Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) Bogyó bá' válasza i3odnar (#61000) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Persze.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#61002) bajzal válasza Ateszpapa (#60997) üzenetére


bajzal
őstag

Tehát akkor most másnak a nevén van legális Windows-od? De akkor végülis nem is legális, mert megkérdezik tőled, hogy eredeti e a windowsod akkor eredeti csak nem a te tulajdonodban van. Vagy hogy is van ez?

(#61003) bon válasza i3odnar (#61000) üzenetére


bon
őstag

Eddig is megoldható volt. Ja és eddig se formázni kellett, hanem a telepítővel töröltetni az érintett particiót(kat).

[ Szerkesztve ]

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#61004) pestisz


pestisz
csendes tag

Hello!
Bocs, h ide írok, de a headsetes topic eléggé pang, hátha itt is tud vmelyikőtök segíteni. Az lenne a gondom, hogy a headsetem mikrofonját sehogyan sem tudom működésre bírni a laptopomon. Egy közös mic/headphone kimenete van, de splitterel kettéválasztottam és így rá tudtam már csatlakoztatni a headsetet. A gond az, h a gép csak az integrált mikrofont látja. Próbáltam 1. vezérlőpult(win 8) - hardver és hang - hang - hangeszközök kezelése - felvételben kiválasztani mást, de csak az integrált van fent 2. realtek hangkezelő: ott szintén nincs semmi használható, se advanced settings... valamint, amikor bedugom a jacket, akkor nem ajánlja fel a headset lehetőségét csak: fejhall., hangsz. kimemet, kihangosító van, ellenben az asztali géppel, ahol van headset lehetőség is. Hardveresen nincs gond, sem a headsettel sem pedig a splitterrel mert máshol működött normálisan.
Szóval van valamelyikőtöknek ötlete, hogy hogyan lehetne működésre bírni a headset mikrofonját a laptopomon? Windows meg driverek frissítve vannak.

(#61005) genndy válasza i3odnar (#61000) üzenetére


genndy
addikt

Persze hogy meg lehet, csak a partíciók méretét írd föl vagy jegyezd meg, mert a telepítésnél nem fogod látni a betűjeleket.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#61006) Ateszpapa válasza bajzal (#61002) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Az én nevemen van, az én fiókommal vettem, én kaptam a számlát is.

(#61007) MasterMark válasza Ateszpapa (#61006) üzenetére


MasterMark
titán

És más nevén volt a diák? :Y

Switch Tax

(#61008) Ateszpapa válasza MasterMark (#61007) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Már írtam, hogy a jogosult és a licencet használónak nem kell ugyanannak a személynek lenni.
MS nem érdekli, örül h legális a win, szerencsére nem steam vagy ubisoft. :)

A számlát is én kaptam, én kártyámmal fizettem.

Teljesen legális, ha kérem kiküldik a címemre az eredeti dvd lemezt plussz pénzért, de ez mellékes.

(#61009) bajzal válasza Ateszpapa (#61008) üzenetére


bajzal
őstag

Tehát akkor a te nevedre lett kiállítva számla arról, hogy vettél egy Win 8.1 Pro-t? Az tök jó. Akkor bárki vehet 11000-ért aki szerez hozzá egy diákigazolványt? Meddig tart ez az akció?

(#61010) Ateszpapa válasza bajzal (#61009) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Pontosan.

Saját fiókoddal rendeled meg, elég a diákigazolvány előlapjáról egy jól látható fotó, azt csatolni kell a megrendelésnél.
Pár nap után vissza igazolnak, utána tudod megvenni bankártyával a saját fiókoddal.

12 hónapon belül 5 licencet vehetsz, ami jó, mert nem 1 licencet kapsz 5 gépre.

Ha kéred gyári lemezt is küldenek, de azt még nem tudom mennyibe kerül, majd utána kell érdeklődni.

Nem tudom meddig tart az akció, én is nemrég tudtam meg, hogy van ilyen.

Ennyit simán megér egy eredeti win 8.1 Pro.

[ Szerkesztve ]

(#61011) bajzal válasza Ateszpapa (#61010) üzenetére


bajzal
őstag

Ja és ez a licensz teljes értékű, végtelen számú gépre feltelepíthető bármennyiszer?

(#61012) petya2012 válasza Ateszpapa (#61010) üzenetére


petya2012
őstag

kűldhetnél nekem is 1-et

már nem vagyok diák :D

(#61013) Ateszpapa válasza bajzal (#61011) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Egyszerre csak egy gépen lehet, de ha újra rakod a rendszert tudod aktiválni még.
Ha fejleszted a géped tovább viheted arra is.

