Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) kkdesign válasza daimonion (#39241) üzenetére


kkdesign
senior tag

Azért kell pont játékkor visszavenni a teljesítményt, mert laptopról van szó, és szeretném még ha pár évig laptop maradna, mert azért valamivel jobbat tesz a gépnek az, ha max 65-70 fokon duruzsol, mint hadszóljon minden játék ultra grafikán, szerencsétlen laptop meg tojássütőként funkcionál :) szóval szeretem inkább a biztonságosabb játékost játszani :D nem mellesleg akkor nem is kell annyira hűtenie és csendesebb is. Lehet butus vagyok de én így szoktam játszani vele. Már újra is telepítettem és most ott a beállítás nekem is. Tippem az lesz, hogy valami Dell specifikus sz*r tett keresztbe, most nem tettem már fel olyat, megy a szekér anélkül is.

(#39252) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!
Feltelepítettem párnapja Wise care 365 tisztító programot és minden bekapcsolásnál ez fogad
ez mitől lehet?
előre is köszi a segítséget.

Üdv:Balázs

(#39253) LonGleY válasza Kezdő Balázs (#39252) üzenetére


LonGleY
veterán

ez mitől lehet?

Szerintem ezt már megválaszoltad. A következő kérdés, hogy miként tudod maradéktalanul eltávolítani azt a - már nevéből ítélve is - kamu szutykot.

(#39254) szabeska válasza Kezdő Balázs (#39252) üzenetére


szabeska
addikt

csak ccleaner, mas nem kell. ezeket a szarokat felesleges telepiteni, tobbet artanak mint hasznalnak. bút búszter, lol.... felesleges. egy gep amugy is csak RAM, esetleg PROCESSZOR BOVITESSEL lesz gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

F1

(#39255) z123456789 válasza z123456789 (#39242) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi mindenkinek a segítséget, elnézést hogy nem használtam a keresőt, de mobilról tényleg kicsit bonyolult lett volna, és főleg időigényes.
Mindig új partíciót csinálok egy Win telepítésnél, de most ez nem jött.Visszaraktam a 7-et, máskor próbálkozom a 8-cal.
Köszönöm mégegyszer!

(#39256) kkdesign válasza LonGleY (#39253) üzenetére


kkdesign
senior tag

Ezzel egyetértek, ilyesmi program az Advanced System Care, van belőle ingyenes és Pro, a Prot ajánlom, de képes lefogni a gépet( enyém legalábbis ha minden háttérhülyeségét engedem neki akkor lefogja ). Én azt csak ilyen néhai tisztogatásra használom és akkor tök jó dolog :) Ha gondolod próbáld ki!
ui: CCleaner is jó kis progi, bár én az általam említett program pártján állok :)

[ Szerkesztve ]

(#39257) bon válasza szabeska (#39254) üzenetére


bon
őstag

Ccleaner se kell, soha se használtam és hiányát se éreztem, teljesen feleslegesek a takarító programok, nem egyszer ők okozzák a problémát.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#39258) LonGleY válasza bon (#39257) üzenetére


LonGleY
veterán

A CCleaner-el nincs semmi baj, csak cache-eket és temp-eket töröl. Az az egyetlen elfogadható, profi cucc.

Mivel az alapjuzerek nem foglalkoznak egyáltalán a takarítással, a CCleaner párhavonta történő futtatása jópár gigát tud felszabadítani. Erre nem mondanám, hogy fölösleges.

Plusz ott van a felületén a programeltávolító, ez is hasznos kiegészítője a rendszernek. Semmi extrát nem csinál, csak gyorsabban működik a lista, mint a win-be épített (illetve több uninstall is elindítható benne egyszerre).

[ Szerkesztve ]

(#39259) szabeska válasza bon (#39257) üzenetére


szabeska
addikt

Ilyen konfiggal en sem ereznem.... De nah... Chrome pl hajlamos belassulni nalam par het utan, olyankor pl jol jon. Vagy uninstallalas utan registryt takaritani. Viszont ez egy alap szintu/egyszeru program, nem ugy mint a tobbi, amiben 1000 funkcio van, ezaltal teljesen felforgatja es o maga lassitja es cseszi el a rendszert.

