Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40901) brd válasza apollo12 (#40898) üzenetére


brd
nagyúr

LOL

Az az idle process részeként ún. HALT utasításokat hajtat végre a CPU-val, aminek kb. annyi a lényege, hogy ne csináljon semmit (azaz elmegy energiatakarékos módba). Mivel ennek az idle processnek a prioritása a legalacsonyabb, erre csak akkor kerül sor, ha más process éppen nem csináltat semmit a CPU-val.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#40902) apollo12 válasza brd (#40901) üzenetére


apollo12
veterán

és meg lehet valahogy csinálni vagy újra kell raknom

(#40903) brd válasza apollo12 (#40902) üzenetére


brd
nagyúr

Nem kell megjavítani, ez nem hiba, ez a normális működés.

The only real valuable thing is intuition.

(#40904) apollo12 válasza brd (#40903) üzenetére


apollo12
veterán

ez normális akkor, ha meg újra indítom eltűnik

[ Szerkesztve ]

(#40905) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok! Lehet hogy volt már, ezért ha ismétlés, akkor ne haragudjatok :)
Az a problémám, hogy letöltök egy háttérképet, megnézem képnéző programban, akkor szép éles, tiszta, rákattintok, hogy beállítás asztali háttérképnek, és az asztalon pedig olyan, mintha paint-tel váltanám a képet bmp-ből jpg-be, tehát ilyen szemetelés van az élek mentén, és nem olyan éles a kép. Win7-nél nem emlékszem hogy ilyen lett volna, de lehet csak én nem láttam. Nálatok is ilyen? Köszi :R

:-)

(#40906) brd válasza apollo12 (#40904) üzenetére


brd
nagyúr

A rendszermegszakítások sorra gondolsz? Nekem az "átlagos 8%", egy i7-nél azért soknak tűnik, valószínűleg valamilyen driver, vagy HW-eszköz gyengélkedik (hálózati kártya, tv-kártya, háttértárvezérlő kb. ami eszembe jut, hogy a leggyakrabban problémás volt, amivel találkoztam, és ilyen gondot okozott), esetleg vírus. Ez viszont teljesen más folyamat, mint amit az előbb belinkeltél.

The only real valuable thing is intuition.

(#40907) noxon


noxon
őstag

Tudtok valami normális zenelejátszót ami 5.1-ben szólaltatja az mp3-om zenéket, de legalább a mélynyomót szólaltatja, mert alapból nincs ilyen benne :(

We live in a simulated world...

(#40908) Steelmanus válasza marcusa (#40905) üzenetére


Steelmanus
addikt

Regebben mar volt rola szo ebben a topikban ha jol emlekszem, ez azert van mert az Asztalt is ugy parametereztek hogy jo legyen tabletten es tapicskolos kepernyon is, ezert mas a megjelenites W8-on mint W7-en.

(#40909) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Üdv, már bújom órák óta a netet de semmi...

Adott egy Lupus Linux "rendszerrel" megáldott Acer V5-123 noti, legacy biossal fel tudom ismertetni az előre programmal elkészített win8 bootolós pendrive-ot, UEFI-ben nem, viszont legacyban a win8 telepítőnél ezt kapom ha telepíteni akarom:

"A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt GPT particionálási stílus szerint."

Hogyan tudnám felvarázsolni?

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#40910) kriszute válasza Motaba78 (#40886) üzenetére


kriszute
tag

Es akkor win8 nal ez kilőve :( akkor fel se teszem win7 nel simán Muxik !:(

Sötétedés után kitágul a világ :) 06306466631 a saját összerakott gép egy életérzés :):)

(#40911) rayoliviero válasza noxon (#40907) üzenetére


rayoliviero
veterán

Mp3 zenéket 5.1-ben?

A Media Player Classic Home Cinema tudja a filmeket 5.1-ben lejátszani, ac3 codekkel, ha a filmben is benne van a Dts vagy Dolby Digital hang.

Nálam viszont az mp3 zene is 5.1-ben megy, mert az alaplapom át tudja konvertálni dts-é és rögtön úgy szólal meg. De ez sem gyakori dolog.