Ugyan az mint a 90 ezres, csak diák kedvezményes.

(#61014) Ateszpapa válasza odrif (#60993) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Megveheted úgy is. :)
Csak ő annyival kevesebbet tud venni, márha akar egyáltalán.

(#61015) petya2012


petya2012
őstag

"Ha Ön részt vesz a Programban, a Microsoft fenntartja a jogot, hogy közvetlenül vagy kijelölt Microsoft-viszonteladón keresztül kapcsolatba lépjen Önnel, és ellenőrizze, hogy Ön valóban Jogosult diák. Ha Ön ekkor úgy dönt, hogy nem mutat be a Microsoft, illetve kijelölt viszonteladója számára elégséges dokumentációt, amely igazolná, hogy Ön Jogosult diák, akkor beleegyezik, hogy megtéríti a Microsoft számára a Program engedményes ajánlata révén fizetett összeg és az érintett termék(ek) becsült teljes kiskereskedelmi ára közti különbséget. A Microsoft saját belátása szerint állapítja meg, hogy milyen dokumentáció szükséges az Ön Jogosult diák státuszának igazolására. Azzal, hogy Ön a Microsoft által kijelölt viszonteladó részére a jogosultságra vonatkozó adatokat ad meg, beleegyezik, hogy a viszonteladó ezeket az adatokat a Programmal kapcsolatos célokból megossza a Microsofttal."

Azért ez annyira nem tetszik nekem

[ Szerkesztve ]

(#61016) bajzal válasza petya2012 (#61015) üzenetére


bajzal
őstag

Nekem se :D

(#61017) zzola válasza petya2012 (#61015) üzenetére


zzola
félisten

Szeretnék én erre látni egy statisztikát/konkrét számot, hogy hány ilyen eset volt! Valaki valaha is elolvasta az EULA_t telepítésnél?

(#61018) petya2012 válasza zzola (#61017) üzenetére


petya2012
őstag

én annyira nem értek hozzá,biztos nincs ilyen statisztika

csak egy megállapítás volt :)

(#61019) SharpSA válasza Ateszpapa (#61008) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez hol van leírva? Biztos hogy így van?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#61020) sixpak válasza Ateszpapa (#61014) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én 32 ezerért vettem retail verziót, 32/64bit dvd-vel.
Az oem valamivel olcsóbb.
És ezt biztos nem fogják ellenőrizni...én is gondolkodtam ezen a student akción, de nekem fontosabb a nyugalom. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#61021) zzola válasza sixpak (#61020) üzenetére


zzola
félisten

Nekem MSDN-es kulcsaim vannak és teljesen nyugodt vagyok! Ki fogja ezeket ellenőrizni?

[ Szerkesztve ]

(#61022) csƵ válasza petya2012 (#61015) üzenetére


csƵ
őstag

És akkor mi van, ha a szóban forgó ismerősöm megveszi a laptopjára, 2 hét múlva meg megunja a gépet és vesz egy Macbookot, a Windows-os gépet meg eladja nekem?

[ Szerkesztve ]

(#61023) ryori


ryori
senior tag

Üdvözletem urak, a swapról avagy a lapozófájlról érdeklődnék, igaz utólag kérdezem meg, de hogy lenne érdemesebb használni? nekem most ilyen:

Kapott egy 4,13GB-s partíciót, amiből (mivel szabadon kell hagyni 5MB-t) 4174MB használható fel, ezen van külön a swap, c-n letiltva: [link]

Úgy hallottam, meg láttam is pár embernél (meg linuxnál) hogy külön partitionja van a swapnak, és azon csak az van, milyen így?

(wind8.1pro,x64,ddr3L1600mhz4GB,i3-4005u)

(#61024) batt


batt
aktív tag

Srácok a win 8.1 mért ajánl =

nVidia - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Graphics Adapter WDDM1.3, Other hardware - NVIDIA Miracast Audio

Letöltési méret: 262,5 MB
nVidia Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Graphics Adapter WDDM1.3, Other hardware software update released in January, 2015

HA fent van az NV driver?

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#61025) quailstorm válasza batt (#61024) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Esetleg a legújabb frissítés nincs fenn neked. Bár az csak egy gtx960 driver pluszba. Windowsupdateről ne rakj fel nvidia drivert soha.

