Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) trufa12 válasza MM (#599) üzenetére


trufa12
addikt

Az meg vicces hogy itt is arról szól a téma hogy melyik op-ampokkal hogy szól a hangkártya, szóval minek vennék hangkártyát ha 1szer cserélhető a lapom hangkártya részében a műveleti erősítő .

Meg az ok hogy a lábkiosztást figyelni kell 8 lába van ok, de amúgy ha más milyet teszek bele az szétviszi a lapot v nem ?

valaki aki hozzáértő , írhatna :)

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#602) Krissz80 válasza trufa12 (#601) üzenetére


Krissz80
senior tag

Ez a fórum elsősorban az Essence-ben próbált OPA-król szól.
Nehéz egy másik hangkártyához így hasra valamit ajánlani.

A 2134-az pedig nem olyan rossz, nálam a mélyei elég erősek voltak.
Az OPA2107 / 2228 / 2604 -nek mind gyengébb mélyei voltak, de nem mindegy, hogy a láncban hova teszed.

A kártyát nem hinném, hogy tönkre tudja tenni, de azért az elején figyeld azt, hogy mennyire melegszik.

Ha visszaolvasol a fórumon láthatod, hogy melyikre milyen tapasztalatokat írtak, aztán lehet próbálkozni.

(#603) MM válasza trufa12 (#601) üzenetére


MM
őstag

En meg normalisan szolo alaplapi hangkeltot nem lattam (hallottam), opampok ide vagy oda. Szerintem hiaba kolt az ember tobb ezer Ft-ot bele mas muveleti erositore, egy also kategorias Xonar hangjat akkor sem valoszunu hogy eleri.

Mas helyzet persze ha nincs hely, es csak az alaplapi marad, de ez azert eleg ritka.

(#604) trufa12 válasza MM (#603) üzenetére


trufa12
addikt

Hát most rendeltem egy soundblaster audigy fx et aztán kiderül

mert nekem a xonarok hangja is lapos volt...

volt dg-m
volt d2-őm

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#605) Krissz80


Krissz80
senior tag

Egy kis érdekesség.

(#606) trufa12 válasza trufa12 (#604) üzenetére


trufa12
addikt

Nekem teljesen bevált ez az olcsó soundblaster :) :R

Equalizert kellett állítanom mondjuk, de itt nem hogy túl vezérli hanem alul :) aztán ezrét kellett állítani hogy normális hangszínek legyenek (legalábbis ami nekem tetszik) én elégedett vagyok vele 10 k-ért

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#607) Krissz80 válasza trufa12 (#606) üzenetére


Krissz80
senior tag

Mióta normálisabb fejesem van nem használok EQ-t.
Pedig kezdetben csak egy DGm volt.
Előtte azért kellett.

(#608) matyofoldi


matyofoldi
újonc

Légyszi megírni

(#609) matyofoldi


matyofoldi
újonc

Bocs véletlenül küldtem el idő előtt. Szóval azt szeretném kérdezni,, hogy honnét lehet a műveleti erősítőket beszerezni?

(#610) matyofoldi


matyofoldi
újonc

Sziasztok. Segítséget kérek. Műveleti erősítőt honnét lehet beszerezni? Köszönöm.

(#611) Zoltn válasza matyofoldi (#610) üzenetére


Zoltn
senior tag

Hello!

http://www.hestore.hu/

http://www.hqelektronika.hu/hu

És még a TexasInstruments-től lehet ingyenes termékmintákat rendelni, sokan éltünk vele itt a topikban.

