Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Krissz80 válasza Krissz80 (#800) üzenetére


Krissz80
senior tag

Találtam egy hasznos linket a témához.

(#802) ozzy711 válasza Krissz80 (#800) üzenetére


ozzy711
őstag

Gondolod, hogy nem nagy minőségi ugrás az új széria? Elvileg jobb op-ampok vannak benne + egy két nyák áttervezés.
Konkrét tesztet lehet valahol olvasni ( talán eladnám az St-t és beruháznék egy Stx-II-re )?

[ Szerkesztve ]

(#803) beta válasza Krissz80 (#801) üzenetére


beta
aktív tag

Uni Xonar az ajánlott driver, ami gyakorlatilag a gyári driver kiegészítve pár hasznos dologgal. Innen tudod leszedni: http://maxedtech.com/asus-xonar-unified-drivers/

(#804) Krissz80 válasza beta (#803) üzenetére


Krissz80
senior tag

Köszi a linket, egyszer próbálkoztam vele de nem ment, így maradt a gyári.

(#805) Krissz80 válasza ozzy711 (#802) üzenetére


Krissz80
senior tag

Inákbb a ráncfelvarrás tipikus esete.

Én annyit hallottam, hogy lett bele téve egy újraórajelező, ami az ST-ben eleve volt, és talán picivel jobb kristály az órajelezéshez.

De eleve a belső tápellátása a kártyának (+/- 12 V )egy gyenge láncszem, így ezek az apró módosítások nem gondolnám, hogy sokat hoznának.

OPA-kat te is tudsz bele tenni.

[ Szerkesztve ]

(#806) ozzy711 válasza Krissz80 (#805) üzenetére


ozzy711
őstag

OPA-kat te is tudsz bele tenni.

Ha már megvan mindenképpen. Láttad a muses opampok árát? :))

(#807) Krissz80 válasza ozzy711 (#806) üzenetére


Krissz80
senior tag

Láttam, de akkor már vennék Burson Audio-tól egy szettet (3db 40k postával).

Azok biztosan jobbak.

Vagy vadásznék az utolsó generációs Opa Greenekből, azok már elvileg nem zajosak az Essence-ben.
(Kicsi a nyílt hurú erősítésük, és ezért kevésbé érzékenyek a tápzajra)

Az STX II-höz ráadásul az olcsóbb Muses-t adják, ha jól tudom és abból is csak 1-et.
( két Texas Instruments LME49720 és egy MUSES 8820-at )
Igy ez az upgrade amit adnak nem olyan ütős, bár jobb mint az előző alap.

Ezekért váltani STX II-re még mindíg azt gondolom felesleges.

(#808) ozzy711 válasza Krissz80 (#807) üzenetére


ozzy711
őstag

Ahhoz képest, szerintem az Stx-II nem is túl drága.
Lehet meghirdetem az St-met ( az egyre kevesebb lapban elérhető pci csatoló miatt is ) és veszek egy Stx-II-est, csak piszkálja a fantáziámat az "upgrade". :D
Az essence one-ban ez az opamp jobb lehet? ( nem látom rendesen a típust, talán Muses 01 ? )

[ Szerkesztve ]

(#809) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziaszok!
Kérdésem az lenne ha cserélek műveleti erősítőt az STX-en, akkor az a fejhallgatókimenetre is hatással lesz, nekem az lenne a fontosabb része, vagy csak az rca részre van hatással?

[ Szerkesztve ]

(#810) ozzy711 válasza Recon666 (#809) üzenetére


ozzy711
őstag

Szerintem csak a vonalkimenetre van hatással. De ki is próbálhatod: vedd ki őket, majd úgy indítsd el a kártyát és hallgass bele fejhallgatóval.

(#811) beta válasza Recon666 (#809) üzenetére


beta
aktív tag

1. Serves as I/V (current to voltage convertor) that turns current from DAC into
voltage for output purpose. Changing this will affect the tonal quality for all
outputs (including both RCA and 1/4” Headphone output).

