Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!
Apró kérdés: felkúszott a Rádió alkalmazás. Viszont minden adóra azt írja, hogy nincs műsor vagy internet kapcsolat. :Y Azért ez elég érdekes lenne. Szal' minek egy app, ha nem megy? És ha mégis, akkor mit kell beállítani, és hol, mert elég szegényesek a lehetőségek... :F
Válaszokat előre is köszönöm! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#40502) Mikulásbá válasza ImpersonatoR (#40500) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azzal csak aktiválni lehet,telepíteni un, generic key-el lehet,tessék :

XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB

[ Szerkesztve ]

(#40503) ImpersonatoR válasza Mikulásbá (#40502) üzenetére

Erre illetve ami a linkelt post ban van pedig azt írja, hogy téves és ellenőrizzem újra .

Vagy net nélkül kéne próbálni?

[ Szerkesztve ]

(#40504) #19617792 válasza pushalias (#40487) üzenetére


#19617792
törölt tag

ha szerinted gyűlölöm ezt a felületet, akkor miért váltottam kb. azonnal 8-ra és 8.1-re amint lehetett és kb 1 évig használtan nagyjából elégedetten és még az se zavart, hogy se start gomb (amin aztán fogtam a fejem, hogy a gomb miatt sírtak...), se desktop boot, stb? és ha gyűlölöm a felületet, akkor miért tartom az egyik legjobb felületnek telefonon?

"(igen, bizony van egy rakat elég szar, és a W8 alap állapotában még a jókkal is folyton baj volt, ezt szerencsére a 8.1 jórészt javított — lám, így védem én elvtelenül a rendszert) "

képzeld, vettem észre, hogy sok mindent javult, ki is próbáltam a dolgokat, akármilyen nehéz elhinni.
ne kelljen ismertetnem azt a mondást, hogy "minden csoda három napig tart", a három napot helyettesítsd egy évvel. de ha még így is az jön le, hogy én fanatikusan ellenzem a csempéket, akkor sry, de nem bennem van a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#40505) Mikulásbá válasza ImpersonatoR (#40503) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Itt egy másik,én az enyémet ezzel telepítettem :

334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT

(#40506) Steelmanus válasza puma72 (#40495) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat ez az amikor a bedrotozott IE kicseszik az emberrel. Nalam is a W8 alatt semmi gondom nem volt, ezek szerint csinaltam meg a Feladatutemezoben a kapcsolatot ADSL (PPpoE) kapcsolat tárcsázásának automatizálása gondolom Te is olvastad.
Kiexportaltam a Feladatutemezobol egy *.xml fajlba a W8 alatt jol mukodo feladatot, es amikor tiszta telepitessel ujratelepitettem a W8.1-et, visszaimportaltam, annyi kulonbseggel hogy alul a Windows 8.1-et adtam meg a beallitasnal. Ez a kep a 8-as alatt keszult, mert elhagytam a 8.1-et de ertheto igy is.

Es nem mukodik! Ezert, es meg masert is hanyagolom a 8.1-et.

(#40507) polonic


polonic
félisten

Hogy a fenébe lehet kikapcsolni az IE11-ben a helyesírásellenőrzést?

(#40508) perecKING


perecKING
senior tag

sziasztok!
adott egy lenovo g505 amin gyárilag win8 van.
újra akarom rakni az os-t de nam tudom, hogy hol találom a key-t! :)

mit tegyek? hol van? a régi saját dell-en az alján van a matricán...de ezen csak egy üres win8 logós matrica van

Legálisnak akarom meghagyni

sos :R

(#40509) Mikulásbá válasza perecKING (#40508) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Win 8 és 8.1-nél már nincs külön kulcs a matricán,ha azzal vetted a gépet.
Gondolom már 8.1-et teszel rá.Elvileg a BIOS-ban van az azonosító,de pl. az AIDA64-ben meg tudod keresni,kiírni.Érdemes is.
Ettől függetlenül az első netes csatlakozáskor aktiválni fogja a rendszered a BIOS azonosítóval,nem lesz dolgod.

[ Szerkesztve ]

(#40510) Clemi válasza perecKING (#40508) üzenetére


Clemi
veterán

Szerintem itt megtalálod a választ : UEFI telepítés

(#40511) BlackSoft válasza Steelmanus (#40486) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem akarom én kikapcsolni, de még mindig rohadtul nem tudom, hogy mi a fene az az UEFI :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#40512) perecKING válasza Mikulásbá (#40509) üzenetére


perecKING
senior tag

köszi! :R

(#40513) Clemi válasza BlackSoft (#40511) üzenetére


Clemi
veterán

Olvasd el, amit az előbb linkeltem.

