Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40101) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

A 8.1-ben miért variálták meg a mappákat ennyire?

Az oké, hogy a számítógép "ez a gép" lett, de hogy lehetne eltűntetni a "mappa" fülete a meghajtók fölül?
Pontosabban ott miért nem a "könyvtárak" menü van?
A könyvtárak menü sokkal jobban kezelhető, mappák törölhetőek belőle, meg hozzá lehet adni stb.
Alábbi képen próbáltam jelölni mit is szeretnék:

Bogyorisz

(#40102) mycso


mycso
veterán

Hali, FX topikban nem tudtak segíteni, hátha itt valaki már belefutott hasonlóba. Virtualizációval kapcsolatban kérdeznék.
Ami adott: fx6100 + Giga 970A-D3 w8 x64 + Hyper-v
Teszi a dolgát, ahogy kell csak egy problémám van.
Ha bekapcsolom a biosban a virtualizációt, akkor nem szabályozza a proci hűtését, hanem állandóan olyan 80-90% körül megy a terheltségtől függetlenül. Hiába állítom bármire (bios); pwm, voltage, auto a helyzet ugyan ez és win alól szoftveresen is eltűnik a szabályozás lehetősége, egyszerűen szürke lesz a giga programjában a smart fan control. Tehát ezen kívül az égvilágon semmihez nem nyúlok, csak a biosban ON-ra rakom a virtualizációt.
Ha kikapcsolom, akkor szépen szabályoz, és a win-be belépve is a giga programjában beállított határok között üzemelteti a hűtést és természetesen aktív a smart control.
Bios csere-bere, alaphelyzetbe állításokon már túlvagyok.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#40103) Sinu


Sinu
senior tag

srácok, tudja valaki ez miért van? csempék jobb alsó sarkában nyilacska, mintha frissíteni akarná (pedig nem).

No Future

(#40104) pusihusi válasza rétisün (#40098) üzenetére


pusihusi
addikt

Nekem is ezt csinálja, pedig van 500 giga külső :W

Üdv. Feri!!

(#40105) ujlakany1993 válasza mycso (#40102) üzenetére


ujlakany1993
aktív tag

Ali G-re hajaz az avatarod? :)

(#40106) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

8.1-ben hogyan tudom a tálcán lévő ikonok méretét megváltoztatni? WIN7 esetében a Tálca tulajdonságainál tudtam.

(#40107) Sonja válasza GEPESZ66 (#40106) üzenetére


Sonja
veterán

Itt is. Jobb gomb a tálcán, tulajdonságok, és ott van rögtön, hogy "Kis tálcagombok használta". Elé teszel egy pipát, és OK. Én így használom. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#40108) kovsol válasza Sonja (#40107) üzenetére


kovsol
titán

És ha én nem kis gombokat akarok, hanem rendes hosszút? Mint itt win7 esetén ahogy használtam: [link]
Erre nem talátam ott beállítási lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#40109) Sonja válasza kovsol (#40108) üzenetére


Sonja
veterán

Pedig van. :) A Tálcagombok opció mellett a "Soha nincs összevonás"-t válaszd ki. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#40110) Tournament válasza kovsol (#40108) üzenetére


Tournament
aktív tag

a rendszerbe minden elérhető kivéve a startmenü :)

(#40111) kovsol válasza Tournament (#40110) üzenetére


kovsol
titán

Jó tudni. :)
Ez a funkció is majd kiverte a szememet pedig. :B De nem erre gondoltam elolvasva, hanem arra amikor pl mikor bent vagyok 15 rendszeren és mind külön Putty ablakból megy akkor az összes Putty -t összevonja egy idő után a tálcán egy gombbá és rákattintva listázza ki mik is vannak ott.
Azt hittem van valami külön "kapcsoló" erre a hosszú gombos tálcára.
Na majd pár hét és megszokom úgyis. Eleinte a Win7 is furcsa volt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#40112) Drag77 válasza Sinu (#40103) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

MEgoldás link

üdv. Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#40113) Tirexi


Tirexi
addikt

Microsoft Releases W8.1 Patch for Mouse Gaming Lag

Én már feltettem és tényleg segített a Tomb Raider-ben. :)

