Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) jaffa 2843 válasza gyuri41 (#200) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

csak az analóg hangképet változtatják.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#202) gyuri41 válasza jaffa 2843 (#201) üzenetére


gyuri41
csendes tag

Ha az ember egy komolyabb hifi rendszert hajt, ebben az estben érdemesebb lenne analógra váltani? (Razer Barracuda kártya + felső kat. hifi)

(#203) p0lip


p0lip
tag

Sziasztok :)

Saját tapasztalataim szerint, a kedvenc opamp variációim:
2x OPA2604 / 1x AD823 (eddig ez tetszik a legjobban)
amik még tetszettek:
2x OPA2604 / 1x OPA2132
2x LM4562 / 1x AD823 vagy OPA2132

Az OPA2107 és OPA2111-es kísérletek nem teljesen jöttek be, nem rosszak, de nekem kicsit karcosnak, harsánynak tűnt, egyes albumoknál különösen.
Persze az itt leírtak, saját rendszer, ízlés és nem utolsó sorban fülön alapulnak :)
Könnyen elképzelhető, más rendszeren, más füleknek, másik variáció jön be.

Az LME49860-at szeretném még kipróbálni, sajnos nem tartják raktáron,
megrendeltem, elvileg jövőhéten megérkezik...
Addig csak kibírom valahogy :)

[ Szerkesztve ]

(#204) adammkaa


adammkaa
senior tag

Sziasztok. Most vásároltam egy STX-et , milyen oamp kombokat ajánlotok hozzá, kinek mi jött be?

Nexus 5 Black

(#205) SOAD19 válasza adammkaa (#204) üzenetére


SOAD19
addikt

Ebben a topikban megtalálod a választ. Én speciel 1*6172-est, és 2*2107-est használok, de az előző hsz-ben a tulajnak meg nem tetszett ez a felállás, bár ez függ, hogy ki, mivel használja, ill. ízléstől is, szubjektív dolog.

[ Szerkesztve ]

(#206) adammkaa válasza SOAD19 (#205) üzenetére


adammkaa
senior tag

Ahogy elnéztem az esetek 70%-ban AKG fülest használnak ezzel a hangkártyával, én is azt tervezem , de nem tudom melyiket vegyem :K Én azért szeretem a basszust , azért legyen tere bőven, de ne nyomja el a közepet , de azért érezhetően legyen dinamikus basszus olyan fülest keresek, illetve oamp bol is olyan kellene aminek szép mélye van.

Nexus 5 Black

(#207) jaffa 2843 válasza adammkaa (#206) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ez már nagyon-nagyon off, de ha basszus kell akkor az AKG nem a te fejhallgatód lesz. Fejhallgató ügyben látogass el a megfelelő topikba, és az ott lévő első hozzászólást nyálazd át.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#208) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Most akadtam a topicra. :C
Xonar Xense hangkártyában, ha cserélek műveleti erősítőt, akkor játékok alatt is fogok tapasztalni javulást vagy csak zenehallgatásnál?

⭐ Stella

(#209) SOAD19 válasza jaffa 2843 (#207) üzenetére


SOAD19
addikt

Szerintem az AKG-k inkább finomabb hangszeres zenékhez jó, nem hiszem, hogy elektronimus zenékhez, vagy hasonló keményebb műfajokhoz illene. Bár, az is igaz, hogy egy jó fejesnek, azért általában illene jól szólnia mindennel. Amúgy, az AKG-ban nincs túlzásban a mély, van akiknek kevésnek hat, főleg, ha pont mélykiemeléshez van szokva, ami divatban van/volt.
Én is ajánlom, hogy fáradj át a fejes topikba és ott biztos kapsz ajánlást, de azért előtte az 1. hsz-t nyálaz át. :K

(#210) ozzy711 válasza radi8tor (#208) üzenetére


ozzy711
őstag

Attól függ, hogy milyen kimenetet használsz. Ha analógon akkor igen, ha valamelyik digitálison akkor nem.

(#211) chrisnagy13 válasza adammkaa (#204) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Nálam 1x LM4562NA + 2x LME49720NA felállás van most. Elég neutrális a hangja és részletes.