Én már tudom mi az az UEFI, azt is hogy én nem úgy telepítettem, azt viszont még mindig nem, hogy jobban jártam volna-e, ha úgy telepítem. Még nincs nagyon belakva a rendszer (alig 1 hetes) és ujrateszem, ha úgy jobb lesz a rendszerem.

(#40514) SB93 válasza rgeorge (#40496) üzenetére


SB93
csendes tag

Köszönöm, legközelebb kipróbálom!

www.balintsfuture.wordpress.com

(#40515) BlackSoft válasza Clemi (#40513) üzenetére


BlackSoft
addikt

Már látom :R Mondjuk én utána olvastam, de sehol nem volt leírva semmi amiből előnyöm származna, mert 2,2TB-os diskekkel nem rendelkezem...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#40516) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Másnál is előfordul, hogy a legutóbbi frissítés óta az IE folyton lefagy, vagy nem lehet az oldalakon görgetni? Van, hogy egy linkre 6-7-szer is rá kell kattintani, hogy történjen valami. Eddig hibátlanul működött.

(#40517) jeni válasza Mikulásbá (#40509) üzenetére


jeni
félisten

lap vagy noti csere esetén kicsit bonyodalmas lesz/lenne ismételten a Win 8 aktiválása
ezek szerint csak egyben a hardverrel lehet eladni vagy elajándékozni a Windows 8 terméket
trükközni már nem is lehet :F

[ Szerkesztve ]

(#40518) BlackSoft válasza zsírsámán (#40516) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen, de nem frissítés óta, hanem az IE windows 3.11-es verziója óta jelen van :U

Én ezt a megoldást javaslom:

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#40519) puma72 válasza Steelmanus (#40506) üzenetére


puma72
tag

Köszönöm a segítséget!
Lehet én is végleg elhagyom a 8.1-et legalábbis addig amig nem oldják meg ezeket a problémákat.

Számom +36205747193

(#40520) Steelmanus válasza puma72 (#40519) üzenetére


Steelmanus
addikt

Itt olvashatod hogy fokent miket erintett a javitocsomag Windows 8.1 - Megtudtuk, milyen és mekkora frissítések érkeznek engem nem hatott meg. Inkabb kerulom az idegesseget, es nem vagyok egyedul.

(#40521) zsírsámán válasza BlackSoft (#40518) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Azért ezt így nem állítanám... :U

(#40522) BlackSoft válasza zsírsámán (#40521) üzenetére


BlackSoft
addikt

De ha még minden hibátlanul is működne vele, akkor tud olyant például, hogy egy másik gépen elindítod akkor ott a saját könyvjelzőid és előzményeid lesznek, valamint mindenhol az automatikus kitöltés és jelszavak meglesznek? ;] A Chrome tudja :P

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#40523) zsírsámán válasza BlackSoft (#40522) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Ez már nem a régi explorer. Mikor újratettem a gépeme, és ugyanazzal a liveID-vel jelentjeztem be, én is meglepődtem, de megmaradtak a könyvjelzők (mondjuk ez engem nem érdekelt túlzottan), és a jelszavakat is megjegyzi természetesen.
Persze a chrome nekem is fentvan, de csak vész esetén kell használom.

[ Szerkesztve ]

(#40524) ImpersonatoR válasza Mikulásbá (#40505) üzenetére

Sehogy sem tudom telpiteni. Próbáltam a latoprol is amin eredeti win7es van de ott is azt írja vagy hibás a kulcs és elellenőrizem újra vagy ha az eredetit irom be akkor "Ezzel a termékkulccsal nem telepitheto a windows 8 kereskedelmi változata" Sehogy máshogy nem lehet letölteni a 8.1 kiírható változatát? Esetleg ezek a gerinc key ek mar nem élnek amik a kommentekben szerepelnek es az a baj?e

Ahogy nezem a 8.1 telepito azt irja hogy nem lehet csatlakozni nem megy az update server?