2. Serves as buffer that enhances output signal for speaker. Changing this will
affect the tonal quality of RCA outputs.

(#812) Sz.Péter válasza Recon666 (#809) üzenetére


Sz.Péter
tag

A fejesre is.

(#813) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Köszi srácok be is rendeltem 2db opa2134pa műveleti erősítőt, nem irtatok rosszakat rólla remélem javulni fog a gyáriakhoz képest. :R

[ Szerkesztve ]

(#814) Krissz80 válasza ozzy711 (#808) üzenetére


Krissz80
senior tag

A Muses 01-02 a prémium kategóriája a NJR-nak, így azok biztosan jobbak.

A 01 az J-FET-es míg a 02 Bipoláris bemenetű, így gondolom körítés fűggő, hogy ezekből hova melyik a jobb.

(#815) ozzy711 válasza Krissz80 (#814) üzenetére


ozzy711
őstag

Úgy néztem a 8820/8920-as típusok vannak az STX-II-ben, gondolom az sem rosszabb sokkal.

(#816) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Az ST-t nekem is meg kéne tuningolni kicsit :) Az összes olcsó Muses hamis lehet?
Vagy jó lenne csinálni OPA green-t..
Bár az a fő baj, az erősítőt nagyon fel kell tekerni filmnézéshez, 65-70 decibelre (amit mutat) sokszor, és 85-nél van letiltatva az erősítő.. Szóval lehet az Arcam AVR250 a gyenge láncszem :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#817) Just486 válasza HornedReaper (#816) üzenetére


Just486
senior tag

+60 decibel? Az nagyon sok... Szerintem ott más lehet elállítva

That unconquered country we call the future.

(#818) HornedReaper válasza Just486 (#817) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Analog bemeneten 2V-ra van állítva az erősítő, itt van pár lehetőség, ez az amit pontosan nem tudok hogy lenne jó.. Valszeg érzéketlenek kicsit a B&W hangfalak is..

manualból:
Input trims: Allows the adjustment of the input sensitivity of the analogue inputs (in
Volts rms) so that each one achieves the optimum dynamic range and sounds similar in
loudness to the others.
Available level settings are: LOW 0.5V, MEDIUM 1V, REFERENCE 2V, HIGH 4V. The reference level of 2V should be appropriate for most inputs. If a source is very quiet compared with the other sources you can increase its loudness by selecting the MEDIUM 1V or LOW 0.5V settings.

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#819) Just486 válasza HornedReaper (#818) üzenetére


Just486
senior tag

A 2 V bemenet is jónak tűnik. Biztos nincs elállítva a hangkártyád? Az erősítő a többi bemenetén (Pl főleg a beépített rádión) nem szól hangosabban?

That unconquered country we call the future.

(#820) HornedReaper válasza Just486 (#819) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Hangkártya hangereje 86%-on. Rádió nincs bekötve, de TV-ről optikai kábelen is hasonló a hangerő. Lehet ennyit tud az Arcam / hangfalak :) De legalább szépen szól, igaz kis fehér zaj jön már ha 70-re felhangosítom "üresjáratban", ha nem szól semmi.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#821) HornedReaper válasza Just486 (#819) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Köszi a tanácsokat, angol fórumokon most utánanéztem, ez ilyen, fel kell tekerni a hangerőt.

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#822) Krissz80 válasza ozzy711 (#815) üzenetére


Krissz80
senior tag

Ezt csak akkor tudod meg ha mindkettőt hallottad.

Én biztosan a drágábbat venném a kettő közül.

(#823) Krissz80 válasza HornedReaper (#816) üzenetére


Krissz80
senior tag

Amit kinából rendelsz ebayen és olcsó, az valószínüleg mind hamis.
De még a drágábbak esetén is meg van rá az esély.