Üdv.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#612) gothic20 válasza matyofoldi (#610) üzenetére


gothic20
aktív tag

Szia
Ha türelmes vagy akkor esetleg szóba jöhet még ebay,aliexpress-is. Én pl. innen rendeltem az enyémhez.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#613) matyofoldi válasza gothic20 (#612) üzenetére


matyofoldi
újonc

Köszönöm

(#614) goamantra


goamantra
tag

Hali... STX 2 be milyen opa kombót tennétek, hogy jó dögös mélye legyen? (azért magas is maradjon :DDD
Elektronikus zenéhez kellene.. "V" hangkarakter előny :K

ill. off téma, de nagyon zavar, hogy win 7 alatt pattog a hang.. (zenehallgatás közben), a helyzet még durvább ha zenehallgatás mellett elkezdek webezni, vagy bármi mást csinálni.. szó szerint recseg a hang, mikor a hdd dolgozik... Asio, DS, Wasapi alatt is (bármit állítok, probléma marad.. latency, másik player).. Táp chieftec 500w.. alaplapi hang tiltva..
XP alatt nincs "ilyen" gond, de ott más problémák vannak.. Valaki találkozott már ezzel a jelenséggel?

[ Szerkesztve ]

(#615) Krissz80 válasza goamantra (#614) üzenetére


Krissz80
senior tag

Hát eléggé gyanús, hogy a DPC latencyvel van a gond.

Az I/V-be lme49720 a nyerő ítt, bár én azzal még nem hallottam.

Nekem az OPA 627 illetve később az NE5534 jött be, ez utóbbiból valami jobb fajta 80as évek beli Signetics vagy Philips ajánlott.

A bufferbe én nem cseréltem, mert csak fejessel hallgattam, de abból a gyári elég jó úgy tudom.

(#616) goamantra válasza Krissz80 (#615) üzenetére


goamantra
tag

Valszeg az alaplap SATA vezérlője lesz a probléma.. ma feltettem egy Win 7et, de nem telepítettem az alaplaphoz adott drivereket.. Egyenlőre úgy néz ki, nincs recsegés, pattogás.. (viszont internet sincs lol :D

@Krissz: köszi a visszajelzést.. én is csak fülessel hallgatok zenét, jelenleg 2x lme49720 van benne.. (+1 Muses 8820 gyári a bufferben.)
A hangját teljes bizonyossággal nem tudom megítélni, mivel csak két olcsóbb fülessel hallgatom (egy 32 ohmos+ 1x 80 ohmos).. Ha jól tudom, ez a hangkártya inkább 300-600 ohmhoz van tervezve, emiatt torzítást okozhat alacsony impedanciás füleseknél.

Viszont, ami mindkettőnél jelentkezik: az opak magasba húznak, középmagasban nagyon részletgazdag hangja van, széles a tere, viszont a mély visszafogott. (nekem kevés elektronikus zenéhez..)

Ma vettem próbaképp 2 féle olcsóbb opat > 2xLM4562NA & 2x NE5532P-t ..

Viszont cserélni nem tudom... képtelenség kiszedni ezzel a gagyi fogóval, amit a kártyához csomagoltak.. Kénytelen voltam rendelni IC kiszedő csipeszt...LOL
[link]

(#617) Krissz80 válasza goamantra (#616) üzenetére


Krissz80
senior tag

A SATA driver okozhat DPC latency problémát ha nincsen jól megírve.

Az LM4562NA az inkább bufferbe való, a Ti-s NE5532P meg úgy tudom nem az igazi, főleg, hogy abból a vonalból inkább az NE5534 a jó (mono OPAk).

Talán még az OPA2134-et próbálnám, ki, annak voltak még erősebb mélyei.

Amúgy fejes függő is lehet a dolog, nem tudom milyen típusú fejeseid vannak.
Nem csak az impedancia számít.

Én 55 ohmos fejessel használtam, és szépen szólt.

(#618) goamantra válasza Krissz80 (#617) üzenetére


goamantra
tag

Nemtom én mindkettőről jókat olvastam... NE5532ről különösen...

[link]

olvasd ezt > 2012.09.17. 20:50

Azért remélem a 2xLM4562NA nem teszi tönkre a hangkarit, ha elfüstöl.. Szted próbálkozhatok vele I/Vben?

az OPA2134 állítólag hideg hangzás, lapos magassal.. de lehet kipróbálom majd , ha más nincs...
+még a JRC-NJM2114et írták ilyen "mindenevőnek"..viszont azt már nem gyártják , nehéz lesz beszerezni

[ Szerkesztve ]

(#619) Krissz80 válasza goamantra (#618) üzenetére


Krissz80
senior tag

Az LM4562NA nem teszi tönkre, elvileg sokban hasonlít is az lme49720-re (ez utóbbi elődjének tekinthető), hangzásban mégis más, és inkább buffernek vált be, ha visszaolvasod a fórumot.

