Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39651) Toth_Jani válasza GEPESZ66 (#39649) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Gondolom az mennyiségi licencel került kiadásra.
Ezt nem lehet így frissíteni.

(#39652) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv!
Az mitől lehet, hogy a Win 8.1 néha pillanatok alatt bebootol (tényleg szinte elig villan fel a töltőkarika), néha meg körbeér 3-4-szer ,mire eljutok a sign-in képernyőig :-/

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#39653) Milkoma


Milkoma
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit olvasgattam a fórumot és látom mégsem annyira tökéletes a rendszer, mint aminek képzeltem. A tegnapi napon lett összerakva egy nagyon minimalista gép, hogy tudjuk tesztelni az új 8-as oprendszert. Ha jól olvastam, akkor én hibáztam a frissítések során, ugyanis amint elérhető volt a 8.1 már töltöttem is lefelé. Viszont azóta, ha frissítést keresek a rendszerhez, több 10 percig is keres, és amit talált 1,2 MB-os frissítést nem tudom letölteni.

A jelenség:
Ha vezérlőpultban kiválasztom a frissítéséket, egy pár percre az alkalmazás lefagy. Ezt persze betudható, hogy nem egy mai gépről van szó, de minden más tökéletesen működik, csak a vezérlőpult nem. Amint észhez tért már működik a frissítés keresése, de a jelenlegi 1,2 MB-os frissítést fél órán át töltötte és már egy órája telepíti. Próbáltam leállítani, de arra sem reagál.

A fentebb írtakból kiindulva nagy valószínűséggel én szúrtam el, mivel nem töltöttem le a 8-hoz az összes frissítést, de azért megkérdezem, hogy más is tapasztal e hasonló jelenséget?

Köszönöm szépen előre is a választ!

Üdv.:

Milu

(#39654) konyi79


konyi79
addikt

Hali!
Kérnék gyors segítséget...
8.1 frissítés ota vannak nyűgök a gépemmel, újra akartam rakni. Lehetőleg kikerülve a 8-8.1 folyamatot. A neten fellelhető megoldás nem jön be (ez), már az első alkalommal közli, mikor kéri a termékkulcsot nem telepíthető kereskedelmi forgalomban lévő verzió ezzel a kulccsal. Pedig bolti lemezes win8, eredeti. Mivel a 8.1 isot semmi biztonságos helyen nem találom, így ez kiesett.
Maradt volna az eredeti lemezes módszer, de a vinyóm helyén ssd van, az odd helyén meg vinyó. A külső usb odd-ről meg nem bootol a köcsög. Kurvára nincs ilyenre se időm, se idegem, elcsesztem vele már csomó időt, a agépet megint szétszedni nem akarom.
Van ötlete valakinek?
Köszi

(#39655) worxland válasza konyi79 (#39654) üzenetére


worxland
addikt

Az eredeti lemezről készítesz egy ISO image-et, azt a májkroszoft saját programjával ( link ) kiteszed pendrivera, bebootolsz róla és kész.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#39656) westlake válasza konyi79 (#39654) üzenetére


westlake
félisten

Jól értem, hogy van eredeti termékkulcsod?

Play nice!

(#39657) LLKobe válasza konyi79 (#39654) üzenetére


LLKobe
veterán

Torrenten biztos van egy rendes 8.1 telepítő. Leellenőrzöd a hash-t, és ha stimmel, nem lehet semmi gáz.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39658) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok!

Érdekes jelenségre lettem figyelmes:

1.) Adva vagyon a munkahelyi gépemen egy sima gyári magyar Win8. Ha lockolom a gépet akkor megjelenik a lock screen, de nem tűnik el egy perc után, hanem ott marad az idők végezetéig. (nem szoktam kikapcsolni mert fut rajta 0-24 pár céges dolog)

2.) Adva van az otthoni laptopom, gyári win8.1-el. Ha lockolom akkor szintén ottmarad világítva a lockscreen az idők végeztéig.

3.) Adva van egy ismerősöm W8-as (virágbolti, hacktivált) gépe, amin tiltva vannak a frissítések. Neki is ezt csinálja.

Tehát adott 3 gép amin különböző vason, különböző körülmények között is ezt csinálja a W8. Ehhez hozzájön még hogy friss telepítés után nekem se az asztalin se a laptopon nem produkálta, csak rá 1-2 hónappal.

Kérdés 1: Lehet ez attól hogy egyikünk se kapcsolja ki soha a gépét? A munkahelyit havonta 1x újraindom. Az otthonit max sleep-be teszem, csak akkor van újraindítva mikor jön rá olyan frissítés. Az ismerősöm gépe pedig kb 6 hónapja max csak sleep-ben volt.

