felhasználó társunk érdeklődött a múltban about BB OPA228P-as műveletik iránt, na erről Nekem az a rövid véleményem hogy a legjobbak amit eddig hallottam az alsó vagyis a bass szekcióban, (pergő, kerek, gyors), de a maradék 2 tartománya sem rossz, és mindemellett kellemesen részletes legalább is Nekem...

+ TI-éknél van FS lehetőség is... :K

Enjoy

:))

[ Szerkesztve ]

(#425) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Amúgy ezekről a "kisördögökről" esetleg van valakinek valamiféle tapasztalata?

:B

[ Szerkesztve ]

(#426) ozzy711 válasza PrinceHerceg (#425) üzenetére


ozzy711
őstag

Nekem nincs. :(

(#427) PrinceHerceg válasza ozzy711 (#426) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Drágák is mint a dög...

:DDD

(#428) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

koltozes utan vagyok, es a center jel nelkul is sistereg.... felcsereltem a sub es center a H6-os kartyan, az Asus programban pedig felcsereltem a kettot. a sub nem bug a magas sistergestol (mint a radional a feher zaj). valaki talalkozott hasonlo problemaval?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#429) ozzy711 válasza HornedReaper (#428) üzenetére


ozzy711
őstag

Ez sajna hardver hiba gyanús! Próbáld meg a műveleti erősítőket cserélgetni, hátha azzal van a gond!

(#430) Zoltn


Zoltn
senior tag

Hello!

Beléptem én is az STX-et hallgatók körébe, és a topik átolvasgatása után gyorsan rendeltem TI-től opa2107-eseket. Hátha kihozzák még. :) Mivel párosítsam őket? :F
Addig is rendeltem opa2134 eseket itthonról boltból.
Kicsit kusza ez a sok szám még. :D

Lényeg, hogy fejhallgatóval használom leginkább, és nem győztem újra és újra meghallgatni a kedvenc zenéimet! (alaplai hangkarim volt eddig)

Respekt Asus!

"Music is your only friend. Until the end!"

(#431) ozzy711 válasza Zoltn (#430) üzenetére


ozzy711
őstag

Üdv. a klubban! Nem vagyok biztos benne, hogy a fejhallgató kimenet is a műveleti erősítőkről megy ( még nem próbáltam, de ha valaki már megtette akkor sorry ).

(#432) jaffa 2843 válasza ozzy711 (#431) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Természetesen "arról" megy. Csupán annyi, hogy a 3. (buffer) opamp-ot csak a hangfal kimeneten használja ha jól tudom.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#433) Vitocska


Vitocska
tag

sziasztok egy kérdésem lenne xsplit live stream kőzbe nem ad hangot a stream én hallok mindent de a liveba nincs hangja a játéknak ts és máshangokat leadd kivétel a játéknak valami őtlet?

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#434) ozzy711 válasza jaffa 2843 (#432) üzenetére


ozzy711
őstag

Csak azért említettem, mert akkor felesleges a többire költeni, ha csak fejhallgatózik.

(#435) Vitocska


Vitocska
tag

ha esetleg valaki érdekel nekem van 1 elado stx-em 25 be oem 3 nap probagarival

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#436) jaffa 2843 válasza Vitocska (#435) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mid lesz helyette? :B

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#437) Vitocska válasza jaffa 2843 (#436) üzenetére


Vitocska
tag

egyelőre alaplapi :) aztán majd kiderül :)

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#438) Zoltn


Zoltn
senior tag

Wooow!!!

4 nap alatt megérkeztek a TI-től az ingyen minták! :D

Még nem tudtam tesztelni, de le a kalappal előttük!

"Music is your only friend. Until the end!"

(#439) jaffa 2843 válasza Zoltn (#438) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Jaja, elég gyors amcsiból a posta. A csájna poszt tanulhatna tőlük. ;]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#440) HornedReaper válasza jaffa 2843 (#439) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Fedex-szel küldik, nem 2Ft-jukba kerülhet ;)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#441) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Asus Xonar DS-ben cseréltem NE5532P-t egy OPA2134PA-ra. Az lenne a kérdésem, hogy az előlapi kivezetés ezen keresztül szól vagy teljesen függetlenül. Mert úgy tudom, hogy az előlaphoz van külön IC, jobban is szól. :F

(#442) Zoltn válasza Zoltn (#438) üzenetére


Zoltn
senior tag

:Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

Most jutottam el odáig, hogy kicseréljem a cuccokat! Hihetetlen a különbség!
Olyan hangok jelentek meg a zenében, amiket eddig soha nem hallottam! :P
2*OPA2107 és egy LM6175 van most benne, szerintem nem is fogom bántani őket!