[ Szerkesztve ]

(#40912) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem,légyszíves aki tud segítsen,következő a problémám gépem bekapcsolását követően ,nagyon lassan töltődőikbe és helyes jelszóbeírás után,a kis kör csak forog ,na ilyenkor nem tudok mást csinálni,mint újra indítom a gépem és ez a második sikertelen próbálkozásom,majd harmadjára a rendszer felajánlja ,a következőt: remélem kivehető a fotóból, hogy ott az újra indítás és csak ha ott klikk újra indítom a gépem és csak ekkor enged belépni ,ez mitől lehet?ez az MS hibája vagy ez hardware hiba?
Előre is köszönöm a segítséget :R

Üdv:Balázs

(#40913) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Üres SSD-re telepítésnél ez a hibakód jön elő bootolás után:

[link]

az szép meg jó,hogy C:\Program files...de üres SSD-nél ezt hogy? Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#40914) rgeorge válasza GrooveHero (#40913) üzenetére


rgeorge
addikt

Rossz helyen keresed a megoldást, a linken VirtualBoxba telepítéskor történt a hiba. Milyen gépre telepítesz (CPU) és milyen oprendszert pontosan (sima, Pro, 32bit, 64bit)?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40915) GrooveHero válasza rgeorge (#40914) üzenetére


GrooveHero
addikt

Egy régi 775-ös ASUS Commando+E2180 asszem alá egy 60-as Corsaid Force SSD-re winnyócat. Simán bootol a lemez, majd kidobja a hibakódot és restart

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#40916) marcusa válasza Steelmanus (#40908) üzenetére


marcusa
addikt

Köszi a választ, és nincs rá semmi program, vagy megoldás, hogy itt is szép éles legyen az asztali háttérkép? :)

:-)

(#40917) vlevi válasza marcusa (#40905) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, nekem tökéletes.
Igaz, én úgy csináltam, hogy van egy hátterek mappám, benne sokszáz jpg képpel, mindegyik FullHD, vagy nagyobb, és azt a mappát állítottam be háttérnek, óránként cserélgeti.

(#40918) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Azt vettem észre, hogy a Zene alkalmazás nem az összes zenefájlt tölti be abból a mappából, amit beintegráltam neki. Ezt hogyan tudom kiküszöbölni? :F Köszi előre is a segítséget!

Sic Parvis Magna

(#40919) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Sziasztok!

A frissen telepített win 8 enterprise(64bit) teljesen random időként fogja magát és csontra lefagy.
Van olyan,hogy bekapcsolom a gépet és egyből csontra fagy,de van olyan,hogy file másolás közben...
Az adatlapomon lévő configomat bővítettem egy 120gb-os KC300-as ssd-vel, és egy 3TB-os wd red vinyóval.
Először azt hittem,hogy az új alkatrészek a hiba okozói,de nem,mert a crucial m4 64gb-os ssd-vel és csinálja úgy hogy le vannak húzva a vinyók....

Amit csináltam a géppel:
Kiszedtem a videókártyát,ramokat hátha kontakos de a hiba ugyan úgy fenn áll.
A drivereket minden alkatrészemhez a hivatalos oldaláról szedtem le.

Valakinek ötlet?
Mi okozhatja a fagyást?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#40920) Rocko66 válasza Rocko66 (#40919) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Annyit elfelejtettem,hogy a HDD SMART funkció eddig nem volt bekapcsolva a biosba, de mivel olvastam róla,hogy hasznos funkció ezért bekapcsoltam...
Lehetséges okozó lehet?

(#40921) rgeorge válasza GrooveHero (#40915) üzenetére


rgeorge
addikt

32 vagy 64 bites? A hiba egyébként vagy BIOS vagy lemezvezérlő problémára utal. Esetleg megpróbálhatod a BIOS-t frissíteni, vagy AHCI-ról IDE-re állítani a SATA portot.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40922) micafighter válasza Clemi (#40888) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszi szépen :) a SyncBack nagyon jó kis programnak tünik :) kerestem hasonlót régebben és nem találtam egyetlen normális megoldást sem..

[ Szerkesztve ]

(#40923) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Az mitől lehet, hogy a Win 7 telepítő nem akar elindulni úgy, hogy Win 8.1 uefi van a gépen?

[ Szerkesztve ]

(#40924) GrooveHero válasza rgeorge (#40921) üzenetére


GrooveHero
addikt

Sajnos ez lesz a gond. :W

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#40925) bon válasza Kezdő Balázs (#40912) üzenetére


bon
őstag

Winyo hiba lesz.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#40926) rayoliviero válasza rayoliviero (#40923) üzenetére


rayoliviero
veterán

Win 8.1 után miért nem tudom visszatenni a 7-et? :((( :W Nem akar pendrive-ról bebootolni.