JRC NJM2114: az enyémben ilyen volt alapból, de az nem volt túl meggyőző, mélye igaz volt, de semmi extra, részletesség, stb, így papíron lehet jobb mint a mai NE5532, de a régi NE5534-nél semmiképp.

Az alábbi idézetet az általad linkelt oldalon olvastam:
"Hónapokig hallgattam az LME IC-ket CD-játszóban és erősítőbem, majd kicseréltem NE5532-re. Akkor jött a meglepetés! Az NE5532 dinamikusabban és valóságszerűbben szólt. Az audiofil feeling nem olyan erős, de ez a hang valóságközelibbnek érződött. Végigpróbáltam már jónéhány OP, OPA és AD IC-ket, de az NE5532 mégis tud valamit, amit ezek nem"

Ezzel eléggé egyet tudok érteni, főleg az utolsó mondattal.
Azt hogy mennyire audiofil nem tudom, de az NE5534-nek talán kicsit jobb is volt a tere mint az OPA627nek, a részletek is meg voltak, és az egész valahogy zeneibbnek hatott.
Amúgy a 80-as 90-es évek high end CD lejátszóiban elég gyakran lehetett találkozni a Signetics NE5534ekkel.

[ Szerkesztve ]

(#620) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Néhány vélemény ASUS-éktól is (igaz nem STX, de legalább Xonar Essence vonalon):

[ Szerkesztve ]

(#621) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Ez a cikk is érdekes lehet.

(#622) goamantra válasza Krissz80 (#619) üzenetére


goamantra
tag

Krissz80 : Signetics NE5534AN-t honnan lehetne szerezni? (vagy esetleg N-t de az állítólag már nem olyan jó) kipróbálnám...

Teszteltem a LM4562NA-t... valahol jobb mint a lme49720, meleg hangzásvilág, jó középpel, kordában tartott mélyel, nem sziszegős viszont részletgazdag.. határozottan szerethető LENNE ha a tere nem lenne túl széles.. ízekre szedi a zenét, szétdobálja a térben ..túl analitikus ... van aki ezt szereti ezt a 3d érzést , de nekem nem jön be.. (Ahogy az lme49720 se) ..

(#623) goamantra válasza Poplacsek (#621) üzenetére


goamantra
tag

Jó cikk .. thx!

(#624) Krissz80 válasza goamantra (#622) üzenetére


Krissz80
senior tag

Nekem az N verzió van most az ST-ben, de az is tetszik. Rendeltem ugyan AN verziósat is, meg kerámia tokos SA5532-t is, de azokat még nem próbáltam (lustaság, meg a mostani is elég jó).

Elvileg az AN esetében alacsonyabb a garantált a maximum "Equivalent input noise voltage".

Én ebay-ről rendeltem, az USA-ból, megmeradt raktárkészletből.
Lehet ugyan Kínából is, de azok eredete kétséges lehet.

Miért baj amúgy a jó térérzet?
Szerintem az 5534-nek is széles a tere bár nem tudom az LMN4562-höz képest mennyire, azokat még nem hallottam.

(#625) goamantra válasza Krissz80 (#624) üzenetére


goamantra
tag

Hangszeres zenénél, koncert vagy nagyzenekari felvételnél kötelező a jól definiált tér, viszont ebből is van többféle.. A LMN4562 annyira túlzásba viszi, hogy sokszor a hátam mögött hallok egyes hangszereket, vagy pl mintha mellettem állna a gitáros, viszont az énekes meg előttem fél méterre (bele az arcodba . :D ). Teljesen hibásnak érzem a teret amit közvetít.. nincs mélysége, csak szélessége .. minden oldalról jön, vagy hátulról.. ami sztem nem normális.. Az lme49720 ebből a szempontból sokkal jobban definiálja a teret...

