Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni,Hp Notebookom AMD Cpu-al van,Win8.1-el és az miért van és mitől lehet,hogy lefagy a rendszerem ?ja és az egér mutatója is eltűnik/átváltozik egy kis fekete áthúzott körré ,ilyenkor nem tudok semmit se csinálni,csak újra indítani ,rá keresetem a google-ben és driver gondokat írnak a win 8.1-re lehet a Driverokat kellene frissíteni?
van egy program a Driver genius pro ,szerintetek érdemes megvenni?
unalmas már ez a sokszori fagyás és újra indítás :F :F :W

Üdv:Balázs

(#39552) rayoliviero válasza Sonja (#39549) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ezt az Adatat szerintem nem szereti az alaplap usb 3 alatt, érdekes, hogy 2-vel igen.

Veszek egy Kingstont majd én is, hogy kipróbáljam.

(#39553) Tournament válasza Kezdő Balázs (#39551) üzenetére


Tournament
aktív tag

biost update ?mert mindig updatelik a HP-t !!! de amit megvesz valaki azzon mindig a legrégebbi van

amugy ha nem frisited fagy/ kékhalál és egyébb bugok vannak

haverom amikor vett egy hp-t... csakis azzal kezdtem bios update mert még a w8 is szar volt rajta nem hogy a 8.1

update megoldja és a leguljabb CCC amit AMD-től szedel le -.... NEM HP-tol mert az kuka amiket felrak a gyártó oldalára !!! 8.1 vagy 8 alá csak CCC és kártya olvaso driver kell a tőbbi nem ér semmit haza vágja a rendszert

ha bővebb infok érdekelnek laptopnákl irj privit HP -téren vagy más problémákal

[ Szerkesztve ]

(#39554) westlake válasza Tournament (#39553) üzenetére


westlake
félisten

Érdekes. Elég sok HP gép járt már a kezeim között, de indokolatlan fagyást, driver "hibát" még egyszer sem oldott meg BIOS frissítés. A megvett gépeken mindig a legrégebbi verzió van? Ez sem igaz. Ettől függetlenül én minden esetben preferálom a frissítést, hiszen nem véletlenül adják őket ki.

#39551: A notebook pontos típusa?

#39555: Visszanézve a riportokat, eddig kb. 150 darab 655-öst javítottam. Az általad leírt problémák vagy szoftveres, vagy hardveres (HDD, memória, alaplap) eredetűek voltak. Sosem BIOS.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#39555) Tournament válasza westlake (#39554) üzenetére


Tournament
aktív tag

vedd a tavalyi HP 655 :R szeriat bios frisités luxus ugy adják el és szará fagyot még w7el is a gép

mert linuxal ment csak , updateltem leguljabb biosra és még a w8.1 is megy azota rajta

kiderült hogy a bios anyira elavult volt rajta linuxon kivül mást nem támogatot meg xp-n

az azért gáz :(

[ Szerkesztve ]

(#39556) Romvr válasza bepken (#39542) üzenetére


Romvr
őstag

A Windows-os beállításokkal nem is lesz gond... de a többivel! Ha csak rágondolok végigcsordul a hátamon egy verejtékcsepp.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#39557) Dilikutya válasza bepken (#39523) üzenetére


Dilikutya
félisten

Lentebb valaki írta, hogy neki felment. Nálunk a Dreamspark-on nincs magyar, csak angol. Nyelvi csomag van, de arról nem tudom, mennyire jó. Lehet, hogy ugyanaz, ami a magyar telepítőn alapból van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39558) Tournament válasza Dilikutya (#39557) üzenetére


Tournament
aktív tag

a nyelvi pack ugyan az , mint a gyári magyar telepítős .. nincs külőnbség

[ Szerkesztve ]

(#39559) rayoliviero válasza Sonja (#39549) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ha hátulra dugom a pendrive-ot, működik rendesen az Intel és Asmedia Usb 3 aljzatban is.

Előre kivezeteve nem értem, hogy miért nem működik, pedig a usb 3-as winchesterem igen.

(#39560) worxland válasza Sonja (#39540) üzenetére


worxland
addikt

Marhaság. VMware Player-en lévő Win8-at simán ápgrédeltem 8.1-re az áruházon keresztül.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#39561) bepken válasza Dilikutya (#39557) üzenetére


bepken
veterán

közben megnéztem...amolyan biztonságkedvéért.... - csak pontosítani már luxus ugye :DDD - ...szóval nálam is ugyanaz a történet, mint Nálad. magyar msdn telepítő és hozzá dreamspark kulcs, melyből értelemszerűen nálunk is csak angol létezik.

