Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40051) Mikulásbá válasza rezme (#40050) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A kód már a BIOS-ban van.
Keriverrel ISO-val lemented az egész rendszerpartíciót,majd be a SSD,arra vissza a rendszermentés.

Vagy a Macrium Reflect Free-vel át lehet tenni ugyanúgy a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#40052) Mikulásbá válasza Mikulásbá (#40051) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Persze kell egy külső HDD is,amire lemented......

(#40053) Bobó_20 válasza Clemi (#40038) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

nekem is ez volt (win7-ről frissítve), csekkoltam az ehhez kapcsolódó support oldalt: UAC be legyen kapcsolva, ezzel nézesd meg, végső esetben pedig:
a. Parancssor rendszergazdaként futtatva
b. Begépeled ezt és enter: SFC /scannow

megjegyzem nekem nem oldotta meg egyik sem, csak egy tiszta telepítés :( viszont azóta érdekes módon jó...

(#40054) Clemi válasza Bobó_20 (#40053) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi... nem győztem várni a válaszra, és mivel friss volt az egész rendszer, csináltam egy újabb telepítést. Érdekes módon most minden működik. Hogy az előző telepítésnek mi a franc baja volt, el nem tudom képzelni, mert mindent pont ugyanúgy csináltam és most eddig semmi hiba!

(#40055) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok! Win 8.1-ben és 8 alatt másoknak anélkül, hogy beállítottak volna valamit automatikusan az asztalra boot-ol nem a kezdőképernyőre. Nekem meg kezdőképernyőre. Hogyan tudom beállítani, hogy nekem is asztalra bootoljon?

[ Szerkesztve ]

(#40056) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
1-2 hete felraktam a 8.1-et, és mostanában olyan gond jött elő, hogy ha úgy hagyom egy időre a gépet, akkor megfagy a gép, de olyan szinten, hogy még az egér mutató se mozdul. Most igazából nem is tudom, hogy megfagy-e, mert mi van ha csak az usb-s dolgok állnak le? De azok nélkül meg nem tudom megnézni megfagyott-e, mert az egér és a bill is usb-s. De ez csak tipp. Szerintem megfagy az egész gép.

Mitől lehet ez? Karbantartás bug? Esetleg valami más? Energiaspórolás bug?

(#40057) TRob1 válasza ЯΞD (#40055) üzenetére


TRob1
veterán

Ha nem állítottak be semmit, akkor vmi buherált win-t tettek fel, vagy vmi win buherátort (főleg ha 8-on is úgy indul). Alapból a kezdőképernyőre bootol. Átállítani itt tudod: Tálcán jobb katt/Tulajdonságok/Navigáció és itt pipa be az Asztal megjelenítése a kezdőképernyő helyett... elé.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#40058) pusihusi válasza Bodor (#40044) üzenetére


pusihusi
addikt

Köszi mind kettőtöknek- balfasz voltam! :K

Üdv. Feri!!

(#40059) karlkani válasza ЯΞD (#40055) üzenetére


karlkani
aktív tag

8.1-en így:

(#40060) ЯΞD válasza TRob1 (#40057) üzenetére


ЯΞD
senior tag

TRob1 / karlkani :R

[ Szerkesztve ]

(#40061) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

No de van itt még valami ami szúrja a szemem. Win8.1 alatt nem tudok játékok alatt olyat választani, hogy 1920x1080p 60Hz. csak az 1920x1080p 59,94Hz. BF3, BF4, F12012, F12013... Win7 alatt van a másik szabvány is. Drivert tettem fel már vagy 6-7 Beta-t és WHQL-t is. Tudni, hogy miért? Mert amúgy meg Win alatt a monitor beállításoknál ahol megvannak adva ezek ott érdekességképpen választható... :(((

Win 8.1 Pro® Naprakészen...

[ Szerkesztve ]

(#40062) Taifa Díaz válasza ЯΞD (#40061) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nekem 6970-esem van, 8.1-et használok, és csak a 60 Hz-et látom.
Csak a monitorunk lehet más.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#40063) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! A segítségetek szeretném kérni. Beszereztem az új OS-t, tetszik is, meg minden. Viszont nem tudom hogy kell a zenegyűjteményem beleimportálni a Zene alkalmazásba. Hiába jelölöm ki az adott mappát, nem csinál semmit. Köszönöm szépen előre is segítségetek. :R

Sic Parvis Magna

(#40064) konyi79 válasza pzstm (#40041) üzenetére


konyi79
addikt

Köszi.
Pont a lényeget hagyták ki...