[ Szerkesztve ]

F1

(#39260) edeleny válasza edeleny (#39248) üzenetére


edeleny
őstag

Vissza az egész!
Nem a letöltött driver hiánya okozta a fagyásokat!

Az előző írásom óta, ujraindítás után kb 5x fagyott le ez az ipari hulladék.

Most valami olyan kínja van, hogy a legutóbb csatlakoztatott USB eszköz nem megfelelő!

Semmit sem csatlakoztattam, az összes USB port üres. (egyen van rajta a nyomtató, de az ki van kapcsolva)
Mivel minden alkalommal úgy fagyott le, hogy nem látta utána a BIOS sem az SSD-t, gyanítom azt nézi USB-nek!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#39261) LonGleY válasza edeleny (#39260) üzenetére


LonGleY
veterán

Hehh.. :] Újabb win 8 fail. Olvasván ezeket, egyre inkább úgy gondolom, jól tettem, hogy a pár év után újrainstallra ítélt win-em ismét 7-es lett.

(#39262) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Én azt hittem,hogy ez vmi tökjó program és egyébként a http://www.cnet.com/ oldalról töltöttem le ,de már is töröltem ,köszönöm a segítséged :R

Üdv:Balázs

(#39263) Nescafé


Nescafé
őstag

üdv
Egy adott termékkulcsot csak 1 eszközön lehet használni?

 iPhone 15 Pro

(#39264) PuMbA válasza edeleny (#39260) üzenetére


PuMbA
titán

Alaplapodhoz feltetted a chipset drivert (az se baj, ha Win7-es)? BIOS-t frissítettél?

[ Szerkesztve ]

(#39265) baboss válasza gery2123 (#39225) üzenetére


baboss
őstag

Már néztem mind a 3 energiaséma alatt nem található :F
Séma alapértelmezés visszaállatása se segít a problémán.Nincs minimális és maximális processzorteljesítmény beállítási lehetőség
Valakinek valami ötlete

[ Szerkesztve ]

(#39266) Anathema67


Anathema67
tag

Sziasztok,

Win 8.1-et sikerült az SSD-re MBR módban telepíteni. Olvastam hogy a GPT a jobb. Lehetséges új telepítés nélkül MBR-ből GPT-re konvertálni? köszi

(#39267) Воланд válasza Nescafé (#39263) üzenetére


Воланд
titán

igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39268) #19617792 válasza Anathema67 (#39266) üzenetére


#19617792
törölt tag

a GPT akkor jobb / kell, ha egy adott lemezed 2TB-nál nagyobb, illetve ha UEFI-s géped van.

(#39269) Anathema67 válasza #19617792 (#39268) üzenetére


Anathema67
tag

Igen, van egy 3TB-s HDD-m, az alaplap meg tudja az UEFI-t.

(#39270) edeleny válasza PuMbA (#39264) üzenetére


edeleny
őstag

IGEN a BIOS a legujabb, az előző verzió sem volt jobb.

Win7-es driver?
Na azt még többek ajánlására nem próbáltam, de megteszem!
Végül is csak a láncaimat (fagyásokat) veszíthetem!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#39271) Rexcor


Rexcor
őstag

Feltettem ma a win 8.1-et és olyan problémám lenne hogy az alaplapi drivert nem tudom feltenni mert csak win7-től lefelé támogatja az op. rendszereket és a netet sem sikerült így feltennem. Mit tudok ilyenkor tenni?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#39272) daimonion válasza Rexcor (#39271) üzenetére


daimonion
senior tag

Driver pack soéution ezt letöltöd bemountolod Ö megkeresi milyen driverod hiányzik majd telepíted és örülsz..Ne félj tud magyarul is így mindent meg tudsz csinálni

(#39273) Rexcor válasza daimonion (#39272) üzenetére


Rexcor
őstag

Ehhez nem is kell internet hogy megkeresse milyen driver-ek hiányoznak?