[ Szerkesztve ]

(#40525) xxSanchez válasza ImpersonatoR (#40524) üzenetére


xxSanchez
őstag

(#40526) #19617792 válasza BlackSoft (#40511) üzenetére


#19617792
törölt tag

UEFI ;] gyakorlatilag a BIOS utódja, ami bővíthető, grafikus felülettel, egérkezeléssel, security funkciókkal, stb.

(#40527) ImpersonatoR válasza xxSanchez (#40525) üzenetére

Igen ezt próbáltam de nem fogadja el a kulcsot.

(#40528) xxSanchez válasza ImpersonatoR (#40527) üzenetére


xxSanchez
őstag

Milyen kulcsod van amit nem fogad el? Nem téveszted össze véletlen a 8 és a 8.1 letöltőt?

Heyho.

(#40529) BlackSoft válasza #19617792 (#40526) üzenetére


BlackSoft
addikt

Szóval akkor nekem nem is BIOS-om van, hanem UEFI-m? ;]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#40530) ImpersonatoR válasza xxSanchez (#40528) üzenetére

Nem a 8 as al kezdem es az nem fogadja mar el. A 8.1 elfogadja de az meg ezt dobja [link]. Ahogy nezem masnak is rossz de ez mar 2 hetes post szoval tuti nem az update server nem megy

(#40531) xxSanchez válasza ImpersonatoR (#40530) üzenetére


xxSanchez
őstag

Töltsd le egy virágbolti oldalról az iso-t, mondjuk a Windows 8.1 (multiple editions) (x64) - DVD (English)-t, utána pedig ellenőrizd le az SHA1-et, hogy biztosan eredeti-e.

Heyho.

(#40532) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Most vettem csak észre, hogy a Windows Defender ki van kapcsolva. :Y Hogyan tudom visszakapcsolni? Köszi előre is! :R

Sic Parvis Magna

(#40533) xxSanchez válasza 30z.Samu (#40532) üzenetére


xxSanchez
őstag

Vezérlőpult > Rendszer és biztonság > Műveletközpont

Heyho.

(#40534) TomiLi válasza LLKobe (#40425) üzenetére


TomiLi
addikt

Létezik az, hogy ez a probléma konfig függő legyen?

Most egy másik 8.1-et, egy másik gépen próbálgatok, mindkettő frissített verzió, tehát win8-as szoftvereim vannak, amire rá lehet a 8.1-et rakni. (semmi varázslás - jogtiszta cucc - ezt csak azért, hogy ez nem lehet gond)
Ezen a notebookon, és win8.1-en semmi gondom nincs.
Ez csak véletlen?

Bogyorisz

(#40535) 30z.Samu válasza xxSanchez (#40533) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, és ott hol? Mert nem találom. :F :B

Sic Parvis Magna

(#40536) mzso


mzso
veterán

Nem hiszem el!
Megint elkúródott a letöltés mappa, ahogy telepítettem a legújabb frissítéseket. Ezúttal nem sikerült mindkettőt letöltésre varázsolni...

Nem tudja hogy valaki hogy lehet valahogy megjavítani a "Letöltések" és "Dokumentumok" speciális mappákat.

[ Szerkesztve ]

(#40537) xxSanchez válasza 30z.Samu (#40535) üzenetére


xxSanchez
őstag

Ott mit jelez Biztonságnál? Írd be jobb fentre a keresőmezőbe, hogy Windows Defender. Elindítja vagy azt írja, hogy a Rendszer és biztonságnál tudod megnézni, hogy milyen antivírusod van?

Heyho.

(#40538) 30z.Samu válasza xxSanchez (#40537) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na, így már kicsit világosabb, mert itt indokolja is. Azért lett kikapcsolva, mert a Pandát feltelepítettem és abban van kémprogram irtó is. Írja, hogy a Panda látja el ezt a feladatot is. Köszönöm a segítséget! :R De ha már itt tartunk, akkor felteszem a kérdést, ami böki a csőröm. Adott egy Sony Vaio laptop, melyen a rendszer megadta magát (Windows 8). Elindul az automatikus helyreállítás, diagnosztizálás stb, majd megjelenik egy menü, mely felkínálja, hogy USB-ről újraindítsam a gépet. Kiválasztom, mondván akkor újrateszem a gépet, de nem indul el a telepítő, hanem újra a diagnosztizálás és visszadob újra abba a menübe. Átnéztem a gép használati útmutatóját, írta, hogy az Assist gombot kell nyomni működés közben, de nekem van egy sanda gyanúm, hogy az a menü lenne az "Bios". Van valakinek ötlete, hogyan tudnám rábírni, hogy elinduljon USB-ről a telepítő?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#40539) xxSanchez válasza mzso (#40536) üzenetére


xxSanchez
őstag

A This PC Tweaker programmal meg tudod változtatni az ikonokat pár kattintással.