(#40065) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
8.0 Pro-ról frissítettem 8.1 Pro-ra a laptopon. De azóta sem működik a Windows Update (ha az Áruházba akarok belépni ott is csak a pöttyök mennek körbe-körbe és semmi). Ha a Gépház-Frissítés és helyreállítás-Windows Update-t választom, akkor csak mennek a karikák körbe-körbe (már vagy 1 órája) és semmi. Visszalépni sem lehet, csak a csempés képernyőre (bal alsó sarokból). Ha a desktoppon a Vezérlőpult-Windows Update-t választom, akkor jó esetben odáig eljut, hogy egy üres Windows Update ablak megjelenik, de utána semmi. A megjelent ablakot sem tudom kilőni, a futó folyamatok és alkalmzások közt sem jelenik meg semmi. Csak a gép kikapcsolása segít. De általában az Update ablak sem jelenik meg.

Mit tehetek? Pls help!

[ Szerkesztve ]

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#40066) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#40063) üzenetére


30z.Samu
félisten

Közben van annyi fejlemény, hogy csak az egyik meghajtón lévő zenét nem "szereti" az alkalmazás, ahogy átmásolom a másik meghajtóra, simán megnyitja és lejátssza a tartalmat. :F

Sic Parvis Magna

(#40067) Taifa Díaz válasza 30z.Samu (#40063) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Csak tedd az egész gyűjteményed a Music vagy Zene mappába, és automatikusan importálni fogja.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#40068) Bal85


Bal85
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy Lenovo G500 laptopot op. rendszer nélkül.Próbáltam rá feltelepíteni a windows 8.1-et, de már a telepítésnél kiírta, hogy nem tudja telepíteni, mert nem GPT particióm van, hanem MBR. Valaki tudna segíteni hol lehetne ezt megváltoztatni?

Másik.Ezután próbáltam feltenni a windows 7-et, minden rendben ment, csak a videókártya driverének a telepítése nem sikerült valamiért.Nem ismerte fel a rendszer a driver telepítése után sem a típusát, sőt a windows sémákat se hagyta változtatni. Valami tipp, hogy ez miért van?

(#40069) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
8.1 pro-t tervezek 7 mellé feltenni ugyanarra a hdd-re, külön partícióra. Az új rendszer kezelni fogja a 7 által létrehozott ntfs partíciókat? Telepítéskor létre fog hozni egy indítót, ahol választhatok, hogy 7, vagy 8.1 induljon e?

Telepítés után ugye ugyanúgy tudom majd használni a régebbi rendszert, ha nem szúrok el valamit, ugye?

Köszi!

(#40070) kispx válasza dodopek (#40069) üzenetére


kispx
addikt

igen-igen-igen

Ha van olyan partíció amelyiket mindkét rendszer alól el szeretnéd érni, akkor a fast boot-ot kapcsold ki.

(#40071) Ybron


Ybron
senior tag

Sziasztok!

Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani hogy ez konkrétan mitől van, meg persze hogyan tudnám orvosolni:
[link]
Elméletileg hálókártya, driver hiba, persze azóta már 2x újraraktam. Esetleg win 8.1 reinstall megoldhatja?

(#40072) rétisün válasza Bal85 (#40068) üzenetére


rétisün
veterán

ez alapján csinálj egy boootolható pendrive-ot, azzal mennie kell a telepítésnek. bár igazság szerint (ha jól tudom) a telepítőnek meg kéne csinálnia a gpt-s partíciót....

vagy itt egy másik oldal, igaz angol, de ez talán egyszerűbb, és tuti működik, én is ez alapján csináltam.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#40073) pusihusi válasza Bal85 (#40068) üzenetére


pusihusi
addikt

[link] Itt találsz illesztőket!

Üdv. Feri!!

(#40074) dodopek válasza kispx (#40070) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm!

(#40075) zibo73 válasza dodopek (#40069) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Ugyan ezt tervezem én is.
Igen lehet majd választani hogy melyik induljon,nekem így volt fönn az XP és a WIN7 is semmi gond nem volt vele.

(#40076) laktop válasza laktop (#40065) üzenetére


laktop
tag

No EZ megoldotta.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#40077) Rick4


Rick4
félisten

Srácok!
Ha a 7-est használok, és betolom a 8-as telepítőlemezét, lesz olyan opció, hogy csak mellé telepítse, ugyanarra a partícióra? Egy SSD van bent, nem partícionálnám, ha ez korrekten működik. Fontos lenne, hogy induláskor választható legyen a két rendszer közül valamelyik. Ez is működik?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40078) aero. válasza Rick4 (#40077) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azonos partícióra nem tudsz 2 rendszert telepíteni. Felosztani Windows alól is fel tudod, pl. easeus partition masterrel.