Viszont kommerszebb stílusoknál, pop, house, trance kifejezetten idegesítő, hogy nincs "egyben" a zene .. hanem minden hangszer lebeg a 3d térben és nem ritkán "messziről" szól .. egyszerűen képtelen vagy koncentrálni a teljes összképre mivel minden irányból zúdul rád .. nemtudom érted e... (ha nem , no problem :)
Szal amit én keresek az egy szűk terű, egységesebb hang, mivel főleg modern zenéket hallgatok, EDM pop stb

A 5534 terét hogy jellemeznéd? Széles? (gyakran hallasz, olyat hogy közvetlen melletted zenél valaki? vagy ne adj isten a hátad mögött ?) :DDD

(#626) Krissz80 válasza goamantra (#625) üzenetére


Krissz80
senior tag

A szempontodat nagyjából értem, de ezeket a tér dolgokat eddig nem tudtam pontosan beazonosítani.
Széles - szűk, lapos - mély.

Én azt tekintetteb nagyobb térnek, hogy ha a sztereó hatás szélesebb, talán szellősebb, és az 5534 az talán ilyen, az OPAkat egymáshoz viszonyítva valahogy egyértelműbben kijön, de megfogalmazni nem tudnám pontosan a különbségeket.

Talán annyit tudok, hozzátenni, hogy a kérdéses OPA valahogy talán nem olyan közvetlen mint az BurrBrown OPA-k, mintha kicsit háttérbe szorulna minden, ugyanakkor zenei, és részletes.

Az 5532-t nem próbáltad?

(#627) goamantra válasza Krissz80 (#626) üzenetére


goamantra
tag

De, meghallgattam a TI NE5532P-t bár kicsit elhamarkodott lenne 2-3 óra járatás után nyilatkozni.

Sajnos eddig jót nem tudok mondani róla.. olyan a hangja, amennyibe került (150 Ft/db).. mintha egy olcsó hangkártyát hallgatnék.. mélyközép teljesen hiányzik, az énekesek hangja vékony, és bántó a fülnek.. (Asio alatt is).. Tere nagyon szűk (ami még jó is lenne nekem) viszont a részletek összemosódnak.. A lme49720 és LMN4562 hangminőség szempontjából sokkal jobb..

Van egy olyan érzésem, hogy a régebbi 5532 nem ilyen volt... amiről ódákat zengenek, de a HQ elektronikában csak ilyent tudtam venni...

Amit még szívesen kipróbálnék: a LME49990, a opa2111KP, a NE5534N, (esetleg a 2134-et a mélye miatt..)
Ha egyik se tetszik, marad a LMN4562 mivel eddig ez a legjobb.

Még az se kizárt, hogy eladom az STXII-t , azt veszek egy sima sztereo külső tápos Focusrite DAC-t, azt már hallottam... Eddig úgy tűnik, ha részletben nem is, de mélytartományban, dögösségben veri ezeket a 7.1es belső karikat... Az általam hallgatott zenékhez jobban passzolna, mint ezek a finomkodó STXek.. Lehet nem is a műveleti erősítő a gond, hanem a ASUS AV100 +PCM1792A mint DAC...

(#628) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Nincs valakinek egy működőképes NJM4558D műveletije, mert S.O.S sürgősséggel össze kellene hasonlítsam, egy már meglévő M5218A OPA-val.

Tudnék adni cseréjben igény szerint: 2134PA, 2107AP, 6172IN, 4562NA, 49720NA-t by TI. :)

:))

(#629) goamantra válasza PrinceHerceg (#628) üzenetére


goamantra
tag

Látom te is jól belehúztál a tesztelésbe :C ... Sajnos nincs ilyenem, amit keresel...
2 kérdés:
- Neked melyik a legjobb eddig?
- Mivel sikerül kiszedni az opat serülés nélkül? Vettem ic kiszedőt de nekem azzal se könnyű..
(egy 100 ft-os gagyi opa 1 lábat már sikerült beletörnöm :O de szerencsére sikerült kiszednem.. azért a frászt hozta rám :DDD