(#212) radi8tor válasza ozzy711 (#210) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Xonar Xense-hez való fejhallgatóval használom a kártyát (Sennheiser PC-350)

⭐ Stella

(#213) ozzy711 válasza radi8tor (#212) üzenetére


ozzy711
őstag

Mivel a fejhallgató kimenet is analóg, ezért szinte biztos, hogy befolyással van a fejhallgató kimenetre is az op amp. Hacsak nincs benne külön fejhallgató erősítő, ami azért ilyen minőségű kártyánál előfordulhat!

(#214) ozzy711 válasza chrisnagy13 (#211) üzenetére


ozzy711
őstag

Ez igaz a te rendszeredre, de a lényeg, hogy miből is áll össze?
Az utolsó összekötő kábelig fontos ugyanis a "rendszer", mivel ennek csak egy eleme a jelforrás, a többi ugyanilyen fontos kell legyen más-más ( ár-érték ) arányokkal.

Ha tehát valaki leírja, hogy nála hogy szól az egyrészt szubjektív ( ami természetes ), másrészt kell lenni viszonyítási alapnak, tehát hogy milyen lánc produkálja ezt a hangzást.
Itt van még az a fránya szobaakusztika, ami szerintem sokunk életének megrontója! ( boldog fejhallgatósok! :D )

(#215) chrisnagy13 válasza ozzy711 (#214) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Én fejhallgatóval használom az STX-et elsősorban. :))

(#216) ozzy711 válasza chrisnagy13 (#215) üzenetére


ozzy711
őstag

....és mennyivel egyszerűbb az életed! :DD

(#217) adammkaa


adammkaa
senior tag

HELP ME!!! Pár napja vettem egy stx-et akkor XP oprendszer volt fent a gépen, feltettem az xps drivert hozzá működött minden tökéletesen. Most telepítettem fel a win7 et, leszedtem hozzá a 7.12.8.1794 drivert, ha jól tudom ez a legfrissebb, és nincs hang. Úgyértem hogy ha elindítok youtube-n zenét nem szól semmi, illetve az asus driverében sem megy a kék csík fel alá, viszont a driverben van a teszt, jobb meg bal oldali (lift right hang) az pedig szól. Nem értem..

Nexus 5 Black

(#218) radi8tor válasza adammkaa (#217) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Alapértelmezett eszköznek ki van választva az a kimenet, amin a hangot szeretnéd hallani?

⭐ Stella

(#219) ozzy711 válasza adammkaa (#217) üzenetére


ozzy711
őstag

Analóg kimenetről veszed le a jelet? Más weboldal videóinál is gond van?
A win 7 belső beállításit is megnézted? ( hangok lejátszása menüpont )

[ Szerkesztve ]

(#220) Karcsi1974


Karcsi1974
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, ha valaki tutira tudná a választ, azt nagyon megköszönném!
Van egy Gigabyte Z68x ud3-b3 alaplapom.
Ami 1155-ös foglalatú alaplap, és azok között is felsőbb kategória.
Optikai kábelen "megyek" ki az alaplapból az előerősítőmbe. (alaplapi hangkártyát használok)
Ha beruháznék egy ilyen ASUS Xonar Essence STX-re, hallanék valamilyen különbséget, vagy mivel optikán megy a jel, nem számít?!
Várom a válaszotokat!
Előre is köszi!

(#221) jaffa 2843 válasza Karcsi1974 (#220) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Elég off téma ide.
Egyébként nem lenne különbség optikán.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#222) adammkaa


adammkaa
senior tag

Segítsetek nekem honnan tudok beszerezni oampokat!!!

Nexus 5 Black

(#223) jaffa 2843 válasza adammkaa (#222) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Innen lehet rendelni mintadarabokat ingyen.
Idehaza pedig szinte bármilyen elektronikai üzletben kaphatóak. Én innen rendeltem azokat, amiket nem tudtam ingyenesen beszerezni.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#224) adammkaa válasza jaffa 2843 (#223) üzenetére


adammkaa
senior tag

Ki szeretném próbálni a OPA2134PA, a buffert pedig hagyom a gyárit most, az lehetséges hogy 2030 FT a db OPA2134PA?klikk

Nexus 5 Black

(#225) jaffa 2843 válasza adammkaa (#224) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Lehetséges, bár én még 1 780,77 Ft-ért vettem a kettőt. Esetleg nézd meg máshol, lehet hogy olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#226) adammkaa válasza jaffa 2843 (#225) üzenetére


adammkaa
senior tag

az a 300ft most nem fog földhöz vágni. Te min hallgatsz zenét fülhallgatón vagy hangfalon? Illetve milyen oampot használsz, miket próbáltál ki, és mik a benyomások amit használsz éppen.?