(#39274) Sub-ZeRo válasza szabeska (#39254) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Esetleg ssd-vel, de mindegy.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#39275) PuMbA válasza edeleny (#39270) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi baj sincs a Win7-es driverrel, mert a chipset driverek nem változtak a 7-eshez képest. Nekem is AMD chipsetem van, mint neked és mivel a Windows csak általános drivert tett fel én feltettem a Win7-est és jól működik :)

[ Szerkesztve ]

(#39276) szabeska válasza Sub-ZeRo (#39274) üzenetére


szabeska
addikt

Ja, mindegy :D Erti a lenyeget.

[ Szerkesztve ]

F1

(#39278) Rexcor válasza daimonion (#39272) üzenetére


Rexcor
őstag

Kipróbáltam de nem csinál semmit, többször is lefuttattam de csak kiírja hogy 5 driver kell még meg 14-et frissítene, lefut és ugyan ezt írja ki a végén is. Net nélkül meg nem tudok mit csinálni, nem tudok letölteni semmit sem.

(#39280) Rexcor válasza #93931776 (#39279) üzenetére


Rexcor
őstag

Win8-at elvileg támogatja, a 8.1-et nem tudom, arról nincs semmi.

(#39281) AtHoS válasza Coolmat (#39249) üzenetére


AtHoS
nagyúr

pl. Hirens boot lemezen van felhasználói jogosultságot matatni tudó program. Boot-olsz a lemezről és a megfelelő programmal adsz admin jogot a felhasználónak. Fájdalommentes megoldás.

Itt [link] van egy értekezés a témában, bár itt letiltott felhasználói fiók aktiválásával kapcsolatban merült fel pár ilyen program

read-only mode on the forum

(#39282) daimonion válasza Rexcor (#39273) üzenetére


daimonion
senior tag

Ez egy DVD iso fájl aztán csak bemountolod és az autorun elindítpd a többit teszi magátol

Alul van olyan hogy mindet kiválasztani és akkor kiválasztod és van hogy telepítés..
Nem gondoltam volna hogy ennyire nehéz lenni magyar nyelv

[ Szerkesztve ]

(#39283) Rexcor válasza daimonion (#39282) üzenetére


Rexcor
őstag

Igen pontosan ezt csináltam, de kiderült hogy az alaplapnak nem nagyon tetszik a 8.1

(#39284) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Sziasztok!
Feltelepítettem a 8.1-et és 2 problémám lenne:
1: A felhasználó fióknál lehúztam a csúszkát teljesen, de pl. total commanderben továbbra is kérdezget amikor másolni akarok fájlokat. Ezt ki lehet vhogy kapcsolni?
2: Játékoknál FPS csökkenést tapasztaltam elég jelentős mértékben. Geforce kártyám van driver a legfrissebb. Más is tapasztalt lassulást vagy csak nálam nem stimmel valami?

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#39285) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!
Kb másfél hónapja vettem egy Fujitsu laptopot amire átmeneti megoldásként Windows Vista Home Basic rendszert telepítettem ( csak ez volt itthon jogtisztán ).
Ma megvettem a Windows 8-at mivel egy helyi kis bolt leakciózta ( gondolom ki akarták futtatni a sima Win 8-at hogy már megjelent a 8.1 ).
Szépen fel is ment a laptopra. Rögtön indítottam is a frissítést 8.1-re. A frissítés is szépen lezajlott.
Ahogy elindult a Win 8.1 rögtön szemet szúrt a jobb alsó sarokban ez:

Ez mit jelent? Hogyan tudnám eltüntetni?