[ Szerkesztve ]

(#630) PrinceHerceg válasza goamantra (#629) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Hát ha integráltakat kell mondani, akkor ezen kategóriából a best eddig egyértelműen a (kissé magas túlsúlyos ) LME49860MA - bár a 49990MA-t is szívesen megfülelném, mert sok szépet, jót olvastam róla, igaz az nem DIP8-as hanem SOIC típus... továbbá a totál transzparens SOUNDPLUS familiás OPA1602 - 1612AID-re voksolnék, mert azokban minden tartomány közel megfelelő mértékben adott!

Azonban mivel jelenleg egy OPA GREEN diszkrét műveletit hallgatok, mely messze veri az összes fenti 8 lábút, szegénykék már csak a fiók alján sínylődnek. :)

Az a nyamvadt NJM4558D is azért kellene, mert a SONY QS erősítőmben a gyári M5218A-t a keresett darabra cserélték le a szervizesek és szeretném letesztelni DAC-ban, hogy mennyi a tényleges difi, mert papíron elv ugyanaz a kettő!

Kiszedni amúgy megfelelő méretű lapos fejű csavarhúzóval szoktam... melyet szimplán becsúsztatok alá mindkét oldalról és voálá már kint is van a kis fránya.

:C

[ Szerkesztve ]

(#631) goamantra válasza PrinceHerceg (#630) üzenetére


goamantra
tag

Egy ilyen commentet találtam a fórumban.. "Én próbáltam őket. (OPA GREEN) sajna nem jól működik sem az STX-ben, sem az ST-ben. Nagyon nagyon, elviselhetetlenül zajos a rendszer velük." és nem az egyetlen ilyen comment...

Neked STXII ben jól működik?

P.s: egyébként köszi a javaslatokat...erről (LME49860) már meg is feledkeztem.. :U

[ Szerkesztve ]

(#632) PrinceHerceg válasza goamantra (#631) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nem, csak ez az egyetlen épkézláb topik, ahol OPA-król van szó!

Nálam egy módolt X-Fi Elite Pro van a gépben, az is a digi kimenete miatt, mert arról tápolom a DIY DAC-om és abban csücsül az OPAGREEN, méghozzá tökéletesen zajtalanul. :)

Amúgy észre se vettem, h a Xonar ST(X) már a II. generációjánál tart... :B

[ Szerkesztve ]

(#633) HornedReaper válasza PrinceHerceg (#632) üzenetére


HornedReaper
senior tag

OPA Green-nel én is szemezgetek, de elég borsos az ára.. Ráadásul a H6 kártya miatt minimum a frontok + center OPA-t is erre kéne cserélni egyszerre..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#634) PrinceHerceg válasza HornedReaper (#633) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Viszont garantáltan megérik az árukat... lévén, h totál más világ az integráltakhoz képest!

:K

(#635) goamantra


goamantra
tag

még ezt is meghallgatnám >

[burson discrete-opamp ]

vagy egy pár Muses02-t..

(#636) Krissz80 válasza goamantra (#627) üzenetére


Krissz80
senior tag

Akkor legalább megnyugodtam, mert nekem 5400Ft volt a 4 db Signetics NE5534N postával, és az nagyon is jó, élvezhető.

Az ST/STX nél a ráp lehet kritikus még, a DAC fórumon megtanultam, hogy az audió technikában nagyon fontos a tápok milyensége, és ez az OPAkra is nagyon igaz. Az STX ugye alapból a PC tápját használja, és az mivel kapcsolóüzemű, meg az összes többi alkatrész is ugyanazt használja, HDD, DVD, így elég sok zaj van rajta alapból, és az olcsóbbaknak még a stabilitással is szokott gondja lenni.
Elvileg egy külső táppal ezen sokat lehet javítani az STX esetében.

Ha nem akarod a kártyába beletörni a lábakat vegyél pár darab Preci DIP8 foglalatot, és azon keresztül tedd bele az OPAkat, azokat sokkal könnyebb kiszedni, és a lábuk is sokkal erősebb.