Nexus 5 Black

(#227) p0lip


p0lip
tag

Sziasztok:)
Némi késéssel megérkeztek az LME49860-as opamp-ek.
Rövid távú tapasztalatok alapján, kellemes konfigok:
- 2x OPA2604 / 1x LME49860 (nekem ez tetszik)
- 2x LME49860 / 1x AD823 (ez is nagyon jó párosítás, ajánlom)

[ Szerkesztve ]

(#228) jaffa 2843 válasza p0lip (#227) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mit hajtasz vele?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#229) p0lip válasza jaffa 2843 (#228) üzenetére


p0lip
tag

Most per pillanat egy TA-F770ES Sony-t .
De ebből a korosztályból, van itthon, anno a két legnagyobb JVC AX-Z911 és AX-Z1010, meg egy Akai AM75 is :)

[ Szerkesztve ]

(#230) p0lip


p0lip
tag

Különben ez az LME49860 elég érdekes, úgy tűnik, sok variációban is jól hangzik.
Próbálgattam vele pár variációt: 2xLME49860 / 1xOPA2132, 2хLME49860 / 1xOPA2604, 3xLME49860, plusz amit mát írtam, a 2x OPA2604 / 1x LME49860 és a 2x LME49860 / 1x AD823 és mind jónak értékelem. Szóval úgy néz ki, univerzális kis darab, I/V és buffer részen is megállja a helyét és mint a fentiekből látszik, többféle párosítás esetén is jó hangot produkál.

Amit észrevettem, az AD823 és AD826 az I/V, az LM4562 pedig a buffer szekcióban nem szerencsés.
Mint írtam, az LME49860 elég univerzális, de pl. a 2xLME49860 / 1xLM4562 nem volt valami meggyőző.

(#231) p0lip


p0lip
tag

Na hagytam érni a dolgokat, persze fülelve továbbra is :)
Akinek az OPA2111-es tetszik, érdemes lehet kipróbálni a 2xOPA2111 / AD823 variációt.
Így némileg hosszabb idő elteltével, úgy néz ki, a 2xLME49860 / AD823 párosítás marad, legalábbis egyelőre.
Igazi minőségi ugrást, egy jó külső DAC jelentene, sajnos a tényleg jobb darabok, még használtan is bitang drágák...

(#232) antivirtuoz


antivirtuoz
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy elég amatőr kérdést teszek fel, de egyelőre még csak tájékozódok. :D
Milyen kiterjesztésű zenei fájlokat hallgattok (és milyen lejátszóval PC-n), hogy a hangkártyával és egy komolyabb fejhallgatóval vagy hangfalrendszerrel ilyen jó minőséget kaptok?
Gondolom, nem MP3-at (vagy néha azt is?), hanem esetleg FLAC, vagy mit?
És még egy kérdést engedjetek meg! :) Mennyire érezni a különbséget a különböző opampok ("müvék") esetén: állandóan érezni zenehallgatás közben; vagy csak ha nagyon-nagyon füleltek, nagyon odafigyeltek és keresitek a különbséget?
Ugyanis -hogy őszinte legyek- a helyzet az, hogy egy AIAIAI TMA-1 fejhallgatóhoz szeretnék egy minőségibb, komolyabb hangkártyát, s nem tudom eldönteni, hogy az ASUS melyike legyen: Xonar Essence STX vagy ROG Xonar Phoebus (utóbbi ugyanis játékos kártyának van kinevezve, viszont a fejhallgató kimenetet pontosan ugyanazzal az erősítővel hajtják meg, mint az Essence STX esetén, a DAC pedig egy újabb típus).
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!
Üdv,

Antivirtuoz

[ Szerkesztve ]