(#824) ozzy711 válasza Krissz80 (#822) üzenetére


ozzy711
őstag

Ezek vannak az Stx-II-ben gyárilag. Nem hiszem, hogy venni akarok belőlük, akkor inkább veszek egy új hangkártyát amiben benne vannak.

(#825) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Asus Xonar Essence STX: 1x lm4562 + OPA2134PA (2db)

Audio Technica A990Z: A szomorúbb tónusú Audio Technica A990Z ből legalább 2 fokkal világosabb hangképű fejhallgató lett, a mély hátrább szorult, visszafogottabb lett, a magas és közép erőteljesebb részletesebb, tér kibővült. Szerintem sokkal részletesebb lett.

Microlab Solo 6c: Alapból sem szomorú tónusúból lett egy még részletgazdagabb cucc a csere után, mély itt is visszafogottabb lett, de részletesebb lett a hangkép.

(#826) ozzy711 válasza Recon666 (#825) üzenetére


ozzy711
őstag

Nálam is ez az opamp kombináció van. Már évek óta nem változtattam rajta. Ha tetszik, ne is változtass rajta, mert soha nem lesz vége! :D

(#827) Recon666 válasza ozzy711 (#826) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Áhh nem tervezek nagyon bele merülni az már megvolt a fejes cserével, elsősorban a fejest használom most úton van egy Presenter 3-as fejes erősítő, arról fog dübörögni, persze a kártyára kötve itt inkább a kíváncsiság hajtott hogy milyen lehetőségek vannak még a kártyában, hát van azt kell mondjam :) Ahogy néztem a Presenter 3 ban is az OPA2134PA van a fedélzeten szóval meglátjuk hogy barátkoznak majd egymással. Ha túl világos lesz akkor lehet megy vissza a gyári vagy majd jön megint a kombinálás. :D

[ Szerkesztve ]

(#828) Krissz80


Krissz80
senior tag

Most van fent egy STXII 40-ért, annyit megérhet.

(#829) thomasrc


thomasrc
tag

Valaki tapasztalt már olyat, hogy a hangkártya CPU terhelés hatására zajos lesz? Konkrétan egy vadonatúj STX II-ről van szó... A jelenség az, hogy amikor a gép terhelést kap, pl. játszani szeretnék vagy nagy felbontású videót néznék, ami megterheli a processzort, akkor annyira bezajosodik, hogy semmit nem hallani az alapzajtól. Próbáltam többféle driverrel (hivatalos asus, uni xonar "b" driver), kicseréltem az opampokat a cserekitre, kiszedtem-beraktam újra a kártyát, hátha rosszul érintkezik, de semmi.

Most ilyenkor mi van? :O Gyári hiba lenne vagy inkompatibilis az alaplapommal (ASUS B250-PRO) vagy mi a fene?

(#830) ozzy711 válasza thomasrc (#829) üzenetére


ozzy711
őstag

Na ilyet még nem hallottam. A külön tápot próbáld meg másik szálról csatlakoztatni, hátha... ( nálam ez egy külső tápegységről megy - 0 zaja van ).

(#831) beta válasza thomasrc (#829) üzenetére


beta
aktív tag

Másik pcie slotban próbáltad?

(#832) thomasrc válasza beta (#831) üzenetére


thomasrc
tag

Kiderült, hogy a videokártyával gerjed össze... Kipróbáltam többféle elrendezés kombinációt, ahogy tanácsoltad, de egyik rosszabb, mint a másik. Most beraktam egy PCI-E x16 slotba (ami a második videokártya helye lenne), ebben az elrendezésben a legkevésbé hallható a zaj. Viszont sajnos még így is hallható egy kicsit, ha terhelődik a videokártya, de legalább már nem nyomja el a játék/film hangját.

