Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) AMDFan válasza C64 (#50) üzenetére


AMDFan
addikt

Jó ez a topic, lehet, hogy át kellene nevezni és kivenni a Xonar Essence STX-et belőle, és akkor más hangkártyákról is szólhatna amin cserélhető az opamp. Én például épp most vergődök egy Prodigy HD2-vel amin opampot szeretnék cserélni, mert ahogy most szól az nem tetszik (NE5532N van rajta). Viszont nem teljesen tisztázott az a kérdés, hogy a Prodigy is hasonlóan működik-e mint az Asus, azaz ennél is beleszólnak-e a cserélhető opampok (legalábbis a 3-ból 2) a fejhallgató kimenet hangzásába. Vélemények? :F

(#52) csaky_87


csaky_87
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Tegnap óta boldog tulajdonosa vagyok egy Xonar Essence St-nek. Igazából pár külföldi tesztben olvastam gyakorlatilag nagyon minimális eltérések vannak, de azt kiemelték h az ST-nek valamivel szebbek és feszesebbek a mélyei, hogy ezt a fejhallgató jack kimeneten tapasztalák vagy a front RCA-kon azt nemtom.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek valószínűleg (feltételezzük h a hallásunk és az ízlésünk hasonló) az ST-n ugyanezek a változások lennének tapasztalhatók adott opampokkal mint az STX-en?
Illetve kérdésem lenne még hogy milyen opamp kombinációt ajánlatnátok nekem, ha 90%ba fejhallgatózok( AKG K 272HD) mivel társasban lakok ezért vissza kell fognom magam, meg amúgy is csak egy Z-2300-asom van, ami nem éppen zenére való cucc. Szal az elsődleges az lenne hogy a fejhallgató számára legyen optimális.
Segítségetek előre is köszönöm!

(#53) geolang válasza C64 (#50) üzenetére


geolang
tag

A nyár folyamán nem nagyon próbálgattam (holott van egy jópár a sorban). Jelenleg 1xLM6172IM és 2xOPA2107AP szól nálam. Nagyon megvagyok elégedve vele, bár én nem fejhallgatón hallgatok zenét.

(#54) C64 válasza geolang (#53) üzenetére


C64
őstag

Na akkor itt az ideje, hogy kipróbáld a TLE2142CP felállást is. Nagyon meg fogsz lepődni :) Jelenleg ezzel tökéletesen meg vagyok elégedve. Teljesen kerek a hangzás :D
Az OPA2107AP-ra még várnom kell két hetet, egyelőre nem küldték ki készlethiány miatt.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#55) geolang válasza C64 (#54) üzenetére


geolang
tag

Köszi, úgyis össze akarom állítani az újabb rendelést :)

(#56) C64 válasza geolang (#55) üzenetére


C64
őstag

Miket rendeltél még?
1xOPA2134PA + 2xTLE2142CP jobb felállás mint az 1xLM6172IN + 2xTLE2142CP

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#57) csaky_87


csaky_87
csendes tag

Hali!
Megjött a 2xopa 2134, kicseréltem a jrc2114-ekre. Igazából mint mondtam fejhallgatózok. A tapasztaltok olyan semlegesek. Sokkal élesebbek lettek a magasak, ha beakpcsolom a fejhallagató erősítőt, akkor már túl harsányak is, a közép erősödött sokat, néha túl soknak tűnik az is, mély tartományban stagnál, egyenlőre nem hallok különbséget, talán valamivel feszesebb.
Kérdésem hogy próbálta e valaki h a jrc2114-eket a helyén hagyja és az lm4562 kicseréli egy opa2134re?
Bár elvileg fejhallgató kimeneten nem fogok különbséget észlelni, de hátha. Most még szokom ezt úgyhogy 1enlőre nem variálok.:)

(#58) geolang válasza C64 (#56) üzenetére


geolang
tag

opa2107ap
opa2705pa
aop2277p
opa2251pa
opa2132p
opa2743pa
opa2137p

a 2107 annyirqa bejött az lm6172-vel a bufferben, hogy a többit még ki sem próbáltam.
;)

(#59) geolang válasza csaky_87 (#57) üzenetére


geolang
tag

A 2134 elég feszes basszus eredményezett nálam az i/v-ben, de nem fejhallgatón hallgattam.
Néhány hetet érdemes használni az un. burn-in miatt, mielőtt végleg levonnád a konklúziót.
Pü ment

[ Szerkesztve ]

(#60) C64


C64
őstag

a 2107-et még mindig nem tudják küldeni, megőrülök!
berendeltem azokat is, amiket írtál, kíváncsi leszek :D

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#61) C64 válasza geolang (#58) üzenetére


C64
őstag

A OPA2705 és a OPA2743 opampokat ne próbáld ki, mert azonnal elszállnak. Csak óvatosan, mert nem mindegyik jó az STX-be :DD

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#62) geolang válasza C64 (#61) üzenetére


geolang
tag

Tudod az okát hogy miért "szállnának" el?

