Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) Taifa Díaz válasza zso85 (#40750) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Futtasd az msconfig.exe-t, és a Boot - vagy magyarul valószínű rendszerindítás - fül alatt tudod majd eltüntetni a nem kívánt sort, és így ezt a botcsinálta választóképernyőt is.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#40752) zso85 válasza Taifa Díaz (#40751) üzenetére


zso85
tag

Köszönöm szépen a gyors segítséget,tényleg megoldotta a problémát! :R :R :R
Már kezdett az agyamra menni.Amúgy ezt miért csinálhatta?Már több gépre tettem újra,de ilyennel még nem találkoztam.

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#40753) mexel válasza Sub-ZeRo (#40749) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, ez nem segített sajnos. :(

Így néznek ki.

Másnak nem volt még ilyen? Win 8, és a minden ikon ilyen kivéve a lomtár és számítógép ikonokat.

[ Szerkesztve ]

(#40754) Taifa Díaz válasza zso85 (#40752) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem vagyok ebben ennyire járatos, de az UEFI boot csinálhatta ezt sejtésem szerint. A lényeg, hogy megoldódott.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#40755) Sub-ZeRo válasza mexel (#40753) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sfc /scannow parancs a cmd ablakban!?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40756) Tournament válasza Sub-ZeRo (#40755) üzenetére


Tournament
aktív tag

Ha valami fájl hiányzik vagy, nem mükődik korektül :R

Sfc /scannow parancs segithet

ha valami fájl modosult vagy eltünt vissza hozza a gyári állapotra :C

én a start memü modosito progi miatt alkalmaztam anno

[ Szerkesztve ]

(#40757) King Unique válasza n00n (#40741) üzenetére


King Unique
titán

Dreamsparkban, mert gondolom ilyen hozzáférése van, a sima W 8-asból van magyar is, a 8.1-ből nincs aszem, de telepítés után rendszeren belül hozzáadva magyar nyelvi pakkot, full átmagyarítja, felesleges még külön a language pack-ot is leszedni hozzá. ;) . És nyilván inkább 8.1-et érdemes tisztán felrakni , mert 8-asról való upgradekor akadtak egyeseknél kisebb (nagyobb) gondok...

az azért egy kicsit gáz szerintem, h egy infó karos nem tud egy windows-t felrakni... :U

(#40758) katt777 válasza #19617792 (#40711) üzenetére


katt777
félisten

Nincs ott az upgrade a rendszernél. Másikkal próbálkozva megvan, aktiválás után meg azt jelezte, hogy ebben a verzióban nincs (szintén Pro), original MSDN verzió.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#40759) vaakuum válasza Mardel (#40747) üzenetére


vaakuum
addikt

Igen, raid 1-et szeretnék a két 500-as vinyóval csinálni.
a link viszont nálam nem műx...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#40760) zsírsámán válasza King Unique (#40757) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Nekem is ez tűnt fel először...

(#40761) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy telepítve van a HP Deskjet F2492-es multifunkciós nyomtatóm, nyomtattam is vele már sokat és most szeretnék scannelni viszont a windows nem ismeri fel mint scannert.

Ha elindítom a beolvasó programot és rámegyek új beolvasás, kidobja a hibaüzenetet,hogy nincs képolvasó...

Win 8.1

(#40762) mexel válasza Sub-ZeRo (#40755) üzenetére


mexel
veterán

Azt nem próbáltam, nem a fájlok sérültek/tűntek el és minden működik is hibátlanul.
Manuálisan próbáltam nézni hogy megvannak-e a kérdéses fájlok-ikonok, azok érdekes módon jól vannak, de ha küldök az asztalra egy parancsikont akkor azon is lesz egy lapocska.
Aztán eszembe jutott Windows 8 Manager progi, és azt próbáltam, abban el lehet tüntetni a nyilakat az ikonokról, és olyankor újrarajzol mindent. Azzal eltűntek a kis fehér lapok. De most újraindítom és megnézem mi történik.
Ha újból visszajönnek akkor nyomok egy Sfc /scannow-ot.
Köszönöm a segítséget!

Szerk: újraindítottam és jó maradt. Érdekes dolgok ezek :) Pedig telepítés óta 3 ikon fehér volt (ahogy régebben szokott ez kérdés lenni, de most az is megjavult)

[ Szerkesztve ]

(#40763) gg72 válasza goldnarmz (#40679) üzenetére


gg72
veterán

Ma reggel nekem is azzal indított a Win8, hogy telepíthetem a 8.1 frissítést, keressem meg az áruházban, de ott nincs... Ilyenkor mi van? Vagy téves volt az értesítés?

(#40764) King Unique válasza gg72 (#40763) üzenetére


King Unique
titán

Újdonság, hogy már utasítja is az embert rá :D

Amúgy, ha rendesen (nem KMS) aktivált a rendszered és fent van minden frissítés, akkor áruházban jól látható helyen, listában előre téve jelenik meg.

(#40765) puma72


puma72
tag

Sziasztok
Erre valaki?
Ha abban kérhetek segítséget, hogy egy sima Windows 8.1-be hogy tudom beleintegrálni a windows media centert nekem az is megteszi.