(#61026) ldave


ldave
félisten

Ma reggel ez a kép fogadott:

A levelező, a naptár, az időjárás (ezt sikerült megjavítani) és még sok más gyári alkalmazás teljesen megadta magát, nem indulnak el, üres képernyőt adnak majd visszalépnek az asztalra. Van valami megoldás erre az újratelepítésen kívül?

A Slime draws near! Command?

(#61027) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!
Nem tudnátok segíteni ez mit jelent ha két hálózati infrastruktrúrám van ? Ebből csak a NETGAIR az enyém, WNR2000v3.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#61028) kispx válasza ryori (#61023) üzenetére


kispx
addikt

Alapbeállításokkal is megfelelő. Felesleges állítgatni a helyét. Nem reklamál a géped, hogy nincs hely az E: meghajtón?

(#61029) #56474624


#56474624
törölt tag

Nevetséges problémám adódott. Candy Crush nevezetű játék alatt 2 napon belül másodjára kapok kék képernyőt. Mindenféle tuning nélkül. A kiírt hiba: VIDEO_TDR_FAILURE.
Ezzel szemben normál játékok alatt semmilyen problémám nincs, se proci/memória/vga-terhelő benchmarkok esetén. Mellesleg csak azóta van ez a hiba, mióta cyberfox-ra váltottam chrome-ról. Hogy lehetne ezt megszüntetni? Videókártya driverből a legfrissebb van és volt is fent, azzal nem tudok mit kezdeni.

(#61030) MasterMark válasza #56474624 (#61029) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen VGA?

Switch Tax

(#61031) #56474624 válasza MasterMark (#61030) üzenetére


#56474624
törölt tag

Geforce 8800 gts 512.

(#61032) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, Windows 8.1-nél szeretném elérni, hogy az ASUS Nexus 7-en a Solid Explorer ugyanúgy elérje a gépet, mint Windows 7-nél. Ott egyszerűen beírtam a felhasználóinevemet és a jelszavamat és már működött is.

Viszont a Windows 8.x-nél a @outlook.com-os online fiókok miatt változott a belépési procedúra. Hiába írom be a @outlook.com-os címet és a jelszavamat nem engedi a kapcsolatot felépíteni:

Tehát a kérdés az, hogy itt felhasználóinévnek milyen formátumban kell beírnom a megfelelő adatokat?

Windows 7-nél a dolog ennyi, ahogy a képen látható és működik.

(#61033) #58000384


#58000384
törölt tag

Segítségeteket kérném pár dologban:

1. Van valami módja annak, hogy kiderítsem, miért kapcsolt ki a gép teljesen magától? Áramszünet nem volt, bekapcsoláskor úgy indult, mint mikor valami hiba (vagy áramszünet) okozta a leállást, vagyis bekapcsol 1 másodpercre, majd ki, aztán 2-3 másodperc után magától be. Az eseménynapló csak annyit ír, hogy váratlan leállás történt. Hardverhiba tesztek alapján kizárt, persze az alaplapot nem tudom tesztelni.

2. Ma például random ledobált a wifiről, teljesen üres lett a lista, nehezen, de sikerült újracsatlakoznom. Az eseménynapló szerint "Name resolution for the name win8.ipv6.microsoft.com. timed out after none of the configured DNS servers responded.", más eszközről ment a net, tehát nem a router a hibás. Ez mitől lehet?

3. Az appok miért lépnek ki időnként? Pl. a Facebook app is gondol egyet és nem vagyok bejelentkezve, írhatom be megint az adataimat. De ez kb. mindegyikkel előfordul, amelyiknek külön bejelentkezés kell.

4. Teljesen szűz partícióra felmásoltam képeket, és a képnézegető előre lépkedve szépen behozza őket, visszafelé lépkedve meg 3-4 másodperc kell az előző kép újra betöltéséhez. Akármilyen képről legyen szó. Ez nagyon zavaró, találkozott valaki ilyennel? Sőt, már előre lépkedve is lassabb a kelleténél. Töredezettség nincs.

Amit sikerült megoldanom, az a kékhalálos ébresztés helyett hibernálás, az MS Wired Keyboard 200-am 5 másodpercenként kikapcsolta (faszán kompatibilis elvileg a Win8-cal), az USB energiagazdálkodásának átállításával megjavult, illetve a rajta lévő visszajelző LED-ek újra bekapcsolását a regedit-ben (merthogy azok sem működtek a rendszerben egyszer csak, mert kompatibilis...).

Sokféle hibánál gyanakszom az alaplapra (chipset driverem sincs hozzá, Asrock M3N78D).