Megjegyzem, eléggé kiábrándító, hogy 70 ezer forint kipengetése után még ilyennel is sz@kodni kell és még így is csak kompromisszumos megoldás lehetséges. :((( Puszta kíváncsiságból beraktam a jó öreg Xonar DX-et is, na annál egyáltalán nincs semmilyen zaj, akármelyik slotba rakom, de downgrade-elni meg nem akarok rá.

[ Szerkesztve ]

(#833) ozzy711 válasza thomasrc (#832) üzenetére


ozzy711
őstag

Biztos, hogy a tápellátással van a baj, egy ilyen szintű kártya mindenben jobb mint a dx.

(#834) thomasrc válasza ozzy711 (#833) üzenetére


thomasrc
tag

Ha tápellátási probléma, akkor miért változik drasztikus mértékben a zaj, ha átteszem másik slotba? Persze lehet, hogy az is problémája, megérné kipróbálni. Nálad hogyan van megoldva a külső tápellátás?

Egyébként a gépben egy Corsair CS550M van. Maga a hangkártya egy külön "dedikált" kábelről kapja az áramot, tehát erre a kábelre nincs más eszköz rákötve. Az előző gépben ennek az 500W-os változata hajtotta meg az Essence ST-t, ott nem volt vele zajosodási problémám.

[ Szerkesztve ]

(#835) beta válasza thomasrc (#834) üzenetére


beta
aktív tag

Lehet nem a hangkártyával van a probléma. Vga-t próbáltad másik slotba átrakni? Érdemes lehet sűritett levegővel a pcie slotokat kitisztítani, ill izopropil alkohollal letörölgetni az érintkezőket.

(#836) ozzy711 válasza thomasrc (#834) üzenetére


ozzy711
őstag

Megnéztem a tápot és a lapot is, azokkal nem nagyon lehet gond, mindkettő jó minőségű. Ha tudod, próbáld ki egy másik gépben is a kártyát, ha ott is csinálja, szerintem gariztasd!

(#837) thomasrc válasza beta (#835) üzenetére


thomasrc
tag

Igen, próbáltam. A VGA-t két helyre tudom rakni, egyszer végigpróbáltam úgy a kombinációkat, hogy a VGA a felső slotban van, majd úgy is, hogy az alsóban van. A legjobb eredmény most az, hogy a VGA felül van, a hangkártya pedig néhánnyal alatta az x16-os slotban, de terheléskor még így is hallani a zajt valamennyire.

@ozzy711: Valószínűleg garanciáztatni fogom, sajnos nem tudom kipróbálni másik gépben. :(

[ Szerkesztve ]

(#838) beta válasza thomasrc (#837) üzenetére


beta
aktív tag

DPC latency-t lehet még érdemes ellenőrizni:
http://www.resplendence.com/latencymon

[ Szerkesztve ]

(#839) thomasrc válasza beta (#838) üzenetére


thomasrc
tag

Lefuttattam, ezeket az eredményeket kaptam:

Az első mérés simán desktopon történt, nem futott semmilyen olyan program, ami terheli a CPU-t/videókártyát:

https://pastebin.com/EtqT2iqH

A második mérésnél megnyitottam a játékot (quake champions) és a főmenüben egerésztem kb. egy percig:

https://pastebin.com/NcfxhTst

A másodiknál a hálózati kártyára (alaplap?), illetve a power managementre utal. Windowsban a "teljesítménycentrikus" energiaséma van beállítva, ha számít ez valamit.

[ Szerkesztve ]

(#840) beta válasza thomasrc (#839) üzenetére


beta
aktív tag

Nem tűnik rossznak a latency. Több ötletem sajnos nincsen, azon kívül h a legújabb unixonar driverrel próbáld ki (1.81a).

(#841) Krissz80 válasza Krissz80 (#828) üzenetére


Krissz80
senior tag

Én kezdetnek megnézném egy másik gépben.
És ha úgy nem csinálja. akkor egy másik VGA-val.
Ha az sem segít akkor az alaplap lesz a ludas.