[ Szerkesztve ]

(#40079) konyi79


konyi79
addikt

Újra itt.
8.1-nél skype-nak már nincs asztali verziója? Igazából nem is az a lényeg, hanem ha jön egy uzenet, arról asztali alkalmazásnál is dob értesítést a metrós, de ez kb 2s után eltűnik úgy, nyoma sincs amíg meg nem nyitja a felhasználó a csempét. Ugyanis nemhogy az asztalon, de még az indítóképernyőn vagy akár a csempén sincs nyoma az eseménynek. Valahogy meg lehet oldani, hagyjon értesítést a tálcán vagy akárhol?
Köszi.

(#40080) kispx válasza konyi79 (#40079) üzenetére


kispx
addikt

(#40081) Rick4 válasza aero. (#40078) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, megnézem, elég amúgy 2x64GB is..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40082) konyi79 válasza kispx (#40080) üzenetére


konyi79
addikt

Oops...
Ja hogy ennyi? Köszi!

(#40083) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok az miért van, hogy a windows 8-cat ha felrakom, aktiválva van a rendszer. Frissítettem 8.1-re és azt írja ki hogy nincs aktviválva a kulcs zárolva, vagy tiltva lenne. Valami ilyet ír és azt akarja hogy vegyek újat 250 euróért. Hát az anyj.... A múltkori laptopra dobom fel akció sült el rosszul? Lehet valamit tenni ellene? Mert most oda raktam fel, ahova a windows 8 érvényes. Vagy keressek egy aktivátort és hagyjam a fenébe? Elegem van ebből a gányolt rendszerből de a teszterek közt még bent vagyok és kellene a rendszer mert 8 alatt vannak appok amik nem mennek.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40084) Bal85 válasza rétisün (#40072) üzenetére


Bal85
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

(#40085) jeni válasza Sub-ZeRo (#40083) üzenetére


jeni
félisten

lehet,hogy a korábbi telepítésedet nem törölted(?)
elvileg bármennyiszer telepíthető csak egy időben 1 gépen mehet.

telefonon próbálj érdeklődni a Microsoft-nál

én a Win 8 PC és a Windows Phone 8 tesztelős dolgokról lemondtam,nagyon macera, idő rabló meló,aztán 2x bekavart a telóm működésébe,inkább töröltem mert olykor fagyott és vibrált a teló kijelzője
a heti nyeremény sem motiváció a tesztelőknek,mert leginkább azok közt kerül ki akik a leggyorsabbak vagyis akik otthon vannak,vagy a munkájuk alatt tudnak ezzel foglalkozni.

(#40086) bon válasza Sub-ZeRo (#40083) üzenetére


bon
őstag

Telefonos aktiválást próbálnék meg.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#40087) Bal85 válasza pusihusi (#40073) üzenetére


Bal85
csendes tag

Szia!

Innen töltöttem le a windows 7-hez való AMD catalyst drivert, de a telepítés után sem ismeri fel az AMD kártyát.Azt írja szabványos vga. Miért nem ismeri fel?

(#40088) 30z.Samu válasza Taifa Díaz (#40067) üzenetére


30z.Samu
félisten

Próbáltam, nem ment. :F

Sic Parvis Magna

(#40089) kovsol


kovsol
titán

Az mitől lehet, hogy a Windows 8 Pro N rendszeremet miután upgradeltem 8.1 -re a kép teljesen homályos lett.
Teljesen olyan, mintha nem is 1920x1080 ban lenne a felbontás, hanem a natív felbontás alatt lenne.
Tiszta homályos a böngészőben a szöveg, meg az ikonok, meg minden sokkal nagyobb, mint kellene lennie.

Újra telepítettem a AMD drivert is már. Próbáltam a felbontást is állítani, kisebbre majd vissza 1080p -re de semmi változás. :(

A másik: hogy kell ezt a windows lekapcsolni? Egyszerűen nem találom a menüt ahol ki kell kapcsolni. Egyelőre Alt+F4 segítségével tudtam csak leállítani. :(((

May the Force be with you!

(#40090) aero. válasza kovsol (#40089) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Monitoron auto gomb? Kikapcsolni a charm baron kell. Egér a jobb felső sarokba, majd beállítások, főkapcsoló.

[ Szerkesztve ]

(#40091) kovsol válasza aero. (#40090) üzenetére


kovsol
titán

TV-re van kötve. Érdekes módon sima win8 és win7 el is jó volt a kép. Már mindent beállítottam ahogy kell és mégse jó.

