Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) louiska


louiska
csendes tag

Sziasztok! Nekem olyan problémám van, hogy ma telepítettem fel a 8.1-et Acer Aspire 5552g típusú laptopomra. DremSpark-ról töltöttem le. 64bites. Firefox 25.0-ás verziója van fent és az lenne a problémám, hogy egy idő után néhány oldal nem töltődik be egyáltalán ( pl. facebook ).
CCleaner-t futtattam, routert is újra indítottam hátha ez a baj :), gép újra indítása után viszont betöltődik minden, de egy idő után ismét ez a probléma áll fenn. Mi lehet a hiba?
Segítségeteket és válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv!
Légrádi Lajos

(#39202) #68216320


#68216320
törölt tag

Oké. Olyankor mi van, ha nem találom az e-mail-t, amiben megkaptam a win8 kulcsomat, mikor upgradeltem vista-ról? Lehet újra kiküldetni valahogy?

(#39203) Jocy válasza #68216320 (#39202) üzenetére


Jocy
aktív tag

Mi van most fent a gépeden?Win8?Mert ha igen,akkor az Aida segítségével megtudhatod a kulcsodat!Biztos ki lehet küldetni valahogy amúgy,de azt én nem tudom,de valaki biztos megmondja.

[ Szerkesztve ]

(#39204) zack válasza vlevi (#39200) üzenetére


zack
nagyúr

De. Az lehet. De a BIOS-ban be van kapcsolva, az "USB3 enabled".

mod: USB2-ről se megy. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#39205) stewe780 válasza Jocy (#39190) üzenetére


stewe780
őstag

Köszi, én csak az ESD-t töröltem.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#39206) #68216320 válasza Jocy (#39203) üzenetére


#68216320
törölt tag

Semmi win nincs most fent, linux van csak. Az mellé tenném játék miatt a 8-at.

Update: közben meglett egy text fájlban. huh... :C

[ Szerkesztve ]

(#39207) IG55 válasza bepken (#39197) üzenetére


IG55
senior tag

Már nem érdekes, megoldódott.

(#39208) bepken válasza IG55 (#39207) üzenetére


bepken
veterán

szuper :)

(#39206) PeachMan! akkor az az üzenetem is tárgytalan... :))

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#39209) Gerisz


Gerisz
addikt

A 8.1 OEM licensze is úgy működik, hogy nincs hardverhez kötve de csak egy gépen lehet egyszerre hivatalosan? Mennyiszer lehet újrarakni?

(#39210) pzstm válasza Gerisz (#39209) üzenetére


pzstm
titán

igen, úgy. Akárhányszor elméletileg (tudtommal)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#39211) HAL-9000


HAL-9000
tag

Kinn a Driverpack Soullution 13 R395 !

Innen letölthető a DVD (4.34GB) változata (torrent fájl).

[ Szerkesztve ]

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#39212) Tournament válasza Gerisz (#39209) üzenetére


Tournament
aktív tag

korlátlan minden liszensz VL / OEM / RETAIL /

ha elfogyot a lehetőség online aktiválásra még telefonon akkor is megy " ha érvényes a kulcs"

másik fele anyi gépen aktiválhatod amenyin akarod ... csak ne egyszere

ami a saját kulcsod azt 3-4 vagy akár 5 gépen is mehet

nem b@sz meg MS érte

[ Szerkesztve ]

(#39213) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Üdv!

Win8 alatt hogy tudom ténylegesen kikapcsolni a fast bootot? Az erre vonatkozó opció nincs kipipálva, az energiabeállítások között is le van tiltva a használt profilnál, akárcsak a hibernálás, de ez nem használ, emellett ha a shutdown paranccsal akarom leállítani (aminél elvileg a shutdown -s elég kéne, hogy legyen egy normál leállításhoz, persze rendszergazdaként), akkor is hibernálja magát (félig).
Linux alatt is fel kéne csatolnom a HDD-t, de emiatt nem lehet, még átméretezni se tudom ennek köszönhetően az adott partíciót, hogy legalább adatot tudjak menteni onnan illetve oda.

Ötletek, tippek, megoldások?

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#39214) tomp válasza Rickazoid (#39213) üzenetére


tomp
félisten

Parancssorban is kikapcsoltad a hibernálást?
"power cfg -h off" ezzel törli a hiberfil.sys fájlt is.

(#39215) Johni5 válasza tomp (#39214) üzenetére


Johni5
őstag

A powercfg-t egybe kell írni.Csak akkor fogadja el,ha a CMD-t rendszergazdaként futtatod.
Hajrá Barcika!!