(#40114) t72killer válasza Tirexi (#40113) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tűnik végleges megoldásnak, ha nem a listán lévő játékban akarsz javulást, akkor a registryben kell mókolni... Játékokon kívül máshol is előfordul a hibás egérkezelés? (CAD-ezek)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40115) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Nálam olyat csinált szombaton a 8.1, hogy lekapcsolta a monitort energiatakaréskosság címén, de mikor mozgattam az egeret, a kép nem jött vissza, de a gép ment, mert power gombbal kikapcsolható volt. Bekapcs után jó lett, ezt eljátszotta még1x utána. Ez lehet valami beállítási dolog, vagy valami komolyabbra gondoljak?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#40116) overland


overland
aktív tag

sziasztok, pendrive-ra mekkora méretű a w8.1?
köszi

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#40117) LLKobe válasza overland (#40116) üzenetére


LLKobe
veterán

4 gigás elég.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#40118) overland válasza LLKobe (#40117) üzenetére


overland
aktív tag

köszi,
a w7-nél is sokan erőltetik, h nem fér rá...?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#40119) t72killer válasza overland (#40116) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha frissítéseket is integrálsz a 64bites verzióba, akkor a 4gigás szűk lehet. Win7-tel jártam így anno. Natúr telepítőnek fel kéne férnie a 4-esre is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40120) 30z.Samu válasza t72killer (#40119) üzenetére


30z.Samu
félisten

Rá is fér. :-)

Sic Parvis Magna

(#40121) rizso válasza Tsebacsi (#40115) üzenetére


rizso
addikt

Ezt nálam is eljátszotta még párszor. Megy a gép, hallani a hdd-t, viszont full sötét a kép, csak kényszerített kikapcsolással majd visszakapcsolással tudom normális működésre bírni...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#40122) Clemi


Clemi
veterán

Hali!

Tud valaki olyan pénzváltó alkalmazást, gadgetet, bármit amit állandó megjelenítéssel ki tudok tenni a képernyő szélére az asztalon? Olyat mint a W7-ben volt, amibe be tudtam írni a látott összeget és láttam átváltva. Sokat kóborlok az Ebay-en, meg mindenféle külföldi webshop oldalakon, és hol US$ CAN$ AU$ máshol GBP, sok helyen meg € a pénznem. Marhára utálok állandóan számolgatni, és a W7 ilyen alkalmazása erre tökéletes volt.

A másik dolog, igaz nagyon nem olvastam erről vissza, de nektek is ennyire használhatatlan a "Metro" felület VIdeo és Music része? A média player műsortár kezelés részben hozzáadtam például a zenéket tartalmazó mappákat és a média player el is rendezi korrekten albumonként, előadónként, de a metrós zene rész gyakorlatilag ömlesztett katyvaszt csinált, és mindössze a listába felvétel dátuma szerint csoportosítja össze az összes számot ömlesztve.
A Video részhez meg hiába adok hozzá bármit, az égvilágon semmi nem történik. Volt egy olyan gondolatom, hogy szép lassan átszoktatom magam a csempés felületre (ha már a telefonom is WP) de ez így használhatatlan.

(#40123) csako válasza Clemi (#40122) üzenetére


csako
veterán

Biztos nem jó egy modern felületes app pénzváltásra?

Egyébként 8GadgetPack

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40124) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Virtual Clone Drive-ot használ valaki közületek 8.1-en? Ahogy nézem, az utsó verzió még 8.1 előtti.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40125) Sonja válasza t72killer (#40124) üzenetére


Sonja
veterán

Az Elaborate Bytes félét? :F Mert én azt használom 8.1 alatt, semmi problémám vele. ;)

Szerk.: Az 5.4.7.0 verziót használom.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#40126) Bodor válasza t72killer (#40124) üzenetére


Bodor
veterán

Én használok, a 5440-es verzió hibátlanul működik, bár látom már van újabb is ennél.