(#63) C64 válasza geolang (#62) üzenetére


C64
őstag

Nem erre a célra való. Több típussal is jártam már így. Berakom, bekapcsolom a gépet, és pár másodperc múlva felforrósodik, elkezd büdösödni, azonnal ki kell kapcsolni a gépet.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#64) sintér_07


sintér_07
csendes tag

Szerintetek megéri váltani DS + AKG K514ről, ST(X) + AKG K 242HD-re?

(#65) C64 válasza sintér_07 (#64) üzenetére


C64
őstag

ha ezt megteszed, nem fogsz ráismerni a hallásodra. mintha új füleket kapnál a régi helyett :DDD

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#66) SOAD19 válasza sintér_07 (#64) üzenetére


SOAD19
addikt

Hmm, pont ez a felállás lesz nálam pár nap múlva, talán már holnap. :D Az AKG már megvan, pénteken rendeltem meg a Essence ST-t. Bár én alaplapi kártya+Sennheiser CX300-ról váltok. :) Eddig se rossz a füles, de remélem nagy előrelépés lesz az új hangkártyával. :K

(#67) sintér_07


sintér_07
csendes tag

Ha jól olvastam XONAR DS-hez opa2604-t-et ajánlotok. Amíg nem veszem meg az új karit/fülest addig kipróbálom ezt a hasznos mókát.

Valakinek van felesleges opa2604? (Bp. Móricz krt.)

(#68) sintér_07 válasza TothMG (#25) üzenetére


sintér_07
csendes tag

Mit sikerült kihozni a DS-ből?

(#69) geolang válasza sintér_07 (#68) üzenetére


geolang
tag

(#70) sintér_07 válasza geolang (#69) üzenetére


sintér_07
csendes tag

:W :D

(#71) dudika10 válasza geolang (#69) üzenetére


dudika10
veterán

Én is az opa2604-et találtam a legjobbnak a saját DS-embe. Bár nem próbáltam olyan sokat, 5-6 darabot és nem tudom már mik voltak, de ez nem túl drága és jó szerintem.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#72) dudika10 válasza dudika10 (#71) üzenetére


dudika10
veterán

Valakinek nincs egy felesleges opa2132pa-ja Bp-n amit szívesen odaadna nekem? :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#73) Integra


Integra
titán

mai napig nem tudom eldönteni hogy essence stx vagy xense.. :F
lassan már meg kéne egyiket vennem..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#74) geolang válasza dudika10 (#72) üzenetére


geolang
tag

Hali,

A HQ-vidoban lehet kapni, de tőlem 1k-ért megkapod :)

(#75) dudika10 válasza geolang (#74) üzenetére


dudika10
veterán

Kösz a linket meg a felajánlást is, de találtam itthon egy felesleges 5532D-t ami szerintem megfelel a számomra most. :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#76) schawo válasza Integra (#73) üzenetére


schawo
titán

Mire kéne, játékra/filmekre, vagy zenéhez?

Ha kell sokpontegy is, akkor Xense, egyébként STx

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#77) Integra válasza schawo (#76) üzenetére


Integra
titán

90% játékra pc360-as fejhallgatóval.
fps-re, tökéletes 3d hangzásra van szükségem.
zenére tudom hogy az stx, de játékban tudja e azt, amire szükségem van...?
ha házimoziznék, akkor meg spdif-en kitolom a jelet a receivernek, úgyis az keveri ki a térhangzást, de ez azért tárgytalan, mert mind a xense mind az stx esetén ugyanez lenne.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#78) schawo válasza Integra (#77) üzenetére


schawo
titán

Ha nem kell vonali 5/7.1 akkor STX-szel jobban kijössz.

Játékra, ami neked kellhet az a Dolby Headphone, OpenAL meg esetleg a DS GX2.5, ezeket mind tudja az STX is. Ha digitálisan használod az erősítőt, akkor STX.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#79) Integra válasza schawo (#78) üzenetére


Integra
titán

lámer kérdés lesz, de mit jelent a vonali 5.1-7.1?
és mit jelent, hogy digitálisan használom az erősítőm? :B

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#80) schawo válasza Integra (#79) üzenetére


schawo
titán

Te írtad, hogy S/P-DIF-et használsz, ami jelentése Sony Philips Digital InterFace. Ez egy digitális jelátvivő rendszer. Ilyen az STX-en is van. Ekkor a Dolby Digital átalakítás után optikai vagy elektromos kábelen digitális formában átmegy az erősítőbe, ami a digitális jelfolyamot átalakítja analóg hanggá, és erősítés után kiküldi a hangszórókra. Előnye egyszerűség, és jó erősítő DAC (digital analog converter) esetén nagyobb dinamikatartomány. Ilyet lehet STX-szel is.