úgyhogy nyugodtan vágj bele, menni fog gond nélkül!

mellesleg, most hogy írod, az a "lentebb valaki" lehetséges, hogy éppen én voltam...szóval bocsibocsi :B biztos még korán volt az előző hozzászólásomnál :DDD

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#39562) Sonja válasza worxland (#39560) üzenetére


Sonja
veterán

Itt írták, hogy nem lehet.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#39563) #41133696


#41133696
törölt tag

(#39564) worxland válasza Sonja (#39562) üzenetére


worxland
addikt

VHD-ra írták, nem virtuális gépre.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#39565) LógaGéza válasza LógaGéza (#39510) üzenetére


LógaGéza
addikt

Végül megoldottam. Kapott egy töredezetsségmentesítést, utánna már engedett vágni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#39566) Sonja válasza worxland (#39564) üzenetére


Sonja
veterán

Igen, VHD-ről volt eddig is szó az eredeti kérdésben (#39517). Csak én fogalmaztam rosszul.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#39567) Kezdő Balázs válasza Tournament (#39553) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia!

A laposom már elég régi ,szóval nem ma vettem,a biosomat update-em,és ha nem a HP oldaláról ,akkor honnan?
"Nem veszélyes ez?" a Driver Genius Pro nem oldja meg ezt a problémát ?
és szerintetek ha megoldja akkor érdemes meg vennem a Driver Genius Pro?

Üdv:Balázs

(#39568) rayoliviero válasza Sonja (#39549) üzenetére


rayoliviero
veterán

Rájöttem nagyjából mi a baja. A számítógépházam előlapi usb 3 csatlakozójában lazábban áll ez az Adata pendrive, nem elég szoros. Valami érintkezési probléma lehet, mert ha megmozgatom benne a pendrive-ot, akkor rögtön elkezdi telepíteni az Adata drivert és utána másolni is lehet rá. De az érdekes az, hogy megmozgatás előtt is már lehet látni a pendrive-ot a meghajtók között, de akkor még másolni nem lehet rá, azt csak akkor, ha megmozgatom, ilyenkor olyan mintha lecsatlakozna és újból fel és még drivert is telepít minden alkalommal. De ha ezt megcsinálta, akkor már akárhogy mozgatom vagy ha hozzá sem nyúlok, már nem lesz hiba másolás közben.

A baj akkor van, ha eltávolítom, kihúzom, majd újra bedugom. Ilyenkor a gép felismeri, megjeleneik az eszközök között, csak még nem használható, nem lehet rá másolni. Ilyenkor kell megmozgatnom és eltűnik az eszközök közül egy pillanatra, majd megjelenik rögtön és drivert is telepít. Ezek után stabilian lehet használni, ha mozgatom, ha nem. Szóval furcsa ez az egész, nem mondható érintkezési hibának mégsem.
És még az az érdekes, hogy csak 38 MB-al olvas működőképes állapotban is, hátula 95 MB ugyanaz az Intel csatlakozó.

(#39569) Romvr válasza rayoliviero (#39568) üzenetére


Romvr
őstag

"És még az az érdekes, hogy csak 38 MB-al olvas működőképes állapotban is, hátula 95 MB ugyanaz az Intel csatlakozó."
Én is betévedtem ebbe az utcába. Előlapon csak bill/egér vagy ha "az idő/sebesség nem számít".

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#39570) LógaGéza válasza Romvr (#39569) üzenetére


LógaGéza
addikt

Előlapon is ugyanúgy olvasok USB3-ban 120Mb/s-el, mint hátul :U

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#39571) rayoliviero válasza LógaGéza (#39570) üzenetére


rayoliviero
veterán

Én is, usb 3 vinyóval, de pendrive akkor nem tudom miért csak 38-al, amikor hátul 95. :(

(#39572) LógaGéza válasza rayoliviero (#39571) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez a érintkezéshiba viszont érdekes, mert én is szoktam úgy járni, hogy bedugom a pendriveom, és csak világít, nem történik semmi. Viszont ha kihúzom és beledugom a mellette lévő portba, akkor azonnal felismeri, és működik. Mielőtt jönne, hogy a port hibás, fordítva is elő szokott fordulni.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#39573) tomp válasza LógaGéza (#39572) üzenetére


tomp
félisten

A Windows Update hol tárolja az ideiglenes fájlokat? Nvidia drivert szerettem volna azon keresztül frissíteni de lefoglalt 10gigát és mivel elfogyott a hely, így nem tudja frissíteni. De a 10gigát nem adta vissza még újraindítás után sem. :W :W

(#39574) weiss


weiss
addikt

Olvasgatom, hogy itt mindenkinek megy a Media Centeres key, de nekem valahogy rohadtul nem. Mindig azt írja, hogy ez csak frissítésre jó. Valamit ügyködött az MS ez ügyben, vagy mi?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#39575) xxSanchez válasza tomp (#39573) üzenetére


xxSanchez
őstag

[link]

Heyho.