(#40127) t72killer válasza Sonja (#40125) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Slysoft, igen, 5.4.7.0-es verziót néztem ki. Sajna valahogy a M$ mountolási lehetőséggel eddig (win7+8) nem ment az iso-ból való videolejátszás.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40128) rétisün válasza t72killer (#40127) üzenetére


rétisün
veterán

úgy érted, hogy ha dvd-iso-t mountolsz, nem tudod nézni? nálam vlc-vel működött, bár asszem a vlc alapból is képes dvd-isot lejátszani, szóval ez nem biztos, hogy jó példa

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#40129) daimonion válasza t72killer (#40127) üzenetére


daimonion
senior tag

Annyival egészíteném ki az előttem szólót hogy a Win 8.1 sem támogatja a DVD lejátszást ahhoz külső progi kell mindenképp..Ha AVI film van a mountolt DVD meghajtón akkor a win saját lejátszója is megteszi de a METRO media player a feliratokal is elboldogul
A Virtual clone driver 5.4.7.0 pedig gpnd nélkül megy 8.1 -en is

(#40130) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Gondolkodom egy Asus T100-as vételén, laptop helyettesítő eszközként.
Alap igény lenne, hogy időnként el tudjam szórakoztatni magam pár régebbi játékkal, amelyek Windows 7 alatt többé-kevésbé jól működnek (szubjektíve tolerálható hibákkal futnak, legfeljebb némileg trükközni kell az elindításukkal).
Konkrétan az érdekelne, hogy a Civilization 3, Disciples 2, Fallout Tactics, Incubation, HoMM 3-4, Populous 3, UT3 működőképes-e Win 8.1 alatt, illetve mennyire használható a DosBox a még régebbi cumók futtatásához? Ezzel kapcsolatban tapasztalat valakinek?
Előre is kösz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#40131) MasterDeeJay

Kénytelen voltam letiltani az Update-et teljesen. Valamiért ha rámegy valamelyik frissítés akkor többet nem indul a windows csak pörög pörög pörög (20perc után is), reset után második indításra kék halálozik Page fault in non paged area amit szerintem ramhibánál szokás kiírnia. Aztán 3. indítás után felajánlja a rendszervisszaállítást és utána hibátlanul indul el. De amint felmennek a frissítések azután egyből nem indul el és kezdődik minden elölről.

Szóval valamelyik frissítésem kékhalált produkál de nem tudom melyik.
Tapasztalt valaki hasonlót?
Driverekből csak win8-asat raktam fel, kivéve egy kis LCD system monitoré de az nincs fent csak üresen lóg az eszközkezelőben.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#40132) t72killer válasza rétisün (#40128) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

PowerDVD-vel és TotalMediaTheater-rel akartam lejátszani 3D-Bluray anyagot, és nem akart menni. Daemon tools és virtual clonedrive alól megy. Mindenesetre ha a 8.1-et feltettem, ki fogom próbálni a M$ mountolást újra.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40133) Sicér


Sicér
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy problémával kapcsolatban.
Tegnap feltelepítettem a notimra (LENOVO G500) a Windows 8.1 Pro-t.
Feltelepítettem az Inventor 2014-et, de nem indul, 0xc0000142 alkalmazáshibával leáll.
Letöltöttem a jelenlegi frissítést hozzá (Inventor2014_SP1-X64.msp), de ha kattintok rá,akkor a következő fogad:

Szóval se az Inventort nem tudom futtatni, se a SP1-et nem tudom telepíteni.
Rendszergazdaként próbáltam mindezt megoldani,de sikertelenül.
Kérem,hogy aki tud,az segítsen.
Köszönöm!
:R

(#40134) Bodor


Bodor
veterán

XBMC-t javaslom, szinte mindennel elboldogul mountolás nélkül is.

(#40135) Clemi válasza csako (#40123) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, pont ezt kerestem. Biztos jó a Metrós is amit linkeltél, de mivel nem az Explorer az alapértelmezett böngészőm, így abból sem a metrós indul és ettől kezdve az Internet böngészés a desktopon folyik, onnan meg nem látom a metrós appokat és azokat az asztalra nem is lehet kitenni.

(#40136) Ybron


Ybron
senior tag

Hali ismét!

Valaki ebben tudna segíteni?
[link]
Állandóan kék halált kapok, de fogalmam sincs miért van ez.
Mikor újraindul akkor ezt írja:
driver_irql_not_less_or_equal (ndis.sys
Megfigyeltem ha elindítom utorrentet, utána kb 2030 perc múlva kék halál van, persze lehet semmi köze, de általában így volt.