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#233) antivirtuoz válasza antivirtuoz (#232) üzenetére


antivirtuoz
tag

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a két kártya ára -nyugodtan mondhatjuk, hogy- megegyezik.
És hogy zenére vagy játékra szeretném használni elsősorban? Nehéz megmondani. Igazság szerint a zene érdekel jobban, viszont játszani is szoktam, s eszembe jutott már egy -valós, nem virtuális- 5.1-es fejhallgató (játékokhoz elsősorban), ezt pedig csak a ROG Xonar Phoebus tudná meghajtani, hiszen a másik csak sztereó.
De -igazság szerint- semmiben sem vagyok biztos. Még nagyon laikus vagy e téren, de szeretném elkezdeni a dolgot, s szeretnék beletanulni. Egyelőre pedig hogy minél jobb döntést hozhassak, a Ti segítségeteket kérem.
Köszönöm!

Antivirtuoz

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#234) ozzy711 válasza antivirtuoz (#233) üzenetére


ozzy711
őstag

Ha minőséget akarsz, akkor mindenféleképpen az stx, de ha esetleg fontos lehet a későbbiekben az 5.1 (7.1) akkor a xonar st ( pci csatlakozós! ) kártyát javaslom ( nekem is ilyen van ) mivel ehhez tudsz később venni egy H6 nevű kiegészítő kártyát, amit az stx-hez nem tudsz csatlakoztatni.
Egyébként a fejhallgató nagyon patentnek tűnik, ehhez tényleg jár egy jó kari! :C

(#235) p0lip válasza antivirtuoz (#232) üzenetére


p0lip
tag

Szia
Részemről veszteségmentes formátumokat, WavPack, FLAC, APE, ilyesmik.
Persze attól még, hogy valami FLAC, nem biztos, hogy minőségi zenehallgatásra alkalmas.
SAjnos vannak MP3-ból átkonvertált "anyagok", aztán, ha pl. az eredeti lemez is csúnyán szól (sajna sok ilyen van) FLAc-ben sem lesz jó, továbbá a rippelést is ellehet szúrni, stb.
Tehát egy veszteségmentes állomány önmagában még nem garancia, úgy, mint egy gyári CD sem. Ám ha jó, akkor természetesen kellemes és amennyiben a rendszer többi komponense is megengedi, elég minőségi zenehallgatást tesz lehetővé.
Igen, jól hallhatóak az opamp különbségek, a füleket nem kell hegyezni hozzá :)
Persze opamp kérdése is, egyik páros között nagyobb, a másik között kisebb.
Az hogy mennyire hallod meg, leginkább rendszer kérdése...
Már ha a füleddel egyébként minden rendben :)

(#236) ozzy711 válasza ozzy711 (#234) üzenetére


ozzy711
őstag

A lejátszó proginak pedig a Foobar 2000-et ajánlom. A hivatalos oldalán mindent megtalálsz róla!

(#237) antivirtuoz válasza ozzy711 (#236) üzenetére


antivirtuoz
tag

Köszönöm szépen a válaszokat! Egyre több ismeretre teszek szert! :D

Még azt meg tudnátok mondani, hogy honnan szereztek be tömörítetlen zenei fájlokat?

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#238) ozzy711 válasza antivirtuoz (#237) üzenetére


ozzy711
őstag

"Még azt meg tudnátok mondani, hogy honnan szereztek be tömörítetlen zenei fájlokat?"

Azt bizony neked kell megkeresni.... , de javaslom a google-t :U

(#239) p0lip válasza antivirtuoz (#237) üzenetére


p0lip
tag

és ilyesmiket írnék abba a keresőbe: avaxhome, e-rock.ru, naftamusic, alllossless, tehparadox, nnm.ru, bitsnoop... :)

[ Szerkesztve ]

(#240) p0lip válasza geza12 (#191) üzenetére


p0lip
tag

Gondolkodtam rajta, de úgy emlékszem nem dual-amp, így kéne adapter hozzá és kettő kéne belőle + még egy kis hátrány, a TI nem adja mintának, a PDIP foglalatost.