Amúgy egy Yamaha hm erősítő, plusz B&W DM302-es láncon hallgatom, számomra igen meggyőző! :)

Akusztikus zene is kiváló, de ha egy kis elektronikus zenét szeretnék bummogtatni a mélynyomót bekapcsolom, és már költöznek is a szomszédok! :U

"Music is your only friend. Until the end!"

(#443) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Szeretnék külső tápot vásárolni a hangkártya mellé, mert jelenleg a PC tápjával hajtom meg. Tudnátok ajánlani néhány típust? Esetleg jobban járok, ha csináltatok egyet? Ki mit ajánl?

(#444) ozzy711 válasza cipofuzo87 (#443) üzenetére


ozzy711
őstag

Azt nem tudom, hogy lehet-e kapni molex csatlakozós analóg tápot, de nagyon egyszerűen lehet készíteni is ( vagy készíttetni ). Nekem egy 250 wattos 13 voltos toroid a tápom. Egyenirányítás után használhatsz egy 7812-es és egy 7805-ös fesz. szabályzós ic-t ami szolgáltatja a feszültséget a molexre, majd a kártyára. Arra figyelni kell, hogy hűteni kell őket ( főleg a 05-öst ) mivel elég nagy az áramfelvétel ( főleg a digitális ( 5 voltos ) vonalon ).
Ha maximalista vagy akkor külön egyenirányítóhidat használsz a két ágra és egy-egy

(#445) ozzy711 válasza cipofuzo87 (#443) üzenetére


ozzy711
őstag

Azt nem tudom, hogy lehet-e kapni molex csatlakozós analóg tápot, de nagyon egyszerűen lehet készíteni is ( vagy készíttetni ). Nekem egy 250 wattos 13 voltos toroid a tápom.
Egyenirányítás után használhatsz egy 7812-es és egy 7805-ös fesz. szabályzós ic-t ami szolgáltatja a feszültséget a molexre, majd a kártyára. Arra figyelni kell, hogy hűteni kell őket ( főleg a 05-öst ) mivel elég nagy az áramfelvétel ( főleg a digitális ( 5 voltos ) vonalon ).
Ha maximalista vagy akkor külön egyenirányítóhidat használsz a két ágra és egy-egy ilyen ( a TO 220-as tokozású ) preciziós ic-vel állítotd be a szükséges tápfeszt.

[ Szerkesztve ]

(#446) halisa válasza cipofuzo87 (#443) üzenetére


halisa
tag

Fogsz egy AT tápot! :) (Csak egy hirtelen felindult ötlet.)

Egyébként én a DSX verzióval szemezek. Még az ára is megfelel a pénztárcámnak. A fórumokról össze olvasva berendeltem az IC-ket hozzá. Aztán kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#447) mlp


mlp
csendes tag

Sziasztok!

A2xOPA2604, OPA2134 kombinációt én is szeretném megerősíteni, kiválóan teljesít. A hangépe rendkívül dinamikus, érzelmes, élettel teli, karaktert adott a hangkártyának, amit valamiért mindig is hiányoltam.

Talán még tesztelek néhány variációt, de ez elsőre nagyon magával ragadt.

(#448) ozzy711 válasza mlp (#447) üzenetére


ozzy711
őstag

Szia!

Csak teszteld nyugodtan, de ha úgy érzed, hogy az előállított hang az amit keresel, nyugodtan befejezheted a tesztet, mert könnyen belekavarodhatsz! ;]
Én már rég nem tesztelek, ( inkább csak zenét hallgatok ) mert nagyon bejött az általad is preferált bállítás!

(#449) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

hali, nem topictema, viszont a kartya stimmel :B

Beszereztem egy teszt lemezt 192Khz/24bit fromatumban. Az derült ki, hogy hiaba allitgatom be az STX-et, meg win lejatszoeszközökben, meg extra az Asus Asioban a 192/24-et, nem hajlando kitolni a hangot az erösitöre, kizarolag 48/16-ban maximalisan. Fejhallgaton remekül megy (de en hangfalkabelt tesztelnek). Ez mitöl lehet? Ja, az erösitö Yamaha 565-ös mozicucc, a DAC tudja a 192/24-et. Lejatszo meg az AIMP, amely szinten. De a Foobar is.

:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#450) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#449) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ja es optikain megy kartyarol erösitöbe a jel.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.