Kérdés 2: Okozhatja ezt VGA driver? Mind három gépben AMD kártya pihen, noha különböző típusúak

Kérdés 3: Létezik valami buhera amivel lehet állítani a lockscreen timeout-ját? Nekem az 5 perc lenne az ideális.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#39659) konyi79 válasza westlake (#39656) üzenetére


konyi79
addikt

Van.

(#39657) ll-kobe :
Pont a torrent meg hasonlókat akartam elkerülni.. :(

(#39660) LLKobe válasza konyi79 (#39659) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem egyébként az általad is linkelt módszer tökéletesen működik. Próbáld meg egy másik gépről :K
És mint mondottam, ha a hash stimmel, nem lehet baj.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39661) westlake válasza konyi79 (#39659) üzenetére


westlake
félisten

Windows 8.1 Retail 64-bit Hun

Telepítési kulcsok:
XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB (Pro)
334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT (Core)

Telepítés után tudod aktiválni a gyári kulcsoddal.

Play nice!

(#39662) konyi79 válasza LLKobe (#39660) üzenetére


konyi79
addikt

Nem megy másik gépról se, és az a vicc, ha itt a fórumban lévő generic kóddal próbálom azt elfogadja, majd letöltés helyett kiírja nem lehet csatlakozni az internethez. Úgy, hogy közbe ie11-ből ugyanazon (ugyanazokon) a gépen írok ide. Próbáltam 8.1 core, pro, meg egy win7-es gépről is. mind ugyanez az eredmény.
Marad a torrent, ami vicc. Fizetek 27k-t egy programért, amit ha úgy akarok felrakni nincs benne az odd le kell torrentelni, mert a kódommal még a sima 8-at se engedi letölteni.

(#39661) westlake
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#39663) LLKobe válasza konyi79 (#39662) üzenetére


LLKobe
veterán

Érdekes... Én épp ebben a pillanatba is szedem a linkelt módszerrel... De Westlake kolléga látom megoldja a dolgot:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39664) konyi79 válasza LLKobe (#39663) üzenetére


konyi79
addikt

Fura, de nekem ezt dobja. Lehet a lemezes kulcsokat nem szereti az online vagy 'mittomén..
De azért köszi.

(#39665) Kezdő Balázs


Kezdő Balázs
tag

Sziasztok kedves fórumtársak!
Segítséget szeretnék kérni ,légyszíves aki tud segítsen.amikor telepítettem a 8.1-em a C:meghajtóm lett az elsődleges meghajtó magyarán minden telepített dolgaim oda kerülnek,hogyan tudnám azt megoldani,hogy a D:re helyezzek át ,illetve mikor telepítek vmit a gépemre akkor fel ajánlja,hogy C? vagy D?
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv:Balázs

(#39666) LLKobe válasza Kezdő Balázs (#39665) üzenetére


LLKobe
veterán

A már telepített dolgokat jó eséllyel újra kell rakni, és a D: -re telepíteni.
A másik kérdést meg nem értem, mikor telepítesz valamit kiválasztod a hogy a D:-re telepítse és kész :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39667) Mr.White válasza LLKobe (#39666) üzenetére


Mr.White
senior tag

win7-ről telepítettem win8-at és nálam nem kérdezte meg hogy hé haver hova szeretnéd telepíteni.egyszerűen feltette a "c"-re és kész.mondanom sem kell mennyire örültem.

(#39668) LLKobe válasza Mr.White (#39667) üzenetére


LLKobe
veterán

De itt most nem a win telepítéséről szólt a kérdés, hanem a programokéról.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39669) Dolphine válasza GEPESZ66 (#39649) üzenetére


Dolphine
addikt

A hivatalos Helpdesk szerint 2-3 hét múlva lesz elérhető a Win8.1 a pedagógusoknak.
Arra nem kaptam választ, hogy lehet-e frissíteni a már meglévőt! :F

A hivatalos válasz:
a Windows 8.1-es változat ugyanúgy lesz elérhető a www.kir.hu-n keresztül, a Windows 8 pedig néhány nap múlva helyre áll, most telt meg a rendszer. Ha gondolja, próbáljon meg frissíteni a héten, addigra működésbe lép ismét.

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#39670) Kezdő Balázs válasza LLKobe (#39666) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

"A másik kérdés"amikor telepítek vmit nekem nem ajánlja fel ,hogy C-vagy D-re szeretném telepíteni? vagy talán ennek van vmi módja ?