[ Szerkesztve ]

(#39216) puma72


puma72
tag

Sziasztok
Van egy eredeti win 8.1 és nem lép be simán bekapcsolásnál csakis jelszóval vagy pint kér.
Hol lehet ezeket kikapcsolni?
Másik problémám nem tudom az AVG 2013-at feltelepíteni ! Erre van megoldás?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Számom +36205747193

(#39217) Blue Eagle válasza puma72 (#39216) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Az első kérdésedre a válasz: [link]

(#39218) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Alvó módra melyik a legjobb parancs ami működik is?

Jelenleg ezt használom Rainmeterbe, de ez Hibernál szóval újra bebootol: C:\Windows\System32\rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0 viszont ha a Windows saját Alvó gombját használom akkor működik. :(

(#39219) puma72 válasza Blue Eagle (#39217) üzenetére


puma72
tag

Köszönöm :R
Sikerült!
Az autómatikus net kapcsolódásra is van megoldás?

Számom +36205747193

(#39220) AtHoS válasza puma72 (#39219) üzenetére


AtHoS
nagyúr

(#39221) Rickazoid válasza tomp (#39214) üzenetére


Rickazoid
addikt

És ez megoldotta! Egybe írva, persze a powercfg-t.
Köszi!
Nem semmi, hogy Win8 alatt terminálhoz kell nyúlnom, ha meg akarok oldani egy ilyen apróságot, mint a rendszer normál leállítása... hiába a GUI opciók ugyanerre.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#39222) King Unique válasza puma72 (#39216) üzenetére


King Unique
titán

próbáld a 2014-est. :K

(#39223) Johni5 válasza Rickazoid (#39221) üzenetére


Johni5
őstag

Van egyébként egy jótékony hatása is.Felszabadul 8GB háttértár hely,amikor a hibernálást kikapcsolod.

(#39224) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.Win 8.1 alatt a processzor energiagazdálkodásban,hogy lehet előcsalogatni a minimális és maximális processzor teljesítményt,Mert nincs ilyen beállítás. :F
Win 8.1

Win 7

[ Szerkesztve ]

(#39225) gery2123 válasza baboss (#39224) üzenetére


gery2123
őstag

Nekem ott van :F Úgyhogy nagyon jó kérdés, nézd meg a a speciális lehetőségek megjelenítése alatt hátha megjelenik.

-- PSN_ID: GerY2123

(#39226) Gerisz válasza Tournament (#39212) üzenetére


Gerisz
addikt

pzstm: Köszönöm!

Több gépre nem kell. Mindegyiken van valamilyen 7, az egyiken már 8, de ha újabbat veszek akkor már az a 8.1 legyen úgy gondoltam.
Abban bíztam, hogy nincs 5-10-20-as telepítési korlát.
Mondjuk a 7-et másfél éve telepítettem azóta még pár hardvert is megjárt és mégis jól van.
A 8, 8.1-nél is ilyen, hogy "hardvert cserélek és mehetünk tovább" ?

(#39227) viktor82


viktor82
őstag

Sziasztok
Ma áttértem win7-ről 8.1re szép meg gyors viszont az asztalon egy figyelmeztetés van és nem tudok rájönni,hogy mi lehet.

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#39228) rayoliviero válasza viktor82 (#39227) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia.

Secure boot, fast boot enabled a BIOS-ban?

Eloszor ezt csinald meg, de ha megmaradna meg igyis valami vizjel, akkor a My WCP Watermark Editort keresd meg a google-ben es azzal eltuntetheted.

[ Szerkesztve ]

(#39229) Tournament válasza rayoliviero (#39228) üzenetére


Tournament
aktív tag

igy van telepitéskor ezt ki kell kapcsolni ..
utána pedig vissza kell kapcsolni

ha egyik se jó van egy MS update erre már INTEL BUG ... :D

AMD-nél ilyen nem jőn elő pedig ultra fast / uefi gpt install / secure boot bevan lőve :)

tákolást nem ajánlok semmi watermarkt eltüntetővel

Egyet kérdeznék csak, a merevlemezed MBR particiós, vagy gpt-s, ugyanis az Uefi-hez az utóbbi kellene....meg Kizárólag 64 bites OS!
Kezdetnek olvasd el ezt a két cikket, pár infó kinyerhető belőle az uefi-témához:
Windows 7 - UEFI Install
How to Install Windows 7 Using the "Unified Extensible Firmware Interface" (UEFI)
azután még pár elvileg hasznos link:
Windows 8 uefi hiba
How to Setup Windows 8 with UEFI BIOS in UEFI Mode
How to Install Windows 8 or Windows 8.1 using the "Unified Extensible Firmware Interface" (UEFI)
Q: What tips will help me install Windows to a UEFI machine I built myself?
Q: How do I create a bootable USB stick that can install to a UEFI system?

