Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Wescone


Wescone
csendes tag

Üdv, Tagok! Érdekelne, hogy miért kapunk csere op-amp-okat a kártyához? ...És ha valóban jobbak a mellékelt op-amp-ok, miért nem azokkal szerelik/forgalmazzák a kártyát?

(#852) Remus389 válasza Wescone (#851) üzenetére


Remus389
veterán

Na ez egy jó kérdés, nekem is lett volna lehetőségem cserélgetni. De igazából nem merek hozzányúlni, nagyon jól szól ez így is!

Úgy vélem, a gyárban komoly mérnöki munkával tervezték meg ezeket a kártyákat, egy mérnökcsapat, csupa magas IQ-jú ember, akkor az én átlagos IQ-mmal miért bíráljam felül az ő kiváló munkájukat, hogy szétbabrálom a terméket?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#853) HSM válasza Wescone (#851) üzenetére


HSM
félisten

Azért, mert máshogy szólnak, főleg az STX2 gyári op-amp-jai inkább nyugodt, meleg hangúak, míg a csere szett sokkal "élesebb" hangzású.
Én pl. teleszórtam LME49720-al a foglalatokat (két 49720 I/V és egy dual/single adapteren két LME49710 buffernek), nekem így tetszik a hangképe, a gyári nekem annyira nem volt a világom.

(#852) Remusz911: A kulcs itt az ízlés. Én jobban szeretem az LME49720-ak "feszesebb" hangképét, a gyári szett nekem túl lágy, nekem "tompa" hangzású. Valakinek meg az LME49720 túl éles, nyers hangú. Itt ez a jó mérnöki döntés, adnak ilyet is, olyat is, a user meg dönt és könnyen cserélhet.

A sima ST/STX gyári két I/V op-ampjával tetszett a legkevésbé ezen kártyák hangja, számomra kb. csodát tett, mikor kapott két LM4562-t. Az gyakorlatilag ugyanaz, mint amit az STX2-höz csomagolnak LME49720 csak más néven. Szerintem érdemes lehet kipróbálnod neked is ilyenekkel, kb. 2000Ft-ból megvan két ilyen op-amp. ;)

(#854) Remus389 válasza HSM (#853) üzenetére


Remus389
veterán

Tehát azt mondod, ha veszek két ilyen LM4562-t, akkor olyan hangja lesz mint egy STX II-nek?

Azt talán még ki is merném próbálni. Szóval annyi hogy leszereled a védőlapot, kihúzod, és bedugod, és ha nem tetszik visszarakhatod a gyárit, bárminemű károsodás nélkül?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#855) HSM válasza Remus389 (#854) üzenetére


HSM
félisten

Nem lesz. :N Az STX2-n van még pár fejlesztés, leginkább a jobb tápáramkör (magasabb és vélhetőleg tisztább tápfeszültséget ad az op-amp-nak), ami miatt az STX2 picit jobban szól ugyanazokkal az op-amp-okkal is, mint a sima ST és STX. Ugyanakkor elég közel van hozzá az STX is ugyanazokkal az op-amp-okkal (és vélhetőleg az ST is, ami elvileg picit jobban szól az STX-nél az órajelforrás javító csipjének jóvoltából, de olyan nem járt nálam), legalábbis amennyire a hallásommal sikerült megállapítani. Szóval szerintem érdemes meglépni, legalábbis számomra óriási előrelépés volt hangzásban az STX gyári két 2114D I/V op-amp-jának két LM4562-re cserélése.

Gyakorlatilag ennyi a folyamat, amit leírtál. :K Amire nagyon kell figyelni, hogy az op-amp-on és a foglalaton is van jelölés (félkör kivágás, karika), melyik oldala melyik oldalra megy, ha fordítva dugod be azonnal elfüstöl az op-amp. Valamint a kiszedésre is figyelni kell, a megfelelő célszerszám (ezer forint alatti tétel [kép]) vagy alkalmas kisméretű fogó erősen ajánlott, hogy szépen ki tudd venni a foglalatból a régit. Van ról pár YT videó: [link] [link]. Amire nem árt figyelni, a két nagy kondenzátor elég közel van, arra vigyázni kell kiszedésnél, ne nyomorgasd meg őket nagyon, valamint az ujjaidra, elég élesek a lábai az op-amp-oknak, nehogy az ujjadba szúrva landoljon az IC. Valamint kell hozzá türelem, mert nehezen jönnek ki, és lehetőleg egyenesen kell őket felfelé kihúzni, hogy épek maradjanak a lábai a csipnek.