(#40538) 30z.Samu: Az ilyen automatikus helyreállítással ne törődj, készíts egy bootolható USB-t a Windows 7 USB/DVD download tool használatával. Miután ezzel elkészültél BIOS-ban állítsd át az elsődleges boot eszköznek az USB-t és indítsd újra a gépet, most már mindenképpen az USB-ről fog bootolni, mert a merevlemez csak a 2. helyen lesz.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#40540) mzso válasza xxSanchez (#40539) üzenetére


mzso
veterán

Kösz a tippet!
Remélem nem kúr el semmit jobban.

(#40541) 30z.Samu válasza xxSanchez (#40539) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezen fáradozom, de nincs konkrétan Bios... :F Hanem egyből elindul ez a diagnosztizálás és utána ajánlja fel az USB-s telepítést. Ekkor a gép újraindul, de nem USB-ről, hanem kezdi az egészet elölről.

Sic Parvis Magna

(#40542) ImpersonatoR

Szoval ha valakitol sikerul elkernem az eredeti win 8.1 x64 Pro HUN DvD jet vagyannak az iso filejat. Akkor tudni fogom aktivalni az en win 8.0 x64 Pro HUN kulcsommal?

(#40543) xxSanchez válasza mzso (#40540) üzenetére


xxSanchez
őstag

Ha nem szereted azokat mappákat akkor el is tüntetheted őket:

Futtatás > regedit.exe >
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\
Explorer\MyComputer\NameSpace

{1CF1260C-4DD0-4ebb-811F-33C572699FDE} > Zene
{374DE290-123F-4565-9164-39C4925E467B} > Letöltések
{3ADD1653-EB32-4cb0-BBD7-DFA0ABB5ACCA} > Képek
{A0953C92-50DC-43bf-BE83-3742FED03C9C} > Videók
{A8CDFF1C-4878-43be-B5FD-F8091C1C60D0} > Dokumentumok
{B4BFCC3A-DB2C-424C-B029-7FE99A87C641} > Asztal

(#40541) 30z.Samu: Kell lennie BIOS-nak, még a Windows betöltése előtt kell belépni. Amikor írja az alaplapot, vagy a dolgokat akkor ki szokta írni azt is, hogy mivel kell belépni a BIOS-ba, pl: DEL

(#40542) FragStaR: Telepíteni nem lehet a Windows 8-as szériállal, csak aktiválni. Telepítéshez viszont lehet használni úgynevezett Generic Key-t.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#40544) Gabás válasza ImpersonatoR (#40542) üzenetére


Gabás
addikt

igen

(#40545) 30z.Samu válasza ImpersonatoR (#40542) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem írja, megjelenik a logó és kapásból indítaná a Windows-t, de mivel az összef#sta a bokáját, így ez a helyreállító valami indul el, de az sem csinál semmi érdemlegeset. A használati útmutató szerint az Assist gombbal kell előhozni a Bios-t, de az sem csinál semmit.

Sic Parvis Magna

(#40546) Mikulásbá válasza ImpersonatoR (#40542) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Döntsd már el,hogy akkor most letölteni akarod vagy telepíteni!Nem mindegy,egyszer ezt írsz,egyszer azt.

(#40547) xxSanchez válasza 30z.Samu (#40545) üzenetére


xxSanchez
őstag

Mi a gép típusa?

Heyho.

(#40548) Mikulásbá válasza ImpersonatoR (#40542) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Aktiválni igen,de telepíteni nem-de ezt már írtam.

(#40549) 30z.Samu válasza xxSanchez (#40547) üzenetére


30z.Samu
félisten

SVF152C29M

Sic Parvis Magna

(#40550) TomiLi válasza xxSanchez (#40543) üzenetére


TomiLi
addikt

Én is egyszer kitöröltem őket, de egy "nagyobb" frissítési adagnál visszaálltak a mappák az eredetire.

Mondjuk én fogtam magam és megint kitöröltem, de tudom, hogy nem ez lenne a normális....

Bogyorisz

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.