(#39576) Tournament válasza weiss (#39574) üzenetére


Tournament
aktív tag

megy a media center: pro-t beaktiváltad utána: aktiválható rajta már az aktivált wmc kulcs

(#39577) TwentySix válasza tomp (#39573) üzenetére


TwentySix
aktív tag

C:/windows/Softwaredistribution/download

Innen nyugodtan torolhetsz mindent

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#39578) weiss válasza Tournament (#39576) üzenetére


weiss
addikt

De hogy aktiváljam be warez nélkül? :F

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#39579) King Unique válasza TwentySix (#39577) üzenetére


King Unique
titán

Mindent, itt tárolja havi update-ek biztonsági másolatát is, amit jobb lemezkarbantartóval, v az máshol van :F

[ Szerkesztve ]

(#39580) #93794560 válasza rayoliviero (#39568) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem a notim egyik USB csatlakozójában lötyögnek a cuccok. Sokat szívtam én is vele. Adatvesztés is előfordult már. Azóta nem használom.

(#39581) TwentySix válasza King Unique (#39579) üzenetére


TwentySix
aktív tag

Ugy tudom az osszes update-val kapcsolatos dolgokat tartja itt. En rendszeresen torlom ha vakamit talalok benne.

De egy okosabb majd pontosabb valaszt tud adni remelem...

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#39582) tomp válasza xxSanchez (#39575) üzenetére


tomp
félisten

Aztak#@>!
Köszi!
:R :W

(#39583) King Unique válasza TwentySix (#39581) üzenetére


King Unique
titán

Emlékszem nekem is volt vmi 3.5 GB körüli fájl benne, annyit le is vett a tárhelyből, holott végül nem lett felpakolva az említett cucc, manuálisan nem engedte törölni, csak csökkentett módban, de újraindítás után meg visszapakolta, vsz vmi fontos lehetett... :D
Aztán később "magától eltűnt", felszabadult a lefoglalt hely.

(#39584) Killing


Killing
addikt

Windows 8.1 alatt hogyan lehet törölni a windows.old nevű mappát? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39585) t72killer válasza xxSanchez (#39575) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Brutál. Minden elismerésem az Nvidiának és a M$-nak :W . Továbbra sem szedek drivert az M$ update-ről...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39586) Sonja válasza Killing (#39584) üzenetére


Sonja
veterán

Lemezkarbantartóval. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#39587) tomp válasza t72killer (#39585) üzenetére


tomp
félisten

Eddig nem volt gondom. Na de mostantól Nvidia drivert nem rakok fel Update-ből. :W

(#39588) #35434496


#35434496
törölt tag

Sziasztok. Jelenleg win 7 pro 64bit használok. Melyik wint érdemes felrakni helyette? win 8 vagy 8.1 :F

(#39589) xxSanchez válasza #35434496 (#39588) üzenetére


xxSanchez
őstag

Ez jelenleg leginkább attól függ, hogy mennyit játszol. 8.1-en sajnos sok játék szinte játszhatatlan kategória az egér lag miatt, ezenkívül mindenképpen a 8.1-et ajánlom.

Heyho.

(#39590) pzstm válasza #35434496 (#39588) üzenetére


pzstm
titán

8.1

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#39591) #35434496 válasza xxSanchez (#39589) üzenetére


#35434496
törölt tag

Gondolom ezt a problémát hamarosan orvosolni fogják. Akkor 8.1 lesz. Köszönöm. :R

(#39592) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Lehet már radeon 7850es kártya esetén 8.1re frissíteni? A virtu fog működni? A közelmúltban még elszálltak az Atis gépek...

(#39593) #16729600


#16729600
törölt tag

Lehet megtaláltam az állandó kékhalálok okát,megfigyelésem szerint zömmel úgy kezdődött,hogy a chrome nem tudott megnyitni egy webhelyet,kiírta,hogy nem lehet megjeleníteni és utána ált. egyből öszeomlott a rendszer.Egy ideje az explorert használom és még nem dobta el magát azóta,kopp kopp...

(#39594) rétisün válasza #16729600 (#39593) üzenetére


rétisün
veterán

a bluescreenview is segíthet kideríteni, mi okozza kékhalálokat.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#39595) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok.
olyan problémám van, hogy ha a notebookomhoz kötöm az u2713h monitoromat akkor sehogy sem tudok hangot csinálni. A monitoron akarja lejátszani a hangokat. Valaki valami ötlet?