PrinceHerceg: Nekem 80as évek beli RC4558JG van, amit anno a Ti gyártott és kerámia tokos, még soha nem hallottam, csak megrendeltem ezt is az USA-ból ugyanattól akitől az Signetics-eket, ez is a raktárban csücsült.
Gyanítom hogy az NJM ugyanez a konstrukció.

Amúgy ha a külső DAC-ban van az OPA green akkor érthető, hogy miért zajtalan.

(#637) goamantra válasza Krissz80 (#636) üzenetére


goamantra
tag

Jah, tudom a táp fontos de úgy gondoltam, az enyém jó (Chieftek 550w).. Tévedtem, zajos..
Azért meghallgatnám egy külsővel..
Annyit hozzátennék, hogy hallgattam a Asus Essence One Muses Editiont (külső dac- lineáris toroid táppal ..)
az SOKKAL jobban szólt mint az én belső STXem.. Nem kizárt, hogy a táp miatt...

Amit még észrevettem, nagyon nem mindegy milyen szoftvert használok.. Eredeti cdket játszok le, és hatalmas különbség van playerek közt... (tér ,dinamika, hangzás stb..) De ebbe nem mennék bele, mert hosszú történet.. :N

(#638) Krissz80 válasza goamantra (#637) üzenetére


Krissz80
senior tag

A lejátszó progik között a Jriver vagy a Foobar a jó.
Megfelelően beállítva, ASIO vagy Wasapi kimenettel, kikapcsolt Gain-el.

Én most Foobert használok ASIO-val az Impact Twinhez.
ST hez jobb volt a Wasapi mert annál a hangerő állítható volt.

(#639) HornedReaper válasza Krissz80 (#638) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Én mostanában a Winyl-t használom, a Foobar-t soha nem sikerült normálisan belőnöm..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#640) Zoltn


Zoltn
senior tag

Jajdepörögatopik! :C

Ez a táp kérdés engem is érdekelne. Nem igazán találtam hasonló cikket, hogy STX-hez külső táp kreálás. Valaki esetleg talált? Vagy használ?

Nagyon gondolkodom egy külső DAC-on, csak a táp miatt. Nameg akkor mehetne az ITX konfig. :)

"Music is your only friend. Until the end!"

(#641) Krissz80 válasza Zoltn (#640) üzenetére


Krissz80
senior tag

Ez a kapcsolás 12V + 5V-os verzióban elvileg már jó.

Én egy egyszerűbbet próbáltam megépíteni más stab IC-vel (LM1084), de a trafó kevésnek bizonyult és időközben váltottam is külő DAC-ra így ez a projectem elhalt, de 60-80VA es torroidnak már elégnek kell lennie (13-14 és 8-9V os secunderrel). Az enyém kb. 30 VA-s volt.
De külföldi fórumon olvastam, hogy valaki rendelt hozzá tápot ebayen, aminek az 5V-ja nem volt elég erős amperben, és így csak a 12Vot adta neki kívülről, ami már okozott jelentős előrelépést.

H6-os kártya nélkül a 12V ott olyan 1A-re, a z 5Vos ágat meg kb 2A-re érdemes méretezni.
H6-al talán olyan 1,5A és 3A kell már neki, de azzal én nem mértem.

Érdemes lehet még belerakni tápszűrőt a puffer kondi után még a stab elé, de azt én nem tudom megmondani mekkora folytó tekercs kellene hozzá.

(#642) PrinceHerceg válasza Zoltn (#640) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Megsúgom a varázsigét:

Külső DAC + R-Core trafó és eljön a mennyország...

:K

(#643) Zoltn válasza PrinceHerceg (#642) üzenetére


Zoltn
senior tag

Igen, érzem én, hogy ez fog következni. Bár nem tudom mire kéne váltani. Az a baj, hogy kevés lehetőség van meghallgatni a portékákat saját rendszerben. Lutrira meg nem akarnék elhozni semmit, hogy véletlen nem jön be a hangzás és árulhatom, ki tuvja mennyi ideig, mennyit bukva a cuccon. Kényes téma ez. :S
Az STX hangját szeretem, de érzem, hogy van hová fejlődni.