(#241) ozzy711 válasza p0lip (#239) üzenetére


ozzy711
őstag

:K

(#242) p0lip


p0lip
tag

Dolgoztam tovább, a meleg sem tántoríthatott el :)

A következőkkel próbálkoztam:
- 2xOPA2107 / 1xLME49860 (továbbra sem a szívem csücske)
- 2xOPA2111 / 1xLME49860 (mint a 2107)
- 2xOPA2107 / 1xOPA2604 (ez viszont elsőre tetszett, még meghallgatom)
- 2XOPA2604 / 1xOPA2107 (tetszik, egyelőre ezt hallgatom)

(#243) ozzy711


ozzy711
őstag

Nálam az eredeti ( 4562-es? ) buffer + az OPA 2134 PA tökéletes.

Az viszont érdekelne, hogy kipróbálta-e már valaki a molex csatlakozós tápot külső tápegységről meghajtani?
Én készítettem egyet egy 100 wattos hiperszil trafóból, két 10.000-es kondiból, ( egyenirányítóval persze ) valamint egy 7805 - 7812-es stab. ic-ből. ( csak hozzáértőknek ajánlom pl. a hűtés miatt )
Döbbenetes, hogy mennyivel mélyebb, szélesebb ( ez igaz előrefelé is ) lett a térérzet.
Eddig ez okozta a legnagyobb változást.

Kipróbált már hasonlót valaki, érdekelne a tapasztalata?!

(#244) p0lip válasza ozzy711 (#243) üzenetére


p0lip
tag

Nem próbáltam, de biztos jó hatással van a külső táp, főleg ha elég combos is :)
Sok OPAMP-el kapcsolatban olvastam, hogy jó, meg jó lenne, de a szerény PC-s táp miatt nem tudja kifutni magát. Van több is, ami elég érzékeny a tápfeszre illetve a tápszűrésre.
Szóval jó az ötlet és mint írod a gyakorlatban is hallható a különbség :)

(#245) ozzy711 válasza p0lip (#244) üzenetére


ozzy711
őstag

Igen.
Van még az akkumulátoros üzemmód is, ( tulajdonképpen egy 12 voltos aksi ami direktben menne a 12 voltos ágra és egy 7805-ös ic ami az 5 voltosra ) valamelyik cikkben ajánlották. Valószínűleg az még jobb lenne, de komoly elektronika kellene hozzá a feszültségszint folyamatos ellenőrzésére és "töltésére".

(#246) p0lip válasza ozzy711 (#245) üzenetére


p0lip
tag

Ezek evidenciák, külső táp, aksi :) Tuti jobb lenne, bár kérdés mennyire lenne érzékelhető, szerintem egy jó külső táp a nagyobb ugrás... Az aksinál, mint te is írtad, az állandó fesz, ill. a töltés lehet problémás. Főleg akkumulátor gyilkos opamp esetén, mint pl. OPA627, OPA2107, nem csak zabálnak, hanem követelik is a stabil feszt.

[ Szerkesztve ]

(#247) p0lip válasza p0lip (#242) üzenetére


p0lip
tag

Annyit helyesbítenék, hogy az OPA2107 (nekem, saját rendszerben, stb) jobban tetszik az OPA2111-nél.
Ma megint kipróbáltam a 2xOPA2604 / OPA2132 kombinációt és tetszik :)
Egyelőre nálam a 2XOPA2604 / 1xOPA2107 és a 2xOPA2604 / OPA2132 jött be legjobban.
Akiknek ez nem elég "sziszegős" :), de szeretik a 2604-est, fordíthatnak rajta, így: 2xOPA2107 / 1xOPA2604, 2xOPA2132 / 1xOPA2604 2xOPA2111 / 1xOPA2604 . (ezekből a 2111 a legjobb kígyó ) :D

(#248) ozzy711 válasza p0lip (#247) üzenetére


ozzy711
őstag

Kitartó vagy azt meg kell hagyni! :C

(#249) ImpersonatoR

Kicsit off de csak ezt a xonar essence STX es topicot találtam. Szóval csak annyi problémám lenne, hogy nagyon halk a mikrofon hiába rakom az összes erősítést maximumra lehet az a baj hogy jack 3.5 ös a mikrofon (6.3 átalakítóval van bedugva) szóval lehet valami "normális 6.3 mm es mikrofon kéne hozzá csak? :F )

(#250) radi8tor válasza ImpersonatoR (#249) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dinamikus vagy kondenzátor mikrofont használsz?

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.