(#61034) borbas666


borbas666
aktív tag

Hali.
Miért van az, hogy bekapcsolás után percekig 100%-on pörgeti a vinyót a System.exe?
Windows 8.1, a gép pedig egy Dell Inspiron 3542 i5.
Van rá valami megoldás?

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#61035) #56474624 válasza #56474624 (#61029) üzenetére


#56474624
törölt tag

Explorer is elkezdett hibákkal leállni, valószínűsítem, hogy a hitman pro alert egy béta verziója okozhatta az egészet, amit ugyanazon a napon telepítettem, mint a cyberfoxot. Bár ennek ellentmond, hogy most mikor elküldtem a hsz-t, megint leállt az explorer. Pedig előtte semmi gondom nem volt azzal sem. :(

[ Szerkesztve ]

(#61036) ryori válasza kispx (#61028) üzenetére


ryori
senior tag

Letiltottam a lemezterület figyelmeztetőt, eddig jónak tűnik a dolog, meglátjuk

(#61037) ryori válasza #56474624 (#61035) üzenetére


ryori
senior tag

A hitman pro egy nagyon jó vírus/malware kereső, nekem az a program tudta kilőni azt a vírust ami 100%-on pörgette a processzort, még a latitude e4300-on, ;) :D

(#61038) #56474624 válasza ryori (#61037) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az lehet, de ez egy béta verzió volt. Még próbálom felderíteni a hiba okát. Explorert alaphelyzetbe állítottam, egyelőre jó így. A nagyobb probléma cyberfox és a szóban forgó flash játék alatt az alkalmanként megjelenő kék képernyő.

(#61039) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok, nem tudom jó helyen teszem fel a kérdésem, a következő:
A Microsoft outlook.com oldalán (live) beregeltem és a kapcsolatokat is áthúztam a Gmail címtárából. Persze, hogy nem jött át minden. Képet szeretnék a névjegykártyákhoz hozzárendelni. Hogyan kell? Sehol senki nem tudja :(( Remélem itt valaki már megfejtette :N

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#61040) #41133696 válasza #41133696 (#61032) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szóval úgy néz ki, hogy egy lokális fiókoz kell létrehozni neki Windows 8.1 alatt:

Windows 8 folder sharing to Android mobile phone (How to)

(#61041) genndy válasza zodes (#61039) üzenetére


genndy
addikt

Outlook-os névjegyhez te nem tudsz, csak ha a partner tesz föl. Skype-os névjeggyel össze lehet kapcsolni, akkor azt a képet áthozza.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#61042) Edween


Edween
őstag

Van egy érdekes alvással kapcsolatos problémám.
Alvásból ébredő rendszernél az egyik merevlemezem nem jön vissza, olyan szinten, hogy a bios sem látja.
Ezek után, ha lehúzom a tápot és a sata kábelt róla, és pihentetem kb egy napot, majd vissza kötöm a rendszerre, mintha misem történt volna, megjelenik a listában, és megy minden mint rendesen.

(#61043) Angel2014 válasza borbas666 (#61034) üzenetére


Angel2014
addikt

Valószínű egy vírus okozza kezd újrarakni a rendszert.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#61044) batt válasza quailstorm (#61025) üzenetére


batt
aktív tag

Köszönöm szépen! :R :R :R

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#61045) zodes válasza genndy (#61041) üzenetére


zodes
aktív tag

Ez komoly????? Hol vagyunk?? Csak nem a XVII. században??? Ez hihetetlen! Azért köszi a választ!

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#61046) Rossi


Rossi
addikt

Harmadszorra is megpróbálom, hátha kapok választ...

Piros halálokat produkál a gép, elég sok mindent megpróbáltam már.

VGA volt szervizben, semmi baja, napokig futott rajta többféle tesztprogram.

RAM kiépítés aszimmetrikus volt, már nem az (4 ugyanolyan modulom van).

Hangkártya driver is gyanús volt, főleg az utolsó hibaüzenet (blue screen view) alapján, de felraktam egy UNI Xonar drivert.

Innentől passz...

Hangkártya PCI csatlakozó lehet rossz? Azt azért nem hiszem, mert 2 évig ment a gép gond nélkül.

Új komponens a VGA és 2 RAM, ill. a táp.

Segítsetek pls, előre is köszi.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#61047) MasterMark válasza Rossi (#61046) üzenetére


MasterMark
titán

Kezdetek óta ilyen? Inkompatibilitás esetleg?

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.