Ha óvatosan vetted ki, semmi akadálya visszatenni a régieket, ha az újak nem váltanák be a hozzájuk fűzött reményeket. ;)
Amire vigyázni érdemes még, hogy a művelet közben a legjobb, ha le vagy földelve. Ezek erre elég érzékeny csipek, amik nem védettek az esetleges elektromos kisülések ellen.

[ Szerkesztve ]

(#856) Wescone


Wescone
csendes tag

Hát... nagy csalódás ez a kártya számomra!

(#857) Remus389 válasza Wescone (#856) üzenetére


Remus389
veterán

Hát, akkor térj vissza az alaplapira, az való neked :D :C

Viccet félretéve a driverben állítgatss dolgokat, ha nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#858) beta válasza Wescone (#856) üzenetére


beta
aktív tag

Ez egy audiofil hangkártya. Ha csalódást okoz abban az esetben lehet valami creative csodát kellett volna beszerezned.

(#859) Wescone válasza beta (#858) üzenetére


Wescone
csendes tag

Az lesz - Creative Sound Blaster ZXR-re lesz cserélve.

(#860) rovtiv3 válasza HSM (#853) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Igazad van, a kulcs tényleg az érzés. Nálam az STX2-ben az eredeti Musesek maradtak, nekem eddig azok tetszenek a legjobban. Bár az is nagyon nem mindegy, miből állnak az akusztikus lánc további elemei.
Gondolom ez (is) befolyásolhatja Wescone fórumtárs lesújtó véleményét.

Már bocsánat...

(#861) HSM válasza rovtiv3 (#860) üzenetére


HSM
félisten

Természetesen igen, az is igen fontos mit hajt meg a kártya. :K
Illetve a beállítások is, stimmel-e a mintavételi frekvencia, milyen a hangerő illetve gain beállítás (nagyon alacsony hangerő durván elveszi a dinamikát), milyen minőségű a zene forrása. Ha ezek nem megfelelőek, az user error, persze könnyű ilyenkor a kártya képességeit szidni. :D
Nálam veszteségmentes forrásról szólt, megfelelő mintavételezéssel, a tesztre ASIO kimeneten. :K Valamint teszteltem kétféle fülessel (HyperX Cloud, ami egy átmatricázott TakStar Pro80 stúdió füles, plusz egy régebbi Sennheiser HD497-el is), és egy hangfalszettel is (Genius SW-HF5.1 6000). De leginkább a HyperX Cloud volt az alany, az a fő zenehallgatós szettem, és képességeiben is az a legerősebb.

[ Szerkesztve ]

(#862) rovtiv3


rovtiv3
aktív tag

Üdv mindenkinek. Kérdésem volna. Ha a kártya driverében átváltok a hangdobozokról fülesre, a hangfalakból viszonylag erős reléhang hallható. Tudom, hogy ez természetes bizonyos mértékig, de az én ízlésemnek kissé hangos a dolog. Nálatok is hasonló a helyzet vagy én lihegem túl az ügyet?

Már bocsánat...

(#863) mgabi válasza rovtiv3 (#862) üzenetére


mgabi
senior tag

Természetes. Semmi probléma vele

(#864) rovtiv3 válasza mgabi (#863) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Köszönöm a gyors és megnyugtató választ. :R

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#865) Wescone válasza rovtiv3 (#862) üzenetére


Wescone
csendes tag

Típushiba - nem kellene hallani a váltást. A Creative ZXR esetében semmit nem hallani váltáskor a relé kattanásán kívül.

(#866) rovtiv3 válasza Wescone (#865) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Pü ment...

Már bocsánat...

(#867) HSM válasza Wescone (#865) üzenetére


HSM
félisten

"nem kellene hallani"
Gondolom raktak rá plusz alkatrészeket némítani a jelet a váltás idejére. Az meg a hangminőségnek nem tesz jót... Valamit valamiért. Engem nem zavar az a hang arra a 0,1 másodpercre.
Plusz ott van az X-fi Titanium HD. Azon relé sincs, kattanás sincs, mégis tud váltani a két kimenete között. Mégsem mondom, hogy akkor típushibás, ami kattog ilyenkor. ;] :P

(#868) rovtiv3 válasza Wescone (#856) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Megkérdezhetem a konkrét okokat?

Már bocsánat...