(#842) thomasrc válasza Krissz80 (#841) üzenetére


thomasrc
tag

Végül megpróbáltam másik videokártyával, azzal nincs zaj. Az utolsó pillanatban lemondtam a garanciafutárt és végül a videokártyát küldtem vissza, mert az vált nagyon gyanússá. Egyelőre ennyi, szerintem most 2-3 hét szünet jön.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#843) rovtiv3


rovtiv3
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Igyekeztem átrágni magam a topikon, de annyira sok és tömény az információ, hogy gondoltam közvetlenül rákérdezek...
Szóval, egy hónapja van meg az STX-em, két Mackie MR6 mk3 társaságában. Gyönyörűen teszik a dolgukat, a Mackie-k két héttel később érkeztek, és most szólják be magukat igazán, így a basszus kezd mélyebb, némileg hangosabb és dominánsabb lenni mint eleinte. Ez nem is volna akkora baj, de azért rákérdeznék a hozzáértők ajánlatára, mely op-amp kombinációt érdemes első körben kipróbálnom, ha a lehetőségek szerinti maximumot próbálnám kihozni a rendszerből? Tisztában vagyok vele, hogy a dolog némileg szubjektív, de eddig még a hozzáértőbbek véleményében nem csalódtam.
A válaszokat előre is köszönöm. :R

Már bocsánat...

(#844) beta válasza rovtiv3 (#843) üzenetére


beta
aktív tag

Filternek OPA1612-t v OPA1642-t tudom ajánlani, olcsó és nagyon jó mindkettő. Utóbbinak vmivel teltebb a hangzása mivel jfet. Buffer erősen szubjektív téma, nálam most épp egy OPA2107 a befutó.

(#845) rovtiv3 válasza beta (#844) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Köszönöm a gyors tájékoztatást. Még egy rövid kérdés: a filterből kell kettő, a bufferből egy, vagy érdemes mindkettőt párban venni, mert teljesen kompatibilisek, így akár fordítva is ki lehet őket próbálni?

Már bocsánat...

(#846) beta válasza rovtiv3 (#845) üzenetére


beta
aktív tag

Mindegyik dual opamp, szóval ki lehet fordítva is próbálni őket, vagy 3 azonosat is berakhatsz. Összesen arra kell figyelni h a 2 filter ugyanolyan legyen.

(#847) rovtiv3 válasza beta (#846) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Így minden világos. Még egyszer köszönöm! :R

Már bocsánat...

(#848) thomasrc válasza thomasrc (#829) üzenetére


thomasrc
tag

Helyzetjelentés: Végül kiderült, hogy a videokártya okozta a zajt. Pedig már majdnem a hangkártyát küldtem vissza. :DDD

A vicces egyébként az, hogy a webshop, ahonnan a videokártyát rendeltem nem tudott mit kezdeni a hibaleírásommal (gondolom nem volt nekik STX II, amivel tesztelhették volna), így a szerviznek sem küldték tovább, hanem visszafizették az árát és én rendeltem rajta egy újat helyette... Ez volt kb. 2-3 héttel ezelőtt és azóta is tökéletes a hang. Gondoltam várok vele, hátha csak placebo és újra előjön a zaj, de hál'istennek semmi. :R

(#849) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Mivel muveleti erosito csereben ez a forum aktiv, ezert itt teszem fel a kerdesem.
ASUS Strix Soar hangkartyam van. Gyarilag LME49720 van benne. Nekem kicsit lapos a hangzasa a kartyanak. Van ettol jobb alternativa bele? LT1364?

(#850) HSM válasza Zsocó (#849) üzenetére


HSM
félisten

A kártya többi része jól be van állítva? Forrás, mintavétel a zenéhez, bitmélység, hangerőszabályzók kellően magasan, speciális effektek kikapcsolva? Én ezeknél néznék először körbe.
Az LME49720 nem éppen egy "lapos" hangú cucc, megfelelő környezetben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.