(#40927) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello! Egy laptopra szeretném feltenni a Windows 8-at. Hallottam valami UEFI módról, hogy azzal gyorsabb, de nem tudom hogyan kell azt csinálni, meg hogy tényleg gyorsabb, mert nincs ssd-m. Egy 1tb-os hdd-re menne.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#40928) rayoliviero válasza kalozhun100 (#40927) üzenetére


rayoliviero
veterán

A boot gyorsabb tőle egy picit, de én ssd-n használom.

Rufus nevű programmal kell csinálni boot pendrive-ot (GPT partíció UEFI-hez: ezt kell benne kiválasztani).

Vinyón nem tudom mennyivel lenne gyorsabb, mert ssd-n is minimális a különbség.

(#40929) Rocko66 válasza Rocko66 (#40920) üzenetére


Rocko66
aktív tag

A HDD smart kikapcsolása után is fenáll a fagyás...
Amit még kihagytam,hogy a processzorom alap órajelen megy....
Ölet valakinek?

(#40930) 30z.Samu válasza Rocko66 (#40920) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem ezt az utorrent egyes verziója okozott hasonló fagyásokat.

Sic Parvis Magna

(#40931) Rocko66 válasza 30z.Samu (#40930) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Ki tudom valahogy szűrni?

Mindenből a legfrisebb van fennt...

[ Szerkesztve ]

(#40932) 30z.Samu válasza Rocko66 (#40931) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is egyenként kerestem a hibát a programok közt, míg meg nem leltem a tettest. :F Elképzelhető, hogy két szoftver nem kompatibilis egymással és ezért vannak a fagyások. Attól függetlenül, hogy gyári, hivatalos oldalról lettek letöltve.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#40933) Rocko66 válasza 30z.Samu (#40932) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Most megint megy fagyás nélkül egy ideje...
Ha továbbra is jelentkezik akkor megnézem a programokat,nem-e tényleg azokkal van a baj...

(#40934) 30z.Samu válasza Rocko66 (#40933) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha megnéztél minden hardvert és nem találtál hibát, akkor másra nem tudok gondolni.

Sic Parvis Magna

(#40935) Kezdő Balázs válasza bon (#40925) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Ez biztos? Lehet ezt valahogyan még költségmentesen orvosolni?

Üdv:Balázs

(#40936) bon válasza Kezdő Balázs (#40935) üzenetére


bon
őstag

Hd sentinellel azért megnézném. Ha valóban hiba akkor cserélni kell.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#40937) AtHoS válasza t72killer (#40884) üzenetére


AtHoS
nagyúr

USb telepítőt mivel készítetted? Véletlenül nem GPT-s verzió UEFI-s telepítéshez?

Gazsi00

Kapcsold ki a Secure boot-ot, ha be van kapcsolva. Nem támogatja a win7
Illetőleg, ha van boot módra (UEFI, MBR) utaló bejegyzés a "BIOS"-ban, akkor azt is rakd át MBR-re

Szerk.
Dual boot-hoz egyébként nem ez a megoldás...
Esetleg itt találsz hasznos infót: [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#40938) Rocko66 válasza 30z.Samu (#40934) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Közben tesztelgettem a gépet, a SMART HDD kikapcsolása utána...
Közvetlenül utána volt egy fagyás,azóta hibátlanul működik a gép....
Az új ssd előtt se volt bekapcsolva a smart hdd funkció,lehet baj belőle,hogy nincs bekapcsolva?

(#40939) rayoliviero válasza AtHoS (#40937) üzenetére


rayoliviero
veterán

Már megoldottam. Nem kellett kikapcsolni, hanem a Win 7 usb tool helyett Power isoval tettem fel a Win 7-et a pendrive-ra. A Power iso nem tudom, hogy teszi rá a pendrive-ra a Wint, de a boot képernyő behozásakor lehet választani uefi és sima telepítést is. A Win 7 usb tool úgy teszi rá, hogy csak simát lehet, de azzal nem indult el a telepítés. De Power isonál sem az uefit választottam, hanem a simát és ott mégis elindult.