Az 5/7.1 vonali kimenet az az analóg audio csatlakozás, ahol közvetlenül a hangkártya alakítja játék/zene/film/akármi hangját analóg feszültséghullámmá, ami sok kábelen elmegy az erősítőbe, az pedig erősítés után kiküldi a hangszóróknak. Előnye, hogy gyengébb erősítő DAC esetén jobban szól, nincs Dolby áttömörítés. Hátránya sok kábel, nagy távolságok áthidalása esetén olcsó kábelek sok zajt képesek felszedni, macerásabb lehet kezelni. Ilyet nem tud az STX, csak a Xense.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#81) dudika10 válasza Integra (#79) üzenetére


dudika10
veterán

Az első az analógot takarja (hangkártya DAC-ja végzi az analóg-digitális átalakítást) a másodiknál pedig nyers digitális anyag megy át optikai vagy koax kábelen és az erősítő DAC-ja végzi az átalakítást.
Lemaradtam. Vacak a ph! szerver.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#82) Integra válasza schawo (#80) üzenetére


Integra
titán

ah sooo, köszi, ez már szakzsargon nekem, de igyekszem:))
igen optikai kábelen csatlakoztatnám a hangkártyát a receiverhez (h/k avr355), ez meg elég jó minőségű azért már, szóval a receiver keverné ki a max 7.2-es hangot a házimozihoz (de csak 5.1-em van hozzá jelenleg), vagy a játékhoz, ha éppen receiveren keresztül hallgatnám és nem fejhallgatón.
vagyis akkor az én esetemben ez a sok kábeles dzsumbuj nem kell, ha jól értelmeztem amit írtál:)
a fejhallgatót pedig közvetlen tudom dugni a hangkártyába a két nagy csatlakozón és akkor a hangkártya keveri ki nekem a fejhallgatóra a térhangzást?
mert akkor valóban stx és nem xense kell.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#83) sintér_07


sintér_07
csendes tag

DS megkapta az opa2604-ét.
Elsőre rosszabbnak éreztem... 2-3 szám után éreztem úgy, hogy vannak jobb pontjai, elsőre a magasakat vettem észre, meg mintha jobban külön lennének a hangszerek.
Nekem megérte a cserét.

(#84) Tomate válasza geolang (#1) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi :R

(#85) geolang


geolang
tag

LM6172 - 2x OPA2277P > Részletekben gazdag, közepesen széles szinpad, kerek basszus és picit tompább magasak terén az LM6172 - 2x OPA2107AP-hez viszonyítva

LM6172 - 2x OPA2111KP > kb egy hete gyűröm, nagyon hasonló karakterisztikája van mint az LM6172 - 2x OPA2107AP-nek. Egyenlőre ennyit róla, de úgy érzem hogy veri részletekben és talán még a szinpad is egy árnyalatnyit szélesebb. Magyrán szólva nagyon f@sz@ :D

LM6172 - 2xOPA2107AP jellemzés az 5-ös hozzászólásban.

:DD :C :))

[ Szerkesztve ]

(#86) C64


C64
őstag

Na megjött végre a 2107ap is, betettem és kész. Ennél jobbat még nem hallottam!

2xopa2107ap és 1xLM6172

ezt a felállást egyik felállás sem tudja megközelíteni. Hihetetlenül tiszta a hangzása, részletes közép, gyönyörű magasak, feszes mély, széles színpad. hihetetlen!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#87) geolang válasza C64 (#86) üzenetére


geolang
tag

:C

(#88) AMDFan válasza C64 (#86) üzenetére


AMDFan
addikt

Hehe, nekem is pénteken jött meg a 2107 és szintén dobtam egy hátast tőlük. Igaz én beraktam mind a hármat, és így nekem túl "karcos" a hangzása, a gyári felállással lágyabb. Egyébként arra gondoltam, hogy 2xopa2107 + 1xopa2604 lesz berakva. Van még opa2134esem is, szerintetek melyik lenne jobb? Az a baj, hogy nem tudom pontosan mi a harmadik IC feladata, így csak próbálgatással tudnám eldönteni, hogy mi a legjobb, de az meg elég macerás :)

(#89) geolang válasza AMDFan (#88) üzenetére


geolang
tag

Próbáld meg a gyárit hagyni a buffer-ben a 2107-esekkel az I/V-ben.