(#40137) n@p@lm válasza Ybron (#40136) üzenetére


n@p@lm
őstag

nézd meg hogy mi okozza:
[link]

(#40138) Ybron válasza n@p@lm (#40137) üzenetére


Ybron
senior tag

Tegnap már írtam ezzel kapcsolatosan.
[link]

Olvasgattam hogy hálókártya driver újratelepítése megoldhatja, de eddig kb 10x raktam újra.
Lehet win8 reinstall kéne, de azt nem nagyon akarok :(

Ha jól emlékszem talán azóta kezdte csinálni, mióta megjött az új vga, de a hibaüzenet teljesen másra utal, ezért is zártam ki a hibáját.

[ Szerkesztve ]

(#40139) n@p@lm válasza Ybron (#40138) üzenetére


n@p@lm
őstag

afölött elsiklottam, elnézést;)

(#40140) rizso


rizso
addikt

Nincs tippetek, hogy a kijelző miért nem képes normálisan visszakapcsolni? Be van állítva, hogy mikor kapcsoljon ki a háttérvilágítás, ezzel nincs is gond. Viszont mikor használnám a gépet, akkor a kép nem jön vissza, csak maga a háttérvilágítás indul be, és így bámulhatok egy sötét képet...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#40141) Tsebacsi válasza rizso (#40140) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én is várnék erre valamit, mert 8.0nál már nem nagyon jött elő, de most 8.1-nél újra. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#40142) kovsol válasza rizso (#40140) üzenetére


kovsol
titán

Esetleg VGA kártya driver hiba? Ha AMD kari van a gépben az ilyenkor ugye lekapcsolja magát. Régebben is volt ebből gond, hogy nem éledt fel a kártya utána rendesen.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#40143) Tsebacsi válasza kovsol (#40142) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Radeon igen, ezek szerint drivert kéne elsőre frissíteni?!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#40144) 30z.Samu válasza Tsebacsi (#40143) üzenetére


30z.Samu
félisten

Első körben igen.

Sic Parvis Magna

(#40145) Ybron válasza n@p@lm (#40139) üzenetére


Ybron
senior tag

Semmi gond :)
Úgy döntöttem újrarakom a rendszert, szerintem megspórolok magamnak sok felesleges kutakodást ez ügyben .

(#40146) rizso válasza kovsol (#40142) üzenetére


rizso
addikt

Intel+GT750M, és alapértelmezettként az Intelt használom.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#40147) rétisün


rétisün
veterán

keresgetek közben a rendszer(nem)mentéses hibára megoldást, sajna az angoltudásom nagyon gyatra, de úgy vettem ki, hogy az a baj, hogy a különböző partíciók, amiket a win8 létrehozott telepítéskor (a rendszerpartíción kívül, ami a C:) összmérete több mint 500 MB. ráadásul ezt a lemezkezelőben se mutatja, a kérdés most az, hogy szabad-e ezeknek a méretét változtatni? (a bekarikázottal semmit nem lehet kezdeni, csak törölni, de az gondolom nem lenne túl szerencsés)
újratelepítésnél is ugyanekkora partíciókat hozna-e létre?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#40148) pusihusi


pusihusi
addikt

Biztonsági mentés :F :F :F :F 500 GB. háttértár- s azt írja hogy nincs elég tárhely :W Nem fájl mentést, hanem lemez képet szeretnék!!!!! Valami ötlet?????????? Köszi

Üdv. Feri!!

(#40149) TomiLi


TomiLi
addikt

Nekem nem tudtok valami ötletet? [link] Van rá megoldás szerintetek? Vagy nyugodjak bele, hogy ez ilyen xar.... (nekem az!!!)

Bogyorisz

(#40150) Tamás008


Tamás008
tag

Sziasztok. Van egy olyan gondom Windows 8.1 alatt, hogy amikor alvó állapotból akarom ébreszteni a gépet, hogy folytassam a munkát a gép(laptop) bekapcsol csak üres (fekete, sötét) képernyőt kapok ébresztés után alvó állapotból és csak a teljes rendszer újraindítás segít rajta, ilyenkor elvész az előző munka menet sajnos. Szóval az a gondom hogy hibásan működik az alvó állapot Windows 8.1 alatt. Ilyen problémám nem volt Windows 7-alatt. Mi lehet a gond?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.