(#40940) batt válasza SkyS1gn (#40909) üzenetére


batt
aktív tag

Ugyan ilyen kis laptopom van és annyit kell csinálni,hogy az összes partíciót törölni kell a 300m-ás recovery partícióval együtt! Törölj minden partíciót és hozd létre újra!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#40941) SkyS1gn válasza batt (#40940) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Megoldódott utána... ez volt a gond ja!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#40942) bolyhos bari válasza marcusa (#40916) üzenetére


bolyhos bari
tag

Szia!

De rossz lehet! Nem vagyok egy guru, nekem nem is volt ilyen gondom (W8.1), de én az Ashampoo Photo Commander 9-et használtm a háttérkép beállításához, nem tudom, amiatt lett-e jó, lehet-e köze hozzá egyáltalán. Itt már leírtam a linket és némi infót. Érdemes olyan e-mail-címmel regisztrálnod, amivel nem zavarnak a reklámajánlatok.

Ez egy képnéző progi. Vagy ikonnal indítod vagy duplakatt egy képen (ha ez az alapértelmezett képnéződ), majd a megjelenített képen jobb katt > Háttérképként alkalmazni, itt 4 módból választhatsz. Egy másik módszer, ha a programban az előnézeti képen kattintasz ugyanígy.

JPG-vel csinálja? Próbáld ki, hogy konvertálod BMP-be, PNG-be vagy mentés másként és úgy más formátumba. Nincs más ötletem. Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#40943) #94477440 válasza marcusa (#40916) üzenetére


#94477440
törölt tag

Szia!
Engem is borzasztóan zavart a jelenség, ezért megpróbáltam megoldást keresni rá. Nekem úgy sikerült megszüntetni, hogy: Személyre szabás--->Asztal háttere és itt tallózd be a képet, amit beszeretnél állítani háttérnek. Egyből normálisan néz ki. :)

(#40944) 30z.Samu válasza Rocko66 (#40938) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szerintem akkora baj nem lehet ebből, elvégre működik a gép hibátlanul. ;]

Sic Parvis Magna

(#40945) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Új Dell Insprion 5537-es gépemen tapasztalom a következőt:

Direkt beállítottam, hogy ne telepről sose legyen alvó állapot x idő után, monitor kikapcsra viszont 30perc van beállítva. Most ha több, mint fél óráig nem használom a gép akkor a leírtak szerint kikapcsol a monitor.Viszont! az életbe nem tudom feléleszteni sehogy se, hiába próbálom a bekapcs. gombbal, egér mozgatással, gombok nyomogatásával, semmi. Csak úgy tudom újra az élők sorába hozni, ha hosszan nyomva a bekapcs gombot kikapcsolom, majd újra be... Erre valaki?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#40946) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! :R

Kis segítség kellene 8.1 64Bit telepítéshez. A gép egy HP dc7700 (Core2duo E6300, 3Gb ddr2, HD4350) amin még vista volt. A telepítő lemezről indításnál simán eljut az első újraindulásig, aztán csak a Win8 logó alatt forog a pontozott kör és nem történik semmi (akár 3 óráig is). Próbaképpen próbáltam Win7-t az simán települt.
A memóriák hibátlanok, vistával és win7-el is simán telepíthető a gép. Mi lehet a gond? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#40947) Tournament válasza F.B.I. (#40946) üzenetére


Tournament
aktív tag

Mikori a bios az alaplapon ? ha van frisebb rakj rá :)

[ Szerkesztve ]

(#40948) noxon


noxon
őstag

Üdv!
Ha az áruházban veszek egy alkalmazást és mégse tetszik, akkor van visszatérítés mint az androidnál a google playben?

We live in a simulated world...

(#40949) Tournament válasza noxon (#40948) üzenetére


Tournament
aktív tag

szerintem nincs MS nem ilyen jó hozzánk :D

mert ha lenne a hackerek minden cucot leszednének igy és utána meg vissza kérik a pénzt ? :D

de ki tudja bogarászd ki hátha jobban megy neked :R

http://www.microsoftstore.com/store/mseea/hu_HU/DisplayHelpReturnsRefundsPage/

[ Szerkesztve ]

(#40950) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

előbb kaptam egy asus notebookot [asus

gyári windows 8 van rajta, és a 8.1et szeretném feltenni.
Akkor az áruházból le is tolthetem ?
(profil adatok, képek... természetesen megmaradnak igaz?)

mert akkor neki is állnék az updétnek :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.