Még egy megjegyzést utólag:

a jelenleg forgalomban lévő UEFI firmware-ek kivétel nélkül tartalmaznak egy, a BIOS-szal való kompatibilitást megvalósító modult (Compatibility Support Module, CSM), ezért az UEFI-vel szállított PC-ken is lehetőség van olyan, régebbi operációs rendszerek használatára, amelyek nem támogatják az UEFI-t.

Na, és itt van a gond. Belépve az UEFI-be és látható, hogy ez a CSM, ez bizony Enable-re van állítva alapból a legtöbb gépezetben! Magyarán: be van kapcsolva a CSM, és ezért a windows telepítő MBR partíciókat hoz majd létre. Ezt ki kell kapcsolni, újra bootolni, és láss csodát, a W8 telepítője így már GPT partíciókat tud csinálni. Ez az egész csak 64bites windows 8-on működik.

Utó-Utóirat:

Ezt meg most találtam, és a benne leírtak erősen összecsengenek a fenti, utólagos megjegyzésemmel:
Microsoft Windows 8® - Enabling Secure Boot

« Utoljára szerkesztve: 2013. szeptember 29. - 14:33:57 írta r2d2 »

[ Szerkesztve ]

(#39230) rayoliviero válasza Tournament (#39229) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ez a watermark elteto program megbizhato, tobb gepen hasznalta mar.
De persze anelkul jobb megoldani.

Asus lapnal szerencsere nem kell telepites elott kikapcsolni a secure bootot, majd telepites utan vissza. Nekem telepites elott is be volt kapcsolva, de ez a tobbi lapra nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#39231) pzstm válasza viktor82 (#39227) üzenetére


pzstm
titán

Ez a frissítés kell Neked:
Update removes the "Windows 8.1 SecureBoot isn't configured correctly" watermark in Windows 8.1 and Windows Server 2012 R2

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#39233) viktor82


viktor82
őstag

Köszönöm a gyors segitséget el is tűnt :DD :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#39234) kkdesign válasza kkdesign (#39028) üzenetére


kkdesign
senior tag

Csak annyit tudok most már mondani, hogy köszönöm, hogy ennyire foglalkoztok néhány ember problémájával... Még ha csak valaki annyit is írt volna, hogy bocs, de fogalmam sincs, akkor is nyugodtabb lenne az ember, mert kap visszajelzést... De látom manapság már itt is hiába kér segítséget az ember, semmibe sem kell venni.

(#39235) btf


btf
aktív tag

Üdv.!

Jelenleg Windows 8 fut a gépemen, és minden indításkor bejön a kék operációsrendszer választóképernyő 3 lehetőséggel:

2 Win 7-et és a jelenlegi Win8-at ajánlja fel. (ezek külön-külön partición vannak)

A 2 Win7-re már nincs szükségem.

Hogyan lehetne eltüntetni ezt a képernyőt, hogy be se jöjjön? (azt szeretném ha automatikusan a gép bekapcsolása után csak Win8 kék zászlója jöjjön be.)

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#39236) csako válasza kkdesign (#39234) üzenetére


csako
veterán

10 hsz-sal fentebb is tárgyaltak hasonlót

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#39237) kkdesign válasza csako (#39236) üzenetére


kkdesign
senior tag

Köszi, de látom ők sem jutottak előrébb, windows élményindexem sincs, sőt az usb portjaim haldokolnak... így újratelepítés lesz. Aztán megnézem mi a stájz...
(#39224) baboss: én usbről telepítettem a rendszert, Dell N5110 laptopra, azt akarom csak kérdezni, hogy te milyen gépre telepítetted? hogy lehet ez valami Dell specifikus cucc lehet, vagy USB készítő csinál hibát, vagy nem tudom mire gondoljak.... DreamSparkos egyetemi windóz 8.1-em van Pro verzió

[ Szerkesztve ]

(#39238) Zoli bácsi válasza HAL-9000 (#39211) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Ó. a **********************!
Kíváncsi voltam leszedtem, elindítottam. Most egy órája vakarom a rendszerből az orosz nyelvű toolbárokat, kodekeket, meg a fa..m tudja miket föl nem rakott. Az én hibám, már párszor megfogadtam hogy nem indítok el ilyen frissítő programokat.

(#39239) rayoliviero válasza Zoli bácsi (#39238) üzenetére


rayoliviero
veterán

Lehet pár vírust is bekaptál. Én átnézném a helyedben legalább a Malwarebytes Anti-Malware-al (ez ingyenes program).