[ Szerkesztve ]

Számom +36205747193

(#40766) Tournament válasza puma72 (#40765) üzenetére


Tournament
aktív tag

Üdv

8.1-et tudok ami integrált wmc-vel van ellátva ha érdekel irj privit :R

[ Szerkesztve ]

(#40767) puma72 válasza Tournament (#40766) üzenetére


puma72
tag

Írtam
Elöre is :C :R

Számom +36205747193

(#40768) Steelmanus válasza puma72 (#40767) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sikerult megoldanod az automatikus kapcsolodast?

(#40769) puma72 válasza Steelmanus (#40768) üzenetére


puma72
tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁ dehogy! :(
Erre csakis a router a megoldás!
Asrock Z77 pro 3 lapom van még a bejelentkezési paramétereket a biosban is beírtam de semmi.

[ Szerkesztve ]

Számom +36205747193

(#40770) Steelmanus válasza puma72 (#40769) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, es koszonom a valaszt.

(#40771) Visormail válasza puma72 (#40769) üzenetére


Visormail
addikt

[link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#40772) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Tudtok valami tuti tippet 8.1-re, hogy minden egyes alkalmazást szépen, élesen jelenítsen meg mind asztali, mind win8 nézetben? :R Undorító, ahogy pl. a chrome kinéz asztali nézetben, de még az alap windows programoknál/beállításoknál is vannak gondok. Kijelzőm 15,6", FHD.

És lehet, hogy nem win8 hiba, de: youtube hangerőgomb nem igazán akar működni. Másnál is van gond vele? Esetleg megoldás rá?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#40773) Steelmanus válasza Visormail (#40771) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ezzel azt szeretned mondani hogy egy 2013-ban kiadott szoftverhez telepitsek egy ADSL Autoconnect 2.0.6 F7 28/01/06 Verion 206F7 kulsoprogramot? Visszakovettem a linkeket es elmentem a Wiki-re is List of features removed in Windows 8.
Nem mondom, fejlodes :D
Azert leszedtem a programot Koszonet erte.

[ Szerkesztve ]

(#40774) Tournament válasza Steelmanus (#40773) üzenetére


Tournament
aktív tag

jó poén :D

ezen besirtam

In Windows 8.1, Windows System Assessment Tool and the Windows Experience Index score have been removed.[3]

Akkor nem tudom mit futtatok parancssorba hogy megtudjam az élmény indexet ha eltávolitoták

Mér van a winsat mappa + leis van forditva a tesztelési folyamat
winsat dwmformal
winsat cpuformal
winsat memformal
winsat graphicsformal
winsat diskformal
winsat formal

[ Szerkesztve ]

(#40775) Mardel válasza Tournament (#40774) üzenetére


Mardel
őstag

A windowsban nem konzoloznak, az átlag felhasználók, így nekik nincs benne élmény index.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#40776) ung.mario


ung.mario
tag

Sziasztok!

SSD-t haszálok és letiltottam a virtuális memóriát, hogy ne nyúzza feleslegesen. Annyi a gondom, hogy az everest és a hwinfo progi is jelzi a vm-t. Teljes-használt szabad. Van a gépben 8gb ram. A hwinfo ebből csak 6,3gb ramot és e mellett szerinte van 5.6gb vm, az everest 8gb ramot és 16gb vm-et lát. Kinek/minek lehet itt hinni? Igen a vm-et az összes meghajtón letiltottam, újra is indítottam a gépet. A ramból nem használ semmi, nincs videó memória megosztva. Win hiba, vagy máshol keresgéljek?

(#40777) #19617792 válasza rizso (#40772) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Undorító, ahogy pl. a chrome kinéz asztali nézetben, de még az alap windows programoknál/beállításoknál is vannak gondok. Kijelzőm 15,6", FHD."

sajnos ennyit ér desktop UI skálázódása (semmit).

utóbbi tuti flash hiba.

(#40778) rizso válasza #19617792 (#40777) üzenetére


rizso
addikt

Nem "A" megoldás, de Windowson belül beállítottam a méretezést 130%-ra (FHD miatt nekem ez jó), illetve chrome - tulajdonságok - kompatibilitásnál tettem egy pipát "A képernyő méretezésének letiltása nagy DPI-beállítás esetén" elé. Ezt valószínűleg el kell majd játszanom az összes olyan programmal, ami nem ad éles képet - értsd csúnya -, de az eredeti állapotnál mégis jobb...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#40779) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

A W8.1-nek van vmi beépített programja a dinamikus lemezek alap lemezzé konvertálására?
Vmiért az a lemez amire linux-ot is tennék, dinamikus lett, így a mezei partícionáló nem lát rajt semmit.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40780) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Nincs semmi terv arra, hogy Maestro támogatást adnak az Áruházhoz? Nagyon kellene már pár játék...

(#40779) cigam: Törölnöd kell a dinamikusat, újraparticionálva jó lesz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#40781) Visormail válasza Steelmanus (#40773) üzenetére


Visormail
addikt

Valahogy így... de hát a tények makacs dolgok ugye, szóval irány előre a múltba ;]
Default RAS Connection cannot be set and automatically dialed

Közzétette: Microsoft Dátum: 2013.09.09., 12:58
Thank you for testing Internet Explorer 11.