Krissz80: Köszi, bár én nem bibelődnék vele, nem értek én ehhez annyira.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#644) PrinceHerceg válasza Zoltn (#643) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Egy DAC-al az a legjobb, hogy te formálhatod a hangját, mert lényegében minden alkatrész egyedi benne, a saját szánk íze szerint! :K

(#645) ozzy711 válasza PrinceHerceg (#644) üzenetére


ozzy711
őstag

Persze a sokcsatornás hangzásról le kell mondani, ( legalábbis a néhány száz k-s határig ) vagy külön hm erősítő kell hozzá. Az st-t pont ezért szeretem, mert kettő az egyben. ;]

Az R-core trafó miért fontos?

[ Szerkesztve ]

(#646) PrinceHerceg válasza ozzy711 (#645) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Mert kvázi zajtalan, ami egy jó DAC alapja! :K

(#647) goamantra


goamantra
tag

Szal, tényleg nem tud senki ajánlani egy "bass monster" opat STXIIhez? :N

Viccet félre, nagyon úgy néz ki, hogy ez a kari nem EDMhez való... (Vérszegény, túlkontrollált bass, széles koncert tér)

Ne kelljen már cserélnem Sound Blaster ZxR re... :O

[ Szerkesztve ]

(#648) ozzy711 válasza PrinceHerceg (#646) üzenetére


ozzy711
őstag

A transzormátor zaja, nem függ össze a hangminőséggel, maximum a méret ami érdekes lehet, a zaj nem kerül bele a ( hangszóróból ) hallható tartományba ( max. ha a készülék dobozhoz közel hajolsz, hallhatod, hogy "zúg" ). Ami lényeges lehet, hogy a mágneses szórása kisebb, mint pl. az EI magosnak.

[ Szerkesztve ]

(#649) Krissz80 válasza goamantra (#647) üzenetére


Krissz80
senior tag

A titok nyitja egyszer ott lehet, hogy az Essence audiofil hangkártya, és az a basszus amire te vágysz már túlzásnak számíthat. Voltak OPAk amiknél kevés volt a basszus, de az OPA627 illetve NE5534-nél már ezt nem éreztem.
Amúgy az ST hangja alapból, külső táp nélkül kicsit nyugodtabb, kevésbé dinamikus, viszont élvezhető.
Azt tudnám még ajánlani, hogy keress mellé egy jobb minőségű fejerősítőt.
Egy Bkercso féle Presenter az pl. jó szolgálatot tehet, és az AVX-en időnként fel is szokott bukkanni.
Az ára sem vészes, olyan 12-15k körül szokott menni.
Sajnos újat már nem lehet belőle rendelni.

PrinceHerceg: Valóban jobb lehet egy külső DAC mint az ST, egy bizonyos árszint felett. Ennél a kártyánál szerintem olyan 60-70 k fellett találni megfelelő ellenfelet.
Nekem Impact Twinem, van aminél azt tudom mondani, hogy a részletesség terén kvázi egálban vannak, dinamikában a Twin veri az ST-t, viszont térben meg kicsit alulmarad, igaz a Twinhez is egyelőre csak a saját kapcsolóüzemű tápját használom.
Hogy mennyire tudod a külső DAC hangját formálni, az a DAC-tól is függ, meg hogy mennyire vagy elektroguru.

[ Szerkesztve ]

(#650) Zoltn


Zoltn
senior tag

Na most sikerült összehasonlitani az STX-em hangját egy Fiio e07k-val. A kis usb DAC derekasan helytállt, viszont elbukott. Kisebb tér, jóval kevesebb részlet, sokkal nyersebb előadás.
Jövőhéten kapok egy Fiio e17 Alpent, az már azért jobb lehet az e07nél, majd beszámolok arról is.

Amúgy az Arcam irDac-ot nézegetem az Asus helyett. Igan dupla annyiba kerül(használtan), de azt irják, csodás hangja van.

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.