(#39240) TRob1 válasza kkdesign (#39237) üzenetére


TRob1
veterán

Élményindex már nincs 8.1-ben..
Nálam mind az asztalin, mind a laptopon megvannak az általad hiányolt beállítások alapból. (Egyik frissített, másik tiszta telepítés) Fogalmam sincs nálad miért nem jelenik meg (de a tippem hogy Bios beállítás vagy vmi driver miatt)

ui: És ha vki nem tudja a kérdésedre a választ, akkor nem fogja beírni hogy nem tudom. Szép is lenne ha minden fórumozó (aki nem tud egyébként hozzászólni a témához), mindig minden kérdésre beírogatná hogy Fogalmam sincs, meg hasonlók. Ha vki tudja a választ, akkor meg úgy is segít. Nem kell a sértődöttet játszani ilyenek miatt. Ha követed bármelyik topikot, láthatod hogy mindenhol megy ezerrel a segítség... Az megint más kérdés hogy sokan inkább nem is akartak válaszolni (többek között én is), inkább vakarták a fejüket, hogy mi a ... ért kell visszavenni a teljesítményt, ráadásul pont játékok alatt. :O Ilyenkor biztosabb nem "piszkálni" az illetőt :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#39241) daimonion válasza HAL-9000 (#39211) üzenetére


daimonion
senior tag

Ez Igazán JÓ hír azon Win 8/8.1 felhasználóknak akiknek ilyen olyan gondjaik vannak a driverekkel

- link törölve -

Ezt csak azért linkeltem be mert ott van leírva hogy Windows 8.1 Core/Pro OEM előtelepített gépek esetében A termékkulcsot az UEFI memóriája tárolja

azt ahogy olvastam igen sok embernek van előtelepített OS je és jó ha tudják ezt az infót...

[ Módosította: Eagle16 ]

(#39242) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok. Kis segítség kéne.
Le akartam cserélni a win7-et de azt írja az ssd meghajtómra hogy:
A megadott lemezre nem lehet telepíteni mert Mbr tartalmú partíció.Az efi alapú rendszereket csak gtp partícióra lehet.Ez meg mi?Ja, és a win7 et sem tudom visszarakni... :/
Nagyon kellene a segítség, mert mobilról kicsit kényelmetlen most megoldást keresni.

Köszi előre is

(#39244) stewe780 válasza viktor82 (#39227) üzenetére


stewe780
őstag

Nekem ez akkor jött elő amikor generic kulccsal telepítettem, és még nem aktiválta magát. Én is olvastam ilyen fast boot, meg secure boot kikapcsolásokat, de nekem még nem uefi-s a biosom, ilyenek extrák nincsenek benne. Aktiválás után viszont magától eltűnt.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#39246) edeleny válasza z123456789 (#39242) üzenetére


edeleny
őstag

Ez az alaplap, a BIOS kezelése.

Valószínűleg ezt azért, a Win7 simán volt feltéve. A WIN8 telepítésénél pedig érzékelte az UEFI-t, és úgy akarja.

Több megoldás is van:
-ha UEFI-ként akarod feltenni (nálam SSD-n 15 sec boot idő), akkor törölni kell a komplett partíciót (komplett SSD-t), és hagyni hogy ő hozzon létre egyet. Az már gpt-lesz.
Ezt Uj telepítés-Advanced mód-ban tudod megtenni.

-a másik megoldás, a Bios-ban tiltsd le az UEFI Boot-ot, és simán akar majd települni. Egy dolog UEFI-ént csak 64 bitest tudsz telepíteni!

Az hogy a Win7 miért nem megy vissza nem tudom.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#39247) #16729600 válasza z123456789 (#39242) üzenetére


#16729600
törölt tag

Diskpart ,ezzel tudod megcsinálni,olvasd el figyelmesen, a lap alján vannak a lényegi infók.

[ Szerkesztve ]

(#39248) edeleny


edeleny
őstag

És akkor azoknak akik ilyen olyan fagyásokkal küzdenek mint én.

VGA: HD-3850

Telepítés után fagyások.
Kerestem hozzá Drivert- fagyások
Windows Update- fagyások
hackelt driver, ami jó volt a 8.1 előzeteséhez - fagyások

Aztán gondoltam egyet, eszközkezelő, VGA- Frissítések keresése.
Talált valami Microsoft WDDM001-et, feltette, és voalá, azóta jó!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#39249) Coolmat


Coolmat
őstag

Üdv!

Windows 8-on ezzel a problémával küzdöttem, frissítettem 8.1-re, utána ismét rendszergazda jogokat kapott a fiókom, majd tegnap megint azt tapasztaltam, hogy ismét csak vendég fiókom lett, miután jelszót változtattam. Tud valaki fájdalommentes megoldást (nem Win reinstall, vagy letörlődik minden program) a problémára?

(#39250) #19617792 válasza Rickazoid (#39221) üzenetére


#19617792
törölt tag

auto loginhez is még mindig cmd-ből kell indítani a megfelelő alkalmazást, mert nincs könnyen elérhető helyre kirakva...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.