Viszont most teszteltem filmekkel, és ott éles a kép. Úgy fest csak böngészőben homályos, de IE, Opera és Chrome ban is egyformán. :W És korábban bele kellett nagyítanom a fórumba, most meg ló betűkkel van írva alapból. Hardveres gyorsítás kikapcsolását is próbáltam a böngészőben.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#40092) drkbl válasza kovsol (#40089) üzenetére


drkbl
őstag

Képernyő DPI felbontás 100% ? Csak a böngésző nagy, vagy minden más is? Csak a HTML oldal, vagy a keret is?

PS: nem lehet, hogy szinkron mozog a felbontás, és a TV felbontás van monitoron is?

[ Szerkesztve ]

(#40093) csako válasza kovsol (#40089) üzenetére


csako
veterán

Vagy a Start gombon jobb klikk -> Leállítás és kijelentkezés -> Leállítás... Amelyik szimpatikusabb :)
Az én kedvenc módszerem továbbra is a power gomb megnyomása a számítógépen

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#40094) kovsol válasza drkbl (#40092) üzenetére


kovsol
titán

Keret is nagy és az ikonok is nagyobbak, meg a tálca is.
Ezt a DPI -t hol tudom állítani? Ebben a Win8 ban még nagyon nem tudok elmanőverezni. Ma lett meg.

May the Force be with you!

(#40095) kovsol válasza kovsol (#40094) üzenetére


kovsol
titán

Sikerült.
Itt a legnagyobbra volt húzva a csúszka. Most átraktam a legkisebbre és éles lett a kép a böngészőben és az ikonok megint kicsik. Gondolom ez lenne a DPI állítás windows8.1 módra.

Azt hiszem még sok idő lesz mire megszokom ezt az új rendszert.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#40096) drkbl válasza kovsol (#40095) üzenetére


drkbl
őstag

Bocs a késlekedésért, nem látom a képet, de ha a felbontás alatt volt, akkor gondolom, az.

PS: pár http-t leírtva látom, az lesz az, csak nem a Gépházban.

[ Szerkesztve ]

(#40097) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Vélemény? Közben még ennyire jutottam vele.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#40098) rétisün


rétisün
veterán

megpróbáltam csinálni egy rendszermentést a linkelt oldalon írt módon, de ez egy vicc......felajánlja a másik partíciót, mint a mentés helyét, de a 126 giga szabad hely nem elég egy frissen telepített win8 mentéséhez? :Y

mod: van egy külsö vinyóm, asszem 250 gigás, kiváncsi vagyok az elég lesz-e neki, de ez így semmire se való :(

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#40099) rjg


rjg
őstag

Sziasztok! Vettem egy Asus T100-at, a leírások, review-ek alapján nagyon megtetszett, városban rohangálni tökéletesnek tűnik. Windowsból utoljára XP-t használtam napi szinten, most csak a feleségem és lányom Win7-es gépeit "supportálom", de 8.1-el most először találkoztam a kisgépen.
Egy - két bosszantó apróságban kérem első körben a segítségetek:
- feltettem a Chrome-ot, ami ha a kijelző közepén a tab-ok közelébe megyek az egérrel véletlenszerűen átvált teljes képernyős módba. Valószínűleg valamilyen gesztusvezérléshez lehet köze, de szeretném én eldönteni, hogy mikor kelljen az F11-et megnyomni, talán van tippetek, hol lehetne ezt kikapcsolni
- Posta app - ha jól látom, ez egy kiherélt Mail, Modern UI-val. Elkezdtem beállítani - az egy dolog, hogy maga alá gyűrné az összes céges fiókomat, hivatkozva az Active Exchange Syncre - de lehet tényleg annyira buta, hogy nem kezel IMAP fiókokat? Most kényszerből feltettem a Thunderbird-öt, de ha ezt tudná és azt mondjátok használható, akkor lehet, hogy megpróbálkozom vele.
- Kontaktok - újabban mindenki, így az MS is az adatainkra hajt, de lehet, hogy ennek ellenére összekapcsolnám a Kontaktokkal a Gmail-es címjegyzékemet, ha azt mondjátok, onnan a többi alkalmazás, pl a Thunderbird is tudja kezelni azokat. Ti mit használtok 8.1 alatt címjegyzéknek?
- akkumulátor - röhejes, hogy a gyártók itt is egymást koppintják, az Apple a Lion-ból már kivette az akku jelzésénél a hátralévő idő kijelzését, de a 8.1 is csak százalékot mutat. Van arra lehetőség külső program nélkül, hogy a tálcán lássam, mennyi idő van még hátra az akksiból? :R

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#40100) 30z.Samu válasza Taifa Díaz (#40067) üzenetére


30z.Samu
félisten

Közben sikerült megoldani, lementettem a fontosabb dolgokat és teljesen legyalultam a gépet. Újra particionáltam a vinyót és most úgy fest ez megoldotta a dolgot.

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.