Üdv:Balázs

(#39671) King Unique válasza Kezdő Balázs (#39670) üzenetére


King Unique
titán

Legtöbb (szinte minden) telepítő mutatja hova fogja telepíteni (C program files mappa), de ott manuálian is kiválaszható más mappa.

(#39672) Kezdő Balázs válasza King Unique (#39671) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Szia!
Az a helyzet,hogy nálam nem mutat semmi ilyesmit,most direkt ki próbáltam és letöltöttem a egy programot és nem ajánlotta fel ,de ez jött be :( :(( :(( :((( :(((
ez miért van és miért nem tudom kiválasztani,hogy hová települjön a program?

Üdv:Balázs

(#39673) LLKobe válasza Kezdő Balázs (#39672) üzenetére


LLKobe
veterán

Itt nyomjál nemet. Akkor engedi máshova tenni, bár ahogy nézem akkor ez a valami nem fog rendesen működni. De ennek már semmi köze a windowshoz.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39674) Kezdő Balázs válasza LLKobe (#39673) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Azt csináltam és felment a C:re és a Dém meg ugyanúgy üres :F :W

Üdv:Balázs

(#39675) LLKobe válasza Kezdő Balázs (#39674) üzenetére


LLKobe
veterán

Mutass már egy screent valami "normális" progi telepítéséről, mondjuk egy firefox. Az is ezt mondja? Mert ahogy nézem ez valami speciális progi, ami csak akkor működik jól, ha a C:-re telepíted.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39676) LógaGéza válasza LLKobe (#39675) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez a Internet Download Manager - első progik között van mindig amit telepítek :)
Amúgy ezt is át lehet rakni másik meghajtóra - arra figyelmeztet, hogy az IE biztonsági beállításai miatt nem fogja tudni belerakni a beépülő modulját, ha nem a %programfiles%-ban van.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#39677) Kezdő Balázs válasza LLKobe (#39675) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

[L:/dl/upc/2013-11/05/436994_g6z7zoy5kwbtf44r_kepkivagas2.jpg](IMG:/dl/upc/2013-11/05/436994_g6z7zoy5kwbtf44r_kepkivagas2.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2013-11/05/436994_vqez0rkdpp0ate9j_kepkivagas3.jpg](IMG:/dl/upc/2013-11/05/436994_vqez0rkdpp0ate9j_kepkivagas3.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L][L:/dl/upc/2013-11/05/436994_izlovgga5tdfaacr_kepkivagas3_2.jpg](IMG:/dl/upc/2013-11/05/436994_izlovgga5tdfaacr_kepkivagas3_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

Üdv:Balázs

(#39678) konyi79


konyi79
addikt

westlake, ll-kobe: Köszi mégegyszer!
Hasít a ropogós 8.1 minden programommal együtt!

(#39679) LLKobe válasza Kezdő Balázs (#39677) üzenetére


LLKobe
veterán

:D Ehhh...

Légyszi ne portable verziót, mer az oda pakol ahova ő akar. Egy rendes honlapról szedett firefox telepítőt indíts el, és azt nézd meg. A bal herémet rá hogy felkínálja a telepítés helyét, és amit kiválasztasz oda teszi.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39680) Bodor


Bodor
veterán

Windows 8 Pro with Media Center fut a gépemen. Hogyan tudok WMC-s tiszta, új 8.1-et telepíteni,( mert ugye csak ilyet tudok telepíteni, mert a kulcsommal csak ilyet tudok aktiválni) ha nincs ilyen telepítő, csak sima 8.1 pro ?

[ Szerkesztve ]

(#39681) LLKobe válasza Kezdő Balázs (#39677) üzenetére


LLKobe
veterán

Parancsolj:

A telepítés kezdőképernyőjén a bal alsó sarokban a "beállítások" gombra kell bökni:

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39682) Kezdő Balázs válasza LLKobe (#39681) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Bocs ,igazad van ,nem a portable verziót kellett volna letöltenem,de most normálisat töltöttem le és mégmindig ugyanaz van :W

Üdv:Balázs

(#39683) LLKobe válasza Kezdő Balázs (#39682) üzenetére


LLKobe
veterán

Egy sima bármilyen fájlt tudsz a D: gyökérbe másolni? Ez vagy jogosultság gond, vagy valami ilyesmi, ez nem normális. Lemezzel minden ok (D: ) ?