A másik problémám az lenne hogy ahányszor bekapcsolom vagy felébresztem a gépet alvó állapotból kéri a Microsoft fiókom jelszavát és nem elég neki hogy beütöm a jelszót. Utána még küld egy SMS-t a telefonomra amiben egy kód van és azt is be kell még írnom hogy használni tudjam a gépemet.
Minek állított be önfejűen ilyen szuperbiztos védelmet a gépemre a Windows? Hogyan lehetne ezt kikapcsolni?

(#39286) bopeti98 válasza bopeti98 (#39285) üzenetére


bopeti98
őstag

Kifutottam az 5 percből.
Bocsi, nem ma hanem tegnap vettem meg a Win 8-at csak ma telepítettem fel de ez most lényegtelen. :)

(#39288) HAL-9000


HAL-9000
tag

Hol lehet beállítani, hogy amikor akkumulátorról megy a gép, a Windows jelezzen 15 - 10 - 5 %-nál majd ha elérem a 3%-ot kapcsoljon ki?

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#39289) TRob1 válasza HAL-9000 (#39288) üzenetére


TRob1
veterán

Vezérlőpult/Rendszer és Biztonság/Energiagazdálkodási lehetőségek/Séma beállításainak módosítása/Speciális energiaellátási beállítások módosítás/Akkumulátor

¤ R'n'R ¤

(#39291) bopeti98 válasza rayoliviero (#39287) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi! :R

A jelszókérés kikapcsolását is megtaláltam a gépházban. :)

(#39292) stewe780 válasza edeleny (#39260) üzenetére


stewe780
őstag

A céges gépemen volt ilyen. Úgy fagyott, hogy utána még resettel sem látta az ssd-t, csak a kikapcs/bekapcs segített. Az ssd-t áttéve másik gépbe nem lehetett egy normál copyval teleírni, belepusztult, kuka lett... Nem biztos, hogy ez a gond, de ha van rá lehetőséged, próbáld meg az ssd-t egy másik gépbe, hogy a szimpla copy megy-e rajta.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#39297) bayarena


bayarena
aktív tag

sziasztok!
Ma feltelepítettem a win8-at, és két kérdésem lenne:
1: Egy SSD-re telepítettem, és mellette van egy sata-s vincsi is, telepítés előtt persze ahci-ra állítottam a bioszban a sata mode-ot. Namost sikeresen felkerült a win8, de csak az ssd-t látja, a vincsit nem.
Van valami ötlet? (telepítésnél látta azt is, szóval engedte volna, hogy a vincsire telepítsem)
2. Hogy lehet beállítani, hogy a tálca átlátszó legyen, mint a win7-nél?
a start gombot már megoldottam a classic shell-el, de ezt az átlátszóságot eddig nem tudtam.

Előre is köszönöm a segítséget:)

(#39298) stracker06


stracker06
aktív tag

Sziasztok!

SOS segítség kellene!
Van egy laptopom, amire gyárilag telepítve volt a win8. Kb 2 hete frissítettem win 8.1-re, maradt ugye az eredeti hivatalos licenc, meg stb., működik is a 8.1.

Azonban vírusok, stb miatt ma úgy gondoltam, hogy csinálok egy alapállapotra történő visszaállítást. Meglepődtem, mert a rendszer nem engedte, azt írta ki, hogy néhány fájl hiányzik és helyezzem be a rendszer telepítőjét vagy a helyreállítási adathordozót. Na, nekem ezek közül egyik sincsen, mivel alapból telepítve vot a gépre az op. rendszer, semmit sem adtak hozzá.

Ilyenkor mit lehet csinálni a szervizen kívül? :F

SFm™

(#39299) TRob1 válasza bayarena (#39297) üzenetére


TRob1
veterán

2.Én semmit nem állítottam rajta, és alapból átlátszó.

¤ R'n'R ¤

(#39300) TRob1 válasza TRob1 (#39299) üzenetére


TRob1
veterán

Lejárt a szerk. viszont ezt próbáld meg:
1.Jobb klikk a Start gombon, Lemezkezelés, és itt adsz egy betűjelet a hdd-nek.

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.