(#90) AMDFan válasza geolang (#89) üzenetére


AMDFan
addikt

Nálam a gyári az a 2604, mert Prodigy HD2-ről van szó, nem Xonarról. Bocs ezt elfelejtettem mondani :)

(#91) geolang válasza AMDFan (#90) üzenetére


geolang
tag

Ja, az más. Nem hallottam a 2604-et, de a 2134pa már volt nálam a bufferben ( de nem a 2107-el) és egy picit lágyított a hangzáson.
Próbáld ki és írd meg hogy milyen :)

(#92) AMDFan válasza geolang (#91) üzenetére


AMDFan
addikt

Hát végül feladtam. Egyszerűen nem bírtam a 2107-eseket. Lehet egyébként, hogy erre rátett egy lapáttal, hogy a fülesem (AKG K601) amúgy sem színezi a zenét, de nem tudtam megszokni a 2107esek hangzását. Először visszaraktam csak a 2134-et, nem igazán javult a dolog, most visszaraktam a 2604eseket is és megnyugodtam. Meg a hangzás is :)

(#93) Tomate


Tomate
veterán

Megérkezett a Texas Instrumentstől a 3db sample OPA2107AP műveleti erősítő. Tök rendesek, hogy ingyen és bérmentve küldenek 3db-ot. A poén, hogy mekkora dobozban küldték. A képen látszik a doboz és az opampok. Más nem volt benne. :D

(#94) SOAD19 válasza AMDFan (#92) üzenetére


SOAD19
addikt

Ezt hogy érted, hogy nem tudtad megszokni, mi volt a gebasz, mi nem stimmelt? Nekem most a 2134-esek vannak bent a 6172-essel, de a gyárinál, jóval jobb ez a felállás(részletesség, nagyobb térérzet).

(#95) AMDFan válasza SOAD19 (#94) üzenetére


AMDFan
addikt

A 2134es tök jó, de amikor bent voltak a 2107esek, akkor nagyon harsány, zavaróan éles hangja volt. Olyan volt mint az NE5532-vel.

(#96) SOAD19 válasza AMDFan (#95) üzenetére


SOAD19
addikt

Értem, köszi. :R Később terveztem, hogy beszerzek, majd 2107-eseket, de ezek után... (bár Neked más kártyád van) De ki tudja, egyelőre elégedett vagyok, ezekkel a 2134-esekkel, aztán lehet nem hagy majd nyugodni a kíváncsiság és mégis be kell majd szereznem nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#97) _bazsi_ válasza C64 (#63) üzenetére


_bazsi_
csendes tag

És próbáltad-e már DIP8-as resistor networkot betenni? Az tuti erre a célra való. Szerintem még az offset gondokat is megszüntetné. :C Aztán ha javul a hang jössz egy sörrel :P

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bazsi_2/index.html

(#98) csaky_87


csaky_87
csendes tag

Hali!
Essence St-m van. Pár variációt én is kipróbáltam már, ugyanis nehéz helyzetben vagyok mivel fülesen is hallgatok zenét meg hangfalon is. Egy AKG K-272-m van és egy Swans d1080MKII 2.0ás rendszerem.

1xLM4562+2xop2604 : A gyárihoz képest fejhallgató kimeneten több részletesség, erősebb basszus. Rca kimeneten nem történt érdemben változás.

1xLM4562+2xopa2107 : Nagyon rossz hangja volt, meg is ilyedtem egy kicsit, éles harsány magasak, tompa közép, brummogós mély. Fejhallgató és rca kimeneten 1aránt.

1xopa2107+2xOpa2604: Eddigi legjobb, fejhallgató kimeneten megfelelően teljesít, RCA kimenten viszont majd hogy nem csodákat művel. Meghallgattam pár hangszeres zenét, olyan érzésem volt mintha ott ülne velem szemben a zenekar. Eddigi legjobbnak tűnik.

Valakinek valami jó ötlet ami mindkét kimeneten jól muzsikál? Van még opa2134esem, meg a gyári opampok.

Szívesen meghallgatok bármi ötletet.

(#99) SOAD19 válasza csaky_87 (#98) üzenetére


SOAD19
addikt

Szerintem nem olyan rossz az a 2107-es. Kipróbáltam én is az általad írt felállást (1xLM4562+2xopa2107) és tényleg elég érdekes hangja van úgy. Esetleg, ha tudnál szerezni egy 6172-est a 2107 mellé, szerintem sokat változna a véleményed a 2107-esről. Amúgy hasonló fülesem van(K242HD) és főleg azzal használom a kártyát. Próbáltam a 2134-eseket is a 6172-essel a bufferben, de a 2107 és 2111 esetén minhta nagyobb lenne a színpad meg mintha részletesebb is lenne a hangzás, de lehet csalóka a dolog. Lehet csak mivel a 2107-nél sokkal több a magas ezért érezheti úgy az ember, hogy részletesebb a hangzás, de jelenleg jobban tetszik így. (1*6172, 2*opa2107/2111)
Amúgy bele lehet zavarodni a dologba, túl sok a variáció... :W

[ Szerkesztve ]

(#100) C64 válasza SOAD19 (#99) üzenetére


C64
őstag

van egy rakás opampom, akar valaki csereberélni....??

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.