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39684) LógaGéza válasza Kezdő Balázs (#39682) üzenetére


LógaGéza
addikt

D:\Firefox -al próbáld meg.
Ha akkos is baj van, akkor HDSentinellel nézz rá arra a lemezre - esetleg még jogosultsághiba lehet.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#39685) Kezdő Balázs válasza LLKobe (#39683) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Átmásoltam egy jó pár dolgot és ott van,"Lemezzel minden ok (D: ) ?" hát szerintem igen,mert anno mikor Killhates javította a gépünket ,akkor mondta volna,hogy nem oké a D meg hajtó,de mondjuk ez már rég volt,hogy tudom leellenőrizni ,hogy a D:meghajtómmal minden rendben van?
Előre is köszönöm a segítséged.

Üdv:Balázs

(#39686) Killing


Killing
addikt

Néha random kikapcsol a Win 8.1 (de csak akkor ha nem vagyok gépnél), mivel lehet elhárítani a hibát?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39687) LLKobe válasza Kezdő Balázs (#39685) üzenetére


LLKobe
veterán

Ja, még azt próbáld meg hogy nem a gyökérbe installálsz, hanem ahogy az előző kolléga mondta, pl.:
D:\Firefox mappába. Ha így se megy, nézz rá hdsentinel mit mond róla.

(#39686) Killing: Eseménynapló mit mond?

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39688) Kezdő Balázs válasza LógaGéza (#39684) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

Köszönöm a javaslatod most csinálok HDSentinellel egy teljes merevlemez tesztet.

Üdv:Balázs

(#39689) Killing válasza LLKobe (#39687) üzenetére


Killing
addikt

Semmit sem ír, viszont találtam olyasmit hogy kikapcsolás x perc után, ez elég alacsonyra volt állítva. Most átállítottam, ha nem szűnik meg a probléma akkor visszajövök zargatni :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#39690) Bobó_20 válasza Pacee87 (#39622) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

venti ügyben annyit tudok mondani, hogy univerzális vidkari hűtőt keress, amihez különböző méretű lefogatókat adnak, csak így ugye a bordát is cserélni kell (viszont, ha már zörög a venti valószínűleg nem ártana újrapasztázni a chipet sem). passzív hűtés nem jöhet szóba?

(#39691) Kezdő Balázs válasza LLKobe (#39687) üzenetére


Kezdő Balázs
tag

HDSentinellelel egy teljes merevlemez tesztet csináltam,Végre átvizsgálta és ez az eredmény.

Üdv:Balázs

(#39692) Buster17


Buster17
addikt

Buta kérdés, de Windows 8-ból, hogy lesz 8.1? :B
Ez olyan mint az XP-nél a sp1, sp2, sp3?

(#39693) Tournament


Tournament
aktív tag

Végre MSDN előfizetők használhatják Menyiségi szerződéses licenszet 8.1-nél nem kell válalati csomag hurrá :DDD

(#39694) rétisün válasza Buster17 (#39692) üzenetére


rétisün
veterán

nem egészen, ezt a frissítést nem tölti le automatikusan, az áruházból neked kell letölteni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#39695) Buster17 válasza rétisün (#39694) üzenetére


Buster17
addikt

és arra, hogyan kell rákeresni, milyen néven?

(#39696) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

Egy kis segítséget szeretnék kérni ! Win 8.1 Prot használok, x64-est. Szinte alig megy valami a háttérben , és mégis 50-60% ramot használ a rendszer.

Tettem fel két képet a következő linken:

Kép 1

Kép 2

Valahogy segítsetek már ezt nekem megoldani.

Ha újraindítom a gépet, akkor az alap 15-17 %-ot fogyasztja !

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#39697) cattus válasza Buster17 (#39695) üzenetére


cattus
őstag

Ha fent van minden frissítés, akkor amint beléptél az Áruházba, ott kell lennie, hogy elérhető a 8.1

Do the thing!

(#39698) daimonion válasza #93794560 (#39635) üzenetére


daimonion
senior tag

Tudod az egészben az a röhej hogy a MICROSOFT is EZT ÍRTA és ERŐSEN ajánlja hogy MINDENKI így csinálja ahogy Te is csináltad :K ..Még valahol egy blogbejegyzésben le is írta hogy win 8-ról a frissítés csak akkor fog normálisan működni ha előtte az ÖSSZES win 8 frissítés fenn van..

(#39699) Buster17 válasza cattus (#39697) üzenetére


Buster17
addikt

Köszi.

Még annyi, hogy a win7-es illesztőprogramok laptopomhoz működni fognak a win8 .al?

(#39700) LLKobe válasza Buster17 (#39699) üzenetére


LLKobe
veterán

Nem biztos. Inkább nem mint igen.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.