The behavior you reported is 'by Design'.

For Windows 8.1, we removed the ability to configure network connectivity from IE to enable a more full set of scenarios including modern IE and apps.

Your feedback regarding dial-up connection UI support in IE will be taken into consideration for a future release of Windows.

Best regards,

The Internet Explorer Team

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#40782) rico6


rico6
csendes tag

üdv! valaki tudna segíteni, miért nem működik az AC3 hang win 8.1 64bit alatt? driverek a legutolsók...

(#40783) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Játékokhoz (BF4, Crysis 3 stb.) a Win 7 vagy Win 8.1 az ajánlottabb?

rico6: Nálam működött. Feltettem az ac3 filter (http://www.ac3filter.net/) és Windows Media Player Classic Home Cinemában beállítottam, hogy azt használja.

[ Szerkesztve ]

(#40784) Mikulásbá válasza rayoliviero (#40783) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#40785) rico6 válasza rayoliviero (#40783) üzenetére


rico6
csendes tag

köszi! megpróbáltam, de nem jött össze...win 8-al nemvolt ilyen gond

(#40786) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

8.1-en van rá mód hogy ne kelljen belépni jelszóval? (ms fiók hozzá van rendelve, annak kéri ugye a jelszavát ami nem is túl rövid)

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#40787) Mikulásbá válasza TheProb (#40786) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Futtatásba : netplwiz,ott pipa ki!

(#40788) rayoliviero válasza Mikulásbá (#40784) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi.

rico6: Akkor nem tudok segíteni. :(

(#40789) TheProb válasza Mikulásbá (#40787) üzenetére


TheProb
veterán

köszi :)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#40790) cigam válasza TheProb (#40786) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Pin kód beállítása?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40791) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
Windows 8.1-et próbálok telepíteni (eddig 8 volt rajta), eredeti szoftver.
A rendszer egy teljes merevlemezt megkapna.
A telepítéskor a partícionáló rész után azt kapom, hogy
Windows cannot install required files. The file may be corrupt or missing. Make sure all files required for installation are available, and restart the installation.
Error code: 0x80070570

Pendrájvról telepítem, amit a WIn 7 usb dvd download toolal csináltam, de közben már kipróbáltam DVD-ről is, ugyanez.
A biost már reseteltem próbaképpen, meg sok helyen ram hibára hivatkoznak, csináltam Memtest86 tesztet, nem jelzett hibát.
(próbáltam más forrásból származó isoval is, ugyanez a probléma)

Mivel próbálkozzak szerintetek?

(#40792) cigam válasza Primary92 (#40791) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Honnan szedted a telepítőt? Csak mert nekem a 8.1 az áruházból települt a 8-ra, mintha csak egy app lenne.
A hibaüzenet alapján sanszos, hogy a telepítő sérült, és ezért nem megy fel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40793) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok, hogyan lehet beállítani a feladatkezelőt, hogy 0.2 másodpercenként frissítse magát? Ubuntuban van ilyen.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#40794) Primary92 válasza cigam (#40792) üzenetére


Primary92
senior tag

MSDNAA/DreamSpark Premium (egyetemi licensz), de próbáltam torrentről is, mert N-es és sima változattal is próbáltam egyikkel sem ment, hátha torrentessel megy. Azzal sem.
Előzőleg simán fel ment a Win8. AZt is próbáltam újból, az sem ment.
Mindenképpen újra akarom telepíteni, mert valahogy kinyírtam a DirectX-et.
Most csinálok éppen egy CHKDSK F: /F-et. Másik meghajtóra szeretném telepíteni (eddig ezt is vígan használtam, csak új merevlemez miatt átszervezem. Eddig egy 750GB-es lemez 200GB-s partícióján volt. Most egy 320 GB-est kapna meg teljesen. Ez csak rendszer lemez lenne.

(#40795) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Ezt kitörölhetem? Mi ez? Win7-nél nem volt.

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#40796) King Unique válasza 800.henrik (#40795) üzenetére


King Unique
titán

Látod, h fontos, nem...a rendszer számára fenntartott :U
Szerintem ne töröld, meg akkor nem fog bebootolni... :N , legalábbis én úgy tudom, aztán majd javítson ki vki, ha esetleg tévedek.

(#40797) cigam válasza 800.henrik (#40795) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

W7-nél is volt, de nem feltétlen. Erről pöccen be a rendszer. Ha nem akarod újrahúzni, "heftűni", ne piszkáld.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#40798) 800.henrik válasza cigam (#40797) üzenetére


800.henrik
senior tag

Ok, nem törlöm, ezt meg lehet csinálni?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#40799) Sub-ZeRo válasza 800.henrik (#40798) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Indítsd el, majd állítsd be, hogy rejtve legyen és akkor log-ol neked mindent.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40800) 800.henrik válasza Sub-ZeRo (#40799) üzenetére


800.henrik
senior tag

Csak ezek vannak:

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.