(#869) Wescone válasza HSM (#867) üzenetére


Wescone
csendes tag

Először is, a legtöbb erősítő védelemmel van ellátva, hogy ne küldjön jelet a hangszórókra bekapcsoláskor - nem véletlenül. Igazán elgondolkodhatnál, miért tartották ezt fontosnak a mérnökök.
Értem én azt, hogy elfogult vagy. Én is az voltam - az alaplapom ASUS, a videókarim ASUS, és éveken keresztül ASUS Xonar Essence-re gyúrtam (mindig volt rá pénzem, de tekintettel voltam a prioritásokra, így sokáig halogattam), semmi más nem érdekelt, de mihelyt beüzemeltem, azonnal más után néztem.
Hogy miért? Írok róla részletesen, amint időm engedi.

(#870) Wescone válasza rovtiv3 (#868) üzenetére


Wescone
csendes tag

Kis türelmet kérek! Amint időm engedi megosztom tapasztalataimat - mindkét kártyát illetően.

(#871) HSM válasza Wescone (#869) üzenetére


HSM
félisten

Ne gondold, hogy elfogult vagyok. :N Korábban egy Auzentech X-fi-m volt (majd 10 évig), aztán pedig próbáltam egy Asus STX-et, együtt egy X-fi Titanium-HD-val, és mivel már 10 éve alapvetően elégedetten használtam a Prelude-ot, így inkább a Titanium-HD felé voltam elfogult, mégis az STX széria mellett kötöttem ki, egyszerűen jobban tetszett a hangja. ZXR tesztelése is tervben volt, de sajnos abból nem találtam jó ár/érték arányú eladó példányt, így az kimaradt. Pedig jobban is passzolt volna az igényeimhez, mert van 5.1 kimenete is, míg STX2-ből csak sima stereo-t sikerült jó áron vadásznom. Egyébként nem vetettem el teljesen a ZXR tesztelésének lehetőségét, bár őszintén szólva nehezen tudom elképzelni, hogy lezenélje az STX2-t. Nagyon szépen szól, igen magasra tette nálam a mércét.

Tisztában vagyok vele, miért van ilyen védelem az erősítőkben. Vélhetőleg itt úgy ítélték meg a mérnökök, hogy nem lesznek veszélyes tranziensek átkapcsoláskor, így nem szükséges védekezni sem ellene. Tényleg csattan a hangfalon, de nem tűnik veszélyes mértékűnek. A mérnöki gyakorlatban sok minden a kompromisszumokról szól, általában nincs minden szempontból tökéletes megoldás. Én pl. eddig ezt észre sem vettem, sosem okozott problémát, mivel használaton kívül mindig némítva vagy kikapcsolva van a hangfalam.

A véleményedre mindenesetre kíváncsi leszek a kártyákat illetőleg. :R

[ Szerkesztve ]

(#872) rovtiv3


rovtiv3
aktív tag

Amíg Wescone fórumtárs beszámolóját várjuk, volna egy kérdésem a topictársakhoz.
Van-e itt olyan kolléga, aki Ryzen alatt hajt STX hangkarit? Rossznyelvek szerint ugyanis gyakran összeakad az STX drivere a Ryzenes alaplapi chipsettel.
Esetleg erről van valakinek közvetlen tapasztalata?

Már bocsánat...

(#873) HSM válasza rovtiv3 (#872) üzenetére


HSM
félisten

Tapasztalatom sajnos nincs, de én azt olvastam, hogy az Asmedia PCIe átalakítós kártyákkal van a baj, és a legtöbb STX PLX-es.

(#874) rovtiv3 válasza HSM (#873) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Köszönöm, Uram. Hát nem lettem sokkal nyugodtabb.

Már bocsánat...

(#875) jobesz


jobesz
tag

Üdv. Essence one vagy ilyet hol lehet manapság beszerezni?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#876) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok! Bár elég halott a topik, melyik a jobb opamp szerintetek, nagyobb álló hangfalakhoz, Arcam AVR250 erősítőhöz?
1. Oracle II 02
2. VV4
3. egyéb..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#877) jobesz válasza HornedReaper (#876) üzenetére


jobesz
tag

Sajnos halott..
Én tartanám életben :K
Ezeketcaz opamp okat fejhallgató erősítőbe is fel lehetvhasználni ugyanúgy a hangzás jelleg végett?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#878) HornedReaper válasza jobesz (#877) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Persze, ha cserélhető benne az OPAMP ;)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#879) Razi


Razi
tag

Üdv! Megszünt a xonar essence széria? Mert nem találok sehol.

(#880) IamSociopath válasza Razi (#879) üzenetére


IamSociopath
aktív tag

Van valakinek tapasztalata windows 11 alatt? DPC, driverek stb.

(#881) mgabi válasza IamSociopath (#880) üzenetére


mgabi
senior tag

Jól működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.