(#39596) LLKobe válasza smallmer (#39595) üzenetére


LLKobe
veterán

Gondolom hdmi-n kötötted össze. A winben állítsd be az alapértelmezett hangeszközt.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39597) Grande Ale


Grande Ale
őstag

A Skydrive szinkronizációval képben vagytok? Miért van az, hogy belépek az alkalmazásba, két feladatot mutat: Letöltés 4, Feltöltés 16 fájl. Ezeket a füleket megnyitva mutatja a fájlokat, de oda van mindegyikhez írva hogy kész. Miért nem tűnik el onnan akkor, miért mutatja? Kipróbáltam, egy fájlt hozzáadtam, feltöltötte, el is tűnt onnan. Ez valami hiba?

(#39598) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

Sokadik találkozásunk alkalmával is meg tud lepni ez az "operációs rendszer" és nem éppen pozitív értelemben sajnos. A sima 8-at inkább hagyjuk is, felhasználói felülete használhatatlan, nincs mit rajta szépíteni. Ellenben a 8.1 egészen kellemes ilyen szempontból, de...

- Ez ugyan már kicsit régebbi (3 hetes) történet: magyar (kmspicoval) aktivált sima 8-as windowsra rákerült a teszt verziós 8.1 még a nyáron. Sokat nem használtam (nem lett telerakva minden szarral), ment is szépen, gondolkodtam is rajta, hogy ha kijön a rendes 8.1 akkor frissiben megkapja a laptop, amikor is a megjelenés napja környékén bekapcsolom és olyan szó szerint fél óra alatti bootolással fogad, majd miután sikerült belépnem teljesen használhatatlan (jobb egér klikkre 5 perccel később reagál stb.). Akárhányszor újraindítottam ugyanez. A gépet előtte 2 hétig be se kapcsoltam, előtte jó volt. Na meg azóta is a jó öreg Windows 7-tel...

- Ma eljött az ideje, hogy az asztali gépemet újrahúzzam (kb 3 éve szolgál rajta ugyanaz a Win7). Szeretnék haladni a korral (muszáj is szakmabeliként) és be is jött a 8.1, így egy VL licences 8.1 prof került fel (kmspico). Felkerült még mellé az Office, meg pár apróság. A következő telepítendő dolog előtt meg kellett szakítani az internetkapcsolatot. Gondoltam kihúzom a kábelt, ez lesz a leggyorsabb. Meg is tettem, mire a friss ropogós nem teleszemetelt x64-es (minden említett verzió ilyen) 8.1 pro úgy ahogy volt lefagyott. Se Ctrl-Alt-Del, se semmi kivéve a reset gombot. Csak éppenséggel amíg a LAN kábelt vissza nem dugtam, addig nem volt hajlandó elindulni a drága Windows. Csatlakoztatás után a kék javítós képernyőn a kilépés és újraindítást választva elindult. Újra megpróbálkoztam a kábel kihúzásával, de most a router felőli oldalon. Eredmény ugyanez.

- Na most biztos sokan jönnének a tört Windows stb. stb. dumával, de! Délután letöltöttem az MSDN-es 8.1 Enterprise-t. Feltelepítem beállítja magát, letölti a frissítéseket, illetve azokat a programokat amiket még a délelőtti verzióhoz letöltöttem az áruházból. (Direkt meg sem próbáltam aktiválni.) Ezek után gondoltam próbáljuk ki újra a LAN kábeles dolgot. Innentől pedig ugyanaz történt, mint amit az előző bekezdésben leírtam.

Valaki tapasztalt már hasonlót? Tényleg ekkora egy szemét ez az egész rendszer??? Van rá valami megoldás? (Bár azt hiszem már nem érdekel.)

(#39599) Pacee87 válasza Pacee87 (#39598) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Elméletileg sikerült orvosolnom a problémát. A hálókártya energiagazdálkodási beállításainál kivettem a pipát mind a három négyzet elől (eszköz kikapcsolhatja..., eszköz felébresztheti..., csak magic csomag ébresztheti fel... ). most nem fagyott meg és indult újra...

(#39600) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, hogy csak az én gépemnél van-e ez így, de az mitől van, hogy 8.1-nél ha a start gomb->jobb klikk->leállítás vagy kijelentkezés úton állítom le a gépet, akkor lassabb a boot (hosszabb ideig megy a windows logo alatt a kis kör :D), mint amikor a főkapcsoló->leállítás módszerrel állítom le.
Ennek van valami konkrét oka, vagy csak nálam van így